Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1105) ÁdiBá válasza ffodi (#1086) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Probáltam, nem hozott változást, CPU-Z fullra hülyeséget ir nálam...

ÁdiBá

(#1106) westlake válasza ÁdiBá (#1105) üzenetére


westlake
félisten

Mivel másnál jó, egyértelmű, hogy valamilyen beállítás hülyíti meg. BIOS reset után egyesével kell átállítani a dolgokat és akkor ki fog derülni, hogy mi okozza a dolgot.

Egyébként van június 15-ei BIOS (1401), ha valakit érdekelne. :)
Én a 0802 óta lusta vagyok frissíteni. :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1107) ÁdiBá válasza westlake (#1106) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem most jelent meg mai nap folyamán az új BIOS.
ASUS X299 Gaming-E lapomhoz, szintén 1401 verzió.
Már rakom is fel, ártani nem árthat.

ÁdiBá

(#1108) Dandris


Dandris
tag

Sziasztok.

Ha valakik nyomdai előkészítéssel (corel, adobe progik), reklám filmek utóvágásával meg egyéb grafikai munkákkal foglalkozik, és játszani is nagyon szeretnek (BF multi, SW multi, de single game is együtt, verseny ki hamarabb tolja ki 100%-ra) az anyagiak úgymond mellékesek, és 1 géppel szeretnék megoldani a nagy feldolgozó teljesítményt és jó játék teljesítményt, akkor ez a hedt platform nekik szóba jöhet?

5 fős csapatról lenne szó, 5 gépről, egyformákról, most is így van. Jelenleg x99-en vannak, asus x99-e ws lapok, 5960x procik, 128gb ram, 980Ti sli, meg pcie ssd-k tömegével.

Amit nézegetnek, és a kérdés felmerül, az mondjuk így nézne ki: asus ws x299 sage lap, 128gb ram és itt jön a proci kérdés, jó lenne a 7980xe, ott sok a mag, de játékra meg jobb a sok Ghz.... itt jön a tanácstalanság.

Szerintetek?

Van olyan felállás is, hogy asus WS C621E sage lap, és mondjuk két 8 vagy 12 magos xeon procival, ezek 4.2Ghz-re boostolnak (náluk komoly vízhűtés van, az nem gond) itt mehetne a lapra ram dögivel, kérdés használja -e a játék a 2db procit, vagy csak egy procit használ?

Szóval megy a matek, és szeretnénk tőletek tanácsot kérni.

köszönöm
üdv

[ Szerkesztve ]

(#1109) Necc válasza Dandris (#1108) üzenetére


Necc
addikt

Mi a fontosabb, a munka vagy a szórakozás? :D
A játékok általában sokkal kevésbe CPU igényesek, nem véletlen hogy egy csúcskategóriás VGA-t is az esetek 99%-ában egy középkategóriás i5 is kiszolgál, ott inkább a GPU fog számítani.

Illetve ha RAM-ot duplázol, bár valószínűtlennek tartom, de ügyelj rá hogy nehogy szoftveres limitbe fuss: [link]

Win8/8.1/10 Home csak 128GB-ot címez meg, míg a win7 (mindegy hogy home/pro/ultimate) 192GB-nál többet sehogy se tud. Ebbe beletartozik ugyebár a dVGA RAM-ja is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1110) westlake válasza Dandris (#1108) üzenetére


westlake
félisten

Ha dual lap, akkor csak olyan CPU-t érdemes venni, aminek sok magja van. A 4.2 GHz biztos, hogy nem allcore, hanem csak egy magra vonatkozik. Az általános specifikációkban mindig az egymagos boosot adják meg. A legtöbb embert ez nyilván megtéveszti. Ha fontos a sok mag, akkor a helyedben vennék egy Supermicro lapot (~150k), meg két darab 24 magos CPU-t az eBay-ről (~150k!).

mod: egyébként elképzehető, hogy valóban 4.2 GHz-re boostol minden magot, de nem nagyon hiszem. Mondjuk a 165W elég magas ahhoz 12 magnál, hogy valóban 4.2 GHz legyen. Ettől függetlenül én biztos, hogy nem vennék "boltban" Xeon-t. Egy árából kettőt lehet venni eBay-en.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#1111) Dandris válasza Necc (#1109) üzenetére


Dandris
tag

All in one-t szeretnének. :)

A ram-ra köszi szépen, windows 10 pro most és jövőben is, és jó hogy mondtad hogy max 192Gb ram :R
simán megvettük volna a 256gb-ot :(

A cpu-ra: a dilemma még mindig adott, egy sok magos de alacsony alap órajelű proci mit tudhat egy 1080ti sli-vel mondjuk? ahogy manapság mondják "kihajcsa" vajon?

Westlake: köszi megpróbálok utána járni allcore-e a boost, de itt megint csak az a kérdés, játékra elég lesz-e a sok mag és alacsony órajel? illetve profitálnak a játéákok a 2 prociból? munkára egyértelműen ez lenne a profi, mondjuk a drágább is... megnézzük az ebay-t is, senki nem ellensége a pénzének :R

köszi

[ Szerkesztve ]

(#1112) westlake válasza Dandris (#1111) üzenetére


westlake
félisten

Bocsánat, odáig nem terjedt a figyelmem, hogy játék is. Arra egyértelműen a kevesebb, de gyorsabb mag a jobb választás. 6-8 magnál többet kár is erre szánni.

Play nice!

(#1113) Dandris válasza westlake (#1112) üzenetére


Dandris
tag

És akkor azt esetlegesen kétszer? Próbáltam guglizni, de annyira kevés az infó erről hogy használják -e a két procit a játékok. Vagy kár is ezen rugózni, egy 8-12 magos 4.2-re boostoló procinál?

(#1114) westlake válasza Dandris (#1113) üzenetére


westlake
félisten

Desktopban nem megoldható (vagyis de, de azok meg még 1366-os konfigok), Xeon-ban meg simán megvalósítható és az alaplapok meg nem olyanok, hogy ne lehetne játékos VGA-kat beletenni és játszani a vason.

Play nice!

(#1115) Necc válasza Dandris (#1113) üzenetére


Necc
addikt

Egy bizonyos határ fölött viszont már nem nyernél semmit se: [link] [link]
Bár az is igaz, ezek a gépek már túlnyúlnak a HEDT-n is.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1116) ÁdiBá válasza Necc (#1115) üzenetére


ÁdiBá
addikt

:D 10 ezer dollár a CPU? :C

ÁdiBá

(#1117) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Üdv kollégák!

Tanácsot szeretnék kérni.
7740X procim hagyományos léghűtéssel, Scythe Mugen 5 Rev.B-vel van hűtve.
http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/mugen-5-revb.html
A CPU-t húzás nélkül alap turbo 4,5 GHz-en, teljesítmény igényes munkára néha játékra használom.
Nyár beköszönte óta a CPU 80fokC fölé kúszik. Takarítást, jó minőségű paszta cserét próbáltam, venti rendben.
Több órás használat mellett gondot okozhat?
A vízhűtést műszakilag nem tartom jó megoldásnak, kerülném. Egy jobb fajta léghűtés segíthet?

Termoelektromos CPU hűtővel van valakinek tapasztalata?
Ez nagyon tetszik
https://phononic.com/hex/
A gyártó 140W TDP hűtési teljesítményt garantál. Mit gondoltok?

Üdv
Laci

[ Szerkesztve ]

(#1118) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Lehet melegíti a hűtőt a 4db 4000 MHz-es DDR4 modul?

A lényeg lemaradt: olyan hűtőt szeretnék találni amivel, a CPU hőfok kánikulában is megáll 50-60 körül. :DD

[ Szerkesztve ]

(#1119) eldiablo válasza macgeedy (#1118) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem a hűtővel van a baj, hanem az Intel féle pasztával.
5.2Ghz-en melegben vízhűtéssel 36fokopn megáll a procim.
[link]

Esetleg keresheted Vcore-ban az alját, mert gyárilag bőven túl van feszelve.

(#1120) macgeedy válasza eldiablo (#1119) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Köszi! Mindenképp maradnék a léghűtésnél. Nem vagyok jártas a delid? témában. Ha jól értem a gyári borító lemez rontja a hőátvitelt. Ha leszedném csak vizzel hűthető vagy visszamehet a borda?

(#1121) eldiablo válasza macgeedy (#1120) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Inkább a kupak és a mag között lévő canis merga az oka. Ki kell cserélni a pasztát és mehet vissza kupak rá. Fontos tudnod, hogy ugrik a garancia, ha szétvágod a procit. Ha rászánnád magad, keress aprón szakembert, mert elsőre nem olyan sima liba.

(#1122) macgeedy válasza eldiablo (#1121) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Sejtettem a garivesztést. Szakember keze alatt van esély a sérülésre?

(#1123) eldiablo válasza macgeedy (#1122) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Általában minimális. Ennek vastag nyákja van, nem hajlik, viszonylag könnyű pengével is felvágni, de mondom, ne állj neki, ne ez legyen az első.

(#1124) macgeedy válasza eldiablo (#1123) üzenetére


macgeedy
csendes tag

Mit is próbáljak először? :))

(#1125) eldiablo válasza macgeedy (#1124) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Én ha a helyedben lennék ezzel kezdeném: [link]

(#1126) mgabi válasza macgeedy (#1124) üzenetére


mgabi
senior tag

Fordulj szakemberhez, ne berhelj!!! Folyékony fém annyiba kerül szinte, mint maga a delid, szóval még nem is racionális magadnak csinálni. Gari vesztés :))) Én még nem láttam és hallottam olyan prociról, amit tönkre ment volna ésszerű OC mellett sem a gari időn belül.

(#1127) Necc válasza mgabi (#1126) üzenetére


Necc
addikt

Tudtommal ezeknek a pasztáknak az alapja a gallium amit ötvöznek más fémekkel hogy szobahőmérsékleten is folyékony maradjon, viszont ha folyékony fém (akárcsak a higany) szilárd fémmel érintkezik, akkor ott elkerülhetetlenül elegy képződik.

Ebből ugyebár az alumínium a leghíresebb, eléggé reaktív a legtöbb folyékony fémmel (AlHg reakció eléggé érdekes, neten szerintem van róla pár videó), de neten körülnézve is van pár videó, ahol a gallium beleette magát a rézbe, bár igaz ez utóbbihoz már évek kellettek.

Nem tudom mi a helyzet a processzorokkal, milyen fém van a tetején, vagy a kupak, de egy dolog biztos, miszerint a gallium bele fogja magát enni ebbe a rétegbe is, a kérdés az hogy hosszútávon ez milyen vagy mennyi kárt okoz?

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#1128) eldiablo válasza Necc (#1127) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Semennyit. Legfeljebb esztétikai a dolog, funkcionálisan nem érinti. A CPU mag teteje meg ugye nem fém, hanem szilícium, azzal nem csinál semmit.

(#1129) mgabi válasza Necc (#1127) üzenetére


mgabi
senior tag

Aluval nem szabad használni. Réz, acél, IHS, procimag OK. "Esztétikai" problémát okoz csak hosszabb távon. Eltávolítani nem egyszerű, a felület újrapolírozása javasolt. Valamit valamiért sajna, agresszív anyag.

(#1136) WoodrufF


WoodrufF
tag

Sziasztok!

Azt látom, hogy mindenki csak a szorzót emeli tuningnál, a BCLK pedig fixen 100, ennek mi az oka?
Előző platformomnál pont fordítva volt, a max. szorzó fix, és csak a BCLK -t lehetett húzni.

A másik kérdésem, hogy delid után miért kell visszarakni a kupakot a procira?

(#1137) eldiablo válasza WoodrufF (#1136) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mi volt az előző platformod, 775? :DDD

Kell valami ami leszorítja a processzort, többnyire a kupakkal van megoldva, tom_tol kolléga nyomta on die itt, de nem volt sok előrelépés, ha jól emlékszem.

(#1138) WoodrufF válasza eldiablo (#1137) üzenetére


WoodrufF
tag

1366

És most, hogy kikacagtuk magunkat, és félre tettük a viccet kapok választ? :F

(#1139) keIdor válasza WoodrufF (#1138) üzenetére


keIdor
titán

Ott még úgy volt igen, nekem is az i7-920 annó 200x19-en ment tartósan. 133MHz volt az alap BCLK freki.
Sandy Bridge, P67-el ez változott, azóta vannak K procik, feloldott szorzóval. A BLCK azóta más frekvenciákkal szinkronban van, szóval 100MHz-től nem lehet eltérni. Ez szándékos az Intel részéről.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1140) WoodrufF válasza keIdor (#1139) üzenetére


WoodrufF
tag

Értem, köszönöm.
Azért kérdezem mert haver a 4930K prociját 125MHz -en használja már évek óta, és ő ajánlotta, hogy a BLCK-t is húzzam, mert minden gyorsul tőle.
Mi történhet, ha valaki mégis emel a BLCK -n, tönkremehet valami?
Valaki próbálta már mégis piszkálni, vagy csak hiszünk az intelnek, hogy tilos?

(#1141) eldiablo válasza keIdor (#1139) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Bocsánat hogy bele szólok, de el lehet térni, zárt szorzós processzoroknál 103Mhz-ig, unlockoltnál pedig amíg bírj a a cucc, csak AVX nem működik, illetve desktopoknál az IGP is megáll.

Még egy apróság, 775-ből is volt unlockolt, az E6500K, itthon nem volt tömegtermék.

WoodrufF:
Nyitott szorzós processzornál felesleges szívni a bclk-al, borzasztó egyszerű, a szorzót kell emelni.
És ne vedd a szívedre, viccnek szántam. :)

(#1142) dodoroli


dodoroli
tag

Sziasztok!
7800x-et szeretném húzni egy kicsit lehetséges és mit állítsak?Van e értelme egyébként?
Vizes a hűtés azzal nem lehet gond(ekwb).

(#1143) m0h0senator válasza dodoroli (#1142) üzenetére


m0h0senator
őstag

A hűtéssel nem is csak a kupak alatti takonnyal...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#1144) keIdor válasza WoodrufF (#1140) üzenetére


keIdor
titán

A PCI-E-t pl. azt hiszem emeli. Régen 100-ra lehetett fixálni, ma már nem, BCLK emeli azt is.
Meg a déli hídon is valamit.

Videókártya, SSD, HDD, egyéb PCI-E cuccok és SATA cuccok miatt ne piszkáld. X79-nél még lehet piszkálni, 3820-at is csak azzal lehetett használni.
De P67, Z67, Z77, Z87, Z99, Z270, Z370 csak szorzó.
X79 nem érintett, X99-et nem tudom.

Kakukktojás a Z170, vannak biosok, amivel megy a dolog.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1145) keIdor válasza eldiablo (#1141) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, hogy 102-103MHz-ig megmarad a stabilitás, de csepp a tengerben, amit nyersz vele. Cserébe 103MHz-nél lehetnek anomáliák. Pont az a baj, hogy mást is emelsz vele.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1146) eldiablo válasza keIdor (#1145) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Gyári BIOS-al nem is megy feljebb, POST-nál megáll a gép, nem ad képet. Moddolt BIOS-al csak a processzoron múlik, hol fogja meg az uncore. Volt i5 6500T nálam az 200 bclk OC-t bírt el, 24/7-re 192 volt belőve és nem volt bajom vele. :U Ugye core-uncore 1:1 és ezen szoktak elcsúszni.
Persze ez mind csak a non K procikra igaz, unlockoson vissza lehet venni az uncore-t.

[ Szerkesztve ]

(#1147) keIdor válasza eldiablo (#1146) üzenetére


keIdor
titán

Persze, mert vannak BIOS-ok Z170-re, ahol megoldották, hogy a BCLK frekvencia tényleg csak azt állítsa. Aztán jött az Inteltől a "parancs" hogy vegyék el ezt a lehetőséget. Sajnos ez csak régi BIOS-al megy már... illetve pont emiatt Kaby Lake eleve ezekkel nem is megy.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1148) macgeedy


macgeedy
csendes tag

Sziasztok!

Home-office-ra állok át. 2017 ősszel vásárolt x299 konfigom-at lehet megvenné a cégem, mert csak céges tulajdonú géppel csatlakozhatok a szerverre.
Szerintetek a vásárlási árnak hány százalékát érheti most a gép?

(#1149) mgabi válasza macgeedy (#1148) üzenetére


mgabi
senior tag

Van külön topikja: [link]

(#1150) macgeedy válasza mgabi (#1149) üzenetére


macgeedy
csendes tag

köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.