Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! Csatlakozom a gitárbarát társasághoz. Rögtön lenne egy kérdésem: Milyen zenét hallgat a metálos srác az East Park-ban, illetve mi a főcímzene?

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#151) M@trixfan válasza Goose-T (#137) üzenetére


M@trixfan
addikt

1. IK Multimedia: Amplitube, illetve Amplitube Live! : különálló effektként is
2. Native Instruments: Guitar Rig : különálló effektként is
3. Steinberg: Warp
4. Nomad Factory: Rock Amp LEgends
5. Dsound Stomp'n FX
6 Alien Connections: Revalver

Mailben elküldtem a saját KX DSP behuzalozásomat ami az általad említett jelenség nélkül működik. Engem is idegesített, de orvosoltam. Bemenet a 0/1, kimenet a 4/5. Az AC97 opciónál meg kiválaszthatod, hogy Line-in vagy az erősített mikrofonbenetet használja.

Azt viszont nem tudom, hogy a Cubase-hez milyen routolás kell. Ezért előbbb mentsd el a meglévőt.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#154) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egz kis segitseget szeretnek kerni tremoloval kapcsolatban. (Nem otthonrol irok, ezert nincs ekezet)

Van egy Ibanez RG 270 gitarom amit nagyon szeretek a kenyelmes jatszolapja es az egyszeru design miatt. A tremoloval viszont hadilabon allok. Baromi konnyen elhangolja a gitart, es olyan erzesre mintha lassu lenne. Nem igazan sikerul amolyan ''zuhanasbol visszateres'' hangzasokat csinalni. Beallitottam a tremolot, hogy sikban legyen. Le van zarva a nyaknal a hur. Feltennek egy par kerdest, biztos vannak nalam joval gyakorlottabakk a temaban:

1. Felso oktavnal nem teljesen pontos a hangolas, hiaba hangolom be ures hurra tokeletesen. Min allitsak, hogy jo legyen?

2. Lehet kulon venni tremolot valahol? Jo lenne egy eredeti Floyd Rose, nagyon tetszik a Speedloader mechanika.

3. Van koze a ''hamissaghoz'' annak, hogy hibrid hurokeszletet hasznalok (Hybrid Slinky)?

4. Milyen hurokat javasoltok aminek jo vastag, telt hangzasa van?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#639) M@trixfan válasza Tütüm (#613) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az aktív EMG-kel vigyázni kell. Rammstein is ilyet használ ha jól tudom. Baromira bejön az a steril torzított hang amit produkálnak. Viszont más hangzásra nem olyan jó a zenészek szerint. Ha ''allround'' megoldás kell akkor inkább Dimarzio vagy Seymour. Az Ibanez Dimarzio-t rak a felsőbb szériákba. Az örök vita a Dimarzio vs. Seymour Duncan :)

Apropó, lehet lesz egy eladó Seymour Duncan Invader pickup tökletesen új , kiválló állapotban. Pantera gitárosa használt ilyet. Eladósorba kerülhet még egy Ibanez RG270R gitár is jó áron. Vizsgáim miatt egy-két hétig fullra elfoglalt vagyok, aztán meglátom.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#641) M@trixfan válasza Skót (#640) üzenetére


M@trixfan
addikt

Oksa, még most nálam is egyenlőre a vizsgák miatt :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#798) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Azt hiszem ma is jókedvűenl fekszem le! :DDD El tudom tolni a Final Countdown szólóját. Csiszolgatok rajta még egy kicsit, de már megvan a feeling. :D Íme:
Bővebben: link


[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#800) M@trixfan válasza M@trixfan (#798) üzenetére


M@trixfan
addikt

Javítottam a hibás linket, elnézést kérek: Bővebben: link

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#816) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Ismerős lánynak kéne segítenem behangolni akkusztikus, nylon húros gitárt. Sosem volt ilyenem ezért megkérdezem, hogy van valami amire különösebben oda kell figyelni hangolásnál?

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1310) M@trixfan válasza Kobe (#1309) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hali! Szerintem inkább nézz meg egy M-Audio JamLab-ot. 18000 Ft bruttó és kifejezetten gitárhoz lett kitalálva. Jár hozá effekt szoftver is. Itten van:
[link]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1313) M@trixfan


M@trixfan
addikt

M-audio ügyben szerencsések vagyunk mert itthon is forgalmazzák. Budapestieknek kiindulás képpen: [link], de ottvannak a vidéki viszonteladók is. Nekem úgy tűnt lehet M-audio.hu-tól is vásárolmi közvetlenül.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1502) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tutok mondani valami jó gitárszervízt aki tutira be tudná állítani a gitárom? A nyak jó lett, szépen felpolírozták a bundokat, de itt megáll az egész. :( A tremolo beállítás siralmas lett, pedig nagyon kultúráltan lehet állítani a ''Zero Resistance Bridge'' -t. Mellesleg egy új húr el is pattant már, szóval nem vagyok megelégedve. :((

Akik tanárhoz jártok, kész számokat vesztek, vagy inkább zeneelmélt és skálák mennek zömében? Köszi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1510) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Medgyesi hangszercenterről mi a véleményetek? Bementem Elixir húrért, de egy perc múlva már a Pod XT Live + Variax kombóra agitált a tulaj. :DDD

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1635) M@trixfan válasza birno (#1627) üzenetére


M@trixfan
addikt

Guitar rig folytatásnak is nagyon jó lehet, csak legtöbben beleesnek abba a hibába, hogy az otthoni hi-fi alapján ítélik meg. Még silányabb tud lenni ha gitárerősítőre küldik ki nem megfelelően fölépített láncban. Egyébként sokan csak azért nem szeretik a multikat sem mert alap dolgokkal nincsenek tisztában és faszán bekötik az erősítő legelejére, tehát a teljes szimulációs láncot az erősítő előfoka elé, brrrrr... Egy pár stúdiómonitor hangfal úgysem árt ha kavarsz otthon. Nem kell rögtön Genelec, de az FRFR jelleg nagyon fontos: Full Range Flat Response

Olcsó usb input gitárhoz: M-audio Jamlab. 18000 Ft és effekt program is jár hozzá.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1636) M@trixfan válasza Panzermeyer (#1603) üzenetére


M@trixfan
addikt

Tanáromnál vagy 50-es vagy 100-as volt. Ő azt mondta, hogy van pár nagyon jó sound benne. Be volt állítva egy olyan lead hang ami bődületesen jól szólt, ráadásul szobai hangerőn. Abban a pillanatban megcsapott, hogy nekem kell egy ilyen :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1670) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tudtok igényes tab oldalakat ajánlani? A mysongbook.com elég jó volt eddig, de jogi dolgok miatt szüneteltetik a letöltést. :(((

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1689) M@trixfan válasza Kobe (#1686) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon szép gitár, gatulálok hozzá!:C Ebben milyen pickup-ok vannak?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1804) M@trixfan válasza Kobe (#1803) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elixir húrra +1 voks :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1885) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Sziasztok! Laney cuccokról mi az általános vélemény? Múltkor kipróbáltam egy félcsöves kombót és nagyon szépen szólt amellett, hogy nagyot is.:) Van valami amit általában tudni kell a Laney-ről?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1887) M@trixfan válasza Kobe (#1886) üzenetére


M@trixfan
addikt

Jól néz ki a tech 21 és a hangminták is jók, bár élőben kéne kipróbálni. Ez egy fiatalabb márka az erősítők özt vagy csak nekem kerülte el a figyelmemet?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2013) M@trixfan válasza Kephamos (#2012) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vagy egy használt SB Live! 2000 Ft értékben + KX driver = 3 ms késés. Második opció az Asio4all driver ha megy a hangkártyával. Harmadik lehetőség az M-Audio JamLab gitár interfész 18000 Ft-ért, ezzel már adnak effektprogramot is. ;)

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2025) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Apple Garageband (egyszerűsített Logic technika), Amplitube 2, Guitar Rig 2, Izotope Trash. Garageband kivételével mindegyik elérhető PC platformon is, bár a zenei dolgok mindig olajozottabbak mac-en. Önálló programként vagy VST plugin-ként működnek. FX box-ot meg felejtsük el.:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2027) M@trixfan válasza HavocS (#2026) üzenetére


M@trixfan
addikt

Kenheti, de inkább ne kenekedjen vele mert nem arra való. Azért remélem a PIII 800 nem tartozik az ultrabrutál kategóriába. :D Be kell fektetni kemény 3000 Ft-ot egy SB Live!-ba és megy minden. Az említett gép tökéletesen elvitte a programokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2057) M@trixfan válasza Kobe (#2056) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem nézd meg az Epiphone gitárokat! Ahogy elnéztem 125K-nál szélesedik ki a választék: [link] Használtban meg mittomén mik vannak :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2059) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tudtok olyan üzletet ahol jó áron lehet venni kábeleket gitárhoz? Kéne pedálokhoz pár átkötő, effekt loop-hoz 1m hosszúságú, 3 méteres kábelek hankártya és erősítő közé, stb... Ahol eddig néztem ott egész sokba kerültek a káblek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2199) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Szerintetek mennyivel jobbak a Carl Martin, Keeley, stb effekt pedálok mint a legszélesebb körben elterjedt Boss kispedálok? Érdemes ezekre gyűjteni vagy nem hoznak akkora különbséget? Konkrétan a Keeley és a Carl Martin kompresszorokról nagyon jókat olvastam, kíváncsi vagyok mi a véleményetek.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2218) M@trixfan válasza Bero (#2217) üzenetére


M@trixfan
addikt

Szerintem inkább ML-2 Metal Core-t vagy Line 6 Über Metal-t. Valahogy nekem a Metal Zone bemutató videói és hangmintái sem tetszenek.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2237) M@trixfan válasza amdk7 (#2235) üzenetére


M@trixfan
addikt

Elég jó kis start kit, viszont már annyira nem olcsó a pakk ha véletlen mégsem jön be. Meg kéne nézned esetleg a fix húrlábas gitárokat, lehet jobb ár/érték arányt kapnál. Pl egy átmenő húrozású Schechter vagy Ibanez. Persze ez egymaga annyiba kerül mint a pakk, viszont nem fogsz később anyázni a tremolo miatt és max fejlesztesz később egy hátső pu-t és azzal a gitár kész is. Az átmenő húrozás meg jótékony hatással lesz a hangkitartásodra.

Habár ahogy láttam ezen vintage tremolo van inkább, de majd a kolléga kijavít. Azzal nincs annyi szívás mint az olcsó késélű lebegő tremolóval. Ha tremolo akkor a drága egyedi dolgoktól eltekintve edge pro II, lo pro, Zero Resistance. Ezeket már tényleg lehet használni is. Illetve az olcsóbb lebegőt állandóan hangolni kell mert mászik össze-vissza, illetve blues-hoz nagyon gagyi lesz a mindig pontatlan nyújtások miatt. Viszont 100 e alatt nem fogsz szerintem még használtan sem szerezni ilyennel szerelt gitárt. Érdemes keresztbe hangolnod a húrokat szimmetrikusan. Esetleg megnéznék egy Squier Stratocastert is. A legfontosabb az, hogy jó alaposan vizsgáld meg a gitárt; nyak, illesztések, lakkréteg, mikrorepedések...

Egyébként nem tudom, hogy mindenhol ilyen-e a kihozatal, de sokszor olyan érzésem van, hogy a hangszerboltok zöme megvesz baromi olcsón egy 5-10%-ban selejtes szállítmányt és eladja teljes áron. Ráadásul drága gitárt sem mer az ember úgy megvenni, hogy 1 db van csak belőle.:F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2246) M@trixfan válasza amdk7 (#2238) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az alapfogalmakhoz hadd linkeljem be a magyar wikipédia egyik ide vonatkozó részét, szépen össze vannak szedve az alapok:
[link], illetve a tremolóhoz:[link]
A testen átmenő húrozás azt jelenti, hogy a húrok át vannak vezetve a gitár testén és nem a szokványos húrláb a végső rögzítésük. Ez jótékony hatással van a megpengetett hangok kitartására.

Még jó lenne tudni, hogy milyen stílust kedvelsz a leginkább, mert annak fényében célirányosabban lehetne ajánlani. Nekem pl nagyon egyszerű dolgom van mert számomra elektromosból csak 3 féle forma létezik: Fender Stratocaster, Gibson Les Paul, Ibanez super strat gitárjai. Néha akad egy-két kivétel, de nagyon kritikus az ízlésvilágom gitár téren is :)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2249) M@trixfan válasza Eastman (#2248) üzenetére


M@trixfan
addikt

Ez az egyik kedvenc számom. Viszont a CD-n lévő verzió jobban tetszik mint ez a Wembly Arena felvétel.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2259) M@trixfan válasza Jackson v (#2258) üzenetére


M@trixfan
addikt

Vérbeli metálhoz való gitár, aktív EMG hangszedőkkel. Mindenképp hallgasd meg, hogy bejön-e az aktív elektronika. Elvileg eredeti Floyd Rose van rajta ami szintén jó, de a felsőbb kategóriás Ibanez tremolok jobbak. Gondold át, hogy kell-e tremolo egyáltalán, ez úgysem egy all in one gitár.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2262) M@trixfan válasza Jackson v (#2260) üzenetére


M@trixfan
addikt

Amerikai oldalon 1250 $, hogy ez itthon mennyi lesz...:U

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2341) M@trixfan válasza Spirit (#2340) üzenetére


M@trixfan
addikt

Leggagyibb SB Live! Value is tudott KX driverrel 2.6 ms késleltetést is. Jó lenne 7 ms alatt tartani azért mert feljátszásnál hallhatóan pontatlan lesz és lehet szoftverből ráhúzni a gridre ami persze bizonyos mérték után eldeformálja a hangzást. Szerintem a 10-20 ms már nagyon sok.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2346) M@trixfan válasza ReJim (#2344) üzenetére


M@trixfan
addikt

Hát ja, érezhető de azért már jól használható 5 alatt szerintem. A 10-20 ms engem már zavar. A Live a legolcsóbb megoldás és egész jó hangja van. Mondjuk közvetlenségben a csöves kombóm mérföldkő és amióta megvan rengeteget használom csak a gitárral efektek nélkül. Na ott érzem azt, hogy az arcomba jön a sound. ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2369) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Guitar Rig 3 demo-t azonnal próbálni, must have darab! ;]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2397) M@trixfan válasza szimcsi (#2394) üzenetére


M@trixfan
addikt

Arra figyelj, hogy mindenképp a második magnóval vegyél fel (tape deck 2)! A felső magnó száraz hangot rögzít és végigküldi a rack többi modulján. Ezért hallod effektezve a gitárt ha onnan játszod vissza.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2694) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Piezo hangszedős a Line 6 modellező gitárja, a Variax sorozat is. A tremolóban van elhejezve a hangszedő. Nagyon sokrétű gitár. Les Paul-tól kezdve a Telecaster-en át rengeteg gitármodell van benne. Ráadásul különböző hangolásokat is tud. Gondolkoztam is egyen, de sajnos maga a tremoló szerkezet elég gyengusnak tűnik és olvastam, hogy a palm mute nem olyan jó vele a piezo miatt. Kézbevéve nem hozza azt a minőséget a kidolgozása amit ennyi pénzért elvárna az ember...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2812) M@trixfan válasza DeadMen (#2810) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mi a gond a kombóval? Szerintem az már nagyon nagy fellépés ahol nem elég egy kombó. Sokkal könnyebb cipelni, bár éppen elég volt elvinni egyszer is múltkor.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2817) M@trixfan válasza DeadMen (#2814) üzenetére


M@trixfan
addikt

Abszolút jó vélemény volt! :D Énis ár/érték arányban gondolkodtam, csak nekem a csöves kombó volt a szemem előtt. Hozzá pár jó minőségű kispedál és kész. Azért egy olcsóbb Line 6 spider kombó is bőven megfelelő effekt szempontból is.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2950) M@trixfan válasza Senki9876 (#2942) üzenetére


M@trixfan
addikt

Melyik hangszerbolt ez Bécsben? Marha jó ár így újonnan. Nekem is kéne egy-két cucc és ami azt illeti jobban bízom a kinti boltokban. Ne aggódj, nem ezt akkorom lecsapni :D Ez a 1570 jó vétel, de átlagos viszonylatban ne vegyél tremolós gitárt ennyiért.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#2957) M@trixfan válasza Senki9876 (#2951) üzenetére


M@trixfan
addikt

Annak örülnék mert nem egy embertől hallom mennyivel jobban lehet kint vásárolni. Ráadásul itthon nem is nagyon találok pl. Maxon pedálokat.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3007) M@trixfan válasza cucka (#3003) üzenetére


M@trixfan
addikt

Próbáld ki az Asio4all univerzális ASIO drivert, hátha támogatja a hangkártyát. Haverom notebook gépén is frankón működött.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3011) M@trixfan válasza Inv1sus (#3010) üzenetére


M@trixfan
addikt

Milyen gitáron?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3019) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A nyakmerevítő pálcát én hangszerészre bíznám, mert azér az már kényes téma. Szerintem emelj valamennyit a húrmagasságon azon a részen ahol csörög. Aggasztó, hogy előtte és utána nem csinálja. Ha csavar van a nyakban azzal sajnos nem lehet utólag már semmit sem csinálni. Érdemes lenne elvinni hangszerészhez mert szakszerűen beállítaná az adott húrkészlethez való pontos intonációt és a nyak merevségét.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3027) M@trixfan válasza Inv1sus (#3026) üzenetére


M@trixfan
addikt

Esetleg le lehetne csiszolni valamennyit abból a bundból. De ezzel már tényleg hangszerészhez kell menni! Elvileg megoldható probléma.

Magyar boltokat ismerve érdekes lehet a visszavételi kísérlet. Elég nagy részük szélhámos valamilyen szinten. Lehet, hogy a Te gitárodat is kedvezményesen vették hibásként és itthon pedig szépen eladják teljes áron mint új gitárt.

Ha már abban biztos vagy, hogy fogsz gitározni akkor minél jobb gitárt kell venni még ha teljesen kezdő is lennél akkor is. Les Paul irányzat jó mert nincs rajta tremolo. Rendes bolti áron számolva kb 250-300 ezer Ft-tól indulnak az igazán jó tremolós gitárok.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3054) M@trixfan válasza Reaper (#3043) üzenetére


M@trixfan
addikt

Minden mennyiségben jöhet! Egy Ibanez JS100 gitáron játszik a srác, ennek a nagytesóját szeretném beszerezni a JS1200-at. Élőben valmi fantasztikus a "Candy Apple Red Finish" és ultrakényelmes.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3074) M@trixfan válasza Spirit (#3073) üzenetére


M@trixfan
addikt

SB kártyák csak játékra valók, de ha elég kicsi a késés (rendes asio driver vagy asio 4all) akkor elvileg nem a hangkártyákkal volt a baj hanem pont a hangszórókkal. Sajnos nem jók a sub/sat megoldások ilyen kicsiben ahol a sub kénytelen nagyon magasra menni. Kellene venni egy pár stúdiómonitort. Mondjuk ha zenére szereted a Z5500-at akkor marhára nem fog tetszeni egy száraz monitor ami viszont optimális a modellezőknek.

Poén lenne kipróbálni mit szól a szoftveres előfok kabinet szimuláció nélkül a kombón. Egyébként pont azon filózom mostanában, hogy gyors megoldásnak milyen jó lenne egy IK StealthPedal+Notebook amikor nem lehet cipelni a kombót meg a kisvasutat. Kisvasút sajnos még csak tervben van.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3076) M@trixfan válasza cucka (#3075) üzenetére


M@trixfan
addikt

Nagyon kényelmes ugyanazzal a pluginnel felvenni és játszani, jobban működik vonalból. Jobb a kezelőfelület és esélyes, hogy az újabb vezérlőkben jobb konverterek vannak. Amúgy Pod X3-t lenne a multieffekt. De előbb pár analóg pedált szeretnék beszerezni a konbóhoz.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3079) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3078) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az a baj, hogy még nincs rendes hangkártyám, csak a mac alaplapi hangkártyája. A kombó egy Peavey JSX 212. Alaplapit nem merem kikötni, igazából még utána kell néznem a jelszinteknek. Nem akarok semmit sem tönkretenni valami illesztetlenség miatt. Csöves cuccokban jó nagy feszültségek és áramok vannak, úgyhogy óvatosan próbálkoznék. Kötöttél már össze gépet erősítővel így?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3088) M@trixfan válasza cucka (#3087) üzenetére


M@trixfan
addikt

Még jókat hallani a Schechter gitárokról is, nem biztos, hogy jól íro
nevét.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3099) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érezhető a különbség, jobban szólnak a modellezők is. Ezeket próbáltam: Guitar Rig 3, Amplitube 2, Waves GTR Solo, Revalver III. Főleg a felhasználói patch-eknél lehet nagyon érezni, hogy ha gyengébb pick up akkor az effektekkel próbálják megadni a hangkaraktert és a hangkitartást. Előző gitáromat leváltva Ibanez INF1-esről váltottam Dimarzio Fred és Joe párosításra. Lehet felezni őket és olyan Stratocaster hang jön belőlük mintha két gitárom lenne.

Apropó most 1 évre ingyenens a Waves GTR solo plugin! Nekem a Revalver mellett ez tűnik a legérzékenyebbnek a dinamikára. Érdemes megnézni. Amúgy a GR3-nak m eg negyon tetszik a Marshall modellje.

Modellezőkhöz erősen ajánlott regisztrálni a guitarampmodeling oldalra is. Többek közt baromi jó AC/DC patch-et találtam.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.