Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16408) BluEyes válasza Ricsko :D (#16404) üzenetére


BluEyes
őstag

mikor megvettem akkor volt újra húrozva és igen 2 éve ugyan azok vannak....

Már rég le kellett volna szakadni a húroknak, ha rendszeresen gyakoroltál volna. Szerintem ráérsz szintet lépni, ha már lesz mire :)
"Tanárodnak" se tűnt fel a húrprobléma? Keress másikat, ennek ne fizessél többet.

Naszóval vegyél egy új húrkészletet, és kérj meg valaki hozzáértőt (ne a "tanárurat") hogy húrozza fel, és állítsa be normálisan a gitárt. Fentiek fényében nincs annak semmi baja.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#16502) orimilan


orimilan
tag

Sziasztok srácok!
Ma elhatároztam hogy megakarok tanulni gitáron játszani! Szerintetek van esélyem tanár nélkül megtanulni?Elektromos gitárt szeretnék ,bár ahogy a topicot olvasgattam az akusztikust ajánljátok első gitárnak.Milyen gitárt ajánlotok max 35 ezer forintig ?
Legföképen Linkin Park és ACDC számokat szeretnék majd játszani.

(#16564) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok. Elkezdtem járni basszusgitár tanárhoz. Elkezdtük gyakorolni a lefogásokat egy fekvésben. Viszont a kezem (nem a pengető) csuklótájékon gyakorlás közben eléggé fáj, húzódik.
Erősítsetek benne, hogy ez csak azért van, mert szokatlan még a kéznek a gyakorlás, és ez előbb, vagy utóbb nem lesz ilyen vészes...

(#16995) Ricsko :D válasza Aucor (#16994) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Jhhaa ilyent valaki mutatott nekem hogy eladja nekem 8 ezerért csak nem tudtam akkor mire való :D Megkérdezem tanáromat érdemes vegyek-e egy ilyent mert akkor inkább nem veszek pedált, vagy erősítőt.... Illetve neki megvan az eredeti program és azt mondta tanárom hogy elküldi ha szeretném asszem az AmpiTubre van meg neki vagy Guitar Ring nem tudom..

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17009) Ricsko :D válasza McCann (#17007) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

De most kaptam vissza :(( :(( Elvileg beállították... nem baj majd oda adom tanáromnak hogy vigye vissza...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17036) Nunder válasza Ricsko :D (#17032) üzenetére


Nunder
őstag

De ha csak ennyi pénzed van, akkor pláne ne költsd el olyan dolgokra, amitől más is szabadul. Miért kell neked feltétlenül egyből erősítő? Ha tanárhoz jársz, ott nem muszáj erősítővel játszani, otthonra meg gyakorolni simán megfelelne valami egyszerűbb megoldás, ami nem kerül annyiba, mégis meg lehet vele tanulni úgy játszani, hogy ne zörögjön stb. Vagy vegyél akkor egy egyszerűbb hangkártyát és modellezz, vagy valami más alternatíva után kell nézni.

A Vox-nak vannak nagyon jó gyakorló cuccai. Mondhatnám az amPlug-ot vagy az amPhone-t. A második igaz, hogy drágább, de kapsz hozzá egy príma fülest is, ami fényévekkel jobb, mint amennyit 10-15k-ért kaphatsz, és a későbbi felvételek is megoldhatóak lennének nomeg a gyakorlás is. Nekem van egy amPlug Metal, a mai napig elő veszem, mert nagyon bitang kis cucc. Természetesen használtan még olcsóbbak.

Ha lesz pénzed, akkor pedig veszel egy olyan erősítőt és/vagy pedált, ami megfelel az elvárásaidnak. Addigra kicsit jobban is fogod tudni, hogy mi az, ami fekszik neked.

Ez meg mindenkinek szól, ne hívjuk már Marcinak a Marshall-t ;] Csak 3 betűvel többet kell írni, és mégis tisztelgünk a márka előtt, nomeg aki keresésre adja a fejét a topikban, az nem marciként fog keresni a Marshall termékekre :R

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17037) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Én kérdeztem a tanáromat hogy olyan jók a Marshallok mint ahogy mondják és azt mondta hogy semmi különös nincs velük kicsit drágák... Én azért hiszek neki ért hozzá eléggé..

Nincsenek nagy elvárásaim a mostanimnál legyen jobb nekem ennyi elég... Nekem ez csak hobbi inkább :K

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17115) atomeec válasza Plazmacucci (#17114) üzenetére


atomeec
senior tag

:R "Általános" felhasználásra kellene. Mivel csak ilyen hobbiszinten csinálom a dolgot, egyelőre - később tervezem majd, hogy normálisan eljárok tanárhoz, de az még odébb lesz, most más dolgok a fontosabbak. Nincs még belőtt irányzat, gyakorlás van, már amikor van időm rá...Megláttam a hirdetést, gondoltam előbb utánanézek, mielőtt kidobom a pénzt :DDD
Hasonló áron van valami ajánlott? Persze ezügyben átnézem a topikot is :B

(#17138) Plazmacucci válasza doboka98 (#17137) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tanulj számokat. Jobb gyakorlás nincs. Persze az alapokat tanárnál át lehet venni. Egyedül valóban szar.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#17278) kisgabor87


kisgabor87
tag

Még egy kérdésem lenne (meg még 1000).

Tanulással kapcsolatban érdekelne, hogy van-e reális esély hogy tanár nélkül megtanuljak gitározni (arra ugyanis nincs havi fölösleges 8-10.000ft-om)? Találtam ezt az oldalt amit nagyon istenítenek (idióta amerikai baromságnak tűnik, de több komolyabb szakmai fórumon is javasolják): www.guitartricks.com , arra gondoltam ez talán még megérne havi 3e ft-ot ha tényleg van értelme. Szóval a kérdés hogy ki hogyan tanult gitározni, és lehetséges-e megtanulni internetről ilyesmit?

[ Szerkesztve ]

(#17279) pc-user válasza kisgabor87 (#17278) üzenetére


pc-user
aktív tag

Szerintem lehetséges, egyébként vannak a tanár nélküli gitározni tanulásra / tudásra példák a rocktörténelemben.

(#17280) Nunder


Nunder
őstag

És sose jártam tanárhoz, és ugyan nem vagyok egy Petrucci, de amit szeretek így is le tudom pötyögni :)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#17283) kisgabor87


kisgabor87
tag

Köszi a válaszokat.

Az igazság az, hogy nem török nagy babérokra, nem célom hogy én legyek a következő Hendrix vagy Petrucci, mindössze annyi hogy akár egy együttesben is megálljam a helyem, teljesen átlagos gitártudással. Bízom benne hogy menni fog ez (pár év alatt) tanár nélkül is. Annyi lecke meg anyag van fent a neten, hogy elképesztő. A régieknek tized ennyi infó nem állt a rendelkezésére és mégis meg tudtak tanulni gitározni. Két dologban látom a tanár értelmét, az egyik hogy kijavítja a hibákat, a másik hogy folyamatos "nyomás" alatt van az ember mert nem akar beégni a tanár előtt minden héten, és ezért komolyan veszi a gyakorlást. Napi max 2 órát tudnék gyakorolni, nem tudom ez elég lenne?

(#17286) toth_janika válasza BluEyes (#17262) üzenetére


toth_janika
őstag

Azért az Alumitone hangszedő odabasz egy kicsit! Márcsak látványban is! :K

Szerk.:
@kisgabor87
Én is ezt gondoltam, mint Te, hogy tanár nélkül, napi 2-3 órával lazán megtanulok gitározni. Ennek az lett az eredménye, hogy a sok netes cuccba beleszédültem, nem tudtam, hogy melyik a jobb, és lett pár szarul berögzült mozdulatom, amit nehéz kiírtani. Ilyen például az, hogy nagyon hosszan pengetem a húrokat, túl nagy a kilengése a pengetőnek, és rohadt nehéz volt kicsiket pengetnem.
A napi 2 óra jónak tűnik, nem tudom mellette dolgozol-e, van-e családod, barátnőd, feleséged, kutyád, macskád, amivel foglalkozni kell. 2 óra nagyon hosszú idő... Persze kell, ha el akarsz érni valamit, de azt valami mástól fogod elvenni!

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17287) kisgabor87 válasza toth_janika (#17286) üzenetére


kisgabor87
tag

Dolgozom, van barátnőm és kutyám is. :) Ami viszont nincs az pénz tanárra. Kénytelen vagyok abból építkezni ami van, és reménykedem hogy tanár nélkül is menni fog.

(#17298) toth_janika válasza kisgabor87 (#17287) üzenetére


toth_janika
őstag

Sok sikert! Én drukkolok Neked, mert nekem is elég szűkös a pénzmagom mostanság tanárra. Ha találsz valami jó módszert/oldalt/tanácsokat, ne légy rest! Várom/várjuk ide, had okuljunk :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17300) kisgabor87 válasza Bobrooney (#17299) üzenetére


kisgabor87
tag

Ez az Alapi féle gitársuli 1000 sebből vérzik. Nem érzem azt hogy nekem mint kezdőnek szólna, haladóknak meg igazából kevés. Szóval egyáltalán nem tudom hogy ez kinek készült...

Előfizettem erre: www.guitartricks.com
Igaz hogy angol nyelvű, de azt kell hogy mondjam hogy eddig 1000%-ig megérte. Szájbarágósan el van magyarázva minden elmélet, gyakorlat, van egy alap tanfolyam amiben van vagy 60 lecke, azután lehet választani hogy Blues, Rock vagy Countryt szeretnél tanulni és azokon belül is van vagy 100 lecke (minden leckéhez backing track). Ha ezzel végzett az ember (ami legalább 1 év) akkor még van egyenként 40-50 lecke 10-15 féle műfajhoz. Közben pedig fent van kb. 2-300 szám részletesen elmagyarázva hogy hogy kell lejátszani. Minden leckéhez tabulatúra, HD videók, fórum ahol lehet kérdezni az oktatóktól vagy videót küldeni nekik a játékodról ahol elmagyarázzák hogy mit csinálj másképp. Összesen több mint 2000 videó van fent, több száz órányi anyag. Mindenhol nagyon jókat írnak az oldalról, külföldi gitáros lapok is áradoznak róla. Teljesen kezdő szinttől haladóig megy a dolog, és mire a végére ér az ember az legalább 2 év.
Az ára ha havi bontásban fizetsz: 3000ft/hó, ha egy évre előre fizetsz akkor 30.000 ft. Ami soknak hangzik de egy tanár óradíjának a töredéke. Szerintem önálló tanulásra ennél jobb oldal nincs. Ez a legrégebbi gitároktató oldal ami létezik, '97 óta csinálják ha jól emlékszem.

Ja és van kuponkód amivel 2 hétig ingyen kipróbálhatod, és ha nem jön be akkor nem fizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#17396) Ricsko :D válasza Plazmacucci (#17395) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Szerintem is de nem jövök rá na de majd megkérdezem tanáromtól is. :))

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17614) Ricsko :D válasza izomhod (#17613) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Jó lenne de nincs kivel elmenjek ( 14 vagyok nem hiszem hogy elengednek főleg hogy 100 km-re van Pest. ) Tanárom nem nagyon szereti őket mással meg nem tudok elmenni :(

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17687) Ricsko :D válasza sajtee (#17663) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Mégis tudok menni!!! tanárom elvisz. 15 ezerért van álló hely az milyen lehet? nagyon többet nem akarok kiadni érte mert ez "csak" egy koncert. :(

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#17929) atomeec válasza izomhod (#17928) üzenetére


atomeec
senior tag

@Plazmacucci: Nem a hang kell, az jön az erősítőből.

Igen, kívnácsiság, meg teszem azt, felváltva csinálom, hogy gyakorlom az akkordokat, meg a ritmust (ezt kéne igazán, mert bánázom csak...) viszont ha megunom, akkor youtube-on nézek számokhoz leckét, és oda a hangzást magamtól állítgatni néha időigényes és az nem sok van...ezért lenne jobb, ha a mások által szerkesztett fájlokból tudnék válogatni, így több idő marad a gyakorlásra. Amiket én állítgatok, oké, hasonlít, de valahogy nem az igazi. Gondolom ez is fog fejlődni idővel, hogy ha hallok valamit, akkor majd felismerem, mit tekerjek, hogy jobban hasonlítson. :B

De ha esetleg van valakinek javaslata olcsó MIDI kábelre, ami működik a POD 2-vel, az lenne tökéletes :D

2. szerk: Tanár még egyelőre nincs, találtam egyet, amelyik olcsó és tud angolul, de nem válaszol az üzenetemre (lehet mégsem tud angolul :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#17972) kisgabor87 válasza Ricsko :D (#17970) üzenetére


kisgabor87
tag

Igazából én most fogok venni egy ilyet amit linkeltél, eddig az alaplapi gagyi hangkártyával használtam a programot. Igazából van egy Marshall MG10-es erősítőm, meg kölcsönben egy Behringer GM-108-as, de egyik sem tetszik annyira mint az Amplitube, még így is, hogy alaplapi kártyáról szól. Én is azt mondom, hogy a feelingje jobb a valódi erősítőnek, de gyakorlati szempontból gyakorlásra, kísérletezésre (pláne egy kezdőnek) tökéletes egy ilyen program. Főleg kezdetben mikor az ember még nem tudja, hogy az egész gitározás téma neki való-e, és nincs sok pénze. Járok tanárhoz, és ő is azt tanácsolja kezdetben minden diákjának, hogy addig ne fektessen be erősítőre, amíg nem telik el pár hónap, nincs kialakult ízlése, és amíg nem tud megfizetni egy magasabb kategóriás erősítőt.
És amúgy külföldi szakmai lapokban rengeteg cikk és teszt jelent meg ezzel kapcsolatban, és mindenhol az az eredmény hogy nem sokkal marad el a szimuláció az eredeti erősítő hangjától, és olyan iramban fejlődik ez a technika hogy évek kérdése és olyan kiforrottak lesznek ezek a programok, hogy észrevehetetlen lesz a különbség.

(#17997) atomeec


atomeec
senior tag

Sikerült találnom gitártanárt :DD
Illetve nem tudom mennyire tanár. Egy bandában basszusgitározik, basszusgitárt oktat, de bevállal (mert ugye én ritmus/szóló gitározni szeretnék), remélhetőleg hasznos dolgokat tudok meg tőle, főleg gyakorlatiakat. Már feladtam egy hirdetést is kínomban, mert nem válaszolt senki, akinek írtam...úgy látszik az angol és a gitár tudás együtt nem gyakori...Ha minden igaz, hétvégén lesz az első órám :)

(#18144) Plazmacucci válasza PETEE78 (#18143) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem ez simán csak gyakorlás kérdése. Na meg ott a jutub. De ezt a tanárod is biztos elmondta. Azt meg senki nem fogja tudni megmondani, hogy neked milyen kéztartás lesz az ideális :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18290) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! Én is egy gitár szerető ember volnék, és nemrég vettem rá magam arra hogy beszerezzek egy gitárt, megpróbálom nyáron megtanulni valamennyire. Most épp böngészem a boltokat, próbálom összevetni az árakat. Itt esetleg tud valaki jó tippet egy kezdő gitárnak? Lényeges hogy olcsó és könnyen kezelhető legyen, ne legyenek rajta ilyesztően bonyolult dolgok :D
Mennyire "gáz" az ha egyáltalán nem értek a zenéhez? A tabok elsőre nem tűnnek túl bonyolúltnak, remélem a gyakorlatban is hamar megtanulom majd olvasni őket. Mi a véleményetek erről, kellő lelkesedéssel meg lehet tanulni gitározni így is? Majd ha jobban megy lehet hogy keresek egy tanárt, de először egyedül szeretnék nekivágni, kipróbálni magam benne.

(#18296) AeSDé Team válasza izomhod (#18295) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Van két ismerősöm is, az egyikkel neten ismerkedtem meg, ő elektromos gitáron játszik már jóideje, megpróbál segíteni amennyire tud így neten keresztül. A másik egy volt tanárom, fiatal és szereti azt a stílust amit én is, valószínüleg ő tudna segíteni a vásárlással kapcsolatban. Vele megpróbálom minél előbb felvenni a kapcsolatot, ha ráér elugrok hozzá

Akkusztikus vagy elektromos? A végső cél az elektromos gitár lenne, szeretem a rock zenét, de úgy gondoltam két lépcsőre bontom a folyamatot, először beszerzek egy olcsóbb akusztikusat, majd ha jól megy akkor váltok elektromosra. Erről mi a véleményetek, jó ez így vagy kezdjem az elektromossal?

(#18307) atomeec


atomeec
senior tag

Egy kis tanácsért írok nektek. Barrék lefogásával kapcsolatban. Tehát továbbra is gyakorlok mint állat (minden nap egy keveset). Járok tanárhoz, igaz a srác nem tanár, hanem basszusgitáros, de ez van, ezt kell szeretni. Jobb mint egyedül :) Szóval. Barrékat kéne gyakorolnom illetve megtanulni rendesen. Kínlódással le tudok fogni akármit (dúr/moll/7) viszont az ujjam feljebb van a felsőbb bundoknál, mert csak úgy megy. A tanárom azt mondja, azt lejjebb kéne tenni...néztem youtube-on videókat, de más is úgy fogja mint én (felső ujjperce kilóg). Ez baj? Valamint olvasni azt olvasom, hogy legyen egy kis görbülete a mutatóujjnak, a tanárom meg azt mondja, legyen nyílegyenes. Még nem töltöttem vele sok időt, de a csuklóm nagyon nem akarja bírni, pár perc és annyi...bármilyen tanácsot szívesen fogadok :R

(#18308) Plazmacucci válasza atomeec (#18307) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hallgass a tanárodra és gyakorolj többet. Próbáld elfelejteni az automatikusan berögződött kényszeres szokásokat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18338) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok!

Van valami ötletetek arra, hogy hogy tudnám kigyomlálni azt a rossz beidegződést, hogy akkord fogásakor a hüvelykujjammal "szorítom le a húrt"(vagyis a hüvelykujjamat szorítom a nyakhoz)? Nem jártam soha tanárhoz, így sikerült helytelenül betanulni, most meg sehogy se tudok átállni az elől lévő ujjakkal való leszorításra. Mire végigjátszok egy számot begörcsölök :D

AeSDé Team: keress használtan egy fixhidas Cort KX5-öt.

[ Szerkesztve ]

(#18472) atomeec


atomeec
senior tag

Nem tudom, hogy ki hogy áll az elméleti dolgokkal, "tanár" ide vagy oda, szoktam nézelődni és véletlenül találtam egy oldalt, ahol olyan egyszerűen írnak le dolgokat, hogy csaptam a homlokomra, hogy nem értettem eddig...angol sajnos, viszont nekem most nagyon meghozta a kedvem a skálázáshoz :)

Rock Guitar Theory

(#18650) Nunder


Nunder
őstag

Szerintetek Szegeden két gyermek (8 és 11 éves) gitároktatásáért mennyit kének el a "tanárok"? Mondjuk egy óráért, úgy hogy egyszerre két gyerekkel foglalkozik? Kollégám keres tanárt és kérte, hogy járjam körül a témát, hogy mennyi lenne a reális. Nem kell szolfés vagy ilyesmi, csak az alapok.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#18688) atomeec válasza izomhod (#18684) üzenetére


atomeec
senior tag

Na ez égő :B Sebaj, csecsemőnek minden vicc új. Csak látok sok videót úgy, engem őrjítene, ha lógnának a végeik, meg karcolná a tokban a fejet...Engem is szúrt már meg, de ha sikerül jól levágni, akkor már nagyon bénán kell odanyúlnom hozzá :)
A barrék már egész jól mennek, azóta is gyakorlom. Már megvan, nekem hogy fekszik, sajnos tanárhoz nem tudok menni egyelőre, mert megszűnik a munkahelyem... remélhetőleg hamar lesz másik, de akkor megpróbálkozom a zeneiskolával :K

Köszi, hogy lerántottátok a leplet eme misztikumról :DDD

(#18689) therón


therón
tag

Sziasztok.

Szeretnék elkezdeni gitározni.
Lehetőleg tanár nélkül, mert alkalmanként van ismerős aki tud tanítgatni.
Először is milyen gitárt ajánlanátok 20k-ig és miért?
Mire kéne figyelni? Hogy kéne csinálni? [hangolás, húrozás]

A válaszokat előre is köszönöm. :R :R :R

(#18746) toth_janika válasza pavicevic (#18737) üzenetére


toth_janika
őstag

Én csak beleugatok a témába, viszont csatlakozom az előttem szólókhoz. Nálam volt egy f*staliga squrier, hát halál volt rajta játszani, elment a kedvem is, mert egy mezei törzshangsort nem tudtam rajta normálisan, zörgés nélkül lefogni... Pedig az már megy... ha más nem is :DDD
Nem lehetett beállítani, a nyak folyamatosan ferde volt, bundok sorjásak, szóval volt vele gebasz.

Van egy X6-os Cortom, ami szintén nem egy akkora ász hangszer, mai fejjel, már nem biztos, hogy őt venném, viszont az egy álom ahhoz a hulladékhoz képest.

És a múlt héten játszottam a tanárom Ibanez Univers-ével... hát lefostam a bokám attól a hangszertől, bár az is igaz, hogy csak egy nullával több mint az én 80e-s Cortom :DDD

Én azt tanácsolom, hogy ne vegyél hulladék hangszert, mert csak a kedved fog elmenni az egésztől. Gyűjts még egy kicsit, szánj rá egy kicsivel több pénzt, és vegyél egy középkategóriás gitárt, mert azzal örömet szerzel magadnak, és nem fog elmenni az életkedved. :K
(Ha meg megunod még mindig árában tudod eladni, nem úgy, mint a hulladékot...)

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#19114) Plazmacucci válasza KrAt (#19113) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem kell hozzá tanár. Ha meg drága karácsony előtt, majd veszel januárban. Én most vettem október végén, és hat számjegyű volt. :DDD ha rácuppansz, nincs olyan, hogy drága gitár.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19396) BluEyes válasza krisztian7 (#19395) üzenetére


BluEyes
őstag

Pfff...nehéz ügy ez :K Itt is ára van a jobb hangnak, jobb minőségnek.
50k-ig nem sok lehetőséged van. Tömör fedelűekből ugye kiesett az akciós Takamine, marad a Cort Earth 70, meg mellé az Epiphone AJ-220S ha még kapható ennyiért. Meg persze vannak a laminált toppos gitárok.
Mondj már valamit légyszíves a korábbi próbálkozásról, a hangszerről, hány éves voltál, hogyan kezdted, volt-e tanárod, meddig jutottál, min bukott meg a dolog, meg ilyesmi ami eszedbe jut. Nem baj, ha hosszabb lére ereszted a mondanivalót, van időnk, elolvassuk :)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19571) akela91


akela91
addikt

Egy teljesen kezdő számára, tudnátok ajánlani oktatóvideókat (angol vagy magyar nyelven), alapoktól?
Megörökli haver a régi 6 húros elektromos gityóm, én anno tanárnál tanultam, ezért nem ismerek ilyen videó készítőket.
Metált szeretne majd játszani.

(#19863) GoTReX válasza Gyick (#19855) üzenetére


GoTReX
őstag

Triviális dolog ,olvasgatok mert valahogy minden dolog egy helyen soha sincs meg. A rezgést nagy eséllyel a bund nem alsó egyharmadban való lefogása okozta. Szerencsére így az interenet /dvd/könyv világában mindent meg lehet találni kis mázlival. Ti közületek amúgy hányan kepzettek vagy tanultak tanárnál? :U

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#19864) Plazmacucci válasza GoTReX (#19863) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én kb egy évig tanultam tanárnál. Aztán meguntam és elkezdtem zenekarban számokat tanulni és játszani. Egyből "megtanultam" gitározni.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19867) Gyick válasza GoTReX (#19863) üzenetére


Gyick
őstag

Én soha nem voltam tanárnál de szerintem ez hiba volt mert meg is ragadtam egy szinten,,főleg ami az improvizációt illeti.Számokat meg tudok tanulni,visszajátszani.Tervben van hogy majd elmegyek egyszer vmi jobb tanárhoz de itt a környéken nem nagyon van

(#19868) sanzik válasza GoTReX (#19865) üzenetére


sanzik
senior tag

tanárt kell találni!
Én is egy évig jártam,de minden percét élveztem.
Nem voltak olyan dolgok amik rám lettek volna erőltetve. Kötelező kottázás ilyen nem is volt...
Én tanár nélkül tuti feladtam volna megint,mert nekem ez a második nekifutás volt pár év szünet után,hogy elhatároztam,hogy meg akarok tanulni gitározni.

(#19870) Eastman válasza GoTReX (#19869) üzenetére


Eastman
őstag

Slash is járt tanárhoz - ki gondolná. Nagyon naturális a játéka. Goto wikipédia...

Valamilyen alap kell.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20276) Eastman


Eastman
őstag

"2012-09-27
Égi Zenekar Fesztivál címmel mintegy háromórás
koncerttel, illetve egy rocktörténeti előadásokból
álló konferenciával emlékeznek vasárnap a
Petőfi Csarnokban (PeCsa Music Hall) három
nagyszerű gitárosra, Radics Bélára, Barta
Tamásra és Bencsik Sándorra.
Mindhárom zenészhez kapcsolódik idén egy-egy
kerek évforduló: Radics Béla (Sakk-Matt,
Tűzkerék, Taurus, Alligátor) és Barta Tamás
(Hungária, LGT) 30 évvel ezelőtt hunyt el,
Bencsik Sándor (Beatrice, Gesarol, P. Mobil, P.
Box) pedig 60 éves lenne, és 25 éve hunyt el.
A vasárnap 19 órakor kezdődő koncert első
felében Radics Béla rhythm & blues, illetve hard
rock szerzeményeit, a hozzá köthető számokat a
Tűzkerék xT játssza el, majd a Bencsik "Samu" és
Barta Tamás emlékét felidéző blokkban a P.
Mobil és vendégei zenélnek. Fellép mások mellett
Bergendy István, Csomós Péter (ex-Hungária),
Frenreisz Károly (ex-LGT, Skorpió), Laux József
(ex-LGT), Papp Gyula (ex-Skorpió), Harmath
Albert (Sakk-Matt), Karácsony János (LGT),
Schuster Lóránt (P. Mobil), Lugosy László
(Beatrice), Nyerges Attila (Ismerős Arcok), Oláh
Ibolya, Varga Miklós (ex-P. Box), Szűcs Antal
Gábor (ex-Skorpió) és színpadra lép a mindössze
13 éves gitáros tehetség, Somogyi Remig is.
A vasárnap esti koncert előtt 15 órakor a PeCsa
Music Caféban konferenciát rendeznek Radics
Béla emlékét és a hetvenes-nyolcvanas évekbeli
Magyarország kulturális, rockzenei és társadalmi
életét felidézve. Az eszmecserén történészek,
egyetemi tanárok és újságírók működnek közre,
köztük Szőnyei Tamás, Klaniczay Gábor, Valuch
Tibor, Bálint Csaba és Csatári Bence.
Tóth Eszter Zsófia történész, levéltáros A mi
Bélánk - Radics Béla, Indián és az összefogás
címmel tart előadást. A munkásságtörténettel
behatóan foglalkozó kutató az MTI-nek
csütörtökön elmondta, hogy a Magyar Országos
Levéltárban interjúgyűjteményt készít, és ennek
keretében ismerkedett meg Radics Béla egyik
barátjával, Fogarasi Andrással, azaz Indiánnal.
"Történészként azért tartom fontosnak Radics
Bélával foglalkozni, mert személye szimbolikus:
azt jelenítette meg, hogy bár a munkásállamban
a munkásosztályból indult mint tehetséges
gitáros, mégsem tudott karriert befutni. Nem
alkalmazkodott azokhoz a szabályokhoz és
cenzúrához, amelyet az akkori pártállam
i
hanglemezkiadó tőle is elvárt" - fejtette ki.
Tóth Eszter Zsófia elmondta, hogy Horváth
Sándor történész a Nagyfa-galeriről szóló, Kádár
gyermekei című kötetében (2009) foglalkozott
Indiánnal. (Csörsz István évtizedekkel korábban,
1971-ben egy egész regényt szentelt a
hippikultúrát és a lázadást szimbolizáló
Indiánnak Sírig tartsd a pofád címmel.) A Budai
Ifjúsági Park fölött lévő Nagyfához azért jártak a
fiatalok, mert hosszú haj- és farmerviseletük
miatt nem engedték be őket a koncertekre
, ezért
ott gyülekeztek, hallgatták a zenét. A hatalom
egy részüket a koncepciós Nagyfa-galeri perben
börtönbüntetésre ítélte
, köztük Indiánt is.
Szabadulása után éveken át rendőrségi
megfigyelés alatt állt, zaklatták.
"A Radics-rajongó Indián a hetvenes évek
közepén kitalálta, hogy pénzt gyűjtenek
felszerelésre a gitárosnak. Körbejártak a
koncerteken és felírták, ki mennyi pénzt adott.
Radics aztán valóban tudott venni az összegyűlt
pénzből egy használt erősítőt
" - idézte fel a
történész.
Indián, aki sokáig pékként dolgozott és ma a
csepeli horgászegyesület elnöke, ott lesz a
vasárnapi konferencián és koncerten, és ezt a
történetet személyesen fogja elmesélni. A
vasárnap elhangzó rocktörténeti előadások a
tervek szerint nyomtatott formában is meg
fognak jelenni.
Radics Béla (1946-1982) életében mindössze két
kislemeze jelent meg a Taurusszal, az elmúlt
években viszont CD-n több felvételét kiadták
feljavított minőségben; legutóbb a Korál IV. című
kislemez-válogatáson. Halálát az alkohol okozta.
Barta Tamás (1948-1982) játszott a Hungária
első, Koncert a Marson című albumán (1970) és
az LGT első három lemezén; írt dalokat Zalatnay
Saroltának és Kovács Katinak is, majd 1974-ben
nem tért haza az Egyesült Államokból, ahol Los
Angelesben máig tisztázatlan körülmények között
halt meg.
Bencsik Sándor (1952-1987), aki három
stúdiólemezt készített a P. Box-szal, egy
ausztriai menekülttáborban vetett véget életének."

...

Zárógondolatok: [link].

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20799) Bobrooney válasza kemotox (#20798) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Én tanultam volna az alapokat csak rohadtul nem jöttem rá h mire is lesz ez nekem jó.
Aztán fogtam magam eljárok tanárhoz kb 2 perc alatt megmutatta h miért is jó ez.

"Ha meg csak kifogásokat keresel, akkor inkább add el a gitárt."
Addig vesztegeti az idejét amíg akarja, vagy rájön majd magától is, vagy marad ezen a szinten.

(#20948) persil válasza Ragnar_ (#20947) üzenetére


persil
nagyúr

Az a baj, hogy ritmus buzi vagyok, de már ott tartok, hogy szerintem javíthatatlan a helyzet, whitechapel, meg cannibal corpse szintű darálásokat ránézésre elsőre eljátszom, a legegyszerűbb maiden szólót meg napokig magolom =/

Szarul csináltam, magamtól, tanár nélkül, így évek után meg már képtelen vagyok szakítani a rossz szokásokkal.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#21056) Bakter9011 válasza Eastman (#21053) üzenetére


Bakter9011
csendes tag

Köszi a tippet de Én inkább nem nyúlok a hangszerhez :D
Ha lenne rá lehetőségem szívesen megtanulnám a beállítást meg az ilyen olyan moddingot de egy vidéki kisvárosban annak örülök hogy egy nagyon jó gitár tanárt sikerült találnom (viszont ő sem hangszerész) :P

Ez a Popa Chubby durva :D Nem kíméli a hangszert az állapotából nézve :D

[ Szerkesztve ]

(#21103) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A közeljövőben rászánom magam, hogy keressek egy tanárt, akár csoportos órára is szívesen járnék. Valakinek esetleg van egy jó tippje / bevált oktatója a fővárosban?

<< Heimdal >>

(#21167) BluEyes válasza kemotox (#21163) üzenetére


BluEyes
őstag

Így van, véletlenül nem történnek dolgok. Van ugye a mi Bikini zenekarunk. Minden ponton agyonveri a RHCP-t, hangszeres tudásban, énektudásban, zeneszerzői képességekben. Ha csak a gitárosokat nézzük, szegény Daczi Zsolti is, és most a Lukács Peta is egyszerűen egy másik dimenzióban zenélnek, a Fruci egy nagy semmi hozzájuk képest. De sajnos ebből a kis országból, ebből a nyelvi környezetből nem nagyon lehet világhírűvé válni egy kommersz műfajban.

csadi0011:

Hát...ha nem hallod, hogy mennyire gáz a csávó, mennyire pontatlan, mennyire hamis, akkor nem tudom, mit mondhatnék. Bármelyik magyar város helyi lakodalmas hakni-zenekarában nagy valószínűséggel játszik egy Fruci-szintű (vagy jobb) gitáros.
Ha ma nulláról kezded a gitározást, és átlagos tehetség vagy, akkor heti 1 óra tanárral, és heti 3x-4x másfél óra gyakorlással kábé 2 év alatt magad mögött tudod hagyni ezt a szintet. A 2. év vége fele kell egy garázs-zenekar, hogy a zenekari rutinból is szerezz egy kicsit, és annyi.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21320) brickm válasza V.Stryker (#21310) üzenetére


brickm
őstag

Ha elmész egy tanárhoz 100%, hogy ad neked egy gitárt órákra, míg kipróbálod, egyáltalán megy-e a dolog.

(#21734) oAcido válasza BluEyes (#21733) üzenetére


oAcido
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Nekem a Cort AD810 jön be, remélem neki is tetszeni fog :)

Egy ilyen húr készletet néztem ki. Jó lesz ez hozzá?
Gondolom ebből sem kell drágább darab. Már csak a méret kérdéses.

Illetve hangolóval érdemes szórakozni? Ha ajánlott az is, akkor ezt néztem ki. LCD kijelzős az a lényeg :D

Feltétlen szükséges tanárhoz járni, vagy a neten lévő oktatóanyagokkal is lehet rendesen tanulni? Külföldön élünk, lehet hogy "megfizethetetlen" egy tanár (ahogy a szépségszalonok, fodrászszalonok, tetoválószalonok :D), ő meg nem szeret költeni.

Bocsánat a sok kérdésért (pláne, ha hülyeség), de jövőhét kedden, max. szerdán itt kéne hogy legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.