Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7178) Womb válasza FerNandor (#7175) üzenetére


Womb
senior tag

[link]
Ha androidos telefonod van, arra is vannak jó cuccok.
Én ezt szoktam használni, a többit utána hangolom.

(#9734) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én letöltöttem Androidra egy hangolóprogramot, az 'pontosan' megmondja a frekvenciát és a hangot is. Gondolom több ilyen progi is van, én leszedtem az elsőt, aminek a legjobb volt a user értékelése. A neve gStrings (igen, kicsit kétértelmű, de vicces). Ezzel nulla előképzettséggel pillanatok alatt hangoltam be a gitárt, miután a hozzá kapott hangolóval küzdöttem egy darabig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9736) izomhod válasza BluEyes (#9735) üzenetére


izomhod
senior tag

440hz az az A hang, azt tudom, fogalmam sincs hogy mi az az F ott

egy kezdőnek azert ilyen netes hangolókkal fülre nehéz behangolni a gitárt
ezek az androidos programok már inkább jobbak, bár ilyet nem használtam.

szerintem a legjobb a hangoló, amit kábellel kötsz a gitárhoz, ott nincsen zaj, de jelen esetben valami nem stimmel

[ Szerkesztve ]

(#12352) izomhod válasza Bencsizy (#12350) üzenetére


izomhod
senior tag

lehet, hogy elem lesz akkor ja :(((

nincsen androidos teló otthon? arra lehet tölteni hanglóprogramot, bár szerintem neked jobb annál a füled

(#12573) sajtee


sajtee
senior tag

Tankcsapda - Föld és Ég - elég egyszerű szám, de én imádom, ma ennek a tanulását kezdem el :K

------

Esetleg telefonra tudtok valami alkalmazást (android), ami futtat guitar pro tab-okat?

(#12643) izomhod


izomhod
senior tag

szerintetek midi billenytűzetet ki lehet kötni androidos tabletre?

(#12644) atidzsiforc válasza izomhod (#12643) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Androidon nem ajanlom a zenelest mert baromi nagy latency van es nem nagyon lehet vele mit kezdeni. :(

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#12702) izomhod


izomhod
senior tag

akinek van androidos cucca, annak ajánlom ezt a programot
guitar tab player
egy csomó dal lehet keresni, nem tudom milyen adatbázisokkal dolgozik, de nagyon tuti

én nem tudtam, hogy ilyen is van, csak most ámulok, mennyi minden van ezekre a kütyükre

(#12784) izomhod válasza skater86 (#12777) üzenetére


izomhod
senior tag

ha van androidos telód, vagy tableted, azokra vannak jü hangolóprogramok a csiptetős helyett

ha bedugós kell, akkor olyat vegyél, valami korgot, vagy ilyesmit

(#14317) M3aN


M3aN
senior tag

Srácok, van egy iRig nevű kütyüm amit rokontól kaptam elektromos gitárral, viszont nekem semmi iDevice nincs itthon. Valahogy androidos kütyüvel vagy windowsos PC felületen működésre lehet bírni, és funkcionálisan használni? :)

(#15768) Hegasus


Hegasus
senior tag

izomhod, Bencsizy, BluEyes köszönöm a válaszokat! közel minden kérdésemre kaptam választ! :R

még azt is megkérdezném, hogy melyik tartósabb a fém vagy a nylon? nem feltétlenül a nyúzásra gondolok, hogy minél jobban feszítem, és melyik szakad el előbb, hanem hogy idővel, melyik kezd megereszkedni, aztán egyre többször kell hangolni. (persze ez nem probléma, ha hangolgatni kell)
meg esetleg tudtok valami jó androidos alkalmazást gitár tanulásra és hangolásra? :DDD
van egy ilyen könyvem régről, ez is megfelel a célnak?
ez meg ez tetszik is, valamelyik lesz ezek közül, és akkor ezekre lehet nylon-t is tenni.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#17098) atidzsiforc válasza DoctorJekyl (#17048) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Milyen telefon? Androiddal elfelejtheted. Szoval marad az iphone+irig.

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#17129) Bobrooney válasza Ricsko :D (#17126) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Androidos ingyenes app tökéletes erre a célra. Ettől független nekem is van Egy Korg :)

(#18342) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, most egy ismerőstől kaptam kölcsön egy akusztikus gitárt gyakorlásra, és kinéztem egy "használt-új" elektromosat nagyon jó áron, már kapcsolatba léptem az eladóval is, köszönök minden segítséget. Most kicsit tovább mennék: rengeteg videót találtam a neten ahol akkordokat oktatnak, de létezik olyan program akár Windowsra, akár Androidra ahol gyakorolhatom is ezeket? Például kiírja, én megpengetem és a mikrofon jele alapján visszajelzést kapok arról hogy jó-e az adott hang, aztán feldob egy következőt, azt is pengetem és így tovább, egyre gyorsabban.
Azért tartom valószínűnek hogy létezhet ilyen, mert gitár hangoló alkalmazások már telefonra is vannak, és ha azzal a minőségű mikrofonnal megoldható ez (megjegyzem legtöbb esetben elég pontosan), akkor talán volt valaki olyan elvetemült hogy gyakorló programokat is fejlesztett :)

(#18692) izomhod válasza therón (#18691) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor

cort ad810
fender cd60

ezeket használtan meg lehet fogni 20 körül, de van még azért ami megfelelő gitár, nem csak ez a kettő

hangoláshoz androidos progik vannak, tök egyszerű

húrozást meg megmutatja a haverod biztis, nem nagy dolog

(#19706) Bobrooney válasza MATEO6600 (#19704) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nincs androidos telód? Régi teló is jó, elég pontos hangoló van rá.

(#21008) csadi0011


csadi0011
őstag

Akinek van androidos kütyüje, annak ajánlom a Perfect Ear 2 alkalmazást. Én most ezzel gyakorlok, szerintem hasznos.

(#22021) Saccco válasza BluEyes (#22018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi! :R :DDD

(#22020) Eastman:
Az eladó is mondta, hogy igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani, bár ő is fémhúroson tanult meg.
Egyébként csak egy hely jöhetett szóba vásárlásnál, speciális ok miatt. Árban ez fért bele, tokkal, grátisz kaptam egy pengetőt.
A boltban mutatott a srác egy nylon húrost is, de az külsőre és hangra sem annyira tetszett. Tudom, hogy a húrcserével olyanná/hasonlóvá fog válni ez is (feltéve, hogy cserélem :DDD ).
Hangolásra megfelelő lehet egy androidos alkalmazás és telefon is? (Bár kértem kölcsön egy hangolót is.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22312) nagyArc válasza PETEE78 (#22310) üzenetére


nagyArc
tag

Én nemrég vettem egy iRig HD-t és az tökéletesen működik (JamUp Pro-val). Ez persze neked nem igazán mérvadó, mert az UA androidra van, a HD pedig ios-re, de ugyanaz a cég gyártja. Olvasd el esetleg az amazonon a véleményeket:
[link]

(#23271) Eastman válasza oAcido (#23267) üzenetére


Eastman
őstag

Barrést úgy fogjátok, hogy a (pl. első) bundra fekteted a mutatóujjad, pont a fém fölé, de csak hozzáérinted a hat húr tetejéhez (!), majd a gitár feje felé tolva szorítod le!

Horror, de képzeld el a mutatóujjadban a csontokat, rajta a hús és a bőr, és amikor lefogod az akkordot, megcsavarodik a csontpálcán a bevonat. ;] Az a puha megcsavart húspárna szorítja majd le egyenletesen a hat húrt. Akkor nem kever bele a "bütyök". Tehát kicsikét tolod felfelé a barré akkordot. Nem kell nagyon. Maradjon azért laza a fogás!

Telón pl. androidos Pitch Lab Light hangolóprogival, Open G hangolásra állítva, a gitárt így Open G-re hangolva lehet gyakorolni, hiszen ott egy adott fekvésben csak a mutatóujjat keresztbe fektetve fogható bármelyik Dúr akkord. Pontosan mint egy nyakra szorított kápó. Lehet vele játszadozni. Ha már pengetve tisztán szól mind a hat húr, visszahangolsz Standardra és hozzáteszed a másik három ujjbegyet a megfelelő helyekre a Dúrhoz.

Persze nem feltétlenül kell áthangolni a gitárt. Lehet edzeni normál hangolásban is, ott mindvégig játszik ugye a másik három ujj is...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23309) gpvd


gpvd
csendes tag

Hello. Vettem egy irig 2 és letöltöttem a huawei p8 lite ra az amplitube ot. Ezzel a programmal nem működik. Leszedtem egy másik programot de ott nagyon késik a hang. Vélemény? Azt írta a dobozon h működik az androidos telókon

kuss a pofádnak!!!!!!!!

(#23318) BluEyes válasza gpvd (#23309) üzenetére


BluEyes
őstag

Én mondjuk csak messziről ugatom az androidot, butafont használok, de azt azért látom, hogy a droid a legkevésbé kedves platform a gitárosok számára. Ugye a szoftver működtetéséhez kell a kompatibilis hardver is, ami vagy van, vagy nincs a droidos eszközben. Ezek a kütyük, mint az iRig2 is, elsősorban Apple gépekhez passzolnak, illetve a droidon is mennek, ha a készülékben a Samsung Pro Audio, vagy legalább arra hasonlító hardver van.
A kérdés, hogy a te telefonodban van-e ilyen hardver?
Másik kérdés persze, hogy mért pont androidos telefonon akarsz szívni gitározni, miközben annyi más, sokkal alkalmasabb eszköz létezik erre a célra?

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23338) gpvd válasza BluEyes (#23318) üzenetére


gpvd
csendes tag

A szemét dolog az h igazuk van hogy működik a legtöbb androidos telón de a Samsung galaxy, note, edge, iPhone kívül szinte mindegyiken késik a hang. Azért akartam használni mert jelenleg nem engedhetem meg magamnak h ilyen olyan erősítőt, effekteket vegyek magamnak. De ha tudsz mondani alternatívát akkor természetesen köszönöm a segítséget. Üdv

kuss a pofádnak!!!!!!!!

(#25311) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Behringer UCG 102
IK Multimedia iRig 2

Ezeket lehet használni laptophoz és telefonhoz (android) egyaránt? Ha nem, létezik olyan megoldás ami mindkét eszközzel (teló+laptop) működik?

(#25312) Alexios válasza Madness87 (#25311) üzenetére


Alexios
veterán

Az, hogy telefonhoz tudod-e használni eleve függ a telefonodtól is, iphone-al pl biztos megy az irig, illetve samsung pro audio-s telefonokkal is, a többi androidossal már egyáltalán nem biztos

(#25314) Madness87 válasza Alexios (#25312) üzenetére


Madness87
csendes tag

Köszi a választ! Ezt értem. Az irig elvileg működik minden androidossal.

Arra voltam kíváncsi, hogy működik a laptoppal is? Vagy laptophoz kell vennem egy usb interfészt + a mobilhoz egy fejhallgató erősítőt? Vagy van olyan megoldás ami mindkettőhöz jó?

(#26082) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Mea culpa, tuti nagyon nagyon alap kérdés, de bakker sehol nem írják. :B

Ha lefogok egy akkordot... mondjuk alap C... akkor mit pengetünk...az összes húrt? Fentről le? Vagy csak épp azt ami az adott dalhoz kell? :B Nem értem az összefüggést.

Illetve, melyik androidos appal próbálkozzak leginkább gitárt hangolni?

+1 Gitárt hangolni ha jól tudom, akkor erősítő nélkül ugye?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26942) #56474624 válasza V.Stryker (#26935) üzenetére


#56474624
törölt tag

Soundcorset metronom (es hangolo is egyben) alkalmazást keresd android esetén, az a zarkepernyo elott van.
A kepernyot tehat nyugodtan lezarhatod, maradhat sotet, nem zabalja az akksit, kozben megy normalisan a metronom. Vicces volt, mikor WP-rol atalltam androidra, elotte azt hittem, csak WP-n (a rendszer sajatossagai miatt) kihivas olyan metronomot talalni, ami priman elmegy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#27566) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tudtok olyan app-ot Android-ra, ami segít a gitár tanulásban (főleg ugye kottákra és akkordokra gondolok), vagy ezek csak olyan placebo app-ok?! :F

És egy jófajta Tuner app-ot is ajánlhatnátok.

Köszi! :)

(Amúgy az összefoglaló linkje nem működik... :F )

[ Szerkesztve ]

(#27567) Eastman válasza SunMount3r (#27566) üzenetére


Eastman
őstag

Jó reggelt! PitchLab Lite nálam az androidos tuner.

(Az összefoglaló linkje itt hibátlan.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28687) Madness87


Madness87
csendes tag

Sziasztok!

Behringer UCG 102
IK Multimedia iRig 2
IK Multimedia i-Rig HD

Ezeket működésre lehet bírni pc-vel (windows) és telefonnal (android) egyaránt? Ha igen, melyiket ajánljátok?

(#28688) Alexios válasza Madness87 (#28687) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem egy irig hd2 van, az megy PC-n de telefonon csak ios el. Irig 2 tudtommal nem támogat PC-t, a HD pedig androidot. Hacsak nem a HD-A változatot veszed az PC-vel és androiddal is megy

[ Szerkesztve ]

(#29601) sza.sa válasza Plazmacucci (#29600) üzenetére


sza.sa
tag

Telefonnal is. Én androidos tablettel piszkálom. Anélkül azért kicsit fapados, meg el lehet veszni hogy merre is járok, ha csak a multin akarok állítani. Elég jó, eddig stabil. BT-n megy vissza a backtrack a telefonról.

PC-re dugva mint USB interface nem próbáltam.

sza.sa

(#30262) Kobe


Kobe
veterán

Katanások akik szeretnének elpepecselni az FXFllorBoardos dolgokkal:

próbáljátok ki a Katana Editor for Androidot :) van githubon leírás róla, igaz kell hozzá madzag is, de elég pofás - sneaky ampsot szintén tudja

(#30749) Moleman válasza eszement24 (#30748) üzenetére


Moleman
addikt

Én DaTunert használok 8 éve androidon, most ehhez a nejlonhoz is, több telefonon is, mind működött.

(#31073) Kobe válasza brickm (#31071) üzenetére


Kobe
veterán

nem tudom, ennyi pénzért (kb 3 használt pedál), nyílván sok embernek emgéri hogy 3 helyett 30 effektet megkapjon

viszont egy dolgot nem értek....és ezt úgy márkától függetlenül. Mostanában egyre több kis gyártó bontogatja a szárnyát, nem csak a Marshall, Bugera, ENLG, Peavey, stb nagy és régi márkákból áll (végre) a piac, viszont mintha mindegyik gyártó félne tényleg olyan dolgot összerakni, ami 100%-ban, tartósan ütősre sikeredett és nem licitálnak rá a következő NAMM on. Nem tudom hogy user experience fejlesztésben ennyire gyengék, vagy inkább tudatosan nem lépik meg, jó lesz majd 80-adik rókabőrnek alapon.

Alapvetően a legtöbb user manapság egy modern, androiddal, ios-sel kommunikáló, rendszeresen frissített, kevés kábelezést igénylő, letisztult UI-al rendelkező, jó anyagminőségű, minimalista user interfacel bíró könnyen kezelhető motyóra vágyik.
Elemenként mindegyikbe, mooers, joyo, hotone, boss, line6 ott van valamelyik, de hogy egyiküknek sem jutott még eszébe midnegyiket egybe gyúrni....

Nálam pl a nonplus ultra cucc, az egy moeers ge200-as szerű kompakt fémházba épített, valamilyen szabvány / márkafüggetlen formátummal (pl megeszi a boss tsl filejait, betölthető vele guitar rig preset, ésatöbbi ésatöbbi...) bluetoothon vagy telóról feltölthető, frissíthető preset bank lenne, amiben a főbb effektek és erősítő modellek megvannak, lábbal vezérelhető, kapcsolható, USB interfaceként is működik és minden ládával könynen elboldogul.

Gyanítom a neves gyártók, akik csöves, stb fronton működtek eddig, nem nagyon fognak meglépni egy ilyet, viszont a Guitar Rig, vagy a BIAS gyártója simán bevállalhatná hogy a szoftvere mellé csinál egy "shellt", amivel a tetszőlegesen összerakott cuccokat áttöltöd rá

Kb mint amikor a steam adta ki a Steam machinet

(#31096) Kobe válasza Alexios (#31085) üzenetére


Kobe
veterán

nem akarok nagyon belemenni a hátterébe, de alapvetően ezeket le lehet vinni olyan szintre a modellezés terén, hogy azonos hatást kapj - amit maximum az eltérő típusú hangkeltő eszközök minősége befolyásolhat.

Ezért írtam példának a "shelleket" amiket standard konténerrel lehetne feltölteni. Egyrészt ez elég hamar megtisztitaná a piacot: vegyük pl. a tv boxok, telefonok, stb piacát.Standard androidot futtatsz rajta, bármi elboldogul vele, máűr egy mosógép is kb, de pl a tv-boxoknál nagyon hamar maradt 2-3 életképes megoldás a piacon, mert azok működnek jól a gyakorlatban.
Ugyanígy pl. egy shellnél tuti azzal kezdődne, hogy minden gyártó a sajátját preferálja, aztán a piac és a felhasználói élmány eldönti melyik a elghazsnálhatóbb közüle.

A másik, hogy lehet azért lenne érdemesebb valamilyen nyílt formátumban gondolkozni, mert a felhasználói input gyakran életképesebb megoldást eredményez (lásd pl mkv, a híres hírhedt DVD-HD meg blu ray formátumok idején amikor még a Microsoft által fejlesztett wmv hd formátum is fogyaszthatatlan volt, jött a "full amatőr" mkv és vitte a piacot).
De pl egy bossos példa: katanát is felszerelték minden jóval a tone studiot, aztán jött egy stúdiómérnök fórumozó aki emgcisnálta az FXFloorBoardot amiben az effektlánc, stb sokkal szabadabban működik.

nyílván márkánként megvannak ezek a dolgok, én arra gondoltam a gyakorlatban pl. hogy ha van egy BIAS-om, van egy marshall codeom, katanám, kemperem, akkor azokból úgy kicsiholni egy-egy presetet hogy a másik eszköz által is fogyasztható legyen, manapság még elég nehéz. Talán a kemper a legtutitbb, de az olcsóbb szegmensben ez még komoly fejtörést okoz.

(#32980) Goose-T


Goose-T
veterán

Tudtok Androidra olyan tabszerkesztő progit, ami le is játssza a tabot, amit beleírok?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33913) Eastman válasza fattyu (#33912) üzenetére


Eastman
őstag

Okospálca k'éne androidos appal. Tudná tekergetni reggel-este a pógár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34365) Kobe válasza Alexios (#34364) üzenetére


Kobe
veterán

amíg leírtam az előző hsz-t, a positive grid kihozta a GoGuitar-t iphonera, ami egy riffstation logikáján, machine learning alapon működő oktatóanyag....szóval még egy csillag az égen.

a probléma az, hogy a legtöbben nem használják ki a felhasználók figyelmét felkeltő lehetőségeket. Más világ van, amikor már egy 2-3 éves gyerek az android tableteket játszva megtanulja használni, akkor az idősebb korosztályt is nehéz a régi poroszos módszerekkel megnyerni.
Nem árulok zsákbamacskát, nekem sem az órák hosszat youtube előtt görnyedős bogarászva anyagkutatós módszer jön be.....főleg amikor a telóm a zsebbe 6x olyan okos mint az első laptopom volt, az első hangkártyámnál 30x jobb interfacem van, akkor nem feltétlen akarok visszanyúlni az "érinthetetlen" youtube videók korszakába.
Ilyen lett a világ na, lehet ezen vitázni, sajnos a zeneiparnak is fel kell zárkózni, vagy kihal. Ha szószerint mindenre találok 2-3 tucat startup működő próbálkozást, akkor ezt sem lehet reformálatlanul hagyni.

A rocksmith félresikerült dolog, több benne a látvány mint a tartalom. Ha egyszerűen csinálták volna, pl a yousician GUI-ját ráhúzzák, lehet nagyobbat szólt volna.

(#34596) Kobe válasza benedekco (#34595) üzenetére


Kobe
veterán

Hangero, meret, kihasznalatlansag illetve a kezelofelulet sneaky amps) hianyossagai miatt.

Mas: ipadre 10 dodo a bias fx.... Azert az barati, ha a directaudio featuret nezem :) kar h androidra nincs, ill nekem nem egyertelmu h ez ugyanaz e mint a desktop valtozat

(#34843) Plazmacucci válasza Eastman (#34842) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Juj e milyen android? 4.1? :D Nosztalgiafaktor.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#34854) Eastman válasza benedekco (#34846) üzenetére


Eastman
őstag

Squier-re feldobsz egy Prince jelet és rögtön az is £800 lesz. ;]

Plazma:

Nem annyira öreg az az Android, teljesen jó; a robotzsaru fejében is ez futott. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35037) Eastman válasza freelanced (#35036) üzenetére


Eastman
őstag

Ha pontos a gitárod és minél pontosaban játszol, tehát lehetőség szerint mindig a tiszta zenei hangokat hallod, az "edzi a füled", javítja a "zenei hallásod", ezáltal (évekkel) később az énekhangod is magától megtaláIja a "tiszta" hangokat. (De pl. hörgős-morgós metál esetén ebben nem vagyok biztos.)

Viszont gitározni könnyebben megtanulsz, mint "nulláról" énekelni. Ez utóbbihoz szinte biztos, hogy tanár kell.

Nemrég linkeltem egy kromatikus hangoló-appot Androidra. Az a beszédhangod frekvenciáját is jelzi. Azon láthatod pl., hogy most milyen regiszterben (remélem, hogy jól tévedek ezzel a kifejezéssel) szól a hangod. Kvázi a hangmagasságod változtatásával el tudod találni a tiszta egész és félhangokat. Nyilván ez esetben vagy a gitárt tudod vele csekkolni, vagy az éneket. A kettő együtt, egyszerre bezavar.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35925) Alexios válasza MATEO6600 (#35924) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem vagyok benne biztos, hogy ez így működne, illetve a bt miatt eleve elég nagy lenne a késleltetés is már. iRig amúgy erre van kitalálva, de androidon nem tudom hogyan működik(régen egyáltalán nem működött), nekem ios-en amplitube/bias fx /garageband teljesen jól megy, csak egy lightning-usb átalakító kellett aztán bele lehet dugni az asztali interfacem

(#35927) Eastman válasza etejedu (#35920) üzenetére


Eastman
őstag

www.kil.hu

(Pénz nélkül) bemész hozzájuk, elmondod, hogy nem vásárolni, csak érdeklődni jöttél, és mindent megkérdezel amit ma itt, tőlünk. Én úgy tapasztaltam, hogy segítőkészek. (Pl. a 3/4 lehet akár 7/8 is...) Anno sok félinformációmat kiegészítették.

Viszont az olcsó, un. játékgitárokat kerüld! Három van van a padlásomon amiket a haverok hoztak, hogy nézzek rájuk, mert a gyermeknek k'éne valami amin tanulhat... Semmire nem jut velük.

...ezért is javaslom a kil.hu -t. Ha velük kirajzolódott az irány, akkor lehet pl. a használtpiacon nézelődni. Tokot, állványt*, ha kell (*nem) leginkább használtat! Hangoló: Androidos telefonon a PitchLab Lite, húrt, pengetőt csak újat... (iOS passz.)

Szerk:
OK, most olvasom, hogy mihamarabb. Így az első mondatom átértelmezésre szorul.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36005) #96302336 válasza Humbucker (#36000) üzenetére


#96302336
törölt tag

Értelme pont annyi, mint a húrnak a gitáron.
1: pillanatok alatt beállítható vele a hangszer
2: nem lesz hamis, ha pl, jammelsz másokkal, vagy YT-ra.
3: van már olyan gép is, ami egyszerre mind a hat húrt képes érzékelni, és külön jelezni ki, így még gyorsabb a hangolás.
4: miért szívassam magam, hogy fülre, vagy ha még kezdő vagyok, a húrokhoz hangoljam, aztán meg szenvedni újra és újra, mert előbb utóbb elmászik úgy az egész, hogy viszi a nyaktól kezdve az oktávig mindent. (kis túlzással persze)
5: ha sajnálod rá a pénzt van android és ios APP is hangolni, pont olyan mint a gyáriak.
6: a jobb multieffektekben mind van.
7: a legnagyobb nevek is hangológéppel állítják be a hangszerüket koncertek előtt.
8: a hangvilla, hangsíp lejárt lemez, meg ciki egy koncerten :DDD

Egyébként, ha hamis a jam-hez, akkor azonnal nézem a hangológépen, ami rögtön mutatja, hogy hová is mászott el a húr. nem kell keresgetni, bohóckodni akinek nincs abszolút hallása, annak ez áldás.
Plusz, ha többen vagytok, akkor úgy tízszer gyorsabb belőni rendesen a hangszereket egymáshoz. A keyboard-ok, meg ugye nem hangolódnak el....
Dobhoz meg szintén felesleges :DD

[ Szerkesztve ]

(#36737) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

Pengető és tok kell hozzá, szinte semmi más. A hangszerkereskedők szoktak a „naív” vásárlóknak örülni, mert rájuk lehet sózni minden kiegészítőt, DE; okostelefonra találtok jó hangolóprogramokat, amelyek a telefon mikrofonján át működnek, tehát pl. hangológépre nem kell egy fillért sem költeni.

(Évek óta a PitchLab Lite-ot használom Androidon, teljes megelégedéssel.)

Ha nem derogál, gitártokot tudsz venni használtan is, [itt nézz körül]. Így kb. látod az árakat is. A RockBag szivacsos tokjait elég jónak tartom otthoni tároláshoz, tanárhoz járkáláshoz. Arra figyelj, hogy az elektromos puha és kemény gitártok az akusztikus gitárokhoz nem használható a köztük lévő méretkülönbség miatt.

Isten pénzét is el lehet költeni erre a hobbira. Én a 30k-ből 10-et nem a tokra költenék. :) Max 3-5-öt...
Pengetőből viszont több gyártótól / márkából vásárolnék különböző vastagságúakat, hiszen befolyásolják a gitárhangzást. Mondjuk 6 db-ot, vékonyabbakat, vastagabbakat (kezdésnek max. 1mm-es vastagságig) és csúszásgátlósokat is, de valóban, inkább vékonyabbakat.) Aztán a lányod majd gyakorlás közben kitapasztalja, hogy melyik számára a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38581) lacibattya


lacibattya
csendes tag

Sziasztok
A tonelib programnak van androidos verziója.
hogyan kell csatlakozni milyen kábel stb. a zoom g1 on multihoz?
Előre is köszönöm.
Vagy ötlet asztali AMD-s gépen hogyan lehet futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#38583) NeoPampalini válasza lacibattya (#38581) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Asztalin (Windows-on és Linux-on is OK, utóbbin simán WINE alatt) teljesen jól működik, Androidról nem tudok nyilatkozni. Mezei USB kábel elég, nem kell semmi extra. :)

Annyi, hogy tapasztalatom szerint nem szereti, ha a pedált előbb kötöd USB-vel a gépre, mint ahogy elindítod a progit, mert egyszerűen nem érzékeli, hiába csatlakoztatod újra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.