Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) yash válasza Balinov (#550) üzenetére


yash
senior tag

király :D nekem is van johirem.. megjött az adovisszatéritésem. majdnem 1000 euro... kár, hogy haza kell utalnom az egeszet adossagok törlesztésére. Na mindegy, két honap alatt félmillat kerestem (fele elment aprosagokra), de azert nem sirok, bar lehetne jobb a melo :( egyebkent mar én is inkabb varosok fele nezelodok. lehet hugomat is kirángatom magyarországról, nem éri meg ott gürizni sajnos. ez van. szóval éljen a lé :C

most majd elinditom a tápolást az accountra, aztán ha lesz elég lé, irány a microsoft... mármint a tanterem :) vagy vmi hasonló... meg közben irishjobs, meg daft. ja, amugy szombaton megyek új odút nézni, 800 euro-val olcsóbb lesz, és tök aria csaj akivel beszéltem. remélem jó lesz a kégli, mert kétszer annyit kell hozzá tekernem bicajjal, mint a mostanihoz, és éjfélkor amikor végezni szoktam, az húzos... (főleg hogy másnap 7-kor már kezdem a melót...)... mindenesetre kezdenek jól alakulni a dolgok :) 2 hónap, és te is sínen leszel ne aggódj!

(#552) Balinov válasza yash (#551) üzenetére


Balinov
félisten

Úgy leygen! jobs.ie-t is nézegesd,valahogy ott nagyobb a pörgés,mint a monsztán

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#553) Hedgehanter válasza yash (#551) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Most olvastam a logout ban irtakat es rengeteg a hasonlosag az en eletemmel.. En is 26 evesen jottem ki, szar csalad no money.. Erdekes.. Kezdj el tanulni es mire az en koromban leszel 3x annyi lesz a fizud mint nekem (ha szereted a penzt ez osztonoz. :K )

Kijovetelem elott 3 honappal egy ismerosom adott egy konyvet amit majdnem kidobtam a cime miatt (beszelgetesek istennel) de nem akartam megserteni hogy egy betut sem olvastam belole es ravettem magamat hogy elolvasom az elso 50 oldalt.. 2x vegigolvastam vagy 10 nap alatt...

[ Szerkesztve ]

(#554) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#553) üzenetére


Hedgehanter
őstag

3x annyit.... hahaha jo hulye vagy... :DDD

(#555) BÁ Nutrition válasza Hedgehanter (#553) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

akkor nem sok melod volt akkoriban:)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#556) student


student
őstag

jol látom hogy nem lehet normális lakást venni dublinba 50mila alatt?
ez igy elég balf@sz kérdés volt de elég fun árak vannak.

[ Szerkesztve ]

(#557) Hedgehanter válasza student (#556) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hat nem lehet, tavalyi ev elejen ert veget egy lakas ar boom aminek ez lett a kovetkezmenye.. Most meg lefele megy tavaly volt egy 7% csokkenes az idei prognozis meg eleg szeles skalan mozog 5-15% attol foggoen mi lesz az USA-ban.....

[ Szerkesztve ]

(#558) student válasza Hedgehanter (#557) üzenetére


student
őstag

ez elég bullshit, szal hiába keres 1 magyar droid 400k-t, ha ott akar élni 4ever, lakást venni fizetheti a részleteket 30évig. (de nagyobb sansza van hogy tudja fizetni nem ugy mint itthon.)

(#559) BÁ Nutrition válasza student (#556) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hat eleg tag fogalom h kinek mi a normalis lakas...
de en inkabb olyan 5-700k eurora tennem az alapjan ahogy hallom.

bar tenyleg igaz hogy nagyon esik az ara most, foleg ott ahol amugy is irrealisan felment..

es tenyleg igy van hogy 30 ev torleszto egy sima melosnak, es az is hogy ennyiert valszeg otthon is kapsz. marmint aranyosan
ezert kell azt csinalni hogy itt osszekaparni rovidebb tavon amit lehet aztan go back
es akkor mar nem kell fizetni a torlesztot tobbet semeddig...

amugy a gazdasagi valsag hatasakent ma kirugtak 53 embert a gyarbol :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#560) Hedgehanter válasza BÁ Nutrition (#559) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az kemeny.... :(

Az itteni lakasvasarlasrol annyit hogy azert nem mindegy hogy oregkorodra mid van... Cypruson voltam 11 honapot es tele volt nyugdijas angollal. A lakasukat eladtak abbol vettek 2 lakast cipruson es az egyikbol eltek a masikban laktak (na meg persze a nyugdijuk).

(#561) student


student
őstag

mennyibe van most dublinba 1 gallon tesco milk?

(#562) BÁ Nutrition válasza Hedgehanter (#560) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

latod meg nekik is el kellett menniuk hogy normalisan eljenek:)

de amugy az is igaz hogy aranyosan a muszaki cikkek, utazasok es nehany szolgaltatas jelentosen olcsobb. de mondjuk szamunkra azt is figyelembe kell venni hogy mi marha nehezen kapunk itt normalisabb munkat.. pl tudom hogy az utazasi irodaba a titkarnok vagy mondjuk ugy hogy kb az ilyesmi szintu office work-ert kapnak kb 750-800 eurot atlagba. hat abbol nagyon vigan el lehet lenni az tuti. csak a kulfoldiek oda nem igazan tudnak bekerulni. 800bol mar mar kijon a lakasod torlesztese egy het alatt akkor is ha 10%os a hitel onresze. nagyjabol. a maradek 2600bol meg elsz mint hal a vizben
de mi mondjuk kapunk osszvissz 1600-1800at atlagban. ebbol mar nehezebben csinalod meg ugyanazt. plane ha csaladod van, akkor mar nem csak magad kell eltartanod.
na mindegy. nem rossz itt azert, de arra kell hasznalni amire valo:) jobb azert ha nem koti le tulsagosan magat az ember, h ha kell tovabb tudjon allni. szerintem.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#563) Hedgehanter válasza BÁ Nutrition (#562) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kicsit soknak tunik az a 750-800 egy hetre.... a 750 heti mar 36000 evit jelent es meg a taxot hozza sem adtam.... :DDD

(#564) BÁ Nutrition válasza Hedgehanter (#563) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pedig nem :U
pl a buszsoforok ott 1000est keresnek hetente

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#565) Hedgehanter válasza BÁ Nutrition (#564) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hat en ezt nem hiszem el..... :C Egy sima mezei buszvezeto nem keres 1000 eurot egy heten....

Nem vitazni akarok csak nem hiszem el (bizonyitani ugy sem tudjuk)... :D

(#566) Balinov válasza BÁ Nutrition (#564) üzenetére


Balinov
félisten

az nagyon durván sok. Ír buszsöfőrre gondolsz,nem?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#567) student válasza student (#561) üzenetére


student
őstag

van egyáltalán gallon? mer englandba van, gondolom írek ebbe is majmolják őket ?

(#568) BÁ Nutrition válasza Hedgehanter (#565) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem tudom mi szamit mezeinek.
ez a ceg irorszagon belul csinal turautakat kulfoldieknek+ van nehany jarata dublin fele
osszvissz van max 10 buszuk. szerintem nem csak ir soforok vannak. egyik haverom lakott annal a faszinal aki berbeadta az irodait a cegnek, meg neha dolgozik neki(marmint haverom az irodas fickonak)

de amugy en tenyleg nem lattam egyik melos payslipjet sem, de a legszarabb kocsi a c-s merci amivel jarnak. szoval tuti hogy nem 400as fizubol vettek

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#569) Balinov válasza BÁ Nutrition (#568) üzenetére


Balinov
félisten

hát,ez lesz a nyitok titja,sztem itthon a távolsági,túristabuszssöfőrök,stb. sem a BKV átlagot keresik.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#570) Hedgehanter válasza Balinov (#569) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Szerintem is az a gond hogy azok a buszsoforok nem az atlag aki a Bus Eireann-nal vagy a Bus Dublin-nal nyomja....... :D

(#571) BÁ Nutrition válasza Balinov (#569) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

most kaptam a hirt hogy a cegtol valszeg ujabb 200 embert kiraknak:D
akkor asszem nekem is lottek ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#572) Balinov válasza BÁ Nutrition (#571) üzenetére


Balinov
félisten

jól látom,hogy örül a smiley?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#573) BÁ Nutrition válasza Balinov (#572) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem hat meg most valahogy a sztori:)
ha ez van hat ez van. ugyis gondolkodtam hogy meg kene probalni pl a hajot. volna is kapcsolat elvileg.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#574) Hedgehanter válasza BÁ Nutrition (#571) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Hol dolgoztal hogy mar 256 embert rugtak ki?

(#575) yash válasza Hedgehanter (#574) üzenetére


yash
senior tag

lehet, hogy infós cégnél... 256 gyanús szám! 2^8

(#576) Hedgehanter válasza yash (#575) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Most nezem csak 253... ;] 256 elolvastam vagy 2x mire leesett........ :C

(#577) yash


yash
senior tag

Na, van bankszámlám, megjött az adóvisszatéritésem is. Eddig ok. Következő kérdés: betegségek, kórház. Ennek hogy lehet utánajárni, milyen támogatások/lehetőségek vannak, hogy ha megbetegednék, ne hagyjam ott a gagytám dokinál, vagy ha baleset ér? Hol/milyen papirt kell igényelni hozzá?Hallottam vmi ilyesmiről,de elfelejtettem vagy nem vagyok biztos benne :U

(#578) Hedgehanter válasza yash (#577) üzenetére


Hedgehanter
őstag

E11 form otthonrol kell beszerezni, de ahhoz hogy megkapd fizetni kell a tb-t otthon ami vagy 5-6 ezer havonta... De a dokiert akkor is fizetni kell csak ha korhazba kerulsz az ingyenes...

(#579) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Lehet van egy ures szoba kiado a a haveromnal Dublin belvaros (ha nem akar elkoltozni valahova egyedul) a lakotarsai elkoltoztek 2 napja..... 2 szobas 1400 euro/honap

(#580) nettudky


nettudky
csendes tag

Csao, sziasztok!
Eggyel gyarapítom a kint lévő Magyarok számát május 12-étől Dublinban, remélem minél hosszabb ideig !

''Nem látom semmi okát, miért akarhatna bárki is egy számitógépet otthonra'' (1977)

(#581) yash válasza nettudky (#580) üzenetére


yash
senior tag

éljenéljen :C

(#582) Balinov válasza Hedgehanter (#578) üzenetére


Balinov
félisten

de az a magyar alapellátáshoz kell,nem? Mert amúgy itthon csak sürgősségi ellátásra vagy jogosult. Amugy valami 4-5k perpillanat,szerdán hallottam a győri TB üsz-ön.

kint viszont hogy megy ez?Ha van melóm,pps számom,akkor a magam és hozzátartozóm (feleségem) részre jár-e alapellátás?Ha igen,milyen szintü? Te hogy tapasztaltad?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#583) Balinov válasza nettudky (#580) üzenetére


Balinov
félisten

Sok sikert Neked is...akkor lesz 3 nap fórunk melókereséssel.. :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#584) nettudky válasza Balinov (#583) üzenetére


nettudky
csendes tag

Köszi, pozitív hozzáállás, meg a laptop már megvan. :)

''Nem látom semmi okát, miért akarhatna bárki is egy számitógépet otthonra'' (1977)

(#585) nettudky válasza yash (#581) üzenetére


nettudky
csendes tag

Remélem én is ezt fogom mondani ha lesz melóm! :K

''Nem látom semmi okát, miért akarhatna bárki is egy számitógépet otthonra'' (1977)

(#586) BÁ Nutrition válasza Hedgehanter (#574) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

elelmiszergyar. de eddig meg csak 53at tettek utcara. a masik 200 a kovetkezo turnusban lesz(erre tegnap asszem egy-ket honapot mondtak). bar ma masik forrasbol 100at hallottam azt viszont jovo hetre. :Y
:)
pitsa

na mindegy mivel a vezetes kodosit ezert ugyis majd csak az utso pillanatban tudjuk meg, barmikor is legyen. en azert meg maradtam volna egy fel evet legalabb. meglatjuk mi fog tortenni.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#587) yash válasza BÁ Nutrition (#586) üzenetére


yash
senior tag

élelmiszergyárból mindig a nagy darabokat teszik ki először, mert azok jobban nyúlják a terméket :U

(#588) BÁ Nutrition válasza yash (#587) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

itt ugy rakjak ki az embert hogy visszafele mennek az idoben hogy ki mikor kezdett es aki a legkozelebb esik az mehet. addig mennek vissza mig a kivant letszam ossze nem gyulik. legalabbis legutobb igy volt. 2007 augusztustol mindenkinek good bye

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#589) yash válasza BÁ Nutrition (#588) üzenetére


yash
senior tag

érdekes stratégia :Y

(#590) yash


yash
senior tag

költözök új albérletbe... 200 euro lesz 280 helyett, vadiúj házban, szinte luxus berendezéssel, dupla ágyasba... remélem mindenki irigykedik ;]

a másik, ami már privát, hogy holnap ha kitöltök egy tesztet sikeresen (kurvára sikerülnie kell!), akkor IT support-os meló ajánlat is szóba jöhet... hajrá Balinov, indul a verseny ;)

van már PPS, bank account, múlt héten megjött az online hozzáférés, és már a külföldre utalást is sikerült ma fel-setup-olni... megdícsérem magam, ez szerintem nem volt rossz tőlem!

ja, és 2 hónapja vagyok kint... úgy látszik összekapartam magam? :Y decemberben mikor kirúgtak, nem gondoltam volna, hogy ez lesz... az érdekes az életben, hogy tavaly novemberben még azt sem tudtam, hogy ki leszek rúgva, nemhogy azt, hogy külföldön leszek sikeres... ez igen! az élet csodákra képes...

[ Szerkesztve ]

(#591) Balinov válasza yash (#590) üzenetére


Balinov
félisten

Őszintén Gratulálok! Hánykor lesz GMT szerint? Mert akkor fingers crossed lesz!

én 12-én 3.pm-re megyek az IBM-hez Damastown Industrial Estate telephelyre buyer interjúra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#592) Balinov


Balinov
félisten

Ja,erről mi a véleményetek,kinti nethasználók?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#593) yash válasza Balinov (#591) üzenetére


yash
senior tag

hát, GMT szerint akkor, amikor én akarom :) a tesztet neten küldik el elvileg, és itthon tölthetem ki (hajrá google, ha vmi nem megy ;] ) ha ez összejön, puszit küldök mindenkinek :D :D :D

Bali figyelmébe: több ír kolléga is visszamondta a Broadband bekötését, miután hónapoki nem kötötték be... eddig egyetlen egy magyar párról tudok, akik kivárták (6 hónapba telt), mindenki más visszamondta idő közben, és maradtak az USB-s dolognál (O2 továbbra is erősen javallot a 3G-vel ellentétben, most már 100%-os biztonsággal mondom... reggel 300kB/s-et is kipráselek, egészen kb délután 13h-ig, akkor lemegy 50-re, este meg olyan 1-10 :) olyan kb hajnal nagyonkoránig... kicsit más a rendszer, mint odahaza, a fix az csak részben igaz írben ;)

[ Szerkesztve ]

(#594) Balinov válasza yash (#593) üzenetére


Balinov
félisten

az király!

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#595) yash válasza Balinov (#592) üzenetére


yash
senior tag

Ez ugyanaz, mintha újonnan vennéd, csak régebbi meg olcsóbb. Ahogy már irtam, az újabb modemek fejlettebb technológiákat alkalmaznak (pl az enyém már HS legújabbat), cserébe teljes áron meg kell venni őket a szolgáltatónál (kb 80 eur körül mozognak, néha akciozzák 50-ért). Tehát az új modem előnyös, hátrányos, ha nem dolgozol 2 éve itt és nem laksz itt 3 éve. Ugyanis kb ilyen kondíciókkal adják oda (nekem boltos segített egy pöttyet a cselben, de ő olyan is :D ) az új modemeket, akárkinek csak úgy frissen nem... én sufnituning boltban vettem (félhivatalos O2 szaküzletben), tehát nekem sikerült átlépnem a korlátokat. Tehát, én nem javaslom a megvételét, ellenben, kezdésnek akár jó bolt is lehet, a vételárat tekintve mindenképpen. De azt tudd, hogy az első 3 hónap 30e helyett 15e szokott lenni, ez nálad 30-al indul, tehát a 45 e kedvezményt bukod, plusz modem ár, majdnem olyan, mintha újat vennél, csak régi szart (ami mellesleg jó is lehet). Tehát, én azt tanácsolom neked, ha parázol, vedd meg, ha nem parázol, várd meg mig kiérsz, nézz körül a helyi sufnisoknál, és inkább ugy vegyél fincsi modemet, újat, jót, saját névre... ha nem sikerül, akkor csapj le rá, mert úgy meg ez a legjobb vétel... a döntés a tied! Én ennyit tudtam okositani ebben...

[ Szerkesztve ]

(#596) yash


yash
senior tag

amúgy egy hasznos dolog, aki nem ismerte volna: http://www.cpl.ie/pdf/cpl_salary_guide_2007.pdf

(#597) Balinov válasza yash (#595) üzenetére


Balinov
félisten

értem,köszi! akkor kivárok.Fringet épp ma próbáltuk ki itthon,3g-n is fasza a minőség,ha találok wmi wifi-t,akkor mégjobblesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#598) Balinov válasza yash (#596) üzenetére


Balinov
félisten

Ez jó! CPL korrekt cég,Lynn nevü csaj a kapcsolattartóm,nagyon rendes,teljesen korrekt csaj és tök szépen (bár gyorsan) beszél angolul,meg adott egy csomó hasznos felkészülési anyagot,háttérinfót az interjúhoz!

Még az Ann O'Brian sem rossz,bár ott nem szaroztak telefonos interjuzgatással,felhívott a csak 1x,szakmai cuccokat kérdezett,másodszorra azért,hogy megyek interjúra.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#599) yash válasza Balinov (#597) üzenetére


yash
senior tag

fring korrekt alkalmazás, egyébként GPRS-en 3G nélkül is simán szuper, tapasztalat (vidéken, istenhátamögötti teszt, magyarország). nem függ a hangminőség nagyon a hálózattol, elég jól megcsinálták (jó tömörre).

(#600) Hedgehanter válasza Balinov (#592) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Fel evig gyurtem fasza volt nekem.... Torrent le van tiltva az Irishbroadband-nel ne rendeljetek ha akartok olyat...... :O
en nem csinalom nekem jo.... :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.