Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33) Goose-T válasza Skót (#31) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a baj az ilyen gány cuccokkal, hogy ha esetleg bandában szeretnél játszani vele, akkor semmit sem ér, nem bírja a terhelést, torzít, béna a hangszíne. Ezért gyártanak speckó gitárerősítőket és hangszórókat. Ha házilag akarsz készíteni hangfalat, akkor nagyon tudom ajánlani a Celestion G12-H hangszórókat, a legvacakabb erősítőkkel és torzítókkal is igazi király zúzós hangzást lehet belőle kihozni. Sajna 20K körül van egy ilyen hangszóró, ami nem a legolcsóbb, de tényleg nagyon jól szól. A Marshall JCM-900 ládájában is ilyenek vannak. Nekem is van egy ilyen hangszóróval szerelt ládám, sajnos kölcsönadtam és szétb@szták. :((( Soha ne adj kölcsön ilyen cuccokat hosszú távra.
Amúgy nekem is van egy gityóm, egy fekete Les Paul utánzat, Hondo a márkája. A pickupok vadállatok benne: Seymour-Duncan alul, DiMarzio felül. Most vittem el Zalaegerszegre a gityóm, nyáron jó lenne összehozni ott egy bandát. Két hét múlva ott lesz az erősítőcuccom is, megjavítják addigra (ugyanis az erősítőmet is szétb@szták, de mondtam nekik, hogy ha nem lesz kész időre, elviszek egy Fender vagy egy Peavey csöves kombót a próbatermükből ;] ).

Apropó, nem akar valaki Zalaegerszegen v. a környéken zenélni? Kellene basszgitáros, énekes, dobos, esetleg másodgitáros. A stílus: doom/stoner metal zúzós formában, irányvonalak: Black Sabbath, Down, Corrosion of Conformity, Trouble, Pantera, Mood, ilyesmi. Akit érdekel, írjon a mailcímemre, vagy ide! Kezdők kíméljenek, én 8 éve gitározom! Hasonló tapasztalatú zenészek kellenének, de legalább 3-4 év tapasztalattal rendelkezők!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#639) M@trixfan válasza Tütüm (#613) üzenetére


M@trixfan
addikt

Az aktív EMG-kel vigyázni kell. Rammstein is ilyet használ ha jól tudom. Baromira bejön az a steril torzított hang amit produkálnak. Viszont más hangzásra nem olyan jó a zenészek szerint. Ha ''allround'' megoldás kell akkor inkább Dimarzio vagy Seymour. Az Ibanez Dimarzio-t rak a felsőbb szériákba. Az örök vita a Dimarzio vs. Seymour Duncan :)

Apropó, lehet lesz egy eladó Seymour Duncan Invader pickup tökletesen új , kiválló állapotban. Pantera gitárosa használt ilyet. Eladósorba kerülhet még egy Ibanez RG270R gitár is jó áron. Vizsgáim miatt egy-két hétig fullra elfoglalt vagyok, aztán meglátom.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#927) Kobe válasza ronaldo (#912) üzenetére


Kobe
veterán

én nemrég vettem egy SX Scorpion akkusztikus gittyót, fekete-gyöngyházberakással, megfelelő hangolással - Seiko digitális hangoló :D eszméletlen szép hangja lett, és anno fizettem érte kereken 30 at, eredetileg Ibanez t akartam 35 ér csak elvitték :(( nem bántam meg ....de mivel nemrég óta nyűvöm én is, még megtartom egy darabig, utána váltok villanygitárra me kezd megtetszeni...cska ugy eköltségesebb...



közben megtaláltam végső kiszemeltem :) Ibanez RG321MH lesz belőle mattfekete színben, remélem suli végére összejön rá a zsém :) [link] full ugyanazt tudja mint haver 110 ezres cucca, csak nincs benne tremolo , de az nem létfeltétel :) az ember rászán egy 25 öt és belerak egy DiMarzio pick-upot, olyan szép hangja lesz mint a szél Ibanez rulZ mellé valahonnan szerválni kéne egy peavey Bandit ot hozzá pl és má jovilág van

apropo : tajti-music.hu ami épp üzemen kivul van sajna, de hangszer.lap.hu is megteszi...és kiválasztnai nem feltétlenul neked kell, legtöbb boltos azért hajlando infót adni

[Szerkesztve]

(#954) Kobe válasza Printszkrín (#940) üzenetére


Kobe
veterán

én 300 euros összeuropai átlagáras RG321MH t néztem ki magamnak a musik-produktive.de n, vagyis átlagban 75, Mo n kb 85, +25 bele egy DiMarzio pickupvagyis sztem 100-110 ből meguszom majd....floyd tremolo meg nics benne me fix hidas, de van benne vintage tremolo, de sztem ezt kezdő-középhaladó szinten még midig kurva kevesen használják, az a mozgó híd meg nem éri meg nekem első gitárra azt a +30 at...haveréba is van, ő komolyabban gitározik mégsem használja semmire...viszont nekem azért szimpi mert felszereltségében ugyanazt tudja mint az eggyel drágábbi árkategoriáju modellek

(#1691) Kobe válasza M@trixfan (#1689) üzenetére


Kobe
veterán

perpillanat kettő darab ibanez powersound, az egyik felezhető, a nyaki nem, bár így érdekes, stratos hangot is képes adni magából...valószínűleg karácsony körül kerül bele 2 dimarzio vagy seymour duncan

(#1860) Panzermeyer válasza ReJim (#1859) üzenetére


Panzermeyer
tag

http://www.vintage52.hu/munkadij.php

Bundozás (fogólap gyalulása, csiszolása, konzerválása, bundozása, teljes beállítás)
Lakkozatlan fogólap esetén 28,000 Ft
Lakkozott fogólap estetén 36,000 Ft
A bundozás tartalmazza a bund árát. (DiMarzio, Dunlop) 15 féle méret

Fogólap nagyobb pótlásaiért felárat számolunk fel.
Fogólap-pálca: 60-80,000 Ft

azt hiszem ezek nem túl kecsegtető árak..............

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#2071) lakisoft


lakisoft
veterán

a választás oka ... a pickupok és a tremoló ... (a pickupok mennyisége a minőségükben nem vagyok otthon ... ezek ibanez házi gyártmányú pickupok ... DiMarzio® pickupokkal meg már elég húzós ...)
[link]

Azt nem mondtam hogy egyenlőre csak ibanezben gondolkodom ...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2166) Bero válasza lakisoft (#2165) üzenetére


Bero
aktív tag

Hát, én kapásból így csak hármat tudok megemlíteni, amik tényleg nagy nevek.

Ottvan ugye a drága EMG, főleg metálhoz, zúzósabb hangokhoz. Ismertek az aktív hangszedőik. Használja többek közt a Slipknot, Zakk Wylde, Metallica, Slayer.
[link]

Akkor van a DiMarzio. Nem sokat tudok róla, Olyan gitárosok használják, mint Yngwie Malmsteen, Steve Vai. Petrucci.
[link]

És ottvan még a Seymour Ducan, olyan nevekkel mint Slash, George Lynch, Helloween stb.
[link]

Nagyjából így ezek ugrottak be

(#2168) lakisoft válasza Bero (#2166) üzenetére


lakisoft
veterán

A Dimarzio-ról tudna valaki - van bennük valamilyen egyedi sajátság ... ?

Olyan neve használják akik játéka nagyon közel áll a fülemhez ... pl. Satriani, Vai, Malmsteen, Herman Li (Lee) kinek hogy tetszik ...

Gondolom hogy a legtöbb pickup gyártó lefedi az egész piacot termékeivel ... és olyan nagy eltérések nem nagyon vannak ... ha valaki másképpen látja ... várom a véleményét


üdv, lakisoft

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2936) magno válasza Senki9876 (#2934) üzenetére


magno
csendes tag

:D gitáron. Most egy Epiphone les paul studio-n azt használom koncerten is. Drop C hangolásban. Meg a másik 3 gitáron otthon mindegyik más más hangolásban. A gyári hangszedőket cseréltem a hidnál egy dimarzio Dp207-es van. Nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194. Eredetileg Gibson 498T-t raktam bele de az nekem túl rock-os volt, úgyhogy elpasszoltam. Aztán egyik régebbi ((#2803)) hozzászólásomban dobtam egy képet is a gitárokról. Erőlködő egy Peavey Valveking Vk100-as fej + hozzátartozó láda annyi módosítással hogy Celestion Vintage 30-as hangszórókat raktam bele. És a gitárhoz hevederzár mindíg :D.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2943) magno válasza Senki9876 (#2942) üzenetére


magno
csendes tag

Ez egy prestige szériás ibanez. Jóféle elvileg japán gyártmány. Dimarzio hangszedőkkel a hídnál super 3-as van benne, pont jó klasszikus heavy metálhoz. Gotoh hangolókulcsok nagyon precízek. Vékony wizzard nyak (nekem már túl vékony volt) a gyors játékhoz szólókhoz, ráadásul 24 bundos. Ez az ibanezek között egy kb közép-felső kategória. 130-ért megéri ha jár mellé a keménytok. Ha ilyen típusú-hangzású gitár kell akkor jó vétel. De annyit nem ér hogy koplalj :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#3097) Ragnar_ válasza cucka (#3095) üzenetére


Ragnar_
addikt

Az LP-vel kapcsolatban, utánaolvastam , és elvileg tömör testűnek számít , de azt én is olvastam , hogy elég nehéz. A pickupcserénél persze én sem egy 50e FTos pickupot értettem , de kb. 20-25 e Ft-ért is lehet a gyárinál jobb pickupokat kapni. Pl. Seymour Duncan , Dimarzio, EMG , azt lenne jó tudni , hogy egyáltalán lényeges - e a különbség a gyári és mondjuk egy Seymour Duncan pickup között egy PCs modellező szoftvert használva. Lehet , hogy csak erősítőn érezhető igazán a különbség.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3099) M@trixfan válasza Ragnar_ (#3097) üzenetére


M@trixfan
addikt

Érezhető a különbség, jobban szólnak a modellezők is. Ezeket próbáltam: Guitar Rig 3, Amplitube 2, Waves GTR Solo, Revalver III. Főleg a felhasználói patch-eknél lehet nagyon érezni, hogy ha gyengébb pick up akkor az effektekkel próbálják megadni a hangkaraktert és a hangkitartást. Előző gitáromat leváltva Ibanez INF1-esről váltottam Dimarzio Fred és Joe párosításra. Lehet felezni őket és olyan Stratocaster hang jön belőlük mintha két gitárom lenne.

Apropó most 1 évre ingyenens a Waves GTR solo plugin! Nekem a Revalver mellett ez tűnik a legérzékenyebbnek a dinamikára. Érdemes megnézni. Amúgy a GR3-nak m eg negyon tetszik a Marshall modellje.

Modellezőkhöz erősen ajánlott regisztrálni a guitarampmodeling oldalra is. Többek közt baromi jó AC/DC patch-et találtam.

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#3101) Ragnar_ válasza M@trixfan (#3099) üzenetére


Ragnar_
addikt

Köszi.Én Line6 toneportot használok. Eddig a Revalvert, a Guitar rig 2 -t próbáltam még. Ha jól tudom az én gitáromban INF4 van gyárilag. A használók Dimarziora cserélik általában. Mondjuk azon is gondolkodtam , hogy aktív pickupra cserélem. Aktív pickupokkal kapcsolatban esetleg vmi. hasonló tapasztalat ? Ezt a GTR solo plugint lehet , hogy kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3105) Ragnar_ válasza M@trixfan (#3104) üzenetére


Ragnar_
addikt

Mivel nem erősítőt használok , hanem modellező programot nem tudom , hogy az aktív pickup sterilebb soundja egyáltalán észrevehető lenne - e. Amelyik gitárhangzás tetszik, azokban a zenékben Seymour Duncan blackouts - ez aktív - , vagy a SD invader, SD SH6 , Dimarzio Evo , Dimarzio custom passzív humbucker pickupok - at használnak. Mondjuk eddigi különböző fórumok szerint , majdnem mindegy, hogy melyik pickupra cserélném a gyárit , mindenképp jobban szólna a gitár valamennyivel. Köszi a választ.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3144) kaoszpapja válasza cucka (#3142) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

valóban természetesebben szólnak a passzívak, de nem, nem az kell :N . nekem a nagy jelszint, és durvulás kell :K ;] főleg keményebb dolgokat jáccok pl.: mindenféle metalcore, children of bodom + egyéb ilyen zúzósabb témák. a nyaki pu-t azért nem cserélem, mert ha ez meglesz az EMG, akkor berakom a mostani single-coil DiMarzio hangszedőmet előre és az jó is lesz tiszta dolgokra.

nem tudom, nekem teccik az amit a koncerteken nyom a metallica. szerintem minden valamire való együttes jól koncertezik, elég megnézni a children of bodom chaos ridden years koncertjét ;) jobban eljátszák a számaikat élőben, mint stúdióban :)

jah és telecaster-be lesz a hangszedő, ami hónap végére nem fog telének kinézni ;] , ugyanis már itt figyel a polcon a licenszelt floyd rose, meg remélhetőleg nemsoká az új pick up is :). aztán festés még a nyáron és majd ki tudja még mikor egy ibanez nyak és lesz egy jó kis gitárom :DD

[ Szerkesztve ]

(#3148) kaoszpapja válasza cucka (#3147) üzenetére


kaoszpapja
aktív tag

persze, lehet zúzást csinálni passzívval is, de oda fa is kell, nekem meg nemigazán jó minőségű.

az a helyzet hogy nincs pénzem egybegitárt venni, de szerintem még anyagilag is jobban járok, mivel a hidat 12k-ért vettem ami a boltban 2Xk és csak egy hónapot volt használva, amíg a csávó políroztatta az eredeti floyd rose-át, a töbszászezres kramer-jébe. ilyeneket asszem a 100k feletti vorson gitárokba raknak. EMG 81-es pu-t meg legolcsóbban cort-ban 150k -ért láttam. szóval híd 12.000, pu 24.000, a mostani Dimarzio pu 8.000, a gitár volt kb 20.000. ez összesen 64.000, szereléssel együtt kb 74.000 és megkapom azt a floyd rose-t ami egy 100k-es vorsonban van, meg egy olyan pu-t amit Kirk Hammet is használ. 74k-ért szerintem nem kapok ilyet :N, faanyagban biztosan lenne sokkal jobb, de aktív pu-nál nem olyan lényeges mint passzívnál. jah és amikor pénzhez jutok mindíg tudok egy kicsit fejleszteni rajta és nem az van hogy hónapokig nincs gitárom, mert azt nem bírnám ki. meg ezt a gitárt nem fogom eladni :N ez megmarad örökre :)

(#3466) magno


magno
csendes tag

üdv.

Legújabb szerzeményem :) [link]
Dimarzio D activator X -et forrasztottam belé :) vadállattul szól. Hevederzárat már rá applikáltam persze. Egy két dolgot érdemes kicserélni rajta. Gyakorlatilag a hangolókulcsokon kívül mindent :D . Gotoh GE101Z-G cink tailpiece lesz rajta, Gotoh GE103B-T bridge, pickup keret tató csavarok feketére a pickup magasság állító csavarok feketére ( a dimarzio csak króm színűt ad a pickup-höz). A pickup kapcsoló kupak vajszínűre. A nut-ot meg tusq-ra. Már megrendeltem várom a cuccot. A nut-ot kicsit kellett reszelgetni de gyárilag van elrontva az E1 H2 húrnál nagyon be van reszelve de azért még használható ettől függetlenül, csak hát érdemes akkor azt is kicserélni egy normálisra. Örömteli hogy a nyakát és a bundozást nem rontották el. Az perfect lett azért hoztam el. Ja még a neck pickupot is cserélem majd egy sima D activator -ra kevés mélyet szed sok magasat pont ideális lesz az X-es szériához. Az X-es kimenőjelével már vigyázni kell. A peavey vk100-as fejemen próbáltam a peavey ládán amibe eminence governor hangszórókat vettem az annyira érzékeny már hogy a fejen a csökkentett bemenetre kell már dugni a gitárt. A 1960-as marshall -on érdekes módon nem de a gt75-ös celestionok sokkalta érzéketlenebbek is mint az eminence-k. Asszem többet nem fogok szórakozni kínai gitárokkal a következő gitárom már gibson les paul lesz. Volt már nálam kölcsönbe egy 1960 classic gold top később meg egy szintén 1960-as classic honey burst. Ezekkel semmit nem kell mókolni csak játszani rajtuk. Max hangszedő csere azt csókolom.

forever hardcore

(#3695) cucka válasza Itome (#3694) üzenetére


cucka
addikt

Van pár nagyobb név hangszedőknél (SD, Dimarzio, Gibson, stb.), ellátogatsz az oldalukra és megnézed, miket árulnak, meghallgatod a demókat, stb.
Punkzenénél azért nincsenek olyan hűde bonyolult megfejtések a zenét meg a hangzást tekintve, szóval nem kell ezen túl sokat pörögni. :)

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#5031) Eastman válasza Printszkrín (#5030) üzenetére


Eastman
őstag

Köszi a választ!

Kb 20-30 éves DiMarzio humbiról van szó. A neck gyönyörűen műkszik, szép hangja van. A bridge adta fel, nagyon-nagyon halk lett. Szinte nem is ad le jelet. Külső sérülés nem érte. A kapcsoló jó, a humbi nem ad le jelet.

Nem költenék rá sokat, újat most nem szívesen vennék. Ha sikerülne megjavítani, menne a HH Strat-ba. :)

Mi lehet a különbség a neck és a bridge humbucker között? Mi befolyásolhatja a hangját egyiknek-másiknak? Tekercsszám? Rézhuzal vastagsága? A coil-pár másképp' van tekercselve egy adott humbuckeren belül? Sokminden nem romolhat el benne. :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5032) Printszkrín válasza Eastman (#5031) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Mi lehet a különbség a neck és a bridge humbucker között? Mi befolyásolhatja a hangját egyiknek-másiknak? Tekercsszám? Rézhuzal vastagsága? A coil-pár másképp' van tekercselve egy adott humbuckeren belül? Sokminden nem romolhat el benne

Pontosan ezek amiket leírtál.
Attól függően, hogy milyen a mágnes, kerámia, alnico, azon belül milyen, és a
tekercs száma, és az, hogy milyen sorrendben, tekerik fel a huzal teljes
hosszát,ezek mind befolyásolják a hangot.
Gyanítom, ha ilyen idős a pickup, akkor külsérelmi nyom nélkül is tönkre
mehetett a tekercsek közé folyó izzadságtól például.
A bridge pickup ennek kifejezetten ki van téve, mivel denfeléskor hozzáér az
ember keze.

Mi van a pickup hátuljára írva? DP... -itt három számnak kelle lennie pl:123
A Dimarzio így jelöli a pickupjait.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6009) X2N válasza Atticus85 (#6000) üzenetére


X2N
senior tag

Ne csinálj már ekkora problémát hangszedő miatt. Jó az EMG, a Seymour Duncan, a Dimarzio ha megfelelően kiválasztott gitárba teszed bele. Abban a Vintage-ben amúgy is jók a gyári wilkinson hangszedők.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6297) Printszkrín válasza Atticus85 (#6292) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Te Atticus!

Még mindíg a Schechter Omen 6 extreme jár a fejedben?
Látom mások is elmondták máshol is ugyan azt amit mi itt.

A héten volt szerencsém egy Schechter Omen 7 extreme-hez.
Pick-up csere ürügyén került hozzám, és hát nem volt egy egyszerű eset.
Elsőre az tünt fel, hogy a frissen vásárolt Bare Knuckle Warpig
hangszedő nem fér be a gyári keretbe.
Megmértem, és kiderült, hogy a gyári hangszedő 2mm-el keskenyebb mint
a szabvány. (levettem a polcról egy Dimarzio-t és azt is megmértem.)
Ez még nem lenne olyan nagy baj, de a nyomorultak a fába is 2mm-el
keskenyebb helyet martak a gyárban. 2008-as évjárat, kínai gyártmány.
Ezek után tüzetesebb vizsgálatnak vetettem alá a gitárt.
A mahagóni csak egy két centi vékony lap a gitár hátulján, a juhar top csak
egy vékony funér, alatta a vastagságot talán égerfa adja meg.
A kidolgozás enyhén elnagyolt, főleg a nyak és a test találkozásánál.
Számomra kényelmetlen vaskos a nyaka, (igaz ez 7 húros gitár) legalábbis
egy héthúros Ibanezhez viszonyítva mindenképp.
Röviden, nekem nem tetszett, és marni kellett , hogy az új pick-up beleférjen.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#8122) raven12


raven12
senior tag

Hello!

Ismeretes valaki a hangkártyák és az impedanciák világában? biggrin.gif

Konkrétan az a történet, hogy veszek egy X-Fi-t otthoni szórakozásra (tudom-tudom, kaki kártya, nem felvételre való, de én nem is várok studió-minőséget, és momentán ez az, amit be tudok szerezni olcsón használtan).
A line-in-je 10kohm-os.
Próbáltam utánaolvasgatni ezeknek a dolgoknak, de nem találtam róluk konkrét dolgot, csak annyit, hogy: elvileg a gitárnak 1Mohm a megfelelő, minél kisebb, annál több zajt vesz fel.
Na már most, az E-mu kártyák line-injei elvileg 1Mohm-osak.
Tudtok valami felvilágosítást adni, hogy tényleg ez hogy működik, és hogy a 10kohm-os bemenettől mire számíthatok, mennyi zajra, főleg egy 1mohm-os bemenethez képest? És hogy esetleg kiküszöbölhető-e ez? Külső egység kell hozzá, pedál esetleg? Meg lehet oldani, hogy a 10kohm-ból 1mohm legyen? smile.gif

köszi előre is!

szerk.: Dimarzio Crunch Lab van gittyómban, http://www.dimarzio.com/pickups/humbuckers/high-power/crunch-lab
DC resistance: 11kohm. Ez gondolom a kimeneti impedancia.
Ezt plusz infonak, mert legutóbb, mintha azt láttam volna, hogy a pickup kimeentei és a line-in bemeneti impedanciájának kell megegyeznie, akkor jó.

(#8428) benvolio


benvolio
őstag

Nekem ilyen Musima volt az első gitárom, csak fehérbe, de később feketére is festettem, de alapból piros volt. :DDD Hop, találtam is képet. Aztán egy kis időre Jolana Galaxis. Majd egy ilyen Shadow gitár. Ezt a mai napig visszasírom. Floyd Rose II tremoló, DiMarzio aktív pick up, Jackson elektronika, és nagyon finom nyak. Én a mai napig nem fogtam ettől jobb gitárt a kezembe /Ibanez, Hohner stb. se ért fel hozzá, legalábbis nekem/. Volt közben egy akusztikus majd elektroakusztikus is. Ma csak két Stagg-om van pötyögni otthonra, de jóvan az..., akár dísznek is. :))

(#9309) NSiS


NSiS
csendes tag

Valaki jártas Dimarzio pickupok-ben közületek?

Vettem egy Dimarzio The Breed (DP 166 - Bridge) pu-t gitárshopról, de mikor megkaptam látom hogy a dimarzio doboz műanyagja csak félig van meg, és az a kis címke ami az elején van át van matricázva DP 151 (tehát PAF Pro)-ról DP 166-ra.

A másik gyanús dolog hogy nincs semmilyen serial a pickup hátulján, semmi típuskód csak az üres fekete burkolat. Lehetséges hogy ez fake (a doboztól eltekintve), vagy csak szimplán voltak olyan kiadások amikre nem került semmi a hátuljára? A külseje viszont jellegzetesen olyan mint amilyennek kéne, vagyis mintha egy kis ragasztócsík(?) látszódna a két coil között. :F

Remélem tud valaki segíteni.

(#9311) Plazmacucci válasza NSiS (#9309) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Képet!
Egyébként tudtommal vésve, és matricázva is rajta kéne lennie a számnak meg, hogy Dimarzio USA.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10268) NSiS válasza FET-MEN (#10255) üzenetére


NSiS
csendes tag

Cort KX 5-öt szintén tudom ajánlani, 6. éve használok egyet, iszonyat jó gyári pickupokkal is, mondjuk én idő közben az egyiket dimarziora cseréltem, de ez már egyéni ízlés kérdése. Ebben a 60-70k-s árkategóriában ez a legjobb ez alatt nem vennék hangszert egyébként. Indonéz gyártmányúak ugyan úgy mint az Ibanezek egészen 250k-ig, vagy a squierek stb.

Röviden összefoglalva, meg lehet rajta tanulni rendesen játszani, szart nem vesz haverod ha e mellett dönt. ("Apróságokba" mint a hangolókulcsok bele lehetne kötni, de ez egy 100k-s hangszernél is ugyan olyan szar általában)

(#10484) NSiS válasza Plazmacucci (#10483) üzenetére


NSiS
csendes tag

Akkor nem fogynának a DImarziok. :) Egyébként meg ahogy egyik ismerősöm mondta: " a passzívnak gitárhangja van, az aktívnak meg pickup" Amúgy meg nyilván attól függ mire használod, gondolom nem elsődlegesen a 81/85 párosítással játszanál pl.: bluest. :U (persze akkor már jön az is hogy ezzel a HZ-vel sem, de most úgy általánosságban a passzívakra értem)

[ Szerkesztve ]

(#13899) Printszkrín válasza Eastman (#13898) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Közben privátban jött infó, hogy át van bundozva.

Tokkal hevederrel, két Dimarzio pickuppal. 105000.- huf.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#15606) impalaman válasza Eastman (#15605) üzenetére


impalaman
aktív tag

Szép Strat, bár még mindig furcsa látvány számomra a Floyd Rose egy Stratón. Mindenesetre ha balkezes lenne szívesen elfogadnám, hídba menne egy DiMarzio DP100 aztán öröm és boldogság. :)

(#17109) BluEyes válasza Neuler (#17108) üzenetére


BluEyes
őstag

Úgy általában a P90-ekről nem sokat tudni. Sokáig a perifériára szorultak, mostanában jöttek újra divatba. Ahogy egyre terjednek, nyilván majd lesznek tesztek, előkerülnek a megmondóemberek, és ki fog alakulni egyfajta rangsor a gyártmányok között. Borítékolható, hogy a nagyok közül a SD-DiMarzio-Gibson trio lesz a befutó, és néhány manufaktúra túlárazott "special" terméke lesz az ínyencek titkos favoritja. Emmán csak így van mindig. :)
Maga a P90 egy single coil pickup, nagyobb mérettel, mint a stratokban megszokott sc, emiatt a hangja vastagabb, testesebb, ugyanakkor magában hordozza a szingli tekercsesek minden szépségét. Meg persze a zajosságukat is, de annyi baj legyen :)
A humbucker-P90 kombó nem új keletű amúgy, a legkorábbi lelet, amit találtam, Tom Sholz (Boston, 1976) gitárja, neki a Les Paulban ilyen összeállítás volt. Íme a bizonyíték: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#18172) brickm válasza atidzsiforc (#18171) üzenetére


brickm
őstag

Ok,csak a dimarzio tonezone155 ami előtte ott volt olyan érezhető bélmozgató mélyeket produklt.

Amúgy mennyinek kell lennie a paf kimeneti feszültsgének nagyságrendileg? 10-30-100 mv?

(#18185) brickm


brickm
őstag

A PAF kérdésem megoldódott.
Sikerült 330mV RMS feszültséget is kicsikarni belőle heves pengetéssel, ami más túl is megy a vintage output levelen :) A dimarzio ad le ennyit. Az meg high output humbucker 17kOhm-os DC ellenállással.
Szóval jók vagyunk.

A mélyei nem kevesek, csak a fender végfok kettes csatornája ilyen karakterisztikát ad.
Kipróbálva más hasonlóan komoly végfokkal teljesen más. Mellremegtető búgós mélyet adott :)

(#18391) Plazmacucci válasza kisgabor87 (#18390) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A gyárinál bármelyik Dimarzio vagy Seymour single pickup jobb. Ha a hídnál humbi van, akkor is él az előző állítás :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18409) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Ha Leander-Vörös Attila szerű hangzást szeretnék elérni (harapós, öblös, telt), de mellé kéne szóló lehetőség is (reverb főleg) és van lehetőségem Blackstar HT-1 csöves kombót venni olcsón, megragadjam a lehetőséget? Merre haladjak tovább? (Gitár: Cort X6 hídban Dimarzio Crunch Lab)
Multieffekt? Mit ajánlotok? (Mivel a gitárom és a kombó is elég budget, így max. 30-40ezer Ft-ban gondolkozom a célra)

Régebben a célom egy Bugera fej+valamilyen láda lett volna, mint budget mindenes, de nagyon drága, most erre a célra nincs ennyi keretem és még úgy pár évig nem is lesz :)) , úgyhogy csábít most a Blackstar. Úgyis otthoni felhasználásra kell.
Nem fullcsöves erősítőből normális crunch-ot még sosem hallottam.

Tudom, hogy nem lesz egy Mesa Boogie MarkV szintű hangom sose ilyen cuccokkal, az álom természetesen az lenne, mégis csak Petrucci-n nőttem fel.

Amit talán érdemes megemlíteni, hogy eddig gépen külső hangkártyán (miditech GuitarfaceII) szórakoztam guitar rig-el és impulse-okkal és olcsó kommersz hangfalakkal (30ezres creative 7.1, meg 15ezres philips 2.1), sajnos az eredmény erősen hagy maga után kívánnivalót. Zajos is, akárhogy "fojtom", nem hasonlítható egy gitárerősítőhöz sajnos.

Bármit tudtok mondani, hasznos lehet, merre induljak, akár tan-jelleggel, kezdő vagyok a témában :)

EIK!

(#18500) Zoli133


Zoli133
őstag

Nah megvan a gitár. :D
Az eslő benyomások nagyon pozitívak, rekem érzés játszni rajta, gyönörű és jó a hangja is. De persze elfogult vagyok ha már kiadtam 140k-t más nem angyon mondhatok. :D

Mindeneetre a dimavery után meglepően jó érzés rajta játszni.
Volt szerencsém pár napig egy Ibanez SA160hoz, nem kérdés, hogy ezt választanám. :)

Van rá Dimarzio cliplock heveder is, majd hamarosan felkerül, a balasetek megelőzésére.
A képért meg sorry, erre volt képes a mobilom....

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#18946) Fitzgerald válasza Neuler (#18939) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Egy pár komolyabb DiMarzio pickup kerül kb. ennyibe használtan. AliExpresszről meg eBayről eredeti cuccot csak álmaidban kapsz :)
Valaki asszem linkelt is még jó régen ide 4000 dolláros PRS gitárt talán 1000 dollárért eBayről...esélytelen :(

(#18991) Neuler válasza Humbucker (#18990) üzenetére


Neuler
csendes tag

Igen...ha jól tudom a 85 nyaki a 81 a hídhoz teendő (ez csak javaslat). A dimarzio is jó, nekem a ToneZone meg az AirNorton duó tetszett meg (csak hallottam a neten a hangját). Azzal egyetértek ,hogy a fa minősége jobban számít az akusztikus hangszereknél mint ezeknél, persze itt sem elhanyagolható, de ha választaom kéne a következőkből kettőt: játszhatóság, elektronika, fa ---> akkor az első kettőt helyezném előtérbe. (persze ne legyen hibás a faanyag....)

De még mindig úgy gondolom... el kell menni , ki kell próbálni és utána eldönteni melyik kell.

(#19252) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!
Akinek esetleg van Dimarzio, vagy Seymour Duncan PAF pickupja, pl ez illetve ennek nyaki párja,
megtenné, hogy megméri nekem a két tekercs ellenállását, külön, külön?

(#19758) brickm válasza funk648 (#19757) üzenetére


brickm
őstag

"viszont nem tudom hogy ennyiért lehet -e már kapni egy normálist elektromost is."

30ezerért kapsz újonnan egy jó dimarzio hangszedőt... hazsnáltan akár 15-20ért is.

De amúgy válogass, amelyik tetszik, ilyen árkategóriában ugyan annyit tud kb az összes.
[link]

"így ez az egész dolog, és nem akarok rajta sokat bukni."

Egy jó hangszert használtan is jó áron lehet eladni.

Szerk.: Ez tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#21570) alvarezlopez válasza brickm (#21516) üzenetére


alvarezlopez
tag

Köszi szépen! Utánanézek majd aztán jöhet a forrasztgatás. Még annyi, hogy ilyen speckó push/pull potiaim vannak, ami felezni tudja a pickupokat. Kérdésem az, ha esetleg a jövőben váltanék DiMarziora, azon megoldható lesz a felezés? Más ellenállású poti kellhet hozzá?

(#22269) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Végre volt időm leülni a POD elé és csavargatni kicsit. Első általam épített patch, és csak gagyi fülesen hallgatva lőttem be a hangját, gondolom normális hangrendszeren máshogy fest.
Brit erősítő megküldve egy scream-er pedállal [link]
Főzés mellett ma nem jut több időm tekergetni, de holnap szándékozom még egy metál erősítőt is rögzíteni.
Ja igen, nincs rajta semmilyen EQ, és az Ibanezzel vettem fel. Sima Dimarzio humbucker.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23804) Eastman válasza #20655360 (#23803) üzenetére


Eastman
őstag

Nekem sincs pedálom, csak a villanygitár, egy kábel meg a kis kocka a beépített BOSS szimulációkkal. A nyaki P90 hozza a Minimal Bluest, a DiMarzio ToneZone a hídnál a Bedroom Rockot.

Középre kapcsolva meg a potikkal mixelem a kettőt. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24092) Kobe válasza Moleman (#24085) üzenetére


Kobe
veterán

Leutottem, elvileg sinen van :)
Van elfekvoben 2 db usa made dimarzio ismerosnel, ha nagyon szar akkor lehet megprobalom azzal. Meg keresek majd hozza 2 db sd t kesobb apron

(#24108) Eastman válasza Kobe (#24105) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hogy ja! Azt hittem, hogy erre a gitárra csaptál rá. Bocs, akkor nem íemdzsízek itt. Kellhet oda a DiMarzio páros, jó ha van a háztartásban. + nekem nagyon bejövős, ha nincs pozíciójelölés a fogólapon. :)

Legyen szerencséd vele!

All:

Milyen szép ez a fotó!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24147) Eastman válasza #20655360 (#24141) üzenetére


Eastman
őstag

Forrasztózsír a titok.

Illetve az infó, hogy az ón mindig a forróbb terület felé "folyik", áramlik, arra felé "keres" utat. Tehát a pákaheggyel a f. zsírba mártott sodrott vezetéket melegíted, és az áthevített vezetékhez érinted az ónt. Szépen "befutja", bevonja. Pár éve így csinálom.

Zsír-korszak előtt totál béna voltam. Most meg brickm kolléga instruált 250 kilométerről, én meg forrasztottam bátoran a leszpólt. Zsugorcső meg minden.

Úgy néztem a tyúkbeleket mint Willis a bombát a Die Hard valahányban.

-=Libria=-

Kezdésnek a haverod DiMarzioi?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24151) Kobe válasza Eastman (#24147) üzenetére


Kobe
veterán

Ibz-usa F2 és Ibz-Usa F4 van tartalékba (dimarzio gyártmány)....nem hiszem hogy rosszak lennének, de ezeket inkább valami floydos hárs stratocasterbe szokták rakosgatni, ahogy néztem....nem tudom fix húrlábas mahagoniban hogy muzsikálnának

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.