Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3893) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

No, ma beficcent néhány apróság, egy light-os, nagyon kellemes Boss CEB kóruspedál (+táp, mert a fene fog elemekkel szórakozni), széles, szivacsozott pánt, straplock... :)

(#4169) Psychonaut válasza Daweee (#4166) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ezt ismertem (hozzájuk mentem el megkérdezni, hogy van-e straplock), meg ez tűnt olyan vállalkozásnak, aminek gitártanár lehet a főnöke. :))

(#4170) Daweee válasza Psychonaut (#4169) üzenetére


Daweee
őstag

Pedig rendesen el vannak dugva ahhoz képest :U Amúgy volt straplock? Nekem is kéne majd egy ;]

(#4590) Psychonaut válasza Eastman (#4588) üzenetére


Psychonaut
addikt

Azt is láttam ám. :K
Nem, nem mentem be a Vintagebe, szerintem ha végre összegyűlik a pénz egy straplockra, akkor fogok oda menni (gitáros barátom ott rakatott straplockot, 5000 forint volt, és jó).

(#5377) Eastman válasza Mukorka (#5372) üzenetére


Eastman
őstag

Straplok. Nagyon hasznos dolog, én azonnal vettem a szeretett gitárra. Árban 5k-re számíts. Szerintem mindenképpen hangszerész csavarja a fába. A Gitárklinikáról jókat hallottam, de még nem jártam ott...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5378) Psychonaut válasza Mukorka (#5372) üzenetére


Psychonaut
addikt

Straplock, ahogy mar a tobbiek is mondtak, 5000 forint korul van. En a Vintage '52-ben tetettem a gitaromra, ket perc alatt keszen volt, vihettem.

(#5384) Mukorka


Mukorka
addikt

Köszi mindenkinek az ötleteket :R

Most kezdek el megint játszani "Ibi"-vel és úgy vélem állva a legkényelmesebb és elég erős leejtési parám van ezért lesz erre a straplockra szükség :)

Van egy nagyon régi (kb 30 éves) Jazz Gitárom szétszedve egy szekrényben, rozsdás kulcsok és húrláb, talán még a bundok is rozsdásak a festék állapotáról nem is beszélve.
Szerintetek érdemes egy ilyen ócska darabbal foglalkozni? Néha azon is játszanék habár rgt mellett nincs másra szükség de talán hobby szinten örömteli lenne "üzembehelyezni" egy ilyen régi gitárt is.

Lehet anyagilag nem érné meg de ha kb 50-ből kijön a test+nyakon kívüli csere és újrafestés akkor megpróbálkoznék házilag vele de nem tudom hogy hol lehet tanácsot kapni illetve olyan hely kéne ahol eladnak erre szolgáló anyagokat, nem pedig amolyan szerviz ahol helyettem csinálják meg.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#5395) Mukorka válasza Printszkrín (#5389) üzenetére


Mukorka
addikt

Régen foglalkoztam ilyen gitár dolgokkal sajnos de az oroszlánbarlang nekem drága helyként maradt meg mindig is. Pl ez az Ibanez ott 1 millió forint lett volna... így se volt olcsó de ez lehet a japán import miatt is ilyen drága , nem tudom. Szóval a legjobb ha oda elmegyek és ott kitárom a problémám a gagyi gitárral kapcsolatban meg tudok venni straplockot meg húrt meg kéne egy jack kábel is. A straplockot a bátyám is fel tudja tenni mert ő is a saját bass gitárjára maga tette fel.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#5756) Womb válasza Szten Márs (#5755) üzenetére


Womb
senior tag

Igen, ezek irányáras gitárok. Legalábbis gondolom...
Ha a linkelt csókák nem engednek, nem fogják tudni eladni a cuccukat, ha az új ára 77 a gitárnak.

Az eladó, a Hangmester fórumon van már évek óta, megbízható a srác, 75-ért hirdette irányban, de nem igazán kapkodtak utána. A mostani ajánlata már korrekt, és érthetőnek is mondható, ha pld egy japán Ibanez Rg-t már kap az ember 100-ért.

Pár kimásolt hirdetés a fórum, Vintage topikjából:

2011-05-02 22:25 | #9171
Eladó Vintage V100 IT Les Paul szép állapotban, nagyon minimális esztétikai hibákkal, ÁLLAT hanggal! Kizárólag anyagi okok miatt lett eladó.
55 000 Ft fix
-------------------------
V100 fehér garis eladó
50 ezer
vas megye
0630 910 6370
nemjoc@gmail.com
-------------------------
Eladó Vinate V100 BB szólógitár, hibátlan, szinte gyári állapot, kb 3 éves, karcmentes.Kipróbálható Szombathelyen és Veszprémben.
Adok hozzá straplockot, és Veiger minőségi puhatokot!
60e ft
badrian250[kukac]gmail.com
Csere nem játszik!
---------------------
Sziasztok!

Eladóvá vált a Vintage v100WR gitárom (wine red-vörös szín, mini humbucker)
Ha jól emlékszek 4-5 éve lett vásárolva, második tulaja vagyok(papírját hirtelen nem találom).
Elektronilag rendben van, sérülése nincsen, de az aranyozott részek egy kicsit kopottak a húrlábnál.
Sajnos a bundok nem tökéletesek; egy húrcsere, és talán egy nyakbeállítás is ráférne.
A gitár Szegeden van, de vonattal személyesen elviszem a nyugati pu.-ig.
Jár hozzá egy rockbag puhatok.
Irányár: 50 000 Ft (ha ennyiért elviszed adok hozzá egy masszív, álló hercules gitár tartót)
Képeket megpróbálok szerdáig felrakni, addig is ha van kérdésetek írjatok ide: burny13 kukac gmail.com
(ugyanitt eladó egy Marshall mg15dfx gitárkombó, és a fent említett gitártartó)

------------------------

[ Szerkesztve ]

(#10076) sajtee


sajtee
senior tag

Nézegetem hevederrögzítőket (straplock), nem szívesen raknám rá szimplán a girárra a hevedert, biztonságban érezném magam. A kérdés, hogy elég-e ez a 350Ft-os cucc, vagy valami drágább, fém hardvert kéne keresni?

(#10079) X2N válasza sajtee (#10076) üzenetére


X2N
senior tag

Ha jó a hevedered felesleges mindenféle rögzítő. Straplock-ot tudom ajánlani, igaz kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10080) Eastman válasza sajtee (#10076) üzenetére


Eastman
őstag

Straplock a nyerő.

izomhod :C

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10082) sajtee


sajtee
senior tag

Nem tudom, jó-e 3ezerért a Soundstation, vagy akkor már inkább 5-ért a Dunlop straplock?

[ Szerkesztve ]

(#10983) sajtee válasza izomhod (#10982) üzenetére


sajtee
senior tag

mindegy. idióta..

Valaki próbálta már? Én nem merem, hiába a straplock :D (pedig nélküle sem szabadna leesnie, ahogy a víz sem folyik ki az üvegből.)

[ Szerkesztve ]

(#11309) sajtee válasza izomhod (#11308) üzenetére


sajtee
senior tag

Nincs semmi, tavaszra tervezek egy Krájbébit. 25ezer, de jó lesz később is. Az erősítőmön pedig gain, volume, clean volume, bass, middle, treble, reverb van. Most télen is megvehetném, de most meg akarom magam lepni egy G35-ös fülessel, az 40.000. Nyáron akartam, angliában megvenni, de meglepem magam vele karácsonyra. Szerintem. Meg most veszek majd csak hevedert, tokot, straplockot, állvány, akkor már pár pengetőt is, lassan újra kell húrozni is... 11-én szülinapom, 24 karácsony, szóval még nem tudom.. De néha nagyon hiányzik egy kis wah-wah.

(#11323) sajtee válasza sajtee (#11322) üzenetére


sajtee
senior tag

Hangszerdiszkonton összedobtam egy 42.000Ft-os "csomagocskát" magamnak szülinapra-karácsonyra. Két részben veszem meg. Karácsony után veszem a Cry Baby-t 25-ért, a többit meg születésnapom után, abban van straplock, heveder, tok, pengető, kurbli, állvány, és még nem is tudom, mik.

(#11859) sajtee


sajtee
senior tag

Ilyent használ valaki? Esetleg inkább Dunlop kéne? Külföldről olcsó, de jobban szeretnék mindent egy helyről.

Még nincs straplockom, addig meg nem nagyon akarok állva feszengeni.

Olcsóbbra jövök ki, mint gondoltam, inkább akkor veszek egy ilyent.

[ Szerkesztve ]

(#11860) Eastman válasza sajtee (#11859) üzenetére


Eastman
őstag

Inkább az első, „ráakasztós” straplockot vedd, ne a második „bedugóst”!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11895) sajtee válasza blackmacs (#11894) üzenetére


sajtee
senior tag

Értem. Jól néz ki a falon a gitár, az is igaz :K Számomra ez egyszerű, hordozható (szoktam apámhoz is menni), ezért jobb nekem.

Egyébként megnéztem a straplock-ot, a Soundstation tényleg "tekerős", a Dunlop pedig "gombos", szóval szerintem inkább az elsőt veszem, bár kétlem, hogy a Dunlop minőségnél leesne a gitár.

[ Szerkesztve ]

(#11900) Eastman válasza sajtee (#11899) üzenetére


Eastman
őstag

Erre mit mondjak? :) Nem véletlenül ajánlottam Neked a ráakasztós StrapLockot sem. Hallgass az öregre... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12166) Eastman válasza nesa (#12164) üzenetére


Eastman
őstag

Dió? ...ha jól látom.

-----------

...akkor az kb olyan mint az „én” Gibson Sztratokatészem. :D HH Hard Tail Strat mahagóniból, ragasztva of course. ...és akkor jön a PRS, ami mindezt tudja. :D ...rövid menzúrával, Eastman kezére igggazítva. Ennyi.

blackmacs Majdnem mindegy, hogy milyen hevedert veszel. Egy a lényeg, hogy ne fém csat legyen rajta, mert az kárcol. Csuma fekete legegyszerűbb Dunlopot vettem aszem anno. ...és straplockot az első perctől. Inkább arra költs...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12247) sajtee


sajtee
senior tag

Nnna, visszatértem. Ebben a pár napban annyit ettem, mint máskor egész évben.

izomhod: bocs, nem voltam. Idén már semmiképp, jövőre (talán nyáron) pedig mindenképp elnézek egykét koncertre.

Közben megjöttek a csomagok. Az állványt átvették, az mínusz 2500, szóval olyan 15-be fájt minden. Az új pengetők (6db Dunlop Ultex Sharp) eszméletlen jók, én alapból vastag pengetőket használok, eddig csak a 2.0-ást próbáltam ki, de nagyon jól szól. Anyám jött haza, útba esett a hangszerbolt, megkértem, hozzon egy csomag 10-es Ernie Ball-t, ez még 2000 volt, de ez megvolt az állványból.

Nem tudom, ki írta, hogy lehet, hogy meg volt törve az E húrom, de köszönöm.. Ez volt a gond. Hangyafasznyit állítottam a nyakon, egyenesnek tűnik, a húrmagasságot is belőttem, most semmi nem csörög-zörög és nem is lett magas.

A Dunlop kurbli, amire igazából nem volt szükségem, de 600 Ft-om volt, nem rossz, de picit kicsi, így hozzáér(het) a másik hangolókulcshoz, de hasznos.

A Rockbag tok a Warwick-től vízálló, jól néz ki, szépen elfér benne a gitár és minden kiegészítő (az erősítőn kívül :DD ), a piros Ernie Ball hevederről nem kell írnom, 1600ft-ért jó vétel volt, kényelmes.

És a straplok.. A Soundstation mellett döntöttem, de végül, a rendelés előtt kivettem a kosárból és beraktam a Dunlop-ot, mert tudtam, ha esetleg nem jön be, el tudom passzolni (konkrét személy). Eddig bevált, nem félek, hogy leesik a gitár. Állva játszani.. Hát, akkordok mennek, kvintekkel játszani elég kényelmetlen a fej környékén, de majd megszokom. Gondolom. Nagyon le van engedve a gitár, így találtam kényelmesnek.

Összességében 15-ért ez a pár kiegészítő szerintem megérte, végre tudom hordozni a gitárt és esetleg még tanárhoz is el tudok menni...

(#12574) Eastman válasza Bencsizy (#12571) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem mindenki másképpen penget. Tegnap Blackmore jobb kezét figyeltem több tíz yt videón.

Én szólózásnál letámasztom a kisujjam a koptatóra, de ő csak a levegőben matat a húrokon és a csuklója a hídon - ahogy figyelem. Egy rutinos gitáros haverom arra tanítgatott, hogy ne a hüvelyk és mutatóujj ízületeimmel piszkáljak a húrokon, hanem csuklóból menjen minden. Arra már régóta ügyelek, hogy az akkordozást csak csuklóból csináljam.

Nekem is szinte a nyakamban a gitár, nagyon rövid hevedert használok, fixre is varrattam + straplock.

Közeli a pengetéséről: [1973], [2011] ...ezen gyönyörűen csinálja! Így kell a Stratót üzemszerűen működtetni. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12781) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Tudnátok ajánlani valami jó straplock-ot?
Esetleg hol érdemes nézni ahol nem túl drága?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#15230) sajtee


sajtee
senior tag

Akusztikus gitárra ugyanolyan straplokot vehetek, mint, ami az elektromos gitáromon van? Gondolom, de nem akarok bevásárolni :D

(#15388) sajtee


sajtee
senior tag

Egyszer már kérdeztem itt, de azt hiszem, nem kaptam rá választ.

Akusztikus gitárra milyen straplok-ot kell tenni? Gondolom, a sima Dunlop és Schaller nem jó rá, elvégre azt szimplán egy csavar tartja a tömör testű elektromos gitárban. Viszont gondolom, valahogy akusztikus gitáron is megoldották ezt. Vagy ott nem szokás straplok-ot használni?

(#15718) Eastman


Eastman
őstag

Lock-it gitárpánt, heveder, straplock.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15720) McCann válasza Eastman (#15718) üzenetére


McCann
tag

Biztos egyedi balszerencse, de nekem a 8 rugós hiperszuper Satriani-mintás jajdekurvaerős gitárpántom csatja tört el minden előzetes figyelmeztetés nélkül, szóval straplock ide vagy oda, pofára esett a gitár :W :W :W

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#15721) Eastman válasza McCann (#15720) üzenetére


Eastman
őstag

Én meg a műanyagban nem hiszek. Fém straplockom van, itt a listán az első verzió.

nesa + gumialátét a Vasedényből. Csekkold lent a hsz-eket! ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15731) McCann válasza Eastman (#15721) üzenetére


McCann
tag

A straplock nekem is fém, nyilván, a heveder csatja mant haza :(((

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#16626) KaraDani


KaraDani
addikt

Sziasztok!

Ez most lehet nagyon béna kérdés lesz :B
Fender CD60CE gitárom aljára tudok csavaros fém straplockot tenni? A nyak felől csavaros a gyári bütyök, de az alján ilyen fehér műanyag pöcök van, amit nem tudom, hogy lehet cserélni, már ha lehet.

(#17041) izomhod válasza Printszkrín (#17030) üzenetére


izomhod
senior tag

28-ra tartja tokkal és, straplockkal, ja és elhozza nekem 50 km-ről, ki se kéne mozdulnom
a fene tudja lehet meggondolom, szerintem 25-ből megvan
most sx-et nem látok fenn, azt szívesebben vennék, de boncoláshoz ez is jó lesz szerintem
na alszko rá kettőt

(#17889) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Na egy hónap után megjött a straplock :D..

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#18283) izomhod válasza Plazmacucci (#18282) üzenetére


izomhod
senior tag

ilyesmim van most, de a straplock szérnyúzta azt a bőr végét, megszakadt, már azt várom mikor koppan a gitárom a földön:)

rádobok pár bankót, de valami fasza végig bőrt keresek, na ha találok valamit, megmutatom:)

(#18334) Eastman


Eastman
őstag

Straplock, straplock, straplock! [katt]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18873) Fitzgerald válasza alpihun (#18870) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Straplock meg egy normalis hurkeszlet. Ha kezdo vagy akkor pl. 10-46-os Regular Slinky.
+ Be kell allittatnod vagy ismerossel aki ert hozza, vagy a boltban kb. 5000 forintert beallitjak.
R Dinky mondjuk metalhoz nem idealis, de ha kezdo vagy nem hiszem hogy 56-os keszlettel kene kezdened.

[ Szerkesztve ]

(#19299) Stepo


Stepo
aktív tag

Sziasztok!
Úgy döntöttem,hogy váltok basszusra,ezért sajnos meg kell válnom a cuccaimtól.Szerintetek mennyit érnek?
Amikről szó van azok a következők:
Epiphone LP Studio Gothic-Keveset használt(kb 1 éves),átalakított pickup,straplock,sajnos egy balesetnek köszönhetően egy helyen sikerült levernem a festéket,de ettől függetlenül a hangja olyan,mint újkorában.
Orange Cruch CR20-LDX:Szintén 1 éves,alig használtam,mert legtöbbször gépre kötve használtam a gitárt.
Továbbá van még 1 Danelectro FAB Overdrive effektem,Gibson SVP 700UL húrokból még megvan 3 szett és 3 póthúr,9-es DR Strings fehér UV húrszett.

Szerintetek kb mennyit érhetnek ezek a cuccok? Képeket is csatolok.
(Persze eladás előtt még meg kell tisztítanom,a potik körül azok a fényes körök csak tükröződések)

[Cuccok]
[Gitár]
[A kitört festék]

Válaszaitokat előre is köszönöm. :R

(#19329) brickm válasza Neuler (#19327) üzenetére


brickm
őstag

Ha nem straplock-kal használod mindkettőn ki fog nyúlni a lyuk, szóval tökmindegy melyiket veszed.
Szélességük egyforma...
Mindegy.

(#19495) nap válasza Chesterfield (#19485) üzenetére


nap
addikt

Szerintem csak elő akarják készíteni a terepet a kvint számára.
(Csak a mutató ujjadat kell két bunddal meg egy húrral lejjebb a húrra szorítani és már kész is a kvint.) :D
Mutató ujjal egyszerűbb fogni. Amúgy én a hármas bundnál mutatóujjal az ötös-hatosnál gyűrűssel fogom a kvartot, ha kell jobb tenyér élével tompítok, a lábnál.

Neuler:
Nekem is van ilyen záras pántom, de nem igazán bízok a műanyag bizbaszokban. (Egy csomó törhetetlennek hitt masszív műanyag elem tört el nálam. Szerencsére csak hátizsákok, de a terhelés hasonló.) Én a méretre vágott, egy darabból álló bőrhevederben hiszek, straplockkal a végén.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19496) Nunder válasza Chesterfield (#19491) üzenetére


Nunder
őstag

Nekem is ilyen van, csak a fekete. Szerintem tökéletes, bár én csak otthon szoktam vele zokniban nyomni a Power Stance-et :D

Egy jó straplock lehet, hogy jobb, de azzal meg mókolni kell, és szerintem drágább is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#19497) brickm válasza nap (#19495) üzenetére


brickm
őstag

A straplockot én is mindenképp ajánlanám kb mindenkinek.
Nekem 6éve van meg, azóta nem kellett hevedert cserélnem azon a gitáron, mert nem nyúlik ki a bőr a végén.
Előtte félévet nem bírt ki egy heveder.

Nunder
Mit kell vele mókolni?
Ki kell tekerni 2 csavart, be kell tekerni 2 csavart, meg meghúzni 2 anyát. azt klatty.

[ Szerkesztve ]

(#24236) Eastman válasza #20655360 (#24235) üzenetére


Eastman
őstag

Ha a nyakadban van a gitár, nem is nagyon nézed a fogólapot. Át lehet az „oldalcsíkra” szokni simán. Heveder, straplock...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24287) Eastman válasza #20655360 (#24286) üzenetére


Eastman
őstag

A nyakhoz tenném a P90-et, a többi OK.

Ez a dream LP-d, vagy megmutatod végre a szerkesztővel a kedvenc Les Paul Custom-od?

All:

Tényleg, a straplock kérdésről dumáljunk már; ki milyet használ és ki milyet használna? Vesézzük ki a témát...

Műanyagot nem akarok, ez a fém meg néha zörög.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24292) Moleman válasza Eastman (#24287) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem csak a basszgitáron van straplock, ilyen, amit linkeltél, noname kínai. Nincs bajom vele, de a zörgéseket a kocsiban én Leukoplasttal szoktam javítani, lehet itt is segít egy kis csík a hézagos felületeken. :D

A többi pántom még aránylag szűz, volt olyan gitár, amiről le kellett szerelni a gombot, és a test felőli kisebb peremen dugtam át, annyira nem ment. Nem feltétlen költséghatékony, mert most így van összesen 8 pántom, azoknak az árából kaptam volna egy szatyor kínai straplock gombot, és pakolászhatnám ugyanazt a minőségi pántot mindre, de így legalább színben mind passzol. :)

Nem mellékesen ez a fajta straplock kintebb viszi a forgáspontot, hosszabb az erőkar, nem hiszem, hogy ártana, de szokatlan, nekem kicsit kellemetlen is.

Így, hogy nem szedegetem le róluk a pántot, nem hiszem, hogy valaha is kitágulnának, de ha mégis, ez a tömítőgumis módszer szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

(#24307) nagyArc válasza Eastman (#24287) üzenetére


nagyArc
tag

Tényleg, a straplock kérdésről dumáljunk már; ki milyet használ
Félcolos gumi tömítőgyűrű a szerelvényboltból. Teljesen tuti.

(#24329) Nunder válasza Eastman (#24287) üzenetére


Nunder
őstag

Én speciel ezt a Planet Waves straplock-os hevedert használom. Mondjuk nem pörgetem a hátamon a gitárt míg cimbalmozok lábbal, de teszi a dolgát és kényelmes is.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#24761) haxiboy válasza #20655360 (#24760) üzenetére


haxiboy
veterán

Erre olyan megoldást láttam, bár straplocknál, ragasztó és fogpiszkálót nyomott bele, konkrétan visszatöltötte a fát.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#27487) Tommyka21 válasza Eastman (#27486) üzenetére


Tommyka21
tag

:D :D !
Bírom azt a lelkesedést ahogyan a gitárokhoz viszonyulsz!!
Persze, nem a pánt a lényeg.
Használsz valami straplockot vagy nem izgulsz az ilyen miatt?

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.