Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #96974848


#96974848
törölt tag

"Az eddigi tapasztalatok alapján jellemzően akkor történik meg, amikor a hálózat terhelése megnő, és ez valamiért nehezen kezelhető a i226-V adapternek, ami pár másodpercre lekapcsolja az összeköttetést."

Ezt a Realtek is tudja évek óta, az Intel csak felzárkózott.

(#2) Csabis


Csabis
aktív tag

Ez az apró de nem kicsit bosszantó probléma.. eléggé hosszú időre nyúlik vissza..
2018 vett alaplapon levő i219v hálókártya sem tökéletes.
Ha úgy gondolja boot után nem ad nethálózatott tovább, jó netkapcsolat esetén.
Előde is volt ilyen problémával..
Driverek meg kb az ablakban, mert úgy gondolják hogy ennek nem szükséges. 2~3 havonta legalább frissíteni.. holott ez találkozik a külvilággal elsőnek a modem vagy router után.

(#3) fatal` válasza #96974848 (#1) üzenetére


fatal`
titán

Sőt, ez időnként a gigabites Intel adapterrel is előfordul. Van, hogy csak restart segít.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Az összekémlelt infók továbbítása elsőbbséget élvez, így a user addig malmozni kényszerül.
Ha meg még a kötelező és kontrollálhatatlan frissítés is van közben a másik irányba, akkor a CTRL+ALT+DEL sem segít, amire azért néhány kéretlen program felfüggeszti a tevékenységét és ismét folyamatosabbá válhat a felhasználás. ;]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#5) joysefke válasza #96974848 (#1) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nekem volt anno problémás Realtek 2.5GbE adapterem. Folyamatosan jöttek a frissítések rá, míg végül kikupálták. Nálam a Realtek végül jól ment

(#6) #82860288


#82860288
törölt tag

Ez dettó úgy hangzik, mint amikor tavaly a Vodafone lecserélte a modemeket sajátra (ami ugyanaz volt, mint előzőleg, csak Voda színekben, szoftverrel), és a sok torrentezős emberke hálózati forgalma lehalt, mert a modem nem volt képes kezelni a sok kapcsolatot. :))

(#7) ricsip válasza #82860288 (#6) üzenetére


ricsip
addikt

ezért kell átállíttatni az ügyfélszolgálattal a szolgáltató által az előfizető lakásában lepakolt szarokat bridge módba, és beúzemelni mögé egy rendes saját tulajdonú és képességű rútert

[ Szerkesztve ]

-

(#8) #82860288 válasza ricsip (#7) üzenetére


#82860288
törölt tag

Az sem segített nekik, csak a kapcsolatok számának csökkentése. De sokan panaszkodtak több száz torrenttel.

(#9) ricsip


ricsip
addikt

Csak hogy ontopik is legyek:
a jó öreg Intel I-225V szintén 2,5Gbit hosszú szopószériája úgylátszik megismétlődik:
[link]
ott is 3 hardver revision kellett, mire kb. megoldódott (azaz hardveres volt a hiba, szoftverből nem lehetett javítani, hacsak nem javításnak vesszük azt hogy szimplán visszakapcsolt 1Gbit-re állandósult jelleggel)

-

(#10) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Hát most már komolyan ott tartunk, hogy az anno felsztárolt Intel net rosszabb mint a Ríltek :D

They don't know... PepeLaugh

(#11) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

vihar a biliben, neztem 2.5G -s 8 portos switchet, majdnem aranyárban mérik, mezei irodanal kell meg par ev, mire egyaltalan merem ajanlani a sima gigabites helyett.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Victorio válasza hokuszpk (#11) üzenetére


Victorio
aktív tag

Azért lehet találni olyat amihez nem kell eladd a fél vesédet.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#13) fatal` válasza hokuszpk (#11) üzenetére


fatal`
titán

Viszont sok esetben az új lapokra ezeket integrálják, ezért elég problémás, ha hardverhibásak.

(#14) emvy válasza hokuszpk (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

En most vettem Qnap-ot, aminek van 2x10GBe portja meg par 2.5Gbe, nem volt annyira draga, kb. 60e forint asszem?

while (!sleep) sheep++;

(#15) hokuszpk válasza Victorio (#12) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

+8e a shipping, azaz summa 54 a vege ; ha mondjuk egy mezei gigabites 8 portoshoz kepest 3x arban lenne, azt talan mar be mernem kockaztatni, de meg ez is a hazai bolti arhoz kepest majd 5x.

** mondjuk az Alin a Tp-Link is joval olcsobb, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#16) hokuszpk válasza emvy (#14) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

pontos tipus vagy link ?

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#17) emvy válasza hokuszpk (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

Qnap QSW-2104-2T

165 euro az Amazonon per pillanat.

while (!sleep) sheep++;

(#18) Patice válasza hokuszpk (#16) üzenetére


Patice
nagyúr

QNAP QSW-2104-2T

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) fatal` válasza emvy (#17) üzenetére


fatal`
titán

Itthon is hasonló, 70e.

(#20) emvy válasza emvy (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

En egyebkent egy Qnap NAS-sal hasznalom, amibe beraktam egy TP-Link 10Gbe kartyat, a PC-ben meg van alapi integralt 10Gbe (meg egy 2.5 Gbe). Kicsit felesleges volt a 10Gbe egyelore, mert a NAS a jelenlegi HDD-kkel kb. 3 Gbps-t tud, de majd kap egy par SSD-t is es akkor majd jobb lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#21) Multibit válasza ricsip (#9) üzenetére


Multibit
veterán

:K
Azt hittem, hogy az i226-tal változik a helyzet, de tévedtem. Úgy tűnik, egy darabig még szolgálatban marad a "mezei" gigabites routerem.

[ Szerkesztve ]

(#22) Melorin


Melorin
addikt

Akkor az ember milyen chipsetes kártyát vegyen ha sem a 225 sem a 226 Intel nem jó?

(#23) tlac válasza ricsip (#9) üzenetére


tlac
nagyúr

jó öreg?
még mindig egy rakás új alaplapra is rákerül az a hulladék i225-v

hacsak nem javításnak vesszük azt hogy szimplán visszakapcsolt 1Gbit-re állandósult jelleggel

a gigabitet sem tudja stabilan, nekem 100mbit-re váltogatott vissza

(#24) Meridian


Meridian
senior tag

"Időnként megszakad a kapcsolat az Intel olcsó, 2,5 gigabites Ethernet adapterén"

Azé' óccó, nem? Akinek nem tetszik ez, az vegye meg a drágábbat... az is megszakad, csak azt nem merik bevallani :P

(#25) ricsip válasza tlac (#23) üzenetére


ricsip
addikt

jó öreg = freudi elszólás, nyilván csak egy hitvány 3 éves kontártermék...

a gigabitet sem tudja stabilan, nekem 100mbit-re váltogatott vissza

Jajj, várjál már, azt 1 szóval sem mondtam h. ha visszakapcsolt 1Gbit-re, akkor azt már bírja tartani stabilan! :C

[ Szerkesztve ]

-

(#26) hokuszpk válasza Melorin (#22) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

majd a 227 !

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#27) hoffman_ válasza emvy (#14) üzenetére


hoffman_
nagyúr

na jo, de ez (nehogy sertesnek vegye) "csak" egy switch. bekotom en szivesen az Archer C7 moge :DDD a legolcsobb 2.5G router, ami messze nem 10, talan 55-60e kozott volt, ha jol emlkeszem. talan a mikrotiknal - amit mar meg is vennek, de ez is boven konzumer, itthonra esetleg.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Pedig pont most rendőtem ilyen alaplapot.... neeeeeeee most mi lesz???
Semmi mert csak 500-as netem van. :))

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#29) Multibit válasza AuraSync (#28) üzenetére


Multibit
veterán

Attól még lehet 2.5 Gbps LAN-od.

(#30) joysefke válasza Multibit (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Lassan csak a belépő kategóriás lapokon lesz 1GbE interfész. Közép kategórián és fölötte 2.5GbE

(#31) AuraSync válasza joysefke (#30) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Erről munkatársam jut eszembe.
Beköttették a 2 gigás netet de a PC-je és a PS5 is max 1Gb-et tudnak fogadni. :DDD

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#32) ricsip válasza AuraSync (#31) üzenetére


ricsip
addikt

jól rémlik ez a lakossági 2gbites internet még mindig úgy néz ki, hogy a szolgáltatós rúteren 2x1Gbit WAN interfészen jön be a net, amit utána egy 1x1Gbit LAN interfészen ad tovább? :U

-

(#33) AuraSync válasza ricsip (#32) üzenetére


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

Na megkérdeztem tőle.
Van rajta dedikált 2Gb-es és egy 2,5Gb-es csatlakozó is, mind2 piros keretes, de vannak rajta sima 1Gb-es csatik is.
Telekom.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#34) fatal` válasza ricsip (#32) üzenetére


fatal`
titán

Nem, már jó 2,5-es kapcsolattal rendelkező ONT-t adnak. A WAN interface a bejövő optika és van rajta 1 db 2,5-es port, meg több gigás. A 2,5-esre kötsz egy switchet ha kell és kész.

Lehet passthrought is csinálni, van már soho router is, amin van több 2,5-es port, ASUS GT-AX6000 pl., biztos van másik is.

[ Szerkesztve ]

(#35) ricsip válasza fatal` (#34) üzenetére


ricsip
addikt

Na akkor ennyivel előrébb jár a történet. Most már csak az endpointokba kellene stabil 2,5G.

-

(#36) emvy válasza fatal` (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

> ASUS GT-AX6000

Lenyeg, h el kene felejteni az ilyen gamer dolgokat. Mikrotik, Ubiquiti, etc.

while (!sleep) sheep++;

(#37) fatal` válasza emvy (#36) üzenetére


fatal`
titán

Csak egy példa volt, semmi köze ahhoz, hogy gamer hülyeséget bullshitelnek-e rá. :)

Nekem pl. itthonra bőven elég egy ax58u merlinnel.

(#38) arn


arn
félisten

A harmadik majd jo lesz :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) icp1970 válasza ricsip (#7) üzenetére


icp1970
senior tag

Pontosan.Én is ezért vettem külön egy Asus AX s routert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.