Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#801) RootRulez válasza .wantííd (#798) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tudom, PIXmanaiát nem szokták ajánlani. :N Használtan garis nincs aprók közt? :K


Gigi01 Az 5000-esek nen érnek annyit amennyiért adják őket. :N Majd talán mikor lesz konkurenciája... Persze ettől függetlenül lehet azt is venni, korszerűbb, tuti lesz rajta gari, stb


csucsbicep Én az 4770-ről rég lemondtam, mint alternatíváról...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#802) .wantííd


.wantííd
tag

használtat nem szívesen vennék.

(#803) Izzé válasza Gigi01 (#800) üzenetére


Izzé
őstag

Az 5750 DX11-s, kevesebbet eszik, de teljesítményben ugyanannyit tud mint a 4850, ami DX10.1-s. A 4870 ~15-20%-al veri a 4850/5750-t.

Mekkora felbontásra kell? Proci, táp miféle?

(#802) .wantííd: Pixmániából NEM szabad venni semmit, csak ha bevállalós az ember. :D A garis ügyintézés egy kalap k@k@, nincs kizárva, hogy neked kell intézni a szállítást franciao.-ba ha bibis a vga...

[ Szerkesztve ]

(#804) .wantííd válasza Izzé (#803) üzenetére


.wantííd
tag

Akkor honnan vegyem ? Ahol olcsó is?:D

(#805) Gigi01 válasza Izzé (#803) üzenetére


Gigi01
őstag

x2 5600+ 2,9Mhz, 4Gb ddr2 800 mhz ,pc netzteil 500 watt
1360×768-as felbontás,általában Arma 2-t játszok,meg szimulátor.
Procit is le akarom cserélni hamarosan,de nem tudom megéri-e ebbe a lapba(am2+ foglalat)
abit an-m2hd Az Arma2 végett 1Gb-os vga-t ajánlanak hozzá a gamerek.

(#806) Izzé válasza Gigi01 (#805) üzenetére


Izzé
őstag

Nem ismerem se az Arma-t, sem a tápod, de az tuti, hogy egy 4850 bőven sok lenne arra a felbontásra és még olcsón is hozzájuthatsz. Az, hogy a "gamerek" mit ajánlanak az egy dolog. Nem mindegy mekkora felbontásban játszik az ember, és az sem, hogy használ-e szűrőket. Szerintem elég egy 512MB-s is, de várd meg mások véleményét is, hátha lesz olyan aki jobban ismeri azt a gammát.

(#804) .wantííd: Újonnan? Olcsón nehéz lesz mert már rég nem gyártják. Ha nem sűrgős a váltás, akkor inkább azt javaslom várj 1-2 hónapot, addigra lesz konkurenciája az 5770-nek, ami teljesítményeben 4870 szint.

[ Szerkesztve ]

(#807) RootRulez válasza Gigi01 (#805) üzenetére


RootRulez
félisten

Főleg, hogy 1600-hoz is bőven elég egy 512-es kártya. :U Csak az 1GB-os VGA-ra jobban lehet maszturbálni... Akkor a 2GB-os DDR2as VGA-k, meg már nem is tudom mik :D

(oké, néha nem árt az 1GB, de ezek még manapság extrém esetek...) Meg aztán pl.: egy 4850-nek nem oszt nem szoroz... Ahova nem elég az 512, oda már a GPU is kevés...

mod:
"Gémerek" -> :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#808) .wantííd


.wantííd
tag

Akkor valami más kari kéne. Kicsit olcsóbb talán.

[ Szerkesztve ]

(#809) Gigi01 válasza RootRulez (#807) üzenetére


Gigi01
őstag

oké meggyőztetek :)
Esetleg abban még segíthetnétek,hogy milyet érdemes venni!
A hardveraprón nézegetem,de van több fajta(4850).

(#810) RootRulez válasza .wantííd (#808) üzenetére


RootRulez
félisten

XFX HD4850 van újonnan 19K-ért. :K

Gigi01 Én a Sapphire-t favorizálom, abból is a Dual Slotost

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#811) kriszbon válasza RootRulez (#810) üzenetére


kriszbon
őstag

Aztán hun van az a 4850 19-ér, mert annyiért csak 4830 volt. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#812) .wantííd


.wantííd
tag

Nekem 1GB-os ba kéne.

[ Szerkesztve ]

(#813) RootRulez válasza kriszbon (#811) üzenetére


RootRulez
félisten

jááj, elírtam. :U 4830-ra gondoltam :B

═════════════════════════════════════════

(#814) kriszbon válasza .wantííd (#812) üzenetére


kriszbon
őstag

Pedig annyiért/olcsóbban csak használtat kapsz 1 Gigást pl. [link] . :F
Mod: Esetleg keresgélj te is, hátha találsz neked megfelelőt [link].

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#815) Gigi01 válasza RootRulez (#810) üzenetére


Gigi01
őstag

:R Köszönöm,megyek keresgélek :DD

(#816) RootRulez válasza .wantííd (#812) üzenetére


RootRulez
félisten

Annyiért pedig nem lesz máshol csak ott, azokat az árakat pedig ne tekintsd viszonyítási alapnak sem. :N

═════════════════════════════════════════

(#817) .wantííd


.wantííd
tag

Hát akkor inkább összegyűjtök egy újra ami 28k kb.

(#818) T_boy válasza RootRulez (#734) üzenetére


T_boy
tag

4650, de melyik márka legyen? Asus vagy Sapphire? (Ebből a kettőből találtam inkább)

[ Szerkesztve ]

-=Victoria Concordia Crescit=-

(#819) kpal válasza Nordic (#799) üzenetére


kpal
veterán

Nekem is Gainward van és mükszik a tv-vel szuperül a hang is .

(#820) csucsbicep válasza RootRulez (#801) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Miért mondtál le a 4770ről?

(#821) kiralytom válasza RootRulez (#781) üzenetére


kiralytom
aktív tag

az nem gond hogy passzív hűtő van a 7950-en? csak mert javarészt aktív hűtőset láttam eddig, sőt csak olyat láttam. :( kicsit aggódom miatta nem-e gond lesz vele :S

(#822) Qru válasza kiralytom (#821) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Max rágumizol egy ventit, de passzívban egy ilyen kártya elég necces... Melegedni fog nagyon, arra készülj fel előre.

#nincsbennetarcsi

(#823) kiralytom válasza Qru (#822) üzenetére


kiralytom
aktív tag

azt hiszem elkezdtem cidrizni :O

Itt a kártya
ez a hűtő nem fogja meg :F

[ Szerkesztve ]

(#824) RootRulez válasza kiralytom (#821) üzenetére


RootRulez
félisten

Épp ezért javasoltam, hogy adj neki egy 12-es ventit még pluszba, akár csak 5V-al forgatva... Már az többet ér a semminél. :K


csucsbicep Folyamatosan nehéz volt hozzájutni, ha pedig lett volna rá mód, pofátlan áron lehetett volna...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#825) kiralytom válasza RootRulez (#824) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nem igazán tudom hogy megy ez, hogy tudnám rátenni, annak energiát adni.ha ez az alap hűtéssel nem bírja akkor szerintem visszaküldöm, a felhasználó úgyis adott rá kipróbálási garanciát. 7800GT-t meg tudok ennyiért zalmann hűtéssel vagy 8600 GT-t gyárival. pedig nagyon beleéltem magam, hogy lesz egy 7950es karim ami gond nélkül megy.

u.i
a gazdája azt mondja hogy semmi baja a kártyának és a hűtő elvégzi a dolgát! gondolom tunningolni nem így egy picit sem :)

[ Szerkesztve ]

(#826) RootRulez válasza kiralytom (#825) üzenetére


RootRulez
félisten

figyi, veszel egy 12 centis ventit és rákötöd az alaplapra, még pluszba tuti van olyan, "hely" ahova a procihűtőt dugod, olyan kell ennek is. Szóval nem nagy ördöngősség. :N Házadba amúgy van venti? Mozog benne a levegő?

u.i
Lehet a gazdájának tele van a háza ventivel. :U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#827) creed30


creed30
aktív tag

Sziasztok!
Intel D865GBF lapba,(2.4GHz es 1 magos procival) milyen Direct 3D kompatibilis 8x-os agp-s videokártyát tudnátok ajánlani amit még ki is tudna használni ez a konfig?
Most radeon 9200-as van benne de ez nem Direct 3D kompatibilis.

(#828) RootRulez válasza creed30 (#827) üzenetére


RootRulez
félisten

nVidia 6600GT vagy egy 7300GT, talán még egy jóárú 7600GT (ddr3-al legyen szerelve mind)
ATI oldalon az "értelmes" kártyák, X1600XT vagy 1650PRO-nál kezdődnek... Bármelyik mellett is döntesz, az előrelépés hatalmas lesz. :K Ennél többet pedig már nem szabad bele feccölnöd.

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#829) kiralytom válasza RootRulez (#826) üzenetére


kiralytom
aktív tag

nincs venti a házban. bemegyek a boltba, veszek egy 12cmes ventit (hasamra ütök, mennyi az egy ezres?) valahogy a passzív bordára erősítem ( nem tudom hogyan :) és valahova rákötöm az alaplapra (ne mtudom hova kell, de gondolom túl sok helyre nem tudom :)

?

(#830) RootRulez válasza kiralytom (#829) üzenetére


RootRulez
félisten

Annyi, 800-1200 :K Három vagy négy kiálló tüske az alaplapon, olyan, mint amibe a procihűtő van dugva. Venti vásárlás előtt meg kéne nézned, van-e olyan csati a lapon, de illene neki lennie. :K

De egy jobbfajta már 2K körül van...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#831) kiralytom válasza RootRulez (#830) üzenetére


kiralytom
aktív tag

és hogy fogatnám rá a passzív hűtőre?

egyébként rakok fel majd valami progit, amivel mérem teszt közben vga hőmérsékletét (azt hiszem Rivatunerrel mértem korábban). a mostani 6600gt 81re szokott maxon felmeni, ha fut a 3d mark tesz!

(#832) RootRulez válasza kiralytom (#831) üzenetére


RootRulez
félisten

ezzel ;)

mod: GPU-Z-vel mérd, ez a tuti...

mod2:
na most megyek, tudom hiányozni fogok, majd holnap...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#833) kiralytom válasza RootRulez (#832) üzenetére


kiralytom
aktív tag

egyre jobban bánom hogy nem áldoztam 8k-t egy alap jó hűtővel ellátott 7950re :(
látom magabiztos vagy s igyekszel segíteni . nagyon hálás is vagyok, de nekem rossz érzéseim vannak (nyilván ez érthető így elsőre)

ezzel nem látom a 3d teszt alatt a hőmérsékletet igaz?

(#834) creed30 válasza RootRulez (#828) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia RootRulez!
Kihagytam 1 lényeges dolgot,hogy codegen 300W táp van a gépben,tehát ezt is vedd figyelembe légyszíves.Mintha azt olvastam volna valahol hogy a 7600GT-nek ez kevés. :U
Lényeges még hogy nem játékhoz kellene a jobb VGA.
Így akkor szerinted melyik 8x-os agp lenne a legjobb választás? ;)

(#835) Izzé válasza kiralytom (#833) üzenetére


Izzé
őstag

Csak, hogy tisztán láss: ezt a passzív bordát ha megtámogatod egy 12cm-es ventivel, sokkal hűvösebb lesz mint egy kis porbafingós gyári hűtős valami. ;)

(#836) Termi16 válasza creed30 (#834) üzenetére


Termi16
őstag

Az a táp életveszély a konfigodra nézve, minősége egyenlő a nullával, így nem ajálnom, hogy komolyabb vga-t tegyél bele, sőt, a legjobb az lenne ,ha vennél egy megbízható tápot. Amúgy egy jó 300w-os táp bőven elég lenne a 7600gt-hez.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#837) Termi16 válasza kiralytom (#833) üzenetére


Termi16
őstag

Nézd, nem jársz rosszul egy passzív kártyával. Általában azért úgy vannak megtervezve, hogy normális szellőzés mellett, alapórajelen ne legyen velük probléma. Melegedhet természetesen, akár elég keményen is, de nem lesz baja.

Ha viszont -ahogy ajánlották is- rágumizol egy ventit, akkor onnantól egy nagyon hűvös és nagyon halk kártyád lesz, ami tuti, hogy nem fog túlmelegedni, sőt, esetleg tuningra is lehetőséget ad.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#838) kiralytom válasza Termi16 (#837) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszönöm srácok, a rossz érzések ellnére én nem rettenek el a dologtól és örülök ha tanulhatok.

(#839) creed30 válasza Termi16 (#836) üzenetére


creed30
aktív tag

Szia Termi16!
Azért nincs betervezve másik táp mert még van 1 tartalék ebből,és ezzel sincs még gond,tehát jó lenne ha az adott konfighoz kapnám a lehető legjobb tippet. :D

(#840) Termi16 válasza creed30 (#839) üzenetére


Termi16
őstag

Én viszont nem ajánlok SEMMILYEN komolyabb hardvert (legyen az proci, lap, vagy vga..) olyan gépbe, amiben codegen táp dolgozik. Ennyi.

4000ft-os áron lehet kapni itt a ph-n fsp 350-400w közötti tápokat, akinek nem ér ennyit, az magára vessen. :)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#841) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Kellene egy kis segítség. Tehát most adom el a VGA-m, ami egy 1Gb-os HD 4850-es Multi Core hűtéssel, tehát teljesen passzív a kari. Keresném utódját 30-35k rááldozással a lényeg hogy kb. 15-20%-al erősebb legyen, viszont nagyon halk hűtéssel rendelkezzen. Én a HD 4870 Vapor-X-et és a HD 5770 Hawk-ot és Vapor-X-.et nézegettem, esetleg még 4890 Vapor-X, bár az már eléggé melegedős fajta és nem olyan sok különbség van a 4870-hez képest.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#842) kiralytom


kiralytom
aktív tag

a rivatunner az a videókártya hőmérsékletét mutatja? mármint a core alatt ezt értsem? mert nekem az az érzésem, mintha ez a CPU magja lenne amit jelez nekem s azt látom 3dmark futtatása közben :S a vga-t mérhetem valahogy aktívan, játék /terhelés közben?

(#843) Termi16 válasza kiralytom (#842) üzenetére


Termi16
őstag

Természetesen mutatja, a rivatuner külön videókártyákra fejlesztett program, elég durva lenne, ha egy ilyen alap dolgot nem tudna :DD (és jó helyen nézed)

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#844) lsc válasza kiralytom (#842) üzenetére


lsc
nagyúr

a rivatunner az a videókártya hőmérsékletét mutatja? Igen, a rivatuner a gpu-t mutatja mivel videokártya "buheráló" progi.

Mod Tothgera30 : 5750 vaporom volt, csendes, csak enyhe szélzaja van a hűtésnek, de szoftveresen szabályozható ha zavar. A sapphire új hűtése /V3/ is ugyanaz "zajban", egy nagyon picit gyengébb hűtési teljesítménnyel, de még az is jól hűt.

Az élet kegyetlen .

(#845) Tothgera30 válasza lsc (#844) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Rendben, még szétnézek, bár érdekelne egy 4870 Vapor-X tulaj véleménye is, mert az jönne be legjobban.

ui.: Mikorra várható a 6-os széria? Érdemesebb lenne talán akkor VGA-t venni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#846) lsc válasza Tothgera30 (#845) üzenetére


lsc
nagyúr

[link]

A kérdésedre, neked kell dönteni hogy vársz-e, az új széria teljesítményét és főleg az árait illetve hogy milyen hatással lesz az 5xxx széria áraira még nem tudni.

Az élet kegyetlen .

(#847) Tothgera30 válasza lsc (#846) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...ezt sajnos én sem tudom előre...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#848) DoubleFe válasza Tothgera30 (#841) üzenetére

4890/4870 Vapor-X egyáltalán nem halk.5770-ből halk a Vapor-X,de 5770 és 4870-ből nekem eddig a New Cooler-es volt a leghalkabb! Vapor-X hűvösebb de hangosabb is!

[ Szerkesztve ]

(#849) kiralytom válasza Termi16 (#843) üzenetére


kiralytom
aktív tag

köszönöm

(#850) fagy53 válasza Tothgera30 (#841) üzenetére


fagy53
nagyúr

Bizony a leghalkabb az MSI 5770 Hawk no meg a leguniverzálisabb is, egyedűl az ára kibírhatatlan. A 4850-nél már alapon 20-25%-kal erősebb, de szükség esetén +30% kihozható még belőle. A fogyasztását össze sem lehet hasonlítani a 4850-nel, ideális netező kártya. ;] Egy báránybőrbe bújt farkas....stabil, masszív felépítéssel átlagon felüli megbízhatósággal és olyan árral, hogy akkor már inkább a GTX460 768MB-ot venném meg! :K

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.