Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#11751) KAMELOT válasza frankdelgado (#11744) üzenetére


KAMELOT
titán

Tesó mielőtt tápot választasz nézd meg jól az egyes gyártók honlapját.
+ a MILYEN TÁPOT VEGYEK? topikot
Coolermaster, Corsair, FSP, Thermaltake, Silverstone, Enermax, Chieftec
Na ezek minőségi tápok!
Aztán ezekből is lehet választani!
Személy szerint ezt ajánlanám neked Fortron (FSP) AURUM 500W 80PLUS GOLD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11752) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Videokártyát (passzív hűtéssel) szeretnék egy régebbi számítógéphez:

Alaplap: Abit SA-7
Memória: 2*256 MB DDR1 ram.
Proc: Intel P. 2.8 GHz.
A jelenlegi videokártyám amit cserélni szeretnék: nVIDIA GeForce2 MX/MX400

Főleg játékhoz használnám, néha filmekhez, max. 1024-es felbontásban.

Szeretném ehhez a lehető leggyorsabb videokártyát, mit még érdemes beletenni.
Tudnátok ajánlani?
Mi a jelentősége a videokártya memóriájának?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11753) RootRulez válasza peter889 (#11752) üzenetére


RootRulez
félisten

Én úgy vagyok az ilyen konfigokkal, hogy nem ér meg pénzt bele feccölni. :N MAx egy
ATI 1650PRO vagy
nVidia 7600GT-t tennék bele. :K

Ezekhez hozzájuthatsz ~7 ezerért. Sokkal többre nem mennél egy újabb AGP-s kártyával sem. :N Inkább legyen benne még 512MB ram. :K A mostani teljesítményhez képest így is ég és föld lesz a különbség...

mod: Azzal még kiegészíteném, hogy ezeknek a kariknak már kell külön tápcsati. Általában Molex jó nekik, szóval ha a tápod egy 300W-os Codegen vagy társa, akkor azt is javalott cserélni, meg igazság szerint határos időn belül az egészet...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11754) peter889 válasza RootRulez (#11753) üzenetére


peter889
őstag

4 ezernél többet semmi esetre sem áldoznék rá. :) De használtan gondoltam, hiszen ez egy 8 éves gép, 4x-es AGP-s. És folyamatosan darabos a grafika normális felbontásoknál és azt hiszem, ezen a nagyobb memória sem segítene. Vagy tévedek?

Nézegettem a ATI RADEON 9200-asat, ilyet már 1500-ért is hirdetnek, de nem tudom mi a jelentősége a kari memóriájának.

[ Szerkesztve ]

(#11755) peter889


peter889
őstag

Ja, tudnátok valami jó táblázatot a videokártyák összehasonlítására?
Én ezt találtam:
[link]
Nem tudom, hogy az itt feltüntettet "G3D Rating" értékek, azok lényegében a gyorsaságot jelentik?

(#11756) obehun


obehun
csendes tag

szevasztok

tanácsotokat szeretném kérni..:

szeretném az ati 4870 - 512 mb-os vga-mat lecserelni...de

komplett gépcserére sem pénzem, és remélem szükségem sincs rá, bár pont emiatt kérném a tanácsotokat..
jelenlegi gépem, kb 4 éves, télen szerettem volna cserélni, de beütött a krach..karácsony előtt megadta magát a 8 éves 17-es fB 700b flat crt-m, mindazidáig hű társam volt, imádtam..kénytelen voltam venni monitort, dehát crt már nem veszek ugye, " kénytelen " voltam a jövőre gondolva egy dell 2311 ISP paneles monitor vettem..egyből ugrott a 1280 x 1024 -es nativ felbontás, az eddig hasító játékok elkezdtek döcögni, igaz , maximális beállításokkal:)..gép paraméterei: seasonic 420w táp, asus commando alaplap, core 2 duo 6420 -as proci (2,13 ghz -ről 3,2 ghz-re húzva, 50 - % os stabil tunning ), supertalent 4 gb ddr2 es ram, 74 gb - os wd raptor rendszervinyó, + 1,3 tb wd vinyó, ati 4870 512 mb-os

ati kártyában gondlokodnék, - sajnos rég nem követem a vga fejlődést, ezért szeretném tanácsotokat kérni - olyanban ami a 4870-es tejesítményet legalább 50 % ban túlszárnyalja, de tartok tőle , hogy:

- nem hajtja ki a meglévő processzorom
- a vga csere magával rántja a tápomat is, mivel abból is minőséget kell venni, újabb 20 ezer kiadással számolhatok

köszönöm előre is

(#11757) peter889 válasza RootRulez (#11753) üzenetére


peter889
őstag

Persze gondolkodom, hogy veszek bele még egy 512-es memóriát is.

[ Szerkesztve ]

(#11758) zsole84 válasza obehun (#11756) üzenetére


zsole84
senior tag

Amire érdemes lenne cserélni, tehát jelentősebb teljesítményt hozna, az a 58xx/68xx széria. Táppal nem lenne gond, mivel nem fogyasztanak sokat ezek a kártyák, de a proci szerintem gyenge lenne oda. Nézd át ezt a tesztet:[link]

[ Szerkesztve ]

(#11759) RootRulez válasza peter889 (#11755) üzenetére


RootRulez
félisten

4000-ért csíphetsz 6600GT-t ami még mindig nagyságrendekkel jobb egy 9200-asnál is, de még egy 9600-asnál is. :K

SM3.0 támogatás legyen és DDR3-ast nézz. :K

═════════════════════════════════════════

(#11760) frankdelgado válasza MZsoltee (#11748) üzenetére


frankdelgado
őstag

Köszönöm Grétsy Laci bácsi, hogy kijavított, nyelvtanilag tényleg nem volt helyes, mert csak egy tesztből merítettem ezt a tézist. Lehet, hogy az x6 túlzás, de a teszt alapján hihetőnek tűnt, hogy az nvidia gyengébb környezetben jobban teljesít, mint az Ati. Semmivel sem hihetetlenebb, mint azok a dolgok, amiket más tesztek írnak, vagy ti tanácsoltok. Nekem nem szentírás egyik sem, de köszönettel figyelembe veszem mindegyiket. táp ügyben meg meglepődtem, hogy a codegent ennyire szídják, ez a tápom már 2 éve megvan, az előző is bírta vagy 4 évig. Lehet, h szerencsém volt. Mindenesetre csere lesz.

a pénzemből így futja mondjuk egy athlon II x4-re, meg egy 460 gtx 768 megásra asszem...

(#11761) frankdelgado válasza zsole84 (#11750) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ebben:

http://hardver-teszt.hu/test.php?tID=344

(#11762) MZsoltee válasza frankdelgado (#11760) üzenetére


MZsoltee
veterán

Nem nyelvtanilag volt helytelen, hanem tartalmilag. De nem ez a lényeg. Nem ellened szól a dolog, félre ne érts.

Amúgy a konfig jó lesz! A codogennel az a gond, hogy nem tartja túl jól a feszültségeket(ingadozik), valamint nincs benne védelem. Pl. egy minőségibb táp megvédheti a géped többi alkatrészét a túlfeszültségtől, valamint ha meghibásodik, akkor nem viszi magával a többi alkatrészt is!

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#11763) zsole84 válasza frankdelgado (#11761) üzenetére


zsole84
senior tag

Nekem fenntartásaim vannak azzal a teszttel kapcsolatban. Nincs gond 4 magos rendszerrel sem:[link] [link](itt mondjuk 6870 van)

[ Szerkesztve ]

(#11764) molnarpeter válasza frankdelgado (#11761) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A hardver-tesztet én nem tarom annyira túl komoly oldalnak, mindenről egy picit, de semmiről sem alaposan... :B Ezért PH! :K

mp

(#11765) peter889 válasza RootRulez (#11759) üzenetére


peter889
őstag

De az én alaplapomba csak DDR1 jó, abból is csak a 333 MHz-es. Tényleg kihasználná az alaplapom a 6600GT-t?

(#11766) RootRulez válasza peter889 (#11765) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez nem így mondanám, de a 6600GT majdnem a teteje, amit ki lehet hozni a gépedből. :K

═════════════════════════════════════════

(#11767) peter889 válasza RootRulez (#11766) üzenetére


peter889
őstag

Aha, köszi, majd utánanézek. És mi a jelentősége a kari memóriája nagyságának? (Hogy pl. 64 megás vagy 512 megás. )Csak a színek számát, felbontás nagyságát határozza meg, vagy van más jelentősége? Pl. gyorsítja a kártyát?
(Egyelőre 1024-es felbontásnál nem használnék nagyobbat.)

[ Szerkesztve ]

(#11768) RootRulez válasza peter889 (#11767) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem feltétlen a memória mérete számít sőt inkább a gyorsasága. :K Mert egy DDR3-as rammal szerelt 128MB-os 6600GT leköröz egy DDR2-es 512MB-al szerelt 6600GT-t. :K

═════════════════════════════════════════

(#11769) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

felbontás: Full HD
jelenlegi GPU: ATI 4890 1GB
jelenlegi CPU: e8400 [4.0 GHz-en]
új CPU: q9400 [tuningolva lesz]
új GPU: Gigabyte GTX560 Ti 1GB DDR5 SOC

Jelenlegi tápegység: Corsair VX 450

A kérdésem az lenne, hogy a jelenleg meglévő Corsair VX 450 továbbra is elég lesz-e a gépemnek...?

Ha kevés lenne, akkor milyen tápot ajánlanátok? Szeretnék a Corsair-nál, mint márkánál maradni egyébként, hisz eddig semmi gondom nem volt a VX 450-el.

Sorry a kicsi OFFért, de hát ti tudnátok elsősorban segíteni. :) Előre is köszöntem szépen! :U

[ Szerkesztve ]

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#11770) Buda76 válasza obehun (#11756) üzenetére


Buda76
senior tag

Nem a táppal, hanem a CPU-val lenne a gond, mert amire érdemes váltani az egy 6870OC
De ez a CPU már egy 6850-hez is bőven gyenge, akármennyire is szét van hajtva.

(#11771) RootRulez válasza unrealnoise (#11769) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, elég lesz. :K

═════════════════════════════════════════

(#11772) user137


user137
őstag

Sziasztok! Csendes hűtésű kártyákról van valahol egy gyűjtés? Eléggé csendmániás vagyok, de lassan vissza kell térjek a diszkrét VGA-k közé, és amiket láttam azok mind brutálisan hangosak voltak.

A mostani teszt VGA-mon egy Accelero S1 van, de passzívban épp csak bírja (Gigabyte 8800GT Turbo) a 3DMark, Furmark és egyéb nyúzókat.

A kérdésem az lenne, h a középkategóriától felfelé (30kFt+) mik az ajánlható passzív, vagy nagyon csendes hűtésű kártyák? Sokhelyen látok ilyen 2db 12-es ventivel szerelt "szörny" hűtést, gondolom azok jók, de jó lenne konkrétumokat kapni.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#11773) csucsbicep válasza user137 (#11772) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Sztem először lőj be egy max árat. Utána írd le a géped és, hogy milyen felbontáson játszol. Utána könnyebb ajánlani vga-t.

(#11774) Qru válasza user137 (#11772) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Teszt

#nincsbennetarcsi

(#11775) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

1440*900-s felbontáson milyen vga lenne a legjobb Phenom II x4 955 mellé, GTX 460 vagy 6850?
[link] Agemate cikkje szerint 6850 szétveri GTX-t 1440*900 max grafikán. Más tesztet ilyen felbontásról nem igen találtam...
Köszike :R

P.S. 5750-t most adtam el, szóval 57xx széria kizárva ;]

[ Szerkesztve ]

(#11776) user137 válasza csucsbicep (#11773) üzenetére


user137
őstag

én nem játszok :) ez a baj, nekem tökéletes az Intel HD is, viszont rakok össze gépeket és kiestem 2-3 éve a Radeon HD2600XT-nél a játékfrontból, azóta el vagyok veszve kicsit a csillió számozás között.

Gigabyte 5770 Silent Cell-t találtam referenciának, ez egy reális(?) 35k-ba kerül, ennél halkabb nem lesz semmi valószínűleg. Ha GeForce oldalon van hasonló, azt szívesen veszem.

(#11777) csucsbicep válasza user137 (#11776) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ha, nem játszol, akkor minek ilyen vga? A mostani S1-re veszel egy ilyent pl. Csendes is sztem és a hővel sem lesz gondod.

Mod: Vagy rosszul értem és másnak kell a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#11778) user137 válasza user137 (#11776) üzenetére


user137
őstag

hát igen, a Gigabyte GTX 460-asa 2 keverővel már egy tízessel drágább... mondjuk nagyjából annyival erősebb is :K

[ Szerkesztve ]

(#11779) user137 válasza csucsbicep (#11777) üzenetére


user137
őstag

mondom nem nekem kell, hanem olyanoknak, akik játszanak és tőlem várják a gépet. :)

(#11780) Giot válasza Misua (#11775) üzenetére


Giot
addikt

Neked kell eldöntened mennyire fontos a CUDA és a Fizix. HA lényeges akkor nV. HA nem annyira akkor, részemről, inkább a 6850.

(#11778) user137: HA játék akkor a középkategória bajnokai a Radeon 6850 és az nV GTX 460.
Persze azt jó lenne tudni mekkora felbontásra kell a VGA?
A Sapphire nonref hűtései vagy a Giga duplaventis megoldásai elég csendesek.

[ Szerkesztve ]

(#11781) KAMELOT válasza Misua (#11775) üzenetére


KAMELOT
titán

MSI NGTX560
Én ezt ajánlanám!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#11782) Giot válasza KAMELOT (#11781) üzenetére


Giot
addikt

Felesleges pénzkidobás arra a felbontásra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11783) user137 válasza Giot (#11780) üzenetére


user137
őstag

GTX460-6850, köszi :) ezen az úton elindulok akkor... :R

közben találtam egy jófajta Powercolor passzív 6850-est is, brutál mik vannak :D

(#11784) csucsbicep válasza user137 (#11779) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Értem. GTX460-okról ott a Qru által linkelt teszt. 6850-eket sajnos annyira nem ismerem, de, ha zavar a hang, akkor a VTX3D verziója hangos lesz neked.

(#11785) Giot válasza user137 (#11783) üzenetére


Giot
addikt

Simán király!! Bár nem volt szerencsém még PWC :) VGA-hoz. De nem hiszem hogy rossz lenne kiemelt partner az AMD-nél.
Másrészt rálöksz egy 12cm-es ventit és biztosíítva van a hűs közérzete a VGA-nak.
Jah és nem is lesz hangos.
Már csak az ár kérdéses. :F

(#11786) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Kicsit bogarásztam 6850-eket.
Asus Direct CU
HIS
Powercolor PCS+
MSI HD 6850 Cyclone Power Edition

Giot: Nem szokott gond lenne a Powercolorral. Nekem is volt és gond nélkül tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#11787) Misua válasza Giot (#11782) üzenetére


Misua
senior tag

Ja Ja, nálam felbontás a mérvadó, mivel ez max amit a monitorom képes, és nem lesz helyette más. Akkor 6850 lesz, még hozzá VTX3D.
Amugy a sima és X, OC (tuningolt verziók) között szokot lenni vmi külömbség? Pl valami plusz alkatrész, vagy jobb a tuningpotenciálé...
Mert ha nem, akkor Ati catalistben én is meg tudnék emelni az órajeleket (ingyen) ;]

(#11788) Giot válasza Misua (#11787) üzenetére


Giot
addikt

Nos az a helyzet tuning ügyben, hogy a gyártók általában kétféle képen szokták ezt megoldani. Egyrészt válogatott GPU kerül rá. Ez ér a legtöbbet. Hiszen ezek a GPU-k kisebb feszen többet tudnak teljesíteni, kevésbé melegszenek több a tartalék benne. Meg persze jobb minőségű memók kerülnek rá.
Szerintem ez ér a legtöbbet.
Az XfX szokott ilyet csinálni Black Edition névvel, teljesen referencia VGA-val de szerintem válogatott cucc kerül rá és nagyon jól mennek.
Aztán ott van pld a Sapphire Toxic verziója, ezek is elég jó kis VGA-k. Válogatott GPU-val. Általában elég jól is mennek. De a PCB felépítésén láthatóan spórolnak, éppen csak annyit hogy olcsóbban lehessen legyártani, de a minőség rovására ne menjen. Viszont a Vapor-X hűtés ami a Toxic kártyákon van általában, nagyon jó hatásfokú, csendes hűtés. Szóval amit spórolnak a PCB felépítésén azt a hűtésben valamilyen szinten megkapjuk.
Egyébként nekem is 5850 Toxic-om van és 100%-ig elégedett vagyok vele: [link]
Vagy ott vannak azok akik igazán komolyan veszik a dolgot pld MSI vagy Asus akik a PCB felépítésébe is beletesznek apait anyait, hűtés is nagyon jó, válogatott GPU.
Az érdekes az hogy nem mindig ezek mennek a legjobban.
Szóval a legtöbb a szerencsén múlik, hogy mennyire kiemelkedően jó az a válogatott GPU, és referencia VGA-bol is ki lehet fogni olyat ami igazán jól megy!
Jó étvágyat!

[ Szerkesztve ]

(#11789) Qru válasza Misua (#11787) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Általában csak egy pár MHz-el megemelt bios-t égetnek a vga-ba. Nem érdemes egy fillérel sem többet adni ezekért, mert ahogy írtad egy csúszka feljebb tolásával ingyen magkapod ugyanazt a teljesítményt (sőtt még többet is).

Változás csak a nagyon húzott karikon van (Pl: Giga SOC, MSI Hawk sorozata).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#11790) Misua válasza Giot (#11788) üzenetére


Misua
senior tag

Köszi az ilyen hosszú válaszért!

Sajna most nézem VTX3D-ből Ipon + Aquanál teljesen ki van rabolva az OC verzió...le is szedték a listáról... :U

A Toxic meg Vapor verziókba szerintem nem érdemes plussz pénzt befektetni, mert a végén nehezebb őket eladni, mert a átlagvevőt nem fogja érdekelni hogy mennyivel így jobb a hűtése meg a teljesítménye, mert időhaladtávál erősebb és olcsóbb vgak fognak megjelenni. Nem átlagvevő meg nem fog elavult cuccot venni :U
Így pl az én "fapados" 5750-t eladtam 1 nap alatt...miközben "extrás" változatai állnak, mert pár ezerrel drágábbak (így az áruk egyenlő használt 5770-nel, mely jobb választás)
Ez csak a saját véleményem :) , azért is veszek a VTX3D-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#11791) Giot válasza Misua (#11790) üzenetére


Giot
addikt

Logikus amit írsz!
De azt ne feledd hogy egy VTX3D VGA-t eladni is nehezebb lesz, vagy olcsóbban fogsz tudni megszabadulni tőle. Mint egy Asus vagy Sapphire VGA-tól amik régi nagy nevek, szereplők, a videokártya gyártás színterén.

(#11786) csucsbicep:
Kár lenne kihagyni a Sapphire-t a sorból. [link] Három havernak is ilyen VGA-ja van gond nélkül használják.

(#11792) Misua válasza Giot (#11791) üzenetére


Misua
senior tag

Hát VTX3D most még új szereplő emiatt olcsóbb, viszont pár év múlva már ő is márka lesz (ha persze előbb nem megy csődbe :D )
Amugy az AM3 konfigomon már nem fogok többet fejleszteni (max + ram), így 3-4 év múlva az egész faterhoz fog landolni...neki oly mindegy :))

(#11793) unrealnoise válasza RootRulez (#11771) üzenetére


unrealnoise
senior tag

köszi. :) reméltem is :)

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#11794) lsc válasza Misua (#11790) üzenetére


lsc
nagyúr

Melyik listáról [link], igaz az x verzió plusz 1500-at messze nem ér, annyit simán megy a "sima" verzió is.

Mod Giot : A powercolor sem régi /a testvérmárkája a vtx-nek/, ennek ellenére azokkal sincs gond eladásnál, reális árat kell érte kérni, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#11795) Giot válasza lsc (#11794) üzenetére


Giot
addikt

Ha jól tudom a Gainward kiválása miatt kellett a VTX3D az Ázsiai piacra.
A PWC azért kicsit régebbről ismerős számomra, mint márka.

(#11796) Misua válasza lsc (#11794) üzenetére


Misua
senior tag

Reggel nem volt rajta - becs szó. ;)
Amugy még 1 kérdés X verzióval kapcsán, és rendelem a sima verziót:

VTX3D's Radeon HD 6850 X-Edition supports voltage regulations on the GPU via MSI's Afterburner software. [link]

Most akkor a sima verzión nem lehet szabályozni a voltaget? Voltage babrálás nélkül is lehet elérni szép tuning eredményeket? (+10% nekem bőven elég lesz)

[ Szerkesztve ]

(#11797) Alastair' válasza Misua (#11796) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Már tegnap is leírtam neked, de nagyon szívesen leírom még, csak mond meg hányszor.
A simán is lehet feszt állítani, de miért akarod babrálni? Azt is mondtam, hogy az én simám alapfeszen megy 950/1200-at. Azt is leírtam, hogy nincs más különbség.
A világ legnagyobb tévhite, hogy a gyárilag húzott vga-kon válogatott gpu-k vannak, nincsenek, javarészt gyárilag több feszt kapnak, mert a gyártó attól fosik, hogy a referencia feszen valami gond lesz. Ezért többet is fogyasztanak és valamivel jobban is melegszenek.

Ha vga-t akarsz venni, menj be a boltba és vedd meg nyugodtan a sima ref VTX3D-t, nem fogsz csalódni benne.
Ugyan az a hűtője mint a Powercolornak, ha arról találtál zaj méréseket, az meg fog egyezni ezzel.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#11798) Giot válasza Alastair' (#11797) üzenetére


Giot
addikt

"A világ legnagyobb tévhite, hogy a gyárilag húzott vga-kon válogatott gpu-k vannak,"
Ezt alátámasztanád valami bizonyítékkal? :U :)
Másrészt igen valóban szokták alkalmazni a gyártók hogy megemelik a feszt az OC kártyáiknál. De nem mindegyiknél!

(#11799) Alastair' válasza Giot (#11798) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miért te alátámasztottad, hogy az van rajta? :F

Alister from Hell

(#11800) Giot válasza Alastair' (#11799) üzenetére


Giot
addikt

[link]
5850 Toxic, nincs fesz emelve, mégis szép órajelemelés elérhető vele. Nem azt mondom hogy midegyik hozza ezt az órajelet, de a tapasztalatok azt mutatják hogy 850-900Mhz közé el szoktak menni. Általában a ref-nek 850mhz felett már feszt kell emelni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.