Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Dops válasza dangerzone (#5250) üzenetére


Dops
tag

Amúgy nekem is i5 760-am lesz.nem 750
Remélem az is jó lesz :D

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5252) dangerzone válasza Dops (#5251) üzenetére


dangerzone
addikt

Ugyanaz, csak nagyobb a szorzó. Ha szerencséd van így talán tuning esetén picit magasabb órajelet érhetsz el.

De nézem a bolti áraikat..Hát vicc, hogy 50k fölött vannak. Anno én 32k-ért vettem :)

(#5253) Dops válasza dangerzone (#5252) üzenetére


Dops
tag

és az i5 750 drágább mint az i5 760!! :D

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5254) dangerzone válasza Dops (#5253) üzenetére


dangerzone
addikt

Ez már csak így megy .
És hidd el, van aki azt veszi, mert drágább . (Biztos akkor jobb is. Közelebb van a 0-hoz a számozás, akkor biztos gyorsabb. Nem hiába jobb az első helyezett, mint a második. :) )

(#5255) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

Most 1 pár tesztet végignyaltam és számomra az jött le , hogy a 760 vagy a 870 proci játékok alatt verik a I7 930-at ?

Kérlek titeket , hogy ezzel kapcsolatban osszátok meg a tapasztalatokat velem !

Köszönöm

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5256) Dops válasza pzske (#5255) üzenetére


Dops
tag

Én annyit tudok hogy az i5 750 ugyanolyan játékban mint az i7 860 és i7 920 :)

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5257) pzske válasza Dops (#5256) üzenetére


pzske
aktív tag

Most olvastam a blogodat : én is 1 q6600-ról váltanék :D mert tegnap lett 1 5870-m azé :) Annyi , hogy nekem most beleférne talán 1 870 vagy 930 is csak igazán a teljesítmény nekem a gaméhoz kell ezért érdekelne , 1 760 ugyanúgy kihajt 1 5870-t mint 1 870 vagy 1 930 ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5258) dangerzone válasza pzske (#5257) üzenetére


dangerzone
addikt

Alkalmazásfüggő, hogy egy proci hogy hajt ki egy videókártyát.
De pl játékok nagy részében még egy E8200 @ 3,6ghz-n is kihajtja.

Az i5 760 pedig semmivel sem rosszabb játékok terén mint a nagyobb tesói. Videóvágásban, tömörítgetésben már azért hasznos a 8 szál, azaz ott gyorsabbak az i7-ek.

Neked kell eldöntened, hogy főként mire akarod használni a gépet. Ha leginkább játékra, akkor i5 760.

(#5259) Dops válasza dangerzone (#5258) üzenetére


Dops
tag

Igen teljesen egyetértek! 3D munkához vágáshoz ilyesmikhez lehet előnyösebb a nagyobb proci :))
Játékhoz nyugodtan vedd meg az i5 760-at és a maradékból inkább vegyél/fejlessz mást:)
Nekem is remélem keddre meglesz a 760-asom :)

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5260) pzske


pzske
aktív tag

Köszönöm a válaszokat igen főként játék nyilván húznék a procin ez a köv kérdés: gyári hűtővel 1 760-t van esély 3@6 ghz-re felhúzni 1 msi p55 gd 65-ös lapban ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5261) Dops válasza pzske (#5260) üzenetére


Dops
tag

szerintem gyári ahhoz kevés lesz :(
5-6 ezerért lehet venni faja hűtőket amivel 4ghz is megvan simán :R

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5262) pzske válasza Dops (#5261) üzenetére


pzske
aktív tag

Értem . Akkor még annyit , hogy a 760-hoz mi a "'favorit" hűtés és , hogy 1 760 1 q6600 -hoz képest lényegesen erősebb ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5263) dangerzone válasza pzske (#5262) üzenetére


dangerzone
addikt

4.000 forint környékén a hyper tx3 a legnépszerűbb hűtés.
Nekem is volt ilyen. 4ghz-ig tudtam húzni a procit. De 3,6ghz simán meglesz vele a legrosszabb esetben is.

Az i5 760-as azonos órajelen szerintem úgy cirka 20%-kal gyorsabb. Meg sokszor a memória sávszélesség is számíthat , és az plusz előny az i5 oldalán. Ugyancsak kevésbé melegszik, kevesebbet fogyaszt, és jobban húzható.
Míg a q6600-ak izmosabb hűtéssel 3,6ghz-t mennek, addig az i5 750-60-ak mennek 4,1-4,3 ghz-t is.

Egyébként csak akkor válts konfigot, ha nem kell annyit az újra ráfizetned.

Ha a procidat 3,5-3,6 ghz-re te is fel tudnád húzni, akkor elég is lenne az 5870-hez, és akkor szerintem pláne felesleges váltanod.

De ezzel a quaddal még el lehet lenni bőven 3ghz-n is.

Megmondom őszintén, hogy ha 40.000 fölött kellene ráfizetned az új konfigra, nem váltanék a helyedben. Megvárnám a következő generációs procikat.
Én anno ep45-ud3p + q9400@3,8ghz +4gb 1066 mhz-s corsair dominatorról váltottam + ~ 8.000 forint ráfizetéssel.

(#5264) pzske válasza dangerzone (#5263) üzenetére


pzske
aktív tag

Tudtam , hogy hol kell kérdezni nagyon szépen köszönöm a kimerítő válaszodat :R :R :R :R :R :R :R :R :R Igazság szerint azért merült fel bennem a váltás mert most van lehetőségem olcsóbban vásárolni , de nagyon elbizonytalanítottál :) Ez a q6600-os config most lesz 3 éves ez nagyon jól sikerült anno kiválasztanom. A leírtak alapján 1 760-as konfig nem szól azért 3 évre de egyértelműen most ez ebben a kategóriában a legjobb ár/érték aránnyal rendelkező config.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5265) Dops válasza pzske (#5264) üzenetére


Dops
tag

én a q6600-as configomról úgy váltok az i5-re hogy 25ezret dobok rá kb.
nekem megéri, 3 évig szerintem ez is lesz majd

Takarékoskodj a WC papírral. Használd mindkét oldalát.

(#5266) pzske válasza Dops (#5265) üzenetére


pzske
aktív tag

Na megint foglalkoztam a témával 1 kicsit. Az intel azért adja a ívet a népnek ezzel a Sandy Bridge-vel is.( De kár , hogy ennyire szar most az amd...... ) Új foglalat , új alaplapi chipkészlet , igaz , hogy memória maradt , de szerintem a nagyon alacsony voltigény miatt lesz majd "Sandy Bridge Ready" kitt ami lényegesen drágább lesz mint 1 sima dual chanel kitt és találgatások vannak , hogy a tuning nuku. Akkor viszont felmerül , hogy most had legyen I870 ha kicsit továbbmegyek akkor I7 930. Szerintem 1 Core i5-2400 - t 1 870 még agyon fog verni és az se lesz olcsóbb mint Bruttó 70000 k kezdetben. Meg ha kijön a az új intel akkor a q6600 nevetséges áron fognak menni .....

Egyenlőre itt tartok ......

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#5267) dangerzone válasza pzske (#5266) üzenetére


dangerzone
addikt

Ha már ezen filózol, akkor inkább i7 870. Olcsóbb alá az alaplap, meg nem kell tri kites memóriacsomagot venned mint a 9xx széria esetén.

Amúgy az amd sem olyan szar ám. Hát a phenom 2 925-ös teljesítménye kb egy q6600-zal van pariban. Húzva meg azok is mennek 3,6-3,9ghz-t. Viszont az új generációs amd ígéretesnek érkezik. Az inteles sandy bridge meg hát....nem várok sokat tőle. Már csak a tiltott tuning miatt sem tartom gazdaságosnak.

Ha megteheted, akkor végülis válthatsz i7-re. Az teljesítményben jobban megéri. De mondom ,játékok terén alig gyorsabb ,mint az i5 750. A legtöbb játék még most is 2 magot támogat. A 4 magra való optimalizáció talán 2 éven belül végbe megy. Aztán hogy a 8 szál mire lesz kihasználva... Valószínűleg arra, mikorra már az i7 teljesítménye amúgyis kevés lesz. :)

Nagyon drágállom személy szerint ezeket a procikat. A használt q6600-ak úgy 25k környékén mennek. Ezek i7-ek meg 70.000 fölött.

Ha teheted inkább hardverapróból vegyél procit. Lazán spórolhatsz vele 20.000-ret. Vagy többet. Meg ha nem feszeled agyon, akkor úgysem lesz baja.

[ Szerkesztve ]

(#5268) dangerzone válasza dangerzone (#5267) üzenetére


dangerzone
addikt

Javítanék: A phenom 2 x4 925-ös a q9300-zal van pariban alapórajeleik mellett. Viszont a q9300 pár %-kal gyorsabb, mint egy q6700-as, ami ugye ugyanaz mint a q6600, csak 2,4ghz helyett 2,67ghz az órajele.

[ Szerkesztve ]

(#5269) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Üdv!

Valaki le tudná nekem írni óvodás szinten hogy mi az a CPU PLL és QPI voltage? Találtam leírásokat de nem sikerült megérteni hogy mire is jók pontosan.
Még egy dolog. ha tuningolok a PCH-nak kell feszültséget adni? Én úgy gondolom nem mert az olyan mintha a régebbi chipseteknél a Déli hídnak adnék. Vagy rosszul gondolom?

(#5270) deicide


deicide
veterán

Segítséget kérnék. uATX lapot néztem (Intel DP55WB) egy i5 760alá, a kérdésem az lenne, hogy véleményetek szerint 3.6GHz környékét el lehet ezzel a lappal érni? Vagy válasszak inkább DP55KG-t?

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5271) ThaBoss válasza deicide (#5270) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Valószínűleg a kisebb lappal is elérhető a 3,6 környéke, de nem vennék rá mérget. Ha tuningolni szeretnél, inkább a DP55KG-t vedd, azzal lazán menne annyit, sőt többet.
De mindenképpen ragaszkodsz az Intel lapokhoz? Mert az ATX-es árából már komolyabb MSI/Giga/ASUS lapot kapnál!

(#5272) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

De kihalt a topik... Senki sem tud segíteni? :F

(#5273) ThePoweR


ThePoweR
senior tag

Közben már rájöttem a dolgokra.

24/7

[ Szerkesztve ]

(#5274) ThaBoss válasza ThePoweR (#5273) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Frankó beállítás, de LinX alatt szerintem el fog hasalni... :)
Tesztelted amúgy?

(#5275) ThePoweR válasza ThaBoss (#5274) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Teszteltem. De mennyi a nagyon káros a procinak? hőmérséklet? Mert LinX alatt elmegy 72 fokig is. BC2 és GTA 4 1 óra game után nem hasalt el. Az hogy LinX alatt stabil meg nem nagyon lényeg mivel olyan terhelést semmivel se tudok elérni.

(#5276) ThaBoss válasza ThePoweR (#5275) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Akkor rendben! Mert nagyon alacsonynak tűnt a Vcore, nekem ilyen beállításokkal 1,33V-on maradt meg.
Ami káros, az elvileg 1,4V és fölötte, Intel ajánlás szerint.
A hőmérséklet is elfogadható ekkora teljesítménynél, és az pedig természetes, hogy a gyakorlatban nem igazán fogod kitenni ekkora terhelésnek. :)

(#5277) kimi02 válasza ThePoweR (#5273) üzenetére


kimi02
őstag

Ez kurva jó eredmény :Y

:C

(#5278) ffodi


ffodi
veterán

Csak hogy egy kicsit felélénkítsem a topicot:

Kicseréltem a Noctuán a két gyári ventit(14cm-es noctua+12cm-es noctua). Lett helyettük elöl egy Enermax Magma, Középen egy Coolink SWif2 120p(azért így mert gyárilag is a középső venti légszállítása a nagyobb :) ), és hátul a TT venti helyett is magmát tettem be. Mindhárom a proci venticsatlakozóján van.

Gyári ventikkel LOAD

Új ventikkel LOAD

/Aki nehezményezi, hogy csak 1 kört futtattam, annak elárulom, hogy később sem megy feljebb max 1 fokot, illetve így lehet haonlítani a régebbi teszthez. :)) /

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5279) ThaBoss válasza ffodi (#5278) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Tudnál feldobni egy képet a kész remekműről? :R

Az avatarod meg nagyon tuti lett! :))

(#5280) kimi02


kimi02
őstag

Megállt a topik rendesen :O

[ Szerkesztve ]

(#5281) deicide válasza ThaBoss (#5271) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm...

Kezd körvonalazódni a történet, i5 760 lesz DP55WG lappal, a kérdésem az lenne, hogy ehhez megfelelő lenne-e egy 2x2GB-s Kingston CL9-es 1600as KIT, vagy valami tuningosabbat vegyek, hogy meglegyen a 4GHz? Illetve valaki kifejthetné, hogy hogy működik i5-nél a tuning, mit kell állítani a biosban, itt gondolom már nincs klasszikus értelemben vett FSB, a memóriák is "húzódnak"-e a procival együtt, vagy vissza lehet osztani itt is, stb...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5282) ThaBoss válasza deicide (#5281) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szerintem elég oda az a 2x2 Kingston. 1600 C9-en is jól mennek. Ennél gyorsabbat, ill. kisebb időzítésűt annyira nem fontos megvenni, mert nem fog akkorát dobni a teljesítményen, csak benchmarkokban látszik meg. Persze ha kapsz kicsivel többért gyorsabbat, akkor vedd meg azt.
FSB helyett már BCLK van, alapból ugye 133 Mhz. Ahogy növeled, úgy nő a RAM sebessége is. Maximum 10-es a visszaosztás a 760-nál, tehát majd úgy kell kalkulálnod tuningnál.

(#5283) deicide válasza ThaBoss (#5282) üzenetére


deicide
veterán

Akkor ha jól számolom, 21es az i5 760 szorzója, azaz a 4GHZ-hez 190es BCLK kell, a ram osztását kifejtenéd bővebben, hogy 190-en mennyin tud menni? Nem akarom a ramot túlhajtani, de az sem volna jó, ha a névleges 1600 alatt menne sokkal. Köszönöm.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5284) ThaBoss válasza deicide (#5283) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Azt nem tudom pontosan mekkora a szorzója, de azt hiszem úgy van, ahogyan írtad. A procinak menni kell 200at is, vagy többet.
Szóval mivel 10-es az osztás, így alapbeállításokon 133 bclk-val a RAM-od 1333-at megy. Ahhoz, hogy 1600-on menyjen a Kingston, 160 MHz kell. Tehát BLCK * 10 = RAM.
Mivel van kisebb osztás is ugye, használhatod 190 bclk-val 21-es szorzóval, de visszaoszthatod a RAM-ot lassabbra is. Ha XMP profilos a memóriád, akkor is belövi a profil sebességéhez a bclk-t.

Tuninghoz szerintem jó kiindulópont, ha meglesed a proci alapfeszültségét. Sok esetben van az, hogy alapfesz alatt is megy 3GHz fölött. Vagyis ha kifogtál egy jó procit, akkor akár a 160 bclk menni fog alapfesszel vagy még alatta is, és akkor máris mennek azok a RAM-ok 1600-on.

(#5285) deicide válasza ThaBoss (#5284) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm az infokat. Annyit még, hogy megéri a szenvedést a platformváltás (775->1156), vagy inkább egy q9550-et válasszak (a mostani egy EP45-DQ6/E8500/2x2GB), mindkettő kb ingyen van.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5286) gizmo20 válasza deicide (#5285) üzenetére


gizmo20
tag

minél később veszel alkatrészeket annál jobban sajnos nem éri meg,jövőre nyár körül megint jön az új tokozás,másik szemszögből nézve meg egy q9550 45-50 ezer alatt nemigen van,egy i7 920 meg 38-40 körül megvehető itt az aprón,ha pl most nekem lenne egy aránylag elfogadott, viszonylag elavult gépem,most nem vennék semmit,inkább megvárnám a jövő évet.

Have A Nice Day

(#5287) deicide válasza gizmo20 (#5286) üzenetére


deicide
veterán

Viszont egy i5 760/2x2gb ddr3 1600/intel p55 lap csak többet fog érni később, mint egy ep45-dq6/e8500/2x2gb ddr2 1066 és az utóbbiról az előbbire anyagi ráfordítás nélkül tudok váltani most.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5288) ThaBoss válasza deicide (#5285) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Nincsmit!
Megéri szerintem! Gyorsabb, fejlettebb és jobban tartja az árárt!
Mindenképpen jó döntés lenne az 1156-ra voksolni!

(#5289) SimonYana


SimonYana
addikt

Egy kis segítséget kérnék szépen!
Valamikor tudtam az Asusnál , hogy hogyan kell engedélyezni mind két modult , de a Giga lapomban egy bios frissítés után képtelen vagyok rájönni , hol kell! :W :W :W

Mutatom:

Előre is köszönöm! :R

® SimonYana ®

(#5290) ThaBoss válasza SimonYana (#5289) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szeva Yana!
Mondj nekem egy típust, átnyálazom a manualt, hátha van benne valami okosság! :)

(#5291) SimonYana válasza ThaBoss (#5290) üzenetére


SimonYana
addikt

Szeva!
Nagyon megköszönném! :R
P55A-UD5
Egyszerűen nem tudok rájönni , hol kell átálítani , hogy mind két modult használja újra!
Csak tudnám minek lehet letiltani és ha már van ilyen funkció , miért az az alapértelmezett , hogy ne használja mindkettőt! :W

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#5292) ffodi válasza SimonYana (#5291) üzenetére


ffodi
veterán

Hát ez érdekes, hogy letilt bios frissítés után 1 modult. Egyébként az UD4-ben nem találkoztam ilyen lehetőséggel.

Nekem akkor nem lát néha 1 modult, ha kevés a fesz a ramnak/qpi-nek, illetve, ha a kék slotba teszem őket, akkor is csinál néha ilyet.(mert ugye 2 modul esetén a fehérbe kell tenni(gigánál), de gondolom ezt tudod. :) )

ThaBoss:

Majd teszek be lassan képet. :K

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5293) ThaBoss válasza SimonYana (#5291) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Advanced Memory Settings-ben találtam pár dolgot, de egyik opciót sem tartom valószínűnek, hogy bezavarna.
Amit tudok javasolni:
1. CMOS reset, újra beállítani mindent.
2. cseréld fel a modulokat (mármint az alsót a fölsővel), vagy a másik csatornára átpakolni őket.
Sajnos semmi okosság nem jut eszembe! :(

ffodi: Már várom, kíváncsi vagyok hogy is néz ki... :))

(#5294) SimonYana válasza ThaBoss (#5293) üzenetére


SimonYana
addikt

Ne keressétek!
Megcseréltem a két modult és minden rendben!
Csak azt tudnám hogyan lehet ez mikor le sem vettem a gép oldalát! :W
Szóval fizikailag lett valami és most megoldódott!
Nagyon köszönöm!
Viszont az új bios szerintem igen csak sántít megint Gigáéknál! :F

® SimonYana ®

(#5295) SimonYana válasza ffodi (#5292) üzenetére


SimonYana
addikt

Elméletileg nem is szabadna működnie a kék slottban! Azt csak akkor aktív , ha már a fehérbe raktál!
De a Maximus 3 is meg csinálja ezt a trükköt!
Szerintem a ram foglalatok selejtek egy kicsit! :W
És majd minden gyártó lehet egy helyről kapja!

® SimonYana ®

(#5296) ThaBoss válasza SimonYana (#5294) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Na akkor megoldódott! Ez a lényeg! :)

(#5297) ffodi válasza SimonYana (#5295) üzenetére


ffodi
veterán

Igen-igen. :)

ThaBoss:

Itt van pár kép. Csak gyorsan csináltam őket, semmi beállítás, stb....

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#5298) Sol4r


Sol4r
tag

Hy!

Sikerült hozzájussak egy új konfighoz. Q6600 G0-ról váltottam i7 860-ra. alapból gyorsabb ez nem vitás hiába használtam 3,6-on 24/7-ben a quadot.

Kérdéseim egyben tanácskérések... a főbb pontok... maximális fesz lehetőségek amik még nem járnak elemi károsodással. S h mikre kell figyelni tuning közben. alaplapom ehhez agy ASUS P7P55D Premium memóriák egyenlőre kölcsönkértek ocz 1333 cl7 de a hó elején veszek sajátokat ősembertől g.skil 1600mhz cl7 1,35v

Várnám minden kedves hozzáértő szakmai tanácsát.

Ha kérdésetek van várom én is szívesen s igyekszem a lehető legpontosabb válasz megadásában.

Köszönöm!

Ha veszem a fáradságot, hogy válaszoljak az a minimum, hogy reagáljon rá.... Vagy leszek én is olyan, mint sokan mások, lényegébe friss reggel nem is foglalkozom vagy csak félválról....

(#5299) ThaBoss válasza ffodi (#5297) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Jaj de jó!
Nagyon ott van! :R

(#5300) ffodi válasza Sol4r (#5298) üzenetére


ffodi
veterán

Ezek a dolgok már többször megvitatott kérdések, és a feltevésük előtt legközelebb előbb használd a keresőt légy oly szíves. Szívesen segítek bárkinek, akinek tudod, szóval itt egy idézet a #5106-os hozzászólásomból:

Feszültségek:

QPI-nek 1,35V-nál ne adj többet, 200-as bclk-hoz elég szokott lenni 1,25-1,29V körül.

Procinak 24/7-re ne adj többet 1,45V-nál(ezt is csak akkor ha tudod hűteni. ) 4200MHz-hez 1,35-1,4V szokott kelleni.

CPU PLL-nek 1,9V-nál ne nagyon adj többet.

PCH core-nak elég az alapfesz álltalában, ha nem akkor szerintem max 1,2-1,22V ami simán adható neki.

Ramnak(hála az integrált ramvezérlőnek) ne adj 1,65V-nál többet(1,66V-os bioszbeállítás még belefér szerintem)

A többi fesz ne legyen auton, hanem tedd őket normalra.(giga lapok esetén)

Ezeket 24/7-es beállításhoz értettem, validra, vagy teszt erejéig mehet nekik kicsit több kakaó. Remélem nem maradt ki semmi.

Jah és tuningnál keresztbetesz általában a c1e, eist, egyéb c-statek ennél a platformnál is, szóval ha valami gáz van, akkor ezeket kapcsold ki először szerintem.

Ezek mellett:

PCI-E fix 100-ra
QPI mehet 36-os szorzó, ha nem megy, akkor marad a 32x.

ThaBoss:

Köszönöm. :R :R

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.