Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) csibe1 válasza lowzor (#10500) üzenetére


csibe1
addikt

A Tanix TX3 Mini+ az Amlogic S905W2-es procival volt, az éppenhogy megfelelt lejátszásra ahogy olvastam; nem is vettem olyan boxot, pont emiatt.

A Tanix X4-es (S905X4-es procival) meg az AV1-es kodek hardveres támogatása miatt lett, és épp jó árban volt. :D

A routerrel még nem volt időm foglalkozni, amúgy sem csinálja túl sűrűn.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10502) DrKapocs válasza lowzor (#10500) üzenetére


DrKapocs
őstag

"Kapcsold ki, hogy automatikusan telepítse a frissítéseket": Speciel ilyen opció nincs, még hasonló sem. Az eszköz névjegyénél van, hogy frissítés, de egyből keres. Nincs lehetőség kikapcsolni. Ha ennyire egyszerű lett volna, nem kérdezném. Szerintem valami ADB-s megoldás lenne jó.

(#10503) ®abstract® válasza ktommy91 (#10487) üzenetére


®abstract®
őstag

nekem 2,5 éve van meg az x96mp modell.ami rajta volt droid beteg volt, hibás működés,fagyogatott xar volt na :F
mióta telepítettem rá a slimbox droidot azóta remek lett :K
van sokminden beállítás ami korábban sehol nem volt.
kép,hang,kadencia helyes,hdr,dolby vision meg az annyapicsaja :D
de van hozzá slimbox droid amit oroszok fejlesztenek napjainkban is reszelgetik :K

azért lehet érdemes amlogic hardveres boxot venni mert az oroszok is alapvetően ara fejlesztik a droidos rendszereket slimbox & ilyesmiket.

a kínai droidos tv boxok nagy része ipari hulladék kategória, újrahasznosítás atcimkezve,felpofozva a rajtuk lévő droidos rendszer ha szerencséd van akkor faxa nem szükséges vele szenvedni,de ami nekem is van ugye ezen fosch volt a droid, alapvető dolgok nem működtek rajta..
nekem van rajta ethernet-lan(support gigabit) vagyis gigabites kabeles netet lehet élvezni,stabilabb,mint a wifi kapcsolat,igaz utóbbi is profi, remek a wifis routerem ami 2,4 & 5 GHertzen is nagyot megy..

napjainkban ez a legizmosabb droidos tv box [link]
antutu benchmarkban 540-550E pontot tud ami bitang!
12 s droid van rajta 8 gb ram ami bővíthető úgy tudom..
ebben mar a tárhely is gyors 300 MB tud olvasni ami faxa-nvidia shieldben van ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10504) decens


decens
tag

sziasztok!

teljesen kezdő vagyok a témában. tanácsot szeretnék kérni.
egy jó 12..13 éves samsung tv-hez keresek valami értelmesebb android tv boxot:
internet (videa) / youtube / hbo go / disney+ futtatására leginkább

miket ajánlotok?
én az alábbival szemeztem, de nem tudom, megfelelő lenne-e.

(#10505) csibe1 válasza decens (#10504) üzenetére


csibe1
addikt

Ez így kb semmi. Kellene egy link ahonnan rendelnéd, mert a kép alapján semmit nem tudni a prociról azon kívül, hogy 4 magos.
Ránézésre felejtős.

"tv-hez keresek valami értelmesebb android tv boxot:
internet (videa) / youtube / hbo go / disney+ futtatására leginkább"

Ezek alapján neked egy Amazon Firestick 4k bőven megfelel, akár a régebbi verzió is.

Ha kell külső meghajtóról való lejátszás (pendrive, merevlemez, SSD) akkor meg Hako Pro vagy Strong. Ezekre felmegy a Kodi is.

A matrica a bal felső sarokban meg egyenesen röhejes: Android 11.1 64G+512G??? :F

Amúgy mennyibe kerül ez a csodagép? :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10506) Patice válasza decens (#10504) üzenetére


Patice
nagyúr

Google Chromecast with Google TV 4K

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#10507) RVR400 válasza csibe1 (#10505) üzenetére


RVR400
veterán

Ez a kb. 10e Ft-os kategória.

(#10508) ktommy91 válasza csibe1 (#10505) üzenetére


ktommy91
addikt

A látszat néha csal.(peresz ez esetben nem) Viszont itt van ez a G7 mini Android TV box, nem túl bizalomgerjesztő 13000 Fortintért, de a teszt alapján teljesen valid ajánlat ócsópézé streamingre.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10509) RVR400 válasza ktommy91 (#10508) üzenetére


RVR400
veterán

20 alatti kategóriában inkább akkor egy Strong S3, nem biztos, hogy ezen az összegen érdemes spórolni.

(#10510) decens


decens
tag

Sziasztok srácok!

Köszönöm a válaszokat. Már az is segítség, hogy többen javasoljátok, inkább a 20e Ft környéki kategóriát érdemes nézegetni. Ezzel nincs is gond..
Akkor nem foglalkozom a 10..13e Ft-os ügyekkel.

(#10511) ktommy91 válasza RVR400 (#10509) üzenetére


ktommy91
addikt

Kinek mi. Nekem nem, de a strong ára visszament 20k fölé, igy a különbség már jelentősnek mondható. Meg úgy egyáltalán üdvözlendő, hogy már ennyiért van olyan box, ami jó 4k streamingre.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10512) solti


solti
senior tag

Sziasztok! Erősítsetek meg kérlek, hogy a Firestick 4k max tudja a HD audio passthrough-t legalább ha az Atmost nem is (atmosos erősítőm van), és működik a rátelepített Kodival az AFR.

(#10513) Gardaai


Gardaai
senior tag

Itt mi a trükk? [link]
Nem túl olcsó? Hardverapró-n is 19-től kezdődnek.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10514) Gardaai válasza Gardaai (#10513) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ja bocsánat, azok Max verziók..
Na mindegy, rendeltem egyet meglátjuk kell-e nekem a Max. :)

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10515) ktommy91 válasza Gardaai (#10513) üzenetére


ktommy91
addikt

Nem, csak nem olyan pofátlan a bolt, mint a nepperek.

Nincs kerítés.

(#10516) ludla válasza decens (#10504) üzenetére


ludla
őstag

Inkább egy Strong leap s3 vagy Amazon Fire TV Stick 4K

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#10517) Trk.Adam87 válasza ktommy91 (#10515) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

13000 Ft-ért most ez is jó vétel:
[link]

A 4 GB Ram mondjuk valójában 2 GB lehet, viszont a DRM Info szerint valóban tudja a widevine l1-et, 4K Netflix is működne vele. Emellett a google féle Android TV launcher fut rajta, tehát kezdőképernyőn megjeleníthetőek streaming tartalmak is. Az S905Y4 CPU-nak hála pedig ha minden igaz a CoreELEC is megoldható rá.

(#10518) ktommy91 válasza Trk.Adam87 (#10517) üzenetére


ktommy91
addikt

Kétlem, hogy ezen menne a netflix, widevine ide, widevine oda.
Ha jól tudom, ahhoz netflix certifikáció is kell és akkor van dedikált gomb is a távirányítón.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10519) RVR400 válasza ktommy91 (#10518) üzenetére


RVR400
veterán

"A legújabb Android 11.0 GTV rendszerrel rendelkezik, amely az Amlogic S905Y4 chipből készült. Ez a leginkább erőteljes TV box lejátszó, amely a Netflix és a Google által is tanúsított. Korlátozások nélkül élvezheti a TV verziójú alkalmazásokat. Ideális otthoni szórakozáshoz, házimozihoz és üzleti célokra egyaránt."

(#10520) ktommy91 válasza RVR400 (#10519) üzenetére


ktommy91
addikt

Igen, egy ilyen túlárazott kínai szemetet áruló webshop teljesen hiteles forrás. :W Egy normális teszt/youtube videó sincs róla.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10521) RVR400 válasza ktommy91 (#10520) üzenetére


RVR400
veterán

(#10522) csibe1 válasza Gardaai (#10513) üzenetére


csibe1
addikt

Ez még az előző verzió.
A mostani a tavaly év végi már egy fokkal erősebb hardvert kapott.
A topikjában az összefoglalóban van összehasonlító táblázat.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10523) ktommy91 válasza RVR400 (#10521) üzenetére


ktommy91
addikt

Jár a kockacukor, amiért sikerült linkelni egy az amazonon kínai szemetet áruló store-t, ha már tesztet nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10524) csibe1 válasza ktommy91 (#10508) üzenetére


csibe1
addikt

Állítólag szódával elmegy, annál biztos jobb, mint amit linkeltek. :)
A W2-es procit én részemről kihagynám, inkább tennék hozzá, és egy 905X4-est vennék, vagy 905X3-ast használtan.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10525) csibe1 válasza solti (#10512) üzenetére


csibe1
addikt

Erről inkább a stick topikjában érdeklődj: [link]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10526) RVR400 válasza ktommy91 (#10523) üzenetére


RVR400
veterán

[link]

Te bármi ajánlasz jó, bárki bármi mást linkel, az szar, aki árulja az is szar, pláne, ha valaki még meg is veszi.... Innentől kezdve ignorállak.

[ Szerkesztve ]

(#10527) ktommy91 válasza RVR400 (#10526) üzenetére


ktommy91
addikt

Miután sikerült bizonyítanod az igazam, ignorálj nyugodtan.
Tucatkínai xar, ami játéknak, berhelni biztos jó, de out of box streamingre nem.

"Nincs kerítés."

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#10528) gabesszor1


gabesszor1
tag

Sziasztok!
Xiaomi TV Box S 2nd Gen tudja a plexet?

Üdv, Gábor

(#10529) lowzor válasza Trk.Adam87 (#10517) üzenetére


lowzor
veterán

A Leap S3 6k-val drágább csak, és az legalább tuti jó, nem zsákbamacska.

(#10530) ®abstract® válasza ktommy91 (#10520) üzenetére


®abstract®
őstag

azta mennyi gagyi lim-lom kacat xart árusító oldal= idehaza- vidéken 😎 botrányos..
nem véletlenül irtam ide,hogy sok az ipari hulladék tv box meg az ilyesmik :F

RVR400

aki megveszi a hasonló szemeteket az meg ne csodalkozzon hogy fosch lesz az élmény..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10531) Trk.Adam87 válasza lowzor (#10529) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Már megrendeltem a zsákbamacskát. :)
Tudsz android appot, amivel le lehet tesztelni, hogy a tárhelye valóban 64 GB? Mert hallottam, hogy kínában előfordulnak boxok fake Ram-al és fake tárhellyel is, hogy a rendszer nem azt írja ki, ami valós, hanem a vásárlók átverése az egész eszköz. Ilyen zsákbamacska esetén érdemes lehet lefuttatni valami appot, amivel ez tesztelhető. :R

(#10532) Gardaai válasza csibe1 (#10522) üzenetére


Gardaai
senior tag

Amit ajánlottál táblázat alapján nincs is 2021-es 3rd gen sima 4K stick: [link]
Valaki hazudik az évszámmal kapcsolatosan. :D

eMag leírásban:
Processzor model: MediaTek MT8695
Wireless: 802.11 ac

Ez 2018-as kütyü akkor, maximum 2023-mas gyártással, de kicsit kételkedem.:B

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10533) motown5l


motown5l
senior tag

Sziasztok. Olyan boxot keresek, amin tudnám nézni 4k ba a netflix Disney stb stesm szolgalatatokat. Projectorhoz csatlakoztatva.amixmost van nekem, azon valamiért nem tudok be lépni a netflixbe.
Google chromecast támogatja a szolgaltatasokat? Esetleg pörgős készülék? 50 000 ig

[ Szerkesztve ]

(#10534) lowzor válasza Trk.Adam87 (#10517) üzenetére


lowzor
veterán

Mondjuk a send files to TV appal teleírod a tárhelyét, aztán ha 64 giga ráfér, akkor nem kamu.

(#10535) gabesszor1


gabesszor1
tag

Hali!
Szenvedek plex-szel bizonyos tv-ken. Ezért vennék valami okosítót.
Xiaomi stick hd /4k-val befürödtem nem jött be...
Chromecast 3-hoz nem volt távirányító, így nagyanyám falramászott tőle.

Mindenhol a firesticket ajánlják ahol jártam... De melyiket vegyem?

4k vagy 4k max? Van különbség? Megéri a pluszt? Ehhez kell táp, vagy usb-n elég?

Üdv, Gábor

(#10536) Gardaai válasza gabesszor1 (#10535) üzenetére


Gardaai
senior tag

Ugyan ezt az utat járom.. (kikészít már a PLEX..)
Szállítás alatt van (elvileg holnap meg is jön, de lehet csak hétfő), utána tudom tesztelni.
Sima 4K-t vettem egyelőre: [link],14 napos elállással akár bele is ugorhatsz látatlanul is. Ez, ennyiért szinte mindenki szerint az egyik best buy, nagyon bízok benne és nem igen találtam jobb alternatívát.

Szokott lenni a TV-ken egy olyan USB port ami külső HDD-ket is tud táplálni, ha van olyan a TV-n, akkor elég kell legyen. Ha nincs, akkor adnak mellé adaptert (bár nem tudom EU szabványos-e amit rendeltem), akkor falba dugósan fog menni.

AndroidTV / GoogleTV boxoktól kicsit viszketek.. Nincs sok tapasztalat, de amikor mondják / mutatják a Xiaomi, meg a Telekom androidos box is (tudom nem jó példák, de ezekkel vannak tapasztalatok), hogy nézhetetlen, meg annyira belassul, hogy újra kell telepíteni.. na ez minden csak nem megoldás arra, hogy jelenleg 9/10 film fut hibátlanul, a maradék 1-re keresek kütyüt.

Ha a Firestick 4K (sima) nem hozza a kívánt hatást, akkor kénytelen leszek ezek felé kacsingatni, mert az AppleTV sem támogatja a DTS-t és csak azokkal gyűlik meg a baj itthon.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10537) gabesszor1 válasza Gardaai (#10536) üzenetére


gabesszor1
tag

Ez lényegsen olcsómm mint a max változat... Majd leírnád, ha megjött, hogy mit tapasztalsz vele? Megvárom ^^. Egyébként a kommentek alapján eu-s csatival kapta valaki. Bár nemtudom, hogy ettől a beszállítótól kapta-e.

Üdv, Gábor

(#10538) Gardaai válasza gabesszor1 (#10537) üzenetére


Gardaai
senior tag

"Ez lényegsen olcsómm mint a max változat..."
Igen, erre rá is kérdeztem: [link] (kieg: [link] )
Amire a válasz (én is gondoltam erre): [link]
Tehát nem aggódom.
Illetve ingyen hozzák, viszik (ha elállok). Még csak ennyi vesztenivalóm sincs.

Már megvan a teszt film, ami eddig minden eszközt megfektetett. Ha ezt elviszi (papíron kéne) és az OS tényleg pörgős és az is marad pár óra nyomkodás után, akkor nyugodt szívvel tudom majd ajánlani.

Azért vagyok kicsit szkeptikus, mert bár nem vagyok nagy guru, gondoltam egy új korában megvett 1milliós TV-vel nem lesznek ilyen gondok, majd erre a megoldás egy 14.000 Ft-os kütyü? Nehéz elhinnem, de papírforma alapján ez tényleg így van. :DD

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10539) gabesszor1


gabesszor1
tag

Én is szkeptikus vagyok, pláne, hogy már küldtem vissza 2 ilyet is (Chromecast/mi stick hd). Egyébként mindkettő visszaküldéséért fizettem, tudtommal neked kell saját költségen visszajuttatnod a 14 napos elállásos dolgokat.

Üdv, Gábor

(#10540) ®abstract® válasza Gardaai (#10538) üzenetére


®abstract®
őstag

másik forumban is ajánlott amazon fire tv 4K max. [link] külföldi olcsóbb.
de annyi van hogy az amazonos reklámokat az arcodba tolja :F
mivel stick vagyis 1 nagytestű pendrive emiatt forró lesz működés közben..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10541) gabesszor1 válasza ®abstract® (#10540) üzenetére


gabesszor1
tag

Gondolom ebben az árban azért nincs nagy mozgástér...

Üdv, Gábor

(#10542) gabesszor1 válasza Gardaai (#10538) üzenetére


gabesszor1
tag

Na várj, akkor te a 2018-as változatot vetted?

Üdv, Gábor

(#10543) Gardaai válasza gabesszor1 (#10542) üzenetére


Gardaai
senior tag

Igen.
Bár 2021 van kiírva (elírtam fentebb), de a fórumjában lévő táblázat alapján ilyen verzió nincs is. Tehát ez a 2018-as verizó. :D

#10539 gabesszor1
"tudtommal neked kell saját költségen visszajuttatnod"

Ezért jó az eMag, mert easy boxba berakom és viszik vissza. Teljesen ingyen.
Ez attól is függ, hogy milyen partner. De ha easyboxba szállít a parner is, akkor eddig mindig ingyen volt a visszaküldés is. Ha csak házhoz tud a partner, mert szlovák cég, akkor valószínűleg neked kell fizetni a visszaküldésért.

#10540 ®abstract®
Igen ez kicsit aggasztó, de remélem van rá valami trükk (adguard dns vagy hasonlók).
Bár van amazon prime előfizetésem, remélem, akkor nem kísért annyira a reklámokkal.

↪ PlayStation játékok / PS Plus előfizetés - olcsóbban - akár több ezer forint kedvezménnyel!! https://bit.ly/hardverapro-psn-gift-cards-by-gardaai

(#10544) ®abstract® válasza Gardaai (#10543) üzenetére


®abstract®
őstag

ja.elvileg avval megoldható :K
amazon fire tv 4K Max= usa [link] vagy de [link] szerintem ugyanaz a 2 modell-ezek lehet update verziók 🤔

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10545) gabesszor1 válasza ®abstract® (#10544) üzenetére


gabesszor1
tag

Ezt néztem, de speciel hozzánk nem szállít ki (Hajdúnánás)

Üdv, Gábor

(#10546) csibe1 válasza Gardaai (#10532) üzenetére


csibe1
addikt

Érdeklődj a topikjában, ott tutira megmondják, hogy melyik a másik. :D

Amazon Fire Stick topik

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10547) csibe1 válasza ®abstract® (#10540) üzenetére


csibe1
addikt

Azok az amazonos reklámok induláskor vannak, de megnyomod a lefele nyilat, és ott vagy a főképernyőn, ennyi. :)
A reklám amúgy az Amazon Prime műsorajánlója, feldobja a legújabb filmeket.
Engem nem igazán zavar, de ismerős sem panaszkodott miatta, pedig nem mondtam neki, hogy változik a menü.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#10548) gabesszor1 válasza ®abstract® (#10544) üzenetére


gabesszor1
tag

És egyébként is a mai remek euró árfolyamon itthon olcsóbb...

Üdv, Gábor

(#10549) ®abstract® válasza csibe1 (#10547) üzenetére


®abstract®
őstag

ja :N tudtam.akkor az ugy elmegy :K

pc cuccok-neked az a hardvered van ami olvashato a profilodon? :U

gabesszor1
ha ugyanazt kapod akkor faxa :K de tenyleg van topik akkor ott megtudod.

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#10550) Fall-N válasza gabesszor1 (#10541) üzenetére


Fall-N
veterán

Chromecast 4K teljesen jó. Egyedüli hátránya, hogy nincs rajta USB-A és Ethetnet port ha valaknek kell, nekem nem. Ogaz lejet venni hozzá olyan USB Hubot, ami mindkét dolgot megoldja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.