Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5016) ffodi válasza Bib (#5014) üzenetére


ffodi
veterán

Ismerem a linxet! Nálam kb annyira melegít mint az IBT.(elvileg hasonló, mindkettő 64bites linpack terhelés).

Ma picit hűvösebb van(31-32 helyett 27-28 fok van), 4260MHz-en c-statek és eist nélkül(mert ha bekacsolom ilyen tuningnál akkor fagy). Idleben simán 40 fok alatt van(~38 fok). ;] Terhelve everest 62-63 fok(ahogy a képen is látszik.) Prime alatt 69-70 fok.

Szerintem ekkora órajelen, ekkora fesszel, az nagyon durva eredmény, pl a vízhűtéses topicot alapul véve. Megérte ez a hűtő nagyon. :))

Mr.ovcsák:

"Felmerult bennem az a kerdes, hogy az i3/i5/i7 prcik mind csak a b csatornaban kepesek az oc memoria frekin rendessen mukodni."

Alap esetben ha két modulod van akkor csak a proci foglalattól távolabbi slotokba -nevezheted b channelnek is, ha úgy tetszik- kell tenni a ramokat (bennt van az összes alaplap users manualjában is :) ).

4 vs 2 modul esetén mindig is voltak problémák minden architektúra esetében ha jól tudom. Bár nem hinném, hogy a 4x1gb olyan nagy gondot okozna az integrált memvezérlőnek. Menni fog az szerintem rendesen, bár ha teheted inkább 2x2gb formában vedd meg.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.