Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lakisoft


lakisoft
veterán

Nem rég találkoztam a címben említett webshop motorral és tüzetesen el kezdtem nézegetni, és mivel nem találtam topikot neki ezért megcsináltam ...

Ahogy időm engedi készülni fog egy '1. HSZ' amiben minden fontos tudnivalót összegyűjtök. Addig is türelmeteket kérem.

(#2) gabrielarky válasza lakisoft (#1) üzenetére


gabrielarky
tag

A legjobb webshop CMS, csak a testreszabása nem éppen joomla "színvonalú", cserébe viszont mérföldekkel jobb. Én Magento webáruház tervezéssel foglalkozom, ha gondolod nézz rá és sok sikert a Magento megismeréséhez.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#3) lakisoft válasza gabrielarky (#2) üzenetére


lakisoft
veterán

Magyarítás van az 1.7-es verzióhoz?

A Joomla!-t ne is említsd. Nagyon negatív véleményem van róla, bár azt is meg lehet viszonylag normálisan csinlálni. Lásd: Shoprenter.hu

[ Szerkesztve ]

(#4) gabrielarky válasza lakisoft (#3) üzenetére


gabrielarky
tag

Szia!

Konkrétan nem tudok 1.7 magyarítás verzióról, csak erről, elvileg ez is működik:

[link]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#5) lakisoft válasza gabrielarky (#4) üzenetére


lakisoft
veterán

Erre már rátaláltam. Viszont még nem próbáltam ki élesben. Hogyan kell belőni a nyelvi csomagot?

(#6) gabrielarky válasza lakisoft (#5) üzenetére


gabrielarky
tag

Íme: [link]

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#7) lakisoft válasza gabrielarky (#6) üzenetére


lakisoft
veterán

Köszi. Megnézem.

(#8) lakisoft válasza gabrielarky (#6) üzenetére


lakisoft
veterán

Az a gond, hogy 1.8-hoz nincs még teljeskörü fordítás.

(#9) lakisoft válasza gabrielarky (#6) üzenetére


lakisoft
veterán

Na ha ne adj isten erre járnál lenne egy kérdésem: Termékfeltöltést hogyan kell elkezdeni?

(#10) gabrielarky válasza lakisoft (#9) üzenetére


gabrielarky
tag

Szia!

http://www.magentocommerce.com/knowledge-base/entry/tutorial-using-magentos-import-export-profiles

XLS-ben kell import sablont készíteni, majd CSV-be exportálni, ennyit tudtam segíteni mivel nem vagyok fejlesztő.

G.

SEO & Content Strategist - https://www.linkedin.com/in/imregabri/

(#11) lakisoft válasza gabrielarky (#10) üzenetére


lakisoft
veterán

okés. Ennyi elég lesz. :R

(#12) lakisoft


lakisoft
veterán

(#15) lakisoft válasza gabrielarky (#10) üzenetére


lakisoft
veterán

Egy kérdés: http://www.prodigital.hu/ őket ismered?

Ők csinálják a magyarítását a magentonak: http://www.magentocommerce.com/magento-connect/magento-community-modules-hungarian-hungary-language-pack.html

[ Szerkesztve ]

(#16) Formaster


Formaster
addikt

Sziasztok!

Nagyon hálás lennék ha valaki kiigazítana, nagyon elakadtam a webshopommal, a magentoval pedig csak most ismerkedem.

Szóval: Van egy magento theme-m. A themében van egy product slider nevű blokk amihez be kell másolni egy php content, a home page cms-be. De tojik rá reagálni. Valami apro beállítás elkerüli a figyelmem. Csinálni kell hozzá egy featured blockot az is megvan. A categoryknál megadtam hogy blockban is jelenjen meg de semmi nem történik az oldalon. Ami érdekes hogy egy másik, nagyobb slideshowt sikerült belőnöm de az szerepel is az extensionoknál, ki-be tudom kapcsolni. Lehet hogy a product slide nem települt?

(#17) lakisoft válasza Formaster (#16) üzenetére


lakisoft
veterán

Admin felületen nézted hogy mindent feltelepített rendesen? log? stb. Valahol talán nyoma van a problémának de ez nem 100% :).

(#18) lakisoft


lakisoft
veterán

Service Temporarily Unavailable - erre a problémára a megoldás:

Ki kell törölni a maintenance.flag fájl a magento gyökérkönyvtárából.

(#19) lakisoft


lakisoft
veterán

Valaki csinált már 1.7.0.2-ről upgradet 1.8 alpha-ra?

Elvileg sikerült :Y

[ Szerkesztve ]

(#20) Formaster válasza lakisoft (#17) üzenetére


Formaster
addikt

Szia, köszi közben megoldódott. Alapvető magento ismeret hiánya volt a gond (na jó olvasni sem tudok) :C A user guide is leírta szép nagy betűkkel, hogy wysiwyg editor legyen kikapcsolva. :W Többé nem felejtem el :DDD

(#21) lakisoft válasza Formaster (#20) üzenetére


lakisoft
veterán

Örülök, hogy megoldódott. :R

Ui: Imádom ezt a rendszert minden amit eddig próbáltam működik a dokumentációnak megfelelően. Tudom néha nagy igényű vagyok, de hát ez van :). :R

(#22) Formaster válasza lakisoft (#21) üzenetére


Formaster
addikt

Én is most csinálom rá az első weboldalamat. De joomla és a virtuemart után ez egy milliárd fényévnyi előrelépés. Nem egy bughalmaz.

(#23) lakisoft válasza Formaster (#22) üzenetére


lakisoft
veterán

Vannak rugalmatlan megoldások benne, de igazából amire nekem szükségem volt/van/lesz az benne van és működik. :R. Épp a magyarítással kínlódok.

(#24) Formaster válasza lakisoft (#23) üzenetére


Formaster
addikt

Az nem nagy nyűg. Magento connect :))

(#25) lakisoft válasza Formaster (#24) üzenetére


lakisoft
veterán

Sajnos nem működik 1.8-ra upgradelt rendszerhez még nincs meg. :R Vagy ha közben van akkor ne tartsd magadban :D.

[ Szerkesztve ]

(#26) Formaster válasza lakisoft (#25) üzenetére


Formaster
addikt

Az 1.8 még csak alfa vagy béta nem? Még nem próbáltam. Szerintem ahhoz még nincs magyaritás.

(#27) lakisoft válasza Formaster (#26) üzenetére


lakisoft
veterán

alpha még viszont le lehetett frissíteni rá. És mivel jelenleg tesztrendszeren dolgozom csak így megcsináltam.

(#28) lakisoft válasza lakisoft (#27) üzenetére


lakisoft
veterán

1.8 most már stabil és lehet rá frissíteni.

Más: Van egy problémám: Téma telepítés után az admin bejelentkező ablak nem jön be csak egy fehér ablak. Mi lehet a megoldás erre? logban nincs semmi :(.

(#29) Formaster válasza lakisoft (#28) üzenetére


Formaster
addikt

Guglizz rá, általában nem csak 1 embernél fordul elő ilyesmi. Nekem pl az adatok leokézása után dobott white screen-t de rákerestem és pontosan leírták, hogy melyik fájlokban kell 1-2 sort módosítani és mire.

(#30) lakisoft válasza Formaster (#29) üzenetére


lakisoft
veterán

Elkövettem egy hibát. 1.8-as verzióra telepítettem manuálisan egy 1.7-ig kompatibilis theme-t. Ez okozza a problémát. :R

(#31) Formaster válasza lakisoft (#30) üzenetére


Formaster
addikt

Gondolom még csak localhoston... :C

(#32) lakisoft válasza Formaster (#31) üzenetére


lakisoft
veterán

Persze. Teszt környezet.

(#33) lakisoft


lakisoft
veterán

Újra telepítettem az alap 1.8-at és telepítettem hozzá kompatibilis theme-t és elmúlt a probléma.

Most olyan gondom van, hogy teltöltöttem egy terméket és nem látszik. Nem kereshető stb.
A termék és a kategória is látható.

(#34) Formaster válasza lakisoft (#33) üzenetére


Formaster
addikt

In stock? Minimum legyen egy darab a készletben stb ... Néha én is elfelejtem ezeket.

(#35) lakisoft válasza Formaster (#34) üzenetére


lakisoft
veterán

Az is ki van töltve. De mingyá ránézek.

(#36) lakisoft válasza lakisoft (#35) üzenetére


lakisoft
veterán

Ki volt töltve, de be volt állítva valami default config amit nem tudok micsoda. Azt kiszedtem és lám okés minden :).

(#37) Formaster válasza lakisoft (#36) üzenetére


Formaster
addikt

mindig ott a hiba ;]

(#38) lakisoft válasza Formaster (#37) üzenetére


lakisoft
veterán

Hááát. Most már látom én is.

(#39) Formaster válasza lakisoft (#38) üzenetére


Formaster
addikt

Én nem tudtam egy ideig, miért nem indulnak a product slidereim. Hát az a k...a wysg editor be volt kapcsolva :D

(#40) lakisoft válasza Formaster (#39) üzenetére


lakisoft
veterán

Folyamatosan tanulja az ember a rendszer használatát. De ami nagy pozitívum. Ha valami nem működik az elsősorban a user hibája nem pedig rendszerszintű bug.

(#41) lakisoft


lakisoft
veterán

Jelenleg az időzített backup nem akar mennni. Beállítottam mindent de lehet valami kimaradt. Napi mentés van beállítva, de mentéseket nem csinál. Erre van valami tipp?

Más: Egy videó a megento theme installról: Magento Theme Installation - Installing Magento Classic Theme

Megint más: Install Magento and start an on-line store within an hour!

Theme creating: Magento Community Tutorials #27 - Theming Magento 3 - Creating Your Own Theme, Designers Guide: Creating Themes, Add Custom PHTML Templates to Magento CMS Pages - Ecommerce Developer magentoecommerce.in

Adóbeállításokat próbáltál már testreszebni az alábbiak szerint: Magento CE 1.8 and EE 1.13: Recommended Tax Configurations and Best Practices

[ Szerkesztve ]

(#42) lakisoft válasza Formaster (#39) üzenetére


lakisoft
veterán

Termék Export - Importot csináltál már? Milyen buktatóik vannak?

(#43) Formaster válasza lakisoft (#41) üzenetére


Formaster
addikt

Az időzített backupot még nem próbáltam. Theme install viszonylag egyszerű, általában van a theme-k mellé user guide is, amiben leírják a theme specialitásait is.

Ami az adó ügyeket illeti, kezdő vagyok még... Az első magentos site-omat készítem, de sajnos azt is félre kellett tennem, kb pont az adóbeállítások következnének, de jelengket egy fontosabb projekten dolgozom, erre most nincs időm. Visszatérünk rá, kb két ünnep közt lesz időm újra elővenni.

Termék export elvileg könnyen kimegy cvs-be vagy más xls-be, de visszaimpotálni nekem nem akart, folyton hibaüzeneteket dobott, erre még nem jöttem rá, bár idő hiányában nem is kerestem. Tuti csak valami php mod lesz.

Hirtelen ennyi, remélem szünetben sikerül beleásnom magam rendesen, tuti lesz nekem is kérdésem majd bőven ;]

(#44) lakisoft válasza Formaster (#43) üzenetére


lakisoft
veterán

Az időzített backup ha jól látom cronjobbal menne. Egyenlőre nem csinál semmit. Rá kell jönnöm mi a hiba oka.

Az adózással hellyel közzel tisztában vagyok, már ami a saját tevékenységemhez illeszkedik.

Az exporttal nem volt gond. Az import az más tészta.

Exportálni eddig csak a regelt felhasználók listáját sikerült, valamint a termékeket.
A kategóriákat nem lehet exportálni?

Nyugodtan kérdezz meg ott a telószámom is és csörögj, ha tudok segítek.

[ Szerkesztve ]

(#45) Formaster válasza lakisoft (#44) üzenetére


Formaster
addikt

Adóügyekkel én is tisztában vagyok, csak nekem legalább 4-5 nemzetiségű szájtom lesz, így utána kell néznem más országokbani adózásoknak is, meg a beállításoknak is. Megadnám én is a számom, de külföldön vagyok.

Kategóriák exportját kerestem már én is de hiába. Szerintem valami külön bővítmény van erre. Remélem az van.

(#46) lakisoft válasza Formaster (#45) üzenetére


lakisoft
veterán

Hááát az necces dolog. Szépen utána kell járni. Nekem kiindulásnak csak magyar verzió lesz.

A jelenlegi probléma pedig a homepage testre szabása kapcsán jött elő:
Hogy a jó istenben lehet a logo mellett menu-t létrehozni? A kategóriákat szeretném szerepeltetni ott.
Így mint itt: Creating & Manipulating Menu's in Magento - Building eBusiness

(#47) Formaster válasza lakisoft (#46) üzenetére


Formaster
addikt

Este ránézek, fejből már én sem tudom. Valahol engedélyezni kell, hogy a kategória menüben szerepeljen.

(#48) lakisoft válasza Formaster (#47) üzenetére


lakisoft
veterán

Várom a fejleményeket. Sajnos nem tudtam még túljutni ezen a problémán.

(#49) lakisoft válasza lakisoft (#48) üzenetére


lakisoft
veterán

Valószínűleg az lesz a gond, hogy nem jól építettem fel a kategória struktúrát.

(#50) lakisoft válasza lakisoft (#49) üzenetére


lakisoft
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.