Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Fatalityy válasza Piftuka (#500) üzenetére


Fatalityy
tag

Van persze 200

(#502) HF77 válasza Claypigeon (#493) üzenetére


HF77
őstag

én meg vagyok elégedve a 7100 -al....kicsit bajlódik az ember a beállítással és elég jó minőségű képet kap cserébe!
110e-ért meg főleg megéri! :K (bár jelenleg nincs akcióba..péntektől viszont valahol tuti)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#503) norb27


norb27
tag

Aki a Mediamarktból rendelt kapott garanciajegyet? Vagy ez nem divat manapság. Most jött az szárítógép ahhoz sincs semmi.

(#504) MárkeR válasza norb27 (#503) üzenetére


MárkeR
lelkes újonc

Nem adnak mellé semmit...

(#505) DonJoee válasza norb27 (#503) üzenetére


DonJoee
tag

Kaptam egy MediaMarkt-os, egyoldalas garanciajegyet, amin a tévé típusa van feltüntetve, a vásárlás időpontja meg a garancialevél sorszáma. Ebben arra hivatkoznak, hogy a gyártó által biztosított ideig és feltételekkel él a garancia. A gyártó egy többnyelvű, zöld, "Európai Garancia" nevű garanciafüzetet adott, amiben a magyar résznél ugye semmi sincs kitöltve, hiszen bontatlan dobozt kaptam. Viszont abban említésre került, hogy 24 hónap a gari. A vásárlást igazoló számla vagy nyugta szükséges.

Amúgy a tavaly vásárolt mosógépünk mellé pl. emailben küldött az MM egy garanciajegyet.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#506) norb27 válasza DonJoee (#505) üzenetére


norb27
tag

Te személyesen vetted át vagy futárral jött?

(#507) DonJoee válasza norb27 (#506) üzenetére


DonJoee
tag

Az MM weboldalán "megvettem", de a városunkban van MM, úgyhogy azt választottam, hogy elviszem onnan. Ott kifizettem, a raktárban átvettem, kaptam a sajtcédula garpapírt és ennyi.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#508) norb27


norb27
tag

Akkor azért kaptál, a futároktól nem kaptam garipapírt csak emailben számlát. Euronics, MM, Edigital egyik sem adott nekem. Emagon lehet letölteni illetve ott látom is meddig garis a termék amit vettem. Remélem nem lesz szükség a garizatásra mert tuti macera lesz.

(#509) DonJoee válasza norb27 (#508) üzenetére


DonJoee
tag

Érdeklődni mindig lehet... Szerintem adnak egy linket, ahonnan letöltheted vagy küldik emailben. Legyen csak meg, az a biztos.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#510) HF77 válasza norb27 (#503) üzenetére


HF77
őstag

edigital....(személyes átvétel volt...)
24 hó gyári garancia számával, nyugtával él, azon külön fel is van tüntetve, azt ott megkaptam kézbe!
az extra kiterjesztett garanciáról viszont emailben küldte a garancia jegyet!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#511) norb27 válasza HF77 (#510) üzenetére


norb27
tag

Ott egy LG mosógépet vettem, futárral jött, a letölthető számlán 12hónap garanciát ír, vagy a termékhez mellékelt jótállási jegyen érvényesített ideig. Namost elvileg 24hónap garis lenne. Így garipapír nélkül meg fene tudja :F
Na majd megérdeklődöm, már írtam mindhárom helyre.

Más, nálatok aki netflixet használ találkozott azzal a jelenséggel, hogy csak 1080pvel hajlandó lejátszani a HDR tartalmat a tv? 58a7100f.
Elvileg a net jó UPC/Voda, utp kábellel is próbáltam, a legmagasabb csomagra vagyok előfizetve.

(#512) KD6-3.7 válasza norb27 (#511) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Aztat hol választod ki? Automatikusan 4K HDR nem?

(#513) rainman72 válasza KD6-3.7 (#512) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem
Az infoba lehet nézn h mennyi
Nálam se megy mindig 2160p,ha elfogy a gyorsító opciom adott napra akkor csak 1080p

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#514) KD6-3.7 válasza rainman72 (#513) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És hol az infó? Elő lehet hozni on screen adatokat ha jól emlékszem, de hogy? Nekem nincs infó gomb a távirányíton. :DDD

(#515) norb27 válasza KD6-3.7 (#512) üzenetére


norb27
tag

Automatikusan a skálázás, általában 2Mbit 1080p a kezdés aztán megy felfele a bitráta ha jól működik 15.25Mbit/s 2160pig. De hétvégén sehogy nem bírtam rávenni, hogy 5Mbit 1080pnél több legyen.

(#516) gulupeti


gulupeti
senior tag

A Netflixszel rengeteg embernek problémája van az utóbbi hetekben. Vagy a netszolgálató vagy pedig a Netfix korlátozza a sávszélességet az utóbbi időben, általánosságban elmondható, hogy este 8-tól visszabutítják a minőséget. Mindkettőnek jelezve lett már több soron a probléma, de egyikőjük sem akar tudni semmiről, csak egymásra mutogatnak vagy azt mondják, hogy "rossz a tv-d". Nézzetek csak be a topikjába.
Az elvileg 4K HDR film volt, hogy ilyen 0,45 mbites bitrátával ment, ami ugye vicc kategória. És ugye most semmiféle ilyen infót nem lehetett olvasni, hogy esetleg a Covid / Home Office miatt veszik le a minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#517) kellerman


kellerman
tag

Van aki már felrakta a K0703-as verziót? Nekem még csak 530-as van.

#438-as kérdésemre esetleg valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#518) csucsu54 válasza kellerman (#517) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
Most,hogy olvastam a hozzászólásodat,megnéztem,nálam is az 530-as volt,de jelezte,hogy van új!Kértem a frissítést,letöltöttem,ez már a 0901!Hogy változott e valami,majd csak délután vagy este tudom megnézni!

(#519) KD6-3.7 válasza kellerman (#517) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Erről egy linket kérhetek? Hol lehet így bogaraszni a frissítések között?

(#520) kellerman válasza csucsu54 (#518) üzenetére


kellerman
tag

Köszi, nekem még tegnap nem ajánlott fel semmit, én az Edigitalnál vettem.
A 438-as hozzászólásomban való led visszajelző nálad hogy működik?

(#521) kellerman válasza KD6-3.7 (#519) üzenetére


kellerman
tag

Most találtam a francia oldalon a 901-et.
[link]

(#522) DonJoee válasza kellerman (#521) üzenetére


DonJoee
tag

A tévé is letölti a frissítést szépen, akár automatikusan, akár kézzel utánakeresve. Nem kell idegen helyekről töltögetni és bependrájvozni a tévébe. Vagy ha igen, akkor ott valami gond lehet. Vagy olyan, mint mondjuk az androidos mobiltelefonok frissítései: régiónként más-más időpontban engedik a hozzáférést, hogy ne lehessen megfektetni a szervert. Már nem 2 megabájt egy firmware.
Lehet, hogy érdemes várni egy kicsit.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#523) HF77


HF77
őstag

igen, személyre lehet szabni, beállítani, hogy automatikusan töltse le a legújabb frissítést vagy majd megküzdesz vele te magad :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#524) csucsu54 válasza DonJoee (#522) üzenetére


csucsu54
tag

Én a készülékből töltöttem le,a frissítések keresése menűpontból!

(#525) csucsu54 válasza kellerman (#520) üzenetére


csucsu54
tag

Nálam bekapcsolva,de éjszakára teljesen áramtalanítok!

(#526) bigdady


bigdady
nagyúr

Ma éjszaka 3-kor bekapcsolta a kikapcsolt tv a cec-en keresztül az erősítőt ami átváltott rádióra, na ott maradj szárazon öcsém :DDD

(#527) mQWeXgsf válasza mQWeXgsf (#462) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

A keret pedig tényleg elég keskeny, de nem annyira ahogyan a saját csomagolásán szerepel, ez kicsit aliexpress-es színvonal... :W

Szerencsére usb-s egeret és blutooth-os fejhallgatót is azonnal felismer a készülék. Valamint szépen viszi a 4K-s HDR10-es x265 filmeket is.

[ Szerkesztve ]

(#528) DonJoee válasza mQWeXgsf (#527) üzenetére


DonJoee
tag

A 65"-osé olyan, mint a csomagolásán. Egy 2 mm-es él és utána rögtön a panel hasznos pixelei jönnek, nem ilyen fekete térköz.
Kínai, na. :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#529) KD6-3.7 válasza DonJoee (#528) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekünk van ott egy nem keret keret ha érted. Maga a kijelző beljebb kezdődik. Nem vészes. Láttam már vastagabb keretet drágább TV-n.

(#530) bigdady válasza mQWeXgsf (#527) üzenetére


bigdady
nagyúr

Min viszi? Külső hdd?

(#531) mQWeXgsf válasza bigdady (#530) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Pendrive vagy külsõ ssd, de sima merevlemezrõl is müködnie kell, még a 60 fps-es 4k-s Gemini Man sem probléma neki. Hálózatról nem próbáltam. Filmeknél a magyar felirat (hosszú magánhangzók) akkor tökéletes ha "nyugat-európai"-ra van állítva. Egyedül a pvr funkciót nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#532) bigdady válasza mQWeXgsf (#531) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hálózatban van a gond, mai világban külsőről filmet nézni már szerintem a múlté, másolgatni ide oda meg dugdosgatni ide oda

(#533) Veron


Veron
őstag

most minden féláron a márkaboltban. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#534) NB2 válasza Veron (#533) üzenetére


NB2
aktív tag

mi ez a hülyeség? :)

(#535) KD6-3.7 válasza Veron (#533) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ezt az oldalt te csináltad? :DDD 7 év garancia, orapontos kiszállítás :D

[ Szerkesztve ]

(#536) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit utána néztem a WIFI/LAN felirta megjelenítés problémának. Nem jutottam előrébb. Több külföldi fórumot találtam, ahhol általában Samu tévéken szenvednek hasonló problémával. Serviion osztom meg atratalmat. Annak beállításait is variáltam, de semmi. :(

(#537) Veron válasza NB2 (#534) üzenetére


Veron
őstag

nem tudom, találtam. :)

komoly kérdés: lehet vásárlás után kiterjesztett garanciát venni a forgalmazótól?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#538) rainman72 válasza KD6-3.7 (#535) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vki ennyire ráér,meg ennyire hülye is?? :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#539) KD6-3.7 válasza Veron (#537) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát a forgalmazót kéne megkérdezni! :))

(#540) Piftuka válasza Fatalityy (#501) üzenetére


Piftuka
veterán

200 óra? 200 nap?

"Aquila non captat muscas."

(#541) Piftuka válasza Veron (#533) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm....

"Aquila non captat muscas."

(#542) bigdady válasza Veron (#533) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van egy kéthetes 58A7100-am, az ottani 50% 50%-áért odaadom, sőt ki is szállítom :DDD

(#543) Veron válasza bigdady (#542) üzenetére


Veron
őstag

7 év gari van rá? ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#544) bigdady válasza Veron (#543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na azért minden nincs negyedáron... :DDD

(#545) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

65U7QF első benyomások
Az Euronics-tól féltem kicsit, de a pénteken rendelt TV ma megérkezett, pirospont nekik. A kicsomagoláshoz tényleg nem árt 2 ember. A rendszer gördülékeny, mentes az akadástól, a 110 tv adót 20 mp alatt megtalálta. Ethernet kábelen kapja a netet, kapcsolat 65 mbps körül van (n-es wifin is ennyi, így marad a kábel).
Első dolgom volt a smooth motion kikapcsolása, majd ha valaki sportot akar nézni rajta, bekapcsolja, egyik sem tetszett igazán. A képet a mozi nappal-ból állítottam be, kicsit növeltem a szaturációt, egyelőre ennyi, a local dimming mediumon van, a fekete (számomra) feketébb nem is lehetne, local dimming tesztvideón látszik némi felhősödés, de filmnél ebből semmit nem lehet észrevenni. A számítógépem a tv mellett van, ilyen lehetetlen szögből is teljesen nézhető minimális fakulással.
Nézzük a képet: Netflix akadásmentes és gyönyörű. USB-ről lejátszott uhd tartalmak csodásak.
A dlna megosztást is egyből megismerte, fhd filmek szépen mennek, viszont a 4k-val nem boldogul.
Telepítve van rajta a plex, nézzük azzal, először fhd-val. Film elindít: elfogyott a memória hibaüzenet. Második, harmadik fhd film is.
Úgyhogy erre majd valami megoldást kell találni, a winchesterdugdosáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#546) rainman72 válasza cellardoor12 (#545) üzenetére


rainman72
nagyúr

Royal vagy Posta?
Nekem a vasárnap rendelt tv még nem jött meg!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#547) cellardoor12 válasza rainman72 (#546) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Posta.

(#548) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Hisense 100L5F:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#549) DonJoee válasza Kingcold (#548) üzenetére


DonJoee
tag

...és ha ennél látsz foltosodást, akkor a szobafestőt kell hívni? :))

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#550) RÁK_ válasza DonJoee (#549) üzenetére


RÁK_
tag

Viszont alulról van egy kis bevilágítás ahogy nézem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.