Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10427) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Éééés igen, hosszas hangszerboltba-járogatások, millió gitár kipróbálása után végre kezemben tarthatom az új szerzeményem. :D

Tisztafa fenyő tetővel, bubinga háttal és oldallal, igencsak komoly mechanikával és fa bindinggal a test mentén. Elképesztő módon dől belőle a hang... A 60-80 ezres kategóriában nézelődtem, végignéztem a mezzofortét, eldorádót, tajtit, stageshopot, segoviát, és a budai gitárboltot - ez utóbbiból került ki a győztes. Mindenesetre nem kevés klasszikus gitárt próbáltam ki ez idő alatt, lehet majd írok róla egy blogout bejegyzést... most mindenesetre élvezem a kemény három nap szabimat, és megyek gitározni :DDD

(#10684) nesa válasza Szten Márs (#10682) üzenetére


nesa
veterán

Mig nemnyitottam meg azt hittem a te gitarod hangjat fogom hallani, de azert jovolt a linked.

(#10683) Eastman

Tervbe van egy igazi 6 huros is amit a gibsonal ellentetbe megtudok csinalni 2db fabol is, gibsonnak 8-9db bol jon ossze, sot a festett modellek neha megtobb db-bol vannak.
De rendkivul problemas a faanyag beszerzese bubingabol akarom de abbol nincs megfelelo meret baranyaba 3x os meretre meg nincs penzem, 1db pallo 30-40k.

[ Szerkesztve ]

(#11172) nesa válasza Nunder (#11167) üzenetére


nesa
veterán

Az hogy mahagoni nemjelent semmit mivel nincs ket egyforma fa, raadasul a mahagoni eleg tag fogalamom, magyarorszagon megtagabb, az olcso gitarok azert kapnak altlaban telibe festest mert olyan ocsmagy a fa alatta es 26 reszbol van ragasztva, PL festet sun brust igen ocsmany a fa hangzasa is teljesen mas egy 3 osztalyu reszen mint egy elsoosztalyu anyagnal siman megkockaztatom hogy egy hitvany mahagoninal van jobb hangzasu fenyofa is (csak ez baromi ritka) egy kezemen megtudom szamolni hanyszor volt olyan fenyo a kezembe aminek jo hangja volt.

En nemsokara szetfogom szedni darabokra a Les Pault es masoloval leszedem a sablont de eddig meg senkit nemtalaltam aki hajlando lenne velem faanyagot felezni, peddig annyira fasza bubingat talaltam de 1 pallo 40k korul van:(

(#11173) Szten Márs válasza blackmacs (#11166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye tudod, hogy a Cort Z-42-nek semmi köze az LP-hez, semmilyen téren? Csavarozott nyak, juharfából, testen átmenő húrozás, jóval vékonyabb, kisebb tömegű test, mindenféle lekerekítésekkel... ez csak egy sima single-cutaway gitár, amit, jobb híján az LP kategóriába sorolt be a Mezzoforte, de köszönőviszonyban sincs vele. Ha LP-hangot keresel, nem ez a te gitárod.

nesa:
Bugingát? :F Elektromos gitárnál szerintem életemben nem láttam bubingát... akusztikusnál előfordul, az én klasszikusom is bubinga oldalú meg hátú, de elektromosban... vagy csak le vagyok maradva? :)

[ Szerkesztve ]

(#11176) nesa válasza Szten Márs (#11173) üzenetére


nesa
veterán

Hangszerkeszito mesterek szoktak csinalni belole, jobb hangu mint a mahagoni (bar ez izles kerdese kinek mi a jobb)

Itt is egy lakkozott bubinga.

Ebbol is tobb fele van, amit en neztem azon a rostok egyenessen futnak majdnem mint a mahagoni.

[ Szerkesztve ]

(#11194) Eastman válasza nesa (#11172) üzenetére


Eastman
őstag

Hát, ha most lenne felesleges 40k-m, tuti, hogy a kezedbe adnám és cserébe egy hardtail Strat testet kérnék bubingából.

...ááááá, mit találtam: lásd #1 :O Ráadásul egy darabból! :O

Ez a topic is csavargatja a szívem: Hardtail Strat Club :O Ejjj, gyorsan-gyorsan meg kell gazdagodnom!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11686) nesa válasza Eastman (#11682) üzenetére


nesa
veterán

Az egeszre gondolok, engem az UTILE fara emlekeztet a topp resze meg most hirtelen megnem mondom mire, a sunbrust azert fordul at a szeleken festesbe hogy ne lasd a furner ragasztast de ezzel az osszerakassal sincs szerintem semmi gond de celszerunek tunt a gyariaknak a takargatas.

(#11684) blackmacs

Igen en is megtudnam csinalni, vagy akar te is ha rendelkezel minimalis tapasztalattal a famegmunkalas teruleten + megfelelo szerszamokkal.

Egy gitarra valo Bubinga tobb mint 20k + hardver is minimum ennyibe indul + csillio ora munka es nembiztos hogy tokeletes lesz, ez nemaz az arkategoria amit celszeru otthon hamisitani.

[ Szerkesztve ]

(#17047) nesa válasza izomhod (#17046) üzenetére


nesa
veterán

Hangszintartomanya KB megegyezik a bubinga,wenge, amerikai dioval, nem rossz hangu fa de rendkivul serulekeny puha, ehezkepest meg nemtul konnyu ilyen sulyba lenyegessen kemenyebb fak is vannak.

Az a nyarfa amirol ilyen pihek szalnak tavasszal kora nyaron,vagaskor szinte folyik belole a viz es istalo tragya a szaga van par hetig.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.