Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Egy ki-bejelentkezés is elég, de természetesen az újraindítás is jó. Csak .ico kiterjesztést használhatsz ikonképként.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35452) karlkani válasza general (#35449) üzenetére


karlkani
aktív tag

Képcseréhez KIZÁRÓLAG .ico kép használható. Létrehozod a parancsikont, kicseréled az ikon képet, majd a tálcára húzod a módosítottat. Ha már ott van, akkor azt a módszert is használhatod, amit nemrég írtam.

Az IconCache.db tartalmazza az ikonok képeit. Ha már rögzített parancsikon képét akarod cserélni, vagy csak egyszerűen megváltozott néhány ikonkép csak úgy magától (nálam többször előfordult már, főleg a start menüben), akkor csinálhatsz bármit, addig nem fogja megjeleníteni, amíg újra nem építed. A parancs lefutása, majd gép újraindítás (ki- bejelentkezés is elég, ahogy pocokxx írta) után automatikusan létrejön az új IconCache.db.

(#3545) csako

Explorer.exe újraindítását ilyen esetben nem próbáltam. Ilyenkor nem módosul a fenti fájl, így nem is értem, hogy működhetett ott...

(#35453) Lathronos válasza karlkani (#35452) üzenetére


Lathronos
őstag

Na meg persze PNG képből is készíthetünk ICO fájl-t. LINK

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35454) karlkani válasza Lathronos (#35453) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ha már itt tartunk, nem csak abból. De a lényeg, hogy a módosításhoz csak .ico formátum használható.

(#35455) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

(#35456) general


general
addikt

alakul a dolog, az ikonok többségét ki tudtam cserélni, de van, aminek egyelőre nem találtam megfelelőt (aida64, cd burnerxp író, egy egyedi sleeper... talán Ps-ben megoldom..)

amit viszont nem értek, hogy hiába cserélem ki az asztalon lévő Sajátgép ikont, amint leteszem a Tálcára, visszavált az eredeti -csúf- ikonra. hogyan tudom ezt kicserélni? illetve a Lomtárat ikonját sem tudom...teli-üres.. tudnátok segíteni?

p.s. jah, és valamit elbarmolhattam, mert ha elindítom a Chrome-ot, azt írja ki, hogy nem sikerült azonosítani a profilomat, nem minden klappol (valami hasonlót :) ), ezt 2x is, majd helyreáll a dolog - a következő indításig... :F amikor is újra ez fogad. találkoztatok hasonlóval? (mellesleg, amikor a Chrome ikonját cseréltem, kiírta, hogy nem találja a parancsfáljt, pedig ott van az, a helyén...)

[ Szerkesztve ]

(#35457) pocokxx válasza general (#35456) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Sajátgép

Jobb klikk az asztalon: új parancsikon elérési út:

%SystemRoot%\explorer.exe /E,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}

Ezt tűzd a tálcára.

Lomtár ikoncseréje:

Jobb klikk az asztalon/ személyre szabás/ baloldalt "Asztali ikonok módosítása"

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35458) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Kiraktam egy órát :DDD

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35459) PR0JECTNR56 válasza kiskaktusz (#35458) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Régen jártam már erre, de erre muszáj írni valamit, szóval még mindig kegyetlenül aprít ez az asztal. :DDD

(#35460) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Napi használathoz igazítva. Nem szép, viszont csúnya. :D

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35461) Lathronos válasza Petyyyyy (#35460) üzenetére


Lathronos
őstag

De miért? Szerintem jól össze lett rakva ez az asztal és csúnyának sem nevezném. Az egyetlen ami személy szerint engem zavar, az angol nyelvű skinek megléte. Én mostanában magyarra fordítom mindet amit használok.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35462) Petyyyyy válasza Lathronos (#35461) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Mert ha szépet akarsz látni, akkor Recon666 vagy Pocokxx deskjeit csekkold. Azért köszi. A fordítás nekem is sokszor eszembe jut, de rögvest el is vetem az ötletet, mert az időjárás skin-nél bajba kerülök.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35463) pocokxx válasza Petyyyyy (#35462) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ebből ki tudod "csenni" a magyar fordítást. [Csige]

Egyébként igazán megtisztelő! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35464) Petyyyyy válasza pocokxx (#35463) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ezzel elszórakozom, amint ráérek. Köszönet. _O_
Amúgy meg true story. ;)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#35465) KYZRR


KYZRR
őstag

Daft Punk v0.1 v0.2

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#35466) F34R


F34R
nagyúr

[ Szerkesztve ]

(#35467) cattus válasza F34R (#35466) üzenetére


cattus
őstag

Nekem nem jelenik meg. (chrome 27)

Do the thing!

(#35468) quailstorm válasza F34R (#35466) üzenetére


quailstorm
nagyúr

nem sokat szarozol, friss a kernel :DDD
Jók ezek a keret nélküli terminálok. Hogy mozgatható? (arch-ot kernel 3.5-tel LXDE-vel láttam eddig Nokia N900-on...)

(#35469) F34R válasza cattus (#35467) üzenetére


F34R
nagyúr

(#35468) quailstorm

van nekik keretjuk csak olyan sotet hogy nem lehet latni. mozgatni a mod4+eger vagy mod2 + bill.kurzorgombokkal.

[ Szerkesztve ]

(#35470) Gubek-Einste válasza F34R (#35466) üzenetére

Elkérhetném a háttérképet?

#35467 cattus Nálam rendesen megjelenik a linkre kattintva, szintén Chrome 27.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#35471) quailstorm válasza F34R (#35469) üzenetére


quailstorm
nagyúr

OK, így érthető.

Egyébként nem tudom hova postoljam, de valami ilyesmit keresek: linux desktopnak
Jelenleg unityt használok, de nem valami gyors nekem, alulra kéne a tálca. Ami igény viszont, hogy lehessen keresni a start menüben, akár egy WinNT6 alapú rendszerben. De ez a klasszikus kialakítás sokkal kedvezőbb szerintem... Unityben minden eltűnik felszívódik. Globalmenüt úgy ahogy van uninstalláltam...
Most miféle ablakkezelő néz ki így mint a példa? Nokiámon az easy debian LXDE-je hasonló, csak nincs tálca lenn...

(#35472) general válasza pocokxx (#35457) üzenetére


general
addikt

sikerült, köszönöm! :R

hogyan tudom egy program ikonját, magát a kis "grafikát" objektumként kezelni, bevinni Ps-be? adott pl az AIDA64 exe fájlja, aminek van egy ikonja, ezt szeretném PS-ben feketefehérbe áttenni, a lényeg, hogy szerkeszteni, lehet ilyet? :)

illetvbe a Lomtárat el lehet tüntetni az asztalról/le lehet tenni valahogy a tálcára?

[ Szerkesztve ]

(#35473) Rimuru válasza quailstorm (#35471) üzenetére


Rimuru
veterán

LXDE-ben is annyi panelt rakhatsz ki amennyit akarsz, egy ilyen asztalt meg tudsz csinálni LXDE, Mate, Gnome2-vel, de lehet mondjuk Openbox-szal és valamilyen panel pogival is. Amúgy F34R tilling ablakkezelőt használ azokra is ránézhetsz de más koncepcióra épülnek (én awesome wm-et ajánlom nekem bevált)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35474) kiskaktusz válasza general (#35472) üzenetére


kiskaktusz
addikt

csinálj a .ico-ból -png-t, azt tudod szerkeszteni, mentsd el pngben és van online konvertálási lehetőség pngből icoba, szóval ahhoz nem kell külön szoftver

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35475) quailstorm válasza Rimuru (#35473) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Oksa, majd ránézek. Gnome2 sajna már nem játszik...
Szerintem egy 3 panelos LXDE lesz a vége. Mate-nek a design-ja nem tetszik. De nyárig már nem nagyon nyúlok a linuxhoz, nincs rá időm.

(#35476) general válasza kiskaktusz (#35474) üzenetére


general
addikt

ok, de olyankor hogyan jutok hozzá az ikon képéhez, ha nincs külön ikonfájl, csak egy alkalmazásfájl (=exe) a könyvtárban? ilyet találtam: aida_icons7.dll, de ezzel nem tudom, mit lehet kezdeni. :F

(#35477) kiskaktusz válasza general (#35476) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Google-ről hallottál már? :)

[link]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#35478) karlkani válasza general (#35476) üzenetére


karlkani
aktív tag

Kell hozzá program, mellyel ki tudod menteni az ikonképet (Resource Hacker is alkalmas rá szerintem, én Restorator-t használtam). Innen letöltheted a képet, amit kimentettem...

(#35479) general válasza kiskaktusz (#35477) üzenetére


general
addikt

ezt én is beírtam, köszi... azonban közben azon gondolkoztam el, hogy igaz-e ez: ha a tálcát kicsinyített állapotból felnagyítom, akkor gondolom nem ugyanazt az ikont használja, hanem már egy nagyobb felbontásút jelenít meg... ha ez így van, nem elég egy darab png-t b&w-ba szerkesztenem, mert pixeles lesz, ha nagyítom.... :R jól gondolkozom? vagy ez hülyeség? :) vagy ezen elgondolásból vegyek egy eleve nagyobb felbontású ikont?
nagyon új még nekem ez a "szakág", bocsi... viszont baromi jó kis móka! :K

magyarul hogyan hozhatok létre egyénileg ikonokat....

karlkani köszi! próbálkozom vele! :)

[ Szerkesztve ]

(#35480) TigerCat válasza general (#35479) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Minibin
Ezt használom nagyon régóta és szuper kis alkalmazás. Az óra mellett jelenik meg:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35481) general válasza TigerCat (#35480) üzenetére


general
addikt

köszi, megjegyzem. azonban közben rájöttem, hogy a Rainmeterrel kitett Lomtár is működik, üríthető... :)

(#35482) Laeresh


Laeresh
csendes tag

Üdv!
Rég jártam erre, mostanában így néz ki a deskem! :)

Remélem tetszik! :)

EDIT: Egy kis segítséget kérnék majd a music widgettel, problémák adódtak :)

A lényeg, hogy láthatóvá tettem a hátteret, de a szöveg mindig jobbra csúszik ki, nem balra igazodik a háttér felé, valaki tudni segíteni ezt megoldani?

[ Szerkesztve ]

Ha három madár lennék, láthatnám alulról, hogyan repülök magam után.

(#35483) Lathronos


Lathronos
őstag

Íme egy nagyon lusta ember asztala, aki nem hajlandó a start menüt használni. :D

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35484) rybank


rybank
senior tag

(#35485) szoki007


szoki007
aktív tag

Windows 8 Kezdőképernyőnek hogy lehet egyedi hátteret belőni ? :)

(#35486) RaZroX válasza szoki007 (#35485) üzenetére


RaZroX
addikt

[link]

This is the way

(#35487) szoki007 válasza RaZroX (#35486) üzenetére


szoki007
aktív tag

Köszi !

(#35488) NZKK


NZKK
tag

ma

Oh yeah !

(#35489) Adamis válasza NZKK (#35488) üzenetére


Adamis
őstag

Hát az a három ikon kint az asztalon nagyon zsivány! ;]

(#35490) TigerCat


TigerCat
nagyúr

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35491) Lathronos válasza NZKK (#35488) üzenetére


Lathronos
őstag

Ha nem a saját szememmel látom el sem hiszem. Van még olyan ember a földön aki Internet Explorer-t használ? Ezek szerint igen. :D

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#35492) csako válasza Lathronos (#35491) üzenetére


csako
veterán

Csak a vicc kedvéért --> klikk :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35493) Gabás válasza Lathronos (#35491) üzenetére


Gabás
addikt

Ha nem a saját szememmel látom, el sem hiszem. Van még olyan ember a földön, aki ezért beszól?

(#35494) pincehely válasza Lathronos (#35491) üzenetére


pincehely
addikt

Csak egy páran.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#35495) Jorus válasza Lathronos (#35491) üzenetére


Jorus
nagyúr

A userek többsége azt használ pl. NetMarketShare

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#35496) Kuruc2 válasza pincehely (#35494) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Itthon még a zopera is bever lassan a béna ie-nek. :)

http://gs.statcounter.com/#browser-HU-monthly-201301-201305-bar

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35497) Orlin válasza Lathronos (#35491) üzenetére


Orlin
addikt

Pl Windows 8 alatt jobban muzsikál mint bármelyik más böngésző...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#35498) pocokxx válasza Lathronos (#35491) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Egyébként meg kinn van a Chrome is...:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35499) NZKK válasza Lathronos (#35491) üzenetére


NZKK
tag

:K :)) :U + (Y)

Oh yeah !

(#35500) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

Üdv újra ;]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.