Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2742) AND1


AND1
őstag

Na csak belinkelem a gyönyörűségem.

- full mahagóni
- egybenyak
- emg81
- 27" menzúra
- G#-re hangolva
- falat bont...

Stef Carpenter (deftones) signiture gitár. ESP ltd SC607B

[ Szerkesztve ]

Egy régi PH-s.

(#2921) magno


magno
csendes tag

Elárulná valaki hogy ezt a 7-es húr honnan jött? Mert én még az életben nem találkoztam ilyennel. Lehet hogy demo húrnak felraktak ilyet a gitárra hogy azért legyen már rajta valami?. Vagy megvan a zacsija és azon az van hogy 7-es? Vagy le lett mérve mikrométerrel? Ha valaki dob ide egy linket hogy kereskedelmi forgalomban lehet kapni akkor elhiszem. Amúgy teljesen jó a 10-es húrkészlet nincs azzal semmi baj (bár én kb D -re használnám de kinek mi esik kézre). Olyan meg nincs hogy az elektromos gitár nyakában legalábbis a szóban forgó Vintage-ben ha jól láttam egy PRS kopi, nincs nyakmerevítő pálca lehet hogy az 5ft -os noname gitárban nincs de ebben van. Ha nem lenne benne nyakmerevítő pálca akkor kb már eltört volna a nyaka ha nem akkor is kifli alakú lenne csak azért mert egy 10-es húrkészlet kb 60 kilóval meghúzza a nyakat. Másrészt be sem lehetne állítani, soha nem lehetne behangolni rendesen, gondoljatok bele akárhányszor húzol a húron annál rövidebb lenne a menzúra :D. Bár a 7-es húrkészlet után (ami szerintem nem létezik minden gyártó 8-as húrtól indul) érdemes lenne beállítani főleg az intonáció miatt és a fix wrap -os híddal ellátott gitárokon az nem egyszerű.

forever hardcore

(#2929) magno válasza Senki9876 (#2922) üzenetére


magno
csendes tag

A Vintage PRS kopi-nak is 628mm-es menzúrája van mint az összes LP gitárnak. Ez egy rövid menzúra így ha normális hangot szeretnél kicsikarni a gitárodból akkor érdemes 9-es vagy 10-es húrkészletet használni. Főleg mert ezek a gityók sokkal jobban szólnak vastagabb húrokkal. Én személy szerint használok az egyik gitáromon 8-38-as húrkészletet de valóban könnyen hangolódik mivel vékonyka ugyan meg lehet szokni de kezdésnek nem ajánlom. Másik hátránya a vékony húrnak hogy kevésbé rezonálja a gitártestet egy 8-as húrnál már inkább csak a húr meg a hangszedő hangja hallatszik. Bár ez attól is függ milyen fából van a gitár és hogy mennyire régi az a fa. Másik hogy különböző méretű húrcsereberénél újra be kell állítani a gitárt. Ha beállítják neked a boltban a gitárt mondjuk 8-as készlethez az nagy valószínűséggel nem lesz jó egy 10-es hez. pl: Meg kell nézni a nyerget is ha egy vastagabb húrkészletet raksz bele hogy fekszik-e rendesen. A nyakat is és a húrtávolságot az intonációt főleg különben hiába hangolod hamis lesz. Ráadásul a fix wrap-os a gitárod ha jól láttam na azzal meg ellehet bíbelődni.

forever hardcore

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#4506) Daweee válasza Itome (#4505) üzenetére


Daweee
őstag

Nem értek a basszgitárokhoz túlzottan, most szétnéztem Hangszerdiszkontban, az alap menzúra 34", viszont találtam egy ilyet 30"-os menzúrával, meg ezt 25.5"-tel, ami valsz elírás, mert ahogy nézem a szólógitároknak van ilyen hosszú nyaka... Amúgy Cortot érdemes venni basszból is ha minden igaz, de ha elmentek az Olaszba, ott is tuti ezt fogják mondani ;]

Psychonaut: nem rossz :K Melyik volt jobb, ez, vagy a Slash?

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#5238) Eastman válasza Szten Márs (#5237) üzenetére


Eastman
őstag

Pl szárad vagy épp' nedvesedik a fa, feszítik a húrok a nyakat, húrcserénél másmilyet kapsz / próbálsz, máshogyan tekered a kulcsokra a derótokat (tizedmilliméterek is befolyásolják a menzúra hosszát), koszolódnak a potméterek, stb, stb, stb.... Fogászatra is elmész évente, igaz? A hangszernek is teste-lelke van. Ha szereted, időnként szakember kezébe adod.

...szerintem. :)

Alap, hogy radiátor közelébe vagy épp' napra nem tesszük, gitártokba szilikagél zacskó és magasabb fekvésekben is skálázunk, játszunk, gyakorlunk rajta, hogy a testhez közeli bundok is kopjanak kb egyenletesen a "fejközeliekkel". Ha nem így lenne, akkor a hangszerész évente szól, hogy "Figyelj a gitárodra!"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5516) Szten Márs válasza MAC72 (#5515) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nagyon szívesen :)
Valószínűleg ebben az életkorban valóban a kisebb húrtávolság kedvezőbb, kényelmesebb, viszont ettől még a menzúrahossz, a bundok távolsága ugyanakkora a kisebb nyakszélességű Fenderen is - erre megoldás a 3/4-es gitár. Ha találtok valami zenesulit, tényleg érdemes rákérdezni, hogy ilyen testmagasság mellett feltétlen kell-e még a kisebb méret. Érzésre nehéz megítélni... el tudom képzelni azt is, hogy simán menne már az egészessel, meg azt is, hogy jobb lenne egy kisebbel. Azt is lehet csinálni, hogy felhívtok pár zenesulit, nem csak a környéketeken, hanem amit találtok neten, akár pestit, vagy bármilyet, hogy melyikben mit mondanak erre, szerintem ennyit megér. (Vagy emailen körbekérdeztek párat, úgy lehet kényelmesebb.)
Annyit még hozzátennék, hogy a feles, háromnegyedes gitárok arra valóak és arra tervezik őket, hogy a gyerekek elvannak velük pár évig, amíg kinövik, és annyi... nem kell, hogy egy életre, vagy akár csak hosszabb távra kitartsanak, és nekem gyanús, hogy ez bizony meglátszódhat az anyaghasználaton, minőségen. Sőt, az anyagok összeválogatásán meg is látszódik, ahogy így nézegetem neten ezeket a kis gitárokat.

Ha egészes méretű gitárokat néztek: a linkelt Fender és a Cort között a legérdemibb különbség a nyak szélessége. Ha a könnyűzene felé akar tendálódni a lányod, akkor könnyen lehet, hogy később fémhúros gitárt akar majd, vagy/és akár elektromosat, ahol a húrtávolságok eleve kisebbek, a nyak eleve keskenyebb, ez esetben előnyösebb a Fender annyiban, hogy megfelelőbb húrtávolságokat szokik meg, megfelelőbb húrtávolságok rögzülnek az izommemóriában. Mondjuk hozzáteszem, ez nem egy elsődleges szempont, mert át lehet állni és át lehet szokni nylonosról fémesre, nem olyan nagyon nagy dolog, csak ha már lehet olyat csinálni, hogy nem kell akár csak egy rövid kényelmetlenségen, átszoktatáson túl lenni, akkor miért ne? :) Szóval ezt a szempontot venném figyelembe, plusz azt, hogy a kisebb kézhez jobban passzol a keskeny fogólap, így a Fendert mondanám inkább nyerőbbnek. Anyaghasználatban, kidolgozásban olyan egetverő különbségek nincsenek, bár, azért a mahagóni hátú/oldalú Cort valamivel csak-csak jobb. Ettől függetlenül ne számíts túl gazdag hangra, teljesen rétegelt lemezekből készített gitárok ezek, ezért a pénzért, elfogadhatóan szólnak, de nem több. Vannak rétegelt hársfából készült gitárok (pl Valenciának, Staggnak), na azokra már nem feltétlen mondom azt, hogy elfogadhatóan szólnak, keményen dobozhangjuk tud lenni, a fent ajánlott gitároknak legalább dobozhangjuk nincs :)

Húrmagasságra nem lesz különbség. A klasszikus gitároknak amúgy nem olyan alacsony a húrmagasságuk, az a helyzet... ha alacsony húrmagasságú nylonhúros gitárt akar az ember, akkor flamenco gitárt kell vennie, de ebben az árkategóriában azt nem nagyon lehet venni. Pár hete 50ezerért láttam egy igen jó hangú és brutálisan kényelmes flamenco gitárt, az egyik pesti üzletben, ami nagyon jó árat jelent, de hát ez így is a duplája az általatok megcélzottnak, gondolom erősen felejtős. (Ráadásul flamenco gitárból nem is tudok keskeny nyakúról, ezek pont olyan szélesek, mint a szabvány klasszikusgitár-nyakak.)

Én azt mondom, hogy a mezzofortétól (hangszeraruhaz.hu) nyugodtan megrendelheted neten is a hangszert, nagyon korrekt bolt, nem hiszem, hogy bármi baj lesz velük. Mondanám, hogy esetleg fel lehetne menni, és kipróbálni a gitárokat személyesen, meg akkor meg tudnátok nézni a méreteket, de sem a megcélzott Fender, sem 3/4-es gitárok nem nagyon szoktak lenni raktáron. Ha gondoljátok, persze rájuk lehet telefonálni. A hangszerdiszkontot nem ismerem, úgyhogy róluk nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#5518) Szten Márs válasza Szten Márs (#5516) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hopp, állj. Valami nem stimmel, mindenhol úgy írják és én is arra emlékeztem, hogy az említett fender egészes méretű. Még itt a mezzoforte adatlapján is az van. Ugyanakkor meg alá az van odaírva, hogy a menzúra 610mm. Namost az egészes gitár menzúrája 650mm, szóval valami nem stimmel, a 610mm nagyon nem egészes méret. Ha ilyet akartok, kérdezzetek rá a boltban, hogy mi van.
(A Cortot nemrég néztem, próbáltam, arról friss az emlék :) Az jó gitár az áráért, és az tényleg egészes :K Ez a Fender adatlap most viszont megzavart :F )

[ Szerkesztve ]

(#5635) Szten Márs válasza sti10p (#5632) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, ezt megértem, nekem sem tetszenek a koptatók túlságosan :N
Viszont nem, nem nagyobb a menzúrahossza, sőt, a mezzoforte honlapja szerint még rövidebb is a normálisnál, viszont szinte biztosan elírás. A Cort saját honlapja szerint a Grand OP-nak teljesen normális menzúrahossza van. A kemény húroktól ne tarts, az általában attól van, hogy baromi magasan vannak a húrok, a Cortokkal ilyen gond nincs, ha jól be van állítva a nyakuk.

A Jade2-nél nem látom hol írnák, hogy kisebb teste van. Sajnos Cort Jade-t még személyesen pont nem fogtam, de így ránézésre ez egy OM testű/felépítésű gitár. Az OM valóban kisebb forma, mint a dreadnought, de azért nem kell bonsai-gitárra gondolni, a menzúrája ennek is normális. Mindenesetre ha szép nagy testű gitárt akarsz, akkor maradj az Earth sorozatnál. Esetleg még ajánlhatom ezt a gitárt: [link].

Amúgy nem, a kivágásos, asszimetrikus gitárok nem betegek, igen sok nagyon jó és komoly gitáros játszik (többek között) ilyeneken (is). A kivágásnak az az értelme, hogy könnyebben elérjed a magasabb bundokat is.

(#5666) sti10p


sti10p
senior tag

A Cort Earth Grand-ra azt írják: •Menzúra: 579mm (22 13/16"), gondolom azért van feltüntetve mert ez eltérő mint az átlag?! :F

Illetve a Jade-ről meg egy helyen azt olvastam, hogy "Lady" gitár, meg a Cort honlapján is ilyen lányos színekben pompáznak a nem natúr veziók, úgyhogy ez lehet direkt csak nőknek való. :F

A Netes rendelést meg kizárom, ha valami baja esik netalán akkor nem akarok szívni vele...

XY

(#5670) Szten Márs válasza sti10p (#5669) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nyilván elírás ez a menzúrahossz. A kérdés csak az, hogy a Cort honlapján írták-e el, vagy a boltokén... igen-igen erősen valószínűsítem, hogy a Cort honlapján szerepel a helyes adat, mindenesetre egy emailt megér esetleg, hogy utánaérdeklődj.

Azt továbbra sem értem, hogy attól, hogy kapni lányos színekben is, a natúr színű változat miért lesz nőibb gitár, mint bármelyik másik. Mindenesetre a Jade egy kisebb testű gitár - a Cort honlap is írja - és úgy vettem ki a szavaidból, hogy neked nem kisebb testű gitár kéne. (Nem, a kisebb testtől sem lesz női egy gitár, pl. egy parlor testformájú gitárra sem mondja senki, hogy női... )

(#5673) Atticus85


Atticus85
tag

Na tegnap bejártam egy pár hangszerboltot,és volt szerencsém kipróbálni 3 gitárt,és a Fender Mustang III kombót.

Először bementem egy hangszerüzletbe ahol a Fender Mustang kombó miatt mentem oda.Kértem hozzá,egy középkategóriás Cort gitárt.Kinéztem egy Les Paul fazonu Cort Zenox-ot,lehet ez volt az,nem tudom,hogy ez-e a Zenox,de így nézett ki,és árba is hasonló volt.a ezt a gitárt rákötötte nekem a Fender Mustang kombóra.Egy kicsit másra számítottam azért.
Van rajta vagy 2 millió hangzás ugyan amit váltogatni lehet,de ez szinte akármelyiken megtalálhatóak ezek a hangzások,meg elég sok felesleges hangzás van rajta,tudjátok mint effektpedálokon,egyik a másiknak a kombinációja.A torzító hangja nekem ugyanolyan szimplának hangzott,mint mint az összes többi kombó-é(mint egy 20.000 forintos például),én azt hittem,hogy ez már csak Fender,és ez már biztos másképp fog szólni.Gitárnak,meg pont ilyet választottam,hogy vajon milyenek a Cort-ok ebbe az árba,nem 200.000-es gitárt választottam,az érdekelt,hogy milyen egy olcsóbb gitár,mert ha brutál jó hangja lett volna akkor valószínűleg lemondtam volna a 80-100 ezres gitárokról.Mondjuk egy Fender gitáron biztos szebben szólt volna,de akkor is,már a torzításon megkellett volna hallanom,hogy ez más mint a többi.Na mindegy,ez nem volt egy nagy durranás,ettől függetlenül lehet ennél maradok,mert nincs 200.000 forintom egy igazán jó kombóra,vagy erősítőre.Legalább tapasztalattal gazdagabban távoztam.Ez is megtörtént.
Átmentem a következő boltba ahol volt Vintage V100-as is.
Szóltam is az eladónak,hogy egy V100-ast szeretnék kipróbálni,és már adták is a gitárt,beültettek,egy kombókból elkerített kis részhez,itt van tessék,és mentek is el :D .
Behangoltam a gitárt,mert eléggé elvolt hangolódva,gondolom sokan próbálgatták :)
Elkezdtem játszogatni rajta,bajom nem volt vele,de azt hittem Gibson,vagy Gibsonhoz közeli hangzást kapok :( Nem igazán az volt amit elképzeltem,pedig egy Marshall kombón voltam,tuti volt vagy 250-300 ezres erőlködő,játszogattam rajta,próbálgattam,de nem jött át a Gibson,azért egy stratónál már másabb hangja volt :) de a Gibson hang nem jött át,direkt olyan számokat játszottam amiről tudtam,hogy LP-vel nyomják Gibsonnal,de nem igazán ez volt.Meg azis baj volt,hogy hiába tekergettem az erősítőt,csak ez a recsegős torzítás volt hallható,néha nemis nagyon lehetett hallani,hogy mit játszok.Ezt nem tudtam megoldani,majd legközelebb még kipróbálom,ettől függetlenül szerintem nem kényelmetlen gitár,sőt ha azt nézzük mivel nem magas a test hanem kicsi nem nehéz pengetni.Szóval nekem nem jött át a várva várt,beharangozott V100-as,hogy milyen iszonyat jó,és mennyire király gitár,nekem nem volt semmi extra hangzás,talán egy minimális,de ez elvárható egy 250 ezres Marshall kombótól,mindegy.Visszaadtam a gitárt és szóltam,hogy egy Schaechter gitárt is kiakarok próbálni :D
Nagyon mondja mindenki,hogy Seymour Dunchan,meg én is láttam ezt azt róla,mondom ha van is itt ilyen ki kell próbálnom,hogy szól a kezemben egy Seymour Dubchan hangszedőkkel szerelt gityó a kezem alatt,ahol testközelből hallom,látom,hogy milyen.Mondtam neki a Seymour-t,azt mondta,azok kb olyan 130-tól kezdődnek azok a gitárok amik náluk kaphatóak,és levett egy Schecter Omen Extreme-6-os gitárt.Ezen Schecter hangszedő volt,nem Seymour.Na mindegy kipróbáltam ezt is.Meg kell mondjam, azért a V100-ashoz képest,mint ha egy játékgitár,vagy mintha egy üreges testű kis gitár lett volna annyira könnyű az egész gitár ahoz képest :D .A V100 se volt vészes,de lényegesen érezhető a különbség.
Na nekem ez volt az a gitár ahol már éreztem,hogy ez nem úgy szól ahogy az előbbi két gitár :) Akusztikusan is szép,tökéletes csilingelő hangja volt,most nem tudom leírni pontosan,de mint a zsír új húrok,egy tuti fasza nyakkal,biztos sejtitek mire gondolok,bár full akusztikusan nem nagyon tudtam meghallgatni,voltak kis effektek a kombón.A torzítása is sokkal erősebb volt,igaz ez se az volt amire gondoltam :D mert ez erősebb metálosabb jellegű nagyon,nekem meg a Gibsonos rock-os,grunge-os hangzás kéne,de ez is jó volt egy két dologra,például erre,ezt próbálgattam rajta,tök ugyanígy szól,tehát ilyen zenéhez kifejezetten ajánlani tudom ezt a gitárt,akármelyikkel ellentétben.Bár lehet emelett fogok maradni,engem megfogott,de azért ha ilyen jellegű gitároknál maradok előtte azért még kipróbálok egy olcsóbb Ibanezt,meg Cort-ot,mert lehet ugyanígy szól az Ibanezis mint az Omen Extreme 6 és akkor már nem kéne kiadnom érte annyit.Amúgy ez 94.000 most.HA aznap kelett volna hirtelen eldöntenem akkor tuti ezt választom,mondjuk a színe az egyáltalán nem jött be,világos barnás volt,meg kicsit nagy volt a teste,de a hangzás a lényeg,mert hiába mutogatok egy szép gitárt ha kurvaszar a hangja,és játszani akarok rajta nem mutogatni :)
Próbálgattam,amikor megszólított egy srác,hogy milyen gitárt is próbáltam a Schecter előtt?Mondom neki Vintage V100-ast.Elmosolyodott kicsit,és mondta,hogy azok nagyon jó gitárok neki is ugyanaz van,nem fogok rosszul járni vele,mondta.Azt mondta vegyem meg és rakjak bele Seymour Dunchin hangszedőket és lesz egy profi hangszerem.Azt mondta,hogy ő már játszott Gibson-on is,de nem érzékelt különbséget ugyanígy szólt,azt mondta ő a V100-ason többet is játszik,neki jobban bejön.Ez elgondolkodtató volt azért.Meg aztis mondta,hogy próbálgassak annyi V100-ast amennyit csak tudok,mert vannak nagyon jók,mindegyik más V100-as szinte.Úgyhogy ennyi volt az utam.Most A Schecter és a Seymour Dunchinnal szerelt V100-ason gondolkozom,melyik lenne jobb.Mondjuk a Schecter 94.000,szal lehet nézek valami olcsóbb gitárt,pl: Ibanezt vagy Cort-ot,lehet azok is hasonlóan akár ugyanígy szólnak,csak ez drágább márka,és lehet találok ettől olcsóbban,más márkában ugyanilyen hangzású gitárt:m,ég nem tudom,hogy lesz,bár jó lenne kipróbálni egy Seymour-os V100-ast,az nem túl metálos beütésű lenne amúgy??Ebbe a pillanatba az jutott eszembe,hogy vajon az meglehet,hogy a hoszabb menzúra miatt szólt jobban a Schecter?Mert ezt is írta valaki pár nappal ezelőtt ide,hogy Jerry Cantrell zenéihez a drop hangolások miatt hosszabb menzúrájú gitárt kell nézni,mert a V100-as és a Cort mind a rövidebb 24.75"-os menzúrájú gitárok voltak,míg a Schecter-é 25.5". Vagy ez hülyeség amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#5690) Womb válasza Printszkrín (#5689) üzenetére


Womb
senior tag

Épp a rövidebb menzúra miatt ajánlottam, így az lp (vagy inkább PRS?) hangzás is kicsit közelebb van. De ahogy a kedvenceit nézem, inkább a Vintage 100. Embert nem hallottam rosszat mondani róla.

(#5709) Womb válasza Atticus85 (#5708) üzenetére


Womb
senior tag

A régi metálos hangzás nagyon, de nagyon függ a gitárostól.
De ez igazából lényegtelen, nem ezt a hangot keresed, nem ilyen gitártól várod a megfejtést.
A kedvencek felszerelése, mint kiinduló pont, jó lehet a hangzás kereséséhez, Utána nem árt a saját hangot keresni, de ez már egy másik téma.

(A superstrat játékkomfortja jobb, mint bármelyik klasszikus lp gitárnak, ezért is használják többen szólócentrikus zenére. Az lp felső fekvésben már kényelmetlenebb szólózásra, általánosságban elmondható, hogy a húrmagasság is nagyobb, a rövid menzúra miatt, lehangolt zenékre kevésbé alkalmas, nehéz, a pengető kéz alkarját vágja a gitár széle, egy tremoló kvázi szentségtörés egy ilyen gitáron, stb...)

(#5742) Womb válasza Atticus85 (#5741) üzenetére


Womb
senior tag

Menzúra kérdésben: Lényeg az, hogy a hosszabb menzúrájú gitáron vastagabb húrt is feltehetsz, ugyanolyan húrfeszesség mellett, mint a rövidebb menzúrás gitárokra.
Sima hangolásnál, nincs igazán jelentősége, viszont ha seggig hangolsz, akkor a rövidebb menzúráson már érthetetlenebb, mosottabb lesz a szand, hiába teszel fel hajókötél vastagságú húrokat.
a földig hangoláshoz találták ki a bariton gitárokat, melyek már értelmesebben szólalnak meg hagyományos társaiknál.
Bár a bariton cucc kissé magas szegény, de ez más kérdés.
No meg terpeszteni kell ám rendesen, hogy bejátszd a bariton gitár nyakát :)

A Te esetedben nyugodtan használhatsz 24,75-öst, vagy 25,5-öst, nem játszol ítélet metált.

Szerk. Mielőtt megkérdeznéd, a bariton 27. tökömtuggya mennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#5941) Womb válasza Atticus85 (#5940) üzenetére


Womb
senior tag

A rövid menzúra miért baj?
Seggig lehangolt zenét akarsz játszani?

Szerk: Nálam egyik sem kiszemelt gitár, a Neked ajánlottak közül.
Mást játszom, más szempontok alapján választok gitárt.

[ Szerkesztve ]

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6071) Atticus85 válasza Printszkrín (#6070) üzenetére


Atticus85
tag

Akkor megpróbálom kipróbálni a Z44-et egy V100-assal,mert ha a Z44 valóban lealázza a V100-asokat is,akkor már miért vennék V100-ast,nem?Amúgy persze,tudom,hogy hosszú menzúrás gitárokat ajánlgatsz nekem,csak nem tudom,hogy most hosszú mezúrás gitárt,vagy Les Paul fazonú gitárnál álljak meg.Majd próbálgatok még gitárokat.Mert nézegetem a videókat,és Les Paul fazonu gitárok hihetetlen sok zenéhez mennek,még zúzósabb Metallicához is nagyon.Viszont a hosszú menzúra is jól jönne,egy két korn,vagy slipknot számhoz.Ezt nehogy félreértsd,nem ezeket a zenéket favorizálom elsősorban,csak szeretném ha egy sokoldalú gtárom lenne,amit eléggé kilehet használni más területeken is,mert félek a hosszú menzúrás EMG hangszedős gitárok,nem fognak olyan rock-osan szólni,hanem sikítós metálosan.Értessz azért gondolom.

.Ha kinézet alapján kellene gitárt vennem akkor szerintem Cort M520 lenne

[ Szerkesztve ]

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6093) Atticus85 válasza bucsupeti (#6091) üzenetére


Atticus85
tag

Nem akarok akusztikuson,elektromos kell,hogy zenélhessek.Amúgy meg a menzúra téma az alap nálam.Nem lesz hárs vs. mahagóni,mert elég sokan mahagónira bíztatnak.

[ Szerkesztve ]

(#6123) bucsupeti válasza Atticus85 (#6120) üzenetére


bucsupeti
senior tag

figyu srác! két hozzászólással ezelőtt cáfoltál meg hogy nem fogsz jönni a fa típusával a menzúra után és íme bejött a jóslatom. Mégiscsak "fennakadsz a fán"!
Sajnállak, mert tényleg nem leszel megelégedve a gitároddal amit venni fogsz...

"Nem gond ha nem vágod a párologtatók bináris nyelvét..."

(#6198) Womb válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


Womb
senior tag

Már megint a menzúra?

(#6202) Atticus85 válasza X2N (#6201) üzenetére


Atticus85
tag

Nincsenek:

- Testenátmenő húrozás
- 25,5" menzúra
- EMG HZ hangszedők

(#6204) Womb válasza Atticus85 (#6202) üzenetére


Womb
senior tag

A testen átmenő miért jobb?
Hallottál már Mighty Mite-ot? EMG-t ?

(Printszkrín- kollégával ellentétben, szerintem teljesen használható drop C-ig a 24-es menzúra, 11-12es húrokkal)

(#6389) sti10p válasza Szten Márs (#6385) üzenetére


sti10p
senior tag

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek.

Elméletben a Cort SFX-1F jönne szóba netes rendelésnél, ez nincs a helyi webshop kínálatában olyan színben, de erősen gondolkozok, hogy most újrakezdéshez nem lenne e elég egy olcsóbb, pl. Earth Grand OP vagy Earth 70, ezekre hamarabb jönne össze a pénz és lehet kapni helyben is valószínű (elvileg a Fejes hagszernél van mindkettő, legalábbis remélem). A Grand OP-nál egyedül a menzúra még a kétséges (rövidebb a Fejeshangszer, normál a Cort honlap szerint), meg ez valahogy kicsit másabbnak (nagyobbnak) tűnik mint a többi Western, kérdés hogy ez hogyan hat a hangra. Amúgy ha nem lenne rajta koptató simán az Earth 70-est venném, de így annyira nem tetszik.
Vagy várok karácsonyig és akkor SFX-1F (de már nagyon szeretnék újra játszani, megvonási tüneteim vannak :N :U ).

[ Szerkesztve ]

XY

(#6513) sti10p


sti10p
senior tag

Már lassan 2 hete hogy írtam a fejeshangszernek a Cort Earth Grand menzúrahossza miatt, de válasz még nem érkezett, ezek után meggondolom hogy hol vezsem a gitárt...

XY

(#7030) Womb válasza Bencsizy (#7029) üzenetére


Womb
senior tag

Tulajdonképpen igen.
Hogy mire érdemes hangolni, az leginkább Tőled függ. Manapság a normál A hangolás a fehér holló, viszont gyakorolni, én ezen szoktam.
Mármint inkább bohóckodni, már nem igen gyakorlok.

Lehangolásnál, akár mehet a 11-es készlet, de ne szaladj ennyire előre.
Próbálgasd, hogy Neked mi a megfelelő. Nagyon nem is érdemes lehangolni az Epidet, a rövid menzúra miatt.

Igen, az Elixir tovább bírja, mint az EB. Az, hogy mikor fárad el, az is gitáros függő dolog.
Egy koncert, egy stúdiómunka alatt leharcolhat az ember egy átlagos készletet, az Elixír ennél jóval tovább bírja. Otthoni gyakorlásra hónapokig elég lehet de van, akinél egy évig is kitart. Én nem tartok igényt a tökéletes hangra, de azért 5-6 hónap után már bosszantóan hamis tud lenni.

(#7304) Eastman válasza benedekco (#7289) üzenetére


Eastman
őstag

Oktáv, menzúra jó? Tehát, ha a 12. fekvésben lefogod bármelyik húrt, tiszta hangnak jelzi a hangológép? Ha üveghangot fogsz ugyan ott, tiszta hangot mutat a gép? Ha nem a válasz akkor az aktív húrhosszt kell finoman beállítani a húrláb végén található 6 db csillagfejű csavarral. Csekkold, lehet, hogy csak egy húr nem stimmel. Nekem a G mászkál el a Straton...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7521) magno


magno
csendes tag

Régen volt szép volt jó volt :). Pallai másfél milliót bukott a dupla koncerten. Sajna visszaszorultunk a kis klubokba. Szóval nem a hangolón múlik :D. Drukkoljatok lehet összejön végre egy jó manager, a Viharock.hu és a Wackor-os manager segítségével. Hátha. Gondolkoztam megint egy tremolós gityón. Utoljára 2005-ben volt egy Original Floyd-os Ibanezem. Meg nem mondom milyen széria volt de valahol a 80-as évek közepén gyárthatták. Na mindegy azt nem sokáig használtam viszont az új szólósunknak van egy rakat tremolós gitárja és éppen egy Schecter-el jött le. Fura volt nekem a 648-as menzúra mert gyakorlatilag már régóta csak LP-m van de a nyekergetés mindent megér :D. Imádtam :D. Gitároljatok sokat :)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#8397) Eastman válasza X2N (#8396) üzenetére


Eastman
őstag

...az akusztikuson nem lehet oktávot állítani...

Ez igaz, de a nyakat igen. Ha bele gondolsz, a nyakgörbülettel az oktávot is állítod valamelyest, mert - ha icipicit is - változik a menzúra hossza a görbülettel. ;) Most igazat szólt hősünk. ...néha betalál. ;]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8402) Eastman válasza X2N (#8398) üzenetére


Eastman
őstag

...kb ugyan arról beszélünk, de egy tizedmiliméter menzúrahossz állításnál is változik az oktáv. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10266) BluEyes válasza FET-MEN (#10258) üzenetére


BluEyes
őstag

Cort gitárokkal egyetértek magam is. Ebben az árfekvésben (50-60k) sincsenek nagy megfejtések, a Cortok minőségét nem igazán múlja felül semmi sem, vagy hasonló, vagy inkább gyengébb gitárokat kínálnak a többi gyártók is. Ezen az árszinten a Nagy Nevet se érdemes megfizetni, mert nincs mögötte tartalom. Max majd az eladásnál jöhet jól egy Ibanez vagy Jackson felirat a fejen.
Ennyi pénzért fix hidas hangszert keressen a kolléga. Ha rockos legény, akkor legalább a hátsó pickup legyen humbucker.
Esetleg nézzen rá a kezeire, hogy pici puha nőies, vagy inkább lapát méretű. Kétféle menzúra-méret van elterjedve, a kb. 629 mm (Gibson) meg a kb. 649 mm (Fender). Nem nagy a különbség, csak 2 centi, de kis kezűeknek inkább a 628 szokott jobban tetszeni az elején, mert azon egy hajszállal kisebbek a bund-távolságok, így könnyebb elérni a nyújtózkodós hangokat. A gitár speckói közt ott szokott lenni a menzúra méret is.
Az alternatívák közé én még javaslom a Z42-t is. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10922) BluEyes válasza Seraph 16 (#10920) üzenetére


BluEyes
őstag

Volt itt szó testformáról meg színről, de nem volt szó egy alap dologról, nevezetesen a menzúra hosszáról. A rövid (30") meg a hosszú (34") menzúra közötti kb 10 centi elég sokat számít. A rövid szerintem élvezetesebb, alkalmasabb a szólisztikus dolgokra. Kezdőknek, kiskezűeknek, csak otthon prüntyögőknek jobb választás. Persze kérdés, hogy mi a cél, pl a fater akar-e Paganinit tolni a basszeron. Szerintem ezen is gondolkodj el.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10925) BluEyes válasza izomhod (#10923) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]
RB600 - a linken a balszélső :) pont ilyen volt nekem. Igaz 32" a menzura, nem 30, de az az 5 centi minusz is a nyaknál, meg a szólógitárnál alig nagyobb testméret igazi áldás volt. Imádtam!

De persze emlékezzünk meg a hátrányáról is, nevezetesen, hogy az igazán mély basszusokat nem tudta. Ahhoz a nagy test + hosszú menzúra kell. De nekem ez a kompromisszum belefért. Irigyelték is a cimborák akkoriban.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11472) McCann válasza Plazmacucci (#11470) üzenetére


McCann
tag

Csak érdekesség: Les Paul Baritone, hosszú menzúra, hogy pincébe lehessen hangolni :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#11489) nap válasza McCann (#11487) üzenetére


nap
addikt

Nem tartom kizártnak, hogy már eleve humbuckerre van méretezve a húrlábnál lévő pickup helye. Mivel mindkét változatot forgalmazzák, valószínűleg nem tartanak fent csak ezért két gyártósort.
A tecsőn van fent néhány videó az általad linkelt single humbuckerekről, munka közben.

izomhod: A rövid 24,75" (628mm) menzúra a Gibson jellegű gitárokon lelhető fel. A Fendereknek, meg a superstratoknak általában 25,5" (648mm) a menzúra hosszuk. Általában ezt a két standard húrhosszt alkalmazzák a gyártók. Létezik ettől hosszabb menzúra, a bariton gitároknál 26,5"(673mm)-28,5"(724mm) közötti értékeket találtam, ezeket egy kvarttal lejjebb hangolják. Sőt, változó hosszúságú menzúrákat is alkalmaznak, ahol a mélyebb húrok hosszabbak, a vékony húrok rövidebbek. Ilyenkor az érintők nem párhuzamosak, hanem legyezőszerűen helyezkednek el a fogólapon.

Érdekes gitárok, érdekes szöveggel, minimális gitárjátékkal: [link]

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#13369) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Úgy döntöttem az egyik gitáromat B-re hangolom. 13-58-as készletre gondoltam a rövid menzúra miatt. Szerintetek?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13879) Aucor válasza nesa (#13876) üzenetére


Aucor
senior tag

Tudnál linkelni egy rajzot, hogyan is kellene kinéznie az elektronikának belülről? A menzúrahosszt jólgondolom, hogy úgy kellene kiszámolni, hogy felsőnyeregtől első bundig milliméterben, szorozva 17.817-el. Csak mivel szeretnék felsőnyerget cserélni [link], ezért... Csak akkor nem lesz jó a bundozás... Nem jó ez sehogysem....

(#14377) Eastman válasza theiron320 (#14376) üzenetére


Eastman
őstag

Ha jó nagy kezed van, hosszú ujjakkal, vagy kifejezetten bariton gitárt szeretnél venni akkor tuti. --> Scala 27.7 in

http://en.wikipedia.org/wiki/Scale_length_%28string_instruments%29#Electric_guitar
Skála, menzúra hosszok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15207) Eastman válasza BluEyes (#15206) üzenetére


Eastman
őstag

„25"menzúra, mahagóni nyak, paduak fogólap, üreges (tone chambered) dió test, bigsby tremolo, sperzel kulcsok, eredetileg tv jones pickupok, most emg elektronika.”

Aaaz igen! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#16073) Eastman válasza jeefoo (#16070) üzenetére


Eastman
őstag

Gumikarikával erősítheted a csuklód. Csak ne vidd túlzásba, mert ha lemerevedik, átesel a ló túloldalára.

Ha esetleg alapból kicsi a kezed, akkor erölködős lehet az akkordozás egy normál menzúrahosszú és vastag nyakú gitárral. Les Paul és társai (másolatok) jobbak a rövid ujjakhoz. Barrénál a mutatóujjad kicsit fordítsd el a bund fölött. Tehát ne csak tedd rá, hanem balra fordítsd egy hajszálnyit. Úgy nem kell odapréselned, hanem kellően fogod majd mind a hat húrt.


+

Ha úgy érzed, hogy eleve szorítod a nyakat, az hátráltatja az egész tanulást.

A kicsit vastagabb húrkészlet az elején abban segít, hogy nem tudod lenyomni a fáig a húrokat, tehát viszonylag tiszta marad a hang, nem lesz hamis. Lágy húrokat az erölködéstől a fogólapig toltam én is az elején. Az akkord mind a hat hangja fals lett, és úgy valóban nehéz. ...és olyan gitárt kell választani ami kényelmes a kezedben / kezednek. Türelem, tornaterem...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18872) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Nem rég kértem segítséget az ügyben, hogy milyen húrokat kell venni ahhoz, hogy meglegyen az ideális feszülése a húroknak Standard B-ben is. Sokat kutattam az interneten ez ügyben és találtam pár hasznos dolgot:

Egy hasznos kis videó ami segít abban hogy milyen szempontokat kell figyelembe venni a húr választásnál: [link]

Ez egy Calculator amivel ki lehet számolni, hogy az adott feszességet, az adott hangoláshoz milyen vastag D`addario húrral érheted el. A menzúra méretéhez állítható: [link]

(#19293) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Valahol azt olvastam a neten, hogy az Ibanez 27" az valójában csak 26.5", erről van valakinek valami megbízható infója, hogy igaz-e? 8 húros gitárt keresgélek és fontos, hogy legalább 27"' legyen a menzúra.

A válaszokat köszi!

(#19617) brickm válasza Eastman (#19616) üzenetére


brickm
őstag

Tudom, csak mivel a gitárfestéshez is hozzászóltam, meg a moddolásokhoz is hozzá szoktam általában ééés még a menzúrám is hosszú, hát Isteni jelnek vettem és reagáltam rá neked :)
Persze tény, neki kezdőként nincs szüksége rá, de gondoltam megemlítem hogy amúgy egy tuti jó dolog ám a 700as menzúra. Bár most elgondolkodtam egy röviden is, direkt bluesra, hogy könnyű legyen átfogni a kisgyereknek is 4bundot.

[ Szerkesztve ]

(#20202) kriszneuer válasza BluEyes (#20201) üzenetére


kriszneuer
újonc

Ha jól értelmeztem az olvasottakat, akkór a menzúra a hosszát jelöli, tehát abban lehet lényeges, hogy milyen távolságra helyezkednek el a bundok egymástól? Egyébként nem tudom, mi lenne nekem a jó. Azt olvastam, hogy könnyebb ha közelebb vannak a bundok egymáshoz. Ezek a betűvel jelölt nyakprofilok mit jelentenek?

(#20205) Eastman válasza kriszneuer (#20202) üzenetére


Eastman
őstag

Nagyon leegyszerűsítve, ha az átlagnál (de utálom ezt a szót) rövidebbek az ujjaid a rövid menzúra inkább kényelmesebb, ha hosszúak, a hosszabb is jó. De ez tényleg csak elnagyolva, ez mind mind kényelmi kérdés. (Nekem pl. rövidek és a Strattal nem boldogulok.)

Nyakprofilok: [1] [2] Abszolút kényelmi kérdés.

Én a mai eszemmel egy nylonhúros (elektro-)akusztikussal kezdenék, és ha már tudom, hogy pontosan mit akarok egy gitártól*, akkor váltanék elektromosra. Magyarul, mikor már magabiztosan megy az a 4-5 (7) akkord (váltása is), akkor járnám a hangszerboltokat egy kényelmes villanygitárért. Szín, gyártó, stílus mindegy. Az történjen a nyakon ami a zenei elképzelésed*.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20207) Eastman válasza kriszneuer (#20206) üzenetére


Eastman
őstag

HH Telecaster? Hosszú menzúra, két humbi, fix híd, Fender érzés.

Kedvenceid min játszanak? Minden nagy cégnek van belépőmodelleket gyártó leányvállalata.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.