Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Laraxior


Laraxior
titán

Van ide is valami olcsobb xeon megfelelo?
Illetve van lenyegi kulonbseg a magszámokon kivul a 7. 8. 9. Es 10. generacios processzorok kozott? :F :R utasítaskeszlet, ramtámogatás, azt latom, hogy a pcie szálak nőttek, az oke. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1852) mpierre válasza Laraxior (#1851) üzenetére


mpierre
veterán

Sajnos nincs. Teljesen felesleges küzdeni vele. Wikin nézd meg. A generáció meg kb mindegy, csak az órajel finomodott - már ha egyáltalán - meg a pcie sávok száma. Ja és a skalpolhatóság lehetősége változott.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1853) -Gabesz- válasza Laraxior (#1851) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

8. gen nincs. 7-9-10 van.
A 7. gen kupak alatt trutyis, delidelni kell. A 9. meg a 10. forrasztott.
Ram kezelésben állítólag kicsit jobb a 9. gen és talán a 7.gen is, mint a 10-es ,de nincsenek igazán nagy különbségek. 1-1 jó példányt bárhol ki lehet fogni.

(#1854) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1853) üzenetére

Régi mikrokóddal a meltdown/spectre nem lassítja le a skylake-x-et. Meg ugye ecc reg lehetősége miatt is jó a 7 genes. (Kivéve a kicsi i7 és i5 mert az asszem kaby lake)
Szóval sztem a legjobb ezen platformon valamelyik nagy 7gen i9-es . [link]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1855) Laraxior


Laraxior
titán

:D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1856) mpierre válasza Laraxior (#1855) üzenetére


mpierre
veterán

Osztán a dominator megyen-e szépen együtt a gskill-lel? (Ácsi. A ram csak 2 csatornás? -> Akkor nem hagy sok akadályt a tuning útjában...)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1857) Laraxior válasza mpierre (#1856) üzenetére


Laraxior
titán

Volt beallitott profil, de a plusz ram.miatt ugrott.
Amugy mennek egyutt, caak nem tudom, hogy a dominator is b-die, mert nem mutat semmit a typhoon. Az idozitese szerint nem, de a cpuz-nel a manufacturernel samsungot ir :D
Egyelore csak elinditottam, dobtam fel egy win10et. Meg drivereim simcsenek, be kell uzemelnem egy optikai meghajtot :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1858) MasterDeeJay válasza Laraxior (#1855) üzenetére

El nem tudom képzelni mi járhatott a tervezők fejében amikor a vrm-re rárakták azokat a pici ventiket (meg persze az a tonna műanyag). Nálam 300-400w TDP-nél játékok alatt is elég a gyári borda. Mondjuk a tápom felül van és valamit szív el tőle azaz nem teljesen passzív.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1859) -Gabesz- válasza MasterDeeJay (#1858) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Elég sűrű lamellás ez a borda, jó az a 2 kicsi venti.
Asrock extreme 4 lapomon nem volt venti, csak jó nagy borda. 500w fölött keményen melegedett. :)

(#1860) Laraxior


Laraxior
titán

Nektek működik a Typhoon? Valamiért itt nem nagyon sikerül kiolvasnia egyik ramot sem. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1861) mpierre válasza Laraxior (#1860) üzenetére


mpierre
veterán

Simánszki. (Most nem arról a gépről vagyok, így a PrtSc most kimarad.)

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1862) Laraxior válasza mpierre (#1861) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem mutat egy csomo helyet, de mindegyik unindetified. Cserebe viszont mindegyikben van homerseklet szenzor, legalabbis a hwinfo szerint.
Elinditottam 4.5GHzen, uncoret nem tudom hova lőjem, a ramokat meg 3600@CL14, 380as trfcvel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1863) MasterDeeJay válasza -Gabesz- (#1859) üzenetére

Indítottam egy prime95-öt, 450w 5 perc 51 fokig ment fel a vrm. Proci meg 80-85 fok (nagyvíz van de szerintem leszorítás lesz rossz, nem tudom mennyire kell meghúznom a blokkon) játékok alatt persze 40-50 fok csak.
Ramhűtők is fújnak keveset a vrmre szóval aktívan hűtöm.

Elkezdtem optimalizálni kicsit veszegetem le a feszeket. 4.5ghz 1.24v most load. De auto-n van az offset, azaz 1.15v + auto adaptive offset van beálítva. Nem tudom mennyi a gyári fesze a 7980xe-nek. Bár sztem az imc zabál mert 3200-on megy és a 4000-es ramfrekihez is kellett a fesz.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1864) arabus


arabus
addikt

9db Hynix djr 2rx8 reg ecc jött.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1865) MasterDeeJay válasza arabus (#1864) üzenetére

Érdemes lenne összevetni valahogy az enyémmel, azaz nekem ugyan ez van csak 1rx4 formában. Hogy vajon a 2Rx8 vs 1Rx4 mennyivel másabb 8db modullal.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1866) mpierre válasza MasterDeeJay (#1865) üzenetére


mpierre
veterán

Tök jó ez a szerver ram-os megoldás. Eddig csak egy r7 5700x mellett próbáltam, de ott a 2800-as, most 3200-on megy.

A meglévő 2×(4×8GB) mellet már nincs sok hely a gépben. :DDD Emiatt itt kihagyom.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1867) arabus válasza MasterDeeJay (#1865) üzenetére


arabus
addikt

Összevetjük majd :R ,de csak junius végén lesz összerakva a gép.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1868) MasterDeeJay válasza arabus (#1867) üzenetére

Elméletem szerint 4 modulnál a 2rx8 mindenképpen gyorsabb lesz, 8 modulnál meg közel egyforma.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1869) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Lefuttattam ezt a novabench nevű valamit.
A GPU meg a Storage nem lényeges ide most.

(#1870) arabus válasza -Gabesz- (#1869) üzenetére


arabus
addikt

Nagyon erős proci ez még mindig jól tolja.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#1871) tcfcsl válasza -Gabesz- (#1869) üzenetére


tcfcsl
csendes tag

Kedvet csináltál, hát én is megtettem. :)

(#1872) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Lakik még itt valaki?
Esetleg tudna valaki segíteni?
Van egy ilyen konfigom:
Asus Rampage VI Apex
i7 7820X
Corsair Dominator Platinium 4x8GB 3200Mhz CL16
RTX4070TiSuper
M2 Samu 970 Evo
Most az UEFI-be felajánlott Extrem OC van beállítva. 4,5GHz .
A gépet csak egy szoftverhez használom. MSFS2020
Itt az órajel nagysága lenne mérvadó.
Tudtok esetleg olyan beállítást javasolni amivel feljebb tudok kicsit menni!
Hűtés szempontjából nagyon rendben vagyok. 4.5GHz folyamatos üzemben sem mennek a magok 50C' fölé, tehát ott van lehetőség bőven!
Nagyon köszönöm az esetleges útbaigazítást!

[ Szerkesztve ]

(#1873) Kbhont


Kbhont
senior tag

Ezt én is megcsináltam... :F

(#1874) MasterDeeJay

Furcsa egy teszt, nálam nem is működik és random dolgok jönnek ki. Videókártyát sem hajtja meg. Host to device lenne a pcie sávszél az is hülyeség amit kíír.
HT offon van, 50 fokig sem megy fel a proci. Az SSD-n kívül semmit nem hajtott 100%-ra.
Ez valami régi tesztprogi lehet.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1875) -Gabesz- válasza Kbhont (#1872) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Egy remek tuning lapod van.
A cpu feszelését kell eltalálni és megnézegetni meddig bírod hűteni a procit.
Ha delidelt, akkor esélyes egy 4,8-5Ghz all core körüli tuning potenciál.

Ha nem kell olyan sok szál, akkor HT off mellett +0,1-0,2Ghz még kihozható.

(#1876) Kbhont válasza -Gabesz- (#1875) üzenetére


Kbhont
senior tag

Szia! Nem delidelt. Nem volt elég bátorságom hozzá...:)
Az az érdekes, hogy a VMX-t ki kellett kapcsolnom, mert az is hozott 5-6 FPS-t.
Ennél a szimulátornál, pont ezt a "Limited by main tread" hiba üzenet a legsűrűbb.
Viszont azt náztem, hogy a default CPU sebeséghez képest a lap által felkinált OC is hoz kb 10 FPS-t.
Szóval ha kicsit tudnék feljebb menni, már nagy segítség lenn!
Most pont határon bílleg, ha esetleg van valami nem várt jelenség, akkor jön a LAG.

(#1877) -Gabesz- válasza Kbhont (#1876) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

ha tudod hány szálat használ a game, akkor el tudod dönteni hogy elég-e HT off mellett a proci 8 szála.

Aztán mehet a manuál tuning.

(#1878) Kbhont válasza -Gabesz- (#1877) üzenetére


Kbhont
senior tag

Megnéztem pár videot az OC-vel kapcsolatban.
Olyan szélsőséges feszültségekről beszélnek, hogy csak néztem.
Volt akinek 4.8Ghz hez 1.280V kellett , volt aki csak 4,7GHz , de csak 0.97V -al.
De láttam 5Ghz-t 0.96Volttal is. Szóval fel van adva a lecke.

(#1879) mpierre válasza Kbhont (#1878) üzenetére


mpierre
veterán

Szilikon lottó + alaplap. Kb. :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1880) tcfcsl válasza Kbhont (#1878) üzenetére


tcfcsl
csendes tag

Nálam 8 magos proci még nem járt, így nincs tapasztalatom, de a 14-18 magos társaságból elég sokat kipróbáltam.
Esetükben már 4.2-4.3 GHz-hez is kellett kb 1.00 V.
4.6 GHz 1.10-1.15 V általában, a 4.7 GHz már inkább 1.15-1.20 V, utána határ a csillagos ég, illetve az olvadó alakatrészek. :)
De egy 8 magos még ebben a tartományban is hűthető lehet, igaz, 7820X esetén inkább delidelve.
A 4.5 GHz-hez mennyi feszültséget ad a lap neki?

(#1881) Kbhont válasza tcfcsl (#1880) üzenetére


Kbhont
senior tag

A gyári OC 4.5GHz -n 1,008Volt

[ Szerkesztve ]

(#1882) MasterDeeJay

Nálam 7980Xe így van beállítva bár nem finomítottam, lehet ráférne.
4.5Ghz all core, HT off, 3.2Ghz Mesh, 4Ghz ramok (8x16Gb hynix DJR ecc reg)
AVX2 4Ghz, AVX512 3.5Ghz

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1883) tcfcsl válasza Kbhont (#1881) üzenetére


tcfcsl
csendes tag

Akkor szerintem mehet az még feljebb is.
1.15 V-ig nem hiszem, hogy gond lenne. Persze figyeld a hőmérsékleteket.
4.6 GHz simán meglesz, de 4.7-4.8 GHz is esélyes.

(#1884) Kbhont válasza tcfcsl (#1883) üzenetére


Kbhont
senior tag

A hűtéstől nem félek. Egy jó kis monoblok hűti a lapot meg a cpu-t is. És két radiátorba tólja egy D5 pumpa. Meg külön a lap alja is ki van szellőztetve.

(#1885) tcfcsl válasza Kbhont (#1884) üzenetére


tcfcsl
csendes tag

Az igen! Akkor tolhatod nyugodtan, akár 5 GHz-ig is.

(#1886) Laraxior


Laraxior
titán

A 10magos 9900X mennyire hűthető delid nelkul? Talaltam egyet jó árban :B :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1887) mpierre válasza Laraxior (#1886) üzenetére


mpierre
veterán

Vízzel vagy levegővel? Vízzel esélyes egy tűrhető tuningot összehozni. Levegővel 3,5kg réz bevetése mellett... ;]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1888) MasterDeeJay válasza Laraxior (#1886) üzenetére

Meg macera forrasztottat delidelni.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1889) Laraxior válasza mpierre (#1887) üzenetére


Laraxior
titán

Vízzel természetesen. 2x280as radim van, de van egy harmadik is elfekbőben, ha csatába kellene invitálni. :D
Lehet behúzom, szép dobozos darab :B Pár euroert talan elmegy a 7820X is még, bár ez kb az alja processzor ebben a szegmensben :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1890) mpierre válasza Laraxior (#1889) üzenetére


mpierre
veterán

A 10940x + 6700xt egy 280-as + egy 420-as radival tengődött 36-38°C körül. Csak procit hűtve meglesz az.

@MasterDeeJay: A 99xxX sorozat már forrasztott? Nem a 109xxX-től tértek vissza a forrasztáshoz?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1891) MasterDeeJay válasza mpierre (#1890) üzenetére

A 99xx már forrasztott. [link]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1892) mpierre válasza MasterDeeJay (#1891) üzenetére


mpierre
veterán

:R Kellemetlen.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#1893) Laraxior


Laraxior
titán

Itthon, szerszam nelkul le lehet kapni a kupakot? Mint anno a 7700K esetében, elég volt egy penge es kesz is volt, vagy mindenképpen kell egy delid tool? Bar ha pasztás, akkor annyira nem foghatja oda semmi a kupakhoz. Ebayen van 310ért 7980XE, vagy 200ért dobozos 9900X.
Valamelyiket be kellene húznom, csak úgy erdekességképpen :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1894) MasterDeeJay válasza Laraxior (#1893) üzenetére

Szokott lenni azért 310 eur alatt is 7980xe. Bár én is annyiért vettem holland eladótól de az delides liquid metalos volt.
Én biztosan a 7980xe-t venném újra de eleve delideset, nem drágább a rendberakott delides. Gyári állapotút nem érdemes megvenni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1895) MasterDeeJay

Nekiálltam optimalizálni.
VCCSA és VCCIO állítása nálam értelmetlen. 1.1v-on is ugyan úgy megy a ram 4000-et. De valamiért a biosban auto-n hagyva egészen 1.35-1.4v-ra mennek fel, szóval kézzel vettem vissza, nem tudom mennyi a gyári értéke. Csak a system agent befolyásolja a max ram órajelet.
Mesh-t visszább fogom venni 3.2-ről 3.0-ra ha kevesebb fesszel is megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1896) Laraxior válasza MasterDeeJay (#1895) üzenetére


Laraxior
titán

Holnap nem dolgozom, ránézek én is, hűtés van, direct die, a ramok b-die, elvileg akadály nem lenne, de elég macerásnak tűnt nekem ez az evga bios, ez a mesh pl azt se tudom micsoda :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1897) MasterDeeJay válasza Laraxior (#1896) üzenetére

Szerverekbe szánták ezt a felépítést ami ezeket a procikat jellemzi. Ez miatt a magokat és az L3 gyorsítótárat ez a mesh köti össze. Igen nagy hátránya hogy egy szálon ez miatt lassabb mint az asztaliak alapból. Ezért kell a mesht is húzni hogy behozza a lemaradást.

SkylakeX-re (7980XE) vonatkozóan ezeket tapasztaltam:

A mesh/cache 3-3.2Ghz-re húzható. Külön van rá fesz 1.1-1.2v között érdemes max használni, ez felett csak az áramot zabálja.

Ha a ramot akarod húzni 3600-4200 között van a max de inkább csak 4000. Ahhoz kellhet adni extra feszt a system agent-nek +.350v-+.400v, ez felett már degradálódhat.

B-die nálam szarul ment, pontosabban lap nem támogatta rendesen, el sem indult vele csak előre beállítva de úgy is arányaiban gyenge eredményt ért el hiába volt kiélezve jó időzítéseken. Hynix DJR-t használok most, az időzítésekben igen gyenge de közel azonos eredményt ad mint a B-die alacsony időzítéssel.

Proci nálam 1.16v-on ment 4.5Ghz-et HT nélkül, 1.18v-on HT-vel. Játékoknál HT felesleges 10+ mag felett, kevés dolog használja ki és csak a hőt termeli.
Ha a lapot támogatja gyárilag az ECC-REG ramokat akkor azokat is használhatod akár új biossal is ki bios moddolásal. (csak SkylakeX támogatja az ECC REG-et!)
Nálam Asrock vcore auto-t hagyva 1.25v-ot állít be ami nem vészesen több, baja nem lesz tőle. 1.35-1.4v a max ami már épp határeset, én ennyit már nem adnék neki, hiába van nagyvíz, plusz párszáz mhz-ért többszáz watt extra fogyasztás nekem nem éri meg.
4500 all core az olyan középút, bár lehetne talán kevés maggal gyorsabbat több maggal kevesebbet, én nem szórakoztam vele még.

AVX2 és AVX512 szorzók is vannak, még nem kisérleteztem ki. 40 és 35-re állítottam be (-5 és -10 a 45-höz képest) Mindenképpen ajánott már az elején levenni talán AVX offset néven van, akár mindkettőt 10-el és később emelgetni fel.
OCCT tesztet SSE módban így ki lehet tesztelni a max órajelet, aztán később hozzáálítani az AVX-et mert AVX módban többet fog enni és ronthat a stabilításon is ha túl magas. AVX512 meg horror 4Ghz felett, legalábbis nálam olyankor extrém módon fűt és zabál (600w+)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#1898) Laraxior


Laraxior
titán

Basszus, volt fent egy 7940X, 175€-ért, addig vacillaltam rajta amig elvitték, 14 mag már elég lett volna. :D HToffal is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1899) Laraxior


Laraxior
titán

:D

Végül csak nem bírtam magammal ;]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#1900) mpierre válasza Laraxior (#1899) üzenetére


mpierre
veterán

Melyik lapba megy? Htpc-nek tán kicsit erős lenne... ;]

Egy 10980xe-re talán még én is beneveznék. Mindössze az ára nem tetszik. Mert ahhoz a 10940-t is el kéne passzolnom. A vízhűtést meg épp most építettem át...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.