Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mayerlaci válasza SPDeluxe1.0 (#49) üzenetére


mayerlaci
senior tag

De ezt ugye nem mind 1 gyárhoz viszi-

(#52) LKW válasza mayerlaci (#51) üzenetére


LKW
tag

Egyszer néztem egy dok. filmet, erről az Ausztrál fuvarozásról. Ezek úgy vannak, hogy elindul, egy ''pár'' mérföldes útra. Ezek lakott területeken, nem igen közlekednek, és váltott pótokkal járnak. Az elsőt egy adott helyen leakasztja, amit egy sima nyerges elvisz a lerakóra. Aztán igy sorra a többit. Visszafelé ugyanigy szedi fel a rakott csere pótokat. Aki a filmben volt, az a csóka a feleségével járnak együtt, az volt a válltótársa. Egy-egy úton több ezer mérföldet tesznek meg.

Minden hepe után jön egy hupa

(#53) mayerlaci válasza LKW (#52) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hát igen hosszutávra csak igy lehet élni.

(#54) Archer


Archer
őstag

Bővebben: link Nekem az ilyen stílusú dömperek tetszenek(ezek közül is a Mack, Peterbilt).

[Szerkesztve]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#55) mayerlaci válasza Archer (#54) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Amelyikekenek középen is van három kerék az nagyon érdekesen van megoldva.
A csőrösek nekem is bejönnek.

Volt már valaki kamionversenyen?

(#56) Processzor


Processzor
tag

''Mindent a kamionokról''
nájg pulcsi van? :F
:DDD

''...Te kivered nekem, én kiverem neked_______, de semmi buzulás!'' - Torrente

(#57) sharpapa


sharpapa
aktív tag

Te Laci! ismerettségi körömben állandóan megy a vita hogy mi a jobb: az a kacat xar Renault Magnum, vagy egy volvo Fh16 Globbetrotter XL. A Magnum mellett olyanok szavaznak, akiknek a tulajdonában más renault személykocsi van de még életükben nem ültek kamionban, és az ellenkezőjét állitom én, akinek a faterja 20 éve kamionsofőr, és a tapasztalatai (meg a kollégáké) egyértelműen az én álláspontomat támasztják alá.Kérném a véleményed, ha már te is értessz hozzá.

(halkan megjegyzem én is vezettem már renault-t, ill. egy csereszekrényes 19260-as Man-t, gondolom tudjátok mit gondolok)

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#59) mayerlaci válasza sharpapa (#57) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Már egyszer irtam hogy ezek az ujabb kamionok már mind jok ugyhogy csak szimpátia kérdése (persze nem teljesen).
Én azért a Magnum-ot se irnám le mert megbizhatok ám a te általad emlitett Volvo-kat sajnos annyira nem ismerem bocs télleg de nem akarok véleményt mondani roluk utánanézek majd.


Kalandor:Ültél már más kamionban:

(#60) mayerlaci válasza Kalandor (#58) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Szerintem annak a kamcsinak kormányzott keréken volt defektje.

(#62) LKW válasza Kalandor (#61) üzenetére


LKW
tag

Kalandor. Gratulálok. Elolvastam az élménybeszámolódat a kamionos útjaidról.
Csak ajánlani tudom a kedves togyiklátogatoknak. Nagyon olvasmányos, és rálátni az életünk mindennapjaira. :C

Minden hepe után jön egy hupa

(#63) #16741888 válasza Kalandor (#61) üzenetére


#16741888
törölt tag

Én is csak gratulálni tudok, nagyon olvasmányos, majdnem elaludtam reggel, mert fél1ig olvastam.:DD Igaz későn kezdtem el....
komolyan olyan volt az egész, mintha a Moldova a hasonló könyvének, a folytatását olvastam volna.:)


[Szerkesztve]

(#64) mayerlaci válasza #16741888 (#63) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Télleg sok igazság van benne.

(#65) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Szerintetek gumit mennyiert futoztetnak?

(#67) mynames


mynames
senior tag

Sziasztok!

Talán nem jó helyen kérdezem, de hátha: a digitális adatrögzítésű tachográfokról tud valaki valamit? A KF tavaly, idén aug. 1-re (v. 31-re, nem tudom pontosan) írta elő, de abból (ismét) semmi sem lett. Hol tart most a dolog?

(#68) Brae válasza mayerlaci (#1) üzenetére


Brae
őstag

Jó, tudom a hülyegyerekek röhögnek ilyenen, de akkor is: faszállító:DDD

(#69) mayerlaci válasza mynames (#67) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ugytom jövőre vezetik be.

Brae:lol:D

(#70) HuSyE


HuSyE
csendes tag

Hali mindenki! Én is kamionozni szeretnék nemsokára, mert tényleg nehéz valami jó fizetős állást találni Mo.-on, meg ezt szivesen is csinálnám. Család az még nincs, de szerintem nem is lesz, bár kituggya :D . Azért lenne pár kérdésem. Milyen követelések vannak egy kamionsofőrnél, pl: orvosilag? Miknek kell megfelelni még? Meg ha megvan a jogsi hozzá, akkor milyen lehetőségek vannak, vagyis hova forduljon először az illető? Gondolom valami fuvarozó céghez. Meg ott adnak is kamiont? :D

(#71) Shodan válasza Kalandor (#58) üzenetére


Shodan
addikt

Király ez a topic! ;) Most olvastam én is az első útleírást nagyon jó.A másodikat inkább holnapra hagyom :)

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#72) mynames válasza Kalandor (#66) üzenetére


mynames
senior tag

Jó volt az útleírás! Nagyon tetszett!:C

(#73) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Hozzuk kicsit fel a topicot.

Kis érdekesség.:A világ első tehergépkocsiját 1896-ban készítette a Daimler-Motoren-Gesellschaft, az akkoriban még a Stuttgart melletti, ma már a városhoz tartozó Cannstattban. A másfél tonnás, ló nélküli kocsit a hátsó tengely mögé épített kéthengeres, 4 lóerős teljesítményű Phönix motor hajtotta. A teherszállító járművek ereje, sebessége, biztonsága és kényelme az óta a sokszorosára nőtt, csakúgy, mint a közúti szállítás aránya, amely újabb forradalmi lépés előtt áll, hiszen a forgalom robbanásszerű fejlődésére lehet számítani. Szakértői tanulmányok szerint a következő tíz évben másfélszeresére nő a kamionokkal szállított áruk mennyisége, ez pedig nagyobb és hosszabb szerelvények építését teszi szükségessé. A műszaki megoldásnál már csak a törvényi változtatások nehezebbek, hiszen több oldalról is támadják a tervezetet. A harmadik évezredben a meg növekedett igényeket már nem lehet a kamionok számának növelésével kielégíteni. A légi közlekedéshez hasonlóan közúton is nagyobb kapacitású járművekre van szükség. Az XXL méretűnek jelzett vontatmányok hossza 25, 5 méter, összgördülő tömege, pedig 60 tonna lenne. Az ellenzők tábora szerint a nehezebb kamionok tönkreteszik az utakat, a mamutok fejlesztését támogatók, pedig azt bizonyítják, hogy a vontatmányok a jelenlegi öt helyett nyolc tengelyen gördülnének, így nem jut nagyobb terhelés az utakra, miközben 20 százalékkal kevesebb lenne az egy tonnakilométerre eső üzemanyag-fogyasztás, és ezzel arányosan a károsanyag-kibocsátás.

(#74) Shodan


Shodan
addikt

Azt megtudjátok nekem mondani, így általában a DAF-okhoz alaktrész, a többi kamionhoz képest milyen árban van?

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#75) lesaux válasza Kalandor (#58) üzenetére


lesaux
veterán

Nagyon jók az írások! :)

(#76) katavagyok


katavagyok
tag

az új renault premium reklámjáak a zenéjét ismeri valaki? nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni :)
Bővebben: link

katavagyok...offolóskata...

(#77) mayerlaci válasza katavagyok (#76) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Sajnos azt nem tudom de milyen uj ez mert utakon még nem láttam.

(#78) I. Richard válasza Kalandor (#61) üzenetére


I. Richard
senior tag

Apum is Scaniával jár... még nem panaszkodott rá Ő sem:) Egyszer megdumálom vele, hogy vezethessem Én is valahol...:D

(#79) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Nem tudtok valami olyan oldalt ahol kamion motor rajza van de ahol láthatok is valamit a motorbol?

(#80) neduddki válasza Kalandor (#61) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

V8-as 480LE-s mejjik votl az?? 143-as???
amugy kecsegtelen a ket sved veri az osszes tobbit, nem is ok nelkul nemengedteka volvonak megvenni a scaniat:- ))) /na jo vigasztalodott a Renault-val:- )))/
amuy ha a volvonal tartunk nem ok nelkul engedhette meg hogy zskaszmara doblaja ki az szemejautokkal a pizt az abalkon:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#81) neduddki válasza sharpapa (#57) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

HOl ebbe akerdes... az nincs ez egyertelmu:- )))
Amugy mikor az F16-ot bemutattak mo-n /na ki emlexik ez mikro lehetett???/ akkor a a petofi hid budai hidfo kornyekn volt egy apro gyorsulasi verseny egy szip kocka 1.5-sel ecsetelenm kell az eredmenyet???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#82) neduddki válasza Kalandor (#58) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

En sikitva ugottam le a Magnumrol mikro elosszor felmasztan a tobbiekmeg sikitva roghogtak, azittem ramdula fulke:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#83) #16741888


#16741888
törölt tag

[link]
Olvassátok el, érdemes nagyon, sőtt fokozottan.:D

(#84) bnorci71


bnorci71
addikt

hali
Látom itt páran otthon vannak kamionból :) az érdekelne hogy a traktor elején a zöld karikába az a nagy L és S betü/asszem ez a kettő szokott csak lenni ,ha van más az is érdekel/ az mi a bánatot jelent :F ?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#85) mayerlaci válasza bnorci71 (#84) üzenetére


mayerlaci
senior tag

L=csendesitett

(#86) mayerlaci válasza #16741888 (#83) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ha az 560-as is megy 89-et, úgysem tudunk előzni. Na de ha lelassul!

Vazzeg ezen nagyot röhögtem.Ennyi esze van.
megnézném én azt a680-asát az nem csak trélerekbe van?

(#87) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Ho miatt kamion-osos valaki? Rendesen mennek a verdák?

(#89) mayerlaci válasza Kalandor (#88) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Hat lehet hogy a kamion nem de a sofor azer nem mind1 mit csinal:)

(#90) crab


crab
senior tag

tud valaki tesztet a legújabb volvó fh16, fh12-ről? esetleg scania-ról?

a mostani kedvenceim:[link] , [link] , [link].

magamnak egy 10x4-es r kabinos scania-t tudnék elképzelni effer 1750-es daruval.:)

(#91) sharpapa válasza crab (#90) üzenetére


sharpapa
aktív tag

Volvoó Fh 12-16 rullz! A Rolling Tonns c. magazinban olvastam tesztet róla, asszongyák az I-shift rendszer királyra sikerült, autómata állapotban kevesebbet eszik mint a legjobb sofőrök kéziváltóval. :R

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#92) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

HMM EURO5 mit gondoltok?

(#93) ZS0


ZS0
tag

Sziasztok.
Van itt valaki aki Belgium vagy környékére jár kamionnal?

(#94) phanfantom


phanfantom
senior tag

Ugy láttam van itt 1-2 (ős)tag a ph-n, aki szállítmányozásal foglalkozik.
Néhány kérdésem lenne a témában, remélem képbe kerül egy kicsit a topic, hogy választ is kapjak:)

(#95) phanfantom válasza phanfantom (#94) üzenetére


phanfantom
senior tag

Csak hogy képben legyen:)

(#96) phanfantom


phanfantom
senior tag

előre

(#97) phanfantom válasza phanfantom (#96) üzenetére


phanfantom
senior tag

muszáj leszek pü-t írni

(#98) phanfantom


phanfantom
senior tag

szállítsunk egy kicsit:)

(#99) #27070592


#27070592
törölt tag

egy nagy upp a totyiknak ( kollegákat keresek a ph-n egy kis eszmecserére) :)

(#100) tkazmer válasza #27070592 (#99) üzenetére


tkazmer
addikt

Hogy milyen topicok léteznek...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.