Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) WonderCSabo válasza LLKobe (#1000) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Normalizálást, hangerő visszanyerést kapcsold ki így első körben.

(#1002) tdd587 válasza LLKobe (#1000) üzenetére


tdd587
őstag

A normalizálás csinálja.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#1003) LLKobe


LLKobe
veterán

Köszönöm :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1004) hfrankee


hfrankee
senior tag

Hali!
Friss Win7 32bit,szeretném a videolejátszáshoz alapértelmezettnek beállítani az MPC-HC-t,de nem tudom,mert mikor kiválasztom a fájlt nem másolja be a lehetséges lejátszók közé.Admin hozzáférésem van.
Kösz és üdv

(#1005) Gabás válasza hfrankee (#1004) üzenetére


Gabás
addikt

öö, hol választasz ki milyen fájlt? A legkönnyebben magában programban tudod beállítani (Options\Formats), vagy az OS-ben a Control Panel\All Control Panel Items\Default Programs\Set Default Programs\Set Program Associations útvonalon

[ Szerkesztve ]

(#1006) hfrankee válasza Gabás (#1005) üzenetére


hfrankee
senior tag

A lejátszandó,akármilyen fájlnál,jobb klikk->társítás->alapértelmezett program választása->tallózás,majd a kívánt lejátszó választása,alul pipa a mindig a kijelölt program nyissa meg...
Eddig ez működött.
Az általad említett metódusnál sem jelenik meg sem a telepített sem a zip.es MPC-HC. :F
Eddig az évek során sosem volt probléma,most hol a bibi?!
üdv

[ Szerkesztve ]

(#1007) Gabás válasza hfrankee (#1006) üzenetére


Gabás
addikt

arra is van megoldás, hogy az OS lássa a programodat, de így egyszerűbb

(#1008) hfrankee válasza Gabás (#1007) üzenetére


hfrankee
senior tag

Egy nagy köszönet neked! :R
Még egyet kérnék.Hol van az az opció,hogy ne full screen induljon,hanem windowed?!
kösz

(#1009) Gabás válasza hfrankee (#1008) üzenetére


Gabás
addikt

(#1010) TRob1 válasza hfrankee (#1008) üzenetére


TRob1
veterán

Én meg azt kérdezném, hol van az a funkció hogy mindig full screen induljon, és ne windowed? :U

(#1009) Gabás :
Hehe, már válasz is jött mire beírtam. :D Sosem kerestem/néztem, de most a kérdés miatt felmerült bennem, hogy jó lenne ha így indulna.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#1011) hfrankee válasza Gabás (#1009) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nincs pipa és mégis full screen indul.
Bogarászom ezerrel..
Sőt,escape-re sem áll vissza windowed-re.

[ Szerkesztve ]

(#1012) Gabás válasza hfrankee (#1011) üzenetére


Gabás
addikt

(#1013) hfrankee válasza Gabás (#1012) üzenetére


hfrankee
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséged,teljes a siker!

(#1014) x63


x63
aktív tag

Sziasztok!
A vga HDMI kimenetére lehet ugyanazt a digitális jelet irányítani valahogy, ami a filmen van?
Arra gondolok, hogy anélkül hogy bármilyen kódoló vagy dekódoló belepiszkálna.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1015) WonderCSabo válasza x63 (#1014) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hangot lehet, FFDShow passtrough opciójával.

(#1016) x63 válasza WonderCSabo (#1015) üzenetére


x63
aktív tag

Köszönöm!
Még valami, elolvastam azt a cikket amit itt ajánlottál már másnak is, ott az van leírva, hogy .mkv lejátszáshoz jobb külső kodeket telepíteni.
Ez áll a mostani MPC-HC -re is?
A cikk elég régi...

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1017) WonderCSabo válasza x63 (#1016) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, kodeket nem fontos, csak a Haali Media Spilttert ajánlottuk, de az se fontos.

(#1018) x63 válasza WonderCSabo (#1015) üzenetére


x63
aktív tag

Ezt az FFDShow passtrough opciót hol lehet megtalálni?

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1019) WonderCSabo válasza x63 (#1018) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én sosem használtam, de ebben a topikban sokan.

(#1020) benvolio válasza x63 (#1018) üzenetére


benvolio
őstag

Itt

(#1021) Fandango válasza benvolio (#1020) üzenetére


Fandango
veterán

uhh az a windows skin!! :Y

(#1022) benvolio válasza Fandango (#1021) üzenetére


benvolio
őstag

(#1023) x63


x63
aktív tag

Köszönöm a segítséget, :R működik a dolog.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1024) Archanon


Archanon
őstag

Üdv ismét!

Egy ismerősömnek kicsit gondjai vannak a lejátszással, illetve a feliratkezeléssel. A helyzet, hogy fenn van neki MPC-HC legújabb + CCCP (kell ez utóbbi? szerintem fölösleges), 720p-ig mindent visz kiválóan, mindaddig, amíg nem akar formázott (.ass/.ssa) felirattal videót nézni. Ekkor ugyanis csúnyán beakadozik, korántsem folyékony.

Windows 7
AMD Athlon(tm) 64 Processor 3000+
1,5 GB RAM
NVIDIA GeForce 7300 GS vga
...

Ötlet? A mi másik gépünkön (P4 2,8 ghz, 1,5 gb ram, radeon 9550 ge) gond nélkül megy minden, .ass felirat is. A processzor lehet a ludas, vagy valami egyéb?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1025) Fandango válasza Archanon (#1024) üzenetére


Fandango
veterán

CCCP felesleges valoban, reg frissitettek, ha megis kell belole valami akkor erdemes azt a reszt frissen letolteni. Az a felirat tipus kicsit komplexebb mint egy normal srt, hogy ezert akadozzon a film talan lehetseges, bar meg kell hagyni az a CPU, VGA, RAM kombo win7 alatt nem valami izmos.

(#1026) marksz1


marksz1
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémával fordulnék hozzátok hogy sehogyan sem tudom 5.1es filmeket 5.1ben nézni az adott lejátszó programmal. Ez miért van? Beállítási hiba vagy csak nem képes lejátszani. VLC vel minden rendben megy, szól rendesem minden hangszóló. És a játékok is rendesen szolnak ahogy kell.
Segítségeteket előre köszönöm.

(#1027) Fandango válasza marksz1 (#1026) üzenetére


Fandango
veterán

Nezted, hogy az internal filters/audio switcher hogy van beallitva?
Illetve ajanlott az AC3 Filter, vagy az altalam preferalt LAV Filters.

(#1028) marksz1 válasza Fandango (#1027) üzenetére


marksz1
csendes tag

Az audio váltó be van állítva 5 csatornára alaphelyzetben de amikor filmet nézek 2 csatornásra átvált... de utána hiába állítom megint 6 csatornára az alkalmazás gomb megnyomása után megint 2csatornásra állitja :S
Külső szűrőkből meg hozzáadtam egy párat pl:AC3 Parser Filter, LAV Audio Decoder, LAV Splitter Source, LAV Splitter, LAV Video Decoder. És érték beállításon hagytam őket mert ez volt az alap...

(#1029) Fandango válasza marksz1 (#1028) üzenetére


Fandango
veterán

Az AC3 filter egy kulon program amit telepiteni kell, de ha van LAV Filters akkor az AC3 Parsert vedd ki.

(#1030) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hali

mitől lehet az, hogy végignézek pár részt egy sorozatból(flv) vagy egy filmet(avi) és mikor indítanám a következőt csonttá fagy az egész rendszer és csak a reset gomb segít? :F
ez van, hogy napjában többször előfordul de volt már olyan is, hogy egyszer sem fagyott és gond nélkül tudtam többet is nézni vele..

a legfrissebb verziót használom most éppen 32 bitest de ugyanúgy fagy mint a 64 bites verzióval. :(

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#1031) bivalyolo válasza bivalyolo (#1030) üzenetére


bivalyolo
őstag

UP :U

"Let's agree to disagree!"

(#1032) x63


x63
aktív tag

Mondja meg valaki, ha feltelepítem a Haalisplittert, akkor a beállítások belső szűrők közül honnan kell kivenni a pipát, hogy mindent az kezeljen?
Kell a Haali, hogy .mkv fájloknál tudjak hangot választani.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1033) WonderCSabo válasza x63 (#1032) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az MPC-HC magától is tud váltani, természetesen, a jobklikkes menü Audió pontjában.

Egyébként ha a Haalit akarod használni, a belső szűrőknél a forrás szűrőknél vedd ki a Matroska elől a pipát.

(#1034) x63 válasza WonderCSabo (#1033) üzenetére


x63
aktív tag

Nekem a jobbklikkes audiomenü az szürke, és .mkv hangok között nem tudok választani, Haali splitterel igen.
A szűrőknél van kettő audio, de nem csinál semmit hiába klikkelgetek egyikre vagy a másikra. :(

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1035) bivalyolo válasza WonderCSabo (#1033) üzenetére


bivalyolo
őstag

lehetséges az, hogy a dxva miatt fagy a windows ha bezárok vagy megnyitok egy filmet ami dxva képes?

"Let's agree to disagree!"

(#1036) WonderCSabo válasza bivalyolo (#1035) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos minden előfordulhat, de természetesen normál módban ennek nem kéne előfordulnia.

x63: Az érdekes. Audió váltó engedélyezve van?

(#1037) Archanon válasza x63 (#1034) üzenetére


Archanon
őstag

Belső szűrők/Forrás szűrők, szedd ki a Matroska elől a pipát. Hátha...
Nekem Haali a többfájlos darabolt animerepizódok (külön az opening és maga a rész) miatt kellett, de ezzel az alap szűrővel mindig összeütközött. Hátha érvényes ez a hangra is...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#1038) x63 válasza WonderCSabo (#1036) üzenetére


x63
aktív tag

Istenem, pedig a nevében is benne van......
Az eredeti hang érintetlensége miatt mániákusan mindent letiltok ami csak az audióra utal, ezt is......

Köszönöm, a probléma megoldódott :R nem kell se kodek, se másik lejátszó.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1039) norbi0604 válasza x63 (#1038) üzenetére


norbi0604
aktív tag

érintetlenségére? :D az mpc nem csinál az audio sávval semmit (alapesetben, default értékek mellett..) az "integrált" váltó meg pont a könnyebb kezelhetőség miatt van kitalálva.:D

[ Szerkesztve ]

(#1040) x63 válasza norbi0604 (#1039) üzenetére


x63
aktív tag

Hát nem egészen, mert ha a hangerő visszanyerés be van jelölve a digitális kimeneten is rendesen belekever a zenébe, szerintem.

Mert aki hazudik, az csal, Aki hazudik, az lop, Hazudni, csalni: csúnya dolog!

(#1041) norbi0604 válasza x63 (#1040) üzenetére


norbi0604
aktív tag

jó, hát nyilván más-más beállítás szükséges, s/pdif-en keresztül is sok apróság kavarhat be, analóg továbbításnál szerintem az alap beálításokkal nem lehet nagy probléma. :D

(#1042) HZoli87


HZoli87
veterán

Új stabil verzió jelent meg: v1.6.1.4235 - Letöltés

- Változások listája

(#1043) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. A MPC-HC-ba a beállításokat le lehet menteni valahogy? Előre is köszönöm a segítséget.

(#1044) kisferi válasza kisferi (#1043) üzenetére


kisferi
tag

Sikerült, látom lehet ini fájlba menteni.

(#1045) pethYeti


pethYeti
addikt

Az új MPC-HC miért akar olvasni a dvd meghajtóról ha rámegyek a fájl menüre? Hallom hogy vizsgálja van-e lemez a meghajtóban.

(#1046) HZoli87 válasza pethYeti (#1045) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam nem csinálja (v1.6.1 stabil).

[ Szerkesztve ]

(#1047) televana


televana
csendes tag

Sziasztok!

Kb.: 2 hónapja frissítettem a MPHC-t, azóta ha elkezdek nézni egy filmet pár perc után teljes képernyőből, visszaugrik ablak méretre?

Ezt 2x eljátssza, aztán normálisan megy, nem váltogat, de minden egyes gépindításnál ez van.

Semmi más program nem fut a háttérben, mint pl win frissítés/kereső, vírusirtó, stb...

A régi MPHC nem volt ilyen. (Bug-os verzió? valami be lett kapcsolva véletlenül?)

(Win7 64bit, VGA – AMD CCC)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
televana

(#1048) WonderCSabo válasza televana (#1047) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a verzió van fenn?

(#1049) televana válasza WonderCSabo (#1048) üzenetére


televana
csendes tag

Igen, ez van fent... 4235 végű.

(#1050) WonderCSabo válasza televana (#1049) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát nem tudom, nekem semmi ilyesmit nem csinál. Esetleg nézd meg a legújabb bétát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.