Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Mivel nem találtam hasonló témát, ezért nyitottam a topikot.
Biztosan vannak jópáran a fórumon akiknek már van papírjuk, tapasztalatuk, tanácsuk stb.

Néhány infó:
Microsoft-os képesítések: EN: [link]

Oktatóközpontok, vizsgahelyek Budapesten:
Netacademia: [link]
Alef Nula Kft.:[link]
Controll Training Oktatóközpont: [link]
Synergon: [link]

Jelentkezés vizsgára weben:
Pearson VUE: [link]

Oktató anyagok, braindump-ok, tesztek:

Testking: [link]
Syngress: [link]
McMCSE [link]

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#2) HXY válasza kraftxld (#1) üzenetére


HXY
addikt

Jó ötlet!

(#3) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Épp most az MCSE 70-291-es vizsgára tanulok. Közeljövőbeli célom az MCSE:Messaging.
Tudnivalók:
MSCE Messaging-hoz (bocsi, de ezt részegen írom :DDD)
4 db core, 1 kliens, 1 design, 2 exchange vizsga.
Eddig a syngess könyveket és a testking vizsgamintákat használtam, ez kb 2000 oldal vizsgánként angol nyelven, de ha az ember elsajátítja és rendesen megtanulja, akkor nem lesz gond.
Akik betévednek a topikba és MCSE-k, írhatnának a vizsga menetéről is.
Tudomásom szeint a design vizsga a legnehezebb. Eddig személy szerint 1 vizsgán vettem részt a netacademián (és ezt mindenképp tudom ajánlani mint vizsgahely), a 70-290-eset tettem le sikeresen, és most dolgozom a 291-esen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4) Sipi válasza kraftxld (#3) üzenetére


Sipi
addikt

Szia!

Ez hogy megy? Jelentkezek valamelyik helyen (pl. Netakadémia), idáig ok. De hogyan készülhetek fel? Honnan veszem az anyagot? Ha adnak, akkor az a pár nap, míg tart a tanfolyam, elég kevés átolvasni...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#5) kraftxld válasza Sipi (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

A neten elég sok helyen lehet találni tesztsorokat, komplett könyvet, valamint oktató filmet.
Én úgy csinálom, hogy elolvasom a syngress könyvet, aztán végignézem az adott vizsgához tartozó legfrissebb Testking anyagot, (ez eddig kb 2000 oldal) bonusként lehet gyakorolni otthon vmware-ben, esetleg lehet nézni Trainsignal Lab-os videókat ([link])

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#6) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nah, 70-291 is megvan, holnap iszunk is rá :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Úgy látom, hatalmas az érdeklődés :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#8) Krinya válasza kraftxld (#7) üzenetére


Krinya
tag

Érdeklődés az van, biza!
Héten átolvasgatom a linkeidet, és jövök a kérdéseimmel:) Ha nem gond.

Gratula a sikeres vizsgádhoz!

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#9) kraftxld válasza Krinya (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mondd nyugodtan a kérdéseket :)
Január végén 70-293 jön.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Krinya


Krinya
tag

Kérdés: Érdemes-e úgy belevágni, hogy az emberkének nincs felsőfokú papírja?
Illetve, mennyire életképes az az ötlet, hogy csak vizsgázni megy el az ember?
Gondolom a vizsgák nem léteznek magyar nyelven.

azé' az árak eléggé földhöz vágták a hátam. Ezért szeretném kihagyni a tanfolyamokat.
Neked csak a netes ''nyílt'' tananyag állt rendelkezésedre?

Mennyire lehet ilyen papirral elhelyezkedni? pl. 70-290, 291
Esetleg külföldön, az EU-n belül van esély elhelyezkedni?

Egyéb kérdésem most nincs:)
Köszönöm előre is!


Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#11) kraftxld válasza Krinya (#10) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello!
Ha van hálózati ismereted, gyakorlatod és nincs gond az angollal akkor érdemes belevágni. Nekem sincs felősfokú végzettségem.
Igen, életképes az ötlet, én is így csinálom. Valahogy nincs kedvem kifizetni a többszázezres tanfolyamokat.
Nem csak a nyílt netes tananyag létezik, filemegosztókon kis keresgéléssel sikerre juthatsz (testking+vizsgakód, syngress+vizsgakód stb stb.) ''közkézen forog sok ebook és video tutorial is.

Az álláshírdetések általában már meglévő papirost kérnek (MCSA, MCDBA, MCSE stb.) vagy azt, hogy mondjuk munkába állás után 1 éven belől megcsinálod, de ez esetben gondolom bizonyítani kell, hogy nem vagy azért sík hülye a dolgokhoz.

ha már megvan valamelyik nagyobb papír nem csak 1 MCP vizsga akkor sztem nem gond az elhelyezkedés, érdemes pár külföldi álláskereső oldalra bevésni őket :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#12) Krinya válasza kraftxld (#11) üzenetére


Krinya
tag

Szia!

Egyelőre még az angollal vannak bajok, vizsgán elvéreznék, stresszhelyzetben néha még magyarul sem értem a kérdést. :)
Ahogy leírtad, így nem tűnik annyira borzasztónak, de először angoloznom kell, hogy ne azon múljon. (amúgy sem árt)

No, akkor nyáron nekiesem, addig angol:)
Köszönöm a segítséget!:)
Sok sikert a vizsgákhoz!

Nincs oda nem illő alkatrész, csak gyenge felhasználó

(#13) gamingman válasza kraftxld (#11) üzenetére


gamingman
csendes tag

Hello
Egyszer szeretném kérdezni, hogy milyen mostanában a vizsgarendszer: teszt vagy már interaktív, esetleg bizottság előtt kell vizsgázni.
Jó pár napja nem néztem ezt a szálat, és most szerettem volna megkérdezni azt is, hogy neked milyen tapasztalataid vannak ezekkel a minősítésekkel kapcsolatban, de úgy látom, hogy konkrét nincsen.
Ezért azt is szeretném kérdezni, hogy Te milyen megfontolásból álltál neki ezeknek a vizsgáknak, magadtól vagy ''kényszerítettek'' rá. Nekem ugyanis szintén az egyik korrábi hozzászólóhoz hasonló véleményem van: azt látom, hogy sok helyen már konkrétan odaírják, hogy MCSE (nem is MCSA) kell, kifejezetten követelmény, sőt, már több olyat láttam, hogy egy-két évnél nem is lehet régebbi (anyád). Más részről meg sokat baromira nem érdekli, hogy van-e ilyen papírod. Én magam is hasonló végzettséggel rendelkezem, mint Te, nincs felső fokú végzettségem, legalábbis ''szakmai'' nincs. Kaptam már olyan választ, hogy hát tulajdonképpen a papír az egy dolog, viszont náluk annyira toppon kell lenni a legújabb MS technológiákból, hogy tulajdonképpen nem nagyon ''zavarta'' őket, hogy van-e papír, vagy nincs. Ez egyrészről érthető (másrészről megint csak anyád) és ez nem egy világcég volt.
A másik dolog, amit látok, és megintcsak baromira zavar, hogy tulajdonképpen a legtöbb ehlyen portás-vezérigazgatót keresnek, magyarul hülye gyereket, aki nekik a Linuxtól a UNIX-on át a Windows-okig mindent csinál, esetleg egy kicsit fejleszt is, mindez persze maximális leterheltség, és minimális honorárium mellett.
A többiek hogy látják ezt?

(#14) kraftxld válasza Krinya (#12) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, az angolra eléggé rá kell gyúrni :)
Köszi a jókívánságokat, jan végére van beütemezve a 70-293

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#15) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Mivel a szóvégi t-t ejtjük a Microsoftban, nem kell kötőjel -javítottam. ;)

Samsung Galaxy A54

(#16) kraftxld válasza gamingman (#13) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hello!
A vizsga úgy zajlik, hogy gép előtt ülsz, és ott vannak a kérdések. (a Netacademián egy 2 gépes vizsgaterem van bekamerázva, nem vihetsz be semmit)
Negyvenpár kérdésre van 3-4 órád (vizsgától függ), van sima tesztkérdés, multiple choice, drag&drop, simulation.

Konkrét személyes tapasztaltom még nincs ezzel kapcsolatban (tehát nem voltam még ez irányú állásinterjún), de engem nem ''kényszerít'' rá senki, önszántamból, saját szorgalomból csinálom ezt, mert érdekel a téma, és szeretnék ilyen témakörben dolgozni a késöbbiekben.
Ha egy álláshoz MCSE-t kötnek ki, akkor alsó hangon is 300-at illik elkérni. UK-s állásajánlatokat mazsoláztam a napokban, ott Exchange-s szakit kerestek NAPI! 2-300GBP-ért

Az MCSE-d pl nem igazán lehet 2 évnél régebbi, legalábbis a 2003-as nem igazán. Ha meg nem igazán vagy képben a dolgokkal akkor úgyis hamar bele lehet rázódni, mivel blindre nem igazán szokták ezeket osztogatni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#17) bobsys válasza kraftxld (#16) üzenetére


bobsys
addikt

''Ha egy álláshoz MCSE-t kötnek ki, akkor alsó hangon is 300-at illik elkérni.''
Ja illik, de nem adnak. Én MCSE, MCSE+M, MCDBA on SQL 2000, MCTS on SQL 2005 végzettségem van. Namost volt aki 130-at akart adni erre a tudásra (és csodálkozott mikor kiröhögtem). 300K nettót még sehol nem akartak adni csak hüledeztek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18) kraftxld válasza bobsys (#17) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hány helyen próbálkoztál?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#19) bobsys válasza kraftxld (#18) üzenetére


bobsys
addikt

sok, volt köztük nem kis cég, multi meg piacvezető is

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20) kraftxld válasza bobsys (#19) üzenetére


kraftxld
nagyúr

És most milyen fizud van, ha publikus?

Amúgy nézegettem jópár UK álláshírdetést, ott 2-300GBP/nap-ért kerestek Exchange szakit.

De MCSE-vel ott elég sok állásajánlat kijött 3000font/hó fölött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#21) bobsys válasza kraftxld (#20) üzenetére


bobsys
addikt

publikus
ami fix az 160 nettó , merthogy vállalkozóként nyomom a cégemben, de hozzáteszem ezért a pénzért napi pár óránál többett nem dolgozom átlagban
ami max volt alkalmazottként az 180 nettó, de napi 8órás melóval
hol nézegetsz külföldi állásokat? linkjeid vannak?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#22) kraftxld válasza bobsys (#21) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
[link]
[link]

180 az elég kevés szerintem ilyen papirokkal :(

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#23) bobsys válasza kraftxld (#22) üzenetére


bobsys
addikt

hát ez van, kilehet fogni jó állást is csak a magyar munkaadói mentalitás stb... az még igencsak messze van attól amilyennek lennie kellene

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#24) szazo


szazo
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg Én is az MCP 70-290-s vizsgára készülök, szintén neten talált anyagokból, önállóan. Engem konkrétan az érdekelne, hogy milyen is egy szimulációs kérdés?

Le van szimulálva egy Win2003-s környezet, és ott kell egy összetett feladatot elvégezni?
Tehát kattingatni, beállitani a properites panelon dolgokat, módostani a server beállitasokat?

Figyeli a rendszer minden mozdulatodat, tehát 1 esélyed van megcsinalni, amit kell? Értem én, hogy csak 3-dik kattintásra találod csak meg a keresett funkciót. Vagy csak a végeredmény a lényeg, amikor megnyomod a ''köv. kérdés'' gombot?

Lehet utólag módositani a szimulációs kérdések válaszán?

Milyen temaban talalkoztatok mar szimulacios kerdessel? Active Directory, Disk Management, Performance Monitoring, Terminal Server, IIS?

Kb a 40 kérdésből hány szimulácios kérdés?

Köszi az infot!

Frappáns idézet.... Lehet nevetni.

(#25) kraftxld válasza szazo (#24) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Pontosan... egy Win2k3 asztal van eléd dobva, és azon kell beállítani azt amit kér a feladat.
Én már találkoztam RRAS-os, IIS-es, AD-s szimulációval is.
Szerintem csak a végeredmény számít, mert lehet reset-elni a feladatot.

Úgy 3-4 szimuláció volt nekem ha jól emlékszem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) kraftxld


kraftxld
nagyúr

02.01-én megyek a 70-293-ra, van valakinek tapasztalata, hogy leginkább mik fordulhatnak elő?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#27) wushika válasza kraftxld (#26) üzenetére


wushika
csendes tag

Sziasztok!

Valami info hogy maga egy vizsga mennyibe kerül?

wushi

(#28) kraftxld válasza wushika (#27) üzenetére


kraftxld
nagyúr

24.000+áfa

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29) wushika válasza kraftxld (#28) üzenetére


wushika
csendes tag

Köszi

wushi

(#30) kraftxld válasza wushika (#29) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ennyi ha a netacademiának közvetlenül fizetsz, de ha PearsonVUE-n keresztül jelentkezel, akkor csak 96$

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#31) kraftxld


kraftxld
nagyúr

70-293 is megvan! :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32) iwu válasza kraftxld (#31) üzenetére


iwu
addikt

grat!
milyen volt?#26os kérdésed már megtapasztaltad, megosztanád?:D

ÜdW!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#33) kraftxld válasza iwu (#32) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Volt szinte minden.
PKI-s szimuláció, jópár clustering-es kérdés, IPsec is elég felkapott téma volt.
Egy másik szimuláció a remote registry és a server szolgáltatások bekapcsolásáról szól, harmadik meg group policy-ról, de active directory particionálás is előkerült, gateway-ezés rout-olás, dns is.
Szóval elég vegyesfelvágott volt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) Blaise


Blaise
veterán

üdv !

Melyik vizsgával érdemes kezdeni ?

(#35) kraftxld válasza Blaise (#34) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Attól függ, hogy melyik papírt akarod megszerezni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) Blaise válasza kraftxld (#35) üzenetére


Blaise
veterán

Mondjuk MCSE vagy MCSA :R

(#37) kraftxld válasza Blaise (#36) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Gyakorlatilag bármelyik vizsgával kezdheted, de így épülnek egymásra:
290=>291=>293=>294

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#38) Blaise válasza kraftxld (#37) üzenetére


Blaise
veterán

És ha megcsinálom ezeket a vizsgákat, akkor az melyik papírt adja meg ?

(#39) X-COM válasza Blaise (#38) üzenetére


X-COM
nagyúr

[link]
[link]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#40) kraftxld


kraftxld
nagyúr

27-én következő forduló :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#41) briian válasza kraftxld (#40) üzenetére


briian
csendes tag

Hi,
elismerésem a kitartásodhoz! :C
Meg tudnád mondani, hogy eddig melyik volt a leghúzósabb témakör?
Melyikből kellett legtöbbet készülni, melyik vizsga volt a legnehezebb, stb...
Köszi! :)

(#42) kraftxld válasza briian (#41) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én az IPsec-et, DNS-t és az Active Directory partícionálást tartom kicsit nehezebbnek.
Mindegyikre elég sokat készülök, mind elméletben, mind gyakorlatban, de így konkrétan nem lehet megmondani, hogy melyik a nehéz.

Külföldi fórumokon a 70-291-et nevezik ''Beast''-nek, de szerintem a Design vizsga lesz még húzós, mert ott teljesen át kell látni az egészet, és tervezői szemszögből kell nézni a dolgokat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#43) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Nah, kicsit csücskösen, de a 70-294 is megvan.. :)
Piszok sok group policy-s, és gpo-s intstalleres kérdés volt, meg kaptam két tök egyforma kérdést.

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#44) szazo válasza kraftxld (#43) üzenetére


szazo
csendes tag

Sziasztok,

Ma sikerült letennem a 290-s MCP vizsgát, nem is rossz eredménnyel. :)

Köszi a hasznos infókat kraftxld !

Hogy én is okitsam kicsit többieket, megosztok hasznos információkat a vizsgával kapcsolatban:

- Netacademia.hu ahol vizsgáztam, korrekt hely, meg ajándék bicska jár az első sikeres MCP vizsga mellé.. :P
- 240 perces vizsga - / fele is bőven elég, szóval ez nem korlátoz / - 45 kérdéssel
- Főleg teszt jellegű, válassz ki 1 vagy 2 helyes választ, de van olyan is, hogy ott egy panel, és állitsd be, amit kell. Na meg a szimulációs kérdések.
- Nekem 4 db szimulációs kérdés volt, mindegyik a userek, könyvtárjogosultságok, share-k kezelésével foglalkozott.
- 1000 pontból 700-at kell elérni hogy melyik kérdés hány pontot ér, nem lehet tudni.
- Végül érdemeg beszerezni egy rakat Testking, Actualtest... meg társai példa feladatokat, és azon gyakorolni. (A vizsgán lévő kérdések kb 90% -a egy az egyben ugyanaz volt )

Remélem tudtam segiteni!

Másik: jól jönne egy kis infó a 291-s vizsgával kapcsolatban. :)

bye.


Frappáns idézet.... Lehet nevetni.

(#45) kraftxld válasza szazo (#44) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Hány pontot értél el? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#46) bobsys válasza kraftxld (#43) üzenetére


bobsys
addikt

lehet azért, mert előfordulnak kérdések amikért nem kapsz pontot, de nem is számít bele, csak test kérdések
sql 2005-nél olyan kérdéseket kaptak hogy fülem kettéált, a vizsga 30%-a szimuláció volt, volt olyan ahol alig lehetett beállítani valamit meg tök értelmetlen volt
de azért csak 100%-os lett :D (az egyetlen vizsgám ami 100%, az xp-s 98% lett a többi meg kevesebb)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47) kraftxld válasza bobsys (#46) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor megnyugodtam...
Bár erre a vizsgára nem volt túl sok időm készülni, de majd a következő jobb lesz.

Te most készülsz valamelyikre?
Láttam, jönnek szépen az újak (MCTS: Vista, MCTS: Exchange 2007 stb)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#48) bobsys válasza kraftxld (#47) üzenetére


bobsys
addikt

hááát az exchange 2003-at upgradelni fogom idén 2007-re
vista talán, de nem hiszem
inkább a licence vizsgákra akarnék rágyúrni ha lenne időm
sql 2005 az nagyon vicces volt, előző nap délután 6kor jutott eszembe hogy másnap viszgázom belőle :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#49) kraftxld válasza bobsys (#48) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha végzek ezzel, én is gondolkozom egy Exchange 2007-en vagy sql 2005-ön, de nincs 64bites gépem exchange-ot tanulni :(
Az a licence vizsga milyen? Nem hallottam még róla.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#50) bobsys válasza kraftxld (#49) üzenetére


bobsys
addikt

minek 64bites gép?
asszem 3 licence vizsga van, mindegyik természetesen a különböző ms licenceléssel foglalkozik, csináltam egy tesztet, siralmas lett mit ne mondjak
szereznem kell hozzá tananyagot

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.