Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#283) d-boy válasza ReJim (#277) üzenetére


d-boy
senior tag

Sok múlik a kábel minőségén, és a konektor földelésének hiánya is búgást okoz.

A gitár elektromos része miatt akkor búg, mikor csak egy pickupot használsz, ez valamilyen szinten természetes, mert ha már 2 egymás melletti pickup szól akkor a mágnesesség kioltja őket, és nem búgnak. Jó itt nem egy 67-es Stratocasterre kell gondolni, az sehogysem búg :)
Azért a Humbucker pickupok nagyon ott vannak a szeren...

If you understand or if you don't, If you believe if you doubt! There is a universal justice, and the eyes of truth are always watching you.

(#1488) ReJim válasza Dominator (#1478) üzenetére


ReJim
őstag

nekem ez csak akkor jön elő, ha sz*r erősőt/kombót használok. vagy mondjuk ha az erősítő egy olyan elosztóba van dugva, ami nincs földelve.
szóval én úgy tudom, hogy ez földelési probléma, és földelt eszközöknél nem jelenik meg...
(a próbateremben a torque kombó csinálja ezt, ha a földeletlen elosztóba van dugva. itthon meg a kicsi home-made tesla csinálja, az sincs földelve...)

de kiderülhet a turpisság: ha rákötöd a gépre, akkor is pattog? :U

(WD40 az kontakt spréé? akkor azt esetleg a csatiba lehet fújni, max ott tud segíteni. de szvsz itt nem az lesz a gond.)

</end.?>

(#1492) St1 válasza Dominator (#1478) üzenetére


St1
csendes tag

Sztem meg földelési probléma! Hasonló problémám van.
Vittem a gityót magammal és a melóhelyen gondoltam kipróálom. Semmi... síri csend.

''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

(#1494) Dominator


Dominator
aktív tag

Látom, ketten is mondják, hogy földelési probléma és valóban... mintha apám mondott volna valami olyasmit, hogy nincs földelve... most kipróbálom egy másik konnektorral.

(#1498) aDM|RaL^ válasza rebel56 (#1490) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

Nálam is a földelés miatt vannak parák, bár nekem a torzítóm ami teljesen halott etéren.

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#1989) Niquis válasza Daneeka (#1988) üzenetére


Niquis
aktív tag

Először ki kell próbálni másik kábellel és erősítővel, ha még mindig zúg, a gitárod földelése rossz. Ekkor vagy vidd vissza hogy nézzék meg, vagy hangszerben és elektronikában jártas ismerőssel forrasztasd meg.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1990) Kobe válasza Daneeka (#1988) üzenetére


Kobe
veterán

földelési gond lehet, vagy ha nagyon kezdő vagy, tényleg nagyon kezdő akkor nem lehet hogy ahogy tartod a gitárt hozzá érsz húrokhoz, vagy a kábelvéget mocorogtatod ?

(#1992) Daneeka


Daneeka
senior tag

Baromi kezdő vagyok (4 napja van :DDD ) de sajnos nem a húrok sem a kábel. Nem mozog a kábel, húr tompítva van ujjal. Illetve a kábel az valami nagyon gagyi, 4m és kb 1500ft volt.
Ha földelés hibás akkor van valami otthoni gányolási lehetőségem, esetleg elektro műszerész megérti a problémát vagy vissza boltba?
(de az az érdekes, hogy a gitár bármely fém alkatrészéhez érek akkor megszűnik a zaj. :F )

(#1999) ReJim válasza Daneeka (#1996) üzenetére


ReJim
őstag

de ha nem akarsz halálos áramütést szenvedni, akkor inkább ne földelj - elöbb próbáld ki az erősítőt egy másik gitárral (ha jól emléxem azt még nem tetted). mondjuk vidd vissza a boltba, és mond meg, hogy valami nem jó...

ugyanis ha egy olyan erősítőd van, ami nem földelt dugóval csatlakozik a 230-hoz, (vagy nincs a földelés használva), te meg a gitárodat leföldeled pl a radiátorhoz, akkor előfordulhat, hogy ''kicsit'' megnyaldos az áram...

(egyébként a cserepesvirágba lévő földet nemhinném, hogy tudnád használni földeléshez. :) )

</end.?>

(#2003) HavocS


HavocS
senior tag

Alapzaj, na igen. Megvettem a zoom g7.1ut multit, meg a jackson ps-4 gitáromat, és zúgott, ha nem fogtam a húrokat. Érdekes, a régi gagyi samickem, meg boss mt2 együtt nem zúgott. na, egy hétre rá le lehettek földelve a lakásban a konnektorok, azóta a jackson sem zúg. Szóval az bizony csúnyán földelési hiányosság lesz.

Más: RG370 felejtős, az edgeIII vicc. Sőt, Ha tényleg használni akarod a floyd tremolot, akkor 200 ezer alatt ne is nagyon keress gitárt. Az olcsó floyd rosszabb, mintha nem is lenne. 80-100k körül vagy kifogsz egy régi használt Jackson-t (én 100-ért vettem az enyémet, jó öreg, de a húrláb elég masszív), vagy veszel egy fix hidas gitárt. Annak legalább hangkitartása lesz.
Én most a wilkinson tremoloval szemezek, satus kulcsokkal finom lehet...

(#2004) Daneeka válasza HavocS (#2003) üzenetére


Daneeka
senior tag

Akkor a kéglim a szar? :D
Majd megpróbálom, hogy nem egy elosztóba hanem egyből a falba dugom, távol minden elektromostól meg mobiltól meg stb. aztán ha úgy is zúg akkor gondolom valami villanyszerelőt hívok, hogy nézze meg a földelést a házban.

(#2118) Printszkrín válasza Bero (#2116) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A sztereo aljzat az EMG-nél kapcsoló-ként működik.
Mivel a PU-nak áram kell, (9V) amikor bedugod a mono jack dugót, rövidre zár
két pólust, ezzel adva rá az áramot a PU elektonikájára.
Így csak akkor van áram alatt, ha használod.

A régi pickupok maradhatnak, de nem lesz valami fényes hangjuk az EMG mellett.
Ráadásul, a húrláb földelést le kell forrasztani ha aktív EMG-t használsz, így a
passzív PU-k zajosak lesznek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2129) Printszkrín válasza Bero (#2128) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Azt kell eldöntened, hogy használod-e a többi pickup-ot, vagy sem.
Ha használod őket, akkor kalkuláld bele, hogy később azokat is cseréled
EMG SA-ra, vagy megbékélsz a zajukkal, mert ha leforrasztod a húrláb földelést,
akkor zajosak lesznek.
Fenn is hagyhatod a húrláb földelést, de ez esetben hamarabb merül az elem, és
ha mikrofonba énekelsz, és hozzáérsz, előfordul, hogy olyan érzésed lesz,
mintha 9v-os elemet nyalogatnál.

Milyen gitárba akarod tenni?

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#3864) Atis707 válasza Daweee (#3860) üzenetére


Atis707
tag

Nem belepofátlankodni akarok, de ráz (érzed hogy bizserget) vagy csak megcsíp? Ha utóbbi akkor statikus elektromosság lehet...velem is megesik télen akusztikussal :D Ha elöző akkor érdemes megnézni a földelést, ja és erősítőt tudtommal nem földelnek aljzatba...

(#3865) Daweee válasza Atis707 (#3864) üzenetére


Daweee
őstag

bizserget, a földelés lesz a gáz, nem néztem meg az aljzatot, hogy lehet ezeket akkor leföldelni? :F

(#5481) Eastman


Eastman
őstag

Földelés OK a dugaljban (falicsatlakozóban) ? Ha nincs földelés akkor zajos az erősítő. Azt még tudd, hogy a Strat ötállású kapcsolóján az 1-es, 3-as és 5-ös állásban zúgnak a single-coil hangszedők. 2-es, 4-esben zajmentes a Strat. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5482) oregcsóka válasza Eastman (#5481) üzenetére


oregcsóka
őstag

Huh de profi vagy, ezt nem tudtam, köszi. (mármint az ötállásu kapcsoló pozicióit)
A földelés rendben van, de védőföld nincs a konnektorban.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5485) Printszkrín válasza oregcsóka (#5482) üzenetére


Printszkrín
senior tag

A földelés rendben van, de védőföld nincs a konnektorban.

Akkor ez a baj.

Ha hozzányúlsz a gitáron bármi fém részhez, főként a húrokhoz, akkor a zajnak nem erősödnie, hanem halkulni kellene.
Ha nincs a konektorban földelés, akkor zúgni fog.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6954) X2N válasza pigatt (#6953) üzenetére


X2N
senior tag

Valószínű hogy rosszul van bekötve a földelés a gitárban, ne dugd be olyan erősítőbe ami földeletlen aljzatra van csatlakoztatva(életveszélyes)!! Vidd el egy szakihoz aki át tudja neked nézni a bekötést. Hangszedőt meg úgy lehet legegyszerűbben megnézni hogy hozzáérintesz valami fémet és ha jó a hangszedő pattanást kell hallanod az erősítőn.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#7179) Inv1sus válasza Eastman (#7168) üzenetére


Inv1sus
addikt

Köszi, most már értem a kapcsoló lényegét. Egyelőre a hídnál hagyom, gyakorláshoz talán ez lesz a legjobb az elején, jobban hallani, hogy megfelelően fogom-e le.

Most letettem a gitárt egyelőre, mert már kezdenek az ujjaim fájni ;] . Később kipróbálom amit mondtál, elég érdekesnek tűnik. A gainnel egész el lehet szórakozni, mintha tudnék akkordokat játszani (Nem! ;] )

A hanganyaggal kapcsolatban köszönöm a biztatást, de várnotok kell egy kicsit a fentebb leírt dolgok miatt + azért, mert elfelejtettem az egyszerű dallamokat is :)) Valami normálisabbat kapjatok már...

A pattogásra tudtok valami tippet adni? :F
Szóval világos lett, hogy valami földelési probléma. Ha a kezem folyamatosan hozzáér a gitár fémes részeihez (húrközeli részeknél), akkor egyrészt nincsen semmi zaj a háttérben (hi-fi füllhallgatóval játszottam most), másrészt nem is pattog, ha utólag hozzáérek. Viszont ha teljesen leveszem a kezem és bárhogy hozzáérek, pattan egy aprót a hang. Tökéletes fejfájást tud kelteni egy idő után.
Erre valami ötlet? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7182) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Régebbi hozzászólásoknál találtam hasonló problémát. Azt írják földelési probléma.

Itt, 1478-as hozzászólástól

Persze lehet más is, amit ti írtok, csak nem tudom, hogyan oldjam meg egyelőre. :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7183) Eastman válasza Inv1sus (#7182) üzenetére


Eastman
őstag

Nem feltétlenül a gitárban van a földelési gond. Lehet a kábel földelési vagy árnyékolási hibája, vagy a konnektor földelési gondja (vagy hiánya). Az olcsó (bocs) kábel is összeszedhet zajokat.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7184) Inv1sus válasza Eastman (#7183) üzenetére


Inv1sus
addikt

Oh, én se a gitárra vagy erősítőre gondoltam. A kábel is cort termék. Inkább a konnektorra gondolok. Harley Bentonnál is ugyanez volt...

Csak jó lenne valahogy olcsón megoldani. Gondolom a konnektor és az erősítő közé kellene valami, földeléstmegoldó kütyü.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7190) Eastman válasza Inv1sus (#7189) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, ennek kell a földelt konnektor. Mást nem tehetsz, körbejárod a lakást a kis erősítővel meg a gitárral és mindegyik falicsatlakozót kipróbálod. Ahol nem pattog a gitár, onnan viszel áramot egy hosszabbítóval az erölködőhöz.

...vagy, ha van villanyszerelő a családban, ismerettségi körben, őt elhívod, hogy szakértse meg a konnektorokat otthon. Ugyanis nem mindegyikben van földelés. Főleg a régi épületekben és lakótelepeken fordul elő, hogy nem mindegyikbe húztak földelővezetéket az építéskor.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7192) Inv1sus válasza Eastman (#7191) üzenetére


Inv1sus
addikt

Egyébként így hogy írtad hogy fényképezzem le, nekem is a szemembe tűnt, hogy ez a konnektor nem földelt. 24 évesen rájöttem, mi lehet egy dugónak a földelése, nem gáz.... :))

Találtam egy elvileg földelt konnektort a szoba másik felében. A barátnőm abba dugdossa a kis laptopját >_>. Majd délután kipróbálom. Hát nagyon kíváncsi leszek...

Ha más nem elvileg a fürdőszobában földelt konnektoroknak kell lenni, akkor onnan elhúzom az áramot.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7200) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nos.

Bekötöttem az erősítőt a másik foglalatba és kisebb lett a zúgás kb 50%-kal (tehát tényleg nem volt leföldelve), de nem szűnt meg teljesen a probléma. Ez arra lett elég, hogy halk hangerővel gyakorolni tudjak, viszont ha egy kicsit szeretném élvezni a hangját a gitárnak, akkor már hallani kezdem a ropogást. A zúgás az még elmegy, de a ropogás az idegesítő egy ilyen éles fülűnek, mint nekem . :O

Ennél jobb földelt konnektor nincs a lakásban, fürdőszobában is ugyanolyan.

Gondolkozom, hogy egy kábelt rákötök, a másik végét meg ledobom az épület elé, ahol egy csőre rákötve beleszúrom a földbe. :(((
Esetleg gondolkozok egy di-boxon, de nincs kedvem még 10k-t kiadni érte. Az se biztos hogy megoldaná.
Viszont hallottam egy harmadik lehetőségről is, miszerint a gitárt szétszerelve és a földelési kábel átszerelésével megoldható a zaj probléma. Csak aztán nehogy agyonvágjon a gitár...

Ja és kipróbáltam ezt a gitár hangerővel való játékot nagyobb gainnel. Pöpec, így kicsit több a lehetőség a megfelelő hangzás kiválasztására. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7201) Eastman válasza Inv1sus (#7200) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem ne szerelgesd szét, vidd el egy hangszerészhez és meséld el neki a sztorit!

Fürdőszobai konnektorban kipróbáltad? Ott biztosan frankó a földelés, a szobában lehet, hogy nem 100. Attól mert földelt dugalj van a falba szerelve, még nem biztos, hogy be is van kötve a ződsárga...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7203) Eastman válasza Eastman (#7202) üzenetére


Eastman
őstag

Itt balra kis zacskóban látható egyszem rugót a helyére téve lehet még keményíteni a tremolón. Mivel ez nincs bent, nem kell aggódnod, hogy ne bírnák a gitárod alkatrészei a húrok leengedését a tremolóval. Told bátran a nyak felé, ahyogyan a linkelt videón!

Itt a dologság szabadalma, szerkezeti felépítése és elve.

Itt bent van az összes rugó, a tőke (szürke) felfektetve a testre. Ezt nehezebben lehet leengedni (kart a test felé tolni). A két facsavar feje közt látod odaforrasztva a földelést. A szürke tőke lyukaiban látod a húrok gombos végét, ahogy a fémbe kapaszkodnak

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7217) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Nem a zúgás volt a fő problémám, hanem pattogás. Földeletlen konnektorba dugva akár dobolni is lehetne vele...
Az erősítőnek alapból van egy zaja, a gitáromnak szinte minimális. Szerintem xar, ósdi itt a földelés.
De szerintem megfogom oldani azzal, hogy egy zsinórral rákötöm a kezemre vagy a lábszáramra gitár valamelyik fémes részét.

A húrral kapcsolatban tanács? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#7368) Eastman válasza Szten Márs (#7357) üzenetére


Eastman
őstag

+1 :R

(#7353) Inv1sus

Latiatuc feleym zumtuchel...? Ezér mondja Nektek feleim az öreg Eastman, hogy a gitárboltban ki-kell-próbálni-5-6-10 hangszert, nem a netről rendelgetni! ...és akkor nem nyúltok mellé.

No, most megint két dolog előkerült (a harmadik, akusztikus sztori mellett); a hangrögzítés és a földelés a szobában. Ha fémhúros akusztikust veszel, nem 100, hogy rögzíteni tudod a hangját a PC-vel, csak, ha elektroakusztikust veszel, figyelj! ;) Ha meg rögzítenél, már ott a kezedben a villanygitár. :D A másik, hogy miért is nem vezeted egy hosszabbítóval a földelt konnektorból az erősítőhöz a 220-at? Miért is nem veszel egy profibb árnyékolt gitárkábelt? Nem bántalak, csak úgy látom, hogy pontosan Te sem tudod, hogy mit akarsz...

NeoPampalini

...ha nem haragszol, iktatom a #7365 hsz-t ide.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7644) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Az normális, hogy a torzított lead csatornán van alapzaj, ha nem szólnak a húrok? (tompítva őket, nem tompítva is van kis zizi)
Ha feltekerem a felénél nagyobbra az erősítőt, és nem fogok le semmit, akkor elkezd visítani az egész egyre erősebben, gerjedni kezd, ha ez megfelelő. Na ez normális? Lehet, hogy a gitárom pickupjai vannak túl közel a húrokhoz? Gyári beállításon vannak a pickupok.
Roland cube 20-xl az erősítő, gitár meg epiphone lp 100.

Földeléssel tuti nincs gond, mert az erősítő és a konnektor is földelt, néztem.

Más: A nagyoknak hogyhogy nem sípol az erősítő? Hogyan érik el, hogy ilyen cseszett nagy hangerő mellett (Pl egy nagyobb, fesztiválos koncerten) nem hallatszik semmi zaj, ha "üresben" van a gitár, nem játszanak rajta, csak lóg a nyakukban?

(#7649) Plazmacucci válasza Bencsizy (#7647) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A kjúbban van beépített zajzár, ki sem lehet kapcsolni, és ezek amúgy sem olyan zajos cuccok, mivel modelleznek és nem túlvezérléssel torzítanak. A zajnak több oka is lehet.
-elsőnek pl a földhurok, vagy földelés hiánya.
-másodiknak a gitárhoz szoktak adni ilyen vékony fos kábelt ami nem jól árnyékolt.
-harmadiknak ami a leg valószínűbb is, hogy a gyári epiken a hangszedő nagy eséllyel mikrofóniás. ezt leellenőrizheted úgy hogy belebeszélsz a pickupba és ha hallod az erősítőből nagy hangerőnél, akkor bizony rossz az a hangszedő. meg lehet csináltatni szakemberrel, de nem érdemes, mert amúgy sem egy nagy cucc ami benne van.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7992) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Ma volt egy-két órám pihenni és gondoltam a fejemben lévő gitár intróból csinálok valami kis aprócska gyorsdemót.
Tudom, hogy nem a legüberebb szám, főleg a mellépengetéssel, de hallható benne végre az én kis cort-x1-em ;]
Egész jó lett az eredmény, ha azt nézzük, hogy erősítő és értelmes földelés nélkül vettem fel.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#12185) McCann válasza blackmacs (#12183) üzenetére


McCann
tag

Mindenki másra esküszik, nekem az Elixir is bejött, meg az Ernie Ball is :)

98bja: földelésgond lehet, esetleg a single coil hangja :F

[ Szerkesztve ]

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#12191) 98bja válasza McCann (#12185) üzenetére


98bja
senior tag

humbucker-em van:) ezt a földelést kifejtenéd bővebben?

(#12193) Eastman válasza 98bja (#12191) üzenetére


Eastman
őstag

Írd be itt balra fönt a keresőbe, hogy földelés... ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12216) blackmacs válasza 98bja (#12200) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nesa-nak igaza van!Arról kellene meggyőződni hogy tényleg földelt e a konnektor.Azt csak úgy tudod ha leveszed és elvileg 3 szál vezeték kell hogy legyen bekötve,a földelés hivatalosan zöld-sárga színű ha szakszerüen lett bekötve.Előfordul hogy utólag amilyen színű éppen van azt teszik földelésnek.Még egy lehetőség hogy otthol végigpróbálod az összes földelt konnektorban,ha mégis zúg és be van kötve ténylegesen a földelés,akkor az erőlködőd a ludas.Komoly baj nem lehet,lehet csak elfáradt egy kondi vagy ilyesmi,előfordul hogy egy két alkatrész még ha minőségi is hamar megadja magát.Ha viszont az erőlködő a hibás azt szakemberrel javíttasd!
Esetleg garis még a cucc?

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12220) blackmacs válasza Eastman (#12219) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Nem azt írtam neki hogy kezdjen el villanyt szerelni,valószínűleg van annyi esze hogy csak úgy nem fogdossa a vezetékeket :Y
Annyit kinéztem belőle hogy kiveszi a konnektort a dobozából és máris látni ven e földelés bekötve,aztán fogja és visszateszi,visszacsavarozza a helyére!
Nem hiszem hogy akkora nagy dolog lenne,persze ha valaki műszaki analfabéta akkor kérjen segítséget!
De amint nesa is írta az a földelt konnektor nem biztos hogy földelt!!!!! ;]

BlueEyes:ez nekem sem volt egyértelmű hogy most mikortól is zúg?

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12229) Mathiask válasza Eastman (#12228) üzenetére


Mathiask
senior tag

Vagy a fürdőszobában is rossz a földelés.

[ Szerkesztve ]

(#12232) Eastman válasza blackmacs (#12231) üzenetére


Eastman
őstag

Vagy a fürdőszobában is rossz a földelés. ...ezt erősítettem meg, csak annyi.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#13730) Plazmacucci válasza hzoltan88 (#13729) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ha a földeléssel van a probléma, akkor mondjuk úgy zajosodna, hogy amikor nem érsz hozzá sistereg. Amint megfogsz egy fém alkatrészt a gitáron, leföldeled, és megszűnik a zúgás. Gagyi kábelektől lehet, gagyi single coil szedőktől, vagy szakadt elektronika földeléstől. Nos mivel digit cuccokon játszol, a beépített zajzár (a rolandban biztosan van) elnyomja a zajt ha nincs hang és csak akkor hallod ki amikor játszol. De ugye csak torzítva feltűnő, de akkor szól a gitár is és nehéz észrevenni.
Kábelt érdemes csekkolni, vagy másik gitáron ugyanazzal a cuccal. Vagy fordítva. Próbálgatni kell, és ki lehet szűrni, hogy melyik cucc zajozik. Mást nem tudok elképzelni.
Hangmintát tudsz feltenni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17326) McCann válasza atidzsiforc (#17325) üzenetére


McCann
tag

Igen, én földelésre gyanakodnék a helyedben.
Részvétem, kurva bosszantó lehet... :(

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#18469) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

A napokban furcsa problémába ütköztem. Van egy Yamaha RBX375 aktív elektronikás basszusgitárom és elkezdett kontakthibás lenni a jack aljzata, ezt lehet javítani vagy cserélni kell úgy ahogy van? A másik, dolog, hogy elkezdett zajolni, főleg ha a High EQ-t boost tartományba viszem, nem nagyon pattog hanem inkább zúg. A másik gitárom egy BC. Rich NJ Warlock egyáltalán nem zúg, ugyanazzal a kábellel és erősítővel vagy számítógépes programmal sem. Levettem a Yamaha elektronika fedő lapját és az árnyékoló festés is épnek tűnik, tehát nem értem a hiba okát :F Amint hozzáérek a belső falhoz kézzel vagy a fém potikhoz, gitárkábel széléhez, megszűnik a zaj.

Mi lehet a probléma? (a konnektorok rossz földelését, rossz gitár kábelt már kizártam, mert akkor a másik aktív elektronikás gitár is zajolna)

(#18588) stalix válasza nesa (#18587) üzenetére


stalix
csendes tag

Társasház, földelés elvileg van csak hát a villanyszerelő nem volt éppen egy értelmes alak... eltudom képzelni róla, hogy nem bírta megcsinálni normálisan. Egy usb-s gitár interface esetleg megoldaná a dolgot?

(#18928) impalaman válasza brickm (#18924) üzenetére


impalaman
aktív tag

"Régen minden jobb volt", közhely, de van benne igazság. A választ pedig köszönöm, hogyha nem nagyon lehet vele mit csinálni, akkor jó ez így, játék közben úgyse hallani alacsony/közepes hangerőn.

sza.sa: Itt is elég régiek a vezetékek és a földelés se biztos, hogy mindenhol tökéletes. Kösz a tippet, majd megnézem másik konnektorokkal is a lakásban. :)

(#19663) NeoPampalini válasza Zsombo® (#19660) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Ezek az egy-tápból-mindent megoldások szerintem magukban hordozzák ezt a jelenséget, máshol mások is írtak ilyesmiről. Egy földelés, egy táp megy végig, ezzel nem sokat fogsz tudni kezdeni szerintem, valamelyik pedálod "allergiás" erre, ez van. Ha nem akarsz több tápegységet, akkor megéri befektetni egy több csatornás tápra, ami izolált kimenetekkel megy (bár nem olcsó, azt tudom :) ).

(#19739) Enton válasza gyika_ (#19738) üzenetére


Enton
addikt

Földelés hiányzik a dobozból valószínűleg.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#19742) gyika_ válasza brickm (#19741) üzenetére


gyika_
újonc

Köszönöm a válaszokat.
Már csak azt nem értem, hogyan lehet, hogy beszerelnek a gitárba gyárilag egy ilyen kütyüt, de nem oldják meg a földelését?
Szakit is tudtok ajánlani?

(#21571) kemotox válasza alvarezlopez (#21570) üzenetére


kemotox
addikt

Az a lényeg, hogy sok vezetéke legyen a pukiknak, méghozzá négy, ami valójában öt. Négy vezeték a két tekercs két-két végpontja, illetve egy földelés.

(#21572) brickm válasza kemotox (#21571) üzenetére


brickm
őstag

Ez így nem teljesen igaz. És földelés sincs a hangszedőkben. Amire te gondolsz az árnyékolás. Viszont a hiánya egyáltalán nem zárja ki a felezhetőséget.
Az sem zárja ki, ha nem 4, hanem csak 3 eres kábellel van kivezetve.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.