Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#349) Balage85 válasza liksoft (#344) üzenetére


Balage85
tag

Az volt, hogy haverom gépén másoltunk rá cuccot. Ott win sp1. Már ott kezdődött az egyik könyvtáramat így látta. Hazahoztam, de itt azoknál a cuccoknál csinálta, amit nála másoltunk, amik nála nem voltak jók, azok rendesen működnek. Itt először sp1 utána sp2.

Most tesztelem a hdtune-val, még 1 óra mire befejezi.
Vírusírtók (NOD32, NAV) lefuttatva, semmi.
Csak az a gond, hogy a chkdsk eltűntette az egészet. :((( De a found könyvtárat nem töröltem.

(#359) liksoft válasza Balage85 (#349) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajna a chkdsk csak ront a helyzeten. Gondolom sokáig dolgozott, mire mindent sikerült hazavágnia. Azzal a progival talán vissza tudsz hozni dolgokat, de sajna sokat név nélkül, csak típusa alapján beazonosítva. Sok utómunka lesz vele.

Szerintem több gond lehet. A haver gépében nem kapott elég tápot, így hibásan írt a felületre. (Ez sokszor javítható a felület felülírásával, de ha a servo is sérült, akkor a drive azon része hibás marad.) A haver gépe nem kezelte a 48 bites LBA-t, így 128GB után visszaírt a lemez elejére, és felülírt rengeteg adatot, adminisztrációt, amit a chkdsk csak tovább rontott. Lehet még valóban fizikai hibás ott a felület. Az adatok mentése után a drive ellenőrzése elengedhetetlen.

Szerintem címzési vagy tápgond lehetett. [link]

Szerk: Fizikailag hibás drive-ra programot ráereszteni tilos. Ugyanis mire a progi ''rájön'', hogy nem boldogul vele, addigra a hibás drive 0-ra gyalulja a felületeket. Abból már tényleg semmi nem menthető.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#518) mr_ricsi válasza .: JuSzT :. (#515) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Honnan tudom kideriteni hogy milyen baja lehet ?''
Hibák vannak a lemezfelületen, de a CHKDSK még nem mutatja őket, mert egyenlőre még vannak pótszektorok.

''Illetve hogy tudnám megmenteni akár tároló vinyónak, vagy bárminek.''
Ki kell derítened, hogy mi okozta a hibákat. (Egy venice+D43 gépről nehéz elképzelni, hogy húzás nélkül használja valaki, attól pedig lehet ilyen hiba), vagy túlmelegszik a vinyó.

Nagyobb az esély, hogy maga a vinyó hibás. Ha így van, akkor nem használható adatvinyónak sem, mert bármelyik rajta lévő fájl hibássá válhat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#608) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Probléma: wincsi csattan egy nagyot, aztán vagy ujraindul a gép, v. lefagy. ujraindításkor van hogy nem ismeri fel a wincsesztert (1,5 éves Maxtor). kábeleket variáltam, nem az a baj. Létezik hogy egy lemezellenörzés (CHKDSK) megoldja a problémát? (azóta még nem csinálta...). Megnéztem HD-tune -al és Drivesitterrel is, de azok mindent rendben találtak! Lehetséges hogy a CHKDSK-megoldotta a gondot?

:F

(#650) liksoft válasza mr_ricsi (#649) üzenetére


liksoft
nagyúr

A javaslat jó, de elképzelhető, hogy az író áramkör hibásodott meg. Akkor meg hibás. Lehet, hogy csak melegen jön elő, így a mentés idejére a drive hűtése ajánlott.

Ha valóban hibás, a mentés utáni teszt meg fogja mondani.

maflame
Vigyázz, a CHKDSK-t nem szabad ráengedni! Ha az író áramkör hibás (nem dönthető el egyértelműen), akkor klasszikusan ''maga alatt vágja a fát'' a CHKDSK !!!!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#786) gardener


gardener
senior tag

Sziasztok!

Van egy 20Gb-s note vinyóm.
Xp install után 1 nappal rendszerbetöltés közben minden 8.-10.alkalommal újraindult a gép.

Teszteltem chkdsk-val meg valim vinytesztel,amit már nem tudnék megnevezni.

Nem talált semmi hibát egyik sem.

A végén mivel a vevő akinek eladtam marhára sürgetett így beraktam egy
épp polcon álló 40es vinyóm.
Azzal már megszünt a problémám és azóta jó az a note.

Itt maratd viszont a 20as.

Szeretném letesztelni valamivel ami tényleg megmondja,hogy mi a gond a vinyóval,
mert valamit szeretnék kezdeni ezzel a 20as-al. Ha másnem nem rendszernek használnám,hanem adattárolásra egy külső rackben.

Szóval mivel lehet kiszűrni a hibát?

(#1009) liksoft válasza Zolike (#1005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha szerencséd van, még menthetőek az adataid. Ehhez másik winyóra kell felinstallálni az OS-t, majd utána másodiknak betenni a hibás drive-ot. A fontos adatokat ezután próbáld átmásolni a friss rendszer mellé. Vigyázz, a boot során ha a chkdsk el akarna indulni, NE engedd! Az mindent hazavághat.

Szerk: Ha viszont nagyon dadog a winyó, akkor gondold végig mennyire fontosak az adatok. Ugyanis gyorsan tönkre mehet. Ilyenkor célszerű adatmentéses szakemberhez fordulni (nem a szomszéd ügyes Pistikéjét megkeresni). Az adatmentés nem olcsó, de sokszor olcsóbb mint az elvesztett adatok.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1150) Yooha


Yooha
aktív tag

Tegnapelőtt véletlenül megformáztam egy partíciót, amin fontos - bár nem újól beszerezhetetlen - adatok voltak. Megpróbáltam adatvisszanyerő progival menteni a metnhetőt, de mindig ugyanott valami hibát észlelt:

Read disk Samsung SP2014N VC10 at position 48498269696 failed after 10 attempts. Adathiba (CRC) (23).

Most az adatok nem lényeg, csak nem-e jelenti ez azt, hogy sérült a HDD? A chkdsk szerint nincs baja. Mit jelent a fenti hibaüzenet, ill. tudtok-e valami lemezellenőrző programot?

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1313) liksoft válasza Lotusz (#1311) üzenetére


liksoft
nagyúr

FAT-es partíció volt? Mert ha igen, és a FAT sérült, akkor a file bármilyen zagyvaságot tartalmazhat. Ebben az esetben lehet, hogy búcsút mondhatsz az adatoknak. Egyet viszont NE csinálj. A CHKDSK csak ront a helyzeten. Azt nehogy ráereszd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1491) Pietrosz


Pietrosz
addikt

Üdv!
Adott egy vinyó, amiről egyik napról a másikra eltűnt az összes adat. R-Studioval szinte mindent le tudtam menteni szerencsére. Próbálom most használhatóvá tenni, de rosszat sejtek. Chkdsk 1 óra után is 5%-nál jár, a vinyó ütemesen kattog. Format szintén nem megy, nem halad semmit. Azért furcsa, mert legalább 40 gigát mentettem le a 60-as vinyóról, ment szépen. Annyira tehát nem halott. Vagy mégis?

(#1503) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
8 KB bad sectort talaltam a HDD-n(WD 1600JB), ilyen hibakat adott hogy Windows betoltesekor ujraindult, szerencsere a chkdsk-el sikerult megoldanom a problemat.
De most rajottem hogy bad-es es felek hogy lehetnek tovabbi gondok.
Vajon egy formatalassal megoldodik, es ha nem akkor van valami speci progi amivel esetleg helyre lehet hozni.Gariban van meg, de sok adat van rajta es nincs hova kimentsem.
Ja es neha azt csinalja hogy egyszeruen leall a HDD es ujra felprorog windows indulaskor, es windows leallitasakor(lehet hogy ez okozta a bad sectorokat?)??
Elore is koszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1528) liksoft válasza MZsoltee (#1527) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Megjöttem. Látom, közben javult a helyzet. Lazydog kolléga pontosan mondta. Kell egy winyó amire legalább a legfontosabb dolgokat át tudod másolni. Mivel nem tudni csak kábelhiba volt-e vagy a winyónak is van valamilyen egyéb gondja, így a mentendő winyót nyúzni nem életbiztosítás. CHKDSK-t és bármi mást ami ír rá tilos használni. Csak olvasni szabad a mentendő drive-ról. Ezt tudja az ajánlott GDB (fizetős, a demo megmutat mindent, de csak a regisztrált változat másol). Megteheted, hogy ha csak egy 120-as winyót tudsz kölcsön kérni még, hogy két részletben mented az adatokat. Először a legfontosabbakat, majd a maradékot. Ha viszont DVD-re írsz, akkor 4x tempóval, visszaellenőrzés mellett, minden CD és DVD segédprogi és szimulátor / emulátor használata nélkül!

Sajnos beruházás nélkül nincs semmi. Még az ingyenprogikhoz is kell gépet venni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1557) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a problemam, hogy van ket hardom 1600JB Wd, mirrorba.Attettem oket egy masik gepbe virusellenorzesre. Virust nem talaltam de miutan visszatettem oket a windowsom nem indult, kekablakozott.Chkdsk-el annyira megoldottam hogy most elindul, de ha lemezellenorzest kertem mindig talalt fajlrendszer hibat, es kb 1 oraig javitotta(deleting index entry...).Gondoltam adok egy repairt a windowsnak, de nem sikerult, mert az installing devices-nal lefagy, es ha ujrainditom akkor mindig kezdi a szokasos chkdsk-ket es hiaba javitja meg hosszu ido utan, ugysem megy tovabb a windows telepites, es mindig kezdi elolrol a chkdsk-t.
Nagyon orulnek ha tudnatok segiteni...


A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1570) liksoft válasza Hicks (#1569) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK után (pláne ha hibásan futott le) eléggé sok gond lehet. Ugyanis ha a rendszerben hiba van (fizikai és nem logikai), arra nincs felkészítve. Vagyis sérült file-rendszer javítására használható, de csakis felügyelet mellett. Mondja el mit szeretne csinálni, és én eldöntöm teheti-e. Ha viszont fizikai hiba a kiváltó ok, akkor a javítás során ugyanúgy hibát ejthet. És akkor már ezt is próbálja javítani. Majd ennek a javítását is, ami már más bejegyzésekhez is kötődhet, vagyis egy láncreakció indulhat be.

Ezek után látható, hogy a ''varázsütés'' és az izzasztó 40-50%-os mentés is benne lehet a pakliban. Gondold végig mit érnek meg az adatok, és ha annyit, akkor vidd adatmentéses szakemberhez. Amíg még lehet. Mondom, lehet, hogy kicsi a baj, de nem biztos. Ezt csak a mentés végén utólag lehet biztonsággal elmondani.

A SMART egyébként mit mutat?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#1612) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!
Az a gondom hogy a WD1600JB hardom neha leall, legtobbszor akkor amikor ''windows is shutting down'', es ez legtobbszor azt eredmenyezi hogy nem indul el tobbet a windowsom, csak miutan chkdsk-elek a windows telepito cd-vel.Es ez a masodik alkalom hogy chkdsk utan bad sectort talal.Elozo alkalommal 8 KB bad volt, leformataltam es ugy tunt hogy minden ok eltuntek a bad-ek, de tegnap megont ugyanigy leallt a vinyo es a chkdsk 4 KB bad-et fedezett fel.Vajon a tapegyseggel lenne a gond, ezert all le a vinyo?Most tortenetesen akkor allt elo a problema amikor meg egy hardot kotottem be, de ez nem mindig van igy.Az elozo hardom is neha leallt(WD400JB), de azon sose lett bad sector.A helyzet az hogy ritkan csinalja es nem tudtam rajonni hogy a tappal van baj vagy esetleg a vinyoval is???

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#1915) satci


satci
csendes tag

Sziasztok. Az lenne a problémám hogy chkdsk-val leakarok ellenörizni egy winchit. És azt írja ''használja a /p parancsot''. És itt a kérdésem: Mit kellene csinálnom hogy le ellenörizze? Mert, ha beírom /p akkor nem csinál semmit PLS help :O

(#1931) Jokko válasza liksoft (#1928) üzenetére


Jokko
tag

Másfél éves a tápom, de nem minőségi, valami noname, probléma még eddig nem volt vele, lehet lassan megér egy cserét.
A helyzet a délelőtt folyamán rosszabodott, azóta már nem bír feljönni a rendszerem sem, egyszer kifagyott egy 10 percre, én kinyomtam, most visszajöttem,megigazítottam a csatikat, elindítom, hogy mit csinál, ekkor kétszer lefutatta a chkdsk-t, ami nagyon sok hibát talált és törölt indexeket, leírókat. Ezt megtette kétszer, az eredmény: a xp töltés képernyője után 3 percig feketeség, utána pedig egy ilyen hibaüzenet:
''Stop: c0000218 {Hibas Rendszerleiofájl}
A rendszerleíró nem tudja betölteni a következő struktúrát (fájlt) : (\SystemRoot\System32\Config\Sofware), illetve annak naplóját vagy egyik változatát
Sérült, hiányzik, vagy nem irható
A fizika memória listázása...
A fizikai memóriakiiratás kész
További segítséget....''
Ilyenkor mi a teendő? format c: és új rendszer, vagy helyre lehet-e még állítani a régi rendszerem, vagy dobjam el a vinyot, mert ennél már csak rosszabb lesz?

(#1932) liksoft válasza Jokko (#1931) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hiba forrását kéne először megtalálni. Lehet táp, tápcsatlakozó (esetleg toldó), alaplap, memória, winyó. Utána (ha nem a winyó volt), a winyót tesztelni a gyári tesztprogrammal, majd ha jó, akkor új rendszert rá.

A CHKDSK futását a boot során tiltani kell. Sokkal több a kár mint a haszon belőle. A HDSentinelben be lehet állítani a tiltást.

Az összes csatlakozást (memória és bővítőkártyák is) megtisztítanám (isopropyl alkohollal), mellőzhető terhelést (pl: CDROM) leszedném, és így próbálnám minimum konfigban a gépet tesztelni. Majd folyamatosan visszatenni az elemeket. A táp lehet bűnös.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2121) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Nah anyni fejlemény van hogy az egyik partíció működik teljesen rendben,tudok róla másolni.

A másik kettőt még mindig rawnak látja a win,de testdiskkel tudok róluk másolni.

Lefuttattam win betöltése előtt a chkdskt a két raw partíción,és amikor elkezdte csinálni,mindkettőre helyesen kiírta hogy ntfs és a partíció nevét is kiírta,javítgatott rajtuk,majd ennek ellenére a windowsban továbbra is rawnak látja őket :F

bocs hog ysokat írok egymás után de folyamatosan jelzem hog ymi történik,hátha valaki így tud majd rajtam segíteni hogyha elolvassa :B

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#2130) Bdanyy válasza poffsoft (#2124) üzenetére


Bdanyy
addikt

Már csinálom szépen róla az adatmentést,de ezt valaki magyaráézza el nekem hogy hogy lehetséges? :F

[link]

Win nem látja ntfsnek,de chkdsk meg getdataback is jól látja a méretét címkét stb.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#2332) liksoft válasza Integra (#2329) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha szabad helyként mutatja (nem a teljes - foglaltból jön ki), a chkdsk nem ad hibát, akkor csak jogosultsági gondot tudok elképzelni. Rendszergazdaként sem megy a másolás?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2442) zaba


zaba
tag

Halihó, asszem nagy baj van. A Windows az egyik meghajtómra ezt írja ki: A lemezszerkezet sérült, vagy nem olvasható. Ilyenkor mi a teendő? Ez mechnaikai hiba, vagy szoftveres?

Szóval: A probléma úgy kezdődött, hogy belefagyott a gép egy dvd írásba. Aztán chkdsk futtatását követelte, aztán újraindítottam (lehet, hogy ezt nem kellett volna) a windows azt irta ki, hogy a \System Volume Information\tracking.log fájl sérült futtassam a chkdsk-et, újra futtattam, újra indítottam, aztán azóta van ez, hogy se a nevét se semmit nem lát a winyóról, de azt érzékeli, hogy van egy D meghajtó. Egy rendszervisszaállítás javíthat a dolgon?

megpróbáltam most a chkdsk /R d:-t , de olyan gyorsan kilépett a chkdsk , hogy nem láttam semmit.
samsung sp0822n a winyó, és még garis, csak hát volt rajta úgy 70GB adat

Újraindításkor a win az alul-felül sötétkék csíkos részen mégegyszer chkdsk-t csinál és érdeke ott, tudja a winyó nevét, csak akkor nem ,mikor felállt a rednszer.

HELP PLZ!

[Szerkesztve]

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#2451) liksoft válasza zaba (#2449) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ne a rendszer visszaállításával foglalkozz. Mi kell Neked? A rendszer, vagy az adatok? :F A CHKDSK-t én csak adatgyilkosnak hívom, mert mindig a kritikus helyzetben vét hibát. Nem Ő tehet róla, hiszen hibátlan szektort olvas, csak az a szektor adattartalma sérült. Így logikus, hogy hibázni fog! (Olyan mintha a benzinkútnál felcserélték volna a tartályokban a gázolajat és a benzint. Ekkor dízelt tankolva nagyon hamar szét fog robbanni a motor, és nam a tankolást végző vagy a vezető a hibás.)

A Get Data Back fizetős adatmentő programmal tudod a még adminisztráció alapján elérhető adataidat másik drive-ra átmásolni. FONTOS! A forrás és céldrive nem lehet azonos, mert ha igen, akkor mentés közben felülírja a mentendő adatokat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#2530) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Lefuttattam a HD Tune nevű progit a 160GB-os Samsungomra (Error Scan). A hibakereső kockái teljesen zöldek egy kivételével. Az egyik kis kocka piros.
Ez pontosan mit jelent? A chkdsk parancs is megerősíti, hogy van 4kb rossz szektor a lemezen.
Van valami progi, ami ezt ki tudja javítani? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2539) Nightquest


Nightquest
csendes tag

Sziasztok!

Nem is tudom, jó helyre írok-e, de megpróbálom.
Szóval az történt, hogy egyszer csak nézem az egyik partícióm és minden könyvtárban csak zagyvaság volt, teljesen össze-vissza karatkerekből álló fájlok, könyvtárak. A chkdsk kijavítja ezt a hibát, de ugye utána beazonosítani, hogy melyik .chk micsoda, az szinte képtelenség, meg szerintem nem is sikerül neki mindig jól a feladata. Ez ugyan már megtörtént régebben is velem (de ugyanezzel a vincsivel), csak akkor mivel gépbővítés során bénáztam kicsit a tápellátással, azt hittem, az volt a baj, de most semmi ilyen nem volt, talán csak az a közös, hogy Windows XP javító telepítés történt akkor is és most is (ezért nem tudom, nem-e szoftverhiba ez). Aztán láttam, hogy a többi partíciómon is történt némi kár, de nem vészes, viszont összesen így is sok-sok giga veszett (talán csak majdnem) kárba.
1. Mi lehet ez, mi okozhatja és mit tehetek ellene, hogy többször ne forduljon elő?
2. Még nem engedtem mindenhol a chkdsk-nak, hogy fájllá konvertálja az elveszett cuccokat, létezik olyan progi, ami jobban végzi a dolgát? (Egy részénél meg azért engedtem, mert azt hittem, ez nem megint ugyanaz a hiba.)
3. Tudtok olyan programot, amivel a chk-kból a lehető legtöbb infót vissza lehet nyerni? (Lehetőleg ne kelljen érte fizetni mindenképpen.)

A választ előre is köszönöm!

(#2560) Dr. Romano válasza lazydog (#2559) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A 40gb-os Seagate hdd-men (amit a hd tune és a chkdsk hibátlannak jelzett) simán megy a regenerator. Bármilyen MB-ot megadhatok neki kezdésnek, elkezdi szépen keresni, tehát azzal nincs gond...

A Samsungon a hd tune megint kijelezte a rossz szektort ugyan ott a 107GB-nál: [link]

A regenerator meg megint csak 32255MB-ig vitte az ellenőrzést, aztán megállt. :F

Mondjuk lehet vicces hogy 4kb-ért szenvedek, de mikor erre kerül valami adat és a vinyó megpróbálja leolvasni onnan, lefagy az egész rendszer egy időre és a hdd halkan kattog 3-at.
Tehát idegesítő...

Tehát feladom, de azért köszi a segítségedet!!! :R

[Szerkesztve]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#2643) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Unreadable Master File Table eztírja ki gép bekapcsolásakor a chkdsk,aztán win alatt sem érhető el a partíció,formázatlannak látja.Mivel tudom eztújraírni? :)

(testdiskkel m,árlementettem róla minden adatot,de lusta vagyok formázni és visszamásolni,inkább kisérleteznék,hátha megúszom azt valahogy)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#2674) Vakegérke válasza Jarod1 (#2673) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, megpróbálom.
Talán megnyugtató, lefuttattam a chkdsk-et, előtte defrag. Vagyis mondtam neki, hogy spuri. Jó, de újra kell húznia. Húzz. Húzott, ellenőrzött, a disk tiszta. Reboot, nincs nyikkenés. A következő indításnál kiderül, hogy van e még baj.
Ettől függetlenül ráeresztem a két ajánlott progit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2693) Madárpók válasza liksoft (#2688) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Igazából szerelés közben nagyon megszenvedtem vele ugyanis a csavarjait a tuskósok úgy rakták bele,hogy még véletlenül se tudd kiszedni légkalapács nélkül, és azért sikerült elég rendesen megütnöm, de ez csak az én ügyetlenségemről szól...amúgy nem tudom ismered-e az ExelStor márkát mert ez a bizonyos vinyó bizony ezt képviseli, de még nem hallottam rólla, igaz még nem gugliztam rá. Szóval a lényeg,hogy lefuttattam a fixbootot és a fixmbrt, utánna chkdsk, majd format, utánna partíció törlése és újrapartícoinálás és formázás, winxp fel, nem megy, chkdsk 2x, partíció törlése,újrapartícoinálás és formázás, winxp fel és így ezután már volt nincs hiba egyenlőre...igaz a kapacitás több mint felét elvesztettem(gondolom a sérült részeket lezárta) de megy.

(#2709) Thrawn válasza sylas (#2708) üzenetére


Thrawn
félisten

Futtass le rajta egy lemezellenőrzést. (chkdsk)

[Szerkesztve]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#2836) tzimash


tzimash
őstag

hali!

egyik haveromnak akadt egy kis problémája:
berakott a rackba egy régi 8 gigás vinyót, felismerte a win, de másolni nem lehetett róla, chkdsk-val meg akarta vizsgálni sajátgépből, de már akkor hibát észlelt az explorer.
ezután gép restart, chkdsk lefutott pár hibát talált, win bejött. másolás továbbra sem ment.
újra chkdsk, win megint lefagyott. restart után chkdsk ezzel az üzivel jött: nem windows alapú hdd, vagy valami ilyesmi. aztán már a win sem jött be. 2x restart ugyanezzel az eredménnyel.
8-as vinyó rackből ki. windows feláll, de a 250-es maxtor vinyó nem látszik. restart. biosban látszik a vincsi. pm 8 unallocatednek jelzi.
pls valaki segitsen, meg lehet-e menteni a particiót, vagy felejtse el haver a rajta lévő adatokat?

(#2848) Drizzt válasza Drizzt (#2844) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Na hát én ezt nem értem, végül sokadik eltávolításra már ment, viszont windowsom teljes halált szenvedett, pedig vírusirtó, meg semmi nem talált semmit. Most mindenesetre felrakom a Pistát majd szerintem, elég volt az XP-ből egy időre.

Más: azt nem tudjátok, hogy miért lehet, hogy van egy 8 megás formázatlan rész a vinyómon? Most láttam a win installnál. Előzőleg úgy emlékszem, hogy az xp installerrel formattáltattam. Most format nem volt. Hogy győződhetnék róla meg bizonyosan, hogy okés a vinyóm? Mert a chkdsk egy hatalmas kalap kakinak tűnik... :U

I am having fun staying poor.

(#2939) liksoft válasza varjan01 (#2938) üzenetére


liksoft
nagyúr

A CHKDSK ÍR a lemezre. Akkor ezek után is rá szeretnéd engedni? Én a GDB-t javasoltam, ott van, linkeltem a témáját is. Kapkodás helyett tessék olvasni és gondolkodni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3049) rol33


rol33
aktív tag

Üdvözlet!

Van kis problémám tegnap raktam újra a wint, és azóta bootnál azt írja az "msnmsgr.exe"-re h afájl vagy könyvtár sérült illetve az eseménynaplóba ezt:"A lemezen a fájlrendszer szerkezete sérült, és nem használható. Futtassa a chkdsk segédprogramot a következő köteten: C:." namost hiába futtatom sőt minden indíításnál lefut dse nem történik semmi. szerintetek milehet vinyó megadta magát?

®

(#3200) liksoft válasza adalbert1 (#3199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A CHKDSK eléggé szépen képes gyilkolni. :O Feltehetően a kábel környékén bithiba, átviteli hiba, vagy nem megfelelő SP használata okozhatta. Az info is kevés, a sérülés is lehet igencsak változatos. Más-más hibához más mentési stratégia tartozik. Így valóban jól érzed, az elmondottakra nem lehet korrekt választ adni.

Az eredeti helyére téve egy GDB megpróbálható, de előtte a chkdsk automatikus indítását tiltsátok le. A HDSentinel elméletileg be tudja állítani a tiltást.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3214) adalbert1 válasza liksoft (#3213) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi szépen a segítséget :R , végül getdatabackkel sikerült megoldani a problémát.
Elméletileg mindkét gép SP2-es volt (jó a topicnak a címe, párszor már mosolyogtam rajta :) )Pár kép:
Scan után
Hibaüzenet
Partition magic
Pár bad sector

Amúgy az normális, hogy a scan kb. 5 órán keresztül futott? (ott is dobot hibákat -amiről sajnos nem készítettem képet- ,gondolom a bad sectorok miatt)
Mondjuk maga a mentés is kb. annyit vett igénybe.
Ami még furcsa volt, hogy eredetileg tudtommal 1 partíció volt az egész, itt meg 2-nek látja a partition magic is.
A hdsentineles kép partíciók törlése, új létrehozása és formázás után készült... Ezzel a hdd-vel még lehetne kezdeni valamit? Teszem azt az elektronikáját felhasználni valahogy, vagy valamelyik alkatrészt?
Nekem azt sikerült leszürnöm, hogy a hdd már amúgy is a kipurcanás szélén állt, jelen esetben még jó hogy rásegített a chkdsk, így legalább le tudtuk menteni az adatokat. Az adatok lementése látszólag sikerült, méretre minden megvan, csak pár képbe néztem bele, azok is megvannak, ha valamelyik nap eljön érte ismerősöm, akkor tüzetesebben átrágjuk az anyagokat, hogy minden működik-e (a privát dolgaiba, melóiba nem nagyon akartam belenézegetni).

(#3630) liksoft válasza tammmy (#3628) üzenetére


liksoft
nagyúr

A chkdsk vagy scandisk csak akkor képes javítani, ha adminisztrációs terület sérült. Még az is követelmény ilyenkor, hogy a drive hibája hibás tápellátásból, vagy túlmelegedésből származott. Adatokat NEM tud javítani. A teljes felület végigolvasásakor a drive-ba épített SMART rendszer próbálja korrigálni a felületről nem, vagy nehezen olvasható szektorokat. Vagyis nem a chkdsk végzi a javítást, csak rákényszeríti a drive-ot.

Mivel a 17 éves adatmentéses időszakom alatt pár azonos mentés volt csak (minden mentés egyedi - az azonosak a nem menthetőek között volt), így minden esetre ugyanazt a "gatyát" nem lehet ráhúzni. Viszont ha 90-95%-ban igaz, akkor azzal kezdem. Nálad sem javult meg minden ha jól olvastam. Nem véletlenül. Valamint a "jókat" végigellenőrizted tartalom szerint is? Nem 100% ugyanis, hogy minden tökéletes lesz. Elérhető, de tartalmilag lehet sérült.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3676) peterzonex


peterzonex
tag

Helló. van egy seagate winyóm és ma reggeli indítás után elkezdett bizonyos időközönként csipogni, majd lefagyott a gép. Újraindításkor már az xp-se jött be majd a következő indításnál chkdsk 4file írt ki amit nem tudott kijavítani. ekkor határoztam el magam hogy letörlöm a winyót, a teljessel nem sikerült de a gyorssal sikerült ráraknom az xp-t. A partition table doktor 4 bad sektort írt ki. hogyan lehet ezeket úgymond kivágni hogy ne legyen baj többet a winyóval?

(#3694) liksoft válasza stangli (#3692) üzenetére


liksoft
nagyúr

A második. Palmatexel odaragasztották. :K

A nagy kapacitású partíciók adminisztrációjában a szabad helyet külön változóban tárolják. Ennek értékét a rendszer folyamatosan karban tartja. Viszont rendszerhiba (fagyás, újraindulás, stb...) esetén hibásan található a winyón. Ilyenkor lehet, hogy látszólag sok a szabad hely, valójában alig van. Lehet, hogy csupa szemét ami fogja a területet. Egy lemezellenőrzéssel (Win esetén CHKDSK) az adminisztráció konzisztenssé tehető. Utána a felesleg törlésével a hely felszabadítható. Vigyázat! A "feleslegbe" fontos adatok is kerülhetnek. Tehát nem elég csak azt megnézni, hanem a fontos adatokat le is kell "leltározni" a törlés előtt. Nagyon "összezuhant" adminisztráció esetén ronthat is a CHKDSK a helyzeten. Ezért a létfontosságú adatainkról fizikailag másik winyóra célszerű az ellenőrzés előtt biztonsági másolatot készíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3788) xlalix


xlalix
tag

hi!a köv a probléma:
adott egy hp nx 6310-es laptop és szerintem hal megfelé a winyo...
60 gb-os fujitsu mhv 2060bh pl winchester van benne.2 particióra van osztva (20-40) és a 20 gb-osat nem tudom megformázni mert formázásnál mindig megáll!Probáltam cskdsk /r-t de az is leáll!A másik partición a chkdsk lefut jó minden, még xp-t is sikerült telepítenem rá..gondolom bad sector lett rajta és azt szeretném hogy azokat ne vegye figyelembe!most ha bekapcsolom akkor azt írja hogy hiányzik a hal.dll.
Ötleteket várok ezzel kapcsolatba vagy vmi segítséget h még működjön:)
ja és van egy hirens boot 9.3cd-m.ezzel kapcsolatban is segítséget kérnék mert nem nagyon értek angolul h mit hogyan kell csinalni!
Elrőe is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3819) zsiga667 válasza liksoft (#3818) üzenetére


zsiga667
addikt

Találtam egy riportot (bár sajnos nem volt túl up-to-date) meg egy chkdsk-logot, mail ment a freemailes címre. :)

(#3835) misu


misu
aktív tag

Hy!

Ma délelőtt kaptam egy WD 320-as PATA vinyót, ami lassú..:)
Everestel néztem egy Linear Read-et, es nem éri el a 1 MB-t! :Y
Randomban, a többiben jó...

Win xp-t telepítettem rá, szépen megformázza (gyorsba), normál sebességgel, hiba nélkül feltelepül, elindítom, lassú. :O

Smart ok, chkdsk oké sentinel szerint 100%!!!! :Y , nincs bad, nem csörög, nem csattog de lassú, és fagyasztja a gépet :O

5let? :U

Köszi előre is!

Bye!

Bűn az élet.

(#3850) liksoft válasza Cickánykoma (#3847) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Először a legfontosabbak:

A feltett kérdésed adatmentéses illetve Vista gond. Mindkettőnek van másik témája. Itt a winyó megmentése a cél, így kaphatsz olyan ötletet is ami azonnal az adatok halálához vezet. Pont ezért lett szétválasztva az adatmentés és winyó probléma.

A feltelepített XP-d első változat ami nem tudja kezelni a nagy winyókat. Itt olvashatsz a problémáról. Vagyis az SP2-t tessék feltenni!
Mivel az alap XP már az adminisztrációdat tönkre tette, a következőket célszerű csinálni. Szűz winyóra (egyedül legyen a gépben!) feltenni az XP SP2 változatát. A HDSentinellel kikapcsoltatni az automatikus CHKDSK-t (ne tegyen még nagyobb kárt). Feltenni a GDB-t. Berakni és formázni a célwinchestert. Legutoljára berakni a mentendő drive-ot és elkészíteni a mentést.

Az alap hiba viszont valahol a gép hardware-e. Memóriahiba, stb... Legelőször (a mentés előtt mindenképp) ezt kéne megszüntetni. Ugyanis további folyamatos gondokat fog okozni!

Szerk: :D Nem csak én látom így! :R

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#3856) Cickánykoma válasza lazydog (#3849) üzenetére


Cickánykoma
tag

A Vistát azért tettem fel mert valamivel működtetni akarom tűrhetően a gépemet és az XP-t sehogy se sikerült feltelepitenem úgy, hogy kielégitően működjön (fagyások, újraindulások stb.).
Nincs SP2-s telepitőm, sima régi XP-s telepitőm van, utólag szoktam rárakni az SP2-t.

Hozzátenném, hogy nem az ötszöri telepités kutyult, hanem már rögtön az ELSŐ alkalom tette tönkre az adataimat.

Hibaellenőrzésemből kiderült, nagy a valószinűsége, hogy a RAID kártyám művelte problémát.
Ezzől függetlenül lehet a memória vagy az alaplap is rossz. Ezt csak ünnepekkor tudom majd letesztelni ha hazaviszem Mo-ra a gépet.

"A feltelepített XP-d első változat ami nem tudja kezelni a nagy winyókat. Itt olvashatsz a problémáról."

Érdekes, mivel mióta ez az XP telepitőm van meg eddig soha nem volt gondom a nagy vinyók kezelésével. Az Xp nem egyszer lett újratelepitve és mindig látta megfelelő méretben és adattartalommal a nagy vinyóimat. :F

" A HDSentinellel kikapcsoltatni az automatikus CHKDSK-t (ne tegyen még nagyobb kárt). Feltenni a GDB-t. Berakni és formázni a célwinchestert."

Bocs, de ez a rész szinte kinaiul hangzott.
1. Hol kapcsolható ki a CHKDSK a Sentinelben?
2. Mi az a GDB???

"Az alap hiba viszont valahol a gép hardware-e. Memóriahiba, stb... "

HDsentinel és mások is a memóriára tippeltek a Hdsentineles topikban. Végül sikerült letesztelnem a memóriát DOS módban javasolt programmal, de nem talált semmit. Szerintem meg az alaplap hibás v. a processzor.

[ Szerkesztve ]

Madžari......Dober dan, passport kontrol !!! :D:D:D

(#3869) liksoft válasza Cickánykoma (#3856) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lemezmásolás nem adatmentés. Csak biztonsági kópia, ha valaki elcseszi a mentéses folyamatot, vissza lehessen lépni az eredeti állapothoz. Ha viszont az SP2 nélküli rendszer chkdsk-je végigment és "rendet tett", akkor a 128GB feletti hivatkozásokat lehet, hogy valóban "rendbe tette". Ez csak mentéskor derül ki. A hibás (mentésre szoruló) winyót vedd ki a gépből, tedd fel a polcra, mert csak egyre nagyobb lesz a veszteséged. Az adatmentés folyamatát egy másik winyón modellezd le, ne az eredetin próbálkozz.

1. A Sentinel Beállítások / Fejlett opciók résznél találod meg a kikapcsolást.

2. GDB = Get Data Back adatmentő program.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4005) liksoft válasza gjon (#4004) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Ilyen esetben szoktak beletenni bővítőkártyát.

Szerk: Az általam előzőleg ajánlott megoldás bizonyos esetekben segíthet, de gépváltás esetén okozhat problémát. Ezért ha sikerül, egy partíciót tegyél rá elsődlegesként és ne dinamikusat! Ha máshová viszed, enélkül kell a gépet installálni, az automatikus CHKDSK-t letiltani, és CSAK utána szabad a gépbe tenni ezt a winyót. Vagyis macerás, ha nem tartod be adatvesztést okozhat. Vagyis a korrekt megoldás a bővítőkártya, de időnként megkerülhető. (Csak ésszel szabad utána használni.) Valamint egy tesztet tegyél vele. Írd tele a winyót érdektelen adattal. (AVI, MP3 sok példányban más-más könyvtárban) Ha kikapcsolás után is sértetlenek, akkor használható a drive. Ugyanis lehet, hogy látszólag tudja a 250-et, de valójában "átfordul" 128GB-nál. A teszt ezt kimutatja.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4006) liksoft válasza liksoft (#4005) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mégegy fontos! Ha letiltottad a BIOS winyódetektet és az ismét beáll (default miatt pl), akkor NAGY GÁZ VAN! Az automatikus CHKDSK letiltandó! A HDSentinel setup részében beállítható, az ingyenes változat is tudja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4156) Szkeptikus


Szkeptikus
tag

Sziasztok,

Van egy Seagate Barracuda winchesterem, amit véletlenül átjumpereltem limit to 32 GB-ra. :W
Miután visszaállítottam Masterre látja a windows a teljes méretet, a chkdsk pontosan látja a szabad helyet is, de a két partició közül (c: - winXP 5GB boot partició és d: 75GB adat partició a d:-n lévő adatokat nem tudom megnyitni. A windows azt írja hozzáférés megtagadva.

Olyan megoldást keresek ami nem jár adatvesztéssel.

Tudtok segíteni?

Előre is köszi! :R

Sz.

(#4195) Gerisan


Gerisan
tag

Hello! feltettem a HDSentinel nevezetű programot és a kb 1,5-2 éves 80 gigás Samsung vinyómnál azt írja,hogy kondícíó csak 26% és 63 hibás szektora van.csináltam egy teljes formázást de nem javult aztán lefuttattam a chkdsk c:/r parancsot mert állítólag az kijavítja az ilyen hibákat ehez képest csak rosszabb lett mert most már 64 hibás szektor van és csak 25%-os a kondícíó.nem tudom mitől lett ilyen szar ennyi idő alatt.túl meleg sose volt,nem dobáltam,vigyáztam rá.nem értem.nem lehet ezen valahogy segíteni?

GIGABYTE GA-B85M-D3H ,Core i5 4460, 12 Gb Ram,GigaByte Geforce GTX 650Ti Boost 1024 MB DDR5,1,5TB SATA HDD,60 Gb SSD

(#4206) idomtalan


idomtalan
csendes tag

Sziasztok!
Nekem a problémám régre nyúlik vissza és csöppet összetett. Van egy Maxtor 250 GBos winchesterem meg egy Samsung 400 GB. A probléma a Maxtor 250essl van. Kb 1,5 éve vettem a gépbe mint egyetlen winchestert. Teljesen jól ment minden egy ideig. Kb fél éve játszottam a Quake 4-el egyszer csak elszáll a gép és semmi. Ujra indítom elindul szépen csak a winchester innentől kezdve kb 1/6 sebességel üzemelt. Pont azelött nem sokkal csináltam Benchamrkot a winchiről ahol 60-70 mb/s-os sebesség jött ki. Na már most ezután stabilan 10 MB/s lett végig. Se az elején se a végén senem gyorsabb se nem lassabb. De tényleg nagyon lassú. 700 MBot 2perc alatt csomagolt ki kb. Gondoltam elromlott a winchi vagy valami vírus. Spyware + virus mentessítettem (addig is volt rajta NOD32 meg AdAware és elvileg nem volt semmi). Nem tudtam egyszerüen rávenni sehogy sem hogy menjen normálisan. Mindent kipróbáltam.
Utánna akkor most vettem egy másik winchit a samsung 400 GBosat. Rendszert ujra raktam az uj winchin majd utánna Benchmarkoltam. Az uj 60-70 és a régi Maxtor is 60-70 Mb/s között voltak. Mondtam mi a fa.... Nem érettem de nem zavart. Majd akkor leformatáltam a maxtoron azt a particiót amin a windows volt és utánna mondtam hogy legyen egy nagy winchim egyesítsem a 2particiót a Maxtoron. Hát szépen szépen csinálta a Partition Magic majd a vége elött nem sokkal (mivel elég hosszú volt nem tudom mennyivel nem néztem) kék halál és az egész gép elszállt. Na restart erre kiírja windows indulásnál hogy LEMEZOLVASÁSI HIBA.
De a windows az uj winchesteren volt és onnan kellett volna elindulnia. Na akkor windows ujrarakása. Elindítottam erre soha nem ment tovább mert hogy felmásolta a fájlokat az uj winchesterre a formázás után nem jutott tovább csak kiírta hogy LEMEZOLVASÁSI HIBA. A régi winchesterre akkor megpróbáltam. Ott akkor benyomtam azt hogy partició törlés meg hasonló erre kiírja hogy erre a particióra windowst nem lehet felrakni, majd kb fél óra gondolkodás után felismerte hogy NEM ISMERI fel a winchestert. Mondom remek. Na akkor próbálkozok az ujjal. Rájöttem hogy letörlöm akkor ott is a particiót nem csak formázom és hááháá remek felrakta. Azóta megy az uj winchester de a régivel "gondok" vannak.
Ha bedugom a gépbe akkor kb a windows a 20másodperc helyett 20perc alatt indul. Bejön erre nem ismeri fel a winchestert. Sajátgépbe semmi. Elindítom partition magicet az meg elszáll. vagyis TÖLTI be egyfolytában. Megcsináltam multkor hogy mielött lefeküdtem este benyomtam majd miután felkeltem még mindig töltött. Na szép. De a windowsban az Eszközkezelő kiírja hogy ott van a Maxtor Winchester 250 GB minden szép és hogy MEGFELELŐEN müködik. (mármint kinek?:S) Na akkor felraktam a HD Tune-t azmeg szépen felismeri a winchestert és kb 5-10perc gondolkodás után el is kezdi BENCHMARKOLNI és 60-70 Mb/sal megy. a hibás sector kereső végig ment rajta és aszerint nincs semmi baja. Nagyon örültem neki... (ironia:D)
CHKDSKet meg semmit sem tudok lefuttatni addig amig még betüjele sincs a winchesternek mert nem ismeri (melyik igen melyik nem) fel a windows. Azon a winchesteren van minden adatom sulis cuccom fényképeim zenéim filmjeim amik kellenének. Szerintetek vane esélyem arra hogy menni fog az még??? és hogy hogyan???
remélem érthető voltam... és előre is köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.