Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54281) Goose-T válasza arnyekxxx (#54279) üzenetére


Goose-T
veterán

Jó ideje már Kirk Windstein is azzal nyomja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#54287) doc válasza Goose-T (#54281) üzenetére


doc
nagyúr

pont az o (Kirk Windstein) Solaros signature gitarja az, ami a Snakebyte-tal versenyez nalam :D (ahogy nezem, a kepen is az van nala)

[ Szerkesztve ]

(#54972) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Múltkor volt emlegetve a Kirk Windstein signature Solar Expolerer, most Thomann-on elég vastagon akciózzák, meg Ola-nál is hivatalos oldalról (bár a Thomann olcsóbb). Már-már kecsegtető ajánlat... Csak azon kívül, hogy A-ra hangolva bohóckodnék vele, nem tudom mire használnám. :D

(#55080) jmarcell válasza jmarcell (#54985) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Ha már Windstein meg a "one trick pony" signature gitárja: [link]

Azért a pedálboard-os témát megmosolyogja az ember, állítom, hogy a fórumon lévők többsége ismer olyan embereket, akik jobban túltolják a a gear témát, mint ő. :D

[ Szerkesztve ]

(#55661) cucka válasza Alexios (#55660) üzenetére


cucka
addikt

Hát pont nem rá gondoltam, amikor írtam. Danish Pete is baromi jól gitározik, de hát ő is előbb volt profi gitáros, és csak utána lett youtube bohóc.

Na de a know your gear csávó, a 60 cycle hum csávó, ez a kdh autista csávó, vagy a kiabálós hangmérnök csávó, hát ha őket nézed, akkor az jön át, mind minden más szakmánál. Van, aki csinálja, és van, aki csak beszél róla - ők az utóbbiak.

De ott az az ütnivaló fejű music is win csávó, akit valamiért millióan néznek. Ő legalább technikailag jól nyomja, de valahogy mégis annyi marad meg belőle, hogy minden héten vesz egy 5000 dolláros gitárt, amin soha semmit nem játszik semmit, amit visszatekernél, hogy még egyszer meghallgasd.

[ Szerkesztve ]

(#55791) X2N válasza cucka (#55789) üzenetére


X2N
senior tag

Sok régi olcsó csöves erősítő van, Peavey windsor, valveking, XXX, Marshall JCM900 stb ami anno a kutyának nem kellett, nem volt népszerű mert páran elterjesztettek róla baromságokat, hogy nem jó. Most közel 15 év múlva jönnek rá az emberek hogy mégis milyen jól szóló cuccok ezek amikor fel van véve youtubon. A régebbi csöves erősítőknek még meg van az az előnye hogy nem SMD alkatrészeket használtak bennük, ha ma megnézem Thomann-nál az egyik legnépszerűbb Harley benton Tube 15 kombót az már 90%-ban SMD-s...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#56251) benedekco válasza FockeWulf (#56248) üzenetére


benedekco
addikt

Lásd Gary Moore, Johhny Winter, Mark Knopfler.
Amúgy a kollégám pont mindenféle nótát is játszik basszuson.

Vagy ahogy consono mondja ott van pl Eric Gales esete aki pl csak átfordította a gityót. Ezzel pl csak az a gond, hogy nehezebb megtanulni ha az ember tab-ból meg a netről akar megtanulni gityózni.

re: AndyN84
Írás, az más, egér használat más. De egy gitárnál mind két kezedet használod egyszerre, ezért majdhogynem tök mindegy melyik oldalon van a gityó nyaka.
De nem mondom azt, hogy nincs igazad, vagy hogy a tapasztalataid semmisek. Ha próbáltad és neked személy szerint így jött be akkor semmi gond. Csak sokan nem próbálják meg egyáltalán. Ezért is mondtam, hogy ha még nem fogtál gitárt akkor lehet érdemes jobboson kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#56443) Goose-T válasza benedekco (#56442) üzenetére


Goose-T
veterán

Az az igazság, hogy programozni is szeretek. Win-win!

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#56772) Smiley


Smiley
őstag

Jovok en is szerencsetlenkedni egy kicsit. Szolt a spotify-on ez a szam, es nagyon megtetszett a dallama... persze sehol nincs hozza semmi. Szoval magamhoz kepest rekordsebesseggel 2 ora 15 perc alatt, hallas utan szerintem egesz jol sikerult leutanozni. De en ezeket a kezdetleges verziokat szeretem a legjobban felvenni, mert tok jo visszanezni honapok mulva amikor mar ugyis rutinbol megy. Itt meg semmi nincs beallitva, csak a track meg egy lead profile.

Follow The Cipher - Winterfall

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#56815) benedekco válasza consono (#56800) üzenetére


benedekco
addikt

Nem bírom ezt a csávót nagyon, de néha vannak jó dolgai, pl itt is szerintem jól beszél: [link] Music is Win 7-es húrok

re: cucka
Azt mondta, hogy tingli tangli hobbi gitáros. Lehet valaki nem tingli tangli hobbi gitáros is. Én még tingli tangliként is imádom a Fenderemet és minden nap megcsodálom, sajna kézbe venni már nincs időm annyit. De majd eljön megint az idő.

re: Moleman
Az, hogy drágából is van szar szemét, az nem azt jelenti, hogy mind az, vagy nem éri meg egy jó drágább gityót beszerezni.

re: Ctrl+Alt~Del
Lehet nem leszel tőle jobb játékos, de mivel te magad mondtad, többet veszed kézbe, jobban motivál, így több az esélye hogy jobb gitáros legyél idővel mert több időt teszel bele.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#57031) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#57019) üzenetére


X2N
senior tag

Facepalm. Mi van azzal ha én megengedhetem magamnak újonnan az 1.2millió forintos Soldano SLO 30-erősítőt de mivel értek hozzá inkább megépítem magamnak? 200eFt alatt megvolt anyagárba, 4 hónap alatt kényelmes tempóban elkészült. win-win. Akkor most én nem akarom eléggé az eredeti erősítőt? :D Oda merném tenni az eredeti mellé mert az enyém többet is tud mint az eredeti, nagyon nem 1:1-be lett lemásolva...
Nem néztem a videóba bele de ez alapján jó dick ez a Paul Red Smith...
El lehet már azt felejteni hogy azért mert egy gitárt ma USA-ban készül az garancia a minőségre. Nem a 80-as években vagyunk, már minden gyártó cnc-vel készíti a gitárokat, különbség már csak az összeszerelés és a QC között van. Szerintem csak az van hogy hogy csökkennek az eladások, mert távol keletről félelmetes minőségű hangszerek kerülnek piacra amivel ők nem tudnak versenyezni se árakkal se mennyiséggel...jelen gazdasági körülmények között kétlem h sokan fognak milliós gitárokért rohangálni...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57490) X2N válasza consono (#57487) üzenetére


X2N
senior tag

Használd azt ami kényelmes neked. Én nem tudok tökig leengedett gitárral játszani olyan témákat amit pl az előbb linkeltem. Ehhez kell egy kb Petrucci féle gitártartás, meg az hogy nem fogok rá a nyakra hüvelykujjal mert különben teljesen kinyújtom az ujjaimat, nincs akkora kezem mint Claptonnak vagy Gilbertnek.
A lényeget már leírtam. Ahogy itt is írják.

When to
When you need to mute the 6th string with your thumb – Many open chords (most variations of A, C, and D’s, for example) sound best if you don’t play the 6th string. Often, guitar instruction books recommend that you avoid the 6th string when you strum these chords, which is almost impossible and usually ends up sounding wimpy anyway. How are you going to do a Pete Townsend windmill if you’re trying to miss one of the strings? When you’re bending strings – You get better leverage.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57526) X2N válasza X2N (#57523) üzenetére


X2N
senior tag

Ha megy a Stairway to Heaven-es ujjal pengetés akkor lehet mondjuk továbblépni a Dust in the Wind-ra ;] . Ez már annyira nem könnyű viszont eszméletlenül szól ha jól játszod :)
Chromatikus gyakorlatokat meg tessék gyakorolni orrvérzésig hogy meglegyen a bal kéz-jobb kéz szinkron! (minden fekvésben, 0-24)

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#58153) Goose-T


Goose-T
veterán

A kínaiak megint alkottak: MWave Tank G pedál. Modellez, lehet rá IR-t tölteni, Bluetooth kapcsolat, beépített akku, és állítólag egy új windowsos progival már tud profilozni is, mindezt 70$-ért! Ráadásul van belőle basszusgitáros verzió is.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#58186) dl650 válasza kutyek (#58185) üzenetére


dl650
tag

Köszi. Tehát akkor gitárhoz a jack-jack kábelt kell használni nem a jack - mikrofon kábelt? Más : Tudtok ajánlani a Tonocracy-hoz hasonló ingyenes szoftvert Windowshoz?

(#58228) arnyekxxx válasza dl650 (#58222) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ja igen, az asio-t be is állítottad a programokban vagy megy alapbeállítással a winaudio-n?

(#58231) X2N válasza arnyekxxx (#58227) üzenetére


X2N
senior tag

Nem 44100-ra kellene állítani a sampling rate-t? Ha már a DAW-nál is az a beállítás és ott is használod mint vst? (Bandlab-nál ezt olvastam) 48000 windows/youtube standard nem?
Tibizzz-3 ms késés is késés...persze 10ms alatt már "jó vagy".

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.