Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) tiv83us válasza Apollyon (#749) üzenetére


tiv83us
veterán

Nem mi vagyunk az egyetlen intelligens lenyek, csak (elvileg) a legintelligensebbek.
Sok-sok millio ev termeszetes kivalasztodas, evolucio.
Ahogy most mi vagyunk a taplaleklanc elen es mi b@sszuk a gyengebbeket, ha az UFOk megtalalnak minket, akkor valszeg belolunk lesznek rabszolgak, vagy hamburger. (Ha ok talalnak meg minket es nem forditva, akkor az azt jelenti, hogy ok igencsak fejlettebek es szvsz nem lesznek baratsagosak).

Egyebkenet errol is vannak mar teoriak, hogy az elso elo sejt, vagy elet - akarmilyen formaban - az az urbol szarmazik.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#752) Tnil válasza tiv83us (#751) üzenetére


Tnil
tag

Ezt az elméletet nevezik pánspermiának.

Szerintem bármilyen furcsán is hangzik, lehetséges, hogy helytálló a dolog. Az evolúcióval összefér, az első kis "építőkocka" lehet, hogy egy meteorból jött, aztán az szépen elkezdet fejlődni stb...

Ezért is csodálatos, amúgy ez az egész téma, a csillagokkal meg mindennel együtt, és ezért is brutálisan jó hangulatú játék a Mass Effect, mert tudatosul az emberben, hogy mikor felnéz az égre mennyi mindent is lát, mennyi minden tudás rejtőzhet ott fent, mennyi kérdésre kaphatunk választ általa.

(#753) parkr


parkr
őstag

szerintem is telepítve lettünk ide és egy hosszú kísérlet részei vagyunk, amit folyton manipulálnak :)

#751 tiv83us miért ne lennének barátságosak? attól hogy a filmekből csak az öljük meg/írtsuk ki folyik nem feltétlen ilyenek a valóságban

#749 Iscariah a nagy távolság egy annyira fejlett fajnak, amit mi még megérteni sem tudnánk (abszolút létezhetnek ilyenek), lehet csak egy karnyújtásnyi távolság

[ Szerkesztve ]

(#754) tiv83us válasza Tnil (#752) üzenetére


tiv83us
veterán

Persze, hogy osszefer, hiszen az evolucio siman indulhatott onnan.
Kicsit elszomorit, hogy meg ennyire sehol nem vagyunk fejlodesben, hogy ide vagyunk ragadva erre a bolygora, a "kis" naprendszerukben.
Mondjuk szerintem hamarabb elpusztitjuk magunkat itt a Foldon, minthogy felfedezgessunk mas fajokat, mas naprendszereket.

parkr: Nem a filmek miatt, hanem ugy altalaban a tortenelemre visszanezve, vagy csak a termeszetet tanulmanyozva, nem igazan volt meg "baratsagos" elso talalkozas sehol.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#755) BoneDragon válasza tiv83us (#754) üzenetére


BoneDragon
veterán

Én azt sajnálom, hogy nem fogom megélni azt az időt, mikor felfedezünk más életet is. Bár lehet tényleg sosem fogunk, úgyis pusztulásra vagyunk ítélve.

(#756) Rossi válasza parkr (#753) üzenetére


Rossi
addikt

Egy olyan fajnak, ami tőlünk akár csak pár ezer évvel tart előrébb (ami feltételezi, hogy túlléptek az országok-nemzetek-kapitalizmus-stb. koncepciókon), egy barbár, önpusztító, fejletlen, alacsony intelligenciájú fajnak fogunk tűnni, és vagy megpróbálnának segíteni, terelgetni, vagy leigáznának a bolygóért, vagy esetleg szimplán le sem sz@rnának minket...

Szerintem.

BTW: I'm in the middle of some calibrations... :))

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#757) tiv83us válasza Rossi (#756) üzenetére


tiv83us
veterán

Kiindulva az emberisegbol es az altalanos foldi eletbol, valoszinuleg a masodik lehetoseg valosulna meg.
Az erosebb/intelligensebb mindig a maga hasznara fogja forditani a gyengebbet/kevesbe intelligensebbet, valamilyen uton-modon. Az, hogy le sem szarnanak, szerintem pedig szinten kizart. Nagyon sok ember van, aki az eletet szenteli, a nagy retegnek jelentektelen tanulmanyozasara, pl. egysejtuek, szoval valoszinuleg mi is kapnank par csovet a vegbelunkbe.
Vagy cirkusz, vagy rabszolga, vagy etel lesz belulolunk. Vagy mind. Ez van, enjoy a bright glimpse of you future ;]

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#758) parkr


parkr
őstag

(#759) AAtt1la válasza tiv83us (#745) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Azt csak a 2140-es években fogják felfedezni.Nem olvastok kódexet?
Azért ez is mutatja,hogy még mindig alig tudunk valamit még a saját rendszerünkről is,ennyi erővel tényleg ott lehetne egy tömegrelé körülötte.

(#760) tiv83us


tiv83us
veterán

Egy fejleszto valaszolt egy siro-picsogo, MEA trailer-zenet kritizalo crybabby-nek:

User
Can you guys please remove the Andromeda trailer and replace it with proper music that fits the Mass Effect universe?

Yanick Roy ‏@YanickRRoy
No, sorry, because there are very good reasons for that choice of song for the trailer that should become clear later on.

Yanick Roy ‏@YanickRRoy
The game's music itself will be much closer to what you would traditionally associate with "Mass Effect music".

Most mar kivancsi vagyok en is.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#761) parkr válasza tiv83us (#760) üzenetére


parkr
őstag

annyira idegesítenek az ilyen segghülye emberek...

[ Szerkesztve ]

(#762) oriic válasza tiv83us (#760) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Closer"

Na erre kíváncsi vagyok.

Live-Die-Respawn

(#763) tiv83us válasza oriic (#762) üzenetére


tiv83us
veterán

Gondolom a cowboy zene utal a settingre es persze a jatekon belul meg jon majd a szokasos urpruntyoges.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#764) parkr válasza tiv83us (#763) üzenetére


parkr
őstag

a szövege a lényeg.
az még nem sok mindent jelent hogy sivatagos bolygó volt a trailerben.

(#765) [Prolixus] válasza parkr (#764) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mármint ez a Roy gyerek a segghülye? Azért várjuk ki a végét mire gondolt. Persze én is remélem hogy nem lesz űrwestern a dologból...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#766) BoneDragon válasza [Prolixus] (#765) üzenetére


BoneDragon
veterán

:F

(#767) parkr válasza [Prolixus] (#765) üzenetére


parkr
őstag

nyilván nem rá gondoltam :U

(#768) [Prolixus] válasza parkr (#767) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Akkor a User. Hát, a kérés persze nonszensz, de bíróként helyt adnék neki. :D

Amúgy azért gondoltam rá, mert nekem kicsit ellentmondásosnak tűnik amit magyaráz. Pontosabban el sem tudom képzelni, mit akar ez jelenteni, hogy a zeneválasztásnak később még lesz szerepe, de a játékban ennek ellenére sokkal tradicionálisabb zene lesz...jó ok, infrmációs vákuumban vagyunk, de akkor is. Legalább bökte volna ki, hogy mire gondolt.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#769) parkr válasza [Prolixus] (#768) üzenetére


parkr
őstag

mondtam, a szövege a lényeg. egyértelműen erre gondolt.

An old cowboy went ridin out one dark and windy day
Upon a ridge he rested as he went along his way
When all at once a mighty herd of red-eyed cows he saw
Plowin through the ragged skies and up a cloudy draw

szerintem nagyon jó ötlet volt a részükről. nekem nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#770) BoneDragon válasza [Prolixus] (#768) üzenetére


BoneDragon
veterán

Hát persze, majd lefogja spoilerezni....

(#771) #58450688 válasza parkr (#769) üzenetére


#58450688
törölt tag

Akkor is zavaró. Cseppet sem illik a zene hangulata a Mass Effect világához, (Ez nem a Dallas könyörgöm :D ) félrevezető lehet. Főleg hogy ebből a korosztályból, kb 5% ismeri az előadót. Inkább írtak volna hozzá egy egyedi számot, hasonló szöveggel.

[ Szerkesztve ]

(#772) parkr válasza #58450688 (#771) üzenetére


parkr
őstag

a nép rossz zenei ízléséről ők nem tehetnek :DDD

(#773) [Prolixus] válasza parkr (#769) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Egyértelműen? Beszéltél vele erről ezek szerint? :U

A utolsó mondatot nem nagyon tudom összerakni, de amúgy a többinek miért van relevanciája? Vörös szemű tehenek hatalmas csordája? És ez mi akarna lenni? Ugye nem a Kaszásokra gondolsz, vagy ilyesmi?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#774) #58450688 válasza parkr (#772) üzenetére


#58450688
törölt tag

:) Nem montam, hogy hallgathatatlan Johnny Cash, csak azt, hogy kb annyira illik a játékhoz mint az uj Star Wars movie-hoz kb .)

(#775) parkr válasza [Prolixus] (#773) üzenetére


parkr
őstag

ha neked nem sikerült a dolgokat összerakni, azon én nem tudok segíteni.
valószínűleg nem space cowboy játék lesz a következő Mass Effect.

(#776) [Prolixus] válasza parkr (#775) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Dehogynem tudsz, esetleg leírhatnád, hogy mire gondolsz. Azt már olvastuk, hogy ez a lényeg meg az a lényeg, de azt még nem olvatsam, hogy miért...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#777) AAtt1la


AAtt1la
aktív tag

Vannak magyar fordításai is a számnak,nem nehéz megtalálni ha esetleg valaki nem érti.
Valamilyen formában biztos illik majd a történethez,nyilván nem szó szerint kell értelmezni a szöveget,de ha ezt választották annak oka van.Gondolom az volt a céljuk,hogy töprengjenek az emberek a szövegén,hogy milyen összefüggés lehet a a történettel,de ez a többségnél nem vált be.Azért többszöri megnézés után nem is olyan rossz ez a trailer így.
Ahogy néztem az előzetest,volt pár reakció videó,egyesek mennyire nincsenek képben.Az még hagyján,hogy soknak fogalma sincs mi az Androméda,legtöbb ki se tudja ejteni(bár aki szereti a sci fi-t,annak illene tudni),de volt olyan aki szerint az ME egy olyan játék ahol galaxisok közt kell utazni :D
Azt melyik részben élte át vajon?

[ Szerkesztve ]

(#778) [Prolixus] válasza AAtt1la (#777) üzenetére


[Prolixus]
addikt

De, még mindig botrányosan rossz. :DDD

"Valamilyen formában biztos illik majd a történethez,nyilván nem szó szerint kell értelmezni a szöveget,de ha ezt választották annak oka van"

Persze, csak ha megpróbálod belehelyezni sci-fi kontextusba a szövegét, egy totálisan semmitmondó tucatsztori dolog jön ki, egy magányos hős, valami fenyegető szörnysereg, meg az őket üldöző kárhozottak, na meg a főhős óvaintése a lovasok által, hogy változtasson az életén mer irgum-burgum lesz. Hát be ne sz@rjak már, erre számtalan specifikus sztorit rá lehetne húzni. Ennyi erővel berakhattak volna egy számot a futásról meg a szexről, mer az is biztos lesz az új játékban...esetleg a halál érintéséről. Oh wait, ezt a Johnny Cash számot így is lehet értelmezni. :U

Ha meg visszajönnek a Kaszások, az tudjuk mit jelent. Totális ötlethiányt, azt.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#779) AAtt1la válasza [Prolixus] (#778) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Ez izlés kérdése,a játékhoz nem illik ez tény,de nem is lesz ilyen benne.Nyugodt lehetsz a launch trailer zenéje epikus lesz mint eddig.
Ennyi erővel minden hős sztori erről szól,van egy sötét gonosz aki nyilván erősebb mint mi,ezért ki kell találni,hogy állítsuk meg,de közben megérint minket is a hatalom szele,ezért egy kicsit magunkkal is harcolunk,hogy azok maradjunk akik voltunk,könnyű általánosítani.Mit szeretnél miről szóljon,lucernát ültessünk az új bolygókon?
Kell egy ellenség aki kellően veszélyes(nem csak ránk,mert ez akkor emeli a tétet),talán ezúttal mi sem leszünk feddhetetlenek,eddig kb.ez jött le belőle,a többit majd meglátjuk.

(#780) [Prolixus] válasza AAtt1la (#779) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"Ennyi erővel minden hős sztori erről szól,van egy sötét gonosz aki nyilván erősebb mint mi,ezért ki kell találni,hogy állítsuk meg,de közben megérint minket is a hatalom szele,ezért egy kicsit magunkkal is harcolunk,hogy azok maradjunk akik voltunk,könnyű általánosítani.Mit szeretnél miről szóljon,lucernát ültessünk az új bolygókon?"

Pont erről beszélek! Hogy ha ezt a dalszöveget belerakod valami olyan kontextusba amit a nem szó szerinti értelmezésből hámozol ki, egy totálisan semmitmondó nudli lesz az egész. EZÉRT nem értem, hogy miért lehet ennek a dalszövegnek olyan érdemi jelentősége, ami indokolhatná a műfajhoz nem illő zeneválasztást. Ezért nem értem, miért mondja parkr, hogy a szövege (mármint a dalszövege) a lényeg, és ezért nem értem, hogy miért mondja ez a Roy akárki, hogy a későbbiekben meglátjuk a jelentőségét még ennek a Johnny Cash számnak, feltéve, ha tényleg a szöveg számít Roy szerint is, nem maga a zene.

Pont azt mondom, hogy ez a dalszöveg érdemben szart sem mond el a játékról. Pontosabban amit mond azt a dalszöveg nélkül is mindenki ki tudta volna találni, mert ez egy annyira lecsupasztíott váz, ami kb. fundamentális egy akció/sci-fi játékhoz.

Esetleg azt tudom, elképzelni, hogy nem csak a dalszöveg számít, hanem az egész zene, akkor viszont én azt mondom, hogy jajj nekünk. Country Effect, fuchyeah.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#781) BoneDragon válasza [Prolixus] (#780) üzenetére


BoneDragon
veterán

Komolyan még mindig ezen vagy fennakadva? :D Lépj tovább. Fél év és jönnek az infók. Addig meg ezt kaptuk, ezt kell szeretni.

(#782) [Prolixus] válasza BoneDragon (#781) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Ó én továbbléptem, de erre jött Roy ezzel a bullshit nesze semmi fogd meg jól dumájával, meg parkr a "ha neked nem sikerült a dolgokat összerakni, azon én nem tudok segíteni" hozzászólásával, aztán megint belémállt a tüzes vas és csak a Jackie Chan-es DAFUQ mém van a lelki szemeim előtt. :)

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#783) #58450688 válasza AAtt1la (#779) üzenetére


#58450688
törölt tag

(#784) #58450688


#58450688
törölt tag

Érdekesség:
Mass Effect 3 rajzfilm (Effekt!) Katt

(#785) #58450688


#58450688
törölt tag

Hello!:)
Szántam rá egy órácskát és átszerkesztettem az E3-as trailert rajzfilmszerűre (azért is, hogy ne tiltsa le a YT) és tettem alá nekem jobban tetsző zenét, főleg a trailer második felétől üt szerintem :D Csekkoljátok (Vágtam is keveset, de nehéz egy kész dalt, egy kész trailer alá beilleszteni, hogy 100% legyen ezért a video eleje, nem százas) Itt videó!

(#787) #58450688


#58450688
törölt tag

(#788) #58450688 válasza #58450688 (#787) üzenetére


#58450688
törölt tag

Remélem minimum ilyen részletes és szuper lesz az Andromeda karakter generátora, mint a második résznek volt, ami szerintem messze szuperebb volt, mint a 3. részé.

(#789) parkr válasza #58450688 (#788) üzenetére


parkr
őstag

nagy többség úgysem fogja használni

(#790) #58450688 válasza parkr (#789) üzenetére


#58450688
törölt tag

Hát az az ő bajuk :) Ha meg tudom majd alkotni a szokásos female karakteremet, kicsit jobban fogok kötődni a játékhoz, illetve átérezni a történéseket :)

(#791) -KP- válasza #58450688 (#790) üzenetére


-KP-
addikt

default appearance és férfi karakter. eszembe se jutott egy pillanatig se,hogy mást használjak. női karaktertől meg kiráz a hideg...

(#792) parkr válasza -KP- (#791) üzenetére


parkr
őstag

dettó.
a női nekem egyszerűen nem tetszett, a hangja eleve, szóval hagytam is.

(#793) Televan74 válasza parkr (#792) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én meg oda vagyok a női karakterekért a játékokban.Ha én játszom vele,ha NPC. Jennifer Hale hangja meg nagyon jó. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#794) parkr válasza Televan74 (#793) üzenetére


parkr
őstag

nyilván kinek mi, nekem pont nem jött be a hangja.
a női karakterekkel egyébként nincs gondom, pl. az új Lara Croftot kimondottan szerettem.

ME-ben Miranda & Trainor volt a kedvencem + Brooks a Citadelben (mind akcentussal persze :B )

(#795) -KP- válasza parkr (#794) üzenetére


-KP-
addikt

nem a női karakterrel van gond. egyszerűen shepard szerepébe sztem nem való nő. Női NPC-ket kifejezetten kedvelem. De Shepard az Shepard. Egyszerűen nem illik női karakter ehhez.

(#796) [Prolixus] válasza -KP- (#795) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Tehát ez egy szubjektív premissza, ugyebár :)

Az igazság az, hogy Shepard nemével kapcsolatban soha semmi nem utalt egyik álláspontra sem, a Bioware ügyesen kikerülte ezt a kérdéskört. Az nyilván igaz, hogy egy ilyen szuperkatona szerepében pusztán a fizikális adottságok miatt valószínűbb egy férfi karakter, mint egy nő, azt aláírom, de ez kb. minden akciójátékra igaz: Az említett Lara Croft is kb. olyan dolgokat csinál, amit reálisan nézve egy nő sosem lenne képes (még a férfiak többsége sem, nyilván).

Amúgy Jennifer Hale az egyik legjobb (és legfoglalkoztatottabb) játék szinkronos, ennek ellenére szerintem sem kiemelkedő munkája Shepard. Mark Meer, aki elvileg tehetségtelenebb, mint ő, sokszor jobban teljesített, nekem legalábbis ez volt a benyomásom, bár igaz női karakterrel csak egyszer játszottam végig a trilógiát.

Ami engem illet, én is stock férfi Sheppel mentem mindig (kivétel a fentebb említett végigjátszást), egyszerűen azért, mert Mark Vanderloo-nak annyira karakteres arca van, hogy nálam (is) teljesen hozzánőtt az arca a karakterhez.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#797) #58450688 válasza -KP- (#791) üzenetére


#58450688
törölt tag

Hát én meg nem fogom egy férfi hátsó felét bámulni tucat órákon keresztül :D azonosulni nem akarok a karakterrel, kötődni hozzá igen! :)

(#798) #58450688 válasza -KP- (#795) üzenetére


#58450688
törölt tag

Dehogynem, itt egy badass Femshep videó :)
Jennifer Hale meg egy dögös cuki csaj az életben a hangja meg elképesztően sexy!:)

[ Szerkesztve ]

(#799) parkr válasza #58450688 (#797) üzenetére


parkr
őstag

hülye indok. ha a karakter hátsóját bámulod akkor hogyan játszol? jobb esetben azt kellene ami előtte van.
(btw. a 3-ban derék alatt szinte nem is volt látható)

(#800) #58450688 válasza parkr (#799) üzenetére


#58450688
törölt tag

Oks:) Maradjunk annyiban, ha lehet filmben is játékban is inkább egy dögös vagány csajért szeretek izgulni :)
Nekem a fa arcú férfi Shepard ugyan olyan ellenszenves mint esetleg nektek a csaj :D

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.