Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) ksanc válasza wwenigma (#600) üzenetére


ksanc
őstag

Ha ilyen rossz lenne, már nem is működne :)
Nem a táppal volt a gond, mivel azt most is használom pl. a mostani telóhoz is.

Az iránytűt persze hogy befolyásolja egy darab vas is, de itt most a gps-ről volt szó. Mágneses érzékelő meg pl. az én telómban sincs.

Köszi! Akkor erről ennyit, az 5. szint még eléggé arrébb van, most lesz meg valamikor a 4. Aztán sok mindent már nem tudok csinálni itt a környéken.
Közben ügyködöm ezt-azt és nem szeretném, ha valamibe belepacsiznék, bár eddig még senki sem szólt semmiért :N

(#602) junkpod válasza ksanc (#598) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát pedig jópár hsz ezelőtt olvastam olyan véleményt is hogy legfeljeb ha közvetlen a tető alá rakom akkor árnyékol... Na mindegy.
Iránytű: azért az usb-n folyó 1A egyenáram nem hinném, hogy mágneses teret generál.
Autóstöltőről van szó, már azt is cseréltem, vezetéket is cseréltem, mégis berántja az iránytűt. Tettem rá ferrit szűrőt, az se segít. Jó lenne ha tudnátok valami usb szűrőt ajánlani.
(Wwenigma: tudom, hogy az iránytű mágnesesség elvén működik:D )

Box's don't touch!

(#603) ksanc válasza junkpod (#602) üzenetére


ksanc
őstag

Miért érdekes, hogy mit csinál az iránytűvel?
Csak azért kérdezem, mert nekem egyik telómban sem volt mágneses érzékelő :)

(#604) Krinyo


Krinyo
senior tag

Az egész elmélet ott bukik, hogy egy jó érzékenységű vevő nemhogy az autó teteje alatt, de még családi ház belterében is fogja a műholdak jelét. Ami sz@r az sz@r, a borzalmasan gyengén összerakott dzsunka cuccoknál persze már ez is sokat számít. :) A Moto G-met rakhatom akár mellém is az ülésre, ott is stabil a vétel és pontos a pozíció.

[ Szerkesztve ]

(#605) ksanc válasza Krinyo (#604) üzenetére


ksanc
őstag

Nem bukik semmilyen elmélet, mert nincs elmélet :D
Rossz, gyenge és kész. Lehet rajta javítani, egészen a használhatóságig de igazán pöpec sosem lesz. Nem is lehet.
Én már csak tudom :D

(#606) cappa72


cappa72
nagyúr

Kissé off, de talán belefér:

Vannak ugye BT GPS vevők.
Vajon melyek azon amelyeket érdemes lehet használni olyan telefonoknál, amikben a gps alapvetően tényleg használhatatlan?

1, [TomTom-MKII]

2, [Amoi-Bluetooth-GPS-receiver]

3, [RoyalTek-RBT-2100]

4, [Royaltek-RBT-1000]

Úgy tudni, ezek ezzel a programmal használhatók: [Bluetooth GPS]

Keresőnek: BT GPS, Bluetooth GPS,

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#607) gipsztigris válasza cappa72 (#606) üzenetére


gipsztigris
addikt

Személyes (pozitív) tapasztalatom a Royaltek RBT-1000 és a Nokia LD-3W vevőkkel van.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#608) cappa72 válasza gipsztigris (#607) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm!

Éreztem, hogy tőled jönni fog válasz. :)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#609) Biqci válasza cappa72 (#606) üzenetére


Biqci
aktív tag

+1 a Nokia-nak, mostanában elég sokat használtam, autópálya nagy sebességgel (de tényleg, nem 130-al), nagyváros, Alpokban eldugott hegyiutak, több mint 2000 km összességében és semmi gond, pöpecül tette a dolgát.

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#610) attilav2


attilav2
őstag

Új tapasztalatokról tudok beszámolni a wayteq talk5h gps-ével kapcsolatban. Igo alatt néhány kivételes alkalmat kivéve használhatatlan, szinte mindig félrepozícionál menet közben, a fellelhető legújabb jún 16-ai primo, szinte mindig újratervezett mert a szomszéd utcába találta magát. Ellenben a sygic minden alkalommal jól navigált, és jelet is gyorsabban fogott, Navigont nem tudom tesztelni mert a tört verzió nem indul, próbaverzió nincs, 11 ezret kiadni érte meg nagyon sok.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#611) attilav2


attilav2
őstag

Az itt tapasztalt legtöbb hiba lehetséges hogy az igo használatából ered, valamiért nem fér össze az MTK gpsével. Lehet nem véletlen hogy a wayteq sygiccel forgalmazza, de a sygic azért nekünk magyaroknak nem teljesen jó, romániában a teleatlasnak kicsi a lefedettsége, ami nálunk egy gyakoribb uticél a sok magyar miatt is, tehát a wayteq nak rá kellene szorítania a sygicet hogy használjon navteq térképeket, mert ebbe a régióba nekünk az a megfelelő, vagy a sygic helyett más partnert keresni ami navteq térképeket használ. Őriszentpéteren a házszámok hiányoznak a térképről, ez a teleatlas és nem a sygic sara de akkor is megengedhetetlen.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#612) Krinyo válasza attilav2 (#611) üzenetére


Krinyo
senior tag

Én Sygiccel, Google Maps-szal, Waze-vel próbáltam dzsunkát, lopott programmal nem. Mindegyikkel félretervezett, jobbra-balra ugrált, stb. Amióta megvan a Moto G 4G, nincs ilyen problémám, csak élvezem a pontos navigációt. :)

(#613) tahepa


tahepa
senior tag

...navigálás...

(#614) 426os válasza tahepa (#613) üzenetére


426os
őstag

Ez komoly? :DD

.

(#615) hevizms válasza tahepa (#613) üzenetére


hevizms
addikt

:)) :DD

(#616) AlyrArkhon válasza tahepa (#613) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

a dátum/idő is megérne egy piros karikát hogy annak is leessen, akinek a szövegből nem :D

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#617) KGabor72


KGabor72
újonc

Sziasztok!

Most járok itt először és a segítségeteket szeretném kérni.
Vettem egy telót, Android 4.4 MIJUE M680. Már ott kezdődik a probléma hogy nem tudom bekapcsolni a gps-t a készüléken mert nem hozza fel a bekapcsoló ikont.Mi lehet a probléma?

Köszi!

(#618) Cyborg válasza KGabor72 (#617) üzenetére


Cyborg
őstag

ITT hamarabb kapsz segítséget, de készülj rá, hogy megkapod, amiért ilyen támogatás nélküli telefont vettél:)

Egyébként keress rá, van-e valahol topicja, közössége, van-e hozzá másik ROM, ha nincs, akkor a fent linkelt topicban érdeklődj, de,ha garanciás még, akkor vidd vissza, ne bajlódj vele.

[ Szerkesztve ]

(#619) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Van nem OSM alapú free offline GPS térkép androidos navig programokhoz?
Az OSM -ből elegem van. Nem minősítem, de kb a hulladék és a trágya között jár. Házszámok, teljes utcák hiánya stb.

Köszönöm

(#620) Cyborg


Cyborg
őstag

ZTE V5 Vs MTK-s teló GPS teszt
Link

...hogy itt is meglegyen.

[ Szerkesztve ]

(#621) nokiauser válasza Cyborg (#620) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Az MTK-s telónak is van gyártója/típusa?

(#622) hunnia1969 válasza nokiauser (#621) üzenetére


hunnia1969
csendes tag

Szia!

Benne van az írásomban, igaz hogy csak a gyártója. Cubot One volt a készülék.

Üdv.

(#623) nokiauser válasza hunnia1969 (#622) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Na, akkor ilyet nem veszünk! :)

(#624) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Érdekes dologra lettem figyelmes. Snapis telóm van, majdnem mindig gyorsan talál jelet, de néha 1-2 perc alatt sem akar a navi jelet fogni. Ritka, de bosszantó.
Ekkor, ha elindítom az Androigps test nevű progit, szinte azonnal jelet talál, kilépek, eindíndítom a navit, és van is jel.
Akinek lassan pozicionál, kipróbálhatná.

-

(#625) nokiauser válasza 7Sony7 (#624) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Valószínűleg úgy van beállítva, hogy indulásnál rögtön letölti a friss agps-adatokat, ezért használat után a többi program is gyorsabban pozicionál.

(#626) 7Sony7 válasza nokiauser (#625) üzenetére


7Sony7
addikt

Jaaa, akko' nem szótam :B

-

(#627) junkpod


junkpod
nagyúr

Wazet hadználok és reggelente majd 8 óráig az esti színprofilban van és csak utána vált nappalira. Nektek is ilyen vagy valami időzóna gondom lehet?

Box's don't touch!

(#628) Cyborg


Cyborg
őstag

Lenovo K910 Vibe Z nyomvonal, csak, hogy meglegyen itt is.
Link

(#629) BullZeye válasza Cyborg (#628) üzenetére


BullZeye
veterán

Link linkjének a linkje és a végén 404 :D

(#630) ksanc


ksanc
őstag

Üdv megint!

Azt hittem, ilyen nincs, és mégis van :D

Szóval az van, hogy a 4.4.2-es FW felrakása után az AGPS adatok kizárólag wifin keresztül hajlandóak jönni.
Ha átváltok mobilnetre, egyetlen bitnyi agps adat sem jön.
Azok a bizonyos piros pöttyök. Wifivel van, mobilnettel nincs.
Működik a mobilnet, minden ahogy kell, böngészők, stb, a supl server test is success, szóval minden frankó, kivéve, hogy nem működik az AGPS. Wifit bekapcsolva már jelennek is meg a piros pöttyök.
A GPS egyébként megy, szépen lassan megtalálja a műholdakat AGPS nélkül is, na de így nem az igazi :)

Találkozott már ilyesmivel valaki? :)

[ Szerkesztve ]

(#631) nokiauser válasza ksanc (#630) üzenetére


nokiauser
aktív tag

Azt nem tudom, wifivel lett volna-e agps-em, de volt már nálam is hasonló helyzet. A megoldás az lett, hogy lecseréltem a system\etc\agps_profiles_conf.xml fájlt olyanra, ami egy előző rom-ban jól működött.

(#632) ksanc válasza nokiauser (#631) üzenetére


ksanc
őstag

Vaó, ott a tíz pont! :) Köszi! :R

Kicseréltem, most már meg is jelennek a pötyök :D
Azért megnézem, mi a különbség, ugyanis ez a fájl a SUPL szerverek adatait tartalmazza, a supl test pedig success, szóval nem igazán világos :)

De az irány ez lesz, szóval köszi!

(#633) ksanc válasza nokiauser (#631) üzenetére


ksanc
őstag

No, konkrétan - többek között - az alábbi dolog új az én agps_profiles_conf.xml fájlomban:

dedicated_supl_apn: (for UP only)
determine whether to use the dedicated SUPL APN for A-GPS session
Available value: 0 (do not startUsingNetworkFeature/stopUsingNetworkFeature for SUPL in any case, user must establish the data connection before using A-GPS)
Available value: 1 (do startUsingNetworkFeature/stopUsingNetworkFeature for SUPL when data connection is on, user must establish the data connection before using A-GPS)
Available value: 2 (do startUsingNetworkFeature/stopUsingNetworkFeature in any case, user does not need to establish the data connection before using A-GPS)

És ez az eredeti beállítás:

dedicated_supl_apn="1"

Szöget ütött a fejembe az user must establish the data connection cucc a 0 és az 1 lehetőségénél. Nosza:

Át kell írni dedicated_supl_apn="2"-re és voilá, máris megy rendesen.

Az előző, működő xml fájlban ezek teljesen hiányoztak.
Hogy mik vannak...

[ Szerkesztve ]

(#634) xpedient


xpedient
tag

Van egy kinai telóm, nem megy rajta a GPS. Abszolut semmi. Tehát ha GPS test programot inditom, az In view-ba se jön be semmi. Állandóan 0. Most vagy teljesen szar a gps-e, vagy az agps-el vannak gondok. A W450-nél volt ilyen, azon a libmnlp_mt6582 file-t kellett kicserélni hogy működjön. Az enyémen libmnlp_mt6682 van, tehát nem tudom átteni a W450-ét rá. De azt se tudom megoldaná-e ez a filecsere a vételi gondot. Tudtok erre vmi megoldást?

[ Szerkesztve ]

(#635) Claude Leon válasza xpedient (#634) üzenetére


Claude Leon
senior tag

EPO mennyire friss rajta?
MTKgps leírást elovastad?

(#636) xpedient válasza Claude Leon (#635) üzenetére


xpedient
tag

EPO-t frissítettem.
Leírást hol találom?

(#637) lacik25 válasza xpedient (#634) üzenetére


lacik25
tag

nálam szokott segíteni, hogy google helyett nokia profilt állítom be (egyből bepirospöttyöződik a MUT tesztablaka).
sokak szerint az EPO többet árt (Kínát veszi alapul kiinduló pontnak - át lehet állítan), én kikapcsoltam, csak gps.conf van.

(#638) xpedient válasza lacik25 (#637) üzenetére


xpedient
tag

Elég szűkszavú a leírásod, de gondolom az MTK toolsban, az agps beállításoknál az SLP template-ről beszélsz. Átraktam Nokia-ra. Ugyanaz. In view=0. EPO nélkül is.

(#639) ksanc válasza xpedient (#634) üzenetére


ksanc
őstag

A gyári fw van rajta? Engineer mode-ban a Location Based Service-n belül az information menüben látszanak az infók? Tehàt nem unknown? Ha igen, akkor az mnl fájl jogaival vannak gondok. (Bekapcsolt GPS mellett, persze.)
Tovàbbá nézd meg, hogy biztosan jók-e a dátum/időzóna beállítások.
KitKat? Akkor az utolsó hozzászólásomban említett xml fájlt is érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#640) xpedient válasza ksanc (#639) üzenetére


xpedient
tag

Teljesen gyári a firmware. v4.2.2 nem Kitkat. Dátum, időzóna jó.
Information menu nekem csak az Ygps-ben van, de ott UNKNOWN a Status.
libmnlp_mt6628 engedélyek: -rw-rw-rw-

[ Szerkesztve ]

(#641) ksanc válasza xpedient (#640) üzenetére


ksanc
őstag

Jaja, YGPS.
A jogok biztosan nem jók, rwx-rx-rx kell.
Írási jog egyébként sem lehet a root tulajdonoson kívül. Valami ott macerálva volt.

[ Szerkesztve ]

(#642) xpedient válasza ksanc (#641) üzenetére


xpedient
tag

Módosítottam a jogosultságot, de semmi változás.

(#643) ksanc válasza xpedient (#642) üzenetére


ksanc
őstag

újra kell indítani.
És egy cache-dalvik cache törlés sem árt :)

(#644) junkpod válasza xpedient (#634) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem lehet, hogy csak ki van kapcsolva a GPS és vagy a Google helyszolgaltatasok?

Box's don't touch!

(#645) Upo válasza junkpod (#644) üzenetére


Upo
addikt

Vagy valami hamis klón és nincs is benne gps,csak szoftverből van hamisítva.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#646) xpedient


xpedient
tag

Nincs rajta CWM recovery, nem tudok cache törlést csinálni.

Nincs kikapcsolva a GPS, ennyire amatör azért nem vagyok.

MTK 6589 cpu van benne, úgyhogy lennie kell benne GPS-nek.

Egyébként Pomp C6 a készülék.

(#647) ksanc válasza xpedient (#646) üzenetére


ksanc
őstag

Az én fő problémám az, hogy egy gyári fw-ben az mnl fájlnak nem lehet rw joga tulaj/csoport/mások-ra.
Innentől kérdéses, hogy mi is van rajta. Vagy valójában min van rajta :)
Egy biztos, amig bekapcsolt gps mellett unknown szerepel az infóban, addig nem lesz gps vételed.

Nézz körül Needromon.

[ Szerkesztve ]

(#648) xpedient válasza ksanc (#647) üzenetére


xpedient
tag

A firmware gyári. Annyi történt vele, hogy rootoltam. Meg próbáltam az mnl filet is felülírni. Lehet akkor módosult a jogosultság. De az biztos, hogy előtte se működött a GPS. Semennyire se. Azért is kezdtem vele bűvészkedni.
Kerestem én már hozzá másik ROM-ot, de csak a C6S-hez van. Illetve ami van a C6-hoz, az az enyémnél régebbi.

(#649) xpedient


xpedient
tag

M

[ Szerkesztve ]

(#650) xpedient


xpedient
tag

Azért felraktam 2 db másik ROM-ot. Mindkettővel ugyanaz. In view 0, Status UNKNOWN.
Fogalmam sincs mi ez a Status, de azért megnéztem másik telókon. Van itt nálam 2 másik típus. Mindkettőn jó a GPS, de a Status UNKNOWN. Tehát biztos nem ettől függ. Már ha az YGPS Information menüjében lévő Status-ról beszélünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.