Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-19 20:22:02

LOGOUT.hu

Tartalomjegyzék:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) SunMount3r válasza sinci01 (#10150) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Arra is van kitérés a segédletben, amit linkeltem, a Kodi-s részben.

[ Szerkesztve ]

(#10152) sinci01 válasza SunMount3r (#10151) üzenetére


sinci01
aktív tag

Ezt is sikerült belőni! Jól összekuszálódott így a lista megjelenítése, lehet az alap kinézet letisztultabb. :)

(#10153) SunMount3r válasza sinci01 (#10152) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Én már egy jó ideje nem használok semmilyen scrapper-t, nekem elég ha videók nevét látom. No meg van egy csomó videóm, amit rosszul scappelnek ezek be, ezért mindenféle "érdekes" borítókat raktak be hozzájuk, az tényleg elég nagy katyvaszt okozott. Főleg, ha valami sorozat részeit meg mind külön-külön "filmnek" vette. Ezek a scrapper-ek nagyon kényesek a file elnevezésekre. Szóval én ezt meguntam. De amúgy állítsd be pl. ABC sorrend szerint, az csak ad neki valami "rendet".

(#10154) Swenk


Swenk
tag

Üdv! Q10 pro, firmware 2.1. 7. Nincs playstore, és nem lehet Google accountot beállítani. Azt gondolom, hogy kellene egy szoftver csomagot is telepíteni, de én nem találok ilyet. Kérek segítséget. Köszönöm.

(#10155) SunMount3r válasza Swenk (#10154) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Itt találod a linket hozzá. Telepítése is olvasható, tehát ezt is update.zip-nek kel átnevezni és a fogpiszkálós módszerrel telepíthető, mint a FW.

[ Szerkesztve ]

(#10156) Swenk válasza SunMount3r (#10155) üzenetére


Swenk
tag

Nagyo szépen köszönöm a gyors választ

(#10157) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Visszaolvastam, de itt is és a Futeko fórumon is vannak ellentmondások a témában, ezért kérdezem a jelenlegi tapasztalatokat. Q10 Pro-ba melyik WD merevlemez ajánlott? Piros vagy kék színkód? Valamint valaki szerint elég az 5400 rpm, míg más a 7200-asra esküszik. Fontos lenne, hogy halk legyen és hálozaton keresztül is nézek rajta filmeket. Köszönöm szépen!

(#10158) kezo0 válasza piocasember (#10157) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem bőven elég az 5400-as fordulatú lemez.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10159) SunMount3r válasza piocasember (#10157) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ez így ITT, egy elég "értelmetlen" kérdés. A "bizonyos felhasználási célokra" ajánlott merevlemezek után a "Milyen merevlemezt vegyek?" Topic-ban kell érdeklődni. Amúgy a WD Blue-k és RED-ek között is vannak jók, de nyilván nem mindegyik. Amit meg ott ajánlani fognak (vagy az összefoglalóbban ajánlott), az pedig jó lesz a Q10 Pro-ba is. De ha jól emlékszem ár/érték arányban mostanában a WD-k közül leginkább a PURPLE (PURLZ) széria a legajánlottabb.

Amúgy igen, filmezéshez, tároláshoz az 5400-as is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#10160) piocasember


piocasember
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek! Mivel ez a lejátszó fóruma, ezért saját tapasztalatokra voltam kíváncsi.

(#10161) SunMount3r válasza piocasember (#10160) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A lejátszóba gyak. bármilyen merevlemezt betehetsz, azzal működni fog. A többi már a merevlemez típusától függ, nem a lejátszótól. Ezért érvényes az, hogy ez iránt inkább ne itt, hanem a HDD-s Topic-ban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

(#10162) piocasember


piocasember
tag

Még egy kérdés, ha tudja valaki a választ! NAS-on jelszót változtattam, és megpróbáltam megadni az új, hosszabb jelszót a Media Center-> LAN-> Add Share -> beállításokban, de csak 18 karaktert enged beírni. Lehet ezen valahol módosítani, hogy hosszabb jelszót is engedjen?

(#10163) SunMount3r válasza piocasember (#10162) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A fentebb tárgyalt Kodi-s megoldással talán lehet, ha az több karaktert enged. A MediaCenter-ben meg lehet ennyi a limit és kész.

(#10164) piocasember válasza SunMount3r (#10163) üzenetére


piocasember
tag

Köszönöm szépen! :R

(#10165) Swenk


Swenk
tag

Szeretnék egy wifi antennát a Q10pro-ra. A réginek "annyi" lett. Van ehhez ilyesmi még?Vagy mindenképpen kábeleznem kell. Nálam 3 méteres rálátással minden remekül működött egy erős asus routerről. Esetleg tipp valaktől? Kösz.

(#10166) SunMount3r válasza Swenk (#10165) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Nem tudom pontosan milyen paramétereknek kellene a Q10 Pro-hoz megfelelnie, de pl. az Ali-n olcsón lehet venni sokféle ilyen "tekerős" Wi-Fi antennát. Annyi biztos, hogy ha ac-set (ami 5GHz-et is tud) akarsz, akkor azt is nézd meg.

(#10167) Swenk válasza SunMount3r (#10166) üzenetére


Swenk
tag

Köszönöm, az biztos, hogy ac-s kell, mert ilyen a wifi szabványa.

(#10168) SunMount3r válasza Swenk (#10167) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

AC-sre sima "B"-s is tud csatlakozni (ami tehát csak 2.4GHz-es). Nem tudom nekem melyiken volt jobb a sebesség.

(#10169) coreska válasza piocasember (#10162) üzenetére


coreska
aktív tag

Nem elég 18 karakter :F :Y Nagyon titkos dolgaid lehetnek. :DD

(#10170) sinci01


sinci01
aktív tag

Kodi Wrapperrel hálózaton failed mount hibaüzenetet ír film indításkor. Media centerben viszont jó, Megnézek egy felimet és átlépve Kodiba, akkor már behúzza a filmet. Ez mitől lehet? Van amikor várok 20-30 percet, de akkor is failed mount hibát ír.

(#10171) SunMount3r válasza sinci01 (#10170) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

AZ SMB v1 be van kapcsolva Windows-on? Esetleg a Kodi beállításaiban keresd meg az SMB opciókat és ott is csak a v1-et engedélyezd. Amúgy fix ip cím ki van osztva a gépnek és a Box-nak is a router-ben?

[ Szerkesztve ]

(#10172) sinci01 válasza SunMount3r (#10171) üzenetére


sinci01
aktív tag

Fix az IP cím, Win SMB beállítva. Még megnézem a KODI beállítást. Ami furcsa, hogy 1 óra várakozás után már mountol.

(#10173) SunMount3r válasza sinci01 (#10172) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Tűzfaladdal mi a helyzet?
Vedd fel a Box-ot a "megbízható" eszközök közé, ha valami külön tűzfalat használsz. Ezen kívül pedig adj neki engedélyt a ki és bemenő TCP/UDP (vagy az összes protokollra) forgalomra a Box ip címére.

[ Szerkesztve ]

(#10174) SunMount3r válasza SunMount3r (#10173) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Windows 11-en nekem ezek így vannak beállítva:

És így is kell, hogy legyen. Neked is így van?

(#10175) sinci01 válasza SunMount3r (#10174) üzenetére


sinci01
aktív tag

Minden beállítás jó. Mondom, azt nem értem, hogy KODI indítás után közvetlen nem mountol, de 1 óra várakozás után már elindulnak a flmek. Ha a beállítás rossz, akkor egy óra múlva is rossz.

(#10176) SunMount3r válasza sinci01 (#10175) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Uninstalláld, majd telepítsd újra a Kodi-t a PlayStore-ból. És kezdj el minden beállítást előröl.

Amúgy a Windows-os mappák megosztásánál ezek meg vannak?:

(Itt az "Everyone" a lényeg és ha magyar a Windows-od, akkor ennek nyilván "Mindenki"-nek kell lennie.)

[ Szerkesztve ]

(#10177) Asperitat


Asperitat
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy Q10 Pro-nál van már megoldás a HDR anyagok lejátszására?
Korábban próbálkozva mindíg csak hang volt, kép fekekteség.
Gyári FW van a gépen.

Köszönöm!

(#10178) kezo0 válasza Asperitat (#10177) üzenetére


kezo0
addikt

???
Mindig is lejátszotta a HDR anyagokat. Nálad valami egyedi beállítási gond lehet. Először is újra kéne telepíteni azt a firmware-t, ami rajta van most. Aztán ha még mindig nem jó, lehet tovább próbálkozni mással – pl. másik fw-rel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#10180) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van egy Q30-as lejátszóm viszont nem tudok belépni az app árúházba, frissítenem kellene ahhoz hogy a többi appot is frissíteni tudjam rajta, viszont hiába nyomok a bejelentkezésre, nem csinál semmit. Az app áruház frissítéseit letöröltem és visszaállt a gyéri verzióra, de ugyanúgy semmit nem csinál amikor rányomok a bejelentkezésre.

Mit lehetne csinálni?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10181) SunMount3r válasza Moonwolf (#10180) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ezt próbáltad már?: Settings - More - Apps - Google Play services - Storage - CLEAR CACHE
Amúgy milyen FW verzión vagy? És korábban ment rendesen a PlayStore?

#10177 Asperitat: Pontosan melyik FW? És ha tényleg a YT alatti HDR a kérdés, akkor arra csak az a válasz, mint mindig: YT alatt nincs HDR ezeken a lejátszókon. Lokál videó lejátszás esetén viszont semmi gond nem kellene, hogy legyen a HDR-el.

(#10182) Asperitat


Asperitat
csendes tag

Sziasztok, köszönöm a válaszokat!

HDR+ anyagoknál mindíg csak hang van, kép nincs.
A sima media centert használom, Kodi nekem nem jött át, de ott is ez a helyzet.
HMD 2.1.7 a FW

(#10183) SunMount3r válasza Asperitat (#10182) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Ha a HDR10+-ra gondolsz, akkor nyilván, mert ezt már nem tudják ezek a lejátszók, csak a "sima" HDR-t (az a HDR10-et).

(#10185) SunMount3r válasza Gymbeam (#10184) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Az lehet, mert a HDR+-ban elvileg "benne van" a sima HDR adat is. De ettől még lehet, hogy nem minden kódolással, vagy formátumban jön be neki ez a kombó.

(#10186) Swenk


Swenk
tag

Üdv! Kodi--Wrapper player--Nem indul--Hiba üzenet:"mount faild"
Kodi saját playere viszont működik. A hasonló, Nova alkalmazásban, a külső lejátszó választás után, ugyanez a himédia video player működik.
Van megoldás?

(#10187) SunMount3r válasza Swenk (#10186) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Összefoglaló legeleje: aktiváld újra a Wrapper-t a Kodi-hoz.

A Nova "alkalmazás" meg nem tudom hogyan kezeli ezeket a külső lejátszókat. Előbb azt kellene tisztázni milyen/melyik Nova "alkalmazásról" beszélsz?

Hanyas FW verzión vagy?

[ Szerkesztve ]

(#10188) Swenk válasza SunMount3r (#10187) üzenetére


Swenk
tag

A Wrappernél az "csiki-csuki" megvolt. Nem segített. A NOVA player helyi hálózati lejátszó, androidra. Play áruházban megtalálható Nova player néven. Ingyenes. Van aki a Kodi alternatívájának mondja.
Még 1x, 2x aktíválgatok hátha.
Verzió: HMD-2.1.7 2020-08-18, 140128

(#10189) Swenk


Swenk
tag

Nem lett jó...

(#10190) SunMount3r válasza Swenk (#10188) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Unintalláld a Koid-t és telepítsd a újra PLayStore-ból, aztán próbáld újra előröl, kezdve az aktiválással. Szerk.: A Kodi-t mindig full zárd be az aktiválgatás előtt, ne csak a Home screen-re nyomja vissza belőle.

Amúgy milyen megosztás SMB? PC-ről Windows-on, vagy NAS-ról?
Ha feljebb olvasol, jópár hsz.-ben van részletezve, hogy mi kell az SMB Windows-os megosztáshoz, hogy stimmeljen. (Kezdve az SMB v.1 bekapcsolásával).

A Nova Player-t meg nem ismerem, működött ezzel neked valaha is a "külső lejátszó" opció, hogy a HiMediaPlayer-nek adta át a lejátszást?

De amúgy ha nagyon nem megy, akkor tesztelhetnéd egy külső HDD-vel, vagy legalább egy Pendrive-ra másolt videóval, hogy úgy működnek e, hogy akkor tudjuk a hálózati lejátszással van e csak a baj.

[ Szerkesztve ]

(#10191) Swenk válasza SunMount3r (#10190) üzenetére


Swenk
tag

Ok, kösz, dolgozom rajta. Nasról megy : QNAP TS-128A, egy lemezes. Ebben az SMB beállításban tutti, hogy nincs SMB1. DE megnézem.
A Nova Player-hez simán hozzárendelhető a Himedia lejátszója, nálam stabilan működik. DE én Kodi-t szeretnék. Amúgy ez a lejátszó DLNA-t is lejátszik, ugye?

(#10192) SunMount3r válasza Swenk (#10191) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

DLNA annyira nem ajánlott manapság az már egy régebbi protokoll, ha csak nem kell speciálisan valamihez. De amit az tud, azt az SMB is tudja. Mihez kell? A HimediaPlayer (azaz a Box gyári videó lejátszója), amúgy sem kezel DLNA-t, csak SMB-t és NFS-t. DLNA-hoz egy másik lejátszó van a Box-on, de kérdés, hogy megéri e, videóra biztos nem, legfeljebb zenére.

Kell, hogy legyen valami beállítás a NAS-on, ami engedélyezi az SMB v.1-et is, mert ha ez baj, akkor a feletti SMB verziókat nem kelezik a HiMedia lejátszói.

Szerk: A fenti belinkelt képen láthatóak közül, ha csak azokkal nem megy, akkor az "SMB Direct"-et is engedélyezd.

[ Szerkesztve ]

(#10193) Swenk válasza SunMount3r (#10192) üzenetére


Swenk
tag

OK. DLNA felejtős

(#10194) Swenk


Swenk
tag

Na, az SMB1 meghozta a várt eredmény aNAS-on beállítva.Köszönöm szépen. :R

(#10195) delsantos959


delsantos959
friss újonc

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem. Van egy Himedia Q10 készülékem és van benne egy 1 TB vinyó. Torrentezni próbáltam qbittorent kliensel a belső memóriájára (16GB) szépen letölti a dolgokat viszont a beépített vinyóra el sem indul a letöltés átformáztam már vagy ezerszer, hogy hátha az lenne a probléma, de semmi. Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10196) Moonwolf válasza SunMount3r (#10181) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Nem használtam semmit rajta a youtube-on kívűl, azt ment account nélkül is, aztán egy darabig nem használtam, most hogy újra használtam volna kiírta hogy nem jó a youtube verziója frissítsem appból.
Ha erre gondolsz, akkor a verzió szám: 3.18.24

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#10197) SunMount3r válasza Moonwolf (#10196) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

Azt már próbáltad, amit írtam?

Amúgy ilyen Firmware verzió nincsen, itt nézd meg: Settings - About - Device Info - Build number

#10195 delsantos959: Itt egy részletes leírás, hogyan kell megformázni a Q10 Pro-ban a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

(#10198) delsantos959 válasza SunMount3r (#10197) üzenetére


delsantos959
friss újonc

Ugyan így próbáltam többször is, de megpróbálom még hátha tényleg ez a probléma.

(#10199) SunMount3r válasza delsantos959 (#10198) üzenetére


SunMount3r
Topikgazda

A Media Center-ben megjelenik a lemez? Tudsz rá másolni file-okat, vagy onnan videót lejátszani? Mert ha igen, akkor nem ezzel van a gond, hanem a Qbit nem látja valamiért a lemezt.

Jó helyen keresed a Qbit-ben e lemezt?: [link]

* Drive mount location? All apps except the HiMedia file browser and player use Android file structure. All directories and locations are subdirectories of root, which is symbolised as /. This is different for Android 5.1 and Android 7 firmwares. For Android 5.1: External drives are located at /mnt/sda/sda1 (Q10 Pro internal HDD only) and /mnt/sdb/sdb1 then /mnt/sdb/sdb2 etc (all USB drives). For Android 7: External drives are located at /mnt/media_rw/

[ Szerkesztve ]

(#10200) Moonwolf válasza SunMount3r (#10197) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen próbáltam, de az lemaradt, nem változott semmi.

Egy sorral lejjebb volt. :D HMD-2.0.5 2017-10-11.113155

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HiMedia lejátszók
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.