Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gregorik


gregorik
senior tag

A címben szereplő lehetőségen agyalok mostanában; már kétszer voltam kint, valami harmadszor is visszahúz, talán az, hogy Írország (meg Norvégia) vezeti az EU életszínvonal-listáját, hogy nincs kosz az utcákon, udvariasak és tiszták az emberek -- és manapság kegyetlen sok ott a pénz (több, mint UK-ban).

Ha valaki vállalt már kinn munkát, vagy tud konkrétumokat, írjon bátran, mert érdekel!

(#2) mower válasza gregorik (#1) üzenetére


mower
tag

nem tul porgos a topic :)
milyen munka erdekelne irorszagban? nyaralni voltal ott? mikor szeretnel nekivagni az utnak?

udv, mower

(#3) mower


mower
tag

irorszagban nem olvas senki ph-t? :)

(#4) DummyBoy válasza mower (#3) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Nekem jóbarátaim kint dolgoznak ...

Fájdítják a szivemet mint az állat, de valahogy nehezen indulnék neki ... Kedvesem is itthon van ...

Ha nem lenne, már lehet nem lennék itthon :)

Life is shor...

(#5) mower válasza DummyBoy (#4) üzenetére


mower
tag

mit dolgoznak a barataid? en 2-3 het mulva megyek ha minden jol megy..

MOD.: miert nem mentek egyutt? :)

[Szerkesztve]

(#6) DummyBoy válasza mower (#5) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Mert Ő sokkal családcentrikusabb mint én (+nem tud angolul, bár ez nem akadály ...)

Haveromék egy elektronikai cégnél operátorok jelenleg, angolukat fejlesztik ...

Előtte csináltak mindent ... takarítás, cukrászkodás, minden ...

De gyakorlatilag olyan mindegy ... nekem elég jó melóm van itthon, de fele annyit nem keresek mint ők a takarítással anno :( És ők csak jobban keresnek én meg egyre szarabbul :(

Life is shor...

(#7) Fortissimus


Fortissimus
őstag

UP a topicnak!!
Jan 23-án megyek ki Limerickbe szerencsét próbálni.
Ti merre laktok, mit csináltok??
Mire kell vigyázni, véleményeket, tanácsokat várok...

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#8) Fortissimus válasza Fortissimus (#7) üzenetére


Fortissimus
őstag

felfel
senki sincs írbe mostanság??

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#9) Bubee82 válasza Fortissimus (#8) üzenetére


Bubee82
őstag

De van vki. BÁnutrition :D Majd ideirányítom :D

Mellesleg én is és a baránőm is készülünk oda nyárra. Remélem összejön a dolog :U

Ja és: [link]
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#10) Fortissimus válasza Bubee82 (#9) üzenetére


Fortissimus
őstag

Köszike :R

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#11) BÁ Nutrition válasza Fortissimus (#7) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legfontosabb hogy mielobb talalj munkat. aztan fontos a nyelvtudas.. mert eleg sokan jottek mar ide a volt keleti blokkbol ugyhogy lassan elkezdtek szelektalni itt is. meg hogy legyen eleg tartalekod amig nincs melo..
kb ezekre kell ugyelni a legjobban.
nagyvarosokban tobb a lehetoseg de az alberlet is dragabb. bulizas meg kocsmazas rohadt draga.. majdhogynem felejtos.. inkabb a privat partik jobbak:DDD
anyagilag is, meg szerintem amugy is.
vmi konkretabb kerdes?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#11) üzenetére


Bubee82
őstag

És te jársz eme privát partikra? ;]

(#13) Ra3


Ra3
őstag

nővérem férje lassan két éve melózik Dublinban, 2005 év elején ment ki, eleinte alkalmi melókból élt, aztán 4-5 hét után talált épitkezésen munkát, azóta is ott dolgozik, bejentve, teljesen korrektül. ha jól tudom napi 10 órát melóznak mert teljesítményben fizetik őket, de kb 600eurot keres hetente, a megélhetés meg havi 500 körül van. annyiból könnyebb volt neki hogy egy régi ismerőséhez ment ki, tehát az albérlet biztosítva volt, meg a munkakeresésben is segítettek neki. nyáron ha hazajön, én is azt tervezem hogy kimegyek körülnézni munkaügyben, úgyhogy várom az egyéb tapasztalatokat.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#14) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#12) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

jaja, de szigoruan csak proteint ihatok.. tej nelkul:D

masik emberke: hat azt kotve hiszem hogy kijon 500bol.. persze ha 3an alszanak egy szobaban meg kenyeren es vizen el akkor talan.. plane dublinban.
egy 700bol viszont mar jol el lehet lenni. rendes kajalassal. meg minden szamla kifizetve.
viszont elobb utobb nem art ha kocsid is van, tomegkozlekedes ugyanis gyakorlatilag nincs. legalabbis nem magyar szintu..
meg ha neha veszel magadnak ezt azt akkor mar hamar 800-900 korul leszel.. havonta.
pl egy lcd tv olyan 800tol indul kb. viszont tok jo, es a szemedet se vagja tonkre:D vagy kevesbe.
de ha kenyer es viz verzio es max sporolas elet nelkul, ergo majdnem mint a bortonben, vagy mint egy rabszolga.. meg hasonlok akkor jo lesz neked az 500 is:D

de az en velemenyem az hogy ha egyszer lehetoseged van ra hogy ''elni'' tudjal akkor meg is kell tenni. es ez nem jelenti azt hogy igy nem tudsz felre rakni.. de nem kell feltetlen skotmagyarnak lenni.. mert az mar eleg gaz ha magatol is sajnalja az ember.

vagy a malac:D ugye Bubbi:D

[Szerkesztve]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#15) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#14) üzenetére


Bubee82
őstag

:D

Én meg azt kérdezném tőled h te mennyit költesz kajára? A havi kiadásokból mennyi ami kajára megy? (Gondolom nem kenyér és víz a téma nálad :D )

(#16) Ra3 válasza BÁ Nutrition (#14) üzenetére


Ra3
őstag

nem biztos hogy pont 500-ból jön ki, de ennyi körül (lehet hogy 600-at is eléri), ha jól tudom egy három fős családdal meg egy másik itthoni haverjával vannak egy lakásban, és a család többet fizet, meg hát nem ''élni'' ment ki, hanem pénzt keresni, itthon akarnak házat venni, és igyekszik mindenen spórolni hogy minnél elöbb haza tudjon jönni a családjához.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#17) BÁ Nutrition válasza Bubee82 (#15) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem igazan szamoltam ossze. kb 10 euro lehet naponta.
1,1 kilos pulykamellet szoktam venni az olyan 6,5 euro itt. ez baromira olcsonak szamit.. lehet romlott:DDD (lidl) rizs 2 euro (uncle ben's)
oszt meg a gyarban is kajalok az is 2-3 euro..
plusz a csalasok:DDD
szal atlagosan szerintem egy 10es naponta
kb

Ra3: ezert veszek inkabb lakasokat:D
azt normalis elet(es etel) mellett is ossze lehet sporolni:D


[Szerkesztve]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#18) Fortissimus válasza BÁ Nutrition (#17) üzenetére


Fortissimus
őstag

Én egy barátomhoz megyek ki, lakhatok nála amíg nem lesz melóm.
A munka is valószínű meglesz, felvétel van a gyárba ahol ő dolgozik.
Az angolom nem a legerősebb, de gyúrok rá és azért eladni nem tudnának egy libáért :)
A haverom is úgy számolta, hogy kb 10-15€ naponta az önköltség, de akkor már igazán nem nélküklözik az ember.

Min tudsz csalni?? :)
Felétek is rengeteg a lengyel?
Melyik városban vagy?
Érdemes-e vmit kivinnem, ami beleférhet az uticsomagba?(gyógyszert meg egy csík cigit biztos viszek)
Mióta vagy kinnt?

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#19) as_Rock


as_Rock
őstag

Valszeg azért nem pörög a topic, mert sokan a pörgősebb angliás topicba írkálnak [link]

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#20) BÁ Nutrition válasza Fortissimus (#18) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

csalasok:D
a Bubbenak ment:D mivel a gyuros topicbol jottunk:d szal a nemigazan korrekt kajakat hivjuk annak.. hamburger pizza, szalonna.. kenyer, kifli, tej,stb nem sorolom fel mindet.. nem ide tartozik..

az angol az itt nagyon gyorsan feljodik. legalabbis a beszeded gyorsan osszeall hogy ugy mondjam.. kb azt a szintet ered el egy honap alatt beszedben mint amit most leirva megertesz.. szal ha nyokogsz meg egy kicsit, akkor az kb oda fog fejlodni mint az szovegertesed.
remelem nem volt tul erthetetlen:D

errefele is van sok lengyel, asszem 200.000 van az orszagban, szal jut mindenfele:D de itt eleg sok az orosz, lett, litvan es eszt is. talan meg tobben is vannak..
ugyhogy en mar el is kezdtem tanulni az oroszt.. mivel logisztikus vagyok ezert ha egyszer majd hazamegyek a gy. feri bukasa utan akkor jol johet ha lesz egy perfekt orosz nyelvtudasom is. ebben a szakmaban sokat er szerintem mar. mert mindenki az angolt es a nemetet erolteti.. de majd kiderul, annyira nem torom magam azert:D

nah mit erdemes kihozni? inkabb azt mondom hogy en mit hozok magammal vissza ha hazamegyek.. sok fuszert. nekem a hazai izek hianyoztak a konyhabaol, de vegulis egy honapon belul kaptam utanpotlast otthonrol igy egyenlore nincs gaz:D legkozelebb meg nagyon bekeszulok:D jah meg egyre fontosabb nekik a nyelvtudas, mert ugye sokan jottek mar ki es elkezdtek valogatni szepen.. eletkor alapjan is, meg nyelvet se art ha vagod.
tavaly osszel jottem amugy.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#21) Fortissimus válasza BÁ Nutrition (#20) üzenetére


Fortissimus
őstag

köszi ez kimerítő és érthető volt! :)

ha eszembe jut még vmi majd kérdezek.

az a baj az angolommal,hogy mindíg csak angolról fordítok magyarra és visszafelé nehezebben jön elő a tudás :D az élő beszéd meg ugye szinte teljesen hanyagolva van. De biztos vok benne, hogy gyorsan rááll majd az agyam.

Ha eszedbe jut vmi okosság írj nyugodtan

Köszönöm még egyszer! :R

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#22) Fortissimus válasza as_Rock (#19) üzenetére


Fortissimus
őstag

mit tegyek ha egyszer én írországba készülök?? :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#23) BÁ Nutrition válasza Fortissimus (#22) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

''kepezz'' magadnak tartalekot (euroban hozd majd ki ;))
minnel tobbel jossz ki annal nagyobb eselyekkel indulsz, mivel tovabb fent tudod magad tartani, ha esetleg nem kapnal melot. meg merulj bele az iranyirorszag.com-ba.
meg a repjegyet se felejtsd el:D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#24) Fortissimus válasza BÁ Nutrition (#23) üzenetére


Fortissimus
őstag

Repjegy megvan, meg indulónak 600-800€. 1 hónapra elégnek kell lennie
A link elmentve kedvencekbe, még nem volt időm belemerülni.

Vagy Te a return jegyre gondoltál? :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#25) troland26


troland26
őstag

sziasztok
nos az a helyzet hogy én is Írországba készülök , de csak nyár vége fele adíg gyüjtöm a pénzt meg tanulom az angolt , sajna én sokáig németet tanultam az angol csak kb fél éve megy rendszeresen . Van egy cimborám aki tavayl ment ki Cork-ba vele szoktam rendszeresen beszélgetni a kinti lehetőségekről ....hát nem tudom néha tök lehangoló amit mesél augusztusba ment ki a barátnőjével és azóta is kint van 2. munkahelyét hagyta ott vagy rugták ki nem tudom pontosan tehát arra akrok kijukadni hogy elég nehéz kint munkát találni és meg is tartani. Nagyon sok a lengyel és most szerintem hogy beléptek a románok meg a bulgárok még nehezebb lesz a helyzet .

(#26) Bubee82 válasza troland26 (#25) üzenetére


Bubee82
őstag

nem tudom pontosan tehát arra akrok kijukadni hogy elég nehéz kint munkát találni és meg is tartani

Persze, de ez több dologtól is függ. Nem tudom h mit mondott a haverod, de lehet h ő cseszte el. Nem mindegy h h dolgozik az ember.

A többi aljanéptől pedig az tud megkülönböztetni h milyen a hozzáállásod és h milyen szinten beszéled a nyelvet. Tapasztalatom az h a litván és hasonló népeknek nem erősségük.

[Szerkesztve]

(#27) troland26 válasza Bubee82 (#26) üzenetére


troland26
őstag

a gyerel nem egy ''lassú víz ''tipus az első melóhelye egy kajálda volt a reptéren ahol egyik napról a másikra azt mondták ,hogy leépítés van úgyhogy szevassz , a másik helyen meg nem tom mi volt a baj de ott se volt folyamatosan meló meg keveset is fizettek neki.

A ''többi aljanépről'' meg csak annyit hogy európában a magyaroknak nem az erősségük az idegen nyelv ismeret ellentétben a ''konkurenciával'' lengyel,román...

(#28) tildy válasza troland26 (#27) üzenetére


tildy
nagyúr

Kérdezd meg a konkurencia lengyelek angoltudásáról tiv83usékat;) (Hát nekik sem az erősségük...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) Bubee82 válasza troland26 (#27) üzenetére


Bubee82
őstag

Hát nem tudom. Én valós tapasztalatból beszélek. 2 évet töltöttem Dániába és ott találkoztam mindenféle néppel és azt kell mondjam h a magyarok ha nem is nagyon sokkal, de jobban beszélik, kiejtésük egyértelműen kiemelkedőbb mint a litván, román és még sokan mások. Ezzel szemben például a dánok példaértékűen beszélik. Már a kisgyerekek is néhol úgy beszélnek - helyesen - mint a vízfolyás!

A melóhoz meg persze szerencse is kell, de sokszor nem kell készpénznek venni - ez szintén tapasztalat - h mert a melóhelyen ilyen-olyan genyók voltak stb. Velem is úgy bántak eleinte az egyik helyen h mit akarok én ott, de aztán a szorgalmam, kitartásom, hozzáállásommal kiharcoltam h valamilyen szinten tiszteljenek és becsüljék a munkám. Onnantól kezdve egy ''kicsit'' megváltozott a viszony közöttünk, pozitív irányba. Nyilván egy leépítés és hasonló dolgok ellen nem tehetünk semmit, még akkor se ha netán értékesebb munkaerőt képviselünk mint mások akik vmilyen furfangos módon maradnak a helyükön vagy foglalják el a mienket.

(#30) troland26 válasza tildy (#28) üzenetére


troland26
őstag

ezek hivatalos statisztikai adatok nem én találtam ki :) , aztán lehet az élet meg mást mutat

(#31) troland26 válasza Bubee82 (#29) üzenetére


troland26
őstag

na mindegy a nyelv kérdésbe nem tudom mi az igaz lehet más a jellemző Dániára meg más Írországra meg gondolom te még uniós tagságunk előtt jártál-éltél kint azóta pedig változtak a dolgok szerintem ,de az biztos hogy neked több a tapasztalatod hiszen kint éltél

(#32) tildy válasza troland26 (#30) üzenetére


tildy
nagyúr

Annyit tudok, hogy a londonban dolgozó lengyel buszsofőrök kicsit hadilábon állnak az angollal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#33) Fortissimus válasza tildy (#32) üzenetére


Fortissimus
őstag

Talán a buszsofőrök nem a legképzettebb népség.(nem akaorok senkit megbántani)
De az értelmesebb réteg már lehet konkurencia, főleg ha megnézzük mennyivel nagyobb a lakosság aránya.(sajnos). Én úgy hallottam jó az angolképzés lengyelbe(megint sajnos)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#34) Bubee82 válasza Fortissimus (#33) üzenetére


Bubee82
őstag

értelmesebb réteg már lehet konkurencia

Miért, van ilyen közöttük? ;] :DDD ;)

(#35) BÁ Nutrition válasza troland26 (#25) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

bulgarok es romanok nem lettek beengedve... elvileg....
1 vagy 2 ev mulva johetne, mondjuk pontosan nem tudom de legalabb 1 ev..
nyelvtudasrol: nagyon sokan jottek ki ano 2-3 ev ugy hogy egy szot nem tudtak angolul.. es most se biztos hogy atmennenek egy alapfoku nyelvvizsgan.. most a volt keleti blokk nepeirol beszelek, foleg azokra a nepekre jellemzo ahonnan sokan jottek. pl lett litvan eszt orosz. lengyelek sokkal jobban tudnak naluk angolul. a romanoknal meg kifejezetten jo a nyelvoktatas..
amugy azert nem tanulnak meg rendesen mert szinte alig hasznaljak az angolt. egymas kozott vannak allandoan, es oroszul beszelnek..ect. kifelyezetten a nyelvtanbol nem vagnak semmit. pl multidoben ha nem did-el kerdezel akkor nem fogja megerteni hogy te multra gondolsz.. pedig van azert egypar mas lehetoseg ennek kifejezesere.. igazabol egyszeru jelen es mult. ez mukodik naluk. az is eleg gazosan. tobbi felejtos..
persze nem altalanositok.. csak olyan 90% kb:DDD

a munkahelyszerzesrol: ha tudsz angolul es nincsenek vezerigazgatoi almaid akkor azert van esely melot kapni. szerencse kerdese milyen hamar.. ezert fontos hogy legyen tartalekod hogy tovabb bird.. raadasul eleg stresszelo is lehet varni.. sokszor eleg lassan intezodnek az ugyek.. pl mondjuk a 3ik heteden felvesznek, meg minden, de lehet hogy csak 3 het mulva kezdesz.. akkor mit csinalsz ha nincs eleg penzed? :F
meg ne felejtsetek el szamolni a kaucioval sem. olyan 300 euro kb. voszont pozitivuma hogyha vegleg kifutottal a penzbol akkor ebbol megvan a repjegy ara visszafele.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#36) BÁ Nutrition válasza troland26 (#27) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

manapsag mar nehezebb allando szerzodest kapni.. altalaban 3 honapot ki kell tolteni elotte. sot lehet azutan is csak hosszabbitgatnak..
meg szerencse kerdese is hogy pont milyen helyet fogsz ki, es mennyi penzert..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#37) Fortissimus válasza BÁ Nutrition (#36) üzenetére


Fortissimus
őstag

Nagyon remélem, hogy tényleg nem jutnak el idáig a románok, meg a bulgárok, van helyettük így is elég lengyel meg orosz. Álljanak meg olaszba, az úgyis rokon nyelv nekik

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#38) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

Irorszag tapasztalatok:
fuj a szel vazze 1000el:D:D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#39) Bubee82 válasza BÁ Nutrition (#38) üzenetére


Bubee82
őstag

Akárcsak Dániában anno. Eső és szél.. A két kedvencem.

(#40) Fortissimus válasza BÁ Nutrition (#38) üzenetére


Fortissimus
őstag

Ja!!
Haverom küldött egy kis vidót, ahogy sétálnak a tengerparton....
Hát, mint a Deltának az eleje, amikor megy a faszi a hóviharban, csak itt hó nélkül :)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#41) jootomy


jootomy
tag

Valaki esetleg tud infot adni a UCD-ről. Meg akár Dublinról is.
UCD=University College Dublin, tehát a Dublini egyetemről érdekelnének infok, esetleg tapasztalatok..

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#42) Bubee82 válasza jootomy (#41) üzenetére


Bubee82
őstag

Próbálkozz itt:

[link]

(#43) jootomy válasza Bubee82 (#42) üzenetére


jootomy
tag

köszi meglesem :R de ennek ellenére, ha van vkinek személyes tapasztalata, szívesen maghallgatom:)

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#44) Rowboy válasza jootomy (#43) üzenetére


Rowboy
csendes tag

Én mindig a Trinity College-ről olvasok a neten és az újságban, mintha ez lenne a legjelentősebb suli. Ha találsz UCD-ről vagy Trinityről infót, esetleg megoszthatnád itt, engem is érdekel.Üdv!

[Szerkesztve]

(#45) jootomy válasza Rowboy (#44) üzenetére


jootomy
tag

Ezt felejtsd el:) A UCD a legjelentősebb suli Írországban:) voltam már ott, hát mint egy város...sosem láttam még azelőtt ilyet. kb. 10.000-en járnak a UCD-re.

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#46) Rowboy válasza jootomy (#45) üzenetére


Rowboy
csendes tag

Csak ezért gondolom (a lenti linket egyszerűsítve):

Ranking (2003 in brackets)
1 (1) Trinity College Dublin 569
2 (4) Dublin City University 556
3 (3) University College Cork 533
4 (2) University College Dublin 519

[link]

Találtam egy ilyet is:
''There are seven universities in the Republic of Ireland. The University of Dublin, Trinity College, founded in 1592, is the oldest university in Ireland. The National University of Ireland (NUI) is a federal university with four constituent universities: National University of Ireland, Galway; National University of Ireland, Maynooth; University College Cork; and University College Dublin. NUI also has a number of recognised colleges, including the Royal College of Surgeons in Ireland. Our two newest universities, founded in 1989, are the University of Limerick and Dublin City University.''

[link]

Remélem nem érted félre ''túlbuzgóságomat'', csak én is szeretnék kimenni tanulni, gondoltam megvitatjuk a dolgokat :) Üdv!

(#47) jootomy válasza Rowboy (#46) üzenetére


jootomy
tag

dehogy értem félre:) nagyon örülök, h találtam egy olyan vkit, akinek hasonló tervei vannak:)

Amikor legutóbb Dublinban jártam 2 egyetemet említettek nekem. A UCD-t és a Trinity C.-et.

Akitől kinnt megkérdeztem, mind azt mondták, hogy a UCD jobb. Nos valószínű azért is favorizálom a UCD-t, mivel ha esetleg sikerül kikerülnöm, akkor csak a UCD jöhet szóba. Ugyanis, ha kikerülök elsősorban nem a tanulás miatt fogok, hanem a foci miatt. Az egyetemnek van csapata, amely az ír első osztályban szerepel. Idén pl. 6.kak lettek.

Szal amikor kinntvoltam ellátogattam az egyetemre.. és hát tényleg gyönyörű. Hatalmas területen fekszik az egyetem város, autóval is kb. fél óra mire körbeérsz:) Minden szaknak külön fullos épületei. A koli is nagyon fullos:) Sportolási lehetőség...hát igen kb. van 30 fajta sport, amit magas szinten űzhetsz:) kb. 20 focipálya van az egyetem város területén:) Szal engem nagyon megfogott.

De kérdezz bátran. Miről szeretnél tudni? Milyen szakok vannak? Vagy miről meséljek?

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#48) jootomy


jootomy
tag

pl. a Dublin City Universityről még nem is hallottam:)

http://www.vadoctanya.hu ~ ha egy kis kikapcsolódásra vágysz...

(#49) Rowboy válasza jootomy (#47) üzenetére


Rowboy
csendes tag

:) Ez tényleg jól hangzik! Akkor valószínű tényleg komolyan veszik a sportot, már a keresésnél is látszott, beírtam hogy Trinity vs UCD, és 90%-ban csak sportesemények jöttek be, box, evezés, foci stb...:) Az evezés érdekelne is, abból lehúztam (szó szerint:) ) itthon pár évet.
Igazából posztgraduális képzés érdekel, most végzem a 4. évet pszichológia szakon, és jó lenne kicsit irányítani, hova sodorjon az élet :) Igazából még be kell mennem az egyetemre megbeszélni valami illetékessel, hogy milyen ösztöndíjak vannak, diplomám minek fogadják el, stb., szóval még nagyon az elején vagyok. De jó lenne, ha összejönne, mert szerintem annak lenne értelme, ha az egyetem alatt tanulnám meg az ''élőnyelvet''.

(#50) Bubee82 válasza jootomy (#47) üzenetére


Bubee82
őstag

Milyen szakok vannak? Engem is esetleg érdekelhetne a postgraduális képzés, mondjuk én élelmiszeres témában keresnék lehetőséget. A munkát már keresem - hála BÁnak - remélem összejön a Kerry Group-os téma. Náluk szeretném a diplomamunkát is megírni.

Szal lesz lehetőség akkor lehet meggondolok egy postgrad képzést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.