Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34185) Real_Necro válasza arnyekxxx (#34184) üzenetére


Real_Necro
veterán

Oké, akkor jó lesz az a pack, van benne tartalék húr, tok, síp... :) Ha megunta a pengetést fújhatja a hangoló sípot. (cégtől meg viszek haza füldugót) :DDD ;]

Köszönöm az infókat! :R

Karácsonyra meg jöhet a populele. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34362) Alexios válasza Kobe (#34361) üzenetére


Alexios
veterán

Ennek a riffstationnek a weboldalán is van az alján egy nagy fender logo, szóval gondolom felvásárolták, vagy valami közük van hozzá. A play nem tudom milyen, de önmagában a szándék is jelentős szerintem, én elég sok google adsense hirdetést is látok, nyomják rendesen azért, korábban olvastam, hogy ugye 1 év után a legtöbb gitáros abbahagyja, és a céljuk hogy ezt minél jobban kitolják, mert akkor potenciálisan több gitárt tudnak majd eladni. Szerintem inkább ez a jó irány mint a robot hangoló :D

(#34369) NeoPampalini válasza arnyekxxx (#34368) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Nekem van egy MM Bongo bass másolatom Aliról. Komplett szett, azaz test, nyak, hardware, elektronika, pickup, minden van benne. A test és a nyak igényelt némi famunkát, mivel gyakorlatilag a gép alól jön, nincs egyetlen él sem legömbölyítve, stb.

Minőségre OK, arra viszont ügyelni kell, hogy nem túlságosan kemény fából gyártják ezeket. A bundok is rendben voltak, sorját nem éreztem rajtuk, bár én fretless projekt miatt vettem, így átalakítottam a fogólapot is.

Elektronika, hw: ez is okés, mondjuk az egyik hangolókulcs furatát mókolnom kellett, mert nem jól csinálták meg, és szorult benne a kulcs. A gyárilag szerelt szemöldök kb. két óra használat után eltört, mivel egy szánalmasan vékony műanyagot sikerült odabiggyeszteni. Lecseréltem egy 2x olyan vastagra, ez már nem fogja megadni magát. :D

Az elektronikával hadilábon állok, mert a gyári 2x vol, 2x tone helyett (ami a forrasztást követően egyébként meglepően zajtalanul szólt, kínai noname szedő létére) stacked vol, master tone, és 2 db DPDT (on-on-on) kapcsoló került bele, hogy a humbucker hangszedőket szabadabban lehessen kapcsolni, viszont valamit elbaltáztam a kábelezésnél, és zajos mint a fene. Neki kéne állnom megint, csak időm nincs rá már régóta. :DDD

A felületkezelés ízlés kérdése, mivel nem fellépő hangszer (egyelőre), így occsó OBI-s vízbázisú pác és lakk került a testre, valamint a fejre. A nyakat csak pácoltam, mivel a lakk túlságosan tapadós.

Szóval meg lehet csinálni ezeket jóra, csak sok idő és munka kell hozzá. :)

(#34831) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok

Ezt az oktató videót választottam ki magamnak, és DADGAD hangolást javasol. Nekem egy Clifton MT-40 hangolóm van, hogy tudom ezt beállitani hogy arra hangolnám? :B :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#34934) benedekco


benedekco
addikt

Huhh, ez az alap ócska amerikai special strat, mennyivel jobb mint a CV, zongorázni, azaz gitározni lehet a különbséget. Nagyon jó rajta klimpírozni. A hangoló kulcsok, csodásak, mint a vaj, de mindegy minden jobb.
Jó hozzányúlni, hív hogy játsszak rajta hahaha. Pöcs voltam hogy nem ezzel kezdtem és belementem a csóróságba a használt Classic Vibe-ba. Mindegy ki lett próbálva, már csak meg kell szabadulni a feleslegtől.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35037) Eastman válasza freelanced (#35036) üzenetére


Eastman
őstag

Ha pontos a gitárod és minél pontosaban játszol, tehát lehetőség szerint mindig a tiszta zenei hangokat hallod, az "edzi a füled", javítja a "zenei hallásod", ezáltal (évekkel) később az énekhangod is magától megtaláIja a "tiszta" hangokat. (De pl. hörgős-morgós metál esetén ebben nem vagyok biztos.)

Viszont gitározni könnyebben megtanulsz, mint "nulláról" énekelni. Ez utóbbihoz szinte biztos, hogy tanár kell.

Nemrég linkeltem egy kromatikus hangoló-appot Androidra. Az a beszédhangod frekvenciáját is jelzi. Azon láthatod pl., hogy most milyen regiszterben (remélem, hogy jól tévedek ezzel a kifejezéssel) szól a hangod. Kvázi a hangmagasságod változtatásával el tudod találni a tiszta egész és félhangokat. Nyilván ez esetben vagy a gitárt tudod vele csekkolni, vagy az éneket. A kettő együtt, egyszerre bezavar.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35212) FockeWulf válasza Goose-T (#35209) üzenetére


FockeWulf
tag

Mindegy az milyen gitár, jó kis kínai aliexpresses, 4 dolláros pickupokkal feltuningolni, occó kínai húrokat rá, esetleg valami hangolókulcs szettet rá szintén 4-4,5 dollárért kínából és van egy örökéletű, pöpec, állati szaggatós gitárod :D :DD

(#35219) fattyu válasza Goose-T (#35218) üzenetére


fattyu
veterán

még turkálom majd kicsit az actiont de be. majdnem olyan finom mint a tele.
valami busman előző gazda lecserélte a vintage fender hangolókat valami önlevágós olcsó satusra... agyatlan barma. nyilván új luk is van emiatt... ez nem tetszett. nagyon. cserébe japán fenderhez igen korrekt áron sikerült elhozni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#35282) Goose-T válasza freelanced (#35280) üzenetére


Goose-T
veterán

Itt egy másik link, nálam amúgy működik.

Miért érzem A Fendereket elavultnak? Próbáld ki ezt a gitárt, és te is annak fogod érezni. Én kipróbáltam a Práter utcai Hangszerarzenálban. Ha meg akarnám venni az ultimate gitárt, akkor ezt venném. Kár, hogy szeretek mindenféle gyanús eredetű pickupokkal és hangolókulcsokkal szarakodni, ez meg egy olyan gitár, amin már szinte semmit sem lehet tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35333) arnyekxxx válasza Humbucker (#35331) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Ha húrmagasságot változtatsz elmászik az oktáv, utána kell állitani a húrábon levő pici csavarokkal. Mondjuk hangológép alapján.

(#35339) FockeWulf válasza Humbucker (#35335) üzenetére


FockeWulf
tag

A 12-es érintőnél lefogva a húrokat, majd egyesével megpengetve ugyanazt kell hogy jelezze a hangológép mintha az adott üres húrt pengetnéd meg ( most egyenlőre ne kérdezd miért, csak fogadd el a tényt). Ha a 12-es érintőnél fogott hang alacsonyabb vagy magasabb mint ami üres húrnál jelentkezik (egy oktávval persze magasabb, de az most ne zavarjon össze) akkor az azt jelenti, hogy elmászott az intonációd, nem tiszta az oktáv. Márpedig tuti elmászott ha állítottál a húrláb magasságán.

[ Szerkesztve ]

(#35564) V.Stryker válasza Kobe (#35562) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ez tök jó oldal! :C

Igazából valami olyanra gondoltam, mint a telefonos hangoló, hogy a mikrofonhoz kér engedélyt az app és figyeli hány jó akkordot pengetek. Pl. hall egy A akkordot, utána egy D-t, akkor ad egy pontot és ha beállítom az időzítést 60 másodpercre, akkor a végén lesz egy pontszám, amit tudok viszonyítani. Mindegy... :DDD Látom nem díjjazzátok az ötletet. :DDD Amúgy frankón azt hittem,hogy a Justin Guitra One Minute app ezt csinálja. :B

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#35571) Goose-T válasza Jazz (#35570) üzenetére


Goose-T
veterán

Az a 45K-s HB nagyon legalja. Persze nyilván megfelel a célnak, de anyagminőségben, hangzásban biztos elmarad a többi három gitártól, amik itt most szóba jöttek. A többi három gitárszett meg nagyjából ugyanazt tudja ugyanannyiért, apró különbséggekkel:

1. A HB-hez több cuccot adnak, mint a Squierhez, és nagyobb ládát, mint az SX-hez.
2. Az SX-nek van egyedül igazi rózsafából a fogólapja, és azon vannak a legkönnyebben lecserélhető hangolókulcsok, szerintem alapból is jobbak, mint a másik kettőn.
3. A Squier pont úgy néz ki, mint egy Fender, csak más a felirat rajta.

Ha hangerő kell, akkor HB; ha minőség, akkor SX; ha kinézet, akkor Squier. Még egyszer hangsúlyozom, hogy biztos nincsenek jelentős különbségek közöttük, ezek nüansznyi dolgok a gyakorlati életben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35684) sevi90


sevi90
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit laikus vagyok a hangszerek területén, ezért a segítségeteket szeretném kérni:
Karácsonyra édesapámnak (abszolút amatőr, leginkább csak a kedvenc számait tanulgatja hobbiként) szeretnék venni valami multieffektet, amivel kiélvezheti a különböző gitárerősítők/effektek hangzásvilágát.
3 dolog lenne fontos neki:
- relatíve könnyen kezelhető felület/menü (60 évéhez közeledik, nem tud jól angolul)
- fejhallgató/külső hangfal csatlakoztatás-erre fogja kitenni
- direkt gitár csatlakoztatás (gondolom mindegyikben van)

Jó ha van: hangoló

Árban olcsó szegmenst célzok: max 25-30k, de nem baj ha olcsóbb.

Tudnátok esetleg ötletet adni, hogy mit lenne célszerű venni?

Én eddig amiket láttam
Digitech RP-55
Zoom G1Xon illetve G1on
Vox stomplab több változat is volt.

Köszi előre is!
Sevi

(#35713) benedekco válasza Alexios (#35711) üzenetére


benedekco
addikt

Ja a Guitarguitar az kulturált boltocska volt.

Nekem annyira nem tetszik az a PRS, túl hegyes az alsó ív vége, illetve a hangoló feeeej.

Amúgy csak emiatt jöttél? Vásárolni hangszert?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35927) Eastman válasza etejedu (#35920) üzenetére


Eastman
őstag

www.kil.hu

(Pénz nélkül) bemész hozzájuk, elmondod, hogy nem vásárolni, csak érdeklődni jöttél, és mindent megkérdezel amit ma itt, tőlünk. Én úgy tapasztaltam, hogy segítőkészek. (Pl. a 3/4 lehet akár 7/8 is...) Anno sok félinformációmat kiegészítették.

Viszont az olcsó, un. játékgitárokat kerüld! Három van van a padlásomon amiket a haverok hoztak, hogy nézzek rájuk, mert a gyermeknek k'éne valami amin tanulhat... Semmire nem jut velük.

...ezért is javaslom a kil.hu -t. Ha velük kirajzolódott az irány, akkor lehet pl. a használtpiacon nézelődni. Tokot, állványt*, ha kell (*nem) leginkább használtat! Hangoló: Androidos telefonon a PitchLab Lite, húrt, pengetőt csak újat... (iOS passz.)

Szerk:
OK, most olvasom, hogy mihamarabb. Így az első mondatom átértelmezésre szorul.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35928) etejedu


etejedu
őstag

Kösz srácok!
Egy fekete Valenciára esett a választás. Holnap megyek érte a gitárcentrumba!
A kiegészítőket később szerzem be használtan és a hangolós tippet nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#35929) llax válasza etejedu (#35928) üzenetére


llax
senior tag

Hangoló alkalmazás van több másik is, meglepően jól működnek. A PitchLab csak az egyik telefonomon elérhető a Play-ből (pont a jobbra-újabbra nem - pedig a PitchLab tetszik a legjobban). Telefon ma már hamarabb akad bárhol, mint egy hangoló...
Tokot csak akkor, amikor tényleg elkezd órákra járni, ahhoz a gitárhoz, amelyiket majd akkor viszi :)
Állványt csak akkor, ha nem tudja valami biztonságos helyre letenni, vagy már annyi gitárja, van, hogy tényleg meg kell oldani a tárolást. (eleinte védőtoknak és tárolónak akár a doboza is megteszi)
Ilyen lábtámasz és hasonló dolgok: igény szerint, de az igény leginkább menet közben alakul ki.
Pengetőt vegyél 2 különböző darabot (nem tudom milyen kell a nylon húrhoz), hogy azonnal legyen és a 2 darab árán rendelj egy maréknyi vegyes készletet az Ebay-ről :)

Szóval ami kell az egy gitár és egy pengető (klasszikushoz még az sem minden esetben). Minden más majd menet közben...

[ Szerkesztve ]

(#35988) brickm


brickm
őstag

Sziasztok!

Került hozzám egy ilyen: [link]
[bővebben]
Igazzából nagyon megérős volt, mert egy fél szett hangolókulcsba se került. Mivel a hangszedője hangja tetszett(Alnico 2 bobbin mágneses) ezért úgy döntöttem szétkapom, megpucolni, mert borzalmasan retkes volt szegény.

Fogólapot lecitlingeltem, kapott 3 réteg olajat. Testet 99%os alkohollal végigtakarítottam 2x. Bundokat megcsiszoltam, szép fényesek lettek. Kap egy jó hidat, meg egy wilkinson kulcskészletet, meg persze értelmes potit és néha stratolok egyet vele-... Ha már a saját készítésűm távol van tőlem.

[ Szerkesztve ]

(#35998) Humbucker


Humbucker
senior tag

Ennek a hangológépnek van valami értelme amúgy? Azért van az embernek füle nem?

(#35999) kemotox válasza Humbucker (#35998) üzenetére


kemotox
addikt

Basszus most hogy mondod!!!444 Zenészek sok milliója meg megveszi a hangológépet loooool

(#36005) #96302336 válasza Humbucker (#36000) üzenetére


#96302336
törölt tag

Értelme pont annyi, mint a húrnak a gitáron.
1: pillanatok alatt beállítható vele a hangszer
2: nem lesz hamis, ha pl, jammelsz másokkal, vagy YT-ra.
3: van már olyan gép is, ami egyszerre mind a hat húrt képes érzékelni, és külön jelezni ki, így még gyorsabb a hangolás.
4: miért szívassam magam, hogy fülre, vagy ha még kezdő vagyok, a húrokhoz hangoljam, aztán meg szenvedni újra és újra, mert előbb utóbb elmászik úgy az egész, hogy viszi a nyaktól kezdve az oktávig mindent. (kis túlzással persze)
5: ha sajnálod rá a pénzt van android és ios APP is hangolni, pont olyan mint a gyáriak.
6: a jobb multieffektekben mind van.
7: a legnagyobb nevek is hangológéppel állítják be a hangszerüket koncertek előtt.
8: a hangvilla, hangsíp lejárt lemez, meg ciki egy koncerten :DDD

Egyébként, ha hamis a jam-hez, akkor azonnal nézem a hangológépen, ami rögtön mutatja, hogy hová is mászott el a húr. nem kell keresgetni, bohóckodni akinek nincs abszolút hallása, annak ez áldás.
Plusz, ha többen vagytok, akkor úgy tízszer gyorsabb belőni rendesen a hangszereket egymáshoz. A keyboard-ok, meg ugye nem hangolódnak el....
Dobhoz meg szintén felesleges :DD

[ Szerkesztve ]

(#36008) bigrob válasza arnyekxxx (#36006) üzenetére


bigrob
őstag

Meg csapjuk hozzá az elmúlt év(ek) hasonló kérdéseit.. :D

A lényeg hogy a Hárli Bönton meg az aliexpresszes EMG-k szarok, de hangolót nem használunk mert az buzis... :)) :)) :))

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36013) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

mit ne vegyél az ebayről rovat legújabb tagja:

fekete satus húrkulcs

Kezdenek megjönni a fekete vasak a fehér exp-hez, a húrláb (badass style) elsőre fasza, a hangolókulcsokból viszont a felének szorul a saturésze, kitekeréskor nem a satut nyitotta hanem simán letekeredett a fejük és ott maradt a tengely árván. Fogóval kellett kitekerni, hogy egyáltalán át lehessen a húrt fűzni, most nemsatusként üzemelnek.

(#36017) Dagidög válasza Humbucker (#36000) üzenetére


Dagidög
senior tag

A füled pontatlan, a hangológép pontos.

(#36019) FockeWulf válasza Humbucker (#36018) üzenetére


FockeWulf
tag

".....intonációról nem hallottam, nem is olvastam semmit..." de azért fülre hangolsz? :)
Tölts le egy hangoló alkalmazást, az a tuti...néha leellenőrzöd legalább a füledet ;)

(#36025) Tommyka21 válasza Humbucker (#36024) üzenetére


Tommyka21
tag

Hangológép hasznos és én sem arcoskodnék, hogy jó a fülem.
Sok profi zenésznek a pedálboardja egy TC Electronic Polytune-nal vagy egy Boss hangolópedállal kezdődik és nekik sem égő, pedig lehet jobb a fülük a Tiednél.
Nem b..tatás, ezek csak tények :D.

Kollegák!
Tudtam én, hogy Humbi visszatér hamarosan és boldoggá teszi a karácsonyt :D:D:D!

[ Szerkesztve ]

(#36049) bigrob válasza Goose-T (#36048) üzenetére


bigrob
őstag

Hangológép se kell, úgyhogy szemüveget se veszünk fel! ;] ;] ;]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#36059) FockeWulf válasza Goose-T (#36058) üzenetére


FockeWulf
tag

Nyugi, senki sem fikázta az 1 dolláros kínai cuccaidat :DD
Engem nem zavar hogy szarul rakta fel a hangolókulcsokat a mester, csak megjegyeztem hogy szar...ha már tettél fel ide képet róla. Aztán mint kiderült, csak optikai csalódás az egész :D
Amúgy meg had döntse már el mindenki saját maga, hogy mihez szól hozzá öcsisajt :) gyakorolj inkább...rádfér....

(#36090) FockeWulf válasza fattyu (#36089) üzenetére


FockeWulf
tag

Én is tudom bizonyítani...vannak róla torzításmentes fotóim :D :DD

Amúgy meg hagyjuk már rá skacok :)
Adott egy fotó amin a vak is látja h kissé ferdén áll két hangolókulcs...
Most ezen lehet rugózni..hogy ez torzítás meg hát de a gravitáció..meg kerek a Föld..stb..vagy nem..mind1 :)
Részemről téma lezárva :)

[ Szerkesztve ]

(#36277) benedekco válasza cucka (#36243) üzenetére


benedekco
addikt

De miért kell ekkora dinamikával beleszállni a másikba? És nem csak neked, hanem a többieknek is. Itt mindenki akkora egyéniség és annyira tudja a tutit, hogy nem kérdez csak beleszáll Bruce Lee rúgással az emberbe vagy a témába.

Mióta megvettem az amerikai sztratot, százszor jobban szeretem, jobb témák jönnek, sokkal könyebb rajta játszani, szebb a hangja, többet veszem kézbe, többet gyakorlok. Szóval valamilyen szinten, igenis számít a cucc. Nekem pl a visszhang (reverb) qrvára kell és ami a Cube-ban van az szimplán fos. Nekem a digitális tetszik a rugó az kifejezetten irritál. Szal innentől kezdve kell valami elé. Mivel már volt a Zoom G3 ezért az adja, ami még használko rajta a booster, scream, looper, hangoló és néha napján viccből a delay, de ez nekem nem fontos, meg vagyok nélküle.
Az erősítő szimuláci kikapcsolva, állítgatni nem kell azaz úgy működik az egész mint valami sima pedál. Ha nem motivál a száund akkor szerintem elképzelhető hogy kevesebbet veszi elő a cuccot.

Az hogy nem kell egy profinak pengetés gyakorlatokat csinálni szerintem nem minden esetben igaz. Az én egykori gitártanárom is megcsinált napi 1 óra pengetés gyakorlatot, pedig mesterije van (klasszikus gitáron), de ha megnézel pár nagyot akkor kiderül hogy általában vannak "bemelegítő" gyakorlataik a nevesebb gitárosoknak is, és van pengetési is. Van aki észre se veszi csak "témá"-nak hívja ezeket. Hendrix pl sosem gyakorolt csak állandóan játszott, ami nagyon sok gyakorlás volt az esetében.

re: -=Libria=-
Nekem egy Cube 30-am van és nem gyön be az effektek minősége, de érdemes kipróbálni amúgy. Tisztán viszont nagyon állat hangja van.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36296) RaGi91 válasza RaGi91 (#36294) üzenetére


RaGi91
senior tag

Elírtam, #36295, szerk idő meg lejárt :) nembaj

Azért kérdezném, mert most ha már ez így megoldható, akkor a gitár egy yamaha pacifica lenne, az nagyon megtetszett és akkor keret fölött lennék.

Illetve milyen kiegek kellenek így elsőre?

Pengető (mennyi, milyen vastag), húrok, szerszámok, hangoló, jajnekem segítsetek :Y
Lehet mégis elmegyek egy boltba aztán legfeljebb egy kicsit az agyára megyek az eladónak. Mondjuk fórumon jobban szeretek tudakozódni, mert itt haszna a szakiknak rajta, szóval sokkal őszintébb infót kapok. Legalábbis informatika téren ezt tapasztaltam, nem tudom zenei ágon ez mennyire van így, de informatikai boltba úgy b@szarintják át a laikus-t, mint a picsa.

[ Szerkesztve ]

(#36297) Alexios válasza RaGi91 (#36296) üzenetére


Alexios
veterán

Pengető ami tetszik, kezdésnek mondjuk talán a "normál" méret ajánlott, és nem a jazz meg hasonlóak, szóval dunlop tortexből kék vagy zöld teljesen jó, aztán idővel kialakul, hogy vastagabb vagy vékonyabbakat szeretsz, meg milyen formákat, amúgy is érdemes ezekkel kísérletezni, mert nem drága, én a magam részéről mindig mikor hangszerboltban vagyok, vagy rendelek valamit hozzádobok pár pengetőt is amit addig nem próbáltam.

Húr jó eséllyel lesz a gitáron, szóval nem annyira sos venni, 9 vagy 10es szett húrkészlet lesz alapból rajta, ez teljesen jó a továbbiakban is, én D'addario-t használok, sokan Ernie Ball-t, a topik pedig aliexpressest :P
Szerszám nem fog kelleni, legalábbis semmi speciális, húrt el kell majd vágni, kezdésnek ennél több szerintem nem kell, beállítani jó eséllyel nem fogod úgysem teljesen laikusként.

Hangoló appból annyi van a telefonodra mint égen a csillag, én a guitartuna-t használom, de kb lényegtelen, válassz egyet ami tetszik, külön venni nem érdemes.

Ha erősítőbe, ha gépre akarod kötni kelleni fog egy hangszerkábel, ezen felül szerintem sok más nem - esetleg egy tok, ha hordozni is tervezed.

Nekem amúgy a magam részéről rossz tapasztalatom nem volt még itthoni hangszerboltokkal sem, bár alapvetően valamennyire felkészülten mentem, illetve van hogy rád akarnak valamit tukmálni, de alapvetően tapasztalatim szerint többnyire segítőkészek.

[ Szerkesztve ]

(#36391) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tudom,hogy semmiség, de első látásra szerelem lett és asszony azt mondta, hogy vegyem meg, ha már 35 leszek a hónapban. :DD

Szóval nem tudom,hogy de belebotlottam egy dió színű Cort stratba. Nézem, gyönyörű, tökéletes szín számomra. Ráadásul három single coil.... fix híd, semmi tremoló. Egy hangszín, egy hangerő... már majdnem olyan egyszerű, mint egy tele.

Ráadásul itt - számomra ismeretlen bolt - megtaláltam akciósan, 32.900-ért. :C Szóval megmaradt az SG és várom ezt az olcsó szépséget. :) Bódottá van.

Már csak arra leszek kíváncsi, hogy a tartozékok, amiket az árukereső ír - tok, hangoló, heveder - lesznek-e hozzá.

Amúgy f.sz kivan,hogy nem bírtam ki... pár napja mondtam, hogy egyenlőre nem kell több gitár, amíg rendesen nem tudok játszani. :DDD Mentségemre szól, hogy minden nap gyakorlok és az akusztikust bevittem melóba, így ha nincs a főnök és bent vagyok, akkor ujjgyakorlatokat és akkord váltást tudok gyakorolni fél órácskát.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36431) cucka válasza NeoPampalini (#36425) üzenetére


cucka
addikt

Pedálboard-ra tuti nem vennék semmi Behringert, ahogy olvasom, a legfőbb problémájuk a tartósság.
Eljátszottam már én is a gondolattal, de arra jutottam, hogy az LS-2 a legjobb megoldás. Egyrészt mert elhiszem róla, hogy 10 év múlva is ugyanúgy fog működni. Másrészt mert tudja azt is, hogy gombnyomásra váltogatsz a két jelút között, ami hasznosnak tűnik.

Ahogy én próbálkoznék: LS-2 és a két jelút:
A - ide beraknám a VT Bass-t eq-nak
B - ide jöhet a kedvenc torzítód, filtered, fuzz-od, stb.

Az LS2 elé a hangolót, egy kompresszor meg nemtudom, vagy a lánc elejére, vagy a végére.

(#36456) V.Stryker válasza cucka (#36455) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi, ez kimerítő volt. :R

Több helyen olvasom, hogy a nyak nem baj ha kicsit homorú, de máshol meg azt mondják,hogy egyenes legyen. Akkor most melyik? Illetve ha egyenes, akkor gondolom ha az első és utolsónál lefogom, akkor középen is hozzá kell érjen a húr a bundhoz nem?

A pickup magasságát mi alapján állítom? Arról nem találtam infót, illetve nem értettem. :B

Az intonáció beállítást abszolút nem értem. Oktávokról olvastam, ami kicsit kínai volt, meg hogy eltolódnak és hozzam be pont középre.... Esetleg valami olyasmi lehet,hogy ha lefogom a 12-es bundnál pl. az E húrt és megpengetem, akkor a lefogásnál lehet,hogy a hangolóval nézve az E nem pont E lesz, hanem kicsit elmászva és a hangolót használva addig tologatom a babát, amíg pontos E nem lesz a 12-es bundnál lefogva? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36461) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, haladok, a nyak elvileg be van állítva, a húrmagasság is, szépen ívesre.

A hangszedőket úgy állítottam,hogy az utolsó bundnál ha lefogom a húrt, akkor a vastag E-nél legyen 2mm, a vékonynál pedig 1,6mm, szintén az utolsónál lefogva. Valahogy nekem így jött ki logikusra, de aztán lehet szar az egész.

Ami viszont nem megy, az a babák, az oktáv beállítása. Lehet,hogy itt a hiányos zeneelmélet figyel be. Szóval, hangolom a vastag E-t pl. Üresen megpengetve tökéletes. Ha lefogom a 12-es bundnál akkor a telefonos hangoló szintén egy E-t kéne jelezzen? +101-es elhangolást jelez... bármerre tologatom a babát... Hol csesszem el? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36462) cucka válasza V.Stryker (#36461) üzenetére


cucka
addikt

Ami viszont nem megy, az a babák, az oktáv beállítása.

1. Felhangolod az üres húrt E-re.
2. Megnézed a hangolót ha a 12. bundnál
3. Ha nem tiszta a hang, leengeded a húrt és állítasz a babán
4. Vissza az első lépésre

Amikor a babát állítod, akkor látnod kell a szemeddel, hogy megy előre-hátra.

(#36463) V.Stryker válasza cucka (#36462) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Megy előre hátra a baba... már fél centiket tologattam rajta, de a hangoló applikáció ugyanazt mutatja. Így valami user errort érzek, hogy rossz hangot nézek az oktávnál vagy ilyesmi. Ott is egy sima E kéne legyen nem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#36466) arnyekxxx válasza V.Stryker (#36465) üzenetére


arnyekxxx
veterán

én a droidos fender hangoló appal simán állítgattam az intonációt szóval nem az eszközben lesz a hiba

(#36737) Eastman válasza Egon (#36735) üzenetére


Eastman
őstag

Pengető és tok kell hozzá, szinte semmi más. A hangszerkereskedők szoktak a „naív” vásárlóknak örülni, mert rájuk lehet sózni minden kiegészítőt, DE; okostelefonra találtok jó hangolóprogramokat, amelyek a telefon mikrofonján át működnek, tehát pl. hangológépre nem kell egy fillért sem költeni.

(Évek óta a PitchLab Lite-ot használom Androidon, teljes megelégedéssel.)

Ha nem derogál, gitártokot tudsz venni használtan is, [itt nézz körül]. Így kb. látod az árakat is. A RockBag szivacsos tokjait elég jónak tartom otthoni tároláshoz, tanárhoz járkáláshoz. Arra figyelj, hogy az elektromos puha és kemény gitártok az akusztikus gitárokhoz nem használható a köztük lévő méretkülönbség miatt.

Isten pénzét is el lehet költeni erre a hobbira. Én a 30k-ből 10-et nem a tokra költenék. :) Max 3-5-öt...
Pengetőből viszont több gyártótól / márkából vásárolnék különböző vastagságúakat, hiszen befolyásolják a gitárhangzást. Mondjuk 6 db-ot, vékonyabbakat, vastagabbakat (kezdésnek max. 1mm-es vastagságig) és csúszásgátlósokat is, de valóban, inkább vékonyabbakat.) Aztán a lányod majd gyakorlás közben kitapasztalja, hogy melyik számára a kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36763) Vegyigyümi válasza Egon (#36739) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Én egy ilyen szettel kezdtem: [Ibanez V50]
Még a tanáromnak is tetszett. :)
Gitár van benne, tok van benne, pánt van hozzá, pengető is van. Minden alap, de van. A hangoló egy hulladék, de azt már simán ki lehet váltani okostelóval.
Persze ha komolyan fogja gondolni, akkor majd szépen sorban mindent lecserél, de nekem nagyon bevált kezdésnek.

Ami nem kék, az más színű.

(#36769) Goose-T válasza benedekco (#36767) üzenetére


Goose-T
veterán

Én meg pont akkortájt örököltem meg a nővéremtől egy 3/4-es Cremonát. :D Amikor ő vette, akkor még hangológépet sem lehetett kapni, hanem hangolósíp volt hozzá, ami négy hangot tudott.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36789) Goose-T


Goose-T
veterán

Tegnap este megcsináltam életem első komolyabb gitárbeállítását a deko HB CST-24-en. Leszedtem a rozsdás 10-es húrokat, és raktam fel helyette új 9-es Orphee QE25 készletet. Elég rozsdás volt a távolságállító hernyó és a magasságállító csavar is, kaptak pár csepp műszerolajat, zsír nem volt otthon sajnos. Állítottam a nyakán a pálcával, és belőttem az intonációt is. A D kivételével minden húrnak tökéletes lett az intonációja, bár jól hátra kellett tolni a húrlábat. A D húr egy rubrikával fentebb mutatta az oktávot a Zoom G5n hangolóján, de az összes többi húr pontos volt. Sajnos ilyen ez az egyszerű Wilkinson-féle wraparound bridge, lehet majd veszek rá egy badass stílusút, ott azért jobbak az állítási lehetőségek.

Beállítás után nagyon király lett, élvezet rajta játszani. :D

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#36880) consono válasza NeoPampalini (#36879) üzenetére


consono
nagyúr

Az ASIO annyira nem érint, Mac-en fogom használni :D De igazad lehet, mert ez azt jelenti, hogy legalább feccöltek bele valamennyi melót. Legrosszabb esetben hangolónak jó lesz, de még rágódom a dolgon...
Meglesem ezt a review-t is, ezt még nem láttam.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#36910) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem. Kezdő vagyok gitározás fronton, ám nemrég vettem egy elektroakusztikus gitárt, egy Fender Fa-235e típust. Ezt szeretem volna behangolni, de a g hanggal meggyült a bajom, mert a beépített hangoló nem nagyon akarta mutatni mi lenne a jó beállítás neki. Lényegében sikerült elpattintani.
Egy jóbarátom elment vett nekem egy minőségibb húrkészletet rá, át is szerelte, de a hangoló most baromira nem működik. Villog a két zöld LED. Emellett rádugva egy erősítőt halk az egész gitár nagyon.
Én ahogy nézem, sztem a húrlábat sikerült picikét ferdén visszategye. Lehetséges hogy ez okozza ezeket a jelenségeket? Ha kell képeket is mutatok.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36914) arnyekxxx válasza wolfman (#36912) üzenetére


arnyekxxx
veterán

lehet félreérthető voltam, nem arra akartalak rávezetni, hogy celluxozz rá egy telefont a gitárra oszt jóvanazugyörökre hanem csak annyit, hogy amig nincs megfejtve a probléma addig is tudod azért akusztikusan használni külső hangolóval.

Azt azért nem tudom elképzelni, hogy egy áthúrozás bármilyen összefüggésben lenne az elektronikával. Esetleg elemcsere? ezek szerint ott van az elektronikája, ma is tanultam valamit:)

[ Szerkesztve ]

(#36998) bot1978 válasza brickm (#36991) üzenetére


bot1978
senior tag

Hamujába fulladt a dolog, ugyanis kiszedtem mind a 4 csavart és meg sem moccan a nyak. Annyira nem, hogy feltettem rá két darab E húrt (a G helyére is) felhúztam mint a kakukkos órát és még csak el sem hangolódik. Csavarok nélkül!
Így néz ki hátulról. A csavarokkal a lemez is lejött szépen, de mintha semmit sem tettem volna meg vele. ’88-as gyártású, ’95-től van nálam. Lehet előttem valaki megkente műgyantával, mint a lekváros kenyeret, mielőtt összecsavarozta. Még soha nem próbáltam szétszedni. Égetni való kamasz voltam még, amikor hozzám került és most rámjött a nosztalgikus feeling, hogy én ezt rendbe teszem. Van is egy aktív EMG-LJ5 pickupom a hídra másik projektből. A bundok kopottak, de még fretlessnek is jó lehet akár. A bundokat kiszedni a legegyszerűbb. Csak pákával át kell melegíteni, rögtön elengedi a lakk meg minden és csak ki kell húzni egy mozdulattal. Csak fretlesshez pláne lejjebb kell tenni a húrmagasságot, szóval lehet, hogy game over van.

[ Szerkesztve ]

(#37117) Eastman válasza Rejtj (#37114) üzenetére


Eastman
őstag

Szia!

Nézd meg a kedvenc bandád kedvenc gitárosának a hangszerét, és felszereltségben, (hardveresen) ahhoz hasonló kezdőgitárt válassz!

Tremoló vs. fix híd (bridge),
Dupla hangszedők vs. egytekercses,
(Humbucker vs. Single coil).

Én nem szettet választanék. A szín és a gitárforma röviden; nem befolyásolja a hangzást. Vegyél olyat ami tetszik, aztán, ha már nálad a gitár, egy elektrós haverod, ismerősöd segítségével a használtpiacról válasszatok, próbáljatok ki egy erősítőt... (Recseg vs. nem recseg.) Van belőlük millió, nem vennék újat. Punkhoz szerintem nem kellhet a csöves erősítő, elég a "tranzisztoros", tehát kvázi olcsóbban találsz jókat. Szinte mindegyik tranyós "kiskombót" beépített torzítóval gyártják. Új kábel kell még, pánt, pengetők, meg a telódra egy hangoló app és sanyi.

Szoftveres dolgokban majd itt a srácok segítenek, én csak bedugom mint Marty a BTTF elején osz't nagy ZS...

(El lehet költeni erre a hobbira milliókat is.)

Üdv.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.