Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3204) tomp


tomp
félisten

ICY BOX IB-250StU3-B rackben van egy 2TB-os Seagate-Samsung vinyóm.
Az imént másolás közben egy nagyot sípolt a vinyó és parkolt. A másolás nem szakadt meg mert a fejet rögtön visszaállította ahol volt így folytatódott a másolás.
SMART-ban csak a 223-as érték módosult. Load/Unload Retry Count. Pár hete már 0-ról felugrott 1-re. Most 2-re. De akkor nem volt sípolás hanem ügyes fejjel kirántottam alóla a tápot.
Mint már írtam korábban egy hub-ról megy. Kb 4,81-4,85V-ot kaphat a vinyó.
A hubról üzemelő másik vinyó(wd elements) parkolt is 1-et. Habár ez nem mérvadó mert hiába van beállítva a parkolás megakadályozása akkor is szokott 1 max 2-t naponta. Lehetséges, hogy valami miatt leesett a feszültség? A motor nem állt le. Rövid önteszt sikeresen végig ment. A másolandó fájlnak van crc ellenőrzője. 37giga végig max terheléssel olvasta. Tökéletes fájl, nincs hiba.

(#3206) tomp válasza King Unique (#3205) üzenetére


tomp
félisten

Ilyet még egyszer sem csinált habár eléggé alacsonyan van a fesz. A terhelés alatti hirtelen fej kivágás és sípolás az nem megfelelő táp nem? Ahogyan olvastam passzív hubnál neked is volt olyan 7200-as vinyó ami csipogott, sípolt.
Lehet kellene venni még egy hubot. :)

(#3238) tomp


tomp
félisten

Érdekesség:
Az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm a régi hubon a leggyorsabb indulása 2,812mp volt. Amikor már 2,93mp volt az indulás akkor sípolt munka közben. Most az új hubon már 2,77mp alatt pörög fel. Lehet a régi hub tápja a folyamatos nagy terhelés(2vinyó) miatt elkezdett gyengülni? :F

(#3249) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik nem a hub miatt volt az ICY Boxos Seagate-Samsung vinyóm sípolása. Tegnap este épp film ment róla amikor sípolt, kivágta a fejet(kattant) majd folytatta a munkát. SMART-ban a 223-as érték újra ugrott 1-et. Az olvasási sebesség nem esett le. Na most a racknél vagy a vinyónál lehet a hiba? Rövid öntesztet csináltam utána. Semmi hibát nem ír.

(#3252) tomp válasza King Unique (#3251) üzenetére


tomp
félisten

Azért a szívbaj kerülget amikor egyszercsak sípol/fütyül a vinyó. Amit olvastam a szerint elveszti a fej a pozíciót és nem tudja hol van a lemez felett. Ilyenkor a merevlemez egy vészkihúzást végez és a nulláról újból beáll a legutóbbi helyére így már tudja, hogy hol van.
Kérdés mi okozza? Fejerősítő hiba? Olyat is olvastam, hogy egy fájlrendszer ellenőrzés megszüntette a jelenséget mert a fájlrendszerrel volt valami amibe a vinyó feje is beletörte a bicskáját.

(#3254) tomp válasza King Unique (#3253) üzenetére


tomp
félisten

A sípolás+fejkivágáson kívül nálam sincs semmi gond. HDS alapján 100/100. Rövid önteszt hibátlan. Sebesség is okés. Habár most már csak kb 55MB/s de már csak a lemez végén van szabad hely ott meg ugye jelentősen lassabb a vinyó. A jelenség közben sem csökken az átviteli sebesség. Sebességben nem is lehet látni, hogy esetleg sípolt és kicsapta a fejet.
Holnap ráeresztek egy fájlrendszer vizsgálatot. Lehet valahol megvan kavarva az ntfs de még a vinyó saját javító algoritmusa megoldja a gondot de a fejet megbolondítja.
Egy esetleges fájlrendszer hibát amit még képes javítani magától a vinyó, egy fájl crc ellenőrzése felderíthet? Vagy mivel javítja a merevlemez így a program hibátlan crc-t kap?

(#3261) tomp válasza King Unique (#3258) üzenetére


tomp
félisten

Igen amikor laza volt az icy box kàbele akkor szaporodott a crc hiba. Délután megnézem a fájlrendszert van e rajta hiba. Ha nincs akkor esetleg megcserélem a hubot. Az új legyen rákötve a gépre és az újra legyen a régi. Èn még arra is gondolok, hogy mivel a régi hubra van kötve az új így a régi kihatással van rá. Ki tudja. A régire dugott WD is parkolt 1-et amikor sípolt a Samsung. Ha hub csere után is sípol akkor azért veszek egy tartalék rack+vinyót.

(#3264) tomp válasza King Unique (#3263) üzenetére


tomp
félisten

Na igen magától nem csúszhatott szét. Lehet eleve így szereltem össze. :F
Remélem nem fogja sűrűn csinálni vagy igazából az lenne a legjobb ha nem csinálná többet. Mert azért csúnya az 1-2mp-es sípolás és a fej csattanása miközben dolgozik a merevlemez. Az tuti ha folytatja akkor nézek új vinyót e mellé. Az már BH15-be menne.
Véletlen elérési idő teszt még jó lenne de nem akarom annyira terhelni a vinyót.

(#3289) tomp


tomp
félisten

Nemrég újra sípolt+kattant az ICY Boxban a vinyó film nézés alatt.
Így aztán jövőhéten berendelem a BH15-ös racket és az új ST2000LM003-at. Ahogyan néztem ezen kívül csak a WD Green van 2TB-os méretben. Habár a WD Elementsel elégedett vagyok(az is green) de gondolom a Samsung-Seagate jobb már a tányérok száma miatt is.

(#3291) tomp válasza King Unique (#3290) üzenetére


tomp
félisten

Na igen nálam kb 68órákat megy egyhuzamban parkolás nélkül aztán 2 nap pihenő.
Eddig 3x néztem meg azt a filmet gond nélkül aminél tegnap előjött a hiba.
Ahogyan olvastam ezt a hibát okozhatja a fejen lévő jelerősítő hibája emiatt a fej elveszti a pozíciót. Azaz nem tudja hol van a lemez felett. Emiatt sípol(keresi a helyét) majd miután nincs meg, kicsapja a fejet parkolóba(0-s helyzet) és újra beáll az utolsó ismert helyre.
A másik okozó az a crc hiba. Na nekem volt a laza usb miatt. E miatt megsérülhet a szervó sáv a lemezen amit a gyártás során visznek a lemezre.
Utóbbi kizárható mert akkor mindig jelentkezne ugyan ott a hiba.
Maga a lemez és a fájlrendszer sértetlen. HDS felület teszt hiba nélkül végig megy.
Azaz garantálható a jelerősítő a hiba.
Még ezzel a hibával is azt mondom a következő vinyó is ugyan ez a típus lesz.

(#3295) tomp válasza King Unique (#3293) üzenetére


tomp
félisten

Olvasgattam én is és valóban többen jelezték, hogy sípolgat a Seagate-Samsung modell. Kíváncsi lennék a gyártási hónapra. Lehet akiknek sípol a gyártási idejük is viszonylag megegyező. Azaz egymást követő hónap.
Megtaláltam az ugyan olyan sípolást. Ugyan ilyen erővel sípol és utána kattan a fej azaz kirántja a rámpára. A videón még parkoló sávos a felépítés így oda rántja.

Ma megrendeltem a BH15-öt. Vicces, hogy a BH 1 azaz 1Ft-al volt olcsóbb de a kerekítési szabály miatt a BH és a BH15 végül ugyan annyi. :DD

(#3297) tomp válasza King Unique (#3296) üzenetére


tomp
félisten

Nálam 10/2015. Na majd megkérdezem a többi helyen is, hogy a sípolós darabokat mikor gyártották. :)

(#3345) tomp


tomp
félisten

Megérkezett a rack+vinyó páros.
Sajnos nem BH15-öt rendeltem mert elnéztem. Sima BH lett.
1153E a lapka. A vinyón már semmi Samsung utalás. A sípolóson még Spinpoint olvasható ami ugye a régi samsung modell család. Ezen már Seagate. Februári gyártás. Este megírom a részleteket.

(#3361) tomp


tomp
félisten

No megvolt az új rack+vinyó párossal a lassú formázás és a teljes adatmentés.
Mind2 rack és vinyó ugyan az a típus! De az új rack+vinyó párosnál a maximális sebesség 139MB/s! Ilyen sebességet a sípolós nem tud. Átmentettem mindent és nem volt semmi sípolás. :DDD
Még szerencse, hogy van usb-s ventilátorom. Nem volt rossz ötlet hűteni a 2 racket.

(#3386) tomp


tomp
félisten

King Unique
Megtudod nézni, hogy nálad a Samsung-Seagate vinyónál HDS-ben az Akusztika milyen állapotban van? Sípolósnál gyárilag C0h-n áll azaz a sáv közepén. Az új vinyónál viszont ki van kapcsolva azaz 00h-n áll. Érdekes. :F

(#3388) tomp válasza King Unique (#3387) üzenetére


tomp
félisten

Köszi!
Na ez is érdekes. Sípolósnál miért van gyárilag bekapcsolva az akusztika? Mert az újnál nincs ahogyan nálad sincs. Illetve az újban más motor lehet mert 3,5-3,7mp alatt pörög fel ellentétben a másikkal ami 2,3-2,6mp. Arról nem is beszélve, hogy gyorsabb. 139MB/s-et nem lehet kipréselni a sípolósból.

(#3390) tomp válasza King Unique (#3389) üzenetére


tomp
félisten

A fw ugyan az nálam is mint a sípolósnál.
Csak az energiagazdálkodás van maxra tolva, hogy ne parkolgasson. Ha hagyom a gyári értéken akkor fél óra alatt kb 15 parkolást végez. Tudod erre naaagggyon allergiás vagyok. :DD
Külföldi fórumok alapján a sípolósnál van akinek az akusztika kikapcsolásávan megszűnt a sípolás. Van akinél nem. Azaz ez is érdekes.

(#3394) tomp válasza King Unique (#3393) üzenetére


tomp
félisten

Windows alatt az akusztika az merevlemez szinten kerül fixen beállítva vagy a HDS állítja be? Mert aktív a program indítás utáni automatikus érték beállítás opció. Sípolósnál az akusztika mindig ugyan ott marad, csak az energiagazdálkodás áll vissza alapra azaz 128-ra. Pedig ott is aktív a beállítás program indítás után.

Sípolósoknál eddig úgy tűnik C0h-n van alapból az akusztika mert minden tulaj saját maga kapcsolja ki azaz 00h-ra állítja. Van akinél megszűnik a sípolás van akinél nem. Érdekes.
Az új modell S37MJ9CH203105 sorozatszámmal rendelkezik.
47órás üzemidővel jelenleg brutális 3db parkolásnál tart a vinyó. Ebből 1 az a gyártói tesztelés volt. :DDD :DD

(#3400) tomp válasza King Unique (#3391) üzenetére


tomp
félisten

Na most a sípolós sípolás helyett dobott egy lemez újrafelpörgést. Parkolást nem csinált. Az energiagazdálkodása visszaállt alapra. Érdekes...

(#3424) tomp válasza King Unique (#3423) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor a gyárilag kikapcsolt akusztikánál is jelentkezik.
CRC Errort nekem laza kábel okozott.
Érdekes amióta megvettem az új vinyót, azóta nem csinálja a sípolást. :DDD

(#3426) tomp válasza King Unique (#3425) üzenetére


tomp
félisten

Igen a torrent dolgoztatja a fejet. Lehet ugyan úgy elvesztette a fej a pozíciót és bepánikolt.
Eddig azt szedtem össze, hogy akinél sípol és gyárilag be van kapcsolva az akusztika annál ha kikapcsoljuk sok esetben megszűnik a hiba.
Próbáld ki, hogy a gyárilag kikapcsolt akusztika mellett maxra húzod az energiagazdálkodást, hogy ne parkoljon. Így a kikapcsolt-nincs parkolás párossal hátha nem csinálja.

Még azt is elképzeltem, hogy a nagy fejrángatástól a zuhanás érzékelő gerjed be és az csapja ki a fejet. :DDD

(#3435) tomp válasza King Unique (#3425) üzenetére


tomp
félisten

Sípoláskor nálad milyen hőfokon volt a vinyó?
Lehet csak véletlen de:
Ha 35fok alatt kezd el dolgozni és éri el a 37-38 fokot akkor sípolt. Most amióta bejött a nagy meleg és készenlétben 38fokra melegszik innen munka alatt 41-re, nem sípol. :DDD

(#3437) tomp válasza King Unique (#3436) üzenetére


tomp
félisten

SMART-ban érdemes eltolni a hőfokot +2-vel! ;)
Hát akkor ez is lehet egy hiba okozó.
Gyártás során gyengébb minőségű fej jelerősítők készülhettek amelyek egy bizonyos hőfokról történő melegédéskor munka közben eldobhatják a jelet.
Most a melegebb üzem alatt egyszer sem sípolt.

(#3439) tomp válasza King Unique (#3438) üzenetére


tomp
félisten

Sípolós vinyóm 2fokkal mutat kevesebbet. Az új vinyó szintén. Kipróbálom, hogy oda rakom mellé az usb-s ventit. Lehűtve elkezdtem dolgoztatni.

usb-s samsung m3-as 1fokkal, a wd Elements szintén 1fokkal mutat kevesebbet nálam

(#3441) tomp válasza King Unique (#3440) üzenetére


tomp
félisten

Akkor ott még jó helyre van téve a szenzor. :DDD
Most visszahűtöttem a sípolóst és megdolgoztattam de semmi. Még a véletlen elérési tesztet is rádobtam. Habár ha az nem olvas-ír adatot akkor csak szimplán dobálja a fejet üresen. Igaz az üzem közbeni visszahűtés és az áramtalanítás utáni hidegindítás nem ugyan az.
Majd megnézem hidegen indítva is a héten. Derüljön már ki mitől sípol és mitől nem. Még a végén ajánlott lesz a Seagate-Samsung vinyó fűtése, hogy ne sípoljon. :DDD
Az új vinyó ugyan olyan feltételek mellett amúgy 1fokkal hűvösebb. Nem tudom miért. Talán az eltérő motor okozza. Az új majd 1mp-el lassabban pörög fel.

(#3442) tomp válasza King Unique (#3440) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon vicces most a vinyó. Lehűtöttem és dolgoztattam, hogy úgy melegedjen. Semmi. Visszahűtöttem. Felmelegedett készenlétben 38-39fokra és újra elkezdtem dolgoztatni. Hopp! Sípolt! No akkor, hogy is van ez kérem szépen mélységes tisztelettel? :DDD

(#3451) tomp


tomp
félisten

A sípolós merevlemez az ICY Boxban ma hajnalban furcsa dolgot művelt!
3 és reggel 8 között 279x pörgött újra 818-at parkolva. A HDS parkolást megakadályozó opció be van kapcsolva nálam. 2mp-ként hozzá nyúl. 2mp-ként kattant. Nem volt sípolás.
Ez most a rack vagy a merevlemez hülyesége?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.