Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100651) kpityu2 válasza Julot (#100649) üzenetére


kpityu2
őstag

Készüléke válogatja. Van olyan ami tudja ezt, van ami nem. Mesh esetén a router menedzseli a roamingot nem a készülék. Meshből itt általában az Asus RT-AX53U (RT AX1800U) szokott szóba kerülni az olcsóbb kategóriában, illetve most már valamelyik Tp-Link Deco is tudja a wired mesh-t abból is van 3 db-os készlet, illetve valaki pár hete tesztelte a D-Link COVR-X1862-őt (2 db, de van COVR-X1863 3db-os csomag is), jó tapasztalatai voltak térerő tekintetében. Keress vissza a topicban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#100652) antalbt válasza antalbt (#100628) üzenetére


antalbt
csendes tag

Esetleg erre van javaslatotok?

Köszönöm! :R

(#100653) kpityu2 válasza antalbt (#100652) üzenetére


kpityu2
őstag

Hatótávban nincs különbség. Az újabbat választanám.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#100654) antalbt válasza kpityu2 (#100653) üzenetére


antalbt
csendes tag

Köszi, gondolom az újabb alatt ezt érted: TUF-AX6000?

(#100655) PHenis válasza Gyuri27 (#100647) üzenetére


PHenis
senior tag

Nem az olcsóság az elsődleges, hanem hogy ha most elköltök rá bármennyit is, egy jó pár évig ne kelljen ezt a témát elővenni újra :)
Van egy dolog amit nem értek. A jelenlegi routerem 32 eszközt enged fel magára wifin, több nem tud rá csatlakozni (hiába van még hely a DHCP tartományban). Ha ez a router AP módban lenne akkor is ennyi lenne a max eszközszám erről az eszközről vagy az olyankor már a fő routertől függ?
Kérdésemmel azt szeretném megtudni, hogy tényleg elég pár akármilyen legolcsóbb router amit AP módban használok majd és a fő router legyen inkább jó drága? Mondjuk egy ilyen Mikrotik RB4011iGS+RM?

(#100656) Multibit válasza PHenis (#100655) üzenetére


Multibit
veterán

jó pár évig ne kelljen ezt a témát elővenni újra
Milyen témát? Router témát? Wifi témát? Switch témát? Mert ha csak egybe eszközben gondolkodsz, bajban leszel :K

(#100657) f4cg80


f4cg80
tag

Sziasztok,

a gyári T-Home-os routert cserélném le egy minőségire.
Régebben volt Huawei és Asus is, nem voltak rosszak, de annyira stabilak sem. Jelenleg a TP-Link Archer szériájával szemezek, AX23, AX53 vagy esetleg AX72 (ismerősnek lenne alig használt), tehát árban is nagyjából hasonló árban tudnám venni őket. Olvastam tesztekben, hogy az AX72-n ingadozik a sebesség-jel, ez mennyire igaz? Lehet persze Asus vagy valami más is.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
60 nm tégla lakás sok szomszéddal, sok wifi
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
2 laptop, 2 mobiltelefon
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
T-Home 500
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
30 ezerig
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
stabilan adja a jelet 2 falon át is (home-office)

Előre is köszi az ajánlásokat!

[ Szerkesztve ]

(#100658) Essejó válasza f4cg80 (#100657) üzenetére


Essejó
veterán

Gyári T-s HGW Wifi6-os, 1000/25 (koax net) két falon át az udvaron, mobillal wifi6 5Ghz. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#100659) Patice válasza PHenis (#100655) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha hosszabb távon stabil és bővíthető otthoni hálózatot szeretnél, akkor én egy komolyabb megoldást javasolnék:
1x TP-Link ER7212PC - ez router, POE+ switch és Omada kontroller egyben
+ igény szerint annyi AP, amennyi lefedi a házat és a kertet is.
Omada AP-okból van kültéri is, pl. EAP 610 vagy 650 Outdoor
Beltériből pedig EAP610 az alap, vagy ettől felfelé a termékpalettán, persze emelkedő árakkal is.
Nálam 2x EAP610 + 1x EAP610 Outdoor tesz szolgálatot és tökéletes a seamless roaming.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100660) Soma01 válasza PHenis (#100629) üzenetére


Soma01
veterán

És ha vennél egy Mesh rendszert, ami AC-s és egy lenne közepén. A másik kettő meg kint az ablakban, csak simán, WiFi-n összekötve egymással? 50-ből meg is vagy a Tp-link M4-ből. (3db) Ez megbízható, de nem sebesség bajnok, jó a lefedése. Így nem kell kültéri eszköz.
Vagy 70-ből most kapsz 4db! AX-es egységet, akciósan. Csak a Cudy márkával nem nagyon van tapasztalat itt.

(#100661) f4cg80 válasza Essejó (#100658) üzenetére


f4cg80
tag

Nálam sajnos más a helyzet, nappaliban megvan közel az 500/25, viszont 2 falon át már szinte nincs jelerősség, sokszor elmegy a net, ha van, akkor is csak 30/20 (friss teszt, 2 különböző céges laptoppal ugyanaz, egyikben Intel AX201, másikban Realtek adapter). Ezért is keresek normális routert.
[kép]

(#100662) Essejó válasza f4cg80 (#100661) üzenetére


Essejó
veterán

Milyen HGW-d van?
Nekem költözéskor sikerült a Sagem 3890v3-at 3896-ra cserélni.
A HGW mellett link
Egy szobával arrébb link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#100663) Multibit válasza f4cg80 (#100661) üzenetére


Multibit
veterán

Két falon át már szerencse kérdése a gyors ÉS stabil wifi (értsd: van akinél összejön, másnál meg nem). Békélj meg azzal, hogy több eszközt kell használnod :K

(#100664) dudika10 válasza Patice (#100659) üzenetére


dudika10
veterán

A switch unmanaged az ER7212-ben, igy szerintem tularazott. Ha lenne rajta egy 2.5Gbps port... de az sincs.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#100665) Patice válasza dudika10 (#100664) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy 2,5 Gbps porttal mit lehet kezdeni?
Én legalább kettőt tartok relevánsnak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100666) bogabi válasza Patice (#100665) üzenetére


bogabi
senior tag

uplinkelni egy másik switchez, amin több 2.5 Gb-es port van :)

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#100667) f4cg80 válasza Multibit (#100663) üzenetére


f4cg80
tag

Persze, értem én,de egyelőre nem szeretnék egy 60nmes lakásban több routert/mesh/range extender. Másképp fogalmazva,mik a tapasztalatok Archer szériával. AX53 vagy AX72 ha csak pár ezer Ft a különbség. Esetleg Asus?

(#100668) Multibit válasza f4cg80 (#100667) üzenetére


Multibit
veterán

Elhiszem, hogy nem szeretnél, de a wifi stabilitása környezet függő. Kaphatsz típus ajánlatokat, amikkel másnak jó tapasztalata volt, de úgy is az számít, hogy nálad mi történik két falon túl. Ja, nálam 55 nm-en van két AP :)

(#100669) Tompika777 válasza f4cg80 (#100667) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha bizonytalan a dolog, hogy egy router elég lesz e vagy sem, akkor én a "könnyebben" fejleszthető megoldást választanám, ami sanszos, hogy jelen esetben az Asus.

(#100670) bromi84


bromi84
tag

Üdv! Tudtok abban állást foglalni Asus AC65P-ről érdemes AX53U-ra váltani?
Hatótáv fontos hogy ne csökkenjen, wifi6 miatt gondoltam rá... Köszi

(#100671) Patice válasza bogabi (#100666) üzenetére


Patice
nagyúr

És ettől hogyan lesz nagyobb sebesség?
A 2,5 Gbps switchen lógó eszközök között igen. De ha a router nem kap 1 Gbps-nél nagyobb netet, akkor tök felesleges a 2,5 Gbps uplink.
Ha van >1 Gbps net ÉS van egy második 2,5 Gbps port a routeren, akkor tud több eszköz is nagyobb internetes sebességet elérni 1 gigánál.
Az megint egy következő történet, ha wifin tud a router 1 giga fölötti sebességet és van is kliens, ami ezt ki is tudja használni és mellé van 2 gigás net, ami egy 2,5 gigás WAN porton átfér.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#100672) dudika10 válasza Patice (#100665) üzenetére


dudika10
veterán

Egy 2.5Gbps porttal egyszerre tobb eszkozon lehet meg az 1Gbps peldaul. Nem mindenki speedtestre egy eszkozre optimalizalna. ;)
Az eszkoz varhato elettartama alatt szerintem/szamomra ez elvart lett volna. Na meg a managed switch.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#100673) bogabi válasza Patice (#100671) üzenetére


bogabi
senior tag

Ne ragozd túl a cinikus válaszomat... nyilván sorolhatnánk, mikor van értelme, ha csak a net oldaláról nézzük, akkor nem nagyon van ilyen scenárió. :))

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#100674) Multibit válasza bromi84 (#100670) üzenetére


Multibit
veterán

Olvass vissza! Látható, hogy az újabb modell előnye (az AX-en túl), hogy mesh-képes.

(#100675) bromi84 válasza Multibit (#100674) üzenetére


bromi84
tag

Szuper köszi. Ezt a Mimi 2x2 vs 3x3 nem vágom, ez is különbség köztük....

(#100676) Multibit válasza bromi84 (#100675) üzenetére


Multibit
veterán

Az is, de az AX és a mesh fontosabb. Ma ezek a jellemzők vonzók a felhasználók számára.

(#100677) sipi83


sipi83
aktív tag

Sziasztok!
A korosodó Asus RT-N56UB1 routeremet cserélném egy újabbra, a következőek a követelmények:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
10x10 “Kadár-kocka”, egy szintes tégla épület, viszonylag nagy telekkel.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Jelenleg két PC van rákötve kábelen, plusz két iPhone és egy iPad, és egy androidos mobil.
Van még wifis mosógép, szarítógép és airfryer.
A mobil eszközök közül egy sem támogatja a wifi 6-t, de a közeljövőben 1 iPhone, és az iPad cserélve lesz. És az újak már támogatni fogják. Esetleg jöhet majd egy új okostévé is.
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
1000/200 Mbps
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
Max. 35.000 HUF, kivételesen jó vétel, vagy ajánlott típus esetén mehetünk feljebb árban.
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben
Stabil wifi jel, lehetőleg az udvar nagyobb részen is, hosszú támogatottság. És nem zárkózom el a Firmware cserétől sem. A meglévő Asus-t megtartanám hatótáv növelésére. Ezért most is Asus-ban gondolkodom elsősorban. Napi használatban Torrent, streaming és otthoni fájlmegosztásra lenne használva.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#100678) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Asus AC65P routert érdemes kicserélni Asus AX55-re? Családi ház, mac, ipad, telók, xbox, apple tv és okos eszközök vannak csatlakoztatva. Köszi

(#100679) Exelsior24 válasza sipi83 (#100677) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Szia!

Szerintem igazából az ASUS AX-es routerei mind jók, jól sikerült széria.
Nekem ami van és lassan 2 éve gond nélkül használom: [ASUS TUF-AX5400] , de ennek látom sajnos megszüntették most a forgalmazását, valószínűleg azért mert kiadtak belőle egy kissé feltuningolt verziót: [ASUS TUF-AX6000] , de ez már árban is jóval magasabb kategória.
A TUF-AX5400-ast még 40.000 körül vettem annó, sokkal jobb ár/érték arányban volt mint ez az utódja.

Ami ilyen 35.000-es ár körül van most és véleményem szerint jó:
[ASUS TUF-AX3000V2]
vagy
[ASUS RT-AX57] nemrégiben telepítettem egy helyre ilyet és jó kis router, lényegében a legolcsóbb AX-es router, az ASUS RT-AX55-ös felturbózott változata [ASUS RT-AX55] , de szerintem jobb mint az AX55-ös.

Esetleg ha némileg feljebb tudsz menni az árban, akkor ott van még:
[ASUS TUF-AX4200] -as
vagy
[ASUS RT-AX59U] egy ilyet akarok most majd beszerezni magamnak, Mesh-es bővítéshez, mert ez falra is felszerelhető, így el tudom rejteni könnyen.

Illetve még árban, még egy picit feljebb amit sokan kedvelnek:
[ASUS RT-AX86S]

Figyelni kell az akciókat, olyankor ki lehet fogni ilyen drágább, nagyobb tudású típusokat is elég jó áron. Most már itt az ősz, ilyenkor gyakoriak az akciók és leárazások.

Ha szeretnél rajt esetleg firmware-t is cserélni majd, akkor azért előtte nézd meg az adott firmware készítője melyik típusokat támogatja, de általában mindegyikre található valamilyen változat.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#100680) Sanyi.mTs válasza Exelsior24 (#100679) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

miben érezted jobbnak az ax57-et, mint az ax55-öt?

(#100681) sipi83 válasza Exelsior24 (#100679) üzenetére


sipi83
aktív tag

Szia!
Köszönöm szépen a kielégítő válaszod, átnézegetem azokat a routereket amit linkeltél, és mai nap döntök, és megrendelem. Az AX57 szimpatikus eddig.
Keresgélek addig az interneten különböző teszteket róla, de úgy érzem, hogy közép esetleg hosszú távon elég nekem.

(#100682) Exelsior24 válasza Sanyi.mTs (#100680) üzenetére


Exelsior24
aktív tag

Persze lehet csak az adott hely / épület volt olyan, de nagyon jó WiFi erősség volt több szobával arrébb is, illetve amikor állítottam be a menüjében is gyors, fürge volt a készülék.
Laptop, okostelefonok, WiFi-s kamerák is gyorsan felcsatlakoztak rá, és stabilan működtek.
Azt látom persze, hogy nem nagy különbség van az AX55-ös és az AX57-es között hardveresen, de árban is csak kb. 2000-3000 Ft különbség van köztük, illetve az AX55-ös az egyik legelsőnek megjelent AX-es ASUS router volt, az AX57 pedig idén jelent meg, úgyhogy szerintem biztosan tovább fog kapni firmware frissítéseket és javításokat, és ha ezeket a tulajdonságokat nézem, akkor inkább az AX57-es minimálisan drágábban.

[ Szerkesztve ]

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#100683) woodworm válasza Exelsior24 (#100682) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk a legfontosabb különbség, hogy az ax55 az ax1800-as, míg az ax57 az ax3000-es.

(#100684) Nonetxpr


Nonetxpr
kezdő

Sziasztok. Meguntam, hogy a digi 300-as routert adott optikai gigás nethez, csak nem értek a routerekhez.
■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva? 32 négyzetméteres lakás, 2 fal, szomszédoknál van pár wifi. A laptop kb 8méterre van 1-2 fal választja el.
■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop? 2 telefon, 2 laptop, nyomtató
■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz? 1gb-s (digi)
■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj! Max 20k
■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben? Működjön vele a nyomtató, nem árt ha 5g-s.

(#100685) Essejó válasza Nonetxpr (#100684) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk nem derül ki, hogy hány eszközöd ismeri az AX wifi6-ot.
Ha több is akkor mindenképp olyan routert vennék. Viszont akkor a max összegen emeled kellene

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#100686) Nonetxpr válasza Essejó (#100685) üzenetére


Nonetxpr
kezdő

Jelenleg semmi, de később 2-2 lesz.

[ Szerkesztve ]

(#100687) kymco


kymco
veterán

Sziasztok! Olyan routerre lenne szükségem, ami egyszere kényelmesen ki tud szolgálni 5-6 laptopot és ugyanennyi mobilt (rá lenne kötve kábelesen még 2 NAS és egy MFP) . Egy 40 nm helyiségről van szó, de panel, sok routerrel körülvéve. Az árplafon kb 60.000 Ft.
Mit tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm a segítséget!

www.refujvaros.hu

(#100688) Essejó válasza Nonetxpr (#100686) üzenetére


Essejó
veterán

Ha kellene most routert vennem, mindenképp AX-est vennék. Már azon okból is, hogy a jelenlegi 3 saját és 1 céges mobil +1 tablet, és 1 netbook tudja az AX-et. Szerencsére nem kell, mert a T-s végpont AX-es, és jól beszórja a házat, és a kert nagy részét is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#100689) Soma01 válasza kymco (#100687) üzenetére


Soma01
veterán

Mondjuk, a jövőre is gondolva, Tp-link AX73.

(#100690) kymco válasza Soma01 (#100689) üzenetére


kymco
veterán

Kösz a megerősítést, én is ezt néztem ki :))

www.refujvaros.hu

(#100691) A.Winston


A.Winston
tag

Sziasztok,
tanacsot kerhetek range extendernek egy asus ax53u melle mit javasoltok? Ket kis lakashoz netet kotnek ossze vele, teljesitmeny elvaras nincs extenderre, csak hogy stabil legyen. Hasznalt cuccok is jok. RP-n12-t neztem, de lattam apron rt-n12 is lenne. Ez megfelel erre, vagy lehet kompatibilitasi gond? Koszi ha van javaslata valakinek!

nincs

(#100692) Tompika777 válasza A.Winston (#100691) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nos, én azért már AX-es router mellé N-es extendert biztos nem vennék...Ha AX-es az ára miatt nem jöhet szóba, akkor is minimum AC-t tudót nézegess.

(#100693) Plebi válasza Plebi (#100504) üzenetére


Plebi
senior tag

Sziasztok,

Gondoltam visszajelzést is adok a két darab 3-as szett TP-Link Deco PX50 beüzemelése utáni helyzetről.

Előzmény le van írva, a megválaszolt posztban, de röviden: vezetékezés nélkül mindegyik épület esetén 3-3 darab első szériást Ubiquiti AP és TP-Link AV500-as poweline adapterekkel összekötve adták a wifi-t, rákötve a szolgáltatói routerre. A házigazda már elégedetlen volt az állandóan hiányos, vagy teljesen megszűnő wifi-vel, egyedül a szolgáltatói router közelében maradt meg.

Összességében, eddig jó választásnak tűntek, könnyen ment a beüzemelés, miután már otthon a teszt alatt szétidegeskedtem magam, hogy nem megy a PowerLine (PLC) kapcsolat egyik eszköz között sem, pedig pont ez volt a lényeg. A TP-Link fórumát bújva, kiderült, hogy mindegyik ilyen, vagy valakinél, hol van PLC, hol nincs, szóval nem stabil, de a már kiépített hálózat esetén minden eszközt reseteled és újra megtalálják egymást, akkor jó eséllyes a PLC is menni fog, így is lett. 340e Ft-nál nem volt vicces. Azóta jött ki egy új firmware ami a PLC bugot hivatott javítani. Rosszabb nem lett tőle.

A net amit ki kell szolgálniuk nem egy szélvész, bárhol az épületekben megvan, az egyik telepítés estén 50/25-ös, a másiknál 25/10-es netnél.

A lényeg, hogy mindenki boldog, a wifi most mindenhol stabil, lassan 2 hete fagyás mentesen mennek. Egy dolgot hiányolok deco esetén, hogy nem lehet ütemezett újraindítást beállítani.

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#100694) kpityu2 válasza A.Winston (#100691) üzenetére


kpityu2
őstag

Még egy asus ax53u és vezetékkel összekötni őket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#100695) CP111


CP111
tag

Melyik most a legjobb 4G router amit kapni lehet újonnan?

Infláció mögé bújtatott vagyonelkobzás folyik a világban!

(#100696) balint0


balint0
csendes tag

Sziasztok!
A Telekomtól kaptam 2 multi SIM-et, ezzel kapcoslatban lenne pár kérdésem.
1: Lehet e használni hordozható modemmel? A szolgáltató erre a kérdésre nem tudott egzakt választ adni, az ügyfélszolgálaton mindenki más mondott.
2: Ha igen, akkor hogy tudom ezt a legolcsóbban otthoni körülmények között megosztanin? Sim kártyás router? Vagy sima router amibe egy USB modemmel játszom át a netet?
Előre is köszi a válaszokat

ds

(#100697) Tompika777 válasza balint0 (#100696) üzenetére


Tompika777
senior tag

Bármivel megoszthatod a felsoroltak közül.
A sebességre a stick-router kombó negatív lehet,ajánlottabb egy sim-et kezelő router.
A multisimek ugye nem okosóra "csomagban" vannak?

(#100698) balint0 válasza Tompika777 (#100697) üzenetére


balint0
csendes tag

A csomag leírásában az áll, hogy laptop, tablet, okosóra. A modemre nem tér ki. Tudtok valami routert ajánlani?

ds

(#100699) arpo5


arpo5
csendes tag

Sziasztok jelenleg egy tp Ax73 plusz 3 db tp re305 el van megoldva de a harmadik a szuterénbe már csak kábellel működik, mesh el jobban járnék? xiaomi ax3000 néztem vagy a deco x50 et, mondjuk a xiaomi nem tudom mennyire illeszkedne a tp routerrel....

Ha elakarod adni irj telefonszámot, ha megvenni szeretnéd hivj..... 06702565646 (akár privibe)

(#100700) Tompika777 válasza arpo5 (#100699) üzenetére


Tompika777
senior tag

Ha TP RE315 lenne, akkor lenne Mesh... Más gyártó cuccával nem igazán lesz mesh

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.