Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Mivel mára már több típus is elérhető az LG LED-es fényforrású (legalább HD natív felbontású) projektoraiból, gondoltam külön ITT beszélhetnénk meg az ezekre a gépekre vonatkozóan felmerült kérdéseket, információkat.

Tehát LG PA7xx, PA1000, PF8xx tulajok és érdeklődők ide! :)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#2) karesz59


karesz59
csendes tag

Üdv., vettem egy LG PA1000 vetítőt, milyem vásznat ajánlotok hozzá? A vetített kép 180 cm-es 16:10 formátumú lenne. 50-70 eFt környékén. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3) eric.cartman válasza karesz59 (#2) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Motorosat, manuálisat, fixet, mobilt? Milyet szeretnél?

Amúgy grat a géphez!
Informálhatnál minket a tapasztalataidról! Nekem PA72G volt - kapásból érdekelne, hogy

1. 8.1-es Windows alól megye-e az Intel WiDi (nekem win7 és win8 alatt ment csak a 72-n).
2. Van-e a menüjében firmware frissítési lehetőség internetről?
2. Van-e benne üzemóra számláló?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#4) eric.cartman válasza eric.cartman (#3) üzenetére


eric.cartman
senior tag

bocsi:

3. Van-e benne üzemóra számláló?
4. Tudja-e valóban a DLNA-t WiFi hálózaton?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#5) karesz59 válasza eric.cartman (#4) üzenetére


karesz59
csendes tag

Szia, még csak 2 napos, amit tudok: nincs benne számláló, hacsak nincs szervíz menű benne, én Lg g2 telefonról küldtem át képet, windows alól még nem próbáltam.
Most fehér falra vetítek, ezért keresek mennyezetre szerelhető vásznat. 16:10 arányú kellene, 180 cm-es hossz elég lenne.

(#6) eric.cartman válasza karesz59 (#5) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Kérlek, hogy fogalmazz pontosabban. Nem mindegy, hogy kép szélességről avagy képátlóról beszélünk. (az utóbbi a használatos erre)

Abból, hogy most falra vetítesz, még nem tudni meg, hogy milyen típusú vásznat szeretnél (manuális vagy motoros ettől függ, hogy milyet és mennyiért fog bárki is ajánlani).

Illetve milyen képátlót? 180cm átló vagy szélesség?

Én egy ilyennel kezdtem anno, de már telepített motoros vásznam van, mert mögötte a TV-m van. Ha "moziba megyek" csak gombnyomásra leengedem a vásznat ;) .

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7) karesz59 válasza eric.cartman (#6) üzenetére


karesz59
csendes tag

Bocs, 180 cm széles motoros vászonra gondoltam.
Láttam a Tiédet az aprón, sajnos nem tudom elhelyezni. Én is csak a tv előtt tudom elképzelni, mennyezetről leengedve.
Most láttam egy használt Grandview fantasy-t 60 eFt. Szerinted szabad venni használtan?

[ Szerkesztve ]

(#8) eric.cartman válasza karesz59 (#7) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha jól számoltam, akkor neked 84" körüli (képátló) kell.
Manuális vagy motoros???

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#9) karesz59 válasza eric.cartman (#8) üzenetére


karesz59
csendes tag

Motorosat szeretnék.

(#10) eric.cartman válasza karesz59 (#9) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A minap láttam, hogy itt 92"-os motoros van akcióban, de ez 16:9-es.
Úgy tudom, hogy sajnos a 16:10-esek drágábbak...
Biztos, hogy nem jó neked a 16:9?
Ha filmeket fogsz nézni, akkor azok úgyis max 16:9-esek vagy még szélesebbek... (csak a projektor menüje kis része fog alul felül lelógni - nekem is így volt a 72-es esetében a linkelt 16:9-es vászonnal)

A manuális verziók kevesebb mint felébe kerülnek általánosságban.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#11) karesz59 válasza eric.cartman (#10) üzenetére


karesz59
csendes tag

Köszi a linket, kicsit nagynak érzem, de elférne. Ilyen van eladó a fantasy típusból, megkérdezem, mikor vették.

(#12) karesz59 válasza karesz59 (#11) üzenetére


karesz59
csendes tag

Érdeklődöm, hogy a gain értékkel érdemes foglalkozni a LED vetítőknél, kicsit nagyobb a fényerő?

(#13) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Szerintem, ha be tudsz sötétíteni valamelyest, akkor egy névlegesen 1000 AL-es gépnél, mint a tiéd, nem igazán kell 1.0 feletti (max. 1.2)
A magas nyereségű vásznak esetében nem lesz jó a fekete-szint (magas lesz) és én úgy tapasztaltam, hogy a színeket is torzítják valamelyest.
A 3D indokolná a magasabb gain-t a szemüveg optikai vesztesége miatt, de szerintem a PA1000-t nem fogod Te használni 3D-re...

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#14) karesz59 válasza eric.cartman (#13) üzenetére


karesz59
csendes tag

Köszönöm a segítséget, holnap megnézem a használt Grandview vásznat.

(#15) eric.cartman válasza karesz59 (#14) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szívesen! Sok sikert hozzá!

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#16) Styleboy


Styleboy
tag

Sziasztok!

Végre van valami élet. Nekem 72G-van. Nekem olyan gondom van, hogy a képbeállításoknál az advanced részénél nagyon kevés beállítási lehetőséget enged, mert inaktívnak jelöli. Például dinamikus kontraszt, fekete szint, stb. Egyedül akkor tudok hozzányúlni ha csak USB-ről nézek filmet, de akkor meg ismét elesek számos beállítási lehetőségtől.
Illetve nekem nincs magyar-nyelv, mikor a kézikönyvben meg a menüt úgy mutatja be. :S
A futott órák számát se tudom megnézni.
Ezektől függetlenül teljes mértékben elégedett vagyok vele.

"Aquila non captat muscas" --- azaz "A sas nem fog legyeket"

(#17) eric.cartman válasza Styleboy (#16) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Sem a PA70G-ben, sem a PA72G-ben nincsen üzemóra számláló. Bár nem is nagyon kell bele a LED miatt ;)
A PF80G-ban van, de ott sincs túl sok értelme sztem.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18) truebaba8


truebaba8
tag

Sziasztok,

karácsonyra vennék én is egy ilyen 700 lumeneset

Mi a kulonbseg a 70g es 72G kozott? (arban olyan 5e ft elteres van)

75U es 77U sajnos nem kaphato kis hazankban :-(

koszi

[ Szerkesztve ]

-

(#19) eric.cartman válasza truebaba8 (#18) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A 72-es tud Intel WiDi-t (ennyi a hivatalos különbség)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#20) truebaba8 válasza eric.cartman (#19) üzenetére


truebaba8
tag

Szia,

köszi az infót. Akkor veszem a olcsobbat.

Mivel a 70G is kifuto, jó lenne ha leakcióznák lassan (bár lehet inkább felmeny karácsonyra az ára)

-

(#21) truebaba8


truebaba8
tag

hello, megvettem a PA70G-t, de nekem csalódás volt, úgyhogy megy is vissza.

A fekete szin inkább szürkés, zavar a venti zugasa (mediumon), nem elegge eles,
es raadasul a sorfrissitesevel valami gond van, mert mozgasnal ugy vált képkockát, hogy még ne fejezte be az előző kirajzolását -> ugyanez egyidoben nezve a 12 éves LCD monitoromon nincs.

Szóval inkább egy olcsó 50 colos tévébe invesztálok be..

-

(#22) truebaba8


truebaba8
tag

igazabol kikuszoboltem minden problemat, egyet kiveve, a szar optikat.
ugyhogy megis megy vissza. pedig nagyon jo ki projektor lenne,
a fenyero mediumban is tokeletesen eleg, meg kis olvasolampa mellett is.
De ha egyszer homalyos a kep, akkor homalyos. Muanyag lencses?

Egy karl-zeiss (vagy hogy betuzik) optikat miert nem raktak bele, en az 15e ft kulonbseget kifizettem volna :-(

visszaterve a 42 colos lg tevere, megnyugvas volt a szemnnek, pedig csak egy 720p-s film volt

[ Szerkesztve ]

-

(#23) tomisimon74


tomisimon74
csendes tag

Egy kis tapasztalat az LG PA1000 led projektorral.
Miután egy Lg pa 72-t visszavittem mert nem lehetett rendesen kifókuszálni, elhoztam egy PA1000-t.
A probléma ugyan az lett ennél a modellnél is. Valamelyik sarka a képnek mindig homályos volt (nem kicsit).
Ezt is visszavittem.
Elhoztam még egy PA1000-t na ez tutinak tűnt addig míg észre nem vettem , hogy a vetített kép közepénél sötét jelenetnél van egy bazi nagy (talán fénytörés) betükröződés.
Telefon LG-nek. A válaszuk vigyem vissza kérjem vissza a pénzt és vegyek egy másik gyártótól. Na ha az én beosztottam ilyen választ adna kb. addig is dolgozna ott ......
Pénz visszakap, és bepróbáltam egy másik boltba egy másik PA1000-t na az tuti lett, el is hoztam és szuperűl müxik.
Tehát ha kifogod és hiba mentes a projektor akkor verhetetlen ezért a pénzért. A színek, élesség, kontraszt stb. kiváló. Ráadásul én a gyári max vetítési távolságot kb 1,5m -rel megtoldottam és gond nélkül müxik.
Így a vetített kép mérete kb. 280cm széles és 200cm magas :)).
Természetesen azért be van sötétítve egy kicsit .
Ja még annyi, hogy rengeteg mindent tud és sok mindent úgy állítasz be ahogy te akarod. Nagy előny.
Üdv

(#24) mobiluser


mobiluser
újonc

Sziasztok,

Sok ellentmondásos és számomra nem egyértelmű fórum / leírás után kérdezlek meg benneteket.
Elnézést ha lerágott csont vagy valakinek a szempontjából ez egy "nem túl okos" kérdés :)

Lg PF80G projektorral kapcs. van valakinek tapasztalata?

3D-t tud végül? Van esetleg valakinek tapasztalata?
2D megjelenítéssel kapcsolatban?

Most tervezek projektort venni, a LED előnye nálam az élettartam.

Szinte teljesen besötétített szobában használnám fullhd filmek lejátszására.
A max vetítési távom olyan 220-240cm között van.

Filmet telefonról játszanék le (samsung galaxy note 2 - HDMi).

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata / javaslata stb?
(ne ilyen projektort válasszak, ne telefonról játsszam, kicsi a hely stb.. )

Nagyon köszönöm előre is.

Üdv,

(#25) eric.cartman válasza mobiluser (#24) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nekem ilyen van.
3D-t nem tud - nem is kellett nekem.
Nem telefonról játszom a filmeket, hanem egy Popi A410-el.
Én kb.3m-ről vetítek egy 92"-os motoros vászonra.

Imádom a gépet - briliáns képe van ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#26) mobiluser válasza eric.cartman (#25) üzenetére


mobiluser
újonc

Köszi szépen a választ.

(#27) eric.cartman válasza mobiluser (#26) üzenetére


eric.cartman
senior tag

nm

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#28) home98


home98
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy érdemes e a Pa70G-t egy PA1000 re váltani.Napi használatban szinte a TV helyett.

Megéri az a 300 lumen plussz?Olvasgatva a kommenteket rizikós a vásárlás.

(#29) eric.cartman válasza home98 (#28) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Privát véleményen szerint nem.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#30) home98 válasza eric.cartman (#29) üzenetére


home98
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#31) tomisimon74 válasza home98 (#28) üzenetére


tomisimon74
csendes tag

Ha kifogod és nincs fókusz problémája " nagyon" akkor megéri. Nekem is először PA 72G volt az 1000-es erősebb, csendesebb és jobb.
Minimális fókuszproblémája mindegyiknek van. LG nél balfaszok és nem tudnak precíz munkát végezni.
Az itthoni képviselet meg egy rakás szar!

(#32) eric.cartman válasza tomisimon74 (#31) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A PF80G-nek egyáltalán nincsen semmiféle fókuszálási problémája (van körülöttem 3db, mind a 3 kiváló), ebből nekem úgy tűnik, hogy csupán az olcsó modellekre jellemző a hiba, de ott is ki lehet fogni kevésbé és jobban érintettet.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#33) home98 válasza eric.cartman (#32) üzenetére


home98
csendes tag

Szerencsém volt akkor.Nekem is jó a 70-es.Használtan jutottam hozzá,de megérte az árát.Igaz csak kb 3 hónapja van meg.Napi 6-7 órát használjuk.Ti mennyi ideje "nyüstölitek" a masinákat?

A fullHD tényleg megéri a 300 ezret?

BUÉK!!

(#34) eric.cartman válasza home98 (#33) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ár/érték arányban jobb a PA70/72, de akinek tényleg fontos a fényerő és a valós felbontás és a hálózati kapcsolat annak megérheti a PF80G.
Főleg ami miatt nagyon jó a 80-as, az az, hogy ennek a pixelrács szerkezete négyzetrácsos és nem rombuszos, mint a 70/72, tehát még HD felbontásban is jobb képminőségre képes a nagyobb és modernebb DLP chippel (DC4).

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#35) Rudi500


Rudi500
csendes tag

Hali!

Segítsetek légy szíves projektor vásárlása előtt vagyok de mindig oda lyukadok ki hogy lámpás kellene.
Az igény a következő lenne:
-tv antenna bemenet mivel tv helyett ezt használnám
-LED-es ha lehetséges, általában csak este filmezünk(95% film és sorozat )
-hdmi legyen rajta és native legalább 720p felbontás
-200 ezer alatt legyen

Előre is köszi.

üdv

(#36) ati2


ati2
őstag

LG PW600, PW700 vagy PW800-a van már valakinek?
Egész szimpatikus ez a PW800G első ránézésre.

(#37) boxer968


boxer968
csendes tag

Én inkább egy Asus b1mr-t szereztem be.Rendben van... :C

(#38) amitechxx válasza ati2 (#36) üzenetére


amitechxx
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget adni nektek, két hete vettem egy LG PW700 projektort, a személyes véleményem pedig:

ami pozitív:

- kis méret, nagy fényerővel
- hordozható
- a beépített hangszórók meglepően jól szólnak
- szinte minden részletre kiterjedő CMS rendszer

ami negatív (sajnos itt lesz bőven):

- hangos, sőt, nagyon hangos! ECO üzemmódban még nem zavaró annyira, de közepes, vagy maximum fényerőnél irtózatosan hangos
- a jól ismert fókusz problémát úgy tűnik ez a széria is megkapta: a kép jobb alsó sarka homályos marad, ha máshol éles, illetve fordítva is igaz, ha a jobb alsó sarok éles, a kép többi része homályos
- a vetített kép felső éle kissé homorú is, pedig teljesen sík falra vetítek, 190cm széles képet
- a trapézkorrekció digitális, tehát rendelkezésre álló képfelületnek akár a felét is elvesztheted a használatával (ezzel együtt a felbontás is a töredéke lesz), más deformitást pedig nem lehet korrigálni, pedig ez sokkal alapvetőbb lenne, mint a kifinomult CMS rendszer
- színes képeknél szivárvány effektus gyakran előfordul, fekete-fehér filmek pedig élvezhetetlenek miatta
- az Expert Control menübe rendszeresen belefagy a gép és újraindul
- nagyon rövid a tápkábel
- Screen Share borzasztóan macerás, 4 napom ment rá, de nem sikerült beüzemelnem, az LG pedig gond nélkül lerázott, hogy ha nem LG eszközzel akarom párosítani, akkor nem tudnak segíteni, holott a WiDi és a Miracast is egy márkafüggetlen szabvány (Samsung ultrbook-kal és Galaxy Tab 2-vel próbáltam, driverek a legfrissebbek)
- USB-ről történő lejátszás alatt nagyon minimális képbeállítási lehetőségek érhetőek csak el

Összességében nem bántam meg a vásárlást, de fogyatékosságai miatt nem tudok rá olyan lelkesedéssel tekinteni, mint például az első (más márkájú) LCD TV-mre, ezt egyszerűen megvettem, használom, ennyi... Ez már kicsit offtopic és szigorúan személyes tapasztalaton alapuló vélemény, de az LG most is hozta, amit tőle megszoktam (és ami miatt mindig megfogadom, hogy többet nem veszek LG-t): kitűnő koncepció, de hanyag kivitelezés

[ Szerkesztve ]

(#39) amitechxx válasza amitechxx (#38) üzenetére


amitechxx
csendes tag

Közben nagyon zavart a fókusz probléma, mert ebben a formában élvezhetetlen volt a vetített kép, így külföldi fórumok böngészése után nekiestem az objektív beállításnak. Kb. fél óra alatt kényelmesen sikerült is beállítanom, nagyjából 90%-os a javulás, a vetített kép szinte mindenhol tökéletesen éles, ha így érkezett volna a gyárból, egy szavam sem lett volna. Persze nem veszélytelen a hadművelet, a burkolatot meg kell hozzá bontani, viszont mindezt 4 csavar kicsavarásával, nyom nélkül meg lehet tenni, egyik sincs matricával, vagy más módon védve. Ha van rá igény, szívesen leírom a menetét is. :))

(#40) home98 válasza amitechxx (#39) üzenetére


home98
csendes tag

Szerintem írd le.Esetleg másik projektornál is használható.

(#41) blackdog válasza amitechxx (#39) üzenetére


blackdog
csendes tag

Ez engem is érdekelne. :-)

(#42) blackdog válasza ati2 (#36) üzenetére


blackdog
csendes tag

No és ez is érdekelne. Úgy látom, hogy a karácsonyi forgatagban jónéhány elkelt. Van már valakinek értékelhető tapasztalata?
Hogy őszinte legyek eddig szemeztem az LG-vel, de itt viszonylag sok rosszat olvastam róla. :-(

(#43) ati2 válasza blackdog (#42) üzenetére


ati2
őstag

Én vettem egy LG PW800G, még fekete pénteken 120-ért. A régi LG HS201G-t váltotta, minimum fényerőn izmosabb, mint a régi csumán.
170 cm-en tolom fehér falra, teljesen jó a fényerő minimumon (kb 300 Lm), kb mozi szint. Közepesen eléri a moncsi fényerejét ebben a méretben. Képminőség is szerintem teljesen jó egyenletesen éles a kép, jó színek és kontraszt.
De ebben rombusz alakúak a pixelek, prezentációra alkalmatlan, filmnézéshez tökéletes.
Fogyasztás 28 / 40 / 55 W a 3 módban

Egy negatívuma van, a venti hangja, az valami brutál, már közepesen sem bírom, csumám meg a süketeknek való.

Bocs a fos telós képminőségért, fényerő látszik (minimumon van, és balra lent egy 27"-es moncsi):

(#44) eric.cartman válasza ati2 (#43) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem pedig a rombusz alakú pixelszerkezet inkább jó prezire, mint mozizni ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#45) blackdog válasza ati2 (#43) üzenetére


blackdog
csendes tag

Köszi, nagyon hasznosak az infók! Különösen a zaj, arra nagyon harapok! :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.