Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) KAMELOT válasza ÁdiBá (#419) üzenetére


KAMELOT
titán

Delid loadban -20C-kot hoz. Rendes vízet építs. Pumpa, radi, blokk, csövek és víz. Így egyedi vized lesz olyan amilyen tetszik. Színskála széles! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#502) Necc


Necc
addikt

Kerhetnek egy kis segitseget tuning illetve rendszer stabilitas kapcsan? Jo regen foglalkoztam vele, es picit mara megkopott a tudasom.

Mit celszeru hasznalni stressz tesztre? Jelenleg prime95-ot hasznalom.
Mit celszeru hasznalni homerseklet monitorozasra, es azon belul mit kell figyelni? Jelenleg AIDA szenzor ertekeit olvasom, es a "CPU Package" a referencia (alt. ez a legnagyobb)
Mit celszeru meresre hasznalni? Jelenleg CPU-Z -vel merem, de ez csak a Core #-0 -t meri, es "Core Voltage" ertek szinte sose megy 1V fole.

Illetve mik azok az ertekhatarok amiket tartani kellene? (Orajel, feszultseg, stb.)

Illetve erdemes-e magonkent allitani az orajelet?

Az alaplap auto-tuning funckioja belott nekem 4.4GHz-et, kiveve core4 core6, ott 4.6GHz-et szabott meg, Core Voltage 0.996V (CPU-Z-bol olvasva), es package temperature felszokott kb. 20 perc utan 110C-ra (azaz az auto-tuning megfozne a rendszert?).

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#503) westlake


westlake
félisten

Play nice!

(#504) Achill3uS válasza westlake (#503) üzenetére


Achill3uS
veterán

igy néz ki brutto 750 ezernyi cpu és alaplap :)) szép kombó, kivánja a delidet és a nitrot :D

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#505) #Morcosmedve válasza westlake (#503) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Pff, korrekt! :Y
Grat! :K

© asszongya'hogy

(#506) mgabi válasza Achill3uS (#504) üzenetére


mgabi
senior tag

:R :R :R

+ram+táp+vga+meg egyéb kacat. újabb 750e

[ Szerkesztve ]

(#507) KAMELOT válasza westlake (#503) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem is olyan drága ez a lap!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#508) westlake válasza KAMELOT (#507) üzenetére


westlake
félisten

Nincs úgy túlárazva, mint a ZENITH a saját kategóriájában.
A TR csak egy botlás volt. Most már csak a VROC-ot kellene megoldani valahogy.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#509) westlake


westlake
félisten

Vajon ez jónak számít?

Mondjuk én már a Xeon-okra hajtok. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#510) Achill3uS válasza westlake (#509) üzenetére


Achill3uS
veterán

a 4ghz ezeknek a prociknak semmi, 4500at lazán ki tudsz hozni mindennapra, az architektura birja csak a hőátadás a kérdéses ha vized is van a kupak és a paszta minősége a die-on a fékező tényező.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#511) westlake válasza Achill3uS (#510) üzenetére


westlake
félisten

Az architektúra egy dolog. Az "ezek" alatt most konkrétan a 7980XE-t, vagy az összes Skylake-X-et érted? Mert nem mindegy. Nyilván a magok számával egyenes arányban nő a hibaszázalék is. A kérdésem az adott típusra és az adott feszültségre vonatkozott. Vagy már nem divat nézni, hogy egy CPU mit bír "alap feszen"? ;)
Mondjuk elégy szörnyű, hogy milliárdnyi feszültséget lehet állítani. :B

Play nice!

(#512) westlake


westlake
félisten

4100 MHz-hez kevés az 1000mV. 1050mV-on (nyilván) megy, de akkor már a legmelegebb mag 88 °C (~250W). Pattintok majd még plusz ventilátort a bordára, meg mecsinálom a delid-et, ha megjött hozzá a szett. Addig elvagyok vele így.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#513) Achill3uS válasza westlake (#511) üzenetére


Achill3uS
veterán

elméletben igazad lenne de szerintem átlagosan a high core count procik (7920X-tol felfele) még jobban mennek mint a low core count skylake-x-ek. csak úgy mint az amdnél a thredripper esetében, a legjobb magok kerülnek rá és a gyengébbekből lesz sima ryzen. nyilván az intelnél monolitikus die-rol beszélünk de attol még a silicon minőségével lehet játszani...
az is ezt a teóriát támasztja alá, hogy ha nincs hütési korlát ln2-vel nincs különbség köztük, elég megnézni a tömegében hwboton az eredmények is ezt mutatják. léggel ez persze a 140W-os prociknál nagyobb elvezetendő hőt jelent de delid nélkül is láttam már jobb 7980X-eket mint az én 7900X-em pedig majdnem 2x annyi mag/szál van benne. erre vonatkozott az "ezek" kijelentésem. csak a hőátadás szab határt a skylake-x-nek és az adott példány silicon minősége, nem számit hány magos. a tapasztalat ezt mutatja.

az alapfeszes tuning már egy ideje problematikus mivel nincs pontos meghatározott alapfesz csak egy adott tól-ig érték. a vidje pedig minden procinak más és más megint csak a silicon minőségtől függően.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#514) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok!:) i7 7700k alternatívát keresek 2066-os platformon játékra. Meg is találtam az i7 7740x személyében de volt pár érdekes dolog. Létezik hogy az i7 7700K játékban le lépi a 7820x-et és az i9 7900x-et is. Mert csak azt láttam eddig hogy játékban el veri mind a két nagyobb x-es testvért. Mert lehet kicsit áldoznék még rá ha a 7820x-et nem lépné le egy i7 7700K. Előre is köszönöm. :R

Csak az ASUS!

(#515) Achill3uS válasza Hubba12 (#514) üzenetére


Achill3uS
veterán

kevés olyan játék van ami jobban skálázódik több magra mint órajelre és az általad emlitett cpuk igaz hogy 8-10 magosak de gyárilag joval alacsonyabb orajelen mennek mint a 7700k. ez ennyit számit.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#516) core i7 válasza Hubba12 (#514) üzenetére


core i7
addikt

+ mivel átvariálták a cachest így ez is a 7700k nak kedvez :)

(#517) Hubba12 válasza core i7 (#516) üzenetére


Hubba12
senior tag

JA értem. Akkor valószínű hogy a 7740x-hez nem úgy nyúltak hozzá. Akkor nem éri meg játékra egyik nagy testvér sem a 7740x-en kívül. köszi.

Csak az ASUS!

(#518) eldiablo válasza Hubba12 (#514) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Játékban 5Ghz-en 7700K-7740X, 7800X kb. ugyan azt hozta nekem. GTA V, Metro LL, Wolfenstein NO/OB/ II - TNC, Fallout 4 játékokban GTX 980 Ti Matrix társaságában.

(#519) Hubba12 válasza eldiablo (#518) üzenetére


Hubba12
senior tag

Hmm ez érdekes a gta 5-ben eddig mindig meg alázták a 7800x-et de ha azonos órajel a lényeg akkor már jobb a helyzet. :R hogy sikerült a 7800x-et 5000-en használni? válogatott, delid vagy esetleg víz? vagy mindhárom?

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#520) eldiablo válasza Hubba12 (#519) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Alapórajelen lehet. Én mondjuk alapon egyszer sem bootoltam be vele. :DDD
Delidelt, nem válogatott és épített vízzel van.

(#521) Hubba12 válasza eldiablo (#520) üzenetére


Hubba12
senior tag

Sokat segítettél ezzel. Köszönöm. Fontos volt a komolyabb x-es proci a quad channel miatt nekem meg a több pcie-lane miatt. De nem akartam fps-t bukni, ezért úgy volt hogy i7 7740x-lesz. De most jelenleg I7 7820x-en agyalok:) Delidelni én magamnak biztos nem fogok nem merek, épített víz helyett megpróbálom a kompaktot. Apropó a delid magadnak úgy vetted vagy van erre megbízható ph-s kolléga? :R

Csak az ASUS!

(#522) eldiablo válasza Hubba12 (#521) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Achill3uS-t keresd bátran delid ügyben, nekem is Ő csinálta.
Ha órajel kell akkor 7740X. Az enyém 5.2Ghz-et megy 1.35V-al 24/7-re.
Multi GPU-zol, hogy kell a sok PCIE sáv?

(#523) Hubba12 válasza eldiablo (#522) üzenetére


Hubba12
senior tag

órajel+mag+m.2 ssd 2 és akár 2 vga.:) :R Nekem egy 4600-4800 mhz-es x-es is bőven jó lenne:) nem vágyom 5000 vagy e feletti mhz-ekre:) Azt szeretném ha 200 dolog megy a háttérben az se jelentsen gondot a gépnek:) inkább minusz 400 mhz a 8 magért cserébe:)

Csak az ASUS!

(#524) KAMELOT válasza Hubba12 (#523) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor 8-10 magos procit nézzél. Megéri!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#525) westlake válasza Hubba12 (#523) üzenetére


westlake
félisten

"Azt szeretném ha 200 dolog megy a háttérben az se jelentsen gondot a gépnek..."

Ez sokkal inkább IO, mint CPU művelet. Vegyél egy Samsung 960 PRO-t, szeretni fogod. ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#526) Hubba12 válasza westlake (#525) üzenetére


Hubba12
senior tag

tervben van :DDD (smiley) rendben köszönöm. 4.6-on vagy 4.8-on tuti nem veszitek semmilyen teljesítményt a 7820x-el egy 7700K hoz képest, és meg van benne minden ami kell zsír:D

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#527) westlake


westlake
félisten

Nálam a CPU-Z nem a valós feszültséget mutatja (APEX), érdemes ellenőrizni, hogy nálatok mi a helyzet. A Core Temp-et minden tekintetben csak javasolni tudom!
(CPU-Z 896mV, CT 1051mV, ~17.3%-os eltérés)

Tudom, hogy gagyi sebesség, de delid és víz nélkül nem piszkálom.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#528) Achill3uS válasza westlake (#527) üzenetére


Achill3uS
veterán

igen, ezt pont elfelejtettem megirni az előző postomban, hogy a cpuz nem mutat valós vcore-t egyik 2066-os lap esetében sem. érdemes kimérni.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#529) eldiablo válasza Achill3uS (#528) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

CPUZ nekem XOC módban VID címszó alatt a beállított vcoret jelzi.

(#530) Achill3uS válasza eldiablo (#529) üzenetére


Achill3uS
veterán

na ez azért érdekes mert xoc módban cpuz ált. nem is mutat vcore-t egyáltalán.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#531) eldiablo válasza Achill3uS (#530) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nekem simán megy:

(#532) Achill3uS válasza eldiablo (#531) üzenetére


Achill3uS
veterán

lehet, hogy OS vagy bios függő is a dolog akkor.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#533) Necc válasza Hubba12 (#521) üzenetére


Necc
addikt

"Fontos volt a komolyabb x-es proci a quad channel miatt nekem meg a több pcie-lane miatt. De nem akartam fps-t bukni, ezért úgy volt hogy i7 7740x-lesz."

Vigyázz, nehogy öngólt adj magadnak, a kaby lake alapú 76??X és 77??X alapú procik gyakorlatilag csak LGA2066-ra áthuzalozott integrált GPU nélküli sima asztali processzorok, nincs se quad-channel se 16-nál több PCI-E lane a processzorhoz.

A 78??X processzorok is 'csak' 22 PCI-E lane-el gazdálkodnak.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#534) westlake válasza Necc (#533) üzenetére


westlake
félisten

28, nem 22.

Play nice!

(#535) Hubba12 válasza Necc (#533) üzenetére


Hubba12
senior tag

Igen neztem ezeket:) a 28 eleg:) a 16 nem lett volna jo a 7740x-el de kell az fps. Szerencsere a 7820x el ki tudom hozni ugyan azt az fps-t persze kap delidet es vizet.

Csak az ASUS!

(#536) Necc válasza westlake (#534) üzenetére


Necc
addikt

Ó hogy a... 228 volt az eredetileg, látom sikerült a rossz karaktert kitörölnöm, majd write-only módban elküldenem a hozzászólást :((( :D

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#537) -Gabesz- válasza Hubba12 (#535) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Igen a 7820x egy jó alternatíva, nem annyira drága de nem is annyira gyenge :)
Viszont hogy játékban fps-ben hozza-e a 7700k szintjét, vagy netán a 8700k szintjét azt nem tudom.
Olvastam itt, hogy a 2066-os sky-X procik cahce "működését" átszervezték és ez nem sikerült túl jól, ami következtében játékokban nem hasítanak annyira. Nem tudom az "átszervezés" mit takar és ténylegesen mennyit lassít, esetleg van valakinek infója?

(#538) Hubba12 válasza -Gabesz- (#537) üzenetére


Hubba12
senior tag

Tesztek alapjan ugyan akkora mhz-en elenyésző a kulonbseg, jatekokban.

Csak az ASUS!

(#540) westlake válasza #26681856 (#539) üzenetére


westlake
félisten

Ha ezért rendeltél, akkor kár volt. Csak az OEM verziókkal megy (PM951, PM961, SM951, SM961). :(
Ha nem zavar, hogy nem tudsz róluk boot-olni, akkor megoldás lehet a Windows-os "hack", mert az RST szoftverrel elméletileg össze lehet húzni bármit RAID-be Windows alatt.
Egyébként én is onnan fogom rendelni, mivel itthon senki nem forgalmazza őket.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#542) Hubba12


Hubba12
senior tag

Valaki használ innen 8 memória slot-ot?:) nagyon bántja a procit? rosszabb lenne a teljesítménye a ramnak ha 8x8 gb-ot szeretnék, mint ha 4x8-at használnék? szeretnék venni 2x 32gb-os 4x4-es ramot. (létszíves ne az legyen minek az?) mert érdekel. :R

Csak az ASUS!

(#543) Necc válasza Hubba12 (#542) üzenetére


Necc
addikt

Én már egy jó ideje 4db memóriát használok, ami a korábbi dual-channeles processzoraimnál egy igen minimális teljesítményvesztést okozott, gyakorlatilag mérési hibahatáron belül voltam.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#544) clyvejhamma


clyvejhamma
aktív tag

Tudom, hogy most nagy sebességű RAM-fétis uralkodik mindenkin, de 2133/CL13-as DDR4 ram az nagyon karcsú i9-hez?

Ryzennel láttam teszteket, ott elhanyagolható volt a különbség a memória modulok között. Árban viszont jelenetős az eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#545) Hubba12


Hubba12
senior tag

Amúgy a GIGABYTE X299 AORUS Gaming 9 alaplap mellett döntöttem a 7820x-hez. külföldi tesztek alapján egyáltalán nem lett rossz. Szerintetek? tetszik nekem az rgb-s része is.

Csak az ASUS!

(#546) Necc válasza clyvejhamma (#544) üzenetére


Necc
addikt

Pont az egyik memóriára legigénytelenebb pontozóbíró programot nézted, a RAM sebessége igenis számít: [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#547) westlake válasza Hubba12 (#545) üzenetére


westlake
félisten

Mik azok a szempontok, amik alapján ezt az alaplapot választottad?

Play nice!

(#548) Hubba12 válasza westlake (#547) üzenetére


Hubba12
senior tag

Hogy teljesen ősszinte legyek? 8 memoria slot, 3 m.2, rgb, 2x8 pin cpu, nagyon jó hangkártya, mind a 3 m.2 ssd-nél plusz passziv hűtés. plusz egy pci-e m.2 kártya. :R ( ez is tetszett a legjobban, nekem ez is szempont. ) Nagyon jó vrm hűtés,

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#549) westlake válasza Hubba12 (#548) üzenetére


westlake
félisten

Nincs az M.2-n hűtés, és a hangkártya sem olyan jó, de én egyértelműen inkább ezt venném. Ráadásul jóval olcsóbb. Nekem egyáltalán nem jött be a Gamaing 7, főleg BIOS része.
APEX is alternatíva lehet, mert (gondolom) nincs szükséged 8*16 GB-nyi RAM-ra. 8*8 vs 4*16, így értettem.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#550) Hubba12 válasza westlake (#549) üzenetére


Hubba12
senior tag

Értem akkor ami rajta van csak müanyag takarás? de nem rossz alternatíva és igazad van tényleg nem kell 8x16 gb ram:) Miért nem olyan jó az a hangkártya? :R a 9-ben jóval jobb van mint a hetesben:) :R Köszi a lapot:)

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.