Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) Gardaai válasza Gardaai (#10532) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ennyit erről... megy vissza bontatlanul! :U :U :U

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10552) Gardaai válasza ludla (#10516) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ezt a konkrét linken lévő Amazon Fire TV-t senki ne vegye meg, ha jót akar! Nem tudom a bolt hibázott, de már a névadás bűzlött és 1080p LITE verziót küldtek. Átverés. :U

Viszont..
Strong LEAP S3 vs Amazon Fire Stick 4K / 4K MAX / 4K MAX 2nd gen vélemény?
Oké, hogy van Ethernet a Strong-on, de csak 100-as. Így ez hátrány mint előny.
Ha az ár nem számít, elgondolkodnátok a Strong-on mint Google TV, vagy menjek a 4K MAX / 4K MAX 2ng gen-re? Esetleg jobb opció 19-25.000 Ft között?
Az eMag-os sztori után megelégeltem a dolgot, beleugrok fejest. :D

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10553) lowzor válasza Gardaai (#10552) üzenetére


lowzor
veterán

A Strongnak is van stickje jó áron: [link]
Elvileg doszt ugyanaz, mint a Leap S3, csak stick formájában, és 16GB helyett csak 8GB a tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#10554) ®abstract® válasza Gardaai (#10552) üzenetére


®abstract®
őstag

igazi cumi ezeket megkülönböztetni :F meg jo hogy ra volt irva= lite!
gondolom a 16 gb 4K max good lehet..a legutóbbi.
kolega uram,ott van a sajat forum topikja,ott mit javasoltak neked?

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10555) csibe1 válasza Gardaai (#10552) üzenetére


csibe1
addikt

Tényleg menj át a Fire Stick topikba. :)

Ha kell külső merevlemez, pendrive-ról való lejátszás akkor Strong vagy a Hako box.

Nekem a Fire Stick 4k van, a 2021-es verzió, és nincs vele semmi gondom.
Nem igazán veszem észre, hogy gondolkodna bármin is.
Streamingre szuper cucc.
A Netflix, Disney+, Amazon Prime benne van a saját áruházában; a SkyShowtime-ot és a HBO-t úgy kell rátelepíteni. A topikjában van hozzá leírás. Fél évente kell frissíteni ezt a 2 programot. Ha tudná a külső meghajtókat kezelni szuper cucc lenne.
A tápegység a legújabb verziónál is microUSB, ha jól tudom; ez azért elég csufi így 2024-ben, de tavaly se tűnt jobb húzásnak. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10556) Gardaai


Gardaai
senior tag

Köszi mindenkinek! Mivel szinte semmi nem fontos, csak hogy PLEX médiaszerverről 4K anyagot lejátsszak, ezért a Fire Stick 4K 2023 / 4K MAX / 4K MAX 2023 lesz a befutó első körben. Arra jutottam, hogy ennél egyszerűbb, jobb opciót egyelőre erre a felhasználásra nem találok.
Saját topikjában is bekérdeztem, viszont itt jobban pörög a téma.
Mivel inkább összehasonlítás és android alapú a stick, gondoltam nem gond. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10557) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni abban, hogy vásároltam egy xiaomi gen2 boxot, és mindig a tv t kapcsolja be a távirányító, mikor a projectorba van dugva a box. Hogy, lehet kikapcsolni hogy na a tv t kezelje a távirányító mikor nem is akarom hozzá használni a boxot?

(#10558) Trk.Adam87 válasza motown5l (#10557) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

A képbeállítások menüponton belül keresd meg a HDMI CEC opciót és kapcsold ki. Ez okozza, hogy HDMI-n keresztül az eszköz képes a TVdet is kezelni és fordítva a TV távirányító is kezelheti a boxot.

(#10559) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

Melyiket vegyem? Ezen dilemmázom egy pár napja :)
Hako Pro. (2/16-os) vagy Strong Leap S3?

(#10560) lowzor válasza feuerteufel (#10559) üzenetére


lowzor
veterán

Döntsd el, hogy az Android TV 11 vagy a Google TV tetszik-e jobban.

(#10561) feuerteufel válasza lowzor (#10560) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Most egy Android tv11-es stick van, csak kicsit gyenge a hw benne 1/8_as csak

(#10562) gabesszor1


gabesszor1
tag

Hali! Kaptam kölcsön ismerostol egy mi tv stick hdt. Ő állítólag tudott rajta plexezni szépen, hibátlanul, nekem Viszont valamiért állandóan lefagy majd újraindul. Általában max 1 percig működik. A sima kezdő képernyőn is lefagy és újraindul. Nem kaptam hozzá külső tápot, nem tudom, hogy ehhez van-e, de egy telefon toltovel néztem, ugyanúgy ez a baj. Mi a bánat lehet ezzel? Próbáltam resetelni, semmi.

Üdv, Gábor

(#10563) gabesszor1 válasza gabesszor1 (#10562) üzenetére


gabesszor1
tag

Érdekességképpen nekem nem mi tv sticket ír lejátszó eszköznek a plex, hanem ezt: uos compact sh-02h (ismerősnek emlekeim szerint normálisan jelent meg, mikor ezt használta)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Gábor

(#10564) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

Eldöntöttem, Hako lesz. Ma érkezik a legerősebb változat.
Remélem jó lesz :))

(#10565) motown5l válasza Trk.Adam87 (#10558) üzenetére


motown5l
senior tag

Köszönöm sikerült.

(#10566) feuerteufel


feuerteufel
csendes tag

A hétvégén kicsit teszteltem a Hako-t.
Szuper cucc, hasít mint az állat.
Még a Telekom Tvgo is egész jó rajta :))

(#10567) Gardaai válasza feuerteufel (#10566) üzenetére


Gardaai
senior tag

APK-t tudnál dobni hozzá? Én egyszerűen nem találok android TV-s verziót...
Fire TV-re szeretném, de gondolom Hako se tudja gyárilag, csak APK-val, ezért gondolnám, hogy ez is megeszi.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10568) Gardaai válasza Gardaai (#10567) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ja.. mivel Google TV, gondolom Play Store van rajta, ahonnan simán letöltöd. :B

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10569) DrKapocs válasza feuerteufel (#10566) üzenetére


DrKapocs
őstag

Egyetlen dolgot nem szeretek a Hakon. Nézünk egy filmet a Netflixen és a zenés részeknél irreálisan hangossá válik. Sima HDMI-n kapcsolódunk a tv-hez, semmi külső hangeszköz nincs rajta, csak a tv hangszórói. Próbáltam kikapcsolni a térhatású hangot a Hakon, illetve a fejlesztői beállításokban a "More settings" - Hang menüben kikapcsoltam a Dolby DRC módot (Line-on volt, van még RF lehetőség is). Ezek nem igazán segítettek. Van esetleg valakinek valami ötlete a megoldást illetően?

(#10570) Steve1207 válasza DrKapocs (#10569) üzenetére


Steve1207
veterán

Nem az eszköz okozza, hanem a Netflix. Szimplán vissza kell váltani sztereora a hangsávot, mert alapból 5.1-es engedélyezett a legtöbbször, utána nincs gond (Netflixben). De tele van vele a google, reddit, yt stbstb

.

(#10571) RVR400


RVR400
veterán

Ilyen eszközzel találkozott már valaki (G7 Pro)?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10572) motown5l válasza csibe1 (#10555) üzenetére


motown5l
senior tag

DLNA keresztul nem tudja kezelni ?

(#10573) DrKapocs válasza Steve1207 (#10570) üzenetére


DrKapocs
őstag

A tv-n állítottam a hangon, az megoldotta a problémát. Mindenféle DTS hangot bekapcsoltam rajta, így a beszéd hangosabb lett, viszont a háttér, zene, stb. nem. Így rendben van.

(#10574) csibe1 válasza motown5l (#10572) üzenetére


csibe1
addikt

Lehet, de vettem egy Hako Pro-t, így innentől nekem nem aktuális a dolog.
Érdeklődj a Fire stick topikban.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10575) kano válasza feuerteufel (#10564) üzenetére


kano
nagyúr

Merre vettétek a Hako Pro-t? Ahogy látom a 4/64-es a legolcsóbb helyen 30k. Érdemes várni vele? Esetleg amazonon lesz most majd prime day, hátha ott is lesz valami jó féle box....
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10576) lowzor válasza kano (#10575) üzenetére


lowzor
veterán

A Leap S3 is 24k most a legolcsóbb helyen, ahhoz képest nem gáz szerintem a 4/64-es Hako 30-ért.

(#10577) csibe1 válasza kano (#10575) üzenetére


csibe1
addikt

"Ahogy látom a 4/64-es a legolcsóbb helyen 30k."

A madaras tescóra gondolsz? Garit nem írnak.

Itt 34-ért 2 év gari: [link]

Nekem 21300 pénzért jött aliról tavaly november közepén rendelve.
Kicsit le is csúsztam, mert volt novemberben 19 körül is.

Azt neked kell tudnod, hogy mennyit ér meg a 2 év itthoni garancia. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10578) kano válasza csibe1 (#10577) üzenetére


kano
nagyúr

Láttam ezt én is. Innen is megrendeltem, mert én is azt gondoltam, hogy lehet jobb a +3k a +1 év garért.
Szerintem sajnos ezek nem lesznek már 19k-ért kintről sem. Vége annak a világnak sajnos. Amazon játszik még a Fire-el, de az azért ugye korlátozottabb.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10579) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok! LAN porttal rendelkező android tv eszközt tudtok ajánlani? Kamera rendszer programját futtatnám rajta. Play áruház ezeken az eszközökön gond nélkül elérhető?

(#10580) kano válasza csibe1 (#10577) üzenetére


kano
nagyúr

Ma elhoztam a 4/64-es Hakot. Eddig nagyon szuper! :)
Kérdés, hogy mennyivel lehet gyengébb a 2/16--os?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10581) rdi


rdi
veterán

Elnézést mindenkitől, ha már volt a kérdés. a Strong 4K google tévéhez milyen távirányítót javasoltok, amin van numerikus billentyűzet?

Fej! Tor! Potroh!

(#10582) feuerteufel válasza Gardaai (#10567) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Apk-ról nem megy sajnos :W
Én ebben a böngészőben myitom meg a webes lejátszást:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hisense.odinbrowser
Itt egész tűrhetően megy

(#10583) feuerteufel válasza kano (#10575) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Én az agua-n vettem. Sajnos a madaras Tescoban már nincs a 30ezresből.
Kintről sem sokkal olcsóbb, így még legalább van 2 év garancia.
Ja meg két nap alatt itt volt nálam :)

(#10584) kano válasza feuerteufel (#10583) üzenetére


kano
nagyúr

Vajon a 2/16-os érezhetően lassabb lehet?
Miért ne volna Madarasban? Annyi, hogy meg kell rendelni és 7 nap. Nekem jön egy Madaras is. :) Viszont arra csak 1 év a gar.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10585) csibe1 válasza kano (#10584) üzenetére


csibe1
addikt

"Viszont arra csak 1 év a gar."
Ezért nem mindegy honnan veszed. :)

A 2/16-os se lehet a világvége; vannak itt ajánlott Strong meg Leap boxok ilyen konfiggal, de eddig még nem panaszkodnak rájuk.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10586) Trk.Adam87 válasza feuerteufel (#10582) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Nem lehet rátenni valami megszokottabb böngészőt? Pl: Chrome vagy Samsung Browser?

Azért kérdezem, mert Android TV alapú böngészőt linkeltél, melyek többsége eléggé butított a legtöbb normal Android browserhez képest.

A Hako root-olva van gyárilag?
APK fájlok telepítése megoldható?
Play Áruházból mely streaming szolgáltatók érhetők el?
A rendszere támogatja az automata képfrissítés váltást a lejátszott forrásanyaghoz igazítva? Ha nem, akkor telepíthető rá CoreElec?

(#10587) kano válasza Trk.Adam87 (#10586) üzenetére


kano
nagyúr

Hako root-olva van gyárilag? - Nincs
APK fájlok telepítése megoldható? - Bármilyen androidos készülékre tudsz telepíteni apk-ból.
Play Áruházból mely streaming szolgáltatók érhetők el? - Mindegyik.
A rendszere támogatja az automata képfrissítés váltást a lejátszott forrásanyaghoz igazítva? Ha nem, akkor telepíthető rá CoreElec? - s905y2-re igen, de y4-re nem láttam.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10588) feuerteufel válasza kano (#10584) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Hát én mikor vettem az enyémet éppen nem lehetett rendelni sem :W

(#10589) RVR400 válasza feuerteufel (#10583) üzenetére


RVR400
veterán

Valójában nem is kellett lennie 30-ért az áruházban:

[link]

(#10590) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Pár napja itt van nálam egy KINHANK G1 (SDMC). Még csak tesztelem, ill. pakolgatom rá a cuccokat. Eddig - az Android TV 11-et leszámítva - pozitívak a tapasztalataim.
Amit elsők között próbáltam, az az internetezés.
Ahogy előttem is írták ez a SoC (4 Gbyte RAM-al) már bőségesen elég a netezéshez.
A rendszer egyébként elég gyors, és bloatware mentes.
Majd ha bekerült a Mi Box S helyére, és napi használatban lesz, még írok róla.

(#10591) lowzor válasza <Adamsky> (#10590) üzenetére


lowzor
veterán

Ez egy igen jó cuccnak néz ki. :K

(#10592) csibe1 válasza <Adamsky> (#10590) üzenetére


csibe1
addikt

Köszi az infót! :)

Nekem először kicsit furcsa volt az Android TV 11, de megszoktam.
Ami nekem kell fut rajta (Netflix, SkyShowtime, 2 db Kodi, Smartyoutube),
nem hiányzik a CE.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10593) kano válasza RVR400 (#10589) üzenetére


kano
nagyúr

Tényleg nincs. Most írták, hogy nem tudják beszerezni. Csak akkor miért nem szedik le... :W

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#10594) csibe1 válasza kano (#10593) üzenetére


csibe1
addikt

Az a szegény ember aki már ígérni sem tud. ;] :D

Amúgy is csak 1 év garis volt...
Rendelj még egyet a másik helyről, ott 2 év garival adták. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10595) feuerteufel válasza kano (#10593) üzenetére


feuerteufel
csendes tag

Én is így jártam. Aztán maradt az aqua. Ott még akkor volt 4db.

(#10596) <Adamsky> válasza csibe1 (#10592) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

2 db Kodi? Miért, - de talán ennél is fontosabb - hogyan?
Én a 11 okán azon dúltam meg magam, hogy az Android/data nem olvasható ill. módosítható.

(#10597) ®abstract® válasza <Adamsky> (#10596) üzenetére


®abstract®
őstag

korábban el se tudtam képzelni hogy van milyen :)
ja, persze simán függetlenül működnek droid alatt :K
mavenkodit azert kedvelem mert pip funkcios. megy a kisablakban a video-hirado-kepen nem latszik.
a sima kodi mellé tudsz telepiteni másik 2 is akár= igy lehet 3 fajta :D
sima-mavenkodi-quietvoidkodi= 19-19 matrix-20 nexus-21 omega.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10598) blakey válasza <Adamsky> (#10596) üzenetére


blakey
titán

Nálam 3 fut, Kodi Mavens 20.5, Mavens Omega RC1, sima Kodi 21 RC1.
Mit akarsz módosítani, nálam 11-en és 12-n is jól hasznalhato6a Kodi, minden módosítást meg tudtam oldani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#10599) Gardaai válasza feuerteufel (#10582) üzenetére


Gardaai
senior tag

:R

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10600) Magorov88


Magorov88
újonc

Üdv mindenkinek!

Jó pár éve már egy MiBoxot (Mdz-16-ab) használunk, kicsit kevés a belső memória mostmár és a Lannak is jobban örülnék.

Extra igény nem nagyon van (hacsak az nem az, hogy normális böngésző legyen rajta és kezeljen billentyűzetet ne kelljen egyessével nyomkodni a betűket), netflix, HBO go stb, nyilván számít az ára de mivel más tv eszközünk nincs (semmi antenna/kábel/műhold stb) ezért fontos hogy megbízható és jó gép legyen.
Van esetleg olyan ami tud Mediaklikket vagy M4Sportot?

Köszönöm előre is a segí
tséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.