Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) zetecR


zetecR
addikt

Igazából nem is tudom, hogy melyik topic problémája a következő, de hátha találkozott már vele valaki.
HD4830 DSUB-ját kötöttem össze a TV RGB-képes Scart bementével, Powerstrippel 800x600-as felbontás beállítva.
MPC-vel játszanék le filmet, ami megy is, de akadozik, mintha kevés lenne a vas alá, holott minimális a CPU használat.

Van rá valami extra beállítás?

(#252) AtHoS válasza zetecR (#251) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Igazából a probléma ott lesz, hogy 60Hz-en kerül ki a jel míg a TV 50Hz-en (avagy ennek a többszörösén) játsza le.. Az akadozás ebből a konverzióból kerül ki. Igazából magának a forrásnak az fps-e ami befolyásoló tényező.

Megfelelőre kellene állítani a kimeneti frekvenciát, de itt már jönnek a kavarások.

Mivel most néztem vissza a topicba látom, hogy kérdezted az AC3Filter beállításokat.
igazából sok mindent nem állítgattam benne, de azok a következők:
- telepítsd fel a legújabb elérhető 1.63b verziót [link]
- magát az AC3Filter külső szűrőt használatra kell állítani angolul prefer-re, ami jobban tükrözi mit is kellet volna a magyarításban ide fordítani
- SPDIF fülön output és rate AS IS, pipa az AC3 és DTS mellé ill. szintén pipa a Use SPDIF mellé

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#253) WonderCSabo válasza AtHoS (#252) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igazából a probléma ott lesz, hogy 60Hz-en kerül ki a jel míg a TV 50Hz-en

Ha olyan frekvenciát nyomatsz, amit a TV nem támogat, akkor nem inkább semminek se kéne megjelenni a TVn?

[ Szerkesztve ]

(#254) AtHoS válasza WonderCSabo (#253) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem nálam van a gond, de ezek a mikro akadás zetecR-nél szerintem pont abból adódik, hogy 25fps filmet játszik le miközben ugye 60Hz-50Hz konverzió történik a TV irányában.

A frekit meg a TV elektronikája szokta átalakítani, legalábbis jelenleg így tudom.

Vagy rosszul álltam neki a problémának?

read-only mode on the forum

(#255) WonderCSabo válasza AtHoS (#254) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a frekit a VGA határozza meg. A 25 vs 60 konverziót is az végzi el, és amiatt valóban lehetnek mikro akadások, de főleg oldalazó kameramozgásoknál.

(#256) AtHoS válasza WonderCSabo (#255) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én meg azt hittem a TV elektronikája a ludas ez ügyben. :B

HDMI kimenetnél is hasonlóan működik?

read-only mode on the forum

(#257) WonderCSabo válasza AtHoS (#256) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mindig.

(#258) zetecR válasza WonderCSabo (#255) üzenetére


zetecR
addikt

Talán igazad van az oldalazó kameramozgásban, nem sokat néztem, mert nem tetszett. :)

Viszont Powerstrippel a szabványos 720x576@50Hz interlaced van beállítva, de szerintem hagyom a fenébe, mert macerás a dolog; úgyis hamarosan cserélem laposra, vagy projira.

Mindenesetre köszi a felvilágosítást.

(#259) CS_D


CS_D
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki olyan problémával, hogy hálózati meghajtóról játszotta le a filmet, és a feliratot nem töltötte be mellé?

Ha helyi lemezen van, akkor betölti a feliratot, ha hálózatról próbálom, akkor nem töltődik be. :(

Sikerült ezt már valakinek megoldania? Előre is köszönöm! :R

(#260) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

Valamit nem értek.Van egy kis Full HD tesztvideóm,egy gyári Samsung kis helikpteres BlueRay reklám,de ez mindegy.Az cuccaimnál az asztali konfigon sehgysem akar akadásmentesen futni.Álltalában van amikor megakad a kép,de a hang folyamatos,de szinte mindig a hang gyorsabb mint a kép.A kb 40mp-es kis videó végén már vagy 3-4mp-et késik a kép a hanghoz képest.Tudom hogy nem egy kifejezett erőmü a gépem,de szerintem egy ilyen videóval meg kellene bírkóznia,föleg hogy haverom sokkal gyengébb gépén(Intel D630,NV8600GT,1GB Ram) teljesen tökéletesen,akadásmentesen fut.
Elöször lecseréltem az VGA drivert,aztán frissitettem a DirectX-et,majd lecseréltem a MPCHC-t a legujabb x64-es verzióra(Win 7 x64-es van a gépen) de semmi sem segített.
Aztán tettem egy próbát és megnéztem ugyan ezt a videót a win 7 media playerével és azzal meg tökéletes! Igaz a halkabb,de a kép és a hang illeszkedik egymással,semmi akadás,szóval tökéletes,de a MPCHC-n meg akad.
Miért van ez?

u.i: semmilyen codec és codec pack nincs a gére telepítve,de haverom sokkal gyengébb gépén sincs.

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#261) CS_D válasza Ghandi (#260) üzenetére


CS_D
senior tag

Próbáld meg a Beállítások-> Kimenet lapon állítgatni a dolgokat.

Ahhoz, hogy a DXVA gyorsítás működjön Win7 alatt EVR Egyedi beállítást kell választani.

Lehetséges, hogy ez lesz a megoldás kulcsa.

Esetleg próbálkozz MPC-HC x86-os változatával.

Én kb még 1 évvel ezelőtt tettem fel a 64 bites változatot, de valami nem akart benne működni, ezért maradtam a 32 bitesnél.

[ Szerkesztve ]

(#262) Ghandi válasza CS_D (#261) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Elöször egy x86-os verzió volt fent és emiatt a probléma miatt cseréltem le x64-esre,mert ugye ez egy Win 7 64bites,gondoltam ez majd megoldja a problémát.Sajnos nem :(
A videó lejátszása alatt a Szűrők - MPC Video decoder szerint megy a DXVA.
Elméletileg minden frankó,aztán meg mégsem

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#263) WonderCSabo válasza Ghandi (#262) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Még most is fennáll a probléma?

(#264) Ghandi válasza WonderCSabo (#263) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Szia!
Megoldódott! Beleolvastam jobban a témába és kiderült hogy a a GPU vezérlésénél az az egy kis pipa betétele csodákra képes,és még huztam is a procin kicsit.Azóta minden rendben!

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#265) malac012ko


malac012ko
csendes tag

Hello
Hogy tudnám beállítani MPC-ben ne így legyen a felirat hanem úgy mint a Medi Playerben?

(#266) WonderCSabo válasza malac012ko (#265) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szia!

Beállítások -> Feliratok -> Alapstílus -> Feliratok relatív pozicionálása képkockákhoz.

(#267) malac012ko válasza WonderCSabo (#266) üzenetére


malac012ko
csendes tag

Köszi a segítséget.

(#268) flash-


flash-
veterán

MPC-HC ban mire érdemes állítani a Direkt show audiot a beállitásoknál a kimenet résznél?

Asus xonar d1 hangkártyám van.
system default ra,vagy másra?van ott vagy 10 dolog...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#269) WonderCSabo válasza flash- (#268) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha szeretnél WASAPIt használni, akkor rakd MPC Audio Rendererre. Ha nem, akkor hagyd alapon.

(#270) fradi81


fradi81
veterán

hello

erre tud valaki konkrét megoldást? Minden filmnyitásnál ez van. win 7 és dx11

moto g72, Ninebot d28e

(#271) WonderCSabo válasza fradi81 (#270) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Frissítsd a DirectX-et, VGA drivert.

(#272) adodaniel


adodaniel
őstag

Sziasztok!

Van egy Toshiba Satellite L650-es notim, core i3 M330-as procival, 4 giga RAMmal és 64 bites win 7 van rajta. Van fent 64-bites MPCHC is, ami a hd filmeket tökéletesen játsza, viszont a sima xvideseket mintha szaggatottan vinné. Mi lehet az oka?

Köszi,
Ádám

(#273) WonderCSabo válasza adodaniel (#272) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Üdv! MPC-HC xvid lejátszás közben nyomd meg a Ctrl+J-t, csinálj egy screenshotot, és posztold be ide!

[ Szerkesztve ]

(#274) fradi81 válasza fradi81 (#270) üzenetére


fradi81
veterán

Ezt kell telepíteni és eltűnik az ablak.

moto g72, Ninebot d28e

(#275) WonderCSabo válasza fradi81 (#274) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, ezzel a frissíted a DirectX-et, amint mondtam.

(#276) adodaniel válasza WonderCSabo (#273) üzenetére


adodaniel
őstag

előre is nagyon köszi!

(#277) WonderCSabo válasza adodaniel (#276) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az akadások akkor vannak, amikor zöld fűrészfog időnként visszaesik?

Nyomd meg a Ctrl+4-et, játszd le egy ideig, és csinálj screenshotot. Nézd meg, hogy a "dropped frames" mikor emelkedik.

(#278) adodaniel válasza WonderCSabo (#277) üzenetére


adodaniel
őstag

az akadás mondjuk olyankor van mikor gyorsan mozog a kamera. érdekesség, hogy a kmplayer jól játsza le, viszont az meg időnként megakad másodpercekre....mpchc ennél jobb, viszont itt meg néha olyan mintha apró szaggatások lennének.

(#279) WonderCSabo válasza adodaniel (#278) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha oldalra mozgásnál nagyon pici akadások vannak, akkor az a judder. A 24fps 60Hz-en csak így lehet megjeleníteni.

Viszont elég sok framet eldobott (270), azt nézted az also dobozban, hogy mikor?

(#280) adodaniel válasza WonderCSabo (#279) üzenetére


adodaniel
őstag

Nem néztem, hogy mikor. Számít az? Nincs valami általános beállítás?

(#281) WonderCSabo válasza adodaniel (#280) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs. Igen, mert amikor framet dob, akkor kéne szaggatnia. Nézd meg, hogy kitaláljuk, mi a gond.

(#282) adodaniel válasza WonderCSabo (#281) üzenetére


adodaniel
őstag

Rendben, ma este nézek filmet és akkor holnap elküldöm a tapasztaltakat. Köszi.

(#283) adodaniel válasza WonderCSabo (#281) üzenetére


adodaniel
őstag

nem akkor dob frame-t amikor akad, többször akad...

(#284) WonderCSabo válasza adodaniel (#283) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az akadások milyen hosszúak? 10ms? Csak oldalazásnál? Valszeg ez a judder lesz, amin nem lehet segíteni, csak ha 24ps megjelenítőt veszel. :(

[ Szerkesztve ]

(#285) adodaniel válasza WonderCSabo (#284) üzenetére


adodaniel
őstag

Értem amit mondasz, csak akkor azt nem, hogy más lejátszó (kmplayer, vlc) miért viszi rendesen? Csak egyik se tetszik: kmplayer néha megakad másodpercekre, vlc-ben meg nem tetszik a 200% hang. Ezért gondoltam az mpchc-ra

(#286) WonderCSabo válasza adodaniel (#285) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hogyha a juddert látod, annak a többi lejátszóban is meg kéne jelennie. És mivel nem dob el frameket, a gráf szerint is rendben van a lejátszás, valszeg a juddert látod. Amikor Ctrl+J-t megnyomod, a gráf folyamatosan változik, nem szaggat?

[ Szerkesztve ]

(#287) adodaniel válasza WonderCSabo (#286) üzenetére


adodaniel
őstag

De akkor miért nem jelentkezik más lejátszókban? Hogy érted, hogy folyamatosan változik vagy szaggat?

(#288) WonderCSabo válasza adodaniel (#287) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A gráf, a piros és zöld vonalak (Ctrl+J) szépen simán "mennek balra", vagy szaggatva?

Ha más lejátszóban nem látszik, akkor mégsem a judder, viszont a judder a másik lejátszókban is ott van, csak akkor nem látod.

(#289) adodaniel válasza WonderCSabo (#288) üzenetére


adodaniel
őstag

A gráf az úgy ahogy a korábbi hsz-nél lévő képen látod. Egyenletesen emelkedik egy darabig, vissza és megint. De nem a visszaesésnél akad.

(#290) WonderCSabo válasza adodaniel (#289) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ok, próbáld jobban leírni, hogyan, mikor akad. És akkor nem dobál frameket? (alsó doboz dropped frames)

(#291) adodaniel válasza WonderCSabo (#290) üzenetére


adodaniel
őstag

Ez a Social Networkból van. Eléggé másmilyen ez a gráf, itt folyamatosan alig észrevehetően szaggat, de az eldobott kép mégse nő.

(#292) WonderCSabo válasza adodaniel (#291) üzenetére


WonderCSabo
félisten

No, és akkor is szaggat, amikor a kamera szöge nem változik, csak a rajta lévő emberek beszélnek?

(#293) adodaniel válasza WonderCSabo (#292) üzenetére


adodaniel
őstag

igen, előfordul

(#294) WonderCSabo válasza adodaniel (#293) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, akkor ez nem a judder lesz. :( Uninstalláld az MPC-HCt. Rakd fel újra, pipáld be, hogy a beállításokat tedd alapértelmezettre. Frissítsd a Wint, VGA drivert, Dx-et. Az MPC-HCt rakd magas prioritásra (Beállítások -> Lejátszó -> Magasabb prioritás elé be a pipa).

DXVAt nem tudsz használni?

(#295) adodaniel válasza WonderCSabo (#294) üzenetére


adodaniel
őstag

DXVA-t használja pl hd filmnél, be lehet állítani, hogy mindig használja?

(#296) adodaniel válasza WonderCSabo (#294) üzenetére


adodaniel
őstag

Lehet hülye kérdés. Ne inkább 32 bites MPCHC-vel próbálkozzak, annak ellenére, hogy a win 7 64bites? :U

(#297) WonderCSabo válasza adodaniel (#295) üzenetére


WonderCSabo
félisten

DXVAt csak H.264, VC-1 és MPEG-2 tömörítésű filmeknél tud használni, ezeket támogatja a VGA.

(#296) adodaniel : Ki lehet próbálni azt is.

(#298) adodaniel válasza WonderCSabo (#297) üzenetére


adodaniel
őstag

Köszi a sok segítséget, este kipróbálom és jelentkezek

(#299) adodaniel válasza WonderCSabo (#297) üzenetére


adodaniel
őstag

nem jó. directx legfrissebb volt, mpchc 32bit is ugyanaz...

(#300) WonderCSabo válasza adodaniel (#299) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor még egyszer. Egy egy szaggatás mennyire hosszú? Pár ms, vagy hosszú?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.