Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2487) AND1 válasza horvathkrisz (#2486) üzenetére


AND1
őstag

Elég kontrasztos mi? Direkt kerestem kisméretü képet és ezt találtam neten. :D
Majd csinálok saját képeker róla, meg majd in action. No meg ha majd lesz időm akkor kamerával veszek föl pár videót youtube-ra és akkor majd linkelek ha vkit érdekel.

Egy régi PH-s.

(#3017) alien_ válasza Inv1sus (#3014) üzenetére


alien_
őstag

Húrmagasságot próbáld megpiszkálni (SETTING THE ACTION/STRING HEIGHT):
Fogsz egy vonalzót, mély E legyen kb 2mm -re, a magas E pedig 1,5mm-re a nyaktól (12. fretnél mérj). Kb legyenek a húrok egy vonalban, amikor megvan, ellenőrizz minden hangot, hogy nem zörög -e. Ha igen, akkor picit állíts rajta, kísérletezgess, de csak finoman. Remélem a truss rod-ot nem piszkáltad :) Ha pedig azért zörög, mert a nyak ferde, akkor tényleg inkább szakértővel csináltasd meg.

Swarm is coming.

(#5317) NeoPampalini válasza Seraph 16 (#5316) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

SZVSZ a GSR180 és hasonló kaliber alá ne add... Érdemes a netet túrni vélemények után, pl. a picit drágább Cort Action szériáról meglehetősen hmmmm... vegyesek a tapasztalatok. :DDD Az az Ibby 180-as a BS sunburst kivitelben tetszetős darab, jó kezdő gityó lesz. Kombót meg max. vesztek karácsonyra. :D

(#5437) Szten Márs válasza alienpapa (#5434) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, jól érted. Ha jó a nyak, akkor inkább ne piszkáld. Nem játékszer, kíváncsiságból nem érdemes babrálni, csak ha konkrét célja van.
Ha úgy látod, hogy nem okés a nyak beállítása és a merevítőrúd segítségével javítani akarsz rajta, akkor óvatosan, nyolcad, vagy negyed fordulatonként tedd. Kis leírás, amit érdemes végigolvasni előtte: [link]

Egy másik oldalról pedig egy kiemelendő mondat:
"The single most common misconception is that truss rods are for adjusting action or intonation. While adjusting the truss rod does affect the playing action, that's a side effect and not the purpose for the adjustment."

[ Szerkesztve ]

(#5794) Womb válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


Womb
senior tag

Furcsa kérdéseid vannak, Atticus :)
Semmit nem vesztesz az SG-vel, kapsz egy karaktert.
Az SG-vel kapsz egy teljesen mahagóni gitárt, jellemzően rózsa fogólappal. Mély, nyers, igazi mocskos, orros rakendroll szand. Nagyot üt, viszont nincsenek meg benne azok a szép kerek magasak, mint az LP-ben. Ezt most nem hátrányként írtam.
Szerintem baszott kényelmes gitár (egy Gibson standard-et volt szerencsém hosszabb ideig próbálgatni).
Amilyen ronda, olyan kényelmes. Kurva jó a nyaka, nagyon alacsony az action, kényelmes az alkarnak a test.
Szólóknál, felső fekvésben kicsit zavarhat a szarv (szűk).
Csak a mocskos "paraszt" hangzása miatt nem vettem még SG-t, mert nekem kell a csilingelő magas.

[ Szerkesztve ]

(#6325) Womb válasza Atticus85 (#6322) üzenetére


Womb
senior tag

Olvastam, ne foglalkozz vele.
Még hogy metálgitár.
Beépített fejhajlító van benne, vagy mégis mi a metál benne?
Shredding a gyors szólózás angol megfelelője.
Kényelmes, vékony nyak; az összes fekvésben jól bejátszható; alacsony action; ergonomikus test stb...Ezeket a gitárokat mondják shredder- cuccnak.

Szerintem Te is láthatod, hogy ahány gitáros, annyiféle a vélemény xy gitárról.
Némely pontokban egyezhet sokak véleménye, máskor meg homlokegyenest más vélemények születnek.
Legalább annyira megoszlanak a vélemények, mint a jó zenéről.

(#6474) Eastman válasza Szten Márs (#6471) üzenetére


Eastman
őstag

A GITÁR ÚTMUTATÓ ZENÉSZEKNEK című szakkönyvből:

(Szerzők: Dave Hunter, Tony Bacon, Roberto Benedetto, Dave Burrluck, Walter Carter, Doug Chandler, Paul Day, James Stevenson, Kari Bannermann, David Braid, Carl Filipiak, Nestor Garcia, Martin Goulding, Lee Hodgson, Max Milligan, Rikky Rooksby, Michael Wright)

tartalom

Bevezetés 6

Első fejezet
Hangzás és felépítés 8-41
Alapvető tulajdonságok, melyek meghatározzák a világ legnépszerűbb gitárjainak hangzását és játszhatóságát

Klasszikus gitárok 10
A nejlonhúrosok kellemes hangzása

Sík fedlapos akusztikusok 14
A bluegrasstól a rock ritmusokig

Archtop akusztikusok 20
Nagy testű dzsesszgitárok

Akusztikus-elektromos gitárok 24
A big-bandtől a rock and roll születéséig

Tömör testű elektromos gitárok 26
Igazi rock-őserő

Félakusztikus gitárok 34
A bluestól a bopig

Piezonmágneses hibridek 40
A jövő hangszerei

Második fejezet
Gitárerősítők és effektek 42-59
Betekintés a kulisszák mögé – mi határozza meg a hangzást?

Erősítők 44-53

Csöves kombók 44
A nagyszerű hangzás egyszerűsége

Egyedileg átalakított kombók 46
Többcsatornás tűzokádó sárkányok

Fejládák 48
Az aréna rock alapjai

Tranzisztoros erősítők 50
Sokoldalú igáslovak

Modellező erősítők 52
Digitális gitározás

Effektek 54-59

Klasszikus pedálok 54
Kispedálok hangzásai

Rackek és multieffektek 58
Sokoldalú eszközök

Harmadik fejezet
A gitár karbantartása 60-115
Útmutató a gitár tisztításához, beállításához, javításához, és apróbb megváltoztatásához

Húrozás és hangolás 62
Első lépések a jó hangzás felé

A nyak és a húr nyomás beállítása 70
A nyakgörbület ellenőrzése és beállítása, felső nyereg magassága, az „action”, húrmagasság, tremoló beállítása, intonáció és még sok minden más

Az elektronika 91
Forrasztási technikák, hangszedők cseréje, bekötési modifikációk és még sok minden más

Szakembert igénylő beállítások 106
Kis ismertető azokról a munkákról, amelyeket jobb, ha szakemberre bízunk

Tisztítás és polírozás 110
Hogyan őrizzük meg hangszerünket a lehető legjobb állapotban, hogy mindig a legjobb teljesítményt nyújtsa

Védelem és szállítás 114
A megfelelő tok kiválasztása, valamint a helyes tárolás és szállítás

Negyedik fejezet
Stílusok 116-295
Ismerjük meg a tíz legnépszerűbb gitárstílust, melyek új zenei inspirációt nyújthatnak, vagy akár elvezethetnek eddig teljesen ismeretlen területekre is

Akusztikus technikák 122
Az alapakkordoktól a haladó ujjpengetésig és alternatív hangolásokig

A pop-rock stílus 140
Átfogó ismertető a kemény ritmusoktól a szólózás elsajátításáig

Bluestechnikák 178
Bluesritmus, groove-ok, riffek és ritmusok és sok minden más, ami ahhoz kell, hogy a szólózást elsajátítsuk

Country-gitározás 204
A „twang” hangzás rejtelmei

Játsszunk rock and rollt 220
Vad szólók és boogie ritmusok

Metáltechnikák 228
Pengetés, legátó, sweeping and tapping technikák hard rock szólógitárosoknak

A gitár a latin zenében 254
A mambóritmusoktól az afro-kubai dallamokig

Afrikai stílusok 260
Pálmabor groove-ok és highlife dallamok

Klasszikus gitározás 266
A hivatalos technikák bemutatása, mellyel stílustól függetlenül színesíthetjük játékunkat

A gitár és a dzsessz 282
Akkordfűzés, bebop futamok és improvizációs eszköztár

Kislexikon 298
Részletes, átfogó, illusztrációkkal tarkított ismertető, mely segítséget nyújt a szakkifejezések elsajátításában

Név- és tárgymutató 310

Mértékegységek átváltása 316

Bibliográfia 317

Köszönetnyilvánítás 318

Fotó: Pénzes László

--> [ÁRAK] <--

--> [vatera] <--

[ Módosította: Pompi ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6562) atidzsiforc válasza Eastman (#6557) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Slide gyuruvel ugy kell jatszani, hogy csak hozza kell erni a hurhoz, akkor szol szepen. Ezert nem jo kicsi actionnel, mert akkor tul konnyen erinted a bundokat vele es ugy a hangja is hulye lesz.

izomhod: ha ugyes vagy magadnak is szintbe tudod hozni a bundokat, ezen a videon nagyon szepen bemutatja a technikajat a mester. En is magamnak csinaltam, csak szerszamhiany es lustasag miatt nekem nincsenek gombolyure csiszolva. Csiszolas utan acelgyapottal is lehet "polirozni", kicsit lehet, hogy durvak maradnak a bundok, de egy kis hasznalattol kisimulnak. Btw en is lp manias vagyok, nekem ilyen kell!

[ Szerkesztve ]

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#6886) Szten Márs válasza sti10p (#6884) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem kevered valamivel :) Ebben a ketegóriában a dreadnought-ok szinte kivétel nélkül lucfenyő feldappal készülnek, méghozzá sitka-lucfenyővel. Készülhetett volna engelmann-lucfenyőből is, de az egy drábább alapanyag (és nem feltétlen jobb, csak más karakterű), vlószínűtlen, hogy abból lenne. A gyári specifikáció a lucfenyő pontos(abb) fajtáját meg sem említi egyébként. Szóval valószínűleg ezt benézted, és jó 95%-ot teszek rá, hogy "sitka spruce" fedlapos gitárod van. Tömörnek tömör lesz, az szinte biztos, de egyébként ha a hanglyuk (belső - nyilván mást nem tudsz :D) oldalát megnézed, akkor láthatod is, hogy tömör-e vagy laminált. (Bár el lehet ott fedni a lamináltság nyomait, ha a gyártó úgy akarja, de nyugodj meg, tömör feldapos a gitárod :K )

Megnéztem az upgrade includes-t. Egy része biztos, hogy a te gitárodon is megvan, méghozzá:
"Features scalloped X bracing, 20-fret rosewood fingerboard, dual-action truss rod, and die-cast tuners.". Ezek ott vannak a tiéden is. A többi meg csak design. Másféle berakás, másféle logo meg koptató. Semmi jelentőségük nincs.

(Az Unique Features-t is megnéztem, azt inkább nem is kommentálnám :DDD Azt mondja unique feature szerintük a dual action truss rod :C :DDD Szóval az ott a kabaré helye max :) )

A linkedet kicsit később elolvasom majd :)

(#7255) mrst3ph3n


mrst3ph3n
csendes tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék basszusgitár vásárlásában. Kettőre sikerült szűkítenem a kiszemelteket:
- Új Cort Action
- Használt Ibanez GSR200
Mi a véleményetek róluk?

[ Szerkesztve ]

(#7359) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Szten Márs:

Még nem volt fémhúros gitár a kezemben 1 percnél tovább és az is régen volt. :))
A műfajok alapján mindenesetre fémhúrosra lenne szükségem ezek szerint (klasszikus meg flamenco zenék iránt nem annyira vagyok fogékony), de ha egy nylon húros ajánlat jönne, lehet azt is elfogadnám.
Egyébként igen, nekem is ez él a fejemben, hogy nylon húros a kezdőknek való (olcsóbbak is ezek a gitárok általában), ezért gondolkoztam főleg fémhúrosban.

Még egy kicsit gondolkozok rajta.

benedekco:
Hát igen, lehet az kellett volna. Akkor a felvétel is meglett volna oldva egy picit jobbra. Csak hát ki kellett próbálnom milyen erősítővel játszani. Nem rossz, csak nincs hely, a földelt dugasz is pont a szoba másik sarkában van. :O

Más:
A gyártó honlapján most nézegetem a gyári értékeket, szeretném összevetni az általam beállítottal. Az a problémám hogy néhány adatot nem tudok beazonosítani, hogy mire gondol:

Neck Relief: At 8th Fret, 0.25mm(.010") standard / 0.30mm(.012") Vintage type
String Action: At 14th Fret, 1.6mm(1/16") to 2.0mm(5/64")
Nut Heights: At 1st Fret, 0.5mm(.020") to 0.7mm(.028")
PU Heights: Low E 2.5mm(3/32") / High E 3.0mm(1/8")

Tudnátok nekem ebben segíteni?

+

Tegnap próbáltam saját felvételeket készíteni. Na már most az asio drivert felraktam a gépemre, de a hangszóróból a rendes, alaplapi hangkártyás driver által adott hang jön és sehol nem találtam beállítást arra vonatkozólag, hogy az Asio-t használja. Hogy tudom elérni, hogy a hangszóróból az Asio driver-es hang jöjjön, miközben játszom?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7373) Eastman válasza Inv1sus (#7370) üzenetére


Eastman
őstag

Tehát a húrlábat rögzítő csavarokat lazítottam ki eddig.

Ja, ja, hát attól magasabb lesz az action, az tény. :) Kérdezz bátran, tudod, hogy segítünk!

...viszont ha árulod, nem kellene nagyon állítgatni saját fantáziádból, mert komoly, hozzáértő vevőt elriaszthat a rosszul beállított (jól elállított) git.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7447) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Gitárállítgatás part 2:

Ez alapján beállítottam a gitáromat:

Factory Setting Guide for Electric Gutiars

Neck Relief: At 8th Fret, 0.25mm(.010") standard / 0.30mm(.012") Vintage type
String Action: At 14th Fret, 1.6mm(1/16") to 2.0mm(5/64")
Nut Heights: At 1st Fret, 0.5mm(.020") to 0.7mm(.028")
PU Heights: Low E 2.5mm(3/32") / High E 3.0mm(1/8")

Na már most ez PU Heights (pickup magasság gondolom) Túl erős mély hangot ad vissza, így átállítottam 2.9-3 környékére. Kérdésem az lenne, hogy akkor a magasabb húr oldalánál is emeljek-e?

Másik: String Action: At 14th Fret, 1.6mm(1/16") to 2.0mm(5/64")
2mm-re állítottam be őket és lefogásnál zörögnek a mélyebb húrok (az alsó három). Ezt hogy korrigáljam?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8361) hNp88 válasza X2N (#8358) üzenetére


hNp88
aktív tag

gitarshop-on fent van :) hangmestert meg nem ismerem, de ha gitársoppról nem megy el, akkor majd felrakom oda is.

jó lenne minél hamarabb túladni rajta, így sose lesz meg a Cort Action :( :D

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#9915) izomhod válasza Plazmacucci (#9914) üzenetére


izomhod
senior tag

nem ismerem az acceptet, de 15éve sítáborban az egyik srácnak a hátizsákjára rá volt írva tollal hogy pro pain meg accept, ezért ütötte meg a szememet

akkor ismertem meg kölyökkoromban az actiont, meg a body countot is:)

(#10909) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!

Ismét gitárvásárlási tanácsra lenne szükségem. Ezúttal basszusgitár az áldozat, és ajándékba lesz.
Egy kezdő gitár kellene, jó hallású, igényes zenekedvelőnek. Ha számít akkor inkább vastagabb ujjai vannak. Azt mondanám, hogy az ár legyen mondjuk max. 60k, de nem sok támaszpontom van ilyen téren. Csak új jöhet szóba!
1. Egyik legfontosabb kérdés: mi kell még a basszusgitárhoz kezdésnek? Megy otthoni hifiről? Vagy tönkreteszi azt (ezt nagyon nem szeretném)? Azért érdekes, mert ha nem muszáj, akkor elsőre a gitárba invesztálnánk, és nem egy gyenge gitár gyenge láda párost szeretnénk.
2. Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy ti mit ajánlanátok, bár én is néztem már, de nem muszáj ezek közül: Ibanez gsr180, yamaha rbx170, Cort action, Epiphone EB0.

No igen, hogy milyen stílusra...? Jazz és rock. Talán ez a két legjellemzőbb.

Köszi előre is!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#10915) Seraph 16 válasza izomhod (#10914) üzenetére


Seraph 16
őstag

A problémák itt kezdődnek... voltunk már együtt hangszerboltban kb. egy éve, és akkor ki is próbált egy talán cort actiont, de nem nagyon figyeltem, mert pont akkor találkoztam először a fényes lakkozású cort earth 70-nel és azonnal bele is szerettem.
Alakra nem sokat tudok, színre biztos jó a fekete, de speciel nekem a szépen megcsinált sunburstok nagyon tetszenek, remélem neki is :) és meg kell majd nézni élőben, de képek alapján azok a nagy koptatók sem nagyon nyerők pl. az epiphone vagy az imént linkelt ibanezen, de ezt tényleg meg kell majd lesni, hogy milyen valójában.
Azt viszont tudom, hogy sajnos nem lesz alkalmunk elmenni együtt boltba, és ő nem is akar menni, szóval nekem kellene találnom valamit. Most nagyon hajlok a yamaha és az ibanez irányába.
Most találtam egy ilyet (fejhallgató erősítő) lehet ez jó lenne a hifihez is.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#11612) Fitzgerald válasza InHell (#11611) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Szia!

Kezdőként nem biztos, hogy érdemes vastagabb húrokat tenni a gitárra, bár ha az action (húrmagasság) jól be van állítva és könnyen le tudod fogni őket, akkor mehet rá akár Power vagy Not Even Slinky is, főleg ha a súlyosabb hangzásra hajtasz (pl. Drop D-re hangolsz).
Amúgy lehet ebben a szegmensben egészen korrekt kezdőgitárokat találni, bár a hidat/tremolót/hangolókulcsokat idővel érdemes ezeken lecserélni + valami olcsóbb Wilkinson hangszedővel már elég komolyan meg lehet dobni a hangzást ebben a kategóriában.
Amúgy ha kicsit vastagnak érzed a húrokat, vagy fret buzz jelentkezik valamelyik barnál, akkor szintén az actiont kell állítgatni + általában a húrlábakat is. Ha nem tudod ezeket egyedül megcsinálni, a legtöbb hangszerüzletben párezer forintért beállítják a hangszert.
Én a 15 rongyhoz még hozzácsapnék pár ezret, és vennék egy metálosabb pickup készletet + valamelyik vastagabb Slinkyből egy csomaggal.

(#11617) InHell válasza Fitzgerald (#11612) üzenetére


InHell
senior tag

A mostani 009-es húrkészlettel nincs semmi bajom, az actiont és intonationt viszont be kellett állítanom, most egész pontos és tisztán szól.
Ha váltok szerintem egyelőre 010-es húrokra fogom cserélni, aztán majd újra beállítom.
Amit említettél metálosabb pickup készletet, tudnál linkelni esetleg? Egyáltalán milyen típusokat kell keressek?

< béna duma helye >

(#11973) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok!

Na egy gyors összefoglaló basszus vásárlásról.
1. Állomás: Hangszerker. Választék van, de sajnos az általam preferált basszusok közül csak a Yamaha rbx 170 ew volt. Ez volt az a hely, ahol kicsit azt éreztem, hogy az eladók kereskedő gondolkodásúak, és mindent agyon dicsérnek, bár érdekes volt, hogy erősítőből egy olcsóbb kevésbé ismert márkát akartak ajánlani. Ettől függetlenül az elejétől segítőkészek voltak. Áraik a legjobbak között vannak.

2. Állomás: Mezzoforte. Kicsit várnom kellett a soromra, utána viszont mondtam, hogy mit szeretnék (itt is csak egy, Ibanez gsr180 volt) Hamar bezártak egy csendszobába, és mondták, hogy nyugodtan próbálgassam ameddig csak akarom. A gitár meglehetősen tetszett, sajnos ahol kilátszott a fa mintája pont volt a lapok összeillesztésénél egy kis szépséghiba, úgyh úgy döntöttünk, hogy nem vállaljuk be.

3. Állomás: Coda. Itt mindössze két Cortot találtam az egyik egy matt action volt, jó kis harapós hanggal szép gitár volt nagyon, csak nem ezt a színt keressük. A másik a GB34J típusjelzésű volt. Ez utóbbi egy jazzbass szemben az előzőekkel, amiknek (pbass és jbass hangszedőjük) is van. Mindkét cortnak parádésan pontos nyaka volt az előbbiekhez alacsony húrmagassággal. Az eladók mondták, hogy van még harley bentonjuk, de azt ne vegyem meg. Itt is nagyon segítőkészek voltak.

Sum:
Boltok: Az első helyen kicsit szétszórtabbak voltak most, máskor is voltam náluk próbálgatni mindenfélét, nem volt velük különösebb gond, árban az egyik legjobbak. A második helyen korábban az volt az érzésem, hogy kicsit kapkodósak, most pont az ellenkezője, nyugodtan nézelődtem mindenfele. A harmadiknál első élmény volt, az pedig pozitív.
Gitárok: Nem vagyok basszusos (sőt még gitáros sem), de hirtelen mégis én értettem a legtöbbet hozzájuk, ezért ért a megtiszteltetés, hogy válasszak. Érdekes volt, és először azt hittem, hogy hiba, hogy a nyakak lejtenek kicsit az E húr irányába, de ez mindegyiknél így volt, talán a cortoknál kicsit kevésbe. Mindegyiken könnyű volt lefogni a húrokat. Hangzásilag sajnos nem egy helyen tudtam összehasonlítani őket, de az Ibanez és a Cort action elég hasonlónak tűnt, a yamaha is, bár talán egy kicsit lágyabb hangzással (de erre most meg nem esküdnék), a GB34J pedig kevésbé volt röfögős, mint a többiek, ez az egy lógott ki egy kicsit a sorból. Mindegyik nagyon jó gitár, és a hangjukban sem találtam hibát a döntés a következőképpen történt: Cort action: színe nem jó, Cort GB34J sokkal szebben néz ki, mint amilyen árkategóriában vanám kisebb a variálhatósága, és a lányoknak nem tetszett rajta a koptató (szerintem nem vészes). Ibanez: dizájnra nekem ez volt a favorit, és talán hangzásra is, de ha az ember egy normális gitárt vesz, akkor az előlapon nem legyen eltérés a fa színében, ahol összeillesztették (+ egy kis sötét csomó is volt mellette) és nem szabad elfelejteni, hogy ajándék lesz, így pláne nem akartuk bevállalni. Amikor neten nézelődtem, ez volt az első számú versenyző, és élőben sem okozott csalódást hangzása jól variálható, olyan all-round hangszer. Húrmagassága nagyobb, mint a cortoknál volt, de nekem nem tűnt túl magasnak (láttam korábban egy Ibanez gsr200-at, na annak a példánynak nagyon durva volt, a megnézett gsr180-nál azonban kellemes). Külön poén, hogy ez a 170 EW típusjelzés egy új szériához tartozik, ahol nem a megszokott agathisból készül a test, hanem tömörebb mangóból. Karácsony után tudok felrakni képet, és kicsit többet is írni, most egyelőre ennyi. :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#16058) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok.
Rászántam magam, és ma beszereztem egy Cort Action basszusgitárt.
Hát abszolút nem bántam meg...
Viszont az lenne a kérdésem, hogy így feleslegessé vált egy csak szobában használt balkezes Samick FN1 széria. Azt hol lenne érdemes meghirdetnem, ahol talán még jó eséllyel el is viszik?

(#18562) bigrob


bigrob
őstag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek mert hosszú lesz :D

Szóval van egy cort x1-em és egy cort action dlx basszgitárom. Eddig a szekrény mélyén pihentettem a line6 spider 3 15w-os erősítőm amit ma kapartam elő kis szórakozásra. Eddig egy ux2 hangkártyával és egy genius 40w-os hangfallal játszogattam, de van még egy guitar linkem is. Talán még jobban megtetszett a kis erősítőm hangja és most nagyon gondolkozom hogy megválok a hangkártyától, hiszen a guitar linkkel is egész használható egy pár program és akkor az árát belefektetném egy basszgitár erősítőbe, mivel ezzel a hangkártya és hangfal kombóval nem az igazi.

következzenek a kérdéseim :)

1. Mi a véleményetek a guitarlink vs ux2 hangjainak minőségéről?
2. Milyen erősítőt tudnátok ajánlani basszgitárhoz 35-40.000 között (max 50), illetve létezik basszgitárhoz olyan erősítő mint ez a line6 spider, hogy vannak előre beállított effektek?
3. Ibanez weeping demon pedálról mi jót tudtok mondani? Ezt az egy wah pedált találtam amit elvileg lehet használni basszus és szóló gitárhoz is, ami nekem tökéletes lenne, esetleg mi mást tudnátok ajánlani?

Ha lehet "használt" dolgok érdekelnének.

Köszönöm szépen, hogy elolvastad! :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#19949) SunMount3r válasza Plazmacucci (#19947) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vegyél super stratot vagy bariton gitárt. Ha nem opció, gyakorolj tovább

Most minden bizonnyal elektromos szólógitárra gondolsz, de itt kifejezetten akusztikusról van szó. :N Elektromoson minden könnyebb egy picit, tudom. A gitárom "action"-jén is van mit állítani, szerintem túl magasan vannak a húrok, de ez majd a hangszerésznél kiderül/megoldódik. De nekem ez a probléma nem gyakorlásfüggőnek tűnik, pozicionálhatom én az ujjamat fél óráig is ugyan azon az akkordon, ha egyszer mindig hozzáér az új begyem valamelyik alsóbb húrhoz...

Kíváncsi lennék ezekre a crossover classzikus gitárokra, elvileg szélesebb a fogólapjuk és így talán nagyobb a húrtávolság is. Meg egyébként is van egy olyan érzésem, hogy még egy sima nylon húroson is jobban menne ez mint a fémhúroson. Igazán csinálhatnának crossover western gitárokat is, vagy hogy legalább lenne olyan modell/opció, hogy a nem átlagos kezűeknek is kényelmes/játszható lenne, pár gityó szélesebb fogólappal pl.. Vagy marad a jelenleg elérhetetlen opció: a custom gitár csináltatás, erre jelenleg messze nincs keret. :N

Csak érdekelne, hogy vékonyabb/átlagosabb ujjúak is belefutnak e ebbe a problémába?

(#20079) kemotox


kemotox
addikt

Sziasztok!
Cort Action 4 húros jószágot próbált már valaki?

Nézegetem reviewokat, a legtöbb értékelés jóféle, viszont olvastam olyat is, hogy hót gagyi minden szempontból. Elektronika ha fostos az nem baj, azt egy perc alatt kicserélem, meg azzal is tisztában vagyok, hogy az olcsóbb gitárokat be kell még állíttatni (bár azért remélem a bolt megcsinálja), de azért görbülő nyaknak meg hasonlóknak nem örülnék.

Köszi!

(#21059) Eastman válasza Bakter9011 (#21056) üzenetére


Eastman
őstag

A legjobban akkor jársz, ha veszel egy fix hidas, értéktartó, később jól eladható (szerintem használt, de jó állapotú) baltát és megtanulgatod rajta a beállításokat és a korrekt húrozást. Tekintve, hogy messze van tőled minden.

Popa Chubby meg jó arc. Annyi, hogy ő nem filozofál a gitárokról mint mi (én), hanem gitározik velük. ;] Mert ő attól érzi jól magát. Magas az action? Magas. Zörög? Úgy nem, ha magas. Ha meg igen, akkor kevés a hangerő. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21349) sanyi0321


sanyi0321
tag

Köszönöm az eddigi válaszokat :R

Róla mit gondoltok: Cort Action ?

Go home... you're drunk.

(#21353) sanyi0321 válasza madgie (#21350) üzenetére


sanyi0321
tag

Igen sajnos a távolság az közbeszól, viszont rákerestem milyen hangja van és jól szól nagyon :Y az általam linkelt Cort Action-ért "csak" 100 km-re kellene elugrani :DDD

Go home... you're drunk.

(#22946) Eastman válasza GoTReX (#22945) üzenetére


Eastman
őstag

A fejhez legközelebbi, vagy a testhez?

Egyébként a zörgő bund az tipikus szobametál jelenség. Színpadon általában hangosabbak az erősítők a villanygitár zörgésénél. A kiskombók piaci megjelenésével jött az igény a "nemzörgős" hangszerekre. Picit magasabb action a megoldás.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23480) #20655360 válasza Alexios (#23478) üzenetére


#20655360
törölt tag

Sztem azért egy kezdő is érzi a dolgokat egy idő után. Szarul szól, nem tartja a hangolást, szarok a potik, zajos az egész. Ha bolt-on, akár recseghet is a nyak, ha extra gagyiról van szó. Magas az action, vagy zizeg mint az állat, intonáció össze-vissza, hiába állítja az ember, beállíthatatlan az egész gitár, mert gyárilag szar. Gagyi, gyorsan kopó bundok, szétdarálódik a gyenge, műanyag nut. Tremolo no comment olcsó gitárokon stb stb. Van vagy 1000 féle dolog. :DD

(#24763) #20655360 válasza Moleman (#24756) üzenetére


#20655360
törölt tag

Bejött a tipped. Nem mondom, hogy 0 buzz, nálam mindig van egy ici-pici a low action miatt, de eléggé minimális. Fasza lett. :K

kemotox: :)

Ja, de azért a 60-ast bevágtam a hídhoz. *naughty smiley*

[ Szerkesztve ]

(#26399) Moleman válasza #20655360 (#26395) üzenetére


Moleman
addikt

Nem tudom, mennyire reális az a 2-3 mm. Én most körbemértem néhány gitárt, ami a közelemben volt, 3.5-4.4 között voltak, pedig az alacsony actiont szeretem. A telecaster 4.29 mm, arról tudom, hogy magasra van állítva, bírna kisebbet, de a többi a saját képességeihez mérten van állítva (ahol már éppen nem csörög). A fehér stratom 3.77 és még így is csörög kicsit, pedig tuti a lehető legjobban van beállítva.
Fuck me, én a fogólaptól mértem. :DDD Így már a tele is 3 mm alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#26662) Moleman


Moleman
addikt

Ha már itt árad a szeretet, én is kipróbáltam, milyen lett a Les Paul az új húrokkal, de sajnos nem jó. Lehetséges az, hogy 9-46-osról 11-50-re váltva eltűnjön a nyakból a relief?! Nem fordítva kéne lennie? A hangolás maradt standard, semmihez nem nyúltam, a húrláb elég magas, a felső fekvésekben túlságosan is magas az action, lent meg mindenhol zörög. A 3. bundnál 2.23 mm, 12. bundnál 2.82, 22-nél 3.92 mm van a bund és az E6 húr teteje között (a húr 0.50, tehát 1.25 mm lejön, ha a nettó action a cél). Tegnapelőtt, mikor téma volt, lemértem az előző húrral, azzal is hasonló 12. bundi magasságra emlékszem, azzal a legkevésbé sem csörgött. Ennyit számítana a vastagabb húr, hogy most már beleér a bundokba?

(#26665) Moleman válasza #20655360 (#26664) üzenetére


Moleman
addikt

Épp ellenkező természetű a probléma, nem elég a húrok húzóereje, hogy elég magas legyen az action, de érzésre sem kemények a 11-esek, rövid menzúra. Amúgy a light húrokat szeretem, a stratokon 9-est használok.
Most kipróbáltam, F hangolásban már alig csörög, így hagyom éjszakára, picit meglazított anyával, hátha holnapra lesz egy kis hajlása a nyaknak, ami megmarad standard hangolásban is. Emlékszem, már újkorában is meglepődtem, hogy mennyire kint van az anya, mikor beállítottam, de arra nem számítottam, hogy egy 11-es készletnek kisebb lenne a húzóereje, mint egy 9-esnek. Biztos ezért olyan olcsó az Orphee, kispórolták belőle a húzóerőt. :DDD
Gondoltam rá, de nem hiszem, hogy a lógatva tárolástól deformálódott volna el, a többi gitárom nem panaszkodott, meg a hangszerboltok is úgy tárolják.

[ Szerkesztve ]

(#26666) cucka válasza Moleman (#26662) üzenetére


cucka
addikt

Lehetséges az, hogy 9-46-osról 11-50-re váltva eltűnjön a nyakból a relief?! Nem fordítva kéne lennie?
De, bár attól is függ, hogy milyen anyagból van a húr. De így hogy ennyivel vastagabb húrt tettél fel, elég fura.
Biztos nem állítottad el a húrlábat húrcserénél?

Vicces infó no.2, negyed fordulattal kintebb végetért az állítási lehetőség, onnantól már az anya jönne le a trussrodról (egy 5/16"-os hatlapfejű anya van rajta)
Ha csak egy kicsit eltűnt a relief a nyakból és két negyed fordulatot kellett tekerj, akkor ott szerintem nagy a baj.
Első körben - a nyak szemre egyenes? Én kezdésképp egyenesre állítanám a nyakat, ha úgy minden jó, akkor lehet kis görbületet adni neki.

Az, hogy elfogyott a nyakpálca, na az szopás. Szerintem vidd el egy szervizbe, ha át akarsz állni ilyen vastag húrra, akkor nyerget cseréltetném plusz egyenesítsék ki mechanikusan a nyakat.

Apróság, de a húrok vastagságát ezredhüvelykben mérik. Tehát egy 50-es húr az 50 ezredhüvelyk átmérőjű, a matekod nem adja ki. Egyszerűbb a húr aljától mérni az action-t, tedd te is azt.

Ja, ezek rendes minőségi húrok? Ha ilyen aliexpress-es 1 dolláros szemetet raksza a Gibsonra, akkor
1. dobd ki őket a p*csába
2. megérdemled :D

[ Szerkesztve ]

(#26673) Moleman válasza cucka (#26671) üzenetére


Moleman
addikt

Anyagminőségre és hangra amúgy nincs semmi baj a Warwickkal, de a külső sodrat szálátmérője jóval nagyobb, mint bármi másnak, amin eddig játszottam, ezért olyan, mint egy durva reszelő. Vagy csak én választottam pont rosszfélét, mert kb 4 különböző cikkszám volt egyetlen méreten belül is.
A gyári húrok fantasztikusak voltak, még a Daddariohoz képest is, de sajnos fogalmam sincs, mik lehettek (piros harisnya volt rajtuk, Cort Action-A gitár). Most 45-105 van rajta, ha jól emlékszem, anno még nem volt tolómérőm, de úgy sejtem, hogy ilyesmi lehetett a gyári is.

(#26672) ayy_lmao
Tudom, a gyári szettet kétszer főztem ki, de a második főzés után már elég hamar kuka lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26681) jettison válasza Moleman (#26680) üzenetére


jettison
tag

0.65mm a bund teteje és a húr alja között? Az baromi sok! A Cort pl 0.3-0.5mm-t ajánl az elektromos gitárjaihoz. Én ennek is inkább az alsó tartományát használom.

Ha nő a relief, nő az action a magasabb fekvésekben.

(#26694) jettison válasza #20655360 (#26692) üzenetére


jettison
tag

Én is ez alapján állítottam be, viszont nekem nem kellett hozzányúlni a "végeleges" beállításom óta. Illetve de, amikor az ernie ball után ugyanolyan átmérőjű cleartone húrokat tettem fel, azzal csörömpölni kezdett. Valahogy magasabb action kell ennek a készletnek...:O
Nekem mahagóni test, jávor nyak, ragasztva.

(#27047) #20655360


#20655360
törölt tag

Nagyot szívok ezzel a high actionnel, de megéri hosszútávon sztem. Piszok jó hangja van így, magasabb a sustain, 100x könnyebb tisztán játszani, könnyebb nyújtani, vibratózni, meg minden. Pl. full rögzített csuklóval és ujjakkal, szimplán az alkart le-fel mozgatva is tudok gyorsan játszani (tehát konkrétan mint egy gép, fölös mozgások nélkül, egyenes vonalban) és mégis 0 nem kívánt zaj.
Viszont a 12. bund felett kínszenvedés a lefogás. :(

(#30220) hNp88 válasza brickm (#30211) üzenetére


hNp88
aktív tag

íme az új haverom [1] [2]

kicsit viseltes szegénykém :DDD de a hangja elég faszántos, meg hát az én céljaimnak bőven megfelel

őt kéne visszahozni az élők sorába, már ami a festést illeti

hogyan érdemes nekiállni a meglévő festék eltávolításának? vegyszer szóba sem jöhet, szóval nemes egyszerűséggel lekapargatni és felcsiszolni utána 1000 környéki vászonnal? milyen festéket szoktak erre használni? kompresszor van, szórópisztoly van, ez a része nem akadály. hány réteg festék, hány réteg lakk? polírozni kézzel, géppel?

valami olyasmi színt szeretnék, amihez illik egy ilyen koptatólap. átmenetes színbe nem igen mernék belefogni.

egyébiránt erről az Action Bass-ről, mint márkáról, hallott már itt bárki bármit? :DDD

ami meg az igazán elvetemült része, hogy bele akarok vésni még egy pickupnak helyet, vagy egy egyenes single coilnak, vagy még egy dominonak :DDD

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#31962) #96302336 válasza Dagidög (#31959) üzenetére


#96302336
törölt tag

Basszer téren Cort. Speciel egy Cort Action-t javasolnék, Action-öm volt, szerettem, jó hangszer. A linkelt úgy tűnik, hogy az Action elődje lesz.
A kiválasztott gitárok közül, azt részesíteném előnyben, amelyiknek nincs tremolójuk. Cort cl-50
Tehát a felső sorból a 2. a basszer sorból az első, amit megnéznék első körben.

ui. 10-11 ugyanaz :P

[ Szerkesztve ]

(#31964) bigrob válasza #96302336 (#31962) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem volt Cort Action deluxom és szerintem borzalmas volt, most egy sx-el brümmögök.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31965) #96302336 válasza bigrob (#31964) üzenetére


#96302336
törölt tag

Sima Action-öm volt (Action LH-WS). A Deluxe vakítás, a sima Action szerintem jobb vétel. Ugyanaz csak pepitában, a jobb(?) hangszedő nem ér annyival többet.
Az tény, hogy a mostaninak a nyomába sem érhet, de otthoni gyakorlásnak egészen elfogadható a sima Action. DLX verziót nem vennék, abban az árban van nála jobb is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#32210) brickm válasza FockeWulf (#32199) üzenetére


brickm
őstag

Ez attól lehetséges, hogy a gyártá során nem megfelelő a ragasztás\nedvesség kiegyenlítődés. Értsd kapkodtak mire lelakkozták. Így vetemedik a fogólap. Még ha nem is látható, egy 1-1,5 mm-es actionnel rendelkező gitárnál észreveszed mikor megpengeted...

Én alapból laposra síkolom minden gitárom bundjait. Nem szeretem a gömbölyű profilt. Kinek mi...

(#32645) johnbl válasza kemotox (#32644) üzenetére


johnbl
csendes tag

Ebben az árkatban szerintem nem rosszak a Cort-ok.

Bár én nem vagyok "igazi" basszer, csak azért bohóckodom a 4 húrral is egy fél éve, mert nem találni normális basszgitárost ezen a környéken, főleg a mi stílusunkhoz.

Mi is egy Cort-al "dolgozunk", igaz, ez újonnan lett véve, egy Action Bass Plus, igénytelen, pici súlyú, nem lesz sérved tőle :) és ennyiért meglepően jól szól.

(#32647) #96302336 válasza kemotox (#32644) üzenetére


#96302336
törölt tag

Action plus-om volt. Ez annak egy elődje. Jól beállítható jó hangú basszer ennyiért. Full passzív elektronika, a hangszedők egész jók. Csak azért váltottam le, mert kevés volt a húr rajta :D
[link] Kb tényleg így szól a valóságban is

(#32650) bigrob válasza kemotox (#32646) üzenetére


bigrob
őstag

Action plus deluxe volt, én utáltam, mű volt a hangja szerintem.

Azt a pinket én nagyon adnám! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#32664) NeoPampalini válasza nap (#32662) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Van összeszedve egy lista, kábé így (igyekeztem a névről egyértelműen "violin" modelleket kiszedni), igaz, nem volt érkezésem átnézni, hogy melyik kifutott, régiség, stb. Ezek elvileg mind 30-32" körüliek, néhol a tényleges menzúra is fel van tüntetve:

AC Guitars - Custom
Alembic - Custom
Ampeg AMB-1 "Dan Armstrong" - 30.5"
Ampeg SSB 30"
Aria (some older models) 32"
Aria 1720 - 30.5"
Aria Pro II TSB "Thor" series 32.0"
BaCH TC Bass - 30"
Birdsong 30.5"
Bohemian Oil Can Bass
Brice HVB-600 - 30.3"
Bronco 30"
Carvin SB series
Chowny CHB-1 - 30"
Chowny SWB1 "Scott Whitley" - 30.75"
Colibri Gedovius - 30"
Cort Action Bass Junior - 30"
Daisy Rock 30"
Daisy Rock Heartbreaker - 30"
Daisy Rock Retro-H - 30"
Danelectro Dano 63 - ?
Danelectro Longhorn - 30.5"
Danelectro Silvertone 1444 - ?
Danelectro Vintage Shorthorn - 29.87" (this one has been admitted even though it is 0.13" shorter than the thread title)
Danelectro Wild Thing - 30"
Dean Evo 30" <Heard nothing but rave reviews about this sub £200 bass
Dean Evo XM - 30"
Dean Hillsboro Jr - 30"
Duesenberg Starplayer - 30.3"
Eastwood Airline - 30.5"
Eastwood Classic 4 - 30.5"
Eastwood Classic 4 Fretless - 30.5"
Eastwood Classic 5 - 30.5"
Eastwood DEVO Be Stiff - 30.5"
Eastwood Hi-Flyer - 30.5"
Eastwood Kustom K-200 - 30.5"
Eastwood La Baye 2x4 - 30.5"
Eastwood Saturn IV - 30.5"
Eastwood Sidejack Bass IV - 30"
Eastwood TB64 - 30"
Egmond - 30"
Epiphone Allen Woody - 30"
Epiphone EA-260
Epiphone EB-0 - 30"
Epiphone EB-1 - 30"
Epiphone EB-3 - 30"
Epiphone EB-O 30"
Epiphone ET-280
Epiphone Newport - 30.5"
Epiphone Rivoli - 30.5"
FBB (custom)
Fender Bass IV - 30"
Fender Bullet - 30"
Fender Bullet 30,32" (also 34")
Fender Coronado - ?
Fender Hello Kitty/Badtz-Maru - 30"
Fender Modern Player Short Scale Jazz Bass - 30"
Fender Musicmaster Bass - ?
Fender Mustang - 30"
Fender Mustang 30"
Fender P-Bass Jr. 28.5"
Fender Rascal
Fender Squier P-basses (a few) 32"
Fender Starcaster - 30"
Fender Urge 1 32"
Framus - 30"
Gibson EB-0 - 30.5"
Gibson EB-1 - 30.5"
Gibson EB-2 - 30.5"
Gibson EB-3 30.5" (the original not the EB-3L)
Gibson EB-6
Gibson Les Paul 30.5"
Gibson Les Paul Triumph 30.5" (often erroneously called the "LP Recording Bass")
Gibson Melody Maker Bass - 30.5"
Gibson Memphis ES (Les Paul) -
Gibson SB-300 - 30.5"
Gibson SB-350 - 30.5"
Gibson SG -
Gibson Thunderbird Shortscale -
Gretsch G2202 Electromatic Junior Jet - 30"
Gretsch G2224 Junior Jet II - 30"
Gretsch G5442BDC
Gretsch Synchromatic BassVI -
Gretsch Thunder Jet
Guild JS I - 30"
Guild JS II - 30"
Guild JSB-2 - 31"
Guild M-85 - 30.75"
Hagstrom H 2B - 30.5"
Hagstrom H8 - 30"
Hagstrom Hag II - 30"
Hagstrom IV - 30"
Hagstrom Swede - all 30.5"
Hagstrom VIII - ?
Hagstrom Viking - 30.5"
Hallmark Swept-Wing - 30"
Hamer Slammer - 30"
Harley Benton PB-Shorty Standard Series - 30"
Harmony - 30"
Herd Guitars T Bass - ?
Hofner Club
Hofner President
Höfner Club - ?
Höfner Galaxy - ?
Höfner Ignition - 30"
Höfner President - ?
Ibanez AFB200 - ?
Ibanez AGB 205 5 - 30"
Ibanez Artcore Vintage -
Ibanez GAXB 150 -
Ibanez TMB30 Talman Short Scale 30"
James Bass - Custom
Jay Turser 30"
Jerry Jones Longhorn 30"
Jerry Jones Longhorn BassVI
Jerry Jones Shorthorn 30"
Kay EB100 - 30"
Kiesel Vader Headless - 30"
Kramer Duke (aluminum neck) - 30.75"
Kramer XL-24 - 30.75"
Kubicki Ex-Factor 32"
Kustom K200 - ?
Lakland HB 30
Landing 30,32"
Linc Danger Bass - ?
Luna - Various
Maruszczyk - Custom
Maruszczyk Elwood - 30"
Mensinger - Custom
Mesinger Cazpar - 30"
Michael Dolan - Custom
Michael Dolan (custom)
Mosrite - ?
Mosrite Mark 1 basses = 31" scale.
MTD 430 - 30"
MTD 530 - 30"
MTD 630 - 30"
Musicmaster 30"
Musicvox Spaceranger - 30"
OLP Musicman Silhouette baritone (B-B) - 30"
Ovation Applause AE-40 30"
Ovation Typhoon 30.5"
Phantom bass (new reissue) 30"
PRS Private Stock Hollowbody Bass - 30.25"
PRS Semi-hollow
R Bass (custom)
Reverend Dub King - ?
Reverend Wattplower - 30"
Ric 4001 and 4003 33.25"
Rickenbacker 3000 - 30"
RMI Boomslang - 30"
Rob Allen Mouse 30"
Samick Corsair 26"
Schecter Hellcat 6 string - 30"
Shergold Marathon 6 string - 30"
Spector "Gary Talent" Bass - 30 3/8"
Spector Bantom - ?
Squier Bronco Bass - 30"
Squier Jaguar Special SS - 30"
Squier Mustang - 30"
Stagg BC300 - ?
Supro Huntington - 30"
SX (Essex, Rondo) shortscale P and J 30" <stupidly cheap from Rondomusic.com and good to modify
SX Shortscale J - 30"
SX Shortscale P - 30"
Tanglewood TEB-12 - 30"
Teisco 30,31,32"
Univox 30 - 30"
Vantage 30,32"
Ventura 32"
Vox 30"
Warwick Corvette Shortscale - 30.75"
Waterstone - 30" & 32"
Westone 32"
Wilson Sapphire (1968) - 30"
Wishbass (custom)
XStrange/Bruce Johnson SSB 30.5"

(#32833) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Pár hete elvittem az akusztikus gitáromat egy setup-ra, mert sosem rendesen beállítva és kényelmetlen (valamint fájdalmas) volt rajta játszani a magas action miatt. Úgyhogy az utóbbi időben csak a elektromossal játszommal, ezzel szinte alig.

Nem gondoltam volna hogy ennyit számít egy setup. Mintha egy teljesen új gitárom lenne és eszméletlen jó rajta játszani. Az új húrok (Elixir 12-53 Light 80/20) is sokkal jobbak mint amiket a gitárral adtak.

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#32856) Moleman


Moleman
addikt

Üdv újra, jó móka volt közel 600 bejegyzést elolvasni egyben. :D

@Earnie Ball tapasztalatok
Csak egy gitáromon van EB, 12-56 25.5"-on, H standard hangolásban, sose volt gond vele.

@kemotox
Nekem 2009-es Cort Action A van (aktív), kezdő mindenesnek jó volt, de most már másra vágynék. Bő fél éve majdnem vettem egy Cort T54-et olcsón GS-ről, aztán játszottam egy 2003-as amcsi Fender JB-n (meg japán PB-n is, az nem tetszett annyira). Azóta Sire-re vágyom, de nemigen veszek egyhamar, a Cort se volt a kezemben hónapok óta.

@bigrob
Volt Steinberg UR22 Mk1-em és Mk2-m is, az Mk1-et tartottam meg, nagyon szeretem. A loopback hiányzik belőle, de az Mk2-ben is bután van megoldva (elfoglalja a bemeneteket), úgyhogy ha ez szempont, akkor UR44-et kéne venni, az meg túl nagy és túl drága. A Focusrite-oknak is jó hírük van, csak mikor még én vettem, rossz volt az ár-érték arányuk a Steinberghez képest.

Múlt pénteken elvittem az asszonyt élete első Tátrai Band koncertjére, erre a művész urak életük formáját hozták, úgyhogy újabb rajongó van köztünk. :C
Ráadásul én is kezet foghattam a mesterrel, dedikálta a számlistát, amin előtte 2 órán át ugrált. :))

(#32996) johnbl válasza kemotox (#32995) üzenetére


johnbl
csendes tag

:DD :DD 6 ezres kuponnal ez is 86k-ra jött ki :P komolyra fordítva a szót a szín szerintem irreleváns, a lényeg, hogy 100k alatt egy b@szó preamp van a cuccban és tényleg nagyon igényes ennyiért az egész gitár.

(azért az egy érdekes kör volt, hogy az első gitáron volt egy centis leverődés a hátán, írtam nekik egy mail-t, rá egy órára hívott a tag, hogy mikor küldheti a futárt, rá 2 napra itt volt a hibátlan gitár.... :) )

Én is először SX-eket meg Squier-eket nézegettem, mert a szólógitáros Cort Action Bass Plus-a annyira nem jött be, elkezdtem fórumokon nézelődni, yt, kisf@szom és k@rvára nem bántam meg, hogy ez lett belőle, ez a V3 ugye viszonylag friss modell és ár/értékben durván veri a piacot :)

Ps.: mindig annyit kell inni/annyi halucinogént fogyasztani, hogy még legyen erőd a kis állványra lerakni a cuccot épségben :)

Ha megjött a V3-ad, akkor azért kíváncsi lennék egy kis demóra tőled is, cserébe én is küldök valamit :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.