Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#277) ReJim


ReJim
őstag

egy kérdés: a gitárkábelnek a dugójának, csatlakozójának mindkét ágának, felének össze kell érnie??? mert ma gitároztam egy bassgitárral, törött a kábl, de most mértem le és éritkezik mindkét fele... akkor rossz? de miért működött?? (igaz búgott is rendesen! :( )
szóval a mono jacknek külön kell lenie mindkét felének! vagy nem?

</end.?>

(#280) ReJim válasza Duffy (#278) üzenetére


ReJim
őstag

és a szilikon kábel el tud úgy törni, hogy érintkezzen, összeérjen a kér ér???
mert mérem multiméterrel és zárlatos... :O

</end.?>

(#286) ReJim válasza Duffy (#282) üzenetére


ReJim
őstag

szerelhető volt! :) tegnap kivágtam, lecsipetm a 20cm-es gyanús részt, nem a forrasztásnál volt a hiba, azon a 20cm-en volt olyan törés, ami zárlatot csinált!
ez egy klotz kábel, neurotik(?) csatikkal :)
sajna az egyik csatiról a fám burkolat hiányzik és nincs is meg! :( de nem rakok rá másikat jó ez így is! :))

</end.?>

(#287) ReJim válasza d-boy (#283) üzenetére


ReJim
őstag

pickup az nem volt! csak erősítőre egyből!

De ha már márkázgatás! a DAP, vagy DAR az milyen márka!
(aszem nem csak gittyós, hanem két profi hangfal egy erősítővel, csak ezt használják guitarra )
No meg a CUSTOM (habár gondolom ez noname:) )

</end.?>

(#289) ReJim válasza d-boy (#288) üzenetére


ReJim
őstag

jah, bocs, akkor a pickup=hangszedő! :) azt hittem arra a taposós izére gondolosz... jah hiszen az meg a pedál vagy mi:)
na mind1! :)

</end.?>

(#830) ReJim


ReJim
őstag

üdv

lenne egy kérdésem: most kezdtem le ''tanulni'', és a hüvelyk ujjamat nem úgy tartom, mint ahogy azt kellene. szóval az lenne a kérdésem, hogy nagy gond-e, hátráltani fog-e, ha az újam inkább nyak felső részén van. így kényelmes lefogni. viszont így néhány akkordot lassan érek el. vagy inkább tanuljam így, aztán ha mennek már rendesen az akordok, akkor szokjak le az ''átkarolásról''? :U

</end.?>

(#835) ReJim


ReJim
őstag

először is UP, másodszor meg:

hogyan lehet behangolni egy elektromos gittyót hangoló és erősítő nélkül?

mert próbáltam GP4-el, gépre rákötve, de úgy nem éppen jó... (tovább ugrik, mintha nagyon meglenne húzva, magas lenne a hang)

vagy hagnoljam a többi húrhoz? 55545? vagy hogyan kell lefogni? lentről indulva? de ha az is elvan hangolva? :F

ha valaki tudna valami infóval szolgálni lécci segítsen...

(bár valószínű nagyon bot fülem van.. ;] )

</end.?>

(#836) ReJim


ReJim
őstag

up :B

</end.?>

(#837) ReJim válasza ReJim (#836) üzenetére


ReJim
őstag

:O

</end.?>

(#840) ReJim


ReJim
őstag

mi a kóülönbség a hangszedők között???
pl:
VR20 humbucker pick-up
VR12 single coil pick-up

:U

szeretnék valami olcsó elektromos gitár venni, csak nem tudok dönteni...

miért jó ha több hangszedő van? nkem, mint kezdőnek mi az ideális? :U szerintetek?

</end.?>

(#842) ReJim válasza Kephamos (#841) üzenetére


ReJim
őstag

értem, köszönöm a válaszodat. :)

szóval én is egy vorson-t néztem ki. Vorson EDG-46. [link]

az a szép fekete :)

gondolkodtam, az alatta lévőn, de mint mondtad, inkább ne gerjedjen...
egyébként a 2 dupla, meg a 3 sima között mennyi különbség van? hangzásban?

meg a potikkal mit állítok? az egyik a hangerőde mi a másik?

jelenlegi gitáromon (vagyis amit használok, ilyen gitárfélét úgyis letagadék :) ) két hangszedő van (fém burkolat, és fekete lap van a tetején, nincs kilátszó pöcök, csavar) és 4 poti. abból kettő hangerő.

a kapcsolóval meg a hangszedők között tudok kapcsolni, ha jól tudom?

az üveghangal való hangolást esetleg feltudnád vázolni?

meg ha már így belejöttem a kérdezésbe :)
a pedál, effektek végülis mire szolgálnak? azt tudom, hogy van jimihendrixes fuzzy vagy mi, meg van valami boost. de milyen hangokra szokták még használni, úgy általánosságban... vagy ez lehet túl átfogó-hülye kérdés :D

előre is köszönöm a válaszodat.

</end.?>

(#844) ReJim válasza Kephamos (#843) üzenetére


ReJim
őstag

háát, november elején kezdtem úgy igazából akusztikuson (az kezd megyegetni, cask lusta vagyok akkordokat tanulgatni.. :) a gitár már régóta megvan... most jutott rá idő) két hete kezdtem el elektromoson jáccogatni, és most már úgy mendegél :) nekem (meg a többieknek) elég...

hát a pénz nem vet fel :( szóval olyan karácsonyra gondoltam az új gittyót.
addig ezt a 30éves, koszos, kopott, karcos gitárszerűt nyüstölöm...
majd elmegyek körbenézek boltokba. aztán majd kikérem a te vélemyédet is a gittyóval kapcs... ;]

inkább halgatok rád/rátok, mint a saját tapasztalatlanságomra...

üveghangra kiváncsi lennék.

köszönöm a segítséged... :R

</end.?>

(#846) ReJim válasza Kephamos (#845) üzenetére


ReJim
őstag

üveg hang világos, bár nem értem miért kellene elengedni. tudtommal az az üveg hang, hogyha nem nyomom rá, csak rajta az ujjam... vagy el is engedjem? :U

akordokhoz idő kell, sokat gyakorolni, de idő ami nincs ;]
meg olvasni is késöbb tudtam, mint írni. :P

könyvre rákérdezgetek, keresgélek.

annyit még leírnál, hogy miért volt hungarocel érzéső az EDG-46? :U

a H-hang egyen értékű a B-vel?

</end.?>

(#848) ReJim válasza Kephamos (#847) üzenetére


ReJim
őstag

és mi a véleményed a stagg gitárokról? :U
egy ilyet ajánlottak nekem: [link]
S350-SB VINTAGE S SERIES ELEC.GT-SBRST
vintage ''s'' series electric guitar - pickups: 3x single coil - controls: 1x volume + 2x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - neck: hard maple, bolt-on/ 648mm/ 25'' 1/2 - fingerboard: maple / 21 frets - bridge: classic “s” style tremolo - machine heads: vintage chrome - pickguard: tortoiseshell - colour: sunburst.

36, új (de valószínű lehet belőle alkudni :) )

</end.?>

(#857) ReJim


ReJim
őstag

hát rosszat linkeltem :)
én a hambucker-eset próbáltam ki, azt nyomta a kezembe az eladó (vorsont nem forgalmaznak, aszonta egy kategóriába esik, vagy valami ilyesmi)

S302-SB FAT S ELEC.GT-SUNBURST
standard ''fat s'' electric guitar - pickups: 2x single coil + 1x humbucker - controls: 1x volume + 2x tone - pu selector: 5-way - body: solid alder wood - neck: hard maple, bolt-on / 648mm / 25'' 1/2 - fingerboard: rosewood / 21 frets - bridge: classic “s” style tremolo - machine heads: diecast, chrome - colour: sunburst.
[link]


de mi a jelentősége annak fém karnak? és le lehet szerelni? (nekem ilyen nem kell :) )


konflikt: teccik a matrica a gitáron.. nekem csak felvarróm van (vagyis valamire már felragasztotam a matricát), dse az a PC oldalán kötött ki... :)
[link]


köszi a válaszokat...

</end.?>

(#860) ReJim válasza Konflikt (#859) üzenetére


ReJim
őstag

és ha leveszem akkkor már nem fog elhangolódni? (mint amint elöbb említették...)

jó ám :)
csak még nem akarom felvarni... egyedül árválkodjon? (vagyis van még egy-kettő, de kevés)
meg hát nemtudom, ha felvarrom akkor átázik-e majd a bomber :U bár lehet belülre lesz felvarva...
ha jólemléxem te érted is mit énekelnek?


nem tudjátok a les paul típusú gitáron milyen hangszedő van? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#879) ReJim


ReJim
őstag

megint voltam hangszerboltba, most egy másikba (ez valamivel már nevesebb, elitebb bót, [link] )
szóval ott mondtak pár érdekes dolgot a stagg-el, vorson-nal kapcsolatban...

ajánlottak: east márkájú gitárt 32-ért. marathon-t 38-ért meg még egy párat, de ezek voltak a normálisabbak. (kellemesseb árfekvésűek ;])
de ezekről a márkákról még nem hallottam :( szóval valakinek van véleménye ezekről, ismeri ezeket valaki. :U konfilkt? :U

meg kaptam egy ajánlatot máshonna: egy használt (nincs leharcolva) ENCORE gitár, tokkal, kábellel 20ért... nemtudom, lehet megkellene tekinteni. de erről a névről sem hallottam még :)

majd ha lesz időm utánna nézek, milyen típus, stb... előre is köszi...

</end.?>

(#881) ReJim válasza Kephamos (#880) üzenetére


ReJim
őstag

hát :) azt mondták nem forgalmaznak ilyeneket. azok gitár helyett valók... :U
de nemtudom, hogy ezt csak azért mondták, mert elakarják adni a másikat, vagy van alapja is.

szóval, azt mondták rá, hogy s*ar...

</end.?>

(#885) ReJim válasza Kobe (#884) üzenetére


ReJim
őstag

hehe :) szerinted ha 120am lenne egy elektromos gitárra, akkor kérdezném, hogy melyik gagyit vegyem meg? :U :DDD

valószínű east lesz.. majd késöbb, ha már tudok valmait jáccani rajt, akkor veszek egy jobbat.

a jelenlegi gitárt kedden vissza kell adnom. szerencsére.
ez egy 10kilós fekete, 30éves gitár. ami félig szét van rohadva, rozsdás, és a bridzs is valami kis rozsdás darabnak tűnik. :O a jackdugó részénél a pickguard szétvan törve.
meg hiányzik egy húr, de erre nem költök. ;]

szóval ahogy kinéz, olyan hangja is van...

ezért nekem egy egynyári, gagyi gitár is megfelel. csak azt kérdeztem, hogy melyik gagyit vegyem szerintetek? :D

vagyis nem veszem, hanem a jézuskától fogom kapni. :C

</end.?>

(#886) ReJim válasza ReJim (#885) üzenetére


ReJim
őstag

mondjuk majd veszek egy ilyen szépet. [link] :) csak azt a 150ezret kell előteremteni rá, középsuli mellett. ;]

</end.?>

(#896) ReJim válasza Kephamos (#887) üzenetére


ReJim
őstag

csak itt szombathelyen nem kapni vorson-t... netről meg nem szeretném rendelni... nem tudom kipróbálni, no meg mivan ha kifogok egy olyan darabot, ami hibás... elküld, meg visszaküld az egy hétig tart... :(

</end.?>

(#1190) ReJim


ReJim
őstag

aham, látom mindenki azon vitatkozik, hogy hogyan nézzen ki, hogy milyen hangszedő, és hogy menniybe kerüljön... :) nekem egy volt a lényeg: gitár legyen.
szóval a 30éves gitárt nem vettem meg 5k-ért, helyette vettem egy ~2éves encore ''márkájú'' stratóforma gitárt 18k-ért kábellel, tokkal.

de nagy külömbséget nem sikerült felfedeznem egy új szteg és az enyém között...
(és szerintem adhattok a kezemben egy csillivilli szép ibanezt, fendert vagy valami drága mittomijet is: nem fog nálam számítani ;] nagy külömbséget nem lehetne észrevenni, ha nekiállunk ''jáccani''...
de mindegy, nekem erre kell, nem gyönyörködöm benne.
(az meg a másik, hogy már csak azért nem vennék csilli villi gitárt, mert úgyis lekarcolnám, behorpasztanám, leütném a festéket/lakkot).

szóval valaki megtudná fogalmazni, hogy milyen külömbséget kellene hallanom a ''hembekker'' és az első, illetve háccsó ''szingl'' hangszedőcske között. mert sokat nem hallok, és ha annak számítania kellene, akkor nagyon nem értem :(

másik:
ha a nyakamban lóg a gittyó, akkor a potin lévő számozásnak, ileltve feliratnak hogyan kellene elhelyezkedni? merre szokott állni a 10-es ha maxra van hajtva a hangerő? felfelé (húrok felé) vagy lefelé? (vagy mindenkinek máshogy van?)

</end.?>

(#1349) ReJim


ReJim
őstag

épített már valaki házilag effektetet, torzított? :U mert összeraktam egy metal simplexet, de ratyin sikerült, zajos mint állat... :) (talán a kapcs rajz a ludas, vagy én csesztem el)

szóval van aki próbálkozott már ilyesmivel? (mondjuk valami overdrive-al? vagy csak valami szimpla aktív hangszínnel?)

</end.?>

(#1352) ReJim válasza Panzermeyer (#1317) üzenetére


ReJim
őstag

hello

milyen dobozba raktad be őket? árnyékolást hogyan oldottad meg?
(enyim túl zajos, vagy a doboz hiányzik, vagy elcsesztem valamit.. :( )

esetleg kapcsolási rajzokat nem tudsz linkelni? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1356) ReJim válasza Bero (#1354) üzenetére


ReJim
őstag

láttam már ilyet, csak a nevét nem tudtam... :) most még jobban megteccet. engem is érdekel, utánna néztem:
[link] - történelmi leírás
[link] - uke leckék
[link] - ez elég jó kis oldal, van rajta tab/mp3 is.

[link] - itt kapsz is olcsón

majd még keresgélek...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1381) ReJim


ReJim
őstag

két kérdés:
- ha a humbucker pickup-om zajos/besípól az gond? :U vagy csak azért lehet, mert sok rajta a torzítás?
- ha a húr csapkodja a boundokat akkor a bridge-nél lévő csavarokon kell álítani? de mennyit? honna tudom, hogy az nekem úgy jó lesz? :U

(vagy vigyem el olyanhoz, aki többet ért hozzá?)

</end.?>

(#1429) ReJim válasza Kobe (#1428) üzenetére


ReJim
őstag

már sokadjára olvasok erről a könyvről, szabad megkérdeznem, hogy mit tartalmaz? :U zene elméletet? vagy gyakorlati dolgokat? mert nekem inkább a zene elmélethez, skálákhoz kellene valami ''tananyag''...

</end.?>

(#1432) ReJim válasza Bero (#1431) üzenetére


ReJim
őstag

nem köszi, egyenlőre most nem érdekel, van pár ismerős aki tud tanítgatni... csak a zeneelméletre lennék kiváncsi... (asziszem:) )

</end.?>

(#1488) ReJim válasza Dominator (#1478) üzenetére


ReJim
őstag

nekem ez csak akkor jön elő, ha sz*r erősőt/kombót használok. vagy mondjuk ha az erősítő egy olyan elosztóba van dugva, ami nincs földelve.
szóval én úgy tudom, hogy ez földelési probléma, és földelt eszközöknél nem jelenik meg...
(a próbateremben a torque kombó csinálja ezt, ha a földeletlen elosztóba van dugva. itthon meg a kicsi home-made tesla csinálja, az sincs földelve...)

de kiderülhet a turpisság: ha rákötöd a gépre, akkor is pattog? :U

(WD40 az kontakt spréé? akkor azt esetleg a csatiba lehet fújni, max ott tud segíteni. de szvsz itt nem az lesz a gond.)

</end.?>

(#1532) ReJim válasza Panzermeyer (#1530) üzenetére


ReJim
őstag

0,6 másodpercet szerintem nem lehet nagyon észrevenni. azt meg az integrált is kibírja.
de különben meg tényleg jobb a realtime torzítás...

én sem akartam kiadni sokat erre a hobbyra:
-vettem kézalól egy jóállapotú márkátlan gitárt, mai teccet is... (egy encore nevezetű fender-strató testű 2sc+1hb hangszedős fekete-fehér gitárt) [17k]
-otthonra csináltunk erölködőt. (egy csehszlovák gyártmányú, tranzisztoros lemezlejátszó erősítőből.) [0k] a próbaterembe meg vannak erölködők, szóval oda most felesleges vennem.
-most készül a boss ds-1-em, csak össze kell forrasztgatni. (+megvenni a potit, lábkapcsolót ami max 1,5k) [1,5k]
-cimboráktól ''tanulni'' [0k]
minden másra ott a mastercard. ;]

igaz most szeretnék egy epiphone gitárt [link] mert megteccet, majd vmikor ki is próbálom... :) csak valamiért a mostani gittyóm is nehéz, nemtom az ilyen les paul formák tömörek, vagy üregessek? :U milyen nehezek ezek? (4óra próbálgatás után a könnyünek hitt gitárom is letépi a vállamat...:( )

</end.?>

(#1540) ReJim válasza Panzermeyer (#1539) üzenetére


ReJim
őstag

és nem veszel egy lábkapcsolót szegényre? :U mert kikapcsolni eccerűen kilehet: rátiposol arra kis üvegcsére, és máris kikapcsolt ;] de bekapcsoláskor nem udom mennyire jó ott matatni annál a botkapcsolónál. én biztos nem tudnám lábbal bekapcsolni a blúzodat :P (főleg, ha az ember bakancsba van)

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1548) ReJim válasza Kephamos (#1547) üzenetére


ReJim
őstag

[link] amikor olvastam az áraikat, ott volt írva, de nem emléxem. :)
de van műanyag pöcök, meg van csont is. aszem a csont vagy 2* drágább... :U

</end.?>

(#1550) ReJim válasza Kephamos (#1549) üzenetére


ReJim
őstag

ha jól tudom ezt nevezik felsőnyeregnek.
''Felsőnyereg csere (kézi)
Műanyag 1,500-2,500 Ft
Csont 5,000 Ft''


de lehet nem is biztos, hogy ezt így nevezik. (de mi más lenne csontból, és ott fent :) )...

</end.?>

(#1579) ReJim


ReJim
őstag

nem tudja valaki, hogy mi az amit az elején jáccanak? nekem nagyon teccik, főleg hogy egy gitáron küldik :D
[link]

</end.?>

(#1606) ReJim válasza Niquis (#1605) üzenetére


ReJim
őstag

tekerj magadnak :) én is gondolkodom, hogy tekercselek egy hambit. :)

</end.?>

(#1619) ReJim


ReJim
őstag

itt is felteszem a kérdést:
a tranyós, vagy a mos-fet-es erősítő szól jobban? :U
használ valaki homemade gitárerősítőt?

(valószínű nyáron építek magamnak egy 100-150 wattosat. kocsmai koncerthez ideális :) )

</end.?>

(#1621) ReJim válasza Kephamos (#1620) üzenetére


ReJim
őstag

panzer sincs otthon a témában, igaző a mos-fet-esset ajánlotta, mert a feteknek hasonlít a karakterisztikája a csövekhez.

egyébként úgy gondoltam, hogy mos-fet-es végfok, az előfok meg vagy tranyós, vagy csöves. (az utóbbi csak akkor, ha strapabíró, és nem túl drága.)
a ládát meg majd valszínű használtan veszem meg. (4*12'-est;])

</end.?>

(#1730) ReJim válasza rOwLeY (#1722) üzenetére


ReJim
őstag

ez nem japán, és már nincs meg neki. :)

</end.?>

(#1740) ReJim


ReJim
őstag

van valakinek tapasztalata a hughes&ketner kombókkal?
egy ilyenre gondoltam: [link]
bár valaki azt mondta, hogy a h&k nem csinál valami jó erölködőket... igaz ez?

</end.?>

(#1749) ReJim válasza ReJim (#1740) üzenetére


ReJim
őstag

szóval akkor ezzel senkinek semmi tapasztalata. :(
akkor mifélét vegyek, ha nekem kell ilyen kis koncertekhez is? pl kocsmába legyen elég kihangosítás nélkül. (ha meg netán nagyobb szinpadra tévednék, akkor meg kihangosítva ne legyen nagyon csúnya hangja)
nem kell a full cső, annyira nem jáccok jól ;)

panzi ajánlotta a vox cambridge 30-at (használtan ~60), de érdekelne akár peavay, akár marshall típus, ebben az árkategóriában. (60-70, de lehet olcsóbb is :) )
ötlet?

</end.?>

(#1761) ReJim válasza Panzermeyer (#1759) üzenetére


ReJim
őstag

linket csak akkor kapsz, ha fizecc :)
cd-t sem kapsz, míg nem virítod a lóvét :D


töttöm, de nem lesz helyem kicsomagolni...
egyébként milyen zenét is játszotok? vagy valahol lehet olvasni valami ''bio''-t? :U

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1763) ReJim válasza delta9 (#1762) üzenetére


ReJim
őstag

mikor először meghalgattam, akkor nem teccet, de most másodszorra hallgatva nagyon teccik, grat. (csak nekem lassú, igaz, hogy nem éppen az én műfajom...)
majd szólj ha vasmegyében, vagy környékén fogtok jáccadozni..


egyébként jól hallom, hogy van benne valami vonós hangszer is? az cselló, brácsa? :U

</end.?>

(#1765) ReJim


ReJim
őstag

hallottatok már marlboro gitár erősítőkről? :U

</end.?>

(#1769) ReJim válasza Kephamos (#1768) üzenetére


ReJim
őstag

ohh, köszi...

amit én ''kinéztem'' az egy 110wattos, szintén nem mai darab. egy 30centis hangszóró van benne. külsőleg (a kép alapján) nincsen lestrapálva. van rajta 3 bemenet, de nincs rajta effekt, torzító...
40ért árulja, anyagi okok miatt...

a neten viszont nem találtam róla semmit...

</end.?>

(#1771) ReJim válasza Kephamos (#1770) üzenetére


ReJim
őstag

[link]
ennyit tudni róla... :)

aszem akkor megveszem... aztán meglássuk mi lesz belőle :)

</end.?>

(#1773) ReJim válasza Kephamos (#1772) üzenetére


ReJim
őstag

szhelyi vagyok, a tulaj is szhelyi, de valami zalaegerszegi boltban van. szóval eddig még nem adódott alkalmam meghalgatni :F
de megpróbálom behozattatni vele...

egyébként ebbe olyna nagy hangszóró van, nem bass gitárhoz való véletlen? viszi ez a 15''-os hangszóró a magasakat? :U

</end.?>

(#1776) ReJim válasza Kephamos (#1774) üzenetére


ReJim
őstag

nagyon szépen szól. van rajta három bemenet egy bright, egy flat, és egy deep. az első a közepet, a második a magassakat, a végső pedig a mélyeket emeli ki.

melleselg járatos a hangfal doboza, így a basszusokat is szebben emeli ki.

nem tudom hány wattos (a hátuljánál 115watt van írva, de ez a trafó adata, nem az erősítőjééé.), minden esetre az 15''-os hangszóró a napokban zavarni fogja a szomszédokat ;]

kár hogy a bemenetek között nem lehet váltani. :( a torzító nem is nagy hiáyn belőle...

(azt hiszem full tranyós, bár lehetséges, hogy az előfok csöves, mert mintha kicsit kompresszálnan, no meg a kialakítása is olyan, mintha az lenne...)

</end.?>

(#1778) ReJim válasza Kephamos (#1777) üzenetére


ReJim
őstag

de ezt lábbal elvégezni már kicsit nehézkese, no meg szám közben nem dugiszálhatom a jack-et :)
(clean ként szebben szól a flat.)

nah, majd holnap lesz a nagyobb próba :)

</end.?>

(#1788) ReJim


ReJim
őstag

fel tudtok világosítani, hogy milyen húrt vegyek?
mi tartozik a ''szar'' illetve a közép kategóriába? (ernie ball, stagg, ''magyar gyártmányú nemannyira jó'', stb.)

</end.?>

(#1798) ReJim


ReJim
őstag

tudtok valami tanácsot adni, hogy hogyan lehetne kihangosítani 3-4 klasszikus gitárt, egy nagyobb teremben?
eddig úgy áll a dolog, hogy vesznek 2 térmikrofont, de azokat valamihez kötni is kell.
nincs valami ötletetek, hogy mégis mit kellene még? valami aktív hangfalat, hangfalakat? vagy netán keverő+végfok+2pár hangfalat kellene venni?

mert nagyon elveszik a gitár és az ének hangja... :(

</end.?>

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.