Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:47:21

LOGOUT.hu

Mit jelent az Amerikai Álom napjainkban? Niko Bellicnek, az európai emingrásnak a reményt, hogy meg tud menekülni a múltjától. Unokabátyjának Romannak az álmot, hogy együtt megcsinálják a szerencséjüket Liberty Cityben, megnyitva az utat a lehetőségek országába.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29151) ittakary válasza JetiRulez (#29134) üzenetére


ittakary
nagyúr

Aaaa :) Ez hattalmas lesz :)

(#29152) Cyberpunk válasza Regirck (#29150) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja 980MB-ra raktam, de így is csinálja :U De vissza veszek még belőle azt majd kiderül.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29153) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nos továbbra sem jó. Ha kilépek a menübe egy kis játék után vRAM-al kiáll. Pedig már 800MB-nál járok. Szóval vagy a gépemmel van valami vagy nem tudom.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29154) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Újratelepítés? Esetleg olyan program ami bezavar? VGA-teszt - Furmark?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29155) Cyberpunk válasza Tothgera30 (#29154) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja már egyszer újra telepítettem, de meglesem a Furmark-ot is + egy driver frissítést adok még neki.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29156) Regirck válasza Cyberpunk (#29155) üzenetére


Regirck
senior tag

Érdekes, hogy a te gépeddel laggol :F

Még az enyémnél ok. Hihetetlen a GTA IV optimalizációja :((

(#29157) Cyberpunk válasza Regirck (#29156) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most már a pach-ek után jól megy, csak a vRAM-al szívat :W És ezzel a grafikával ez a vicc ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29158) Tothgera30 válasza Cyberpunk (#29155) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes, nem tudom mi lehet a hiba. Nekem minden maxon volt és úgy sem laggolt be.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#29159) illes14


illes14
tag

Helló Cyberpunk!

Mi a videokártyád típusa?

(#29160) Cyberpunk válasza illes14 (#29159) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Palit GTX470 sima mezei ref. kártya.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29161) illes14


illes14
tag

Egy Palit GTX 470 mennie kéne, természetesen ha van mellette legalább egy középkategóriás gép is! Gyári Driver-el használod, mert némelyik kártya csak a saját gyártója által készíttet Driver-el képes normálisan működni!

Lehet hogy a gyártó oldalán található Driver le van maradva valamivel az Geforce oldalán található Driver-hez képest, de azt legalább direkt erre a kártyára optimalizálták!

(#29162) Cyberpunk válasza illes14 (#29161) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A gépem adatai profilomban katt a nevemre. Hangsúlyozom más játékban semmi gond, csak ebben a sz@r-ban ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29163) Regirck válasza Cyberpunk (#29162) üzenetére


Regirck
senior tag

Nincsenek különféle modok fent a játék mellé? Azok sokszor ludasak, próbáld meg csak a mezei GTA IV-t minden extra nélkül...

Nekem a kiegészítő csinálta, hogy AppCrash és hello ennyi. Azóta se tudom mi a baja, lényeg, hogy a sima GTA 4 ha kicsit laggolva is de egy médiumon elszalad gépemen.

(#29164) Cyberpunk válasza Regirck (#29163) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az elején még feltettem azt a szerencsétlen magyarosítást, de az egy hulladék finoman fogalmazva. De azóta már egyszer újra telepítettem.

Driver frissítés megvolt, most nem állt le vRAM miatt, hanem csak APPCRASH azt game over.
Holnap szisztematikusan elkezdem kiirtani a háttérben futó dolgokat vírus irtó meg ilyeneket.
Mára elég volt a szívásból :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29165) hajbel válasza Cyberpunk (#29164) üzenetére


hajbel
addikt

Esetleg régi Ati driver nincs fent? Driversweeperrel kipucolnám a gépet + az első oldalon lévő töredezésmentesítést végigcsinálnám a helyedben.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#29166) Cyberpunk válasza hajbel (#29165) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Már évek óta csak nVidia kártyám van szóval nem :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29167) Regirck válasza Cyberpunk (#29164) üzenetére


Regirck
senior tag

Nekem kifejezetten tetszik a magyarítás. Az az egyetlen dolog amivel belenyúltam a játékba. Persze tegyük hozzá, hogy lehet azért tetszik, mert az angolom szinte nulla. Egy Angollal megértettem magam és tudok vele kommunikálni, de az röhej.

Azzal a géppel ami neked van hihetetlen, hogy laggol. Kiegészítő fent van? Mert nekem az ilyen, hogy AppCrash és kész, a normál az meg egész "normálisan" megy.

[ Szerkesztve ]

(#29168) Cyberpunk válasza Regirck (#29167) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nincs fent. Már nem laggol élég jól megy max grafikán is 1920x1200-on. Csak gáz hogy kilépked állandóan valami hülye kifogással ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29169) Regirck válasza Cyberpunk (#29168) üzenetére


Regirck
senior tag

Eredeti a játék?

(elnézést ezért a kérdésért... :B )

(#29170) Cyberpunk válasza Regirck (#29169) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Igen az :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29171) sz_abika


sz_abika
addikt

Nos újra lesz telepítve 3 hónapon belül harmadjára a rendszer.
Sosem tudtam kivinni a gamet időben, most sem így lesz...
Van lehetőség hogy most eltűntessem a GFWL-t és áthúzzam a mentéseket? Csak mert átdobtam a xlive.dllt, a módosítottat és így nem működnek a régi savejeim.
Van rá megoldás, vagy speedrunoljam ismét végig a 2/3át...?

PSN: xszabikax

(#29172) CJ3 válasza Kiskokó (#29106) üzenetére


CJ3
senior tag

Elviszi a GTA feelinget :Y Hát nem tudom én most meginnt elkezdtem előrröl......Meg kicsit lesek milyen szép lett minden:D Ha az alap játékra gondolok nekem az veszi le a kedvem:D

Crypto

(#29173) Regirck


Regirck
senior tag

Na úton van a +2x1Gb Kingmax 1066-os memóriák. Kíváncsi vagyok segít-e a laggolásban. Csináltam a GTA IV benchmarkot ahol a proci 80 a Gpu 85 a memória 97% volt, ebből kiindulva lesz remélem előrelépés.

Ha meglesz megírom, hogy érdemes volt-e 6 rúgott kiadnom érte.

(#29174) Cyberpunk válasza Regirck (#29173) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A procit szereti nagyon ez a játék. Jó nekem nincs visszanyitási alapom, hogy mi a helyzet régebbi procikkal. Mert csak most kezdtem :DDD De többen beszámoltak már jelentős javulásról i7-re való váltáskor.
Szóval válts i7-re.
De a +2GB RAM az úgy összességében jótékony hatású lesz. Persze a GTA4-nek nem kell annyi.

Sőt viheted az én gépemet is, a monitor és az SSD-t kivéve ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29175) Kassadin válasza Regirck (#29173) üzenetére


Kassadin
addikt

Proci kell a játék alá leginkább.

(#29176) Regirck


Regirck
senior tag

Sokat javult, hogy 4x1Gb memóriám van. Megvagyok elégedve vele :)

Eddig idegesített, hogy miért laggol. Most egy High (kivétel medium árnyék) akadás nélkül megy.

Szegény vagyok a te gépedhez :(((

[ Szerkesztve ]

(#29177) sz_abika válasza Regirck (#29173) üzenetére


sz_abika
addikt

Nekem +4gb megváltás volt, mivel a VGA benyelte őket VRAMnak. Azóta fullHD megy szépen :)

PSN: xszabikax

(#29178) ittakary válasza sz_abika (#29177) üzenetére


ittakary
nagyúr

Amúgy igen: VGA nem kell olyan erős ennek a játéknak, pl egy 4870nel (ma már 15-17k) én már vígan eljátszogattam úgy, hogy nem a laggolás, hanem maga a játék volt a figyelmem középpontjában :)
Egy 6850-nel már repült a játék, és manapság már az is egészen megfizethető (30k alatt).

Ami viszont kell (talicskaszámra!!!) az a CPU (4mag+) és a RAM (4G+)

[ Szerkesztve ]

(#29179) Regirck válasza sz_abika (#29177) üzenetére


Regirck
senior tag

Nem vagyok maximalista, hogy addig nem tudok aludni míg a highest beállítás nem megy min 40 fps-el.

Átlag vagyok, de most örülök, hogy normálisan egész szép beállításokkal megy a játék.

Ittiakary: olvastam vhol, hogy a játéknak a processzor cache memóriája is sokat számít... Ezért vettem Qxx50-es procit, mert emelt cache-s

[ Szerkesztve ]

(#29180) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Igen a GTA4 azon játékok egyike ami szépen profitál a 4 magból. Meg persze a minél erősebb prociból ;] Bár kétségtelen hogy szárul lett megírva.
Azért ha azt nézzük hogy mennyi npc van benne, és ez töltés nélkül. Bár az AI-n csiszolhattak volna még néha elég bugyuta :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29181) Kassadin válasza Cyberpunk (#29180) üzenetére


Kassadin
addikt

Én amióta tudom hogy milyen ratyi a gta iv optimalizálása, azon gondolkodom hogy egy x6-os procin vajon mennyire futhat jól? Az már 6 magos.

(#29182) Cyberpunk válasza Kassadin (#29181) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Szerintem nem jobban mint egy i7-en ;] Hiába abban van HT is.

Ha gondoljátok holnap csinálok egy kis tesztet HT on/off. CPU/RAM/GPU használat meg ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29183) Kassadin válasza Cyberpunk (#29182) üzenetére


Kassadin
addikt

Ennek a játéknak az számít hogy minnél több mag legyen, ezért írtam.

(#29184) Regirck válasza Kassadin (#29183) üzenetére


Regirck
senior tag

Igen ezt jól látod, de ha jól tudom 4 magra optimalizálták. Azaz 4 magon túl már felesleges...

De biztos jól futna 6magoson és ha a jövőálló processzort akarsz venni jó vétel, de várd meg míg megjelenik a Bulldozer. Akkor a logika alapján olcsóbb lesz. :)

(#29185) Kassadin válasza Regirck (#29184) üzenetére


Kassadin
addikt

Aha. Sajnos ahhoz új alaplap is kellene, a mostani már nem lesz jó. Azért vadi új proci+alaplap nem olcsó.

(#29186) Regirck válasza Kassadin (#29185) üzenetére


Regirck
senior tag

Kitöltenéd az adatlapodnál, hogy most mid van az nem egy hátrány... :B

Én a mostani gépemmel 70% megvagyok elégedve. 2-4 év múlva pedig lesz egy teljes konfiguráció csere és kész. Minden játékot visz és ez nekem elég és még egész jól. Húzni nem szeretem a dolgokat, úgyhogy ez van.

(#29187) Kassadin válasza Regirck (#29186) üzenetére


Kassadin
addikt

Igazából lényegtelen, én tisztába vagyok vele az a lényeg, de ha ennyire érdekel, akkor leírom. Amd athlon x2 4600+, 9800gt 1 giga, 2 giga ram, meg egy olyan deszka ami am3-s foglalaltú, és bulldozerhez meg am3+ fog kelleni ugye...

(#29188) Regirck válasza Kassadin (#29187) üzenetére


Regirck
senior tag

Az X6 Amd elvileg AM3 foglalatú. Azaz a mostani processzorod helyére betudsz tenni egy X6-ost. Ha jól tudom a Bulldozer is kompatibilis az AM3-al csak nem érdemes abba tenni, mert visszafogja és ajánlott egy BIOS frissítés (ezt mondjuk a jövő titka). De ha úgy nézzük, hogy veszel egy lapot majd spórolsz 2-3-4 hónapot majd hozzá lapot+memóriát akkor nem rossz. Előny, hogy nem egybe kell venni hanem van esély a fokozatos váltásra.

Persze akkor majd videokártyát is kell majd venni. Ezért szoktam inkább egy-két évig gyűjteni és egyben mindent megvenni mint, hogy mérgelődjek, hogy van egy 4 magos processzorom, de nincs hozzá normális lap esetleg elég memória vagy kártya.

Teszt a prociról

(#29189) Kassadin válasza Regirck (#29188) üzenetére


Kassadin
addikt

Aha. Az a sült bolond kategória aki a vadi új bulldozerét belerakja egy am3-as lapba...Én biztos nem merném. A bios egy dolog, alapból am3-as lapba bele kell erőltetni a bulldozert, már csak azért is, mert más lesz a tüskék elhelyezése. Na csinálja meg ez azt a garis bulldozerrel, aki tele van pénzzel, aztán nem számít ha tönkre megy. :DDD

A tesztet meg elolvasom, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29190) Regirck válasza Kassadin (#29189) üzenetére


Regirck
senior tag

Meg sok értelme se lenne..., szerintem.

(#29191) hajbel válasza Cyberpunk (#29182) üzenetére


hajbel
addikt

Engem érdekelne a teszt. Ebből kiderülne, hogy 4-nél több szálon való számolással emelkedik-e az fps. Ergo, hogy megéri-e venni egy X6-ost GTA IV miatt. A második mondattól a többieknek szólt :D

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#29192) gyuszito válasza Cyberpunk (#29182) üzenetére


gyuszito
senior tag

Én is kiváncsi lennék :$

Más: Szerintetek lehetséges, hogy barátom gépe (E7300 3giga ram 5750 512Mb) azért ér el hasonló eredményeket full HD ban... :F mint én 1024*768-ban, mert szénné van húzva a gépe?, és mert a procija az enyém fölé van húzva? (3,3ghz) Ha valóban ennyire zabálja a procit lehet, hogy nem lenne hülyeség rátolni pár 100 MHZ-et? Hűtőm van neki! (Coolink BAT, 1300RpM--->100% terhelés--->55 58 fok, max fordulat 2000) :R

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#29193) gyuszito válasza gyuszito (#29192) üzenetére


gyuszito
senior tag

És úgy látszik, hogy igaz lesz a félelmem. A processzorom a legkevesebb neki :W
Beállítás
Eredmény

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#29194) rup1u5 válasza Cyberpunk (#29182) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Annó fsb1000 már lefutotta ezt a HT-s kört.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#29195) Cyberpunk válasza rup1u5 (#29194) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja jól rémlett hogy valaki már mért ilyet.:DD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#29196) #97716736 válasza rup1u5 (#29194) üzenetére


#97716736
törölt tag

:C :R

(#29197) ittakary válasza Kassadin (#29181) üzenetére


ittakary
nagyúr

Ha AMD x6osban gondolkodsz, akkor felejtsd el, azok egy kalap tojást nem érnek. Egy 980x v 990x viszont már megfontolandó :DDD

(#29198) illes14


illes14
tag

GTA IV-hez a ICEnhancer 1.25 módot honnan lehet letölteni?
Ha valaki tudja akkor írjon légy szíves egy linket!

(#29199) Crossfit007 válasza illes14 (#29198) üzenetére


Crossfit007
senior tag

(#29200) Kassadin válasza ittakary (#29197) üzenetére


Kassadin
addikt

Oké, csak azt meg is kell fizetni. Most még amd-ben gondolkodom, de most nézem hogy az i3-2100 pl. 24 ropi újonnan. Használtan meg jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA IV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.