Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) koxos:8] válasza r0by (#9999) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Te is eddig jól nyomod, már 4-0. :C :R

(#10002) zsolli válasza koxos:8] (#9998) üzenetére


zsolli
addikt

Hoppá :Y

Na, még korai az öröm. Kíváncsi vagyok majd a birtoklásra. 5-en vannak középen :U
Érdemes megnézni az átadón lévő szélsőjét. Igen jól képzett :DDD

HT-s csapat: Sörhas

(#10003) koxos:8] válasza zsolli (#10002) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nálam most jött a jól fejelő csatárom. :D
Hátha lesz egy fejes gól. :DDD

Már 2-0 Zsollinak. :Y :C :DDD

Meg egy kp sérülés is. :W

[ Szerkesztve ]

(#10004) zsolli válasza koxos:8] (#10003) üzenetére


zsolli
addikt

Ha jól sejtem, akkor 2 db Jól fejelő csati van most?

Akkor hajrá, ugráljanak a skacok, és fejeljék a gólokat :DDD

Zs

2-0? :Y

Hogy, ki, mennyiért????? :DDD

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10005) koxos:8] válasza zsolli (#10004) üzenetére


koxos:8]
senior tag

38:14
A helyzet egyre aggasztóbbá vált a vendég csapat számára, amikor a mérkőzés 38. percében Levente Zrínyi (Sörhas) egy bal oldali támadás lezárásaként belőtte csapata következő gólját is, 2 - 0 az állás. :C

37:14
37. perc: Thilo Rettau (Sörhas) kénytelen volt a pálya széléről figyelni a mérkőzés hátralevő részét, ugyanis kicsavarodott a bokája. Mahailo Bajalović állt be helyette. :W

(#10006) zsolli válasza koxos:8] (#10005) üzenetére


zsolli
addikt

Levente Zrínyi :DDD
Duplázott a drágám.

Na, megvan a szezon első sérülése, ráadásul edzett posztról :W
Pont az a kp-m, akinek várok a wc-re fejlődésére :U
Lehet hamarabb kell átadásra állnom, remélem nem 3-4 hétre sérült :U

Bajalovic állt be. Gyors a lelkem, és nagyon jó kp. Így tulajdonképpen kicsit nő a birtoklásom. Üröm az örömben, vagy fordítva? :DDD

Zs

Úgy veszem észre, hogy 1-ik gól jobbról, másik balról ment be. Ezek szerint átmegyek a védelmein, vagy legalább is eddig sikerült :U

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10007) koxos:8] válasza zsolli (#10006) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Nálam meg szopó van. :W
Lesérült a kp-m, meg lőtt utána még egy gólt az ellen. :O
Ennyi volt a kupa. :(

A félidőben 2 - 0 állt az eredményjelző táblán. A labdabirtoklási arány a félidőben 60% volt a frissebben mozgó Sörhas javára.

[ Szerkesztve ]

(#10008) zsolli válasza koxos:8] (#10007) üzenetére


zsolli
addikt

B@sszus :( :W

Sajnálom. Öreg a kp?

Mennyi az állás? 0-2?

UI.: 60%? Huhh, még nincs meg a meccs, de ez jó előjel. Mondjuk nem értem. 5 embere van középen, és én PIC-elek :U

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10009) r0by válasza koxos:8] (#10001) üzenetére


r0by
addikt

Az igaz, csak sajna én már nem a kupában nyomulok, kaptam egy szinte új reges ellenfelet.

(#10010) koxos:8] válasza zsolli (#10008) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Az, csak öreg kp-m van. :D
Ráadásul aki beállt helyette, az meg tapaszos mert sérülésből tért vissza. :W
Komoly bajok lesznek ha nem találok egy gólt. :U

(#10011) zsolli válasza koxos:8] (#10010) üzenetére


zsolli
addikt

Nálad hogy áll a birtoklás? Mert ha átmegy a védelmeden, illetve levédekezi a támadásod, de birtokolsz, akkor pontrugás és egyéb SE-k még jöhetnek.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10012) koxos:8] válasza zsolli (#10011) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Csak 53%. :W
Ez is érdekes, hogy ho-ban 68-at írt, de a bajnokin se találta el a birtoklásom.

(#10013) zsolli válasza koxos:8] (#10012) üzenetére


zsolli
addikt

HO-ban is be volt állítva, hogy PIC-elsz?
Ill. az ellenfél mely meccseit vette alapul, és Te most látod, hogy ugyanolyan felállásban játszik-e mint szokott a kupákon eddig, ill. követted-e a múlt hét óta történt forma változásait?

HT-s csapat: Sörhas

(#10014) koxos:8] válasza zsolli (#10013) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Tuti, hogy pic volt beállítva a ho-ban.
Lehet, hogy csökkent ma a csapatszellem?

Most helyet cserélt a 2 szélső csatárom, és a 2 szélsőm. :U
Gondolom azért nincsenek helyzetteim mert levédekezi mindet.

Már vezet 3-0-ra. :O :W :W

[ Szerkesztve ]

(#10015) zsolli válasza koxos:8] (#10014) üzenetére


zsolli
addikt

Ma elméletileg nem csökkenhetett :U

Úgy tudom, hogy hétfőn 1, kedden 2, csütörtökön 2, pénteken 2 frissítés van...
...de majt otthon utánanézek, mert nem biztos.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10016) koxos:8] válasza zsolli (#10015) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Az istenként tisztelt Botlábúak-edző a szünetben újra végigment a megbeszélt taktikán, ennek hatására a csapat szervezettsége megfelelő szintre emelkedett. Az eredmény alakulásával elégedett Sörhas-edző úgy döntött, hogy megadja a lehetőséget Klaus-Ludwig Wurmitzer játékosának is, aki Stéphane Fréchou helyére érkezett a találkozó 46. percében. 46 perc után a hátrányban lévő Botlábúak csapata kihasználta a játék menetében beállt apró szünetet, és az edző új utasításokkal látta el a csapatot. Filippo Scagnoli (Sörhas) szeretett volna még pályán maradni, de a szakvezető a mérkőzés 60. percében úgy döntött, hogy át kell adnia a helyét Csaba Mészáros számára.

(#10017) zsolli válasza koxos:8] (#10016) üzenetére


zsolli
addikt

Na, már 60. perc? :Y
És még mindig 2-0 ide? :R

Az új utasításról mit lehet tudni? Valakit támadóba tett, vagy védekezőbe?

Zs

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10018) koxos:8] válasza zsolli (#10017) üzenetére


koxos:8]
senior tag

A vesztésre álló Botlábúak játékosai itták a menedzser szavait, amint taktikai utasításokat adott a csapatnak.

Mind a kétszer alapról támadóra rakta őket.

Patrick már 4-1-re vezet. :C :R

Ryan Tax növelte Sörhas előnyét a mérkőzés 71. percében, miután a jobb szélen remek lehetőség adódott számára, és nem hibázott: 3 - 0. :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#10019) zsolli válasza koxos:8] (#10018) üzenetére


zsolli
addikt

Yess!!! :C :R

Ryan Tax az elöző kupameccs hőse :DDD

És most a másik csatár, Levente Zrínyi is duplázott. Imádom Őket :DDD

Az egyiknek csak remek, a másiknak meg csak jó a gólszerzése :DDD
Csodálkoztok mi? :DDD

Most vége van már? Azt sem tudom, mikor kezdődött :U

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10020) koxos:8] válasza zsolli (#10019) üzenetére


koxos:8]
senior tag

Grat a továbbjutáshoz. :C :R
Jaja, jól tolják a csatárok. :Y

(#10021) zsolli válasza koxos:8] (#10020) üzenetére


zsolli
addikt

Basszus, el sem hiszem :Y

Köszi szépen a közvetítést. Asszem délután lesz "értékelgetni" valóm rendesen, főleg mert nyilván még brutálabb csapatot kapok köv. ellenfélnek. De letojom, plusz bevétel, tapasztalat a srácoknak és a szurkolók imádni fognak. Bár eddig is karneváli a hangulat, nem tudom, mi kéne még a "szerelmes levelekkel bombáznak"-hoz.

Zs

Milyen Hatstats értékelések feküdtek egymásnak?

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10022) plus44


plus44
veterán

Elképesztőek vagytok. Sokadik kupa kör, tömeg pénz...beszarás... :C ( :( -ez magamnak szól)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10023) zsolli válasza plus44 (#10022) üzenetére


zsolli
addikt

Ha van időd nézd végig minden szezonom "kupa menetelését". Sosem jutottam sokáig.
Most részben az edzett középpályámnak is köszönhetem, de ami a legnyomósabb ok, hogy új edzőm van, középszerű vezetőivel. Akivel végre meg is érzem, és ki is tudom használni a PIC adta lehetőségeket. Eddig ügye csapnivaló vezetőis edzőm volt, akinek a PIC-je nem sokáig maradt magason. Jellemzően a köv. tétmeccsre majdnem visszaállt középértékre.

És akkor ehhez még hozzá kell adni egy fontos tényezőt...
...a MÁÁÁÁÁÁÁK-ot :DDD

Ami jelentkezhet a kupa-sorsolásnál, helyzet elosztásnál stb...

Majd ha eladod jó pénzért az első garnítúrádat, veszel olyan srácokat akikkel többféle felállásban és taktikánál is tudsz meglepetéseket okozni. A lényeg, hogy kapusedzésnél iszonyatos sok lehetőséged van. Mindenféle felállásban játszhatsz, és képpeségtől (és ellenféltől) függően tudsz taktikát változtatgatni.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10024) plus44 válasza zsolli (#10023) üzenetére


plus44
veterán

Végülis úgy taktikázom, hogy sikerülne 400.000 körül elpasszolni a mostani kapusomat, akkor abból a pénzből vennék 2 minimum nagyszerű védekezésű védőt. Ugyanis ennyi pénzből nem futná egy teljesen új garnitúra kp sorra (pedig ezt erősíteném), az meg hülyeség, ha veszek 1-2 nagyon brutál jót, mert a maradék 3 rosszabb lehúzza őket, bár nem tudom mennyi a szintek közti átjárás, de gondolom egy remek kp csak lehúz egy wc-t, vagy nagyszerűt. Így meg lehet, hogy inkább a védősor 3 tagját cserélem le (vagy kettőt, ahogy kijövök a pénzből). Mondjuk akár vehetnék új edzőt is, de nem tudom mit javítana. Jelenleg az van, amit a legelején vettem, jó edző, csapnivaló vezetőivel. (ezért sem PIC-elek már...)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10025) zsolli válasza plus44 (#10024) üzenetére


zsolli
addikt

Jó ötlet. Szépen lassan felépíteni a csapatot. Azt, hogy hol kezd el (melyik poszttól), az sok mindentől függ. Reális céloktól, csoport ellenfelek erősségeitől stb...

Sok esetben nem is nagyon kell játszani a PIC-PIN-MOTS-szal. Jellemzően felsőbb osztályokban érdemes, vagy pl. ha erős VI-ban vagy régóta, és robbantani akarsz egy nagyot, hogy feljuss V-be. Mondjuk érdemes erre az esetre előre bevásárolni egy magas tapasztalatú, magas vezetői képességű (megfelelő-jó) játékost. A legjobb, ha még a képességei is aránylag topon van, így a csapatnak még nagyobb hasznára lesz.

Én nem akarok (és nincs is reális esély) feljutni V-be, de most jól jött a középszerű vezetőis edző. Szép magasa tudom tartani vele a TS-t, amivel nagyjából hozom a meccseket, emiatt a csapat önbizalma is magas. Nyilván ez is közrejátszik abban, hogy pl. ma le tudtam győzni az ellenfelem. Amúgy egy sima szezonkezdtei állapotnál, amikor minden középértéken van, bedarált volna.

És a máááák...
...azt mondják, hogy vannak csapatok, akik kifognak olyan szezont, amikor minden klapfol. De utána jöhet olyan is, amikor minden rossz, ami csak létezik, az jön csőstül :DDD

Aztán hogy ez a kettő kéz a kézben is jár-e, nem tudom. Mindenesetre a formáim csökkenek, és most már nekem is van edzett posztról sérülésem. Igaz, még nem tudom, hány kerezstett kapott a srác :U

HT-s csapat: Sörhas

(#10026) Patrick


Patrick
addikt

Nyertem. :D

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#10027) zsolli


zsolli
addikt

Úúúúristen :Y

Ezt nem mondtátok :Y

A legtöbb poszton az "A" csapatos emberi voltak b@sszus :Y

Azanyámidegesúristenit, és még gólt sem kaptam :Y

HatStats__187____________________271

_______Védelem: 45____________Védelem: 131
______Középpálya: 75__________Középpálya: 63
_______Támadás: 67____________Támadás: 77

Ezek az értékelések :Y Nem tévedés, a bal oldali az enyém. Hitetlen :DDD

3-0 b@sszus :C :R

HT-s csapat: Sörhas

(#10028) r0by válasza zsolli (#10027) üzenetére


r0by
addikt

Ezt mondom már mióta, hogy mekkora egy mákos vagy Te :DDD

Amúgy gratula a meneteléshez :R

És persze Patricknak is :)

[ Szerkesztve ]

(#10029) zsolli válasza r0by (#10028) üzenetére


zsolli
addikt

Pár indokféle van a meccsre, de azok közel sem elegek ehhez az eredményhez.

A TS-em és az önbizalmam tutti jobb volt, mint az övé, ráadásul szerencsére igen korán felállás-zavarodottságot kapott. Ez mondjuk magyarázhat ezt-azt...
....de hogy nem kapott helyzetet?
Ill. volt egy taktika nélküli kontrája, aminek át kellett volna mennie a védelmemen.

Szóval a fenti indokok szerintem nem elegek. Az esélylatolgatás szerint 100 meccsből 8,43-at illene megnyernem.

De hogy a fenébe nem kapott helyzetet, ill. nem rúgott gólt?

Jaaaa, köv. kupa ellenfelem II-od osztályos. A "B" csapata...
....hmmm, szal mindenki örülne egy olyan "B" csapatnak :DDD
Tuti kiesés, földbe gyalulás, vereség vár rám. :DDD

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10030) plus44 válasza zsolli (#10029) üzenetére


plus44
veterán

Idézzem a mostani, legyőzött kupa ellenfeledre való reagálásodat múlt hétről? :D Úgyhogy te csak ne mondjad, hogy tuti kiesés... :DDD :DDD

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10031) ftc


ftc
nagyúr

Ok mai élő foci eredménye:

bokám mégroszabb lett
a másikat is kinyomták
csapattarsam labda helyett én lábamat rugta meg full erőből :D

eredmény járni lassan komotosan

(#10032) zsolli válasza plus44 (#10030) üzenetére


zsolli
addikt

Oké-oké. Nagyon hangyányi esélyem volt, de tényleg csak minimális. Pár tényező, és rengeteg mák miatt bejött. :C :R
Igaz, hogy ha tudom, hogy evvel a fullosabb felállással jön, akkor még annyit se tettem volna a csapatra.

De...
...(mindig ez a de :DDD) mostani ellenfelem már II.-od osztályos. Nem variálgatja az edzést össze-vissza, és a "B" csapata nagyon durva. Gondolom a TS-e az egekben, és a bajnokságban is jól teljesít, így nyilván az önbizalma és magasabb.

Ergo: esélyem sincs. Ha, ismétlem ha sikerül egy gólt lőnöm (és mellette természetesen kikapok), szerintem a szurkolóim nemhogy szerelmes levelekkel fognak bombázni, hanem letérdelnek elém, és... ööö... szal jó lesz nekem ;) :DDD

Tehát jövő héten egy a fontos: ne legyen sérülés, ill. sárga- piros lapok.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10033) zsolli válasza r0by (#10028) üzenetére


zsolli
addikt

R0by, megkövetlek. Hol a papír?
Aláírom, hogy rohadt nagy máááákos vagyok ;) :DDD

HT-s csapat: Sörhas

(#10034) zsolli válasza ftc (#10031) üzenetére


zsolli
addikt

Tudom, hülyén hangzik, és nehéz megtenni, de szerintem most pár hetet ki kéne hagynod. Egy húzódást-zúzódást jobb kipihenni, kikúrálni, mert ha rásérülsz, komolyabb bajok is előjöhetnek. Pl. egy szalagszakadás :U

Mindenesetre jobbulást.

HT-s csapat: Sörhas

(#10035) zsolli


zsolli
addikt

Elméletileg 16 éves 73 napos korára jó védése lesz az ifimnek :C :R

Alig múlt 16, és középszerű.

Jaaa, kicsit sem vagyok pipa, hogy Szabolcs Matuca nem fiatalabban került hozzám :W
Ha lett volna rá időm, így hoztam volna fel:

Kiszámítatatlan spec.

Védekezés: jó (jelenleg középszerű)
Játékszervezés: megfelelő (maxolva)
Szélsőjáték: középszerű (maxolva)
Átadás: középszerű (maxolva)
Gólszerzés: középszerű (fogalmam sincs, hogy áll)

Patrick: gratula a kupaszereplésért :C :R

Newpest kolléga: gratula az eddigi kitartásért és helytállásért Neked és csapatodnak :C :R

HT-s csapat: Sörhas

(#10036) plus44 válasza zsolli (#10035) üzenetére


plus44
veterán

Az elég jó, szép pénzt kaphatsz érte. :K

szerk: valamit nem értek: az ifi akadémia és hogy felhozok valaki, az két külön dolog és együtt nem működik? Csak mert ha rámegyek, hogy ifi akadémia alapítása, akkor valami régi meg új rendszerről vakerál nekem meg ilyenek, VAGY: ifi akadémia nélkül is hozhatok fel csak nem tudom edzeni? Tehát az ifi akadémiával egy komplett ifi csapatot kapok? Mennyiben és mi változik, ha a játékosmegfigyelőbe nem 1millát, hanem 4 millát teszek be?

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10037) plus44 válasza plus44 (#10036) üzenetére


plus44
veterán

Tárgytalan, értem! Mit ajánlanátok: alapítsak ifi akadémiát, vagy a játékosmegfigyelő rendszert húzzam fel a lehető legmagasabbra és minden héten hozzak fel valakit, hátha belenyúlok a tutiba?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10038) zsolli válasza plus44 (#10037) üzenetére


zsolli
addikt

Akadémiánál a 3 megfigyelő 4 milla hetente, a lottós (húzós) ifirendszernél is heti 4 millától lesz egy szezon után remek a szint (ez nem biztos, lehet hogy több szezon).

Ha van időd és kedved, akkor mehet az akadémia, és játszhatsz a skacokkal, edzeheted Őket, kideríthetsz ismeretlen képességeket, és örülsz, ha kellemes meglepetés ér :DDD

Lottósnál nagyon random, hogy hány éveseket és milyen képességüeket kapsz.

Az akadémiánál Te döntöd el, hogy milyen képességre állsz rá, és hogy milyen ütemben edzed a suhancokat.

Én az akadémia mellett tenném le a voksom.

Zs

Jaaaa, és Patrick javaslatára az egyik megfigyelőmet elvittem Salgótarjánba. Onnan jött a kapus kölök :D

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10039) plus44 válasza zsolli (#10038) üzenetére


plus44
veterán

Igen, ebben az akadémiában több a potenciál, de ezzel arányosabb több idő is vele foglalkozni. Na akkor belevágok! :D

A maximális edzéshez a héten hány meccset tudok játszani az ifi srácokkal? Egy barátságost és egy bajnokit?

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10040) plus44 válasza plus44 (#10039) üzenetére


plus44
veterán

Kinek mi jött be a megfigyelőnél? Ha mindenhol keresgél, vagy ha adott poszton? (olvastam, hogy sose azt dobja, aki kellene...:D)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10041) r0by válasza plus44 (#10039) üzenetére


r0by
addikt

Hm, lehet, hogy én is belevágok, csak az edző most fontosabb. A kiszemeltem elvileg holnap lesz nálam 16 hete, azt még megvárom, hogy menyi zsozsó lesz. Aztán a maradék lovetta függvénye lesz, hogy indítom-e az ifit :)
De addig akinek van ifiakadémiéája, az elláthatna hasznos információval, mert gyanítom, hogy a súgó kevés lesz hozzá :)

(#10042) zsolli válasza plus44 (#10039) üzenetére


zsolli
addikt

Heti egy bajnoki meccs van az ifiknél is, de barátságos meccsre csak 3 hetente van lehetőség.
Elméletileg a barátságos meccs edzése nem olyan hatásfokú, mint a bajnokié, de ez nem biztos. Barátságoson érdemes még ki nem derített képességekre ránézni, mondjuk az egyik tehetségnél.
Pl. tudod, hogy nagyon jó a védekezése, és azt edzed is mint állat, de kíváncsi vagy mondjuk a játékszervezésére vagy szélsőjátékára, akkor beteszed az edzés szempontjából 100%-os posztra a barátságoson, és reménykedsz, hogy elárul róla valamit az edző.

Érdemes 4 fős bajnokságban részt venni. A rövid bajnokság utolsó meccse után azonnal kilépsz abból a bajnokságból, és keresed a leghamarabb induló 4 fős bajnokságot. Persze érdemes olyanra koncentrálni, ahol már megvannak 3-an.
Ezekkel a gyors váltásokkal akár azt is el lehet érni, hogy 1 héten 2 bajnoki meccs legyen. Egyszer levezettem, hogy hosszú távon a 4 és a 6 csapatos bajnokságok között mennyi meccs eltérés van. Ez főleg akkor érdekes, ha van egy nagyon-nagyon tehetséges, 15 éves kevés napos suhancod. Mert ha a fenti módon variálod a 4 fős csoportokat, akkor 17 éves 0 napos korára több meccset tudsz vele játszani, ezáltal több edzést kap, mint teszem azt ha 6 fős ligákban játszol.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10043) zsolli válasza plus44 (#10040) üzenetére


zsolli
addikt

Nálam mindhárom megfigyelő középpályást keres, de ami tehetségem eddig volt, azok jellemzően nem azok voltak :DDD

Van most ugyan 1 vagy 2 srácom, akinek a jsz-e jó lehetne, de idősen kerültek hozzám, így nem foglalkozom velük.

A lényeg, mindig arra a srácra koncentrálj(atok), aki 17 éves 0 napos korára ki lehet maxolni. Na és persze tehetséges is :DDD

Plus44-nek pl. érdemes kapust keresni. Kérdés, hogy azt kap-e, vagy tehetséges jön-e.
De ha pl. kapsz egy olyan srácot, mint most én, azt felhoznád magadnál 17 éves 0 naposan jó védekezéssel, és edzenéd tovább magad. Így szinte 0 bekerülési költséggel van egy szuper edzeni való alapanyagod (oké, ha nagyon szőröz valaki, kiszámolhatja, hogy mennyit költ menet közben az akadémiára).

R0by-nál meg mondjuk ha védőt keres, és fel tud hozni egy tehetséges srácot, szintén "ingyen" van edzési "alapanyag".

És ilyenkor nem szabad megfeledkezni arról, hogy ezek a suhancok kapásból max. hűséggel lesznek a csapatban, és még az anyaegyesületi bónuszt is megkapják. Ami jövő szezontól ~1,5 skillpluszt jelent.

Otthon megadom a Youthclub linkjét. Azt érdemes vezetgetni, próbálgatni. Sok segítséget nyújt, ráadásul van ifi-edzés sebesség kalkulátor. Így ha több, eltérő skillű tehetséged is van, tudsz számolgatni, miként csináld, hogy mindent maxolj.

Eleinte munkásnak tűnik, olvasgatni is kell, de higgyétek el, megéri. Egy idő után rutinból tiszta kenivájszok lesztek :DDD

Ja, és persze ha kell, és tudok, szívesen segítek.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10044) plus44 válasza zsolli (#10043) üzenetére


plus44
veterán

Na ezért kérdezlek inkább téged, a súgó csak ködösít, de nem magyaráz! :D Melós egy dolog az tény, de bele lehet szokni, mint mindenbe. Nyilván rá fog menni pár tehetségem, mert nem tudom majd mikor mit kell csinálni, hogy a lehető legjobb edzést kapja, de ezt bevállalom a jövő reménységei érdekében.

Ami nem világos még: most sikerült bemennem egy 6 fős bajnokságba (az előtt mielőtt ezt megírtad). Innen elvileg átmehetek egy másikba igaz? Mert ennek most lett vége, 3.-án lesz a sorsolás és utána lesznek a meccsek. Ha átmegyek egy másik, 4 fős bajnokságba, akkor honnan tudom, hogy mikor lesz leghamarabb meccsem? nem látom sehol sem kiírva. A másik kérdésem, hogy nekem most van egy 41 éves megfigyelőm, ezt átrakom, hogy kapust keressen. Vehetek fel még mellé megfigyelőket, vagy neked hogy van 3? Annyi lehet maximálisan?

szerk: Amúgy ráér, nem olyan fontos, hétvégén is megbeszélhetjük! :K

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10045) zsolli válasza plus44 (#10040) üzenetére


zsolli
addikt

Elsődlegesnek beállított edzésnél a játékos jelenlegi skilljéről beszél(het) az edző. Ehhez persze az kell, hogy a playa edzett poszton játszon minimum 44'-t.

Nálad pl. kapus poszton ügye csak egy edzéshelyet ad, de 1 meccs alatt 2 srácról is kideríthetsz infót egy 44. vagy 46. percben eszközölt cserével.

Másodlagos edzésnek kisebb a hatásfoka, mint az elsődlegesnek, és itt a beállított skill lehetséges maximumáról beszél.

Aztán van, amikor már tudsz majdnem mindent a tehetségedről, és gyorsan akarod maxolni. Pl. R0by-nak van egy sráca, akinek már kimaxolta a mellékskilljeit, és már csak a védekezését akarja tolni minél gyorsabban. Ilyenkor érdemes védekezés (elsődleges) és területvédekezés (másodlagos) edzést beállítani.

Aztán van egy "szerintem" rész is. Ha van egy playátok, aki jó mellékskillekkel rendelkezik, és a felnőtt csapatodnál edzett fő-skillje is szuper (tehát beillik a felnőtt edzésbe), akkor lehet jobb, ha pl. 6,9-es védekezéssel, de maxolt mellékskillekkel hozod fel, mint hogy megvárod a 7-es szint meglépését.

Az biztos, hogy ha a felnőtt csapatban edzed tovább, akkor megéri felhozni 17 éves 0 naposan mondjuk 6,85-s védekezéssel, mint pl. 17 éves 48 naposan jó védekezéssel.
Mert a felnőttek edzése sokkal gyorsabb, mint a kicsiké.

Zs

HT-s csapat: Sörhas

(#10046) zsolli válasza plus44 (#10044) üzenetére


zsolli
addikt

Melózom, így ráérek :DDD
Annyi, hogy nem tudok linket adni, és belenézni a HT-be.

Fel lehet venni megfigyelőt, és összesen 3 lehet.
1 megfigyelőnél 2 milla hetente, 2-nél 3 milla, 3-nál 4 milla.

Ha ki tudsz lépni a bajnokságból, akkor megteheted jobb felül valahol.
Utána a bajnokság keresésénél be lehet állítani, hogy pl. magyar, vagy nemzetközi (stb..), és azt is, hogy 4 csapatos bajnokság.
Utána lehoz egy listát. Ott a táblázat felső fejléceinél több opció van. Van a "telítettség" (pl. 2/4 - 2-en vannak még csak a 4 csapatosban), ill. hogy mikor indul.
Itt átnézem, hogy melyik 3/4-es indul a leghamarabb, és oda csatlakozom.
(Megj.: először nekem sosem írta ki, hogy csatlakoztam, nem is találtam a bajnokságomnál az újat, de egy HT-ből való kilépés-belépéssel frissül.)

Most ez a táblázat nem tudom, hogy a Foxtrick miatt jelenik-e meg nekem :U
De szerintem nem.

Ui.: a megfigyelőnél be tudod állítani, milyen poszton játszó srácokat nézzen (aztán vagy ezt teszi vagy sem :DDD), és el tudod küldeni más-más régiókba. Régióváltás nem kerül külön pénzedbe.

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

(#10047) plus44 válasza zsolli (#10046) üzenetére


plus44
veterán

Na akkor felveszek 3 megfigyelőt, mindegyiket más régióba teszem, ez lehetséges? :D (közben meg gyorsan bajnokságot váltok, ha tudok)

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10048) zsolli válasza plus44 (#10047) üzenetére


zsolli
addikt

Igen, lehetnek más-más régióban.

Ha nem megy a bajnokság váltás, akkor majd ennek a végén. Most még úgy is csak kutyaütők vannak a csapatban (elméletileg) :DDD
Jelen csapatból a 16 vagy annál idősebbekkel ne is foglalkozz. Egyelőre pakolászd őket is jobbra-balra, ahol sok csillagot hoz (pl. 4,5-5), akkor hagyd ott, de azokat ne edzd, csak ha van helye.

FONTOS:nem tudom, hogy miért, de azt mondják, hogy ha a 3 megfigyelő nem hoz 15 éves tehetséget (tehát öreg rossz képességüeket mutat be), az utolsónak kérdezett megfigyelőét akkor is fogadd el. Majd rá egy hétre kirúgod. Nem tudom miért van ez, de mondják, hogy az utolsóét mindig el kell fogadni.

HT-s csapat: Sörhas

(#10049) plus44 válasza zsolli (#10048) üzenetére


plus44
veterán

Huh, nem mostanában értem majd meg ennek a szisztematikáját. :D Felvettem 3 megfigyelőt, átmentem egy 4 fős bajnokságba 4.én 8től kezdődik. Egyenlőre ennyit tudtam tenni. :D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#10050) zsolli válasza plus44 (#10049) üzenetére


zsolli
addikt

Szuper. Most jön az, hogy név- vagy frizura szimpátia alapján beteszed a srácokat ide-oda :DDD
Ilyenkor fogalma sincs az embernek, hogy kinek milyen képességei vannak.

16 a max. játékos. 1-et majd kirúgsz, és leghamarabb szombat hajnalban (péntek éjjeli pénzügyi frissítés után) ~00:15-kor hívhatod fel a megfigyelőket. Persze egyszerre csak 1-et :DDD Jól ki van ez találva.

Ha elfogadod az elsőét, értelemszerűen nem hívhatod már fel a többit.

Azt mondják, kezdő csapatnál (amikor senkiről sem tudsz semmit) lehet használni az általános edzést. De ez a későbbiekben, amikor már van tehetségesebb srácod, akkor már nem jó.

Zs

Ui.: mindenki más felhívási időpontra esküszik. Sokan azt mondják, hogy a szombat hajnal a legjobb. De emiatt nem kell fentmaradnod ha nem akarsz. Heti 1 felhívás lehet. A hét ugyanúgy tekintendő, mint a pénzügyi hét. Tehát szombat hajnaltól péntek éjfélig. Azt is meg lehet csinálni, hogy péntek este húzol egy srácot (a pénzügyi frissítés előtt, pl. 23:00-kor), és szombat hajnalban (pl. 00:15-kor) is egyet. Persze ezek előtt 1-et mindig ki kell rúgni, mert ügye 16-nál többen nem lehetnek.

[ Szerkesztve ]

HT-s csapat: Sörhas

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.