Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Hikvision válasza bigrock (#850) üzenetére


Hikvision
senior tag

Olvasni/Értelmezni tudod az ügyfél elképzelését? Nyílt terület. Vagy nálatok ott is közfalak vannak? Én ebből élek, évi 200 rendszert telepítünk le, nekem ne magyarázd a wikipédiás tudásod.

20 éve a PH-n.

(#852) bigrock válasza Hikvision (#851) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nyílt terület, de a központ feltehetőleg zárt helyen lesz. Ha ehhez hozzájönnek még az 50m távolságra lévő végpontok, akkor ennek tudatában is fenntartod a szakmai véleményedet? Max., ha teleszórja repeaterekkel, vagy access point-okkal a területet. De ha van más megoldásod, szívesen olvasnám.

(#853) mikung válasza Hikvision (#851) üzenetére


mikung
aktív tag

Akármennyi rendszert telepítesz évente, a wifi kényszermegoldás, 2,4 GHz -en főleg max. demónak vagy otthoni bohóckodásra jó, ahol nem gáz ha leszakad az eszköz, szétesik a kép, ...

Szerintem itt mindenki tudta értelmezni az ügyfél elképzelését. Én is szeretnék repülni, de se madár nem vagyok, se nem a kripton bolygón születtem.

Amennyiben a PoE és a PLC is megoldhatatlan és minden áron wifi kell, irányított 5GHz -es antennákkal lenne célszerű összekötni a nodeokat. Persze így is sérülékeny lesz (vihar, zavarás, ...), de legalább - még - kevesebb másik eszköz tud belezavarni a forgalomba.

Igen tudom, az lenne a cél hogy az alagsori iroda 2,4GHz -es wifije a 2-5 dBi antennáival kiszolgálja az 5+ kamerából álló 720p+ rendszert. Nem kivitelezhető. Pont. ;)

(#854) mikung válasza bigrock (#843) üzenetére


mikung
aktív tag

Hacsak nem rejtett kameráról van szó, a betörés alkalmával ha viszik a kamerát buktad az SD karit és rajta a felvételeket is.

(#855) mikung válasza Spuri2000 (#830) üzenetére


mikung
aktív tag

A PoE kérdés egy 2-5$ -os kérdés. Veszel egy passzív PoE splitter-injector párost. :)

A NAS maga mentené ? Mert ez esetben lehet, kicsit be van határolva a választható eszközök köre.

2 MP (1920x1080) általában 20k körülről indul, 1-1,3 (1280x720-960P) -ből 10-12k körül már van normálisabb fix kültéri.

Felhőbe nem mentünk érzékeny adatot, de ha minden kötél szakad és nincs távoli szerverünk (melóhely, haver, rokon, ...), titkosítva, 10 perces időközökkel (kb. még épkézláb, kezelhető méret) fel lehet tolni a megára.

A kamerát (beállítások módosítgatása, felbontás állítás, ...), vagy a felvételeket akarod a webguiról kezelni ?

(#856) aicon


aicon
senior tag

Olcsóbb, megbízható kültéri PTZ IP kamerát tud valaki ajánlani?
Köszönöm.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#857) golfnyeres


golfnyeres
tag

Sziasztok !
Segítségeteket szeretném kérni. Családi házunk udvarának egyik szegletébe szeretnék rakni egy kamerát. Olyan célra kellene, ha a riasztó rendszeremről riasztás kapok, akkor távolról körbe tudjak nézni az udvaron, ellenőrízni a riasztás "valódiságát" Max távolság kb 20 méter. Milyen kamerát ajánlotok erre a célra ? Válaszotokat köszönöm előre is.

(#858) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Ha UPC kábelmodemben van a router fog működni a WIFI-s IP kamera?
A routerbe nem lehet írni tudtommal semmit, de a WIFI-s nyomtató működik.
USB portra dugott webkamera is látható a neten. Csak ehhez kell a bekapcsolt gép.

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#859) bigrock válasza DiabloCorsa (#858) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Fog működni, max. port forwardingot nem tudsz beállítani (távoli eléréshez).

(#860) hzsolee


hzsolee
őstag

Üdv!
Egy kis segítséget kérnék kábel ügyben. Volna egy kültéri kamera ami DC12 V-al megy egy szálon jön vissza a videó jel a negatív közös. 24m UTP kábellel kötöttem be, de a kép rendkívül zajos, szemcsés. A 4 párból egyet kihagytam, a maradék 3 pár lett a DC+, DC-, video. Előtte kipróbáltam a kamerát, minden rendben volt. Az UTP nincs árnyékolva, az lehet a baj, vagy csak 1-1 szálon menjenek a bekötések, ne fogjak össze 2 szálat? Arra gondoltam az UTP-t már nem szedem le megmarad tápnak, felteszek egy koaxot vissza a videó jelnek.
Előre is köszönöm az érdemi hozzászólásokat.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#861) krealon válasza hzsolee (#860) üzenetére


krealon
veterán

"Volna egy kültéri kamera ami DC12 V-al megy egy szálon jön vissza a videó jel a negatív közös. 24m UTP kábellel kötöttem be, de a kép rendkívül zajos, szemcsés. A 4 párból egyet kihagytam, a maradék 3 pár lett a DC+, DC-, video. Előtte kipróbáltam a kamerát, minden rendben volt. Az UTP nincs árnyékolva, az lehet a baj, vagy csak 1-1 szálon menjenek a bekötések, ne fogjak össze 2 szálat? Arra gondoltam az UTP-t már nem szedem le megmarad tápnak, felteszek egy koaxot vissza a videó jelnek."

Ez a minimum, amivel megoldhato az analog videojel UTP kabelen keresztuli atvitele:
http://kameraszett.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&view=productdetails&virtuemart_product_id=381&virtuemart_category_id=38

Sajnos ez nem tulfeszultseg vedett, igy egy kozeli villam kisutheti a rendszeredet.
A hozzaertok remelem ajanlanak neked jobbat.

(#862) hzsolee válasza krealon (#861) üzenetére


hzsolee
őstag

:R
Eredetileg ilyennel volt szerelve és nem voltak az általad ajánlott kütyük, mégis működött.

Sajnos nem kaptam ilyet, és nem is figyeltem, hogy amit adnak árnyékolt-e.
Az eredeti bekötést azonban nem ismerem, brutálisan lett kikötve....

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#863) krealon válasza hzsolee (#862) üzenetére


krealon
veterán

Az analog video jel 75 Ohm -os atvitelli kozeget igenyel, az UTP kabel 100 Ohm-os, radasul az elobbi aszimertrikus, az utobbi szimmetrikus. Emiatt a sima osszekotessel biztosan rengeteg zaj adodik a jelhez.

Olvasnivalo: CCTV rendszerek kábelezése

[ Szerkesztve ]

(#864) bigrock válasza hzsolee (#862) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Képminőség szempontjából akkor jársz legjobban, ha 75ohm-os koax kábelt használsz képátvitelre. Az UTP-n meg mehet a táp.
Vagy marad a Krealon fórumtárs által linkelt Balun trafó.

(#865) hzsolee válasza bigrock (#864) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm, erre gondoltam én is. A kérdésem végén vázoltam is.
"Arra gondoltam az UTP-t már nem szedem le megmarad tápnak, felteszek egy koaxot vissza a videó jelnek."
:R

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#866) DiabloCorsa


DiabloCorsa
őstag

Létezik olyan átalakító ami az a AV jelet LAN kábelen vagy WIFI-n tudja továbbítani?

Számítógép nélkül!

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#867) bigrock válasza DiabloCorsa (#866) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#868) DiabloCorsa válasza bigrock (#867) üzenetére


DiabloCorsa
őstag

Köszönöm. Valami olcsóbb megoldás?

Diablo. Ha gumira van szükséged ...

(#869) hzsolee válasza hzsolee (#865) üzenetére


hzsolee
őstag

Na ezt benyaltam.....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#870) Greenbook válasza DiabloCorsa (#866) üzenetére


Greenbook
tag

LAN kábelen.

:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#871) akom


akom
senior tag

Sziasztok,
Szeretnénk megfigyelni egy 50-100 m2-es kültéri területet.
Egy nagy látószögű (jó lenne mozgatható fejű) éjjel is látó kültéri kamerára gondoltam.
(Minimu 720p felbontás.)
RJ45-öt illetve tápot tudunk hozzá kihúzni, de a PoE lenne a legjobb megoldás.
(A PoE-s switch és a kamera között kb 80-90m lenne, nem tudom ez gond e?)
El szeretnénk érni külső alkalmazással is. (Telefon (Android, IOS), Laptop (Windows 7))
A kamera képét hálózati adattárolóra szeretnénk menteni (NAS: Samba, NFS, FTP)
Jelenleg 1db kameráról van szó, de a jövőben szeretnénk többet is kihelyezni.
Ki milyen típust ajánlana?

Előre is köszönöm.

(#872) bozoli


bozoli
tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném. Szeretnék egy családi házba kamerát tenni, ha riasztás van, akkor rá tudjak nézni, hogy valós, vagy csak fals riasztás. Ahogy nézegetem a kamerákat egyre bizonytalanabb vagyok. Előszőr 25-30e-ért néztem, de már cca.40e-nél járok. Amit tudnia kéne: IP, WIFI (opcionális, ha van nem baj, de ha nélküle jobb ár/minőség nem fontos), riasztó bemenet, lehetőleg mennyezeti vagy mennyezetre szerelhető ill. dome, távoli elérés, SD-re rögzíthetőség (szintén opcionális),legalább 720p 1-1,3 Mp felbontás, távoli motoros mozgatás.
Mit tudtok ajánlani? Vagy amit biztos ne.
Köszi, üdv.

(#873) bozsokiandra


bozsokiandra
tag

Az alábbi ip-kamerával kapcsolatban van valamelyikőtöknek tapasztalata?
http://goo.gl/XfNXOo

Ha nem jó akkor esetleg valami mást tudtok ajánlani?

Követelmények:
-Kültéren szeretném használni, de tetővel védett helyen (teraszon).
-90 fokos látószög.
-Kb. 4-5 méter távolságból felismerhető legyen egy arc.
-Tudjon lanon Nas-ra menteni ha mozgást érzékel (legalább állóképet).
-Lehetőleg ne stabilan működjön, ne fagyjon le 2 naponta.
-Wifi nem feltétlen kell.
-Táp lehet Poe vagy saját tápegységes is.

(#874) bigrock válasza akom (#871) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Egy ekkora terület értékelhető megfigyeléséhez minimum 2 fix. kamerára van szükség, de nem biztos hogy ez is elég... Ezt ki lehet váltani egy PTZ kamerával, de azt meg állandóan mozgatni kell egy járőr útvonalon, hogy nem maradjon le semmiről.
Ez a kamera nagyjából tudja azt, ami erre a célra kell.
A 90 m. távolság még épp belefér az elméleti határba. A többi kritériumot is teljesíti.

(#875) akom válasza bigrock (#874) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm.

(#876) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy 16 nm-es helyiség, ebbe keresek ip kamerát.
Amit elvárok tőle, az 2-3 Mpixeles felbontás, és mozgásra e-mail, vagy nem tudom tudnak-e ezek telefonon kommunikálni, mert telefonvonal is adott, ha esetleg SMS szoba jöhet.
Erre kérnék konkrét típusokat.
Előre is köszönöm.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#877) bozoli


bozoli
tag

Szasztok!
Ismeri valaki ezt a kamerát: ACESEE ADR45P200 IP Dome ?

[ Szerkesztve ]

(#878) s0rT3d válasza bozoli (#877) üzenetére


s0rT3d
tag

Mi rendeltünk belőle pár teszt darabot. Az összeszerelés és a képminőség rendben van.

Hátránya:
- Sajnos az mozgásérzékelés kicsit esetlen. Nem lehet pontosan összehangolni, illetve nem sikerült riasztás esetén FTP-re vagy emailre fotót vagy videót küldeni. Egy-két felvételt max küld és onnantól kezdve semmi. Új fw-el se javult meg sajnos (4.1.39). Illetve ha túl sűrűn van riasztás, akkor hajlamos lefagyni és csak újraindítás után tér vissza.
- Csak IE-vel megy :(

Előnye:
- Részletesen kép beállítások. (Színek, fehéregyensúly, 3DNR stb..)
- Maszkolás is lehetőség
- ONVIF 2.2 (Megy vele ONVIF-es mozgásérzékelés)
- Az újabb széria tudja a P2P (Plug and Play)

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

(#879) bozoli válasza s0rT3d (#878) üzenetére


bozoli
tag

Köszi a választ. Elszomorító, hogy ennyiért csak ilyet kapni.

(#880) s0rT3d válasza bozoli (#879) üzenetére


s0rT3d
tag

Hát igen, és próbáltuk mondani a gyárnak is, de mindig az jött ki a végén, hogy mi csináljuk rosszul, hiszen náluk tökéletesen működik. Persze írtam, hogy akkor tessék itt egy email cím és egy FTP, erre küldjön a kamera felvételeket, de nem lett belőle semmi. Ezért nem is rendeltünk többet :(
Pedig amúgy nagyon jó a képe és a összeszerelés minősége is jó, csak hát a szoftver része..

(#881) bozoli válasza s0rT3d (#880) üzenetére


bozoli
tag

Itt a következő kiszenelt: Av-Tech AVM311ZA/F38 beltéri IP
Ezt ismered?

(#882) bozoli


bozoli
tag

Esetleg mi a véleményetek, vagy tapasztalatok a Hikvision IP kameráiról?

(#883) bigrock válasza bozoli (#882) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Most szereltünk egy 10 IP kamerás rendszert, 9 db. FIX és 1 DOME kamerával. Követelmény volt a 3 mpx. felbontás és a vario optika, legalább a fixeknél. Rendkívül jó minőségűek a képek, a kamerák nagyon profin állíthatók menüből. Ennek megfelelően az áruk sem kevés, de még mindig jóval olcsóbb mint a hasonló tudású Samsung, Panasonic, AXIS stb.. kamerák.

(#884) Tody56


Tody56
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a műhelyünk körül a régi analog rendszert ip-s rendszerre.

A legszimpatikusabb kamera számomra a HIKVISION DS-2CD2012-I és a HIKVISION DS-2CD2032-I.
A tervek szerint a fenti kamerákból szeretnék 4-6 kamerát az épület körül.
Nem ragaszkodom ezekhez, de kültéri ip kell infrával és minimum 1,3-as felbontással. 1-2db-nál pedig fullhd-vel.

A kérdésem az lenne, hogy van lehetőség arra, hogy egy windows alapú pc rögzítse a felvételeket?
Rá lenne kötve internetre a pc, tehát hozzá szeretnék férni interneten is ha van rá lehetőség, de az elsődleges szempont, hogy hdd-re tároljam, amit vissza is tudok nézni pár napig.
Van erre valami windows alapú softver ami ingyenes, vagy ha fizetős is, akkor nem túl drága?

Ha ez nagyon problémás, akkor a HIKVISION DS-7608NI-SE ami még szimpatikus, de jobban örülnék egy windows alapú rendszernek. A pc adott, tehát ez nem jelentek plusz költséget.

Köszönöm szépen a segítséget előre is ! :R

üdv I

koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

(#885) bigrock válasza Tody56 (#884) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ami ingyenes, az mind komolytalan, vagy le van butítva, pl. 2 óránként újra be kell jelentkezni.
A NUUO-nak van fizetős szoftvere, ami elég profi, de nem olcsó. 4-5 kameránál már mindenképpen érdemesebb önálló NVR-t venni, mert ez célhardver, nem Windows alapú, és a távoli elérés ugyanúgy megvalósítható vele. Talán a Hikvision-nak is van software-s NVR-je, de az csak 1 kamerát kezel le.

(#886) kovy79 válasza bigrock (#885) üzenetére


kovy79
őstag

Ez gondolom nekem is hasznos lehet a következő kérdésemhez. :)

Szóval adott egy IPCC-H05 a kamera (nem dx-ről vettem).
Szerintetek mi a tökért kell pár (4-5) naponta újraindítani?
Nem lehet hozzá kapcsolódni, csak a reset segít.
Valamint 1-2 naponta "megfagy" az IE felület is.
Az IE mindenképpen kell, hogy fusson a PC-n (benne ugyebár megnyitva a kamera felülete), hogy rögzítsen a beállított kritériumok alapján. Ez normális?
Még a 3 napi újraindítással is ellennék, de minden reset után elfelejti a felvételi napokra vonatkozó beállításokat és csak a vasárnap az alapértelmezett. Tehát ezt mindig át kell állítanom a hét minden napjára.
Szerintetek ez is normális?
Firmware-t is próbáltam keresni, de persze semmi. A gyári support válaszra sem méltat. Már gondoltam, hogy rátöltöm valami hasonló kameráét, lesz, ami lesz, ez már úgy is kuka, rosszabb nem lehet...

Hasonló árkategóriában tudtok ajánlani, valamit, ami kipróbált, legalább tudja az alap dolgokat és megbízható?
Német ebay-ről esetleg (nekem ez lenne a legegyszerűbb)?
:R

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#887) Spuri2000 válasza kovy79 (#886) üzenetére


Spuri2000
senior tag

Most már tudom mit ne vegyek! :)

Szerintem fektess be egy Hikvision kamerába és kész!

(#888) kovy79 válasza Spuri2000 (#887) üzenetére


kovy79
őstag

Ilyet biztosan ne! :)

Jónak tűnnek azok a Hikvision kamerák, csak nálam sajnos feltétel a vezeték nélküliség.
Vennék 2-3 kamerát és 1-nél tudnám megoldani a kábelezést.
A táp persze megoldott.
Azért jöhetnek még ötletek, tapasztalatok. Nem kell nekem semmi extra, csak működjön, meg kompatibilis legyen a népszerű szabványokkal. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#889) bigrock válasza kovy79 (#886) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A Foscam-nek (bár a neve némileg utal a minőségre :DDD ) van magyarországi képviselete. Azzal nem nagyon tudsz mellélőni. Van belőle WIFI-s változat, egy N-es routerrel 4 db.-ot simán el tudsz működtetni. Talán még valami minimál NVR szoftvert is adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#890) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Elég nagy sz*rban vagyok, már háromszor törtek be hozzánk (telephely) még a beriasztott részre is (mozgásérzékelő rezgésérzékelő stb) de van kint helyhiány miatt pár dolog ami szabad téren van, gondoltuk több száz kilós dolgokat nem visznek el, hát sikeresen csalódni kellet bennük(remélem rákgyógyszerre költik a pénzt) és most jött el az idő, hogy kicsit bővítsük a riasztó rendszert. Ami kérdésem lenne:
1. Magyarországon honnan érdemes vásárolni 2. Mi az a belépő szint amit javasolnátok (kültér, 3 db kamera kellene ami mozgásérzékelős, nem lenne probléma, ha ezt telefonról is tudnánk nézni távolról) 3. Pest megyében tudnátok jó szerelőt ajánlani aki méltányos áron dolgozik és korrekt. Bocsi a sok kérdésért így hirtelenjében .Annyival még kiegészíteném érdemes e kintről rendelni(kína stb) a terméket ha igen honnan ? (bár szeretnénk minél hamarabb ezt megcsinálni ami ugye egy külföldi rendelésnél nem hiszem, hogy összejönne).

[ Szerkesztve ]

(#891) K-pax19


K-pax19
újonc

Üdv kartársak!
Techson TC-DVR SS3004 IP POE-s rögzítő tulaj vagyok. Miért van az, hogy 3-4 rendszerindításonként a három hozzákötött kamera képe rendre felcserélődik? Mintha a központi egység random döntené el hogy most ezt ide vagy oda rakom. A problémát főképp az jelenti, hogy csatornánként beállított mozgásfigyelésből kivett objektumaim vannak, amik persze nem "rendeződnek" a képekkel együtt, így hasznáhatatlanok. Kérdés: létezik-e valamilyen fajta FW frissítés erre a problémára?

(#892) Greenbook válasza K-pax19 (#891) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

- a kamera képek sorrendjét a beállításoknál sorszámozzad be a neked megfelelőre, ne pedig egérrel áthúzással a nézeti képen tedd a kívánt pozícióba
- a kamerák mindenképpen fix IP címmel legyenek

Hirtelen ezt a 2 dolgot próbálnám, mert amit írtál az nem jellemző az adott eszközre.

Üdv!

:R

http://csatlakozok.atw.hu

(#893) bla255


bla255
csendes tag

Sziasztok!

Nemrégiben beszereztünk egy QNAP NAS-t, mely 2 hálózati kamerát kezel(ingyenes surveillance station).

Mivel jelenleg 9 kültéri analóg kamera működik, melyet nem kell bemutatnom milyen minőséggel bír, így tervbe vettük, hogy a NAS-t használnánk NVR-nek, illetve 1 vagy 2 db vez. nélküli IPkamerát csatlakoztatnánk rá, lehetőleg 720/1080p-t, tesztnek, hogy analóghoz képest mekkora a minőségbéli különbség.

E miatt lenne az a kérdésem, hogy 20-40ezer Ft.-os árban mit ajánlanátok erre a célra, esetlegesen mely lehet az a kamera típus / árfekvés melyben jelentős előrelépés lenne?

Segítségetek előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#894) K-pax19 válasza Greenbook (#892) üzenetére


K-pax19
újonc

Hali! Köszi a választ. Nos én nem sorszámoztam semmit. A három kamerából jön a három UTP kábel, azokat a kívánt sorrrendben (mindig megvárva még bejön az éppen rádugott kamera képe) csatlakoztattam a felvevő bemeneteire. Olvastam a leírásában, hogy a következő kamerát mindig a következő szabad helyre teszi.
Fix ip-t nem is tudok beállítani, mivel a felvevő osztja ki a kameráknak a sajtát maga kis "belső" hálóján szerintem.
Úgy tűnik mintha néha gondot okozna neki a dorrend felismerése és kihagyja mondjuk a kettes helyre kötött kamerát és berakja a hármasra. Amikor meg a hármast érné el akkor észreveszi hogy oda már berakta a kettest és továbbdobja a képét a négyesre. Próbáltam elérni a forgalmazót, de emailre nem válaszolnak, telefont nem vették fel. Elvárnám egy majd negyedmilliós cucctól a normális házi buhera mentes működést...

(#895) Greenbook válasza K-pax19 (#894) üzenetére


Greenbook
tag

Üdv!

A sorrend azért változik, mert nem FIX a kamerák IP címe, így amelyik éppen előbb kap a rögzítőtől az csatlakozik a következő helyre. A számozott helyek igazából egy beépített switch portjai ezért nem releváns a számozásuk.
A forgalmazó alatt nyilván a kiskert érted azokból pedig nincsen 2 egyforma...
Ha lenne ezeken felül is kérdésed, jelezd és igyekszem segíteni.

Üdv!

http://csatlakozok.atw.hu

(#896) imroid


imroid
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre írok. :) Olyan problémám lenne, hogy vettem egy TRENDnet TV-IP862IC típusó kamerát amit micro sd kártyáról szeretnék használni. Meg is vettem hozzá a 32Gb os kártyát elméletileg ez a maximum amit kezel. Belerakom majd a kamera beállításaiban sehogy nem engedi formázni pedig kiírja, hogy re format sd card de a kamera beállításainál a format sd card gombra nem enged rákattintani. Emiatt nem is vesz rá semmit a kamera... Valaki tud esetleg valami megoldást? Válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#897) nikolaszmora


nikolaszmora
újonc

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék. Szakdolgozatot írok, témám hálózatfejlesztés IP kamera bevezetéssel. Mivel még sosem csináltam ilyet szívesen hallanék mindenféle véleményeket róla.

A lényeg: 10 db kültéri kamera kellene egy cég megfigyeléséhez. NAS szerver kerül beszerzésre, és úgy gondoltam, hogy a Synology eszközeivel lenne megvalósítva.

Igazából az érdekelne, hogy mik szükségesek a tényleges üzembe helyezésig? Kábelezéstől, a beállításokig minden tanácsot elfogadok.

Köszönöm annak, aki szán rám 2 percet.

Niki

(#898) s0rT3d válasza nikolaszmora (#897) üzenetére


s0rT3d
tag

Nemrég pont felszereltem otthonra is egy 3 kamerás szettet.
Emlékem szerint az alábbi dolgok kellettek: (Remélem nem marad ki semmi, de majd javítanak )

- 30 m UTP árnyékolt
- 10db árnyékolt hálózati kábel (UTP) RJ45 dugó
- Hálózati kábel (UTP) krimpelő fogó RJ45,
- Hálózati kábel tesztelő UTP
- Mivel nem volt POE-s a kamera, ezért kellett 3 db Power over Ethernet csatlakozó pár 5,5X2.1mm 12V
- Kábelcsatorna, hozzá tartozó csavarok, tipli
- Beltéren sima kábelvezető
- Ütvefúró
- Egy jó csavarhúzó és kalapács :)

- 1 db 1 TB merevlemez
- 8 db csatornás NVR
- 3 db kültéri kamera

- 1 db 8 portos switch
- 1 db 300mps router
- 1 db 10A táp és a hozzá tartozó elosztó

Ahol bejöttem a házba, ott ki is alakítottam egy kis helyet, ahova ment a switch és a tápforrás. Onnan ment a másik szobába lévő routerbe. Onnan pedig az NVR-hez. Próbáltam kicsit elrejteni, de kapjon mégis elég levegőt.

Ezek vezetékes kamerák voltak. Ezért nem volt szükség wifi kiépítésre.

Beállítás:
- Mind 3 kamerának fix IP cím, szükséges port forward
- NVR-nek is szintén fix IP, port forward (Csatornák kiosztása, rögzítés beállítás stb..)
- Látószög és fókusz beállítás (Állítható volt)
- Telefonon is beállítani a kamera képet stb..

Azt hiszem ennyi. :)

(#899) Greenbook válasza nikolaszmora (#897) üzenetére


Greenbook
tag

Na NAS eszközben gondolkozz -főleg ne járatlanul a témában-, jobban jársz egy kifejezetten rögzítésre épített célhardverrel. NVR

:R

ui.: Annak ellenére, hogy nem űrhajó építés egy ilyen rendszer kiépítése, nem tudom mennyire érdemes csak tanácsokkal, tapasztalatlanul első telepítéssel belevágni az említett feladatba.
Az pedig teljesen apró betűvel, hogy nem saját rendszer kiépítése -vagyonvédelmi rendszer kivitelezése- az engedélyek birtoklása nélkül, még ha saját alkalmazott is vagy a cégnél, nem teljesen okos és törvényes dolog...

http://csatlakozok.atw.hu

(#900) golfnyeres


golfnyeres
tag

Sziasztok ! Kaptam 2 db poe-s ip kamerát, amihez nincs hálózati adapter. Nézegettem, hogy létezik poes switch es poes nvr is. Egyelore nem vennék ilyent. Hogy tudok életet lehelni a kameràkba kipróbálás végett. Routerem van, adatforgalom megoldott. Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.