Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24861) Enton válasza Moleman (#24860) üzenetére


Enton
addikt

Huhh hát egyszerű sokat kell kézimunkázni az ágyban vagy a zuhany alatt és hamar rááll erre is a keze még ha nagyon merev is az adott alkar/csukló. Meg sokat gyakorolni ezt is. 1-2 évig volt basszerom imádtam gyakorolni is és játszani is, amikor belejöttem. De ennek már lassan 10 éve, azóta hébe-hóba akad csak kezembe basszer. De jó lenne egyet szerválni csak nincs mostanában rá felesleges pénzem.

Mondjuk én arra is esküt tettem, hogy amíg élek beszerzek egy K5-öst valamikor, annyira nem is vészesen drága ahhoz képest hogy más márkák signature-jei sokkal efelett vannak.

Ezis bőven basszer szerzésre motivál:

By The Way - RHCP [Bass Cover] With TABS!!

Ilyenek miatt érdemes basszert tartani.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#24927) kemotox válasza Kobe (#24926) üzenetére


kemotox
addikt

"Vannak am emberek akinel mondjuk munka mint olyan letezik" Hát akkor ezt minek szántad, magyarázd el kérlek.

Nem, te kijelentetted, hogy a tanuláshoz "nélkülözhetetlen", hogy jeleket nézz (???) meg ilyenek.

Ki beszélt csalamádéról? Tele van az internet ingyenes cuccokkal, jobbnál jobb videókkal. Én pl mindig meg is említem a két kedvencemet, Justin Sandercoe-t és Marty Schwartz-t. Előbbinek az oldalán rohadt jó tematikus leckesorozat van, és nem kottaolvasás meg ilyenek. De biztos van még egy csomó jó anyag amikről nem tudok.

Rocksmith mire jó? Mutatja mit fogj le, és ha jó bezöldül valami cucc? Váóv. Vannak tabok a neten, meg van füled amivel hallod, hogy jól csinálod-e. Sőt, állítom, hogy ez a módszer pontosabb is.

(#25486) kemotox


kemotox
addikt

Emberek ki volt a jaguaros gitaros?? Csak en maradtam le, mint az allat, vagy tenyleg elfelejtodott a tabkitalalosdi? Hat mar megorulok a kivancsisagtol :D

(#25488) impalaman válasza kemotox (#25486) üzenetére


impalaman
aktív tag

Eléggé úgy néz ki, hogy elfelejtődött, ennyi idő után pedig már inkább leírom a megfejtést: Johnny Marr

A tab pedig: The Smiths - Some Girls Are Bigger Than Others

Ebben a videóban 1:12-től pedig csak a riff, Jaguarral. :)

(#26092) FockeWulf válasza V.Stryker (#26082) üzenetére


FockeWulf
tag

Én, ami a hangolót illeti a Soundcorset-et ajánlom, egy jó ideje használom, tök jó hangoló alkalmazás, metronóm is van vele.
Érdekes, hogy nem találod az alap akkordokat a neten, youtubeon is ezernyi ilyen jellegű videó van, de sok-sok oldalon is le van írva lépésről lépésre, szájbarágósan, ábrákkal, de még fényképekkel is. Szal guglira fel!
:)
A C-dúr akkordba ugyan beletartozik az E hang is, de ahogy lentebb is írva lett, a vastag E-húrt ne pengesd bele, mert akkor már az E hang túlságosan dominána (3 lenne benne úgy, C-ből meg 2).
Ismét csak javasolni tudom a Muszty-Dobay Gitáriskola c. könyvet, asszem még 3 ezer forint sincs.
Magyar nyelven full kezdőknek több mint jó!
Alapakkordok, ábrákkal, fényképekkel, kotta, alatta TAB. Érthető, könnyű stílusban. Ismert gyerek, pop, rock dalokkal. Azzal is 1-2 évig el lennél.

(#26246) InHell


InHell
senior tag

Van egyébként egy online változata is amúgy. Tab Pro a neve, és több ezer kottát meg lehet találni, én azt használom. Fizetős persze, 3 opció van ha jól emlékszem, 1 havi, éves, vagy örök.
Csinálni kell egy accountot, és egy vagy két hétig ki lehet ingyen próbálni.
Persze meg kell adni bankkártya adatot ilyesmit, és ki kell választani melyiket akarod majd és csak egy hét elteltével vonnak le pénzt, ha nem deaktiválod addig.
Én jól meg is szívtam, mert aktiváltam, ugye egy vagy két hétig ingyen van, nem emlékszem pontosan, ami ugye tök jó. Erre kb. másnap felugrott egy ablak, hogy most befizethetek a végleges verzióra, és 70%-os akció meg ilyesmi.
Na meg is örültem ennek, mert a végleges az 50 dollárba kerül, annyit meg sajnáltam volna rá.
Na szóval rá klikkeltem a felugrott ablakra, mondom lássuk mennyi így akciósan, erre kapom az sms-t, 14700Ft. azaz 50 dollárba került 70%-os (kamu) akcióval is...
Meg jött az üzenet, hogy gratula, meg használjam egészséggel örökre. Kösz..
Azóta azt használom ha már annyit fizettem érte. Persze kaptam hozzá pluszba mobilos verziót is meg ilyenek, szóval nagyon jó, csak ezt a lehúzós stílust nem bírom, hagy döntsem már el én, hogy mire fizetek be.

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#26926) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki kicsit felhomályosíthatna tab olvasás terén, mert elolvastam vagy 4 cikket, plusz a justingitar ide vonatkozó részét és amikor azt hittem értem, akkor megnéztem ezt és teljesen összezavarodtam. :W

Pl. itt mutatja a lenti TAB-on, hogy hogy néz ki egy E moll.

Ehhez képest a fentebbi linken látszik, hogy a zene egy E -vel kezdődik, de a végén ahol a TAB van, ott meg hiába nézem, nem látom, hogy tényleg E-vel kezdődne.

Tuti én értelmezem rosszul a dolgokat. De mit? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#26927) kemotox válasza V.Stryker (#26926) üzenetére


kemotox
addikt

Pedig E-vel kezdődik :D A tab előtt lévő dalszöveges résznél látszik, hogy mikor milyen akkordot kell játszani. A tab meg valami speckó részt mutat csak be, ami nem egy sima akkord.

(#26932) FockeWulf válasza V.Stryker (#26926) üzenetére


FockeWulf
tag

A lenti TAB-on a dal bevezető riffje látható, a szöveg fölé írt betűk meg a dal kísérete (akkord-kíséret). De valójában nem értem, hogy mi is az amit nem értesz... :)

(#26933) #56474624 válasza V.Stryker (#26926) üzenetére


#56474624
törölt tag

A 2. linkhez:
Először felülről a 3. húron lefogod a 2. érintőnél, pengetsz. Aztán lefogod (felülről) a 3. húron a 2. érintőnél és (felülről) a 2. húron a 2. érintőnél, most ezeket együtt pengeted. Az ujjaidat ez után otthagyod, "végighúzod" a pengetőt az összes húron felülről lefelé (persze minél gyorsabban, hogy lehetőleg együtt szólaljanak meg, ezért akkord), de ügyelni kell rá, hogy az ujjaiddal, kezeddel a többi húrt ne zavard a szabad rezgésben. Mikor akkordokat gyakorolsz, már lefogtad az adott akkordot, célszerű egyesével megpengetni a húrokat, hogy mindegyik tisztán szól-e, aminek kell, nincs-e tompítva.

A tabulatúrában vízszintesen jobbra megy az idő. Tehát ha két betűt egy oszlopban látsz, azokat egyszerre kell megszólaltatni (akkord).

1. linkhez: Ha föléviszed az egeret pl. az E fölé, mutatja, hogyan kell lefogni azt az akkordot. Azt úgy kell értelmezni, mintha a húrokkal párhuzamos irányban néznél a hangolókulcsok felé, tehát valahogy így.

Mondjuk ha most tanulod ezt az egészet, semmiképp sem olyan dallal kezdeném, amiben van B-dúr, az a barréfogás miatt nem annyira könnyű.

[ Szerkesztve ]

(#27183) Kobe


Kobe
veterán

"offline" gyakorláshoz mit javasoltok, mi lehet a leghasznosabb ?

kezdődik az utazásszezon, gondoltam bevágom a predatort puhatokba, egy kis vox amplug mellé, és mehet a menet, viszont az oktatás / tanulás része már macerásabb (céges notin nem tudok nagyon nézni semmi ilyet, pláne telepíteni), így valami könyvre gondotlam volna, skálák, akkordmenetek...neadjisten ha lenne kindle-re ebookban még az lenne a legjobb

vagy "hagyományos" módszerrel, pár tabot kinyomtatni, aztán had menjen ?

[ Szerkesztve ]

(#27185) Kobe válasza Eastman (#27184) üzenetére


Kobe
veterán

gondolkozom még.....erős a kísértés ha beindul ez a minden héten utazás dolog, akkor becserélem a notim egy tabletra, azon már lehetne azért videket, tabokat nézni rendesebben. Bár az okosfonos alkalmazás se rossz, ha van rá írva valami akkordos skálázós progi :)

(#27596) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Feltettem a Tablet-emre a Guitar Tuna-t (mer kellett egy jó hangoló és ez volt az első a sorban) és meglepődtem, hogy azokra az akkordokra, amikre én azt képzeltem, hogy nem játszom őket még teljesen tisztán, azokra azt jelezte, hogy tökéletesen játszom őket. :D :F Jó kis önbizalom-booster app...

[ Szerkesztve ]

(#28347) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

"Három az igazság" Fonográf dalhoz keresek kottát, vagy tabot. :R

(#28848) kemotox válasza V.Stryker (#28847) üzenetére


kemotox
addikt

Szerintem a legkézenfekvőbb lenne egy ukulele. Aranyos kis dolog, kicsi is, húr is kevesebb van rajta, de még sem egy bóvli játék valami, hanem egy komoly hangszer. Ugyanúgy lehet nyújtani, hammer-on/pull-off-ot tolni, stb stb.

Lehet vinni nyaralni meg mindenhova, meg a net tele van tabokkal, akkordtáblázatokka, ugyanúgy, mint gitár esetében. Kinyomtatsz néhány oldalnyi cuccot, megmutatod, hogy hogyan kell kiolvasni, meg lefogni a dolgokat és onnantól kezdve akár magától is tanulgathatja az egyszerűbb dolgokat.

Ha szereti a "Kalandra Fel!"-t akkor mindjárt meg is tanulhatja a zenéjét: G - D - C - D, egyszer-egyszer megpengetve, aztán ugyanez az akkordmenet csak folyamatosan pengetve és a végén egy G. :P

[ Szerkesztve ]

(#29045) cucka válasza Peetey91 (#29043) üzenetére


cucka
addikt

Guitar pro tabokhoz a tuxguitart használhatod, ez ingyenes. Zenéléshez meg ott a garage band, az is nagyon jó és már ott van a gépen gyárilag.

(#29048) kenyocsaba23 válasza Peetey91 (#29046) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Tabokat en mindig a Songsterr-ől tanulok
Sokkal jobban bevált nekem mint a gp.

(#29406) Kobe válasza nap (#29404) üzenetére


Kobe
veterán

Volt mar minden.... Alapvetoen azt nem ertem, ha az embernek nincs penze, akkor miert erdeklodik "komolyan", miert jon el nezegetni (2x is), stb.
Legtobbjuk alapvetoen ilyen "haverom lemondta a delutani progit, beugrok valahova elbacni az idot", vagy "kineznek mar az osszes hangszerboltbol mert minden nap a smoke on the watert tolom, ezert inkabb maganszemelyekhez jarok" feelinggel jon... Ez meg oke, par ilyenbe bele kell csuszni.... De 16ba??? :D

A rosszabbik es kedvencem amikor ugyanezt ugy jatszak el, hogy te menj oda... Mert ugye te is ingyen fo*od a benzint, te is csillagkapuval fel perc alstt jutsz el a belvarosbol rakosborzasztora...(nem, a budapest hatara tablatol ket meterrel beljebb levo epulet nem egyenlo a kozponti resszel...)

Vagy aki gyari hibasnak mondja, ahelyett hogy benyogne hogy nincs penz... Aztan amikor elmagyarazom, miert nem gyari hibas es miert is hulye az ember, akkor hirtelen menni kell mert a "kocsiban var a gyerek" (ember bkv val jott.... :D)

Viszont arra kivancsi lennek, hogy aki kedvencnek jelolte, az kicsoda es miert nem erdeklodott (legtobbszor kulsos, nem regisztralt tagok kopogtattak)

[ Szerkesztve ]

(#29601) sza.sa válasza Plazmacucci (#29600) üzenetére


sza.sa
tag

Telefonnal is. Én androidos tablettel piszkálom. Anélkül azért kicsit fapados, meg el lehet veszni hogy merre is járok, ha csak a multin akarok állítani. Elég jó, eddig stabil. BT-n megy vissza a backtrack a telefonról.

PC-re dugva mint USB interface nem próbáltam.

sza.sa

(#29993) sza.sa válasza Alexios (#29992) üzenetére


sza.sa
tag

Meg ahhoz nem kell tablet a piszkálásához....

sza.sa

(#30642) Kobe


Kobe
veterán

guitar pro val valaki nem futott olyan hibába hogy tab nyomtatáskor a kottában, tabban szereplő jelöléseket nem nyomtatja ki ? :S minden mást igen ?

Túrom egy ideje a netet de ilyen hibáról még nem is hallottam.....

(#30653) TpS válasza Kobe (#30642) üzenetére


TpS
őstag

Nincs nyomtatóm, így csak a bullzip pdf printerrel próbáltam a 7-es guitar pro-ból, minden megvolt a pdf-ben, több tabot is, kottát is próbáltam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#30831) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Segítenétek egy magamfajta kezdőnek egy lehet triviális kérdésben? Már elég jó rutinnal skálázok, ezért kezdek rámozdulni az egyszerűbb dalokra Youtuberól. Klasszikus Smoke on the Water persze előkerült, csak mély E húr használatával. Pislogtam is hogy ez ennyi?Vagy akár a Wild Things :U Utánanéztem és persze megtaláltam ,hogy ez egy leegyszerűsített dallam csak, az eredeti nem teljesen ez. Miben gazdagabb az eredeti Tab? Gondolom hosszabban cseng ki a hang stb, de szerettem volna megkérdezni pár hozzáértőt ezzel kapcsolatban.:) Köszönöm

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#30832) Eastman válasza GoTReX (#30831) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

A kotta vagy a TAB pontosan úgy tartalmaz(hat) minden hangot ahogyan a dal szerzője „megírta”, értsd; kitalálta. A könnyűzene esetében persze leggyakrabban nem kottára íródnak a zeneszámok, viszont a Földön minden dal (a madárdal, vagy a legegyszerűbb népdal is) később - szakértők, zeneértők által - lekottázható, vagy akár tabulatúrára írható. TAB, ha a gitár a hangszer amin előadod.

A kottának és a TAB-nak is van egy egységes „kódrendszere”, amit megtanulva „papírról” bármelyik dalt le tudod játszani.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30833) Eastman válasza GoTReX (#30831) üzenetére


Eastman
őstag

...ami az előző gondolatmenetből kimaradt, az az, hogy a nem papírra írt dalokat többen, többféleképpen próbálták már lejegyezni hallás alapján - jól vagy rosszul. Tény, hogy ugyan azt a hangot több helyen is le tudod fogni a gitár húrjain, így sajnos egy-egy jól ismert dalra több variáció is létezhet. A jó TAB (és kotta) tartalmaz minden apró részletet.

Egyszerűbb kotta: [link]

Részletes kotta, TAB-bal, és zárójelben az akkordmenettel: [link]

(A jazz-ben pl. sokszor csak az akkordmenetet jegyzik le a zenészek, tehát az Em, G, Am, Em, Bm, Bb, Am, G, Asus2, Gsus2, Fsus2, C6, D akkordok váltásaival le tudod kísérni a Little Wing-et, anélkül, hogy a szólót, vagy a virga részét pontosan megtanulnád. Az is lényeges infó, hogy legtöbbször pusztán ezeket az akkordokat lefogod a nyak megfelelő helyén, un. fekvésben és a linkelt kottán látható sok szám, hangjegy, bisz-b@sz „csak” az akkordbontás, tehát a jól ismert akkord különböző sorrendű pengetése a hat húron.)

Így tudtam leírni, kérdezz nyugodtan, ha nem érthető.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31123) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!

Látom van itt profitól kezdőig mindenki a fórumon.
Én nemrég pipáltam ki egy régi bakancslistás vágyam, és elkezdtem gitározni, teljesen a nulláról.
Érdeklődnék, hogy tab-ok forognak e itt közkézen? Eleinte bármilyen érdekelne, csak hogy tanulhassak.

Sokat utána olvastam, hogy milyen gitárt vegyek. Fémhúros, akusztikus volt az elvárás, végül beruháztam egy Ibanez V50NJP-re. Szerintem ár/érték arányban nagyon jól jártam, a tanárnak is nagyon tetszik akihez járok. Ezt csak azért írom, hátha valakinek segítek ezzel a döntésben. :)

Ami nem kék, az más színű.

(#31124) Szten Márs válasza Vegyigyümi (#31123) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Gratulálok :C

Tabokat milliárdnyit találsz bármerre netszerte. Kezdéshez pl csemegézhetsz innen, a tab mellett itt még videókat is találsz: [link]

Ezek direkt abszolút kezdőknek vannak összeválogatva :K

(#31125) Alexios válasza Vegyigyümi (#31123) üzenetére


Alexios
veterán

songsterr.com

illetve justinguitar.com, ez nem kifejezett tab, de van egy komplett kezdő szekciója, ahol sok dal is található amiket részletesen elmond, hogy tudod eljátszani, stb.

(#31131) hNp88


hNp88
aktív tag

ha már songsterr, meg tabos oldalak, nem tudom vótmá-e, én nemrégiben fedeztem fel: chordify

elég jó kis oldal, hasznosabb sztem mint a tabok :) , igaz én basszusgitáron tolom only, de sokban hozzájárul a "fejlődésemhez" :DDD

előfizetés nélkül is totál használható, de igencsak megéri azt a havi nem egész 800ft-t asszem :)

[ Szerkesztve ]

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#31161) Kobe


Kobe
veterán

a héten elvittem a katana 50-est tanáromhoz megjáratni....hát, ha nem is egy csöves cucc, nekem arra jó volt, hogy realizáljam, 5-10 évig még bőven jó lesz nekem :D ezen a szinten sokkal sokkal több múlik a kézen, mint a dobozon, erősítőn magán...szóval pár évre megvan a motiváció, az letudva

A másik meglepetés igazából a beépített compressor volt....baromi jó hangkitartást ad, és már alacsony hangerőn is. Aktív hangszedővel pedig egyenesen "visszagerjed", tovább növelve

A közeljövőben szerintem kap egy FS6 lábkapcsot, msot jól áll úgyis a dollár :D
meg szerzek egy kisebb tabletet amivel lehet tabletről vezérelgetni a preseteket hozzá a mobilappal, az sokat nyomna a használhatóságon ha nem függ a notitól

(#31352) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Ti melyik oldalt ajánlanátok gitár tabok letöltésére? Ahol le lehet szedni rendesen kinyomtatható változatban anélkül, hogy applikáció után sikítozna :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#31810) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Tudnátok ajánlani olyan segedletet, ami fejleszti a tab olvasást?Van ahol így van írva, van ahol másképp, kicsit eltevedek ezeken.:( És akkor még nem is beszéltem a 2h0 és társai jelöléséről.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#31817) Berreh válasza Eastman (#31816) üzenetére


Berreh
tag

Az én laptopomban is integrált kártya van, működik vele.
A tuxguitart különösen jónak tartom, olvassa a tab fájlokat, le is játssza, gitárnyakat mutatja, hol kellene lefogni a hangot. Windows-os verzió is van.

(#32000) #96302336 válasza NeoPampalini (#31998) üzenetére


#96302336
törölt tag

Így igaz. A forma tényleg ízlés kérdése. Átmenő nyakasból nekem az LTD D-4 tetszik. De érdekes módon olcsóbb kategóriában is van nekik átmenő nyakú modelljük, a B50.
Most csavarozott nyakú van, de az égvilágon semmi bajom nincs vele. Illetve egy, de az meg az én hibám, hogy eltévedek rajta a plusz húr miatt, ha tabokat nézegetek.

(#32435) Kobe válasza Plazmacucci (#32434) üzenetére


Kobe
veterán

En egy darabig probalgattam de nekem mar a GUI tol kihullott a hajam.
A desktop valtozat akarhogy nezem nem volt skalazhato, 1920as felbontastol mar icipicire megfekudt, hasznalhatatlan volt

Tableten gondolom jobban menne

(#32625) Kobe válasza Eastman (#32624) üzenetére


Kobe
veterán

Mar megvolt, parszor elvittem tanarom oktatotermebe, meg lesz juniusban tabor, oda is tervezem elvinni garazdalkodni :)

Eladni nem tervezem. Tudom hogy igy kb a garazsban porosodo ford mustang a ki nem hasznalt teljesitmeny miatt, de ennyiert kompaktabb, mind a 4-5 fo dologgal (usb interface, konnyen kezelheto szoftver, effektek, beepitett normalis hangkelto) rendelkezo cuccot nem talaltam.
Ha a 4-5 dologbol 1-2t jelenleg nem is hasznalok ki, a maradek 3 tulajdonsagert a piac allasa szerint most kb 2x ennyit kene kiadnom.... Es akkor is maradna kompromisszum, pl az effektek - birom a modellezos szoftvereket stb de a boss legalabb tenyleg a sajatjait egette be a firmwarebe, szoval a minoseggel ott sincs baj

Cucci: ja, ez az 50es

(#32730) Kobe


Kobe
veterán

Hetvegi csopaki taborba jon innen a topikbol valaki pestrol?
Van meg egy szabad hely az autoban, ha valakinek lene fuvar (cuccok ertelmes keretek kozott befernek, 4*12es lada nem :D )

(#32980) Goose-T


Goose-T
veterán

Tudtok Androidra olyan tabszerkesztő progit, ami le is játssza a tabot, amit beleírok?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33157) Goose-T válasza Humbucker (#33156) üzenetére


Goose-T
veterán

Kár, hogy amit játszik, annak köze nincs az eredetihez. Olyan, mintha valami bénán leírt tabos kottából tanulta volna meg úgy, hogy még nem hallott életében Panterát. Nekem, mint nagy Pantera-rajongónak szinte fáj hallgatni.

Amúgy a pickup fajin, már én is gondolkodtam rajta, hogy teszek egy készletet az LP-mbe. Az érdekes összeállítás lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33431) Kobe válasza brickm (#33430) üzenetére


Kobe
veterán

Az uj zoomokrol pedig mindenhol jokat irnak ahogy latom, es a g5n patch ugyileg is jol meg van tamogatva, egesz nepes tabora van
A gt100 eleg kerdeses, egy zoomot bevallalnek audiollrol ujonman, a gt meg ennek majd a duplaja hasznaltban is
Ha nem tudo 2-3x annyit mind minőségű gben mind "mennyisegben", nem tudom kezdo szinten megerne e a kulonbozetet

(#33773) Kobe


Kobe
veterán

Valaki probalt mar esetleg combosabb usb-s audio interfaceket 2in1 windows tabletekkel?

Lassan gepcsere lesz, es ebbe az iranyba mennek de jo lenne ha a focusriteal maradna a zero latency teljesitmeny. Kicsit tartok attol is h egy ilyen kutyu usb-n nem ad le annyi kraftot h egy focusriteot elbirjon pl

(#33775) hypersilent válasza Kobe (#33773) üzenetére


hypersilent
csendes tag

Nem tablet és nem windows, de van saját tapasztalatom telefonnal és focusrite-al:
Nálam is tökéletesen működik a Focusrite Scarlett 2i2 2nd Gen Redmi Note4-en. (Samsung xcover4-en viszont nem ment, de az inkább driver hiány miatt lehet).

Egyedüli negatívumként a telefon akkumulátorának gyors merülése említhető. Kb. 2 óra alatt lemeríti a telefont.

(#33915) Kobe


Kobe
veterán

Jo minosegu gp5 tabokat honnan szoktatok letolteni?

Van egyaltalan valami gyujtooldal ahol ilyen formstumban, normalis feldolgozasu anyagok vannak?

(#33918) Tommyka21 válasza Kobe (#33915) üzenetére


Tommyka21
tag

Ultimate-guitar.com!
Az 5 csillagra értékelt tabokból válogass :D!

(#34008) Kobe válasza Alexios (#34007) üzenetére


Kobe
veterán

Bias lesz csak kerdes a tabletes vagy desktop valtozata.... Lehet kozeljovoben lesz cuccolas, inagazas masik orszagba, aztan meg nem eldontott mi lesz a cipelős cucc ilyen celra

(#34129) bigrob válasza GoTReX (#34128) üzenetére


bigrob
őstag

Ha nm akarsz nagyon szenvedni új vastagabb húrral esetleges intonacio állítással akkor tabban hangold át drop D-re és a gitáron a vastag E-t hangold le D-re avagy megpengeted a D húrral egyszerre az E-t és addig tekered amíg jól nem hangzik :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#34198) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudnátok írni pár oldalt, ahonnan gitár tabok letölthetők, kereshetőek?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#34363) Kobe válasza Alexios (#34362) üzenetére


Kobe
veterán

Az a baj hogy ebbol is annyi van mar mint egen a csillag, guitar tricks, fender play, yousician, syngates, rocksmith, justinguitar esatobbi esatobbi... Csak furcsamod egyikkel sem tudjak, tudtak megvaltani a vilagot.
Vagy a videos tul szaraz es tematika nelkuli iranyba megy el (10evvel ezelotti szinvonal akarhogy nezzuk, azota mar fejlodott 3-4 generaciot a technika, masra vagyik a user) , vagy a csilivili GUI iranyaba de tartalom nelkul, de mindegyik szenved a licenszektol, ezert vannak legtobbszor csak szar dalokkal vagy olcso utanzatokkal feltoltve (ezert nem toltak tovabb a rocksmitht es a yousician is a debill "koplintasokat" nyomja inkabb)

Nem hiszem hogy olyan nehez lenne egy nevesebb gyartonak egy community kore szervezodo, egyszeru es atlathato GUI val rendelkezo, videokat + standard, pl guitar pros tabokat is tartalmazo, es amugy aktualis vagy ismert dalokat tartalmazo cuccot csinalni.... Csak hat a jogdij.
Olyan embert meg nem lattam aki Pumpkin spicera vagy Muse ra akart volna a gitarra raugrani egy sweet child o mine helyett

[ Szerkesztve ]

(#34364) Alexios válasza Kobe (#34363) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom. Szerintem ha valaki tényleg meg akar tanulni gitározni, akkor igazából ezek közül bármelyik választja nem az fogja visszatartani amúgy, akármilyen dalok is vannak benne, én tartom, hogy a legjobb neten elérhető anyag még mindig justin oldala, összeszedett, rendszer alapján megy, ha akarsz dalokat is tanulhatsz hozzá, stb, mindezt ingyen. Ráadásul a dalok is egy ideig fontosak, aztán egy szint fölött jó eséllyel meg tudja oldani magának az ember, ha mást nem tab alapján, jobb esetben füllel.

A "gond" akkor van, ha igazából valaki szeretne megtanulni, de nem annyira, hogy a szükséges munkát is beletegye, szerintem erre reakció a csilivili gui, mert szerintem én mondtam már a topikban is, de se a yousician, se a rocksmith nem a legjobb oktató anyag, előbbiben legalább valami struktúra féleség van, utóbbiban meg semmi - de sokkal jobban leköti a figyelmét annak aki nem akar tanulni csak szórakozni.

Szerintem ennél nagyobb világmegváltás nem is lesz, amíg nem lesz valami tabletta arra, hogy másnapra Hendrix legyél :D Jelenleg nagyjából minden típusú érdeklődőre lehet találni már valami oktató videót, szoftvert, akármit, én nem tudom elhinni, ha valaki azt mondja hogy a hiányos anyag tartja vissza, és nem a gyakorlás hiánya, azt meg semmi nem tudja pótolni, akármilyen neves gyártó csinálna akármilyen felületet.

[ Szerkesztve ]

(#34365) Kobe válasza Alexios (#34364) üzenetére


Kobe
veterán

amíg leírtam az előző hsz-t, a positive grid kihozta a GoGuitar-t iphonera, ami egy riffstation logikáján, machine learning alapon működő oktatóanyag....szóval még egy csillag az égen.

a probléma az, hogy a legtöbben nem használják ki a felhasználók figyelmét felkeltő lehetőségeket. Más világ van, amikor már egy 2-3 éves gyerek az android tableteket játszva megtanulja használni, akkor az idősebb korosztályt is nehéz a régi poroszos módszerekkel megnyerni.
Nem árulok zsákbamacskát, nekem sem az órák hosszat youtube előtt görnyedős bogarászva anyagkutatós módszer jön be.....főleg amikor a telóm a zsebbe 6x olyan okos mint az első laptopom volt, az első hangkártyámnál 30x jobb interfacem van, akkor nem feltétlen akarok visszanyúlni az "érinthetetlen" youtube videók korszakába.
Ilyen lett a világ na, lehet ezen vitázni, sajnos a zeneiparnak is fel kell zárkózni, vagy kihal. Ha szószerint mindenre találok 2-3 tucat startup működő próbálkozást, akkor ezt sem lehet reformálatlanul hagyni.

A rocksmith félresikerült dolog, több benne a látvány mint a tartalom. Ha egyszerűen csinálták volna, pl a yousician GUI-ját ráhúzzák, lehet nagyobbat szólt volna.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.