Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#749) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!
Elég hosszú ideje szemezek a [Sharkoon SATA QuickPort PRO] dokkolóval. Van valakinek gyakorlati tapasztalata a cuccal? Főleg az érdekelne, hogy ha az előlapján lévő USB csatlakozóba beledugok egy 3G modemet akkor az működne-e a gépemmel tehát lehetne-e netezni, illetve közben másolnék a vinyóra ami benne van akkor mennyire csökenne az adatátviteli sebesség? (a gép egy macbook) Előre is köszi a válaszokat.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#764) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Helló!

Használ valaki ilyen dokkolót?

Saját weboldala.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#774) v3g374


v3g374
tag

Sziasztok! Lehet kapni olyan külső HDD házikót, ami usbs még támogat satas és patas HDDket? Ha nem akkor olyan van-e, ami patas HDD-ket tamogat.
A legjobb valami dokkoló lenne, amibe csak bele kell nyomni a HDD-t es már megy is.

(#776) Core2duo6600 válasza v3g374 (#774) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Van ilyen ház, az ipon ban nézzél körbe, dokkoló, vagy satas vagy patas, mind a 2 létezik.

(#771) Dilo
Én inkább a my book sorozatot nézném a wd től.
Torrentre a laptop belsőjét használnám, Filmnézéshez hát, ezt passzolom, most úgy leherne kipróbálni, ha a filmet hamarabb átveszi, mind amennyi ideig tart, akkor elég.

(#764) BioNiCMaN
Pont ilyet nem, nincs rajta kártyaolvasó, csak a dokkoló.
Sata sat.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#881) megalover


megalover
tag

Sziasztok! Szeretném felfrissíteni egy kicsit ezt a témát... A kérdésem az lenne, hogy ismer-e valaki ehhez a külső masinához árban és teljesítményben (esetleg minőségben is) hasonló tudású külső "racket" olyat ami szintén tudja az eSata csatlakoztatást, valamint belefér a kettő darab merevlemez??? Ha még zárt is lenne a doboza - tehát hagyományos mobil rack formátumra gondolok - az talán még jobb!

És a másik kérdésem: szerintetek ennél a dokkolónál az egyszerre csatlakoztatott vinyók közvetlenül (vagyis a készüléken belül is) összeköttetésben vannak valamilyen kábellel, vagy ilyen nagy elvárásokat ne támasszak vele szemben? :DD

Üdv:
megalover

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#886) megalover válasza anonymus89 (#883) üzenetére


megalover
tag

Nos végülis megvettem az előzményben említett Sharkoon esatás dokkolót. De van vele egy kis problémám sajnos... Az szerintetek mitől lehet, hogy a dokkoló (pontosabban az abba csatlakoztatott hdd) irányából tökéletes gyors sebességeket produkál, viszont ha ellentétes irányba próbálom akkor lassabb az átviteli sebesség (legalábbis a legtöbb esetben) mint hogyha USB-re dugva másolnék vele valamit??? Pedig elég erős masinám van hozzá szerintem - egy Fuji Amilo PI3560 - s nem igazán értem ezt a helyzetet. :Y Most akkor cseréljem vissza a boltba ahol vettem, vagy csak valamiért az én laptopomban lévő esata-porttal nem "kompatibilis" teljesen ez a készülék???? Hálásan megköszönném egy szakértőnek ha kinyilvánítaná a véleményét az esetről! :R

Miként randizik a vérbeli programozópalánta?! - Helóó szia... lenne kedved velem lefuttatni egy hátultesztelős ciklust, vagy az elöltesztelőset akarnád inkább????

(#1061) Core2duo6600 válasza rihi1 (#1059) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nem akarod hordozni a hdd ét, akkor szerintem jobban jársz egy belső dokkolóval.
Amiben akár menetközben is cserélgetheted a sata hdd ket, és ettől gyorsabb nem is kell, nem kell külön táp, egy csomó drót, és az usb től nagyságrendekkel gyorsabb.
Ha a hordozás fontos, és a sebesség is, akkor még az usb 3 as 2,5 colosok jöhetnek szóba, márha van usb 3 as csatid.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1097) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A segítségeteket/javaslatotokat kérném:

Az utóbbi időben megszaporodtak a vinyóim, így valami megoldást kell találni. Korábban vettem egy dokkolót, abba pakolgattam a gépbe be nem rakott vinyókat, de sajnos mára eljutottam odáig, hogy a nem beszereltek között is kellene rendszeresen másolgatni. N

Ezért olyan külső házat keresnék, amibe több 3,5"-es vinyó is belefér. (NAS nem szükséges!)

Ami a legalapabb az a Raidsonic IB-3221StU-B [link]. Az ára is jó, mert 15ezer körül mozog, viszont csak 2 vinyót tud kezelni, és csak usb2.0-át tud, e-satát nem.

A Raidsonic hivatalos oldalán találtam többet is, ami megfelelne:

1. GT5630-4S-SB2 [link]
2. ST6600-5S-S2 [link]
3. ST5650-4S-S2 [link]

Sajnos egy webáruházban sem találtam meg ezeket, csak egy 5 db 2,5"-es vinyókat kezelő házat árulnak. Kaphatóak ezek valahol?

Vagy esetleg tudtok ajánlani más gyártótól hasonló terméket megfizethető áron?

Köszi!

(#1099) NoOne1976 válasza kurtuzov (#1098) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csak az a baj, hogy nekem nincs ennyi esata csatlakozóm :( Ahhoz, hogy ennyi külső vinyíót rá tudjak kötni, kellene venni egy sata raid kártyát, majd egy külön kábelcsomagot, amellyel a gép hátánál mint egy kártyát, ki lehet vezetni az esata csatikat. Vagy rosszul gondolom? Milyen más megoldás van? (Mert az, hogy mindig egy-egy vinyót dugok ró, az pont nem oldja meg a problémát, mert akkor arra ott a dokkoló.)

(#1124) ANT válasza veze (#1123) üzenetére


ANT
őstag

"ha meg nem ismeri fel benne, akkor meg sz@r.. és ki kell hogy cseréljék"
Ezt esetleg vásárlás előtt kell tisztázni az eladóval.
Másrészt nem tudom, hogy a "max. 1TB-ot kezel" kijelentést mennyire kell komolyan venni: a #1116-ban linkeltem egy dokkolót, aminek az adatlapján konkrétan ott van a max. 1TB támogatása. Ma reggel áttettem ebbe a HD203WI-t, és simán felismeri/működik vele.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1133) ruti válasza scream (#1132) üzenetére


ruti
Közösségépítő

a "megmaradt" egy db vinyónak miért nem házat veszel? sokkal biztonságosabb, mint egy dokkoló, és csak + pár eFt egy eSATA-s

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1169) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Laptop-hoz szeretnék külső rack-et, amibe 1TB és 2Tb-os Sata vinyókat tennék.
Fontos lenne a gyors adatmozgatás, tehát USB 3.0-ás vagy eSata-ás kellene. A kétféle csati közül melyik előnyösebb? (a laptop-omon mindegyik van)

Szimpatikusak ezek a dokkolós megoldások, mert egyszerű és gyors a csere. érdemes ilyet veni, vagy jobb a hagyományos rack? Tudnátok ajánlani pár jó típust?

Ez a vinyó-leállítás dolog hogy működik pontosan? Mit kell hozzá beállítani?
Működik USB-n keresztül is vagy csak eSata esetén?

Jelenleg van egy CM X-Craft 360-am, de olyan körülményes a dolog.......

Köszi! :R

ImI

(#1200) ANT válasza isxx (#1199) üzenetére


ANT
őstag

"Mivel több vinyóm van, cserélgetném is."
Szvsz akkor inkább dokkolóban gondolkodj, ne külső házban.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1201) isxx válasza ANT (#1200) üzenetére


isxx
csendes tag

Fizikailag látom, hogy beteszed és ott van, de kicsit már a képtől is a hideg rázott: kint a vinyó, sérülékenyen.
De miért jobb, mint a külső tok?
Dokkolóban nem érzem a szállítást olyan biztonságosnak. (Első pillanatom, hogy látok ilyet, még jó is lehet.) Árban tetszik. Látom, olyan is van, amibe 2-őt is tehetek. Remélem egyszerre, mert az nagyon tetszetős!
Ebben is fennáll a kérdésem, hogy melyik a megbízható? Tudsz konkrétat?

(#1202) ANT válasza isxx (#1201) üzenetére


ANT
őstag

Na, akkor sorban.
Kint a vinyó, de nem kell azt pofozni, dobálni, és nem fog sérülni.
Azért jobb a külső háznál, mert egyszerűbben megy a vinyócsere, és ebből csak egy darab kell.
A dokkoló+csupasz vinyó szállítása valóban macerásabb, de korábban nem említettél szállítást, csak vinyó cserélgetést. Talán ez az egy, ami ellene szólhat.
Konkrét tapasztalatom ezzel az eggyel volt, korrektül működik. És a leírással ellentétben 2TB-ot is támogat.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1215) Lac99 válasza ANT (#1202) üzenetére


Lac99
tag

Bocs, hogy ide kötöm a kérdésem, de kapcsolódik: attól nem lesz baja hosszabb távon a merevlemeznek, hogy kinn áll az asztalon a dokkolóban és lepi a por? Nekem ez az egy fenntartásom van a dologgal szemben, egyébként erre a megoldásra hajlok a külső merevlemez ellenében.

(#1220) ruti válasza ruti (#1219) üzenetére


ruti
Közösségépítő

ha elegendő az usb 2, akkor azért van alternatíva,
pl. ez, ami a kívánt csatolófelületeidet mindet tudja

ha IDE nem létszükséglet, de az usb 3 igen, akkor van:
DeLock
Sharkoon
UNITEK is tud ilyet,
mindezekhez szerzel IDE - SATA átalakítót

egyébként kérdezem: miért nem veszel egy univerzális, szintén kínai multifunkciós dokkolót?

2,5" + 3,5"-t egyaránt kezelik:
1.) csak usb2-es (ez ráadásul dual-ban is működik)
2.) usb3-as, de csak sata
stb...

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1223) Dolby válasza ruti (#1220) üzenetére


Dolby
senior tag

Közben meg találtam én is itthon, csak kicsit drága a dokkolókhoz képest. Dokkolókat is néztem, de azért gondoltam adapterre hogy könnyebben hordozható legyen, és ne kelljen külön táp kábelt is cipelni ha vinnem kell valahova.
A kínai usb2-eset én is láttam, csak 3 jobb lenne, ha már veszek. Bár őszintén szólva mivel főleg gép szerelésekhez kéne, nem annyira fontos a sebesség, főleg nem ilyen áron. Sima sata sem rossz mert kikopó félben vannak ide-k csak ha mégis hoznak valami őskövületet jobb lenne ha amiatt nem kéne külön szerelgetni, de mégis ezt érzem a legkevesebb hátránynak ha ide-t nem kezeli.

Köszi az összegzést még kicsit rendszerezem magamban hogy mi mennyire fontos aztán választok a lehetőségek közül :-)

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1244) andben


andben
csendes tag

Sziasztok!
Dokkolót szeretnék venni!
Két tipus néztem ki!

http://www.aqua.hu/sharkoon-quickport-combo-esata---kulso-hdd-dokkolo-a0073-146337.html

http://www.aqua.hu/sharkoon-quickport-duo-usb30-v2---kulso-hdd-dokkolo-a0066-146351.html

A kérdés az h ezek tudják-e a 2TB-s wincsit!

A másik kérdés biztos amatőr, de nem vagyok ismerős az eSata-val és a gépem már régebbi! Milyen kimenet van a gépből? Venni kell hozzá kártyát?

(#1245) veze válasza andben (#1244) üzenetére


veze
őstag

az e Sata csatlakozó ugy néz ki mint ahogy a dokkolón is látod hátul. ha olyan nincs a gépeden akkor nincs eSata csatlakozoja. De ettöl még nincs minden veszve,,
Lehet venni kártyát a gépbe, a pci foglalatos estata kártyák sata-1-et támogatnak de ha sata 2-es eszköz van rácsatlakoztatva azt is kezeli természetesen. Támogatja a hot swap modot is vagyis röptében menet közben rádughatod és felismeri( nekem is van ilyen)
A sata2-es kártyák pce slotba mennek, támogatja a hot swap modot ez is
De ha ez sincs, még mindig nincs minden veszve, bár ez már nem annyira elegans megoldás (de hasznos lehet) Ha van a gépedben bent szabad sata csatlakozo és szerzel egy eSata-sata kábelt ( létezik ilyen, mert nekem is van ) akkor a sata végét a lapra dugod és az eSata végével meg kivezeted a gép hátulján.. Aztán ezt dugod a dokkoló eSata csatlakozójába. Arra ügyelni kell hogy ha a lapod sata modban nem támogatja a hot swap -et ( nálam a sata1-es régebbi lap nem támogatja) akkor nem rádughatod rá menet közben, mert nem fogja felismerni, csak ujraindulás után.

(#1254) ruti válasza gabesz.1986 (#1253) üzenetére


ruti
Közösségépítő

léteznek univerzális rack-ek
léteznek még univerzális dokkolók
létezik még ilyen megoldás is
ha PATA-ról SATA-t akarsz az alaplapon, kábelek nélkül: [link]

de keresgess a neten, mindenre van megoldás :))

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1276) veze válasza turbobusa (#1275) üzenetére


veze
őstag

pl ez dokkolós, sata-II 1 TB os vinyóval használom és tökéletes..
argep
USB2.0-vel és eSata csatlakozással is lehet a gépre kötni. 2,5-ös 3,5 ös sata vinyókat fogad
sharkoon.. én még sharkoon termékben nem csalodtam.. három külsö házam is van ebböl a márkábol (mind más féle)
LC-Powerböl meg kettö is csere garis lett végül az árát visszakértem.. Biztos csak nekem nem volt szerencsém vele..

(#1277) turbobusa válasza veze (#1276) üzenetére


turbobusa
senior tag

Köszönöm szépen! :)
Meggyőztél, márkás termék, dokkolós ráadásul, messzemenően kielégíti igényeimet.
Holnap meg is nézem a közeli infós boltban, hátha lenne, hanem marad az Ipon.

(#1278) veze válasza turbobusa (#1277) üzenetére


veze
őstag

azé a WD vinyónál ezt vedd figyelembe.. a általad említett tipus is érintett!
de azé nem akkora gond ez, a cikkben le van irva a megoldás, gyorsan és egyszerüen elvégezhető az átállítás csak ne usb-n külső házban legyen a vinyó mikor csinálod, hanem belső, és minden más winyó legyen lehuzva az időre
nem elhanyagolható ennél a sharkoon dokkolónál az, hogy eSata csatlakozása is van a gép felé, és eSatan lényegesebben gyorsabb a sebesség mint USB2.0 -án.
gyakorlatilag olyan mintha be volna szerelve a gépbe..
szerk: még annyit hogy eSata kábel nincs a dobozban vele, csak usb, azt külön kell venned ha ugy akarod használni, az kb 700 Ft

[ Szerkesztve ]

(#1287) turbobusa válasza Egon (#1286) üzenetére


turbobusa
senior tag

Veze kolléga ajánlott nekem egy Sharkon-t, ami dokkolós, van esata csatlakozó is rajta.
Nem panaszkodott semmire.
Először én is ilyet szerettem volna venni, de nem kaptam, tehát, ha van rá lehetőséged ezt vedd meg, mivel 5-6e forint közt van s elég sikeres széria.

ui.: Formázom jelenleg a merevlemezt, remélem frankón fog üzemelni.
Meddig tart kb egy terra formázása? (nem gyorsként csinálom)

[ Szerkesztve ]

(#1293) veze válasza turbobusa (#1292) üzenetére


veze
őstag

szia!
látja már a sajatgép és a TC? remélem jó már!
én még nem tapasztaltam ilyet hogy a beletett eszközt ne lássa.
44 fok az még nem gáz, emiatt nem kell aggódnod, én 50 foka alatt nem aggodom, bár nem szokott 45 foknál több lenni egy vinyóm sem.
Amiatt hogy áll a vinyó vagy fekszik, szintén nem aggódnék, mert tökmindegy. a lényeg hogy NE mozgassa senki müködés közben.
ne legyen pl tintasugaras nyomtatóval közös polcon, asztalon mert az a fejet rángatja és rezgést generálhat ( én legalabbis ilyesmire is ügyelek)
A szabadon álló dokkolóban valamivel jobb a hűtés mint egy zárt külső fémházban.
neklem van egy ilyen is ebben 42-44 fok a vinyo ha folyamatosan használom passzív módban.
220 voltrol hajtott ventillátor.. erre is van ötletem, mert a 30fokos melegben a NAS-t és a rádugott külsö vinyók passzív hűtését meg akartam támogatni..
egy helyre pakoltam öket és egy akkora kartondobozzal leboritottam ami alá elfértek.
Lidlböl hoztam :D
ki vannak rakva egy raklampra nálunk és aki akar válogat belőle vásárlás közben. van aki abban viszi pénztárhoz is a cuccát..
A doboz egyik oldalát annyira kivágtam hogy egy 12 cm-es ventillátor tudjon befujni, a vele szemben lévö oldalat meg kivágtam, csak kb 2 cm keretet hagytam a szélén hogy a merevségét megörizze. a ventillátort meg egy régi 220voltos telefontöltöre kötöttem..egy ilyen ventillator kb 50-100 mA-t vesz fel egy telotöltö meg 220V/ 5V-300-700mA teljeítményt tud leadni, szóvak böven kiszolgál több ventit is akár
5Volton forog a 12-es ventillator ami így abszolut csendes halk, és a doboza alatt lévö cuccokat egyöntetüen hűti miközben átfujja a levegöt a dobozon:)
Még régebbi telefontöltök között volt olyan is (nekem pl egy alcatel töltö), ami 12 voltot ad le nem 5voltot, azt is kiprobáltam, de elég az 5 volt is. Így is megmozgat a doboz alatti "szélcsatornában" annyi levegöt hogy jótékony hatással bír a dolgokra:)
ha valamelyik vinyot mozgatni akarom , csak egyszerüen felemelem addig a dobozt..
hogy ne legyen annyira "fapados" a dolog be lehet szépen ragasztani, kinek mi tetszik:)
ha meg megunjuk egyszerüen ki lehet dobni:D tudom ez eléggé "egyszerű" megoldás viszont bárki könnyen megvalósithatja egy két órahossza alatt. venti meg egy hasznalaton kivüli telótöltö kell csak. az meg akad szinte minden házban.Le kell vágni róla a csatlakozót és rákötni a ventire. ha nem jo a forgésirány akkor forditsd meg a rákötést.
ezzel a módszerrel a fentebb linkelt zárt passzív sharkoon házban az ecogreen samsung vinyó 32-34 fokos, miközben egész nap seedel. a dokkolóban lévö meg kézzel tapintva is érzödik hogy 40 fok alatt van, ebben a melegben is(nincs klima a szobában)

[ Szerkesztve ]

(#1310) daniel2121


daniel2121
senior tag

Létezik két merevlemezes usb3-as merevlemez dokkoló? Azt gondolom, hogy van ilyen de melyik az ajánlott ár-érték alapján.

(#1323) kutga válasza ruti (#1322) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm! :R

Látom tényleg hogy ez nem olcsó, tudsz ajánlani helyette olyan dokkolót ami kezel SATA, IDE 2,5-ös és 3,5-ös meghajtókat? Már ha van ilyen.

Let the Zone take me if I am.

(#1354) lutiy válasza Alex91 (#1297) üzenetére


lutiy
tag

Szia
Hogy vált be neked illetve mik a tapasztalatok ezzel a raidsonic e-sata dokkolóval?

Kérdezném mindenkitöl hogy milyen e-sata dokkolót ajánlotok??

(#1397) Lalee válasza veze (#1396) üzenetére


Lalee
aktív tag

Megnéztem a honlapjukat és ott képekkel illusztrálják a különböző eszközök csatlakozását. Szerintem inkább ezt választom mint a sima HDD dokkolót.

(#1456) tomp


tomp
félisten

Keresgélek külső racket, vagy dokkolót. Sharkoon-t néztem eddig.
Nincs olyan, amin esetlen LAN is van? 3usb van a laptopon.
1 a mobilnet, 1 a néha üzemelő egér.
Illetve ha eddig fektetve ment a merevlemez, nem árt neki ha állítva(csatlakozással lefele) üzemel tovább?

(#1457) veze válasza tomp (#1456) üzenetére


veze
őstag

én forgattam már lemezt összevissza.. fektetve volt aztán oldalt most a végén áll..:)
semmi baja
szerintem sokkal fontosabb az hogy működés közben ne érje semmi mechanikus hatás.
még olyan se hogy mellette egy tintasugaras nyomtató rángassa működés közben a fejet ide oda hirtelen..
tők nyugalomban legyen
én erre figyelek. még a hőmérséklete se érdekel 48-50 fokig.
és 10 év alatt egy vinyom se döglött meg (biztos szerencsém volt..)

szerk: nekem van sharkoon dokkoló is, külső ház is, e-satásak, és nekem nagyon beváltak

[ Szerkesztve ]

(#1465) ruti válasza tomp (#1464) üzenetére


ruti
Közösségépítő

szia!

ez ugye nem rack, hanem dokkoló
a kettő közötti előny-hátrányokat itt a topicban megtalálod
a bluechip nem rosszabb, mint bármelyik társa, csak elég drága általában,
a mostani elszállt Ft miatt nem vagyok naprakész árakban, de én laptop mellé iztosan rack-et vennék, nem dokkolót

önmagában ez a sharkoon ötletes, tetszetős cucc, emeletezhető, nekem bejön
párezerrel olcsóbban kapsz jó gyártótól rack-et, azügyben is találsz ajánlásokat visszaolvasva

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#1469) tomp válasza veze (#1468) üzenetére


tomp
félisten

Akkor vagy még ma, vagy a jövőhéten megrendelem a fekvő dokkolót.
Nem kell szállítás, elugrom érte bkv-val. :)

(#1476) tomp


tomp
félisten

Amit fentebb írtam nem vált be. Ugyan úgy leáll.
Viszont a HDSentinel segítségével megoldható. Be kell kapcsolni a lemezek leállásának megakadályozása opciót. Fél percenként egy üres parancsot küld a lemeznek a program.
Még jó, hogy van megoldás. Az elején kb 20x állt le 1óra alatt. :W
Ennek a dokkolónak bitang vastag usb kábele van. Majdnem olyan vastag mint egy asztali gép tápkábele. :DDD

Akinek kell egy "dizájnos" dokkoló, annak ajánlom.
Sharkoon SATA QuickDeck Pro :C

(#1502) tomp válasza jani32 (#1501) üzenetére


tomp
félisten

Hali

Nekem egy Sharkoon QuickDeck Pro-m van Samsung F2EG vinyóval.
Én szintén leválasztom biztonságosan a win7-en, majd egyszerűen lekapcsolom a dokkolót.
Vagy leállítom a gépet(asus laptop) majd aztán kapcsolom le.

Mivel leválasztod, onnantól kezdve semmit sem csinál a merevlemez. Olyan mintha egy op rendszer nélküli gépet bekapcsolsz. Nem csinál semmit.
Üresben azonnal leparkol a fej ha nem kap feszt. Nem lesz baja.

(#1504) tomp válasza jani32 (#1503) üzenetére


tomp
félisten

Ha leválasztod még nem parkol. Csak onnantól nem csinál semmit.
Ha ezalatt elmegy a táp, azonnal leparkol.(akár rámpára akár magán a lemezen)
Amúgy nekem a dokkoló magától leáll ha nem nyúl semmi a vinyóhoz. Led kialszik és leáll a vinyó. Na ezt a funkciót én meggátolom, mert idegesítő.

(#1608) AxBattler


AxBattler
félisten

Sziasztok!

Két dokkolót néztem ki magamnak, de nem tudok dönteni:
SATA QuickPort USB3.0
SATA QuickPort XT USB3.0

Az a furcsa, hogy az XT elvileg többet tud (one click backup function), de az árgépen mégis ez tűnik olcsóbbnak. Ez miért lehet?
Illetve ti melyiket ajánlanátok? Esetleg más, hasonló megoldás?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1660) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Segítséget szeretnék kérni szépen ! amit előre is köszönök !

HDD-dokkolót 3,5ˇˇ (esetleg 2,5 is belemehet) et szerertnék venni de ez nekem tökéletesen homály terület !
Mindenképpen olyat szeretnék ami usb3 as esetleg gigabit lanos, és kezeli a 2TB feletti vinyókat is.. ára most az egyszer le merem írni mindegy...csak jó legyen... 1db hdd elég ha belefér egyszerre nem ilyen HÁZ alakút szerertnék de ha csak olyanban létezik azsem gond.....raid meg ilyesmi nem kell... Köszönöm szépen !!!!!! :R

(#1670) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok!

Média lejátszóhoz szeretnék green HDD-t kötni. Nem 24 órában menne, csak filmezés (BD ISO), zenélés idején. Dokkoló és a Rapid Case közül melyiket érdemesebb? Gondolom a dokkolóban jobban melegedne.

(#1671) #21719808 válasza szuszinho (#1670) üzenetére


#21719808
törölt tag

Hát nemtudom. Nekem Sharkoon dokkolóban van egy 2T-ás greenes vinyó, torrentkliens, olyan 2 hete egyfolytában megy, még nem ment 40 fok fölé. Olyan 30-38 között ingadozik. Szerintem ez nem vészes, túlhűtés is növeli a meghibásodás esélyét.

Meg egyéni vérmérséklettől is függ, van aki agyérgörcsöt kap ha 40 fok fölé megy és folyékony nitrogénről álmodozik, van aki még életében nem nézte meg mennyi, és ugyanúgy 4 év alatt megy tönkre neki is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1679) veze válasza Epimenides (#1678) üzenetére


veze
őstag

mit szolnál egy ilyenhez?
sokan dicsérik ittt, nem ok nélkül..
ha tesztelgetni kell akkor miért nem inkabb dokkoló?
abban könnyebb cserélgetni a vinyokat nem kell szerelni, csak egy mozdulat..dokkolo nekem van ilyenem és kifogastalanul működik..
de ha a belső csatlakozás neked fontos.. akkor belső dokkoló..
árban is jobbak az általad linkelteknél

sorry, most látom hogy olyan kell ami IDE/SATA képes egyszerre..

[ Szerkesztve ]

(#1683) Epimenides válasza veze (#1682) üzenetére


Epimenides
csendes tag

Ez tök jó, de kösz nem.

És nem miattad, hanem azért mert van pofájuk egy adaptert dokkolóvá felkenni 7ex forintos áron árulni, miközben egy sz.jbalökött műanyag sz.r.

Egyébként ha felidegesítem magam a végén még bejön a napi ajánlatod menü és azt fogom megvenni :DDD

És most jöhet az eladói mondat:de nálam sokkal olcsóbb :))

[ Szerkesztve ]

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#1705) DZs


DZs
senior tag

Külső hdd házat keresek sata külső csatlakozóval. Egy dokkolós megoldást már találtam, de létezik külső ház is sata kimenettel az usb mellett?
Köszönöm a segítséget!

(#1774) Myers


Myers
senior tag

Helló!

Külső rackeket nézegetek. Aztán egyszer csak megláttam, hogy hasonló áron vannak dokkolók is. Pl egy ilyen

Szerintetek melyiket lenne érdemesebb venni?

És még pár kérdés:

A vinyócsatlakozóknak van valami szabványos pozíciója a széléhez képest? Minden vinyó belemegy-e egy ilyen dokkolóba? A külső zárt rackekben gondolom dróton van a csatlakozó, tehát van kb 1-2 centis mozgástere, így eléri a vinyót. De mi a helyzet a dokkolókkal?

Az usb2 elégséges? Az esata mennyire fontos? Azt le lehet menet közben választani?

Néhány ilyen külső rack leírásánál azt írják, hogy 2 GB-ig kezel vinyókat. Szerintem ez hülység. Nem értem, mi köze a racknek a vinyó kapacitásához?

http://www.muszaj.hu/

(#1775) Pharaoh válasza Myers (#1774) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

Attól függ mire kell. Ha van 1 HDD-t amit gyakran hordasz magaddal akkor rack kell. Nekem dokkolóm van, mert több HDD-m is van, amit a szekrényben tartok és nem viszem őket sehova, csak backup-nak vannak.

USB3-asat érdemes venni, ha nincs is a gépedben, majd lesz. Menet közbeni leválasztás meg úgy megy, hogy USB-t leválasztod win alól, mint a pendriveot, kinyomod a powert a dokkolóból és kiveszed a a HDD-t. Befelé meg berakod a HDD-t és bekapcsolod a dockolót.

(#1776) Myers válasza Pharaoh (#1775) üzenetére


Myers
senior tag

1 HDD-m lenne, és nem nagyon hordozgatnám. De végső soron azt is lehet hordozni, nem? :) Olyan mint egy nyitott rack.

Igen, USB3-ra lehet számítani a jövőben.

A dokkolódba belemegy bármilyen vinyó? Nincs az, hogy 1 centivel odébb van a csatlakozó, ezért nem megy bele, vagy rosszul érintkezik?

http://www.muszaj.hu/

(#1943) poirot


poirot
senior tag

Üdv. Mindenkinek !

Az alábbi mobil rack-em van, (pont 1 éve vettem);

SHARKOON SATA QuickPort Duo USB3.0 v2

http://ipon.hu/webshop/product/sharkoon_sata_quickport_duo_usb3.0_v2/141409

Mellé vettem egy egy

SEAGATE 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 ST2000DL004 -t

Szépen müködik, üzemel, idén tavasszal szükségessé vált még egy merevlemez vétele adattároláshoz, ezért beruháztam egy

Seagate Barracuda 7200 2TB (ST2000DM001) winchesterbe.

( Mivel elég régi az alaplapom nincs rajta USB 3. vettem egy USB 3. kártyát bele. )

A Barracuda-ra is mentettem, tároltam filmeket, zenéket, stb. Ezelőtt kb 3-4 hete, alvó módból felébresztve a gépet, nézem, üres winchester, amin kb már 32 GB-nyi adat lett felpakolva. Nem részletezem, gondolhatjátok, hogy min mentem akkor keresztül... Az Easeus data recovery-vel sikerült visszaállítani az adatokat, 99 %-ig. Megkönnyebültem, majd ismét használatba vettem. Tegnap észrevettem, hogy a zenéket tároló mappám egy az egyben eltünt róla. Ismét megpróbáltam visszaállítani, de sajnos kuka lett az egészből, a számok ugyan megvoltak, összevoltak kutyulva a file-on belül. Ami volt a Barracuda-n még állomány, azt gyorsan lementettem a számítógép vinyóira, a pár filmbe belenéztem, nem volt hibájuk.

Még egy érdekesség, win 8-at használok, Total Commander-rel próbáltam megnézni a winchestereimen lévő helyeket, azelőtt, mielőtt lementettem volna az egészet, nem volt hajlandó egyiket sem megmutatni, inkább lefagyott a Total commander. Most miután totál üresen árválkodik a Barracuda, pikk-pakk megmutatja.

Természetesen a legelső nagy adatvesztésnél próbáltam újraindítást, a gépemen lévő másik op.rendszer-rel is megnéztem, win7, cserélgettem a dokkolóban, hátha, szóval semmi.

Mit tanácsoltok, szerintetek nem "jó" vinyót választottam, vagy más lehet a probléma?

Előre is köszönöm a válaszokat.

:R

[ Szerkesztve ]

(#1967) batagy válasza ViZion (#1966) üzenetére


batagy
őstag

"Olyan, hogy USB+LAN/WLAN 3,5-ös verzióban van-e?"
Ezt hogy érted? A külső rackeken nincs LAN csatlakozó. Amin van, azt már NAS-nak hívják.

"Az ilyen sata-USB átalakító kábelekről vélemény? sata-ide van nekem, mondjuk az többe került, mint egy olcsó rack..."
Működnek azok is, de nem ajánljuk őket két ok miatt:
- A SATA csatlakozó nagyon sérülékeny, sok dugdosást nem bír.
- Macerás dugdosgatni, és még a tápot is külön kell csatlakoztatni a vinyóhoz.

"Illetve TV-re kötve az ilyen asztali "belenyomom a vinyót" jellegű is mehet? "
Ezekre a dugdosós merevlemez dokkolókra ugyanaz vonatkozik, nem ajánlott a SATA csatlakozó sokszori csatlakoztatása.

Egy occsó alus rack, amibe fixen beszereled a vinyót, szerintem jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.