Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:55:58

LOGOUT.hu

KODI MAGYAR KIEGÉSZÍTŐK!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45746) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

StreamShark kérdésedet ide tedd fel, miután ezt és ezt elolvastad!

Hozzászólások

(#551) Imrisko válasza Arolotifar (#549) üzenetére


Imrisko
tag

erdekes a webesfeluleten sem tudok ra menni az oldalukra es neked megy. Valamit rossszul csinalok?

(#552) Arolotifar válasza Imrisko (#551) üzenetére


Arolotifar
őstag

Töröld az előzményeket a böngészőből és indítsd újra. Esetleg ki is pucolhatnád pl. a CCleaner-rel.
Ha így sem, akkor indítsd újra a modemet/routert.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#553) Imrisko válasza Arolotifar (#552) üzenetére


Imrisko
tag

Koszi a segitseget router restart segitett

(#554) djfantom


djfantom
tag

Sziasztok.Most húztam újra a netbookom .És feltettem a kodit.Mikor elindítottam.A következő hibaüzenetet kaptam:error unable to create gui. exiting
Foggalmam sincs mi lehet.A googleben probáltam utánanézni.De csak idegennyelven írtak róla.És idegennyelvtudás hiánya miatt nem tudtam semmit kezdeni az angol nyelvű oldalakkal.Esetleg ha tudnátok segíteni,hogy ez milyen probléma lehet.És h lehetne megoldani.Szépen megköszönném a segítséget.

(#555) #88470784 válasza djfantom (#554) üzenetére


#88470784
törölt tag

Feltételezem windows-t használsz...

http://kodi.wiki/view/Windows_FAQ

2.13 ERROR: Unable to create GUI. Exiting.

If you are getting this error when trying to start Kodi, make sure you have specific and updated graphics card drivers installed. Generic graphics card drivers might not work with Kodi. ~ magyarul Frissítsd a video kártyád driverét.

Ha linuxot akkor add hozzá a repodhoz vagy frissítsd innen pl én anno innen frissítettem nekem ez volt jó , de érdemes újabb kernelre frissíteni az sok problémát megold 4.től felfelé.[link]

(#556) djfantom válasza #88470784 (#555) üzenetére


djfantom
tag

Wintt használok.Közben sikerűlt megoldanom.Újra raktam a videodrivereket és újratettem a kodit.Azért köszi a segítséget.

(#557) ReyFox


ReyFox
csendes tag

Raspberry Pi-on OpenELEC-en valamiert nem működik a letöltés, ötlet?

(#558) Arolotifar válasza ReyFox (#557) üzenetére


Arolotifar
őstag

Melyik verzió van telepítve?

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#559) ReyFox válasza Arolotifar (#558) üzenetére


ReyFox
csendes tag

6.0 OpenELEC és 15.2 KODI

(#560) Arolotifar válasza ReyFox (#559) üzenetére


Arolotifar
őstag

Az Movie Shark addon verziószáma hányas? :)

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#561) ReyFox


ReyFox
csendes tag

Persze hogy a legújabb 1.5.5 :D

(#562) Arolotifar válasza ReyFox (#561) üzenetére


Arolotifar
őstag

Már jelezték páran a dolgot, reméljük a fejlesztő megoldja pár napon belül :) Engem nem érint, nem töltök le :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#563) Jolet


Jolet
őstag

Sziasztok! Melyik addonnal lehet még magyar nyelvű vagy feliratú filmet nézni?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#564) Arolotifar válasza Jolet (#563) üzenetére


Arolotifar
őstag

Felirattal többnél is lehet nézni. A legjobban ajánlott a Genesis addon :) De ezenkívül ott a F.U.B.A.R., a Popcornflix, a 1Channel, a MorePower és még sorolhatnám :) Persze a felirat feltétele, hogy telepítve legyen pl. az Opensubtitles addon.

[ Szerkesztve ]

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#565) Jolet válasza Arolotifar (#564) üzenetére


Jolet
őstag

köszönöm a választ..
a PVR-nél melyiket kell választani?

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#566) vazzemiko válasza #88470784 (#555) üzenetére


vazzemiko
tag

Szia Csiribá!

Írtam neked par napja egy privat üzit. Megtennéd hogy válaszolsz, elolvasod?

Köszönöm!

(#567) Kowa


Kowa
tag

Miért van az hogy a KODI ba mostanában a port.hu s scrapper nem akarja lefrissíteni a borítókat háttereket ha egy új filmet illesztek be a rendszerbe ? Amióta a KODI van fent hiába nyomok médiatár frissítése gombot nem kerül be a listába az új film . Tudom hogy ha az NFO file t megszerkesztem a port.hu s linket beleillesztem akkor megtalálja csak ezt szeretném elkerülni mert a 14 es verzió előtt ezzel nem kellett foglalkozni,.

(#568) Arolotifar válasza Kowa (#567) üzenetére


Arolotifar
őstag

Miért van az, hogy nem olvasol utána a fórumon? :U Hetek óta téma, hogy nem működik a port.hu scrapper. Nem a KODI hibája, hogy nem működik a frissítés. Zaklasd a scrapper fejlesztőjét.

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#569) Arolotifar válasza Jolet (#565) üzenetére


Arolotifar
őstag

Nem használok PVR szolgáltatást :)

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#570) aky01 válasza aky01 (#546) üzenetére


aky01
tag

Sziasztok!

Nektek sem működik a keresés 1.5.5 verzió óta, vagy csak én rontottam le valamit?

(#571) Mike88 válasza Jolet (#565) üzenetére


Mike88
senior tag

Mire gondolsz? Mert nem világos a kérdés... Szeretnél online TV-ket nézni, vannak linkjeid, s azt szeretnéd elérni, hogy Kodi-ban ezek a linkek az Élő TV menüpontban csatornák formájában megjelenjenek?
Ha igen, akkor az IPTV simple clients-t válaszd, majd a beállításaiban nyisd meg azt az m3u file-t, amiben összegyűjtötted a linkeket.
Az m3u file tartalmának formátuma így nézzen ki (a dőlt betűs részekhez helyettesítesz be):

#EXTM3U
#EXTINF:0,csatorna neve
URL
#EXTINF:0,csatorna neve
URL
s így folytatod tovább...

Ezt létrehozhatod egy jegyzettömbben, majd mentéskor a file típusánál a minden file-t választod, megadod a mentési névben tetszés szerint a lista nevét, majd a kiterjesztést, ami .m3u.
Csatorna logokat ez után hozzá tudsz adni, minden csatornához. Ezt a Rendszer-Élő TV-általános-csatornakezelő lehetőségnél teheted meg.
Továbbá ha nem akarsz használni PVR ügyfelelet, 1 linket meglehet nyitni úgy is, ha a linket (csak a linket) egy jegyzettömbbe másolod, majd elmented .strm kiterjesztéssel.
Ha használsz bármiféle TV kártyát (dvb-t/c/s2) s ezeket a csatornákat akarod Kodiban használni, akkor szükséged van a dvbviewer programra, ebben le kell keresned az összes csatornát, indítani egy szervert, majd Kodi-ban a PVR ügyfelek közül a dvbviewer előteret használnod, részletes beállításában nem tudok segíteni, mert még sosem használtam.

(#572) kymco válasza Mike88 (#571) üzenetére


kymco
veterán

Elnézést, ha hülyeséget kérdezek, de hol találom az iptv simple client-et? Mentségemre legyen, hogy kerestem már a kodiban, de nem leltem...

www.refujvaros.hu

(#573) Jolet válasza Mike88 (#571) üzenetére


Jolet
őstag

Köszönöm a segítséget

WOT - lunczgabo youtube: http://www.youtube.com/user/lunczgabo http://ph3lan.hu/replays?uploader=lunczgabo

(#574) headhunter válasza kymco (#572) üzenetére


headhunter
addikt

(#575) Mike88 válasza kymco (#572) üzenetére


Mike88
senior tag

Ha nem sikerülne úgy, ahogy a videóban van (szóval a live tv engedélyezése után nem vinne be automatikusan a pvr ügyfelekhez) akkor a rendszer-kiegészítők-saját kiegészítők-pvr ügyfelekben láthatod az összes engedélyezett s tiltott (kikapcsolt) pvr kiegészítőt.

(#576) kymco


kymco
veterán

Köszönöm a segítséget, működik :)

www.refujvaros.hu

(#577) Thusor


Thusor
őstag

filmezz honlap most hogy elérhető? Movieshark 1.5.5-ös verziója azt írja hogy nem tud csatlakozni az internetes adatbázishoz.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#578) Arolotifar válasza Thusor (#577) üzenetére


Arolotifar
őstag

Elérhető. Most .eu a vége...

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#579) Thusor válasza Arolotifar (#578) üzenetére


Thusor
őstag

Köszi. eu véggel tényleg elérhető.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#580) xtend


xtend
senior tag

Haliday!
Lehet hogy én vagyok még mindig nyomi a Kodihoz de sehogy sem tudom megcsinálni hogy folyamatosan játsza le egymás után a sorozatok részeit a Kodi. A beállításokban ki van jelölve hogy folyamatos lejátszás de 1 rész lejátszása után mindig leáll a lejátszás azaz manuálisan kell a köv. részt indítani. 14.1 kodi van a tv-boxon (gyárilag evvel jött g.play nem ajánl fel hozzá frissítést)

(#581) Geripapa válasza xtend (#580) üzenetére


Geripapa
aktív tag

az egyik részen opciók (billentyűzeten azt hiszem "c")gomb ott a mind lejátszása opció nem működik?
youtube addon-on én így csinálom a lejátszási listákkal...

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#582) xtend válasza Geripapa (#581) üzenetére


xtend
senior tag

Vàgom a c gombot de itt csak azt adja fel rá hogy letöltés,kedvencekhez ad,kiegészítő beállítása...ennyi... :(

(#583) Mike88


Mike88
senior tag

Akik a port.hu-t annyira hiányolják, azok a The movie database film információkat szolgáltató kiegészítőt ugye magyarra állították? Szal preferált nyelvet magyarra állították a beállításában s így ezzel együtt van hiányérzetük? Csak azért mert én egy ideje nem használtam adatbázist, szimplán a file eléréssel indítottam a filmeket (nem volt időm rendet tenni a filmek között, hát most volt) szóval minek után a port.hu nem működött, az alap the movie database-t használtam az adatbázis létrehozásához, de a beállításaiban magyarra állítottam, ugyan eléggé megtizedeltem a filmek számát, csak 104 film van, végig pörgetve szinte az összes filmhez magyar a borító, a filmcím, magyar a filmleírás még olyan filmhez is, mint pl. az Időbűnök, ami nálunk finoman fogalmazva sem volt túl sikeres. Továbbá magyar filmekhez magyar borító, leírás... Állítom, hogy fele annyi idő alatt (ha nem gyorsabban) végzett, mint a port.hu!
Ugyanígy sorozatoknál a The TVDB, szintén beállításokban magyarra állítva. Eléggé sorozat kedvelő vagyok, inkább sorozatok, mint filmek, de a legtöbbet csak követem, tárolva nincs túl sokáig egy-egy rész, így azok vannak csak, ami nálam többször nézős. Bones, Columbo, How I met your mother rész címei magyarul, leírása magyarul, Jóbarátoknál valamiért csak az első évad van meg magyarul az adatbázisban, szóval itt sem annyira nagyon rossz az arány...

szerk.: Ja igen! Ugye arra figyeltek filmeknél, sorozatoknál, hogy maga a file neve a film ill. sorozat nevével kezdődjön?! Meglehet hagyni a release nevet, (vagy a pontot szóköz helyett) csak olyat nem, aminél a film cím előtt van, pl. mwt release-ek ilyenek, ugyebár ott a formátum mwt-film neve...
Továbbá amennyiben több részes filmről van szó, akkor úgy vettem észre bekavarhat az, ha a számozás után ismét egy szám áll. Film.cime.2.720p vagy film.cime.2.2015.720p stb...

[ Szerkesztve ]

(#584) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Itt teszem fel kérdésem, mert ez pörög legjobban.

Van értelme XBMC frodo-ról Kodi-ra váltani. Előbbit teljes mértékben személyre szabtam, így csak akkor tenném meg, ha valóban hoz valami pluszt.

:R

(#585) gesztenye84 válasza Mike88 (#583) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Nekem mis ez volt a hatalmas problémám. Leírnám én hogyan küszöböltem ki:

1. Minden dolgot ugyanúgy állítasz be a TMDB scraper-nél mint a Port.hu-ban. Ügyelve arra is hogy ne fordítsa le a műfajokat vagy fordítva. Nekem sosem volt lefordítva így át kellett állítanom. Ez azért fontos mert az adatbázisban lesz magyar meg külföldi műfaj de sosem fésüli össze őket a Kodi/ Xbmc

2. A legjobb megoldás amit tudok ajánlani, hogy ne vesszenek el film infók: Csinálj egy mappát a frissen leszedett sorozatoknak meg filmeknek is külön, beállítod a scrapert mindegyikhez. Sorozatoknál én a TVDB használom mert sok magyar van fent. pl. én az egyik gépen torrentezek és ott van egy Kodi ami csak friss infók leszedésére van. Utána ha meg van minden és stimmel kiexportálom az infókat külön - külön a mappába(színesz képek, borító,fanart, nfo) Ha ez meg van akkor átmásolom a filmeket olyan mappába ami a kész filmeket tartalmazza (nálam ez NAS szerver vinyóin van). Utána az a Kodi amiben nézem őket ott betallózod a kész mappákat és a scraper-nél local information only és tádám sosem vesznek el a filmek dolgai.

3. Minden filmet úgy kell elnevezni ahogy az eredeti magyar címe van. Mindig átnevezem! A kettőspont helyett veszőt használok. Daraboltnál a cím után CD01/CD02 Fontos!

4. Sorozatok
1 fő mappa a sorozat magyar címével
2. annyi almappa ahány évad van Én úgy nevezem el a sorozat évadokat, itt példa
Vikingek S01E.... a pontok helyére pedig raksz egy számlálót total commander csoporátnevezésben
és az szépen az epizód E betűs jele után betesz mindig egyel nagyobb számot.

Ha ez a dolog érdekel skype meg teamviewer-en megmutatom hogyan kell (2400 sorozat részem van és hamar meg voltam vele)

Ezeket is ki kell exportálni és ennyi, a lényeg amikor scrapert használsz másik Kodi leszeded és nem katyvaszolsz bele a már kész dolgokba. Nekem vagy 4 Kodi van itthon nézésre. 1 pc, 1 tv box,1 laptop, és egy mobil Bármi van írj privátban segítek

(#586) gesztenye84 válasza dhcodoki (#584) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Attól függ milyen platform amin használod.

Van értelme mert a legtöbb addon mindig az újabb verziókkal a legkompatibilisebb. De ha nem használsz online filmes addonokat nem feltétlenül muszáj

Próbáld meg a guisettings.xml-t átmásolni mert minden addon beállítás benne van egy próbát megér.
NEkem mindig van róla másolat és ha újra teszem a rendszert jól jön. Annyi hogy csak akkor fog működni ha minden meglévő addont leszedsz az új Kodiba is és akkor bemásolod és kész.

Egy próbát megér. Ha windowson használod meg mindegy hogy felteszed e vagy sem mert a kettő nem üti egymást tehát mindkettőt tudod használni egy gépen és így ki is tudod próbálni.

(#587) gesztenye84 válasza gesztenye84 (#585) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Annyit kifelejtettem hogy én minden filmcím után egy szóköz és beírom az évszámot, és ugye minden filmnek egy ugyanilyen nevű mappát csinálok.

(#588) dhcodoki válasza gesztenye84 (#586) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Köszi az infót! Win7 alatt fut. Eszembe sem jutott, hogy egymás mellett is futhat a kettő. Így lesz idő az átállásra, beállításra. :R

Melyik Kodi verzió a stabil?

[ Szerkesztve ]

(#589) szunyika


szunyika
tag

azért mondjuk elég gáz hogy teljesen szét van offolva ez a topik...

azért ide írnak, mert ez pörög a legjobban... gratulálok, de ez a topik nem default kodi/raspi topik, hanem a kiegészítővel kapcsolatos topik...

(#590) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

Mivel a TMDB infok letöltése nem működik az eredeti addonban, ezért nekiestem és javítottam benne ezt a részt.

Fontos! Csakis TMDB regisztrációval működik! API Key kell hozzá!
Ha ez így nem felel meg neked, ne töltsd le, mert nem fog működni!

Telepítés után, a beállítások Tartalom rész legalján található egy
TMDB API KEY menüpont.
Ide kell beírnod a TMDB oldalon kapott API kulcsot.
Ez egy hosszú hexa számsor.

1. Regisztrálsz a themoviedb.org oldalon
2. Saját profil oldalon
API menupont
Request API key
A formot kitoltod, Submit gomb.
Visszalépsz a profildhoz.
API menupont, azon belul Details
Ott találod a kulcsot.
3. Az addon Beállítások/Tartalom oldal alján beírod a kulcsot.

Beírás után ellenőrizd! Hibás API kulccsal a szokásos "internetes adatbázishoz való csatlakozás nem sikerült" hibát dob!

Értelemszerűen a TMDB adatok engedélyezése pontot be kell bittyenteni, hogy működjön :)

Első körben magyar nyelvű infot keres, ha nem talál megpróbálja angolul.
Tehát ahol angol a leírás, ott nincs magyar info.
Amelyik filmnél nem jelenik meg semmi, ott értelemszerűen nem talált infot egyáltalán.

A műfaj helyett a pontszám és a szavazatok száma jelenik meg.

Letoltesi link:
[link]

Kellemes Ünnepeket! :) Használjátok egészséggel!

Üdv
Feco

(#591) gesztenye84 válasza gesztenye84 (#585) üzenetére


gesztenye84
csendes tag

Annyi még hogy Universal movie scraper amire vonatkozik ez csak már nem tudom szerkeszteni

(#592) hyper83 válasza vazzemiko (#590) üzenetére


hyper83
tag

Szia vazzemiko,

nagy köszönet a módosításért. szuperül működnek az infok. Egy kérdésem van, megoldható valahogy, hogy a teljes film info férjen ki, valamikor, ha az infó hosszú akkor csak az elejét lehet olvasni és lefele görgetni nem tudok.
Mégegyszer big THX!

(#593) vazzemiko válasza hyper83 (#592) üzenetére


vazzemiko
tag

Szia!

Örülök neki! :)
Az infoablak valoban pici.
Gondolom te is a default Confluence skinnel hasznalod, ugye?

Ezt én megoldottam magamnak, de csak root-olt kütyün megy.
Az egyik skin xml fajlban kell modositani jo par dolgot.
Így már klassz :)

Amugy mas skineknel van, ahol nagyobb ez az ablak, de nem foglalkoztam vele sokat.
Illetve azt sem tudom az addonnal mennyire mukodnek azok, jol egyutt.

A XML-t és leírást szívesen közéteszem, ha így is érdekes.

Üdv
Feco

(#594) silver2010


silver2010
csendes tag

Sziasztok !

Tudtok adni egy linket ahonnan le tudom tölteni , a tmdb kieget , mert a megadott linken már nincs fent.

(#595) vazzemiko


vazzemiko
tag

Sziasztok!

Frissítettem az addont.
Így már a sorozat infokat is szépen megjeleníti TMDB-ről :)
Értelemszerűen itt az év, a sorozat indulásának éve.
Feltettem a Megára, remélem itt elérhető lesz egy darabig...

Telepítés menete az 590-es hozzászólásban.

[link]

Ezen felül, a leírások az alap Kodi Confluence skinben nem fértek el.
A gyári skint módosítottam, így most nagyon szépen megjelennek hosszabbak is.

[link]

Telepítés: Simán telepítés zip fájlból. Majd egyből még egyszer telepítsd.
A masodik telepítés után már megjelenik, hogy a skin engedélyezve.
Esetlegesen a Kodi újraindítása kellhet, hogy frissitse a beállításokat.

FONTOS!!!
Minix X64-en (rootolt), és Minix X5 Mini-n (nem rootolt) teszteltem a Skint és a zip fajlbol telepítést.
Kodi 15.2-es.
Ezeken szépen települt, és nem okozot gondot.

Mivel az alap Skin-t módosítjuk, így minden más addon kinézete is változik, amennyiben ugyanezt a nézetet használja, mint a Movie Shark a TMDB infok megjelenítése oldalnál!!!

Üdv,
Feco

[ Szerkesztve ]

(#596) o_tom válasza vazzemiko (#595) üzenetére


o_tom
aktív tag

Nagyon frankó! Köszi
Sorozatbarát csak nálam nem működik, vagy másnál sem?

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#597) htom127 válasza vazzemiko (#595) üzenetére


htom127
tag

Királyság, működik (VidOn XBMC 14.2), köszönet érte.
Arra nincs ötleted, hogy lehetne a sorozatoknál a már megnézetteket jelölni (mint pl. Genesisnél) ?

" Bazinga !"

(#598) htom127 válasza o_tom (#596) üzenetére


htom127
tag

Nálam semmi gond az 1.0.8-al

" Bazinga !"

(#599) vazzemiko


vazzemiko
tag

Boldog Karácsonyt! :)

Pár hozzászólás volt azzal kapcsolatban, hogy a keresés nem jó az addonban.

Javítva :D

Több szavas, valamint ékezetes karaktereket nem jól kezelte.

Akinek a TMDB Info nem kell, az kapcsolja ki a beállításoknál,
különben hibát dob (az API key hiánya miatt, lásd 590-es hozzászólás)!!!

[link]

A sorozatok, filmek "megtekintett" jelöléssel kapcsolatban nem ígérek semmit.
Elég nagy feladatnak tűnik, időm pedig nem túl sok van...
Ha lesz is belőle valami, akkor sem pár napon belül...

Üdv
Feco

[ Szerkesztve ]

(#600) Imrisko válasza vazzemiko (#599) üzenetére


Imrisko
tag

nagyon NAGY koszonot a munkadert. Azt vettem eszre hogy ha a filmet attszeretnem tenni a kedvencekbe hibat jelezz es utanna mart nemuxik a kereses.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.