Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) giigz válasza Laybee (#6450) üzenetére


giigz
veterán

varos

(#6452) Laybee válasza giigz (#6451) üzenetére


Laybee
őstag

Nem értem.

(#6453) giigz válasza Laybee (#6452) üzenetére


giigz
veterán

kivancis vagyko raja :- ))

ps.: "várós"

(#6454) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Az előző Matadoros témához írnék egy szösszenetet.

Nálunk a cégnél is sokáig használtunk Matador téli abroncsokat - ár/teljesítményben jó volt és átlag 2 év alatt elkoptak a futásteljesítmény alatt, így nem volt gond az öregedés -, egészen legutóbbi enyhe télig, ahol kb az összes ilyen abronccsal szerelt autó sofőrje (~150 autó) panaszkodott, hogy a nyálkás úton gyakorlatilag irányíthatatlanul siklik az autó. Gyakorlatilag az összes, kivéve azokat, akik 0 km abroncsot kaptak Az abroncsok nem voltak kopottak, sötét helyen tároltuk, és rendes hidegben/hóban nem is volt velük gond, de az enyhe tél mér kifogott a 2.+ szezonos Matador abroncsokon.

Azóta ugrottunk feljebb egy kategóriát (Kleber), probléma még nem volt velük eddig.

Nem lebeszélés a Matadorról, mert magánemberként tudom mennyit számít az a pár ezres, de ha valaki hosszútávra vesz, akkor jó ha tud arról, ilyen előfordul a budget abroncsokkal.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6455) -v-


-v-
addikt

Figyúzzatok ... mi a leggyorsabb / legegyszerűbb / legfájdalommentesebb módja, hogy elpasszoljam a régi szet gumijamat és újakra cseréljem? Úgy értem most gumihotelben van a felnire szerelve, nem tudom van-e hely ahol tudok is venni új gumit meg odaviszem a régit is beveszik, bukok pár ezret mert lehet máshol többért eladom de cserébe gyors és egyszerű ... vagy hahu gumis részén hirdessem meg vagy hogy érdemes?
Értitek a problémát, szeretném minél kevesebb körből megoldani ...

(#6456) Kornel válasza -v- (#6455) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem szedesd le a felniről, és tedd fel olx-re meg jofogasra, esetleg még a facebook felni és gumi csoportokba.
szerintem itt mennek el a leggyorsabban.

(#6457) -v- válasza Kornel (#6456) üzenetére


-v-
addikt

Aha kösz ettől tartottam hogy nem úszom ezt meg ahh ..

(#6458) giigz válasza -v- (#6455) üzenetére


giigz
veterán

HI!

nekme ahun vette a zujjakat mge is akartka vein a regi hasznattaim

de magmammnak hidettem vaternyan, osszesesen mar 3 szettte attam e pillanatko alatta

teaat hasznatt gunmedlis vagy vaternya

udv

duddukki

mod: kovi akalommal ne a bridgestone valasszad a TS850 a yero

(#6459) focvis válasza -v- (#6455) üzenetére


focvis
veterán

Tedd fel azokra a helyekre amit az előttem szólok írtak, de arra is amit te gondoltál, az autóalkatrész.hu-ra (hahu), én ott szoktam elpasszolni abroncsot, felnit, dísztárcsát, ennek a legpontosabb a keresője, ott a legmagasabbak az árak szvsz.

(#6460) rob83


rob83
aktív tag

Hali.
Egy pár téli gumi kellene a járgányra.

Elől Barum polaris2 van kuka nind2. Hátul pedig Kormoran snowpro van szinte új állapotban pedig 2006-os gumik. Így vettem az autót.

Kormoran snowpro-t néztem elég jó árban van érdemes lenne ilyet venni?

165/65 R14 de a 175/65 R14 még olcsóbb.

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6461) neduddki válasza rob83 (#6460) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hagy ajanjan figyelemdbe eme hozzszolast, akar markanev nelkul is erdems beleolvasni-gondolni, hogy mit jent az a 8 ev

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6462) giigz válasza rob83 (#6460) üzenetére


giigz
veterán

HI!

kormorant felejtsd el, olcso kell akkor barum, egyebknet szinten jo aruak kozul fulda, hankook, nokian, vredestein, esetleg falken, stb. nagyobb markak mind jo, de kormoran gyengebben tapad, akkor inkabb mas...

(#6463) focvis


focvis
veterán

Srácok!

2-3 hete már kértem a véleményetek egy barátom téli gumivásárlásához 205/55R16-ban, abban maradtunk, hogy menjen rá a Misire, Contira. Ő végül a Hankook W310-et választotta. (Most vett nagyobb lakást, bár nem hiszem, hogy a +25 ezer Ft osztott-szorzott volna a lakáscserénél...).

Ma kérdezett egy másik jó barátom, szintén 205/55R16. Két autót használ, a hobby gépet csak szép időben veszi elő télen. A másik autójára kell a téli; télen Bp-en belül közlekedik, ill. 1-2 alkalommal elmegy síelni, vélhetően hamarabb öregszik el a téli gumi, mint elkopna, ezért ő is sajnálná kifizetni a Michelint.

Most is itt nézünk körbe.

Mit ajánlanátok:
1. Kumho KW23 18 500Ft
2. Hankook W442 20 000Ft
3. Hankook W310 20 500Ft
4. Firestone W3 21 000Ft

Esetleg mást? Nokian? Köszönöm előre a javaslatokat! :R

(#6464) giigz válasza focvis (#6463) üzenetére


giigz
veterán

HI!

hankook w442 jo aron jo gummedli, egybkent TS 850, de nokian is jo

udv

duddukki

(#6465) rob83


rob83
aktív tag

Leszűkölt a kör mélyéket a három közül?

Hankook W442 82T Barum Polaris 3 Fulda Kristal Montero 3

Az árban 6-800 ft eltérés van.

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#6466) raczger


raczger
őstag

Első generációs Mazda 6-hoz szeretnék lassan már téli gumit (és lemezfelnit) venni.
Eddig nekem a legszimpatikusabb a Firestone Winterhawk 3 (60k-ba kerülne 4db), tesztek alapján jónak tűnik, vagy esetleg van ezen az áron jobb?
195/65 R15 méretbe lenne.
Illetve egy másik kérdés, amit nem sikerült megtalálnom, hogy milyen széles felnit kellene vennem ehhez a gumihoz? 6, 6.5?
Illetve vegyek nyugodtan hozzá kevésbé szép lemezfelni, vagy inkább felújítottat (vagy csak újrafújt)?:
[link]
[link]
[link]

Érdemes mielőbb megvenni, tehát ilyenkor mennek fel az árak, vagy pont ellenkezőleg, kezdődnek az akciók?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6467) neduddki válasza raczger (#6466) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

felni: 6x15 5x114,3 ET50 KF 67,1,
jelnelg ahogy nezem 17khuf/db ala megkjapod a ts850-et
felni: inkabb vegyel lepukkant gyari alut, csinaltasd meg rendesen teli felninek kar elrontani a mazzag6 formajat

udv

neduddki

mod: rob83: barumot tavajj nagyon felhuztak

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6468) neduddki válasza neduddki (#6467) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6469) raczger válasza neduddki (#6467) üzenetére


raczger
őstag

Ok, kösz, szóval 6 col.

Az már 68k lenne szállítással. +50k+szállítás az alufelni, és még a gumik felszerelése, máris 130k felett lennék, az már sok.

Azt a felső alufelnit néztem én is, de most nem szeretnék ennyit kiadni ilyesmiért, felesleges szerintem.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6470) giigz válasza rob83 (#6465) üzenetére


giigz
veterán

HI!

ne gondolklozz hankook fulda barum sorrend

udv

duddukki

(#6471) giigz válasza raczger (#6469) üzenetére


giigz
veterán

HI!

jajjj, el ne kezdjel goddolkozni, mar reg mgevan mejjik lesz a te telignummedlid

bof

Nokian WR D3 15.690 Ft darabja es ebbne mar iggyenes szallitas si van!!

udv

duddukki

(#6472) raczger válasza giigz (#6471) üzenetére


raczger
őstag

Kedves duddukki, és miben is jobb, mint az általam választott? Ezt néztem én is, de ADAC teszt alapján kb ugyanolyan jó.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6473) giigz válasza raczger (#6472) üzenetére


giigz
veterán

HI!

adac tesztet le keloel magasrul...

fehassznalojji vileminnyek azonos kaliber esteten minel tobb annla jobb

udv

duddukki

(#6474) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Találtam otthon 4 lemezfelnit, egy régi Caddyn (2gen) volt, azóta újra lett cserélve, de a felni megmaradt.
Ez van rajta: 5 1/2 J14H2A ET35
Ahogy utánnanéztem, a régi Caddynek is 4x100-as felni kellett, viszont több paramétert nem találtam. Nekem ha jól tudom 5 1/2 4x100 ET45-ös kell (Civic 7gen 3D)
Kérdés, hogy tudom-e ezt használni, esetleg kell-e hozzá valamit vennem még?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6475) neduddki válasza LógaGéza (#6474) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

6x15 4x100 ET45 KF 56,1 , kivev sport de a Tied nem az

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6476) hdman


hdman
őstag

Kicsit keresgéltem az Alpin5 után, hát nem sok infó van :) Azt hittem ilyenkorra már tolják a promot ezerrel.

Nem tudom belevágjak-e vagy maradjon-e a 4.

Sopron city :)

(#6477) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! :) új vagyok a topicba [link] a véleményeket szeretném kikérni a Nokian W+ téli gumiról, valakinek tapasztalat? Michelin Alpin A3 van most, de nagyon nem vagyok megelégedve vele.. :(((

(#6478) giigz válasza K Norbi (#6477) üzenetére


giigz
veterán

HI!

nem a legjobb, hazon belul WR D3 sokkal jobb pl.

mennyi a kereted es milyen meret?

udv

duddukki

(#6479) giigz válasza hdman (#6476) üzenetére


giigz
veterán

HI!

ez igy szokott lenni, most jelent meg par uj gumi, majd jovore lesz promo/teszt/velemeny ezerrel, bar most sincsenek feledesben az uj gummedlik a megfelelo korokben

micselinyt nem kell felteni, igy is van rola anyag boven, mas markanak ennyi sincs igy vadi ujan

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15

middenki ezzel foglalatoskodik

udv

duddukki

[ Szerkesztve ]

(#6480) K Norbi válasza giigz (#6478) üzenetére


K Norbi
addikt

Értem köszi, 195/65R15. áldozok rá egyszer kell megvenni a jót. jöhet bármilyen márka.

(#6481) giigz válasza K Norbi (#6480) üzenetére


giigz
veterán

HI!

barmelyiket veszed jol jarsz, TS850 elegge jo gummedli, tehat ha van ra piz azt eredemes megvenni, de nokian, goodyear, michelin, dunlop, vredestein is jo

Fulda KM3 12k
Barum P3 12,5k
Hankook W442 14,5k
Nokian WR D3 15k
Dunlop SP WS 4D 16k
Goodyear UG8 16,1k
Dunlop SP WR2 16,6k
Conti TS850 16,9k
Goodyear UG9 16,9k
Michelin A4 16,9k

ezeket nyugodtan veheted, barmelyiket valasztod jol jarsz

ha a kis kulonbseg nem szamit akkor vedd a TS850-et, egyebkent meg csukd be a szemed es bokj ra vmelyikre

udv

duddukki

(#6482) K Norbi válasza giigz (#6481) üzenetére


K Norbi
addikt

köszi :DDD

(#6483) LógaGéza válasza neduddki (#6475) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor a fentebb említett felni egyáltalán nem jó rá? Elvileg jött ki ez a gép 185/70R14-el is...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#6484) neduddki válasza LógaGéza (#6483) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mas a kf amitt nem art a gyuru, ezel kki tuod szmaolni hog merre fog menni
a 14es felnit hagyuk inlkabb bekiben, draga a gumi, raadsul mint a hintalo:- (, sokkal jobb vlasztas a 195/60r15

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6485) -v- válasza giigz (#6481) üzenetére


-v-
addikt

Ezen a duddukki-n sirok bazeg akarhanyszor latom :D

(#6486) giigz válasza -v- (#6485) üzenetére


giigz
veterán

HI!

:D ;] :))

udv

duddukki

(#6487) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

155/65R14 helyett mennyire necces a 175/65/R14? :B Tudom, hogy nem a váltóméret, ~ 5 km/h csal majd az óra, viszont ez lehet nagyon nagyon baráti áron meglenne, nem is öreg, tavalyi gyártású Kleber. A másik lehetőség a 165/70/R14, de az régebbi 1 évvel és plusz budget márka.

Fogyasztásban nagyon megdobná az a +2 cm felület? Nem csúszkálna nagyon télen ekkora pacskeren az autó?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#6488) Laybee válasza CactuS (#6487) üzenetére


Laybee
őstag

Sztem el sem férne. Te sem veszel 38as lábra 48-as cipőt.

(#6489) raczger válasza giigz (#6471) üzenetére


raczger
őstag

Na végül rendeltem Michelin Alpin A4-et, volt jó áron, a 4db megvan 66k-ból :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6490) giigz válasza raczger (#6489) üzenetére


giigz
veterán

HI!

az kirajj nagyon jo jo arott

udv

duddukki

(#6491) Tomics válasza raczger (#6489) üzenetére


Tomics
addikt

Cső!

Honnan? Én is ijjen gummedlit szeretnék !
De én csak 20k/db ár felett tanátam :(

üdv

pilukki

PH! addikt since 2004

(#6492) giigz válasza Tomics (#6491) üzenetére


giigz
veterán

HI!

bof

15900 darabja

udv

duddukki

ps.: raczger: DOT???

[ Szerkesztve ]

(#6493) raczger válasza Tomics (#6491) üzenetére


raczger
őstag

Ahonnan rendeltem elvileg az volt az utsó 4db [link]
De látom neduddki klónja belinkelte a másik oldalt, ahol ugyanennyi :)

(#6492) giigz: 2013-asak, elmondta mindegyiknek a dot számát, Spanyolországban gyártották

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6494) giigz


giigz
veterán

HI!

megvettuk mi is a telit a krokuszra, micseliny alpin 5

udv

duddukki

(#6495) hdman válasza giigz (#6494) üzenetére


hdman
őstag

Szerintem nekem is az lesz, de még várok pár hetet ;)

Sopron city :)

(#6496) -v- válasza giigz (#6494) üzenetére


-v-
addikt

Én maradok ennél a fosnál csak méretet váltok.

(#6497) giigz válasza hdman (#6495) üzenetére


giigz
veterán

HI!

a nyari gyarilag micseliny, az is nagyon jo, hat legyne az teli is az

szerontem egyebkint jo leszen nagyon eza alpin 5

persze kivancis vagyok mi lesznek a veleminyek, habar a micseliny es a vredi uj gumija is boritikolhato hogy utosre sikerdedett

udv

duddukki

mod. rvilike: megint a bridgestone leszen vagy mi? ugye emlexem nem nagyon vot tapadsas... ha ujjat veszel ott a conti, vredi, nokian, micseliny, gy, dunlop, mind nagyon jo tapadasbna

[ Szerkesztve ]

(#6498) -v- válasza giigz (#6497) üzenetére


-v-
addikt

Aha nekem nem jött be, de tyrereview-n és teszteken is teljesen jól szerepel és ajánlott, szóval ez lehet csak szubjektív ... viszont messze ez a legolcsóbb. Kb. darabonként +4-5k ha más értelmeset akarok, plusz egy huszast rohadtul nem ér nekem.

(#6499) hdman: aha Blizzak LM32 ... nem kopott el gyorsan, alig mentem vele és azt is lassan mert szar a méret és forszírozott kanyarokban beleér a sárvédőbe szóval inkább csak szüttyögtem vele. Most eladnám és vennék ugyanilyet csak jó méretben :D

[ Szerkesztve ]

(#6499) hdman válasza -v- (#6496) üzenetére


hdman
őstag

Melyik is volt az? A Blizzak amit tavaly vettél és q gyorsan elkopott? Ugy emlékszem sokat szidtad :D Vagy azt eladtad?

Sopron city :)

(#6500) hdman válasza -v- (#6498) üzenetére


hdman
őstag

Akkor jól emlékeztem a gumira, az okra, hogy miért nem tetszik, már kevésbé :)

Én szerintem ezt is tőlük veszem, mint a PS3-at. [link] Durva, hogy a H sebességindexes 4 ezerrel több :( Mondjuk a 190 km/h is elég lesz talán :D

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.