Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150051) Pécsi gyerek válasza koko52 (#150050) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Nekem pl semmi bajom a gépe kinézetével,a hozzászólásai már egy más történet ;] :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#150052) ribizly válasza koko52 (#150050) üzenetére


ribizly
veterán

Ezzel vitatkoznék, de ugye nem ide való.
Volt már több AIO-m is, de mindig volt vele valami hasfájás. Hol kerregett a pumpa (pedig helyesen, a pumpa fölé volt helyezve a radiátor), hol simán nem volt elég jó a hatásfoka. Ami miatt viszont nálam nincs maradása az AIO-nak az a pumpa morgása. Egyszerűen ki lehetett vele kergetni a világból és bár ez is fejlődik, de már elég volt.
Egy CM ML360R-t váltott nálam ismét a Noctua NH-D15, aminek az lett az eredménye, hogy idle-ben a hőfokok jobbak lettek és az idle hang pedig nem hallható. Terhelés alatt az AIO valamivel jobb tudna lenni, de hangban az a kevés, amit a D15 csinál messze elmarad az AIO üvöltésétől, amiről jellemzően a pumpa tehet.
Esztétikailag és szerelhetőség tekintetében persze sokszor jobb. De nekem pl perverz módon bejön a nagy fém "tömb". :DDD

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150053) koko52 válasza ribizly (#150052) üzenetére


koko52
veterán

Gondolom a teljes terhelésed játék alatt van, amikor fejhallgató vagy hangszórók miatt semmit nem hallasz a morgásból. Nekem az első AIO-m van a gépben már 2 éve. Egy CM 240 lite, ami ugye az alja mezőny kemény 18k-s árával. Hangja van teljes terhelésen, de a többi szélzajnál nem hangosabb. Viszont jól szellőzik tőle a ház és nem csúfítja el.
Élettartama: szeptember óta 7/24-ben megy.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150054) ribizly válasza koko52 (#150053) üzenetére


ribizly
veterán

Mivel nem egyedül tartózkodom a szobában, így számít a zaj. Meg mondom idle-ben nincs hangja a gépnek, ami AIO-val viszont volt és igencsak zavart.
Egyébként nem vitatom ezek értékeit. De maximálisan meg tudom érteni, ha valaki nem akarja. Én sem akarom már.
Ha nagyon folyadékozni akarnék, akkor tuti Arctic-ot, Kraken-t vagy épített megoldást választanék. De amíg a léghűtés kiszolgálja az idle <30° és a gaming <60°-ot és közben hangban is elfogadható a szint, addig marad. Persze ehhez az is kell, hogy a házhűtés is rendben legyen.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150055) TechN7ne válasza koko52 (#150050) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szeretem a csendet ,

(#150056) CJ4567 válasza TechN7ne (#150048) üzenetére


CJ4567
veterán

"Ha játszani akar az ember vesz egy új konzolt ,bekapcsolja ,megfogja a Kontrollert ,hátradől és nyomja míg meg nem unja.
PC n is kontrollerrel nyomom ,de mondom ,már nem érdekel úgy mint régen."

Lehet, hogy ezt most én értem rosszul, de jól értem, hogy azt mondod, hogy ugyan azokat a játékokat jobban élveznéd konzolon, mint PC-n?

No Sana No Life

(#150057) TechN7ne válasza CJ4567 (#150056) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem nincs konzolom ,de az új kiadások eléggé erősek ,tesztek alapján simán meg van a 60Hz stabilan (már akinek ez elég) ,én is 60hz en nyomom és az árakon meg látszik ,hogy jobban megérik.

Nálam a Bill.+ egér már rég kilőve ,de van akinek ez fontos tényező ,nekik marad ugyanúgy a PC.

Maga az új játékok sem jönnek be ,egyedül a GTAV ami még mindig nálam a legnagyobb favorit ,most meg Cross Fire úgy hasít 2db kártyával mint utoljára egy RTX 2070 en ment nálam ,ennek úgy örülök mint cica a farkának. :)

Nem rég vettem egy új XBox Kontrollert a régi mellé ,kaptam hozzá 3 hónapos korlátlan Game Pass- ot ,egy normális játékot nem találok amivel szívesen nyomnám ,nem látok fejlődést ,egyszerűen nem köt le semmi.

Nyilván nem követendő példa ,nem is vagyunk egyformák ,de a régi PC game varázs már nem a régi az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#150058) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Az Asus RTX 2080 Super Dual Evo kártyának. Van bármi tervezési baja a hűtésen kívül? Egy Strix -hez képest?

(#150059) CJ4567 válasza TechN7ne (#150057) üzenetére


CJ4567
veterán

Doom Eternal? Yakuza sorozat? Dishonored 1-2? Wolfenstein játékok? Elder Scrolls sorozat? (Fent van Morrowindtól Skyrimig minden.) Forza Horizon 4? EA Playből bármi, pl. Jedi Fallen Order, mert EA Play is jár már hozzá? Plague Tale: Innocence? Halo sorozat? Hearts of Iron 4? Elég nagy választék van a Game Passben, bár a nagy része sztori játék, ami nagyobb időbefektetést igényel.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#150060) Garsza


Garsza
veterán

Az jól látom, hogy a 3060 gyakorlatilag ugyan azt tudja mint egy 2070? Vagy miben gyengébb?

(#150061) kolopele válasza Garsza (#150060) üzenetére


kolopele
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

(#150062) Garsza válasza kolopele (#150061) üzenetére


Garsza
veterán

Teszteket youtubon láttam én is. De ezek reális tesztek? Nincs valami külön buktató a 3060 nál például a memória sávszél miatt?

Más. Normális piaci viszonyok között mekkora lehet az árkúlömbség forintban egy strix 2070 és egy 2080 super dual közt?

(#150063) kolopele válasza Garsza (#150062) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel járt már nálam 3060, így mondhatom jók a tesztek, a memória sávszél meg önmagában nem mond el semmit egy kártyáról, összességében kell nézni, pont mint egy processzort. Ott sem számít milyen magas az órajel, ha az architektúra régi.
Kb. 100 ezer.

(#150064) koko52 válasza Garsza (#150062) üzenetére


koko52
veterán

Nincs buktató, csak a 12 GB felesleges rajta. Annyi történik, hogy teleszemeteli. Ahol 11GB-ot rápakol ott egy 3070 bőven megelégszik 7GB-al jóval magasabb FPS mellett. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#150065) Garsza


Garsza
veterán

Akkor egy strix 2070 helyett 60 000 felárért meg éri venni egy 2080 super dualt 2.5 év garral?
A másik gondolatom az volt hogy vszek egy új 3060 strixet kb. 20 30k felárért. De hát azzal nem volnék előréb teljesítményben.
Gondolom nem nagy rá az esély hogy 1 hónapon belül normalizálódanak az árak. Mert a 2070 már eladtam. Nem extra sürgős, hogy vegyek kártyát de azért hónapokat nem akarok várni.

[ Szerkesztve ]

(#150066) pluto1969 válasza TechN7ne (#150057) üzenetére


pluto1969
tag

Szerintem csak megöregedtél a 40 valahány éveddel. Én 52 vagyok és az életem volt a játék 1995-óta, de mára már csak a Battlefield1, és a For Honor maradt, semmi más nem érdekel. Ja meg még a Sniper játékokat szeretem, de semmi mást.

(#150067) TechN7ne válasza pluto1969 (#150066) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

35 vagyok de intenzíven 14 éves korom óta építem a gépeket...

A többivel egyetértek ,nagyon kevés játék maradt az életemben ,és azok is elég ritkán ,inkább a gép építés ,fejlesztés maradt függőség mai napig.

(#150068) pluto1969 válasza TechN7ne (#150067) üzenetére


pluto1969
tag

Bocs hogy öregítettelek, valamiért erre emlékeztem a CPU topikból. Én is imádok gépeket építeni. 95000 ft vettem egy gtx 1660 super-t(még korábban), és megmaradt a MSI gtx 1060 6gb kártya, hát unalmamban építek hozzá egy komplett gépet. Már csak a RAM hiányzik, pedig semmi szükségem második gépre. De imádok szerelni. Nyers modorod miatt sokan támadnak, (meg kitiltással fenyegetnek) de én szeretem a stílusod.

[ Szerkesztve ]

(#150069) Scarletiel válasza TechN7ne (#150067) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Szerintem ez nem kor függő. 28 vagyok és kis pöcsös korom óta játszok. Régen minden jobban lekötött pedig sok játék rémesen egyszerű mehanikára épült akkoriban, mégis újnak hatott. Most meg már kb láttunk mindent is. A stúdiók ezekből az elemekből próbálnak évről évre összemixelni valamit kisebb nagyobb sikerrel, meg csilli-villi grafikával. Tehát a gépigények nőnek, de újat csak nagyon kevés tud mutatni. Így van az, hogy 50-70 óra Valhalla után már baromi unalmas az egész, mert az első 10 órában már láttad az egész játékot szinte és 50 óránál még a felénél sem vagy. Ez csak egy példa a sok közül. Szerintem jónéhányan ezzel a problémával nézünk szembe.

(#150070) Floyd80 válasza Scarletiel (#150069) üzenetére


Floyd80
addikt

Igen, ahogy a filmiparban is, már mindent megmutattak.

Nyilván idővel életviteli prioritások stb. megváltoztatják a szokásokat, de alapvetően a játékszenvedély szerintem megmarad. Pár hónapja pl. DOS emulatáron toltam gyerekkori játékokat, de mivel ezek anno vizuálisan a béka segge alatt voltak, azért igazi paradicsom egy-egy mostani játék, pl. a Kingdom Come területei stb. csak néz az ember.

Meg feszültséglevezetésnek is remek egy-egy 4-5 órás FPS-t gyorsan letolni, frissek maradnak a reflexek, a mászkálós, hosszabb játékok meg simán jók sorozatok helyett.

Ennek ellenére azért nem sok játékhoz volt időm, meg kedvem, de az ilyen címek mint a Vanishing of Ethan Carter, What Remains of Edith Finch, Everybody's Gone to the Rapture azért okozott meglepetést x év game után is, Witcher, Fallout szintén jó emlék.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150071) kolopele válasza Scarletiel (#150069) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem a Valhallában kb. 150 órám van eddig, és még csak most jönnek a dlc - k. Az Odysseybe több mint 400 - at raktam, és nem untam. 53 vagyok, közel a te korod duplája :)

[ Szerkesztve ]

(#150072) TechN7ne válasza pluto1969 (#150068) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem is megmaradt a régi házam (Zalman Z9 Neo) ,tápom (Corsair CX450M) ,maradt egy 2gb os GTX 960 am ,256gb os Samsung evo sata s ssd m ,már csak lapot/cpu t és ram ot kell szereznem és építhetek egy másik gépet is.

Vlmelyik nap vettem újonnan egy Asus H410M-A lapot , i3-10100 cpu t és 8gb G.skill aegis ramot ,idővel meg kiderült hogy az alaplap hibás ,pont tegnap vették vissza... :N
G.skill aegis ramban is csalódtam ,azt hittem bordázott közben meg matrica volt rajta ,siralmas ,végül ram/cpu párost is visszavittem és elálltam a vásárlástól.

AM4 et akarom most kipróbálni a sok Intel után ,de a cpu árak nevetségesen magasak ,2 magos Athlon ok 35+k ,vicc az egész. :F

[ Szerkesztve ]

(#150073) Scarletiel válasza kolopele (#150071) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Van persze aki nem unja, nekem 90 órám van benne, de egyszerűen unom, hogy minden régió ugyanarról szól és a történet nem pörög olyan ütemben, hogy ne unjam el magam a térkép maxolásában. Sok játékkal amúgy az a bajom, hogy 200 óra végigvinni, de a fő vonal az kb 20-30 óra, a többi az ilyen "szedd fel a 10000 elveszett krónikát" "Fedezd fel az összes vistát" stb dolgok és ha szereted lehetőségeidhez mérten maxolni a játékot, akkor ezeket is mind csinálni fogod. Én pedig ebbe nagyon hamar bele tudok unni, annak ellenére, hogy mondjuk a játék maga szépséges, a történet visz magával.

#Floyd80

Igen ahogy öregszik az ember úgy változnak a prioritások és játék szokások is, régen volt időm, hogy 24 órából 12-16-ot fixen azzal töltsek, hogy valamelyik játékkal játsszak, ma már örülök ha naponta jut 2-3 óra erre a munka és háztartás mellett. :C
Hosszabb játékba már bele sem akarok sokszor kezdeni, csak valahogy mindig bevonzanak, aztán porosodnak a libraryban. Abban a pár órában inkább Final Fantasy XIV-zek vagy ha nincs annyi időm, akkor próbálok ilyen bármikor abbahagyhatom játékokkal tolni. Csak na, jó lenne ha lenne időm masszívan nyomni egy Red Dead Redemption 2-t, vagy újra kipörgetni a Witcher 3-at a DLC-kkel, vagy befejezni a Valhallát ha már elkezdtem, Vagy épp a Dragon Quest-et mert abban is van vagy 100 órám... félő, hogy feleslegesen. :U

(#150074) Floyd80


Floyd80
addikt

NVIDIA Would Relaunch RTX 30-series with Lite Hash Rate (LHR) Silicon Edition (guru3d.com)

komment: Good, finally we'll see a 3060 TI for $399 :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150075) Garsza válasza Floyd80 (#150074) üzenetére


Garsza
veterán

Akkor lehet ezek a kártyák majd normális áron lesznek? Vagy ez még így is reménytelen?

(#150076) chopin42 válasza Garsza (#150075) üzenetére


chopin42
őstag

Ha akarták volna, akkor elsőre így adják ki. Meg ha fele annyira lesznek jók, a bánya meg szárnyal, akkor 2x annyi kell majd belőle. Ennyi.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#150077) Allihoppa válasza Garsza (#150075) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

A Chia érkezésével, illetve az újabb nerfeléssel könnyen lehet, hogy valamivel jobb áron lesz a jelenleginél. :)

[ Szerkesztve ]

(#150078) Floyd80 válasza Garsza (#150075) üzenetére


Floyd80
addikt

A lepényhal először, a remény hal meg utoljára.

A 2060-as kártyámat 113-ért vettem 2019-ben, soha nem lett olcsóbb, végül 130 körül ment ki a piacról.

Ha lesz elég készlet, akkor lehet valami normalizálódás, de a gyártó, nagyker, bolt is látja, hogy a gamerek is elviszik 2-3X áron a kártyákat. Szerintem hozzá kell szokni, hogy egy mid-range kártya se lesz már 200 alatt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#150079) Allihoppa válasza Floyd80 (#150078) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Több videokártya lesz, mint PS5 abban biztos lehetsz. :)

(#150080) kolopele válasza Scarletiel (#150073) üzenetére


kolopele
nagyúr

Éjszaka a legjobb szórakozás :)

(#150081) demmer123 válasza Floyd80 (#150078) üzenetére


demmer123
őstag

Igy igaz, szerintem se lesz már 200k alatt egy középkategóriás kártya pl 3060. Hozzá kell szokni, pc drága mulatság lesz közeljövőben.

(#150082) kolopele válasza demmer123 (#150081) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 3060 egy közel 2070 super szintű kártya, igazi jó kis FHD VGA, 200k teljesen normális ár lenne érte, csak most 300 felett van, és lehet így is marad még jó ideig.

(#150083) kwzatz válasza demmer123 (#150081) üzenetére


kwzatz
őstag

Lesz itt még áresés jövő év első harmadában, amikor a bányászkártyák elárasztják a használtpiacot.

[ Szerkesztve ]

(#150084) ribizly válasza kwzatz (#150083) üzenetére


ribizly
veterán

Azt majd meglátjuk. Hamarosan kiderül mi van ezzel a lite limiter-el, aztán az már lehet kicsit farag az árakon. Amennyiben tényleg nem lesz rá megoldás.
Onnantól ugyanis lesz olyan kártya minimum aprón, ami bár bontott, kipróbált, használt, nem nagyon megy magasra a mining vele (~3060 szint) és árban csak kicsivel lesz felette, ahogyan illene.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#150085) kwzatz válasza ribizly (#150084) üzenetére


kwzatz
őstag

Őszintén szólva nem nagyon van rajta mit meglátni. Ettől a lite hash rate-től sokat nem várnék, hogy változtat a piac állásán (főleg a legutóbbi próbálkozás fényében), ezer okból mehet félre és valószínűleg fog is. Szerintem ezek a "mutatványok" nem nagyon szolgálnak más célt, mint hogy szépen lassan elnavigálják a gamereket a kb. 10-12 hónap múlva esedékes célig, amikor is végre kártyához jutnak, és addig ne idegenítsék el őket teljesen.
Már csak az eddigiek is ezt sugallják, hitegetik az embereket már kb. fél éve, hogy "még 2 hónap", "majd jövő év elején", "majd márciusban", miközben tudják rég, hogy gyakorlatilag esély nincs rá. :D

[ Szerkesztve ]

(#150086) vaakuum válasza kwzatz (#150085) üzenetére


vaakuum
addikt

Hova navigálnak? Kiket? Milyen célig? :F

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#150087) kwzatz válasza vaakuum (#150086) üzenetére


kwzatz
őstag

1. Nincs kártya.
2. Az emberek lázadoznak.
3. A gyártók nem állnak ki azzal, hogy várjatok kb. 10 hónapot, több okból sem.
4. Ehelyett szépen adagolják, hogy "még 2 hónap", "majd következő negyedév", "kidobunk egy új kártyát" stb., az emberek reménykednek egész évben.
5. Megérkezünk a célig (valamikor jövő év eleje), amikor már lehet venni kártyát.

(#150088) Lorden válasza kwzatz (#150087) üzenetére


Lorden
senior tag

Már van kártya, 1050TI-6700XT között bőven van már készlet sok helyen.
Pláne az égvilágon semmi nem indokolja a hurka 1050Ti-1650 90-120k-s árát, nyakig benne van ebben a piac minden szereplője.

(#150089) kwzatz válasza Lorden (#150088) üzenetére


kwzatz
őstag

Kereslet, kínálat, ár kapcsolatára azért érdemes figyelni. Extrém áron van kártya, lejjebb viszik az árát 10%-kal (még mindig extrém ár) és már nincs is kártya. Kevés kártya van, a kereslet óriási, ezért irdatlan magas az ár. Fentebb arról írtam, mikor lesz értelmes áron.

(#150090) demmer123 válasza kolopele (#150082) üzenetére


demmer123
őstag

3060ti 165k-ért is kapható volt megjelenéskor, 3060 200k-ért irreálisan sok :D

(#150091) giornalista válasza demmer123 (#150090) üzenetére


giornalista
senior tag

lehet, hogy neked irreálisan sok érte. viszont ha 200-ért is adnák, hónapokig nem lehetne kapni, mert annyiért mindenki elvinné. 250-ért is. szóval 300 fölött van, mert elegen veszik meg így is.

szóval, te mondod a magadét, a világ meg megköszöni és megy tovább a maga útján, kb. :) el kéne már felejteni ezt az "ennyit ér" ökörséget. neked ennyit ér, másnak meg annyit.

(#150092) Garsza válasza demmer123 (#150090) üzenetére


Garsza
veterán

Jol volt 165k ért a 3060 ti
?

(#150093) virkir válasza Lorden (#150088) üzenetére


virkir
veterán

Már van kártya, 1050TI-6700XT között bőven van már készlet sok helyen

Gyémántot is vehetsz sok helyen mégsem mondjuk rá, hogy bestbuy.
Értelmes áron nincs sehol kártya, maradjunk ennyiben.
Az EVGA EU kb egy hónapja nem kap egy darab kártyát sem, azóta áll a várólista.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#150094) Scarletiel válasza giornalista (#150091) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Inkább azt a lenéző hozzáállást kellene elfelejteni, hogy lekezeljük ezt annyival, hogy jó az 300-ért is mert "nekem már van" vagy "nekem van rá keret és nem érdekel másnak mennyi van rá" Elhiszem, hogy viszik annyiért is, de megnézném, hogy vizet is vennél-e napi 10000 ft-ért csak mert az emberek megveszik annyiért is, mert KELL nekik. (Oké a VGA nem létszükséglet, de fontos annak aki játszani akar)

(#150095) giornalista válasza Scarletiel (#150094) üzenetére


giornalista
senior tag

semmi lenéző nincs ebben. nekem sem érne meg 300 ezret, ha erre vagy kíváncsi, nem ér annyit az a néhány óra, amit játszok egy héten. ami zavar az az, amikor valaki elkezd úgy csinálni, mintha a saját helyzete lenne a normális, az általános, és ahhoz kell mérni valamit. "normál ár", "megéri" és társai. ez mind-mind más, kizárólag az egyén helyzetétől, prioritásaitól függ.

a realitásokkal kell tisztában lenni. ha valaki az idén VGA-t akar venni, akkor arra kell számítania, hogy egy 3060-at fog tudni venni 250-300k környékén, és ez már a best case scenario. én sem örülök neki, de ennek most ez az ára, mindenki magának dönti el, hogy megéri-e neki vagy sem. vagy rosszul látom?

(#150096) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,

Most eset le az állam! :Y

2db 4gb os RX 570 van a gépemben ,viszont a GTA5 alatt nem bírom megakasztani ,és azt írja a grafikai beállításoknál ,hogy 8gb vga memóriám van....

Nem úgy lenne a reális ,hogy ha 4gb os mind a két kártya ,akkor csak 4gb vga memória jár összesen?
Most vettem észre ,hogy bírja reccenés mentesen a 8x MSAA t is!!!

Én most estem le a székről ,ne haragudjatok hogy ide írok ebben a témában de az azonnali vga topikban és a saját topikjában sincs nagyon tapasztalat ezen a téren ,én meg lehidaltam (2070 Super GS-em nem bírt el ennyire a játékkal).
Elsődleges gpu volt csak max. 72 fok [kép]
ITT jelzi ,8gb gpu :Y

Grave444

Én is úgy tudom ,de látod ,hogy összeadja ,ekkora kellemes meglepetés ritkán ér. :C

[ Szerkesztve ]

(#150097) Grave_444 válasza TechN7ne (#150096) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biztos mert AMD. ;]

Egyébként én is úgy tudom semmiképp nem adódik össze a memória, bár a 2070S-nek lazán vinnie kellett volna. Ha jól rémlik én 1060 3GB-al csutkára húztam, bár lehet az élsimítást nem engedte. Ugye vannak játékok, amik csak a vram alapján engedik állítani a grafit felfele.

[ Szerkesztve ]

(#150098) pecccccccca válasza giornalista (#150095) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szerintem nem a saját helyzethez mérten drágák a kártyák...
Az egy éve újonnan 56 ezres rx580 8GB most 270 ezer... A 95 ezres 1660 super is 270 körül. Normális??? NEM!
Persze most ennyi, de nem normális... A kriptopénz sem normális. Semmi sem normális. Az emberek gondolkodása sem...
Na azt hiszem el is érkeztük egy szép új világba. Nincs norma, nincs érték, nincs semmi amihez mérten ki lehetne mondani azt, hogy mi normális és mi nem! Az sem normális, hogy valaki vízilóként éli az életét... Mert ugye megteheti. Szépen elérte a “haladó” szellemiség, hogy ne legyen norma amihez lehetne igazodni...

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#150099) giornalista válasza pecccccccca (#150098) üzenetére


giornalista
senior tag

a videokártyák, és egyébként a legtöbb termék árát a világon a kereslet-kínálat határozza meg. éppen emiatt értelmezhetetlen az, hogy normális-e valaminek az ára vagy sem. megszoktuk, hogy egy adott árkategóriában mozognak a kártyák, de azért ott mozogtak, mert annyiért lehetett eladni őket, ott tartotta az árakat a piac, ahol. hidd el, sokaknak nem volt megfizethető a 150-200 ezres felső-középkategóriás kártya sem, ami most 5-600 ezer.

bosszantónak bosszantó a helyzet, és ha onnan nézem, hogy mekkorát mentek az árak, akkor nevezhetjük rendkívülinek is. mint ahogy az egész crypto-jelenséget is. viszont magát a jelenséget ugyanaz a piac hajtja, amin eddig is kint voltak a VGA-k. egyszerűen többet érnek: pénzt lehet velük keresni, és kevesebb is készül belőlük, mint korábban. ezért drágábbak. normál ár ide vagy oda. nem normál, hanem piaci ára van.

a víz egy alapvető szükséglet, felesleges azzal példálózni. a budapesti lakások ára többet ment fel az elmúlt 15 évben, mint most a VGA-k ára, és azzal is kb. annyit lehetett tenni, hogy elfogadta az ember. és az azért egy kicsit komolyabb probléma (mármint a lakhatás), mint a VGA piac, azt hiszem. mindegy, messzire vezet ez, végül is mindenki azon puffog, amin akar. ha valaki szeretné félrevezetni magát azzal, hogy van a VGA-knak objektív, normál ára, amiért megéri és fölötte nem, akkor hajrá. nem árt vele senkinek :)

(#150100) demmer123 válasza Garsza (#150092) üzenetére


demmer123
őstag

Igen megjelenés napján alzan volt 165k-ért a 3060ti igaz nem a legjobb hűtésű verzió azt hiszem gainward ghost volt 165k-ért a jobb hűtésűek 180-ért. :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.