Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28801) Myers


Myers
senior tag

Üdv!

Van egy Asus P5K-m, ami első áram alá helyezéskor (kapcsolós hosszabbító, minden ebbe van dugva, ha végzek a gépezéssel kikapcsolom <- energiatakarékosság) elindul-megáll-elindul. Gondolom a vinyóknak nem tesz jót, hogy gyakorlatilag minden indításnál 2* indulnak.

És a P5K-topikban azt mondta valaki, hogy a DS3R nem csinálja ezt, normálisan 1* indul. Ez igaz?

Ezért gondoltam, hogy esetleg lecserélem. DS3R-t, vagy DS3P néztem ki magamnak. Mivel vizet is akarok ezért előnyösebb lenne a DS3R.

Kérdésem, hogy mi a különbség a 2 lap között? Ennyi különbséget találtam:
DS3P: van rajta firewire, DS3R-en nincs
Elvileg az R betű a raidre utal, de hát a DS3P-n is van raid, akkor meg? :F Mind a kettőn 8 sata port van.

Még annyi, hogy ezek a lapok Vdroppolnak? Meg lehet őket grafitozni? A P5K-t meglehetett.

[ Szerkesztve ]

http://www.muszaj.hu/

(#28802) tlac válasza Myers (#28801) üzenetére


tlac
nagyúr

ezek a lapok is tudnak olyat csinálni, hogy első áram alá helyezés után duplán indulnak, ez a ram beállításától függ
viszont elsőre csak egy pillanatra indul el, addig a vinyók nem

nem tudom miért gondolod, hogy vízhez előnyösebb a ds3r a ds3p-vel szemben
a ds3p-n is van raid, a ds3p gyakorlatilag kisebb heatpipe-pal rendelkező ds4

minden lap droppol, a ds3p-ben van erre egy opció a bios-ban, amivel elvileg lehet csökkenteni
itt szerintem a topikban senki nem játszik grafitozással, talán nincs is ilyen mod, nem is kell

(#28803) fsb1000 válasza KMT (#28797) üzenetére


fsb1000
nagyúr

van egy furcsa mérési eredményem:

Elindítom a prime-ot 2 szálon, 100% proc terhelés - fogyasztásmérő 1xx Watt
Erre ráinditom az everest stab tesztjét - meglepő de lecsökken 3-4 Watt-tal a rendszer fogyasztása

Erre még rányomok egy orthost vagy PCmark-ot, akkor további 2-3 Wattal csökken a felvett teljesítmény. pedig most is 100% a proc terhelés.

Mindenki döntse el, hogy szerinte ez mit jelent, és hogy 1 vagy több progival érdemes tesztelni.

(#28804) fsb1000 válasza SOAD19 (#28799) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt hol olvastad hogy csak 1333Mhz felett érdemes DDR3-at használni.

Még nem kaptam kölcsön DDR3-akat... lehet veszek egyet, mert a téma nagyon érdekel.
Vajon urban legend vagy tényleg igaz a DDR3 ilyen mértékű hátránya.

(#28805) Myers válasza tlac (#28802) üzenetére


Myers
senior tag

Ram beállítástól? Miért, mit lehet beállítani, hogy csinálja/ne csinálja a dupla indulást? Vagy miért függ a RAM-tól? :F

"viszont elsőre csak egy pillanatra indul el"
Ez kb mennyi idő? Mert nekem a P5K első indulása talán még 1 mp-et sem tesz ki, de ez épp elég ahhoz, hogy félig felpörögjön a vinyó.

A DS3R-t azért láttam jobbnak víz szempontjából, mert nem kell rá FET blokk, csak az NB,SB-re, míg a DS3P-nél a FET-eken van borda, ráadásul összekötve az NB bordájával, tehát vagy mindkettőt leveszem, vagy egyiket sem (akárcsak a P5K-n :( ).

A droppolásról: gyakorlatilag is csökkenti a droppot ez a bios beállítás a DS3P-nél? DS3R-ben is megtalálható ez az opció? Csak azért kérdezem, mert a P5K-ban is van ilyen, de semmit nem ér. Viszont a grafitozás jót tett neki. ;]

http://www.muszaj.hu/

(#28806) tlac válasza Myers (#28805) üzenetére


tlac
nagyúr

fsb:ram aránytól függ
(és még a gigában van egy performance enhance opció is, ezt extreme-re álítva is duplán startól, de ez nem érdekes, mert turbo-n jó és az extreme semmivel sem gyorsabb)

kb 1 másodperc, de nem pörgeti fel a vinyókat
a wd vinyóim nagyon kattannak leállásnál, meghallanám

ds3p-n is csak a feteknek a felén van borda
tehát ha a fetekhez nem akarsz blokkot, ez a ds3p-nél sem jelent problémát, viszont ekkor ugyanúgy a ds3r-hez is kellene vmi kis huzat

a ds3r-ben nincs ilyen opció, ds3p és e feletti lapokban van, cpu-z szerint nem igazán van változás
én a két lap közül a ds3p-t venném, jobb biosa és nyákja van

(#28807) jokeman


jokeman
aktív tag

Kérdés: A sima vagy az EP Giga lapok jobbak tuninngban?
És miért? Csak egy kicsi magyarázatot lécciiii
Erre nem kaptam még választ........
sziasztok :))

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#28808) Gorneck válasza jokeman (#28807) üzenetére


Gorneck
titán

Uaz.

Lap és lap között is van különbség hiába egy rev...vegyél mér egy lapot...oszt használd egészséggel...:D

Ennyit kérdezősködni egy szaros lapvásárlás előtt...Én csak a pénztárcámmal szoktam beszélgetni...:DDD
No meg régebben asszonnyal, de két hete már azzal sem kell... ;]

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#28809) tom_tol válasza jokeman (#28807) üzenetére


tom_tol
addikt

vegyél EP-t az jó tuningra is meg arra is ha nem akarsz

(#28810) SOAD19 válasza fsb1000 (#28804) üzenetére


SOAD19
addikt

Itt a PH!-s fórumokat olvasgatva, mintha azt írták volna, h 1800 alatt (ha jól emlékszem) nincs értelme DDR3-t venni. :U :F

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#28811) Gorneck válasza SOAD19 (#28810) üzenetére


Gorneck
titán

Maga a platform nem használja ki...hiába az egekig tolt DDR3...szintetikus tesztek helyett inkább használom a gépet...

Gorneck#1239

(#28812) jokeman válasza Gorneck (#28808) üzenetére


jokeman
aktív tag

:R Kiváncsi vagyok hamar megöregszem looool :)) :)) :DD
Amugy meg csak azért tettem fel ismét ezt a kérdést, mert ahol veszem a lapot, csak EP-s van a gyereknek, most láttam a honlapján. :R

[ Szerkesztve ]

PSN---janesz79--------ORIGIN---jokemanHUN

(#28813) KMT válasza fsb1000 (#28803) üzenetére


KMT
addikt

No hát én is méricskéltem.

Ahogy én látom:
-Everest kevésbé terheli a dolgokat, mint az orthos, vagy a prime, kb 2 W-tal kisebb a fogyasztás, mint o/p esetén. A benchmark.exe mellett érdekes módon sokat eszik az everest.exe is, talán emiatt nem olyan hatékony.

-Viszont az everest prioritása erősebb, mint a prime-é, ha mindkettő megy, "eleszi" előle a procit. Everest + orthos esetén az orthos 9-es prioritáson kap ugyanannyit a prociból, mint az everest. 10esnél mindet ő kapja, 8-asnál már az everest.

-9-es orthos és a prime alatt ~ ugyanannyi a fogyasztás, egészen addig, amíg el nem indítok valamint, mondjuk a firefoxot. Amíg az bejön, addig a prime kevesebbet kap a prociból, és a fogyasztás is csökken. Ezen az sem segít, ha a feladatkezelőben magas prioritást kap a prime.

Szóval szerintem, ha magára van hagyva a gép, akkor jó lehet a prime is, de ha közben használja valaki, akkor orthos 9... Persze lehet, hogy más prociknál a prime hatásosabb.
Esetleg úgy érdemes belőni az orthos prioritását, hogy fele-fele arányban osztozzanak a cpu-n. De ez már szőrszálhasogatás. :)

(#28814) Gorneck válasza jokeman (#28812) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor azt kell venni ami van... ;)

Gorneck#1239

(#28815) fsb1000 válasza Gorneck (#28811) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Öööö... izé.. Hogyhogy a platform nem használja ki?

Tételezzük fel hogy azonos RAM frekvencián és beállítások mellett a DDR3 lehetséges sávszélessége nem kevesebb mint a DDR2-é.

Elvileg igaznak kell lennie, hogy nagyobb frekvencián (ua. RAM beállításokkal) nagyobb lesz a sávszélesség is egy adott RAM-nak.

Frekvencia növeléssel mindaddig növekszik a sávszéleség amig a rendszer valamely más eleme nem korlátozza. Pl a P35 vagy maga a proci.

Ezekből az következne, hogy egy 1066-os DDR2-nél gyorsabb az 1333-as DDR3.
Mondjuk mindkettő fsb333-mal hajtva és csak a RAMszorzó más, CL7 beállítva mindkettőnél meg egyebek is azonosak.

Nem jól gondolom ezt?
Elvileg 25% sávszélesség növekmény, de ha ez leromlik a szorzók/időzítések miatt, akkor is marad talán 15-20% többlet.
Ez nem kevés szerintem, egy átlagos alkalmazást 5-7%val is gyorsíthat.

(#28816) fsb1000 válasza KMT (#28813) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez ok, de én azt írtam, hogy több teszt progi egyidejű futtatásakor csökken a fogyasztás.

Szerintem ez a jelenség a processzor terheltségének a csökkenését is jelzi.
Ezért úgy gondolom 1 tesztert érdemes használni, azt ami magonként 100%-ra hajtja a procit és a legnagyobb áramfelvételt + melegedést okozza.

A konfigomban ez a prime volt.

(#28817) tom_tol válasza fsb1000 (#28816) üzenetére


tom_tol
addikt

ha még nem olvastad volna [link]

(#28818) Telefunen válasza fsb1000 (#28815) üzenetére


Telefunen
őstag

Azért a CL7 és a CL5 között nagyobb a difi annál a 266MHz-nél ami a DDR3 1333 mellett szól.. Az FSB ráadásul keményen korlátoz (333FSB-nek kb. 10600 MB/s az áteresztőképessége, ami elég kevés -ráadásul ez csak elméleti.. próbáld csak ki, hiába szorzod fel a RAM-od, írásban majdnem ugyanannyit fog hozni mint 1:1-ben)

(#28819) Gorneck válasza fsb1000 (#28815) üzenetére


Gorneck
titán

Sem a chipset sem a proci nem igényli...ezen mit nem lehet érteni?! Számtalan teszt van...

Nálam pl játék vagy kódolás alatt mind1, hogy mennyi megy a ram...mind2 leszarja, hogy 800/cl4 vagy 1000/cl5 vagy 1200/cl5.

Kár hogy mindig elméleti síkon mozogsz...[link]; [link]

Gorneck#1239

(#28820) KMT válasza fsb1000 (#28816) üzenetére


KMT
addikt

De az jött le a hsz-edből, hogy szerinted az orthos miatt csökken a fogyasztás, tehát kevésbé jó tesztelő.

Megnéztem, 1-es prioritáson az orthos ugyanannyit kap a prociból, mint a prime. A fogyasztás ugyannyi, amikor az egyik megy, mint amikor mindkettő.

Indítsd el a prime-ot. Nézd meg a fogyasztást. Aztán indíts mellé egy orthost 9-en. Nem fog csökkenni a fogyasztás. Ha 1-es priroritáson indítod, akkor sem.
Persze kell egy kis idő, amíg paging-gel az orthos. Blend teszten ezt nem is vártam meg, elfogyott a ram, és a vinyót kezdte használni... De large/small teszten jól látszik.

(#28821) fsb1000 válasza tom_tol (#28817) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszi nagyon jó cikk volt. Főleg az első része és a konklúzió.

Egyébként pont ilyen procim van (e6750), a DDR2-esem is 1066-os a Giga lapom sem nagyon más mint a tesztbéli.

De a teszteredmények nem nagyon "tetszettek"... mert ellentmondásosak. (5. rész)
Az everest olvasás korlátos volt, cikkíró szerint a proci rendszerbusza miatt, ami 10,6 GB/s elméleti sávszélt enged meg.
A tesztben szerepló legkisebb RAM elméleti sávszélesége pedig 6,4GB/s (DDR2_800)

Itt biztos ellentmondás van.
Ráadásul a saját konfigomban azonos fsb333 mellet csak a szorzó állításával tudok különbséget mérni DDR_8xx és DDR2_1066 között. (azonos CL-nél!)
Próbáljátok ki!

Ha a cikkben közölt adatok szerint korlátozná a proci az írási sávszélt (mindegy az everest milyen hibával mér) akkor nem volna érdemes DDR2_800-nál gyorsabb ramot venni.

fLesht ismerem régebről, preciz ember, úgyhogy biztos én tévedek....

(#28822) fsb1000 válasza Telefunen (#28818) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ehh... de én azonos CL-t írtam! és azonos időzítéseket.

Tételezzük fel hogy 1200Mhz-t célzunk meg azonos CL7-vel.
Ezen a szinten a DDR2 és DDR3 ára már közelit egymáshoz. Kb ugyannannyit kell teljesíteniük is.

A szorzós tesztet mindjárt megismétlem, héátha rosszul emléxem.

(#28823) fsb1000 válasza Gorneck (#28819) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Én nem játékról írtam (ott azért inkább a VGA teljesítmény számít), hanem átlagos alkalmazásokról.
De biztos túl becsültem a gyorsulást. 5% alatt az ember nem nagyon veszi észre,

De gondold végig: a mai sebességhez is csak kis lépésekben jutottunk el.

Igazad van, a freki növelések a RAM tipusváltások kis lépésekben nem sokat számítanak.... van még P3-as gépem 100Mhz-s SD ramokkal és az XP meg a Word/Excel nem sokkal lasabb rajtam, mint a mostani középkategóriás konfigomban. pedig 3x akkora proc sebesség és 10x akkora Ram freki.
Ez van.

(#28824) fsb1000


fsb1000
nagyúr

El kell ismerjem: TÉVEDTEM

És ezúton is megkövetem fLesh-t a cikk íróját.
Végigméregettem fsb333-on a RAM szorzókat és megkaptam 6072 MB/s korlátot.
Tehát van írási sávszélesség korlát. Még 2x szorzónál is!! (DDR2_667)

Csakis fsb emeléssel tudtam az írási sávszélt növelni.
Ez gáz.

Ugyan az olvasási sávszél változott, de az írási korlát nyilván lefolytja a legtöbb alkalmazást.
Ebből tényleg levezethető hogy csak fsb tuningolt CPU-nál van értelme a nagyobb sávszélességű RAM-nak.
(az majdnem mindegy hogy DDR2 vagy DDR3)

(#28825) Thunderzolee

Halee!

Gigabyte féle P35-ös chipsetű lapok támogatják az összes lga 775-ös Intel procikat, nem?
Úgy értem, a Pentium 4-esektől kezdve a Celeronokon, a Pentium D-ken át szinte a legújabbakig. Azért kérdem, mert nem értem miért írják ki felsorolás szerűen az adatlapra. Nem lenne elég odaírni: all LGA775? :F

El akarom adni, és a vevő olyan adatlapot nézett, ahol nem szerepelt minden LGA775-ös proci, és persze most én magyarázkodjak, mert árgépen, vagy depon, vagy mittudom én már hol, nem volt benne a Pentium D a felsorolásban, és szakmailag agyonművelt vevőm pedig nem akarja elhinni, h jó hozzá. Nem mintha nekem is egy Pentium D dobogna benne.. :W

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28826) raskolnikoff válasza Thunderzolee (#28825) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Van olyan 775ös ami a c2d-kat nem, csak a prescottokat támogatja. Ugyanígy a c2dkat támogatók között van olyan amelyik nem támogatja a c2d quadot vagy a penryn család tagjait. Ezeknél előfordul hogy egy újabb BIOS megoldja a problémát de azok között sok a beta, ami nem tuti hogy stabil alap a gépnek.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#28827) Telefunen válasza Thunderzolee (#28825) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem. nem minden 775-ös procit eszik, min. 800-as FSB-je kell hogy legyen.

(#28828) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Nekem egy olyan gondom van, hogy amikor Vista-t "alvó állapotba" teszem, utána nem indul el a gép. Szépen kikapcsol és leáll/elhalkul minden, majd mikor bekapcsolom, felpörög ez-az, de a POST végét jelző sípolásig már nem jut el hanem kikapcsol az egész gép. Eztán vár kb. 2-3 másodpercet és újra bekapcsol magától, megint felpörög minden, de a pittyenésig megint nem jut el, hanem kikapcsol. Aztán 2-3 másodperc múlva megint be, és így tovább, ez megy a végtelenségig (legalább is egyszer 8-at végigvártam, hátha...) A Power gombra se nagyon reagál, a reset még néha segít ha sikerül pont jókor megnyomnom, de igazán csak akkor jutok valamire ha kikapcsolom a szünetmentest, így áramtalanítva a gépet.
Eztán ha bekapcsolom, már minden megy rendesen, szépen elkezd bootolni, csakhogy a memória időzítéseit átállítja 5-5-5-18-ra (DDR2).

A gép nincs manuálisan tunningolva, csak C.I.A. van bekapcsolva, az is a legkisebb fokozaton és a feszültség állítások autómatikuson vannak, viszont a memóriát manuálisan át kell állítanom 4-4-4-12-re mivel ez egy Corsair TwinX CL4-es KIT.
Az alaplap egy Gigabyte EP35-DS3, a Proci pedig egy E8200. Tápom egy 400W-os FSP.

Próbáltam S1-es és S3 BIOS beállításokkal is, de a helyzet változatlan.
A hibernálás ki van kapcsolva, de amúgy azzal is ugyan ez a helyzet. Nem jut el odáig a gép hogy visszatöltsön mert nem képes már bootolni sem. Természetesen ezen kívül a gépnek a világon semmi baja nincsen.

Valaki PLZ help!

Még egy olyan kérdésem lenne hogy Gigabyte-nak ez az autómatikus BIOS frissítő progijja mennyire megbízható?? Elvben Dual-BIOS-os a deszka így nem tudná elrontani de azért mégis... Biztos hogy nem tudja elrontani?...

Turenkarn

(#28829) Qru válasza Tyrel (#28828) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha frissítés közben jön egy ármaszünet akkor az betud kavarni...

#nincsbennetarcsi

(#28830) szacsee válasza Tyrel (#28828) üzenetére


szacsee
nagyúr

Vagamo-val néztük P5K-E és Deluxe-al és nem tudtuk mi sem működésre bírni a sleep módot.
Valami a P35-el nem emel ezek szerint..ja és 64 bites pista.

(#28831) ToBeY válasza Tyrel (#28828) üzenetére


ToBeY
nagyúr

virtual dual bios-os szal ha elrontod a flash-t akkor visszamásolja a jó biost

(#28832) KMT válasza Tyrel (#28828) üzenetére


KMT
addikt

Nekem is csinál néha ilyet. Ha jól vettem észre ( pár napos csak a lap), akkor az az oka, hogy kevesli a feszeket. Próbáld meg úgy, hogy adsz egy kis feszt a procinak meg a ramnak, hátha megoldja a problémát.
Ja és xp készenléti módból való felébredésről beszéltem, nem vista.
--------------------------------------------------------------------------------

Én is kérdezek:

Ezt a robust graphics booster dologot próbálta valaki? Vagy a pci-e fesz emelését? Lehet így többet kihozni a videokártyából?

Mekkora poén ez a jelszavas gépindítás... :D

(#28833) tlac válasza Tyrel (#28828) üzenetére


tlac
nagyúr

cia nélkül is nézd meg, úgy lehet menni fog

szacsee:

ds4-ben nekem működik, ha a loadline calibration-t kikapcsolom (pedig tudnak gigáék a bugról, és mégsem adtak ki hozzá javítást, csak azt hiszem az ep35-ösökhöz...)

(#28834) Qru válasza KMT (#28832) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Fesz emelésnek nem sok érteleme van itt. Anno 965P DS4-ben nem ment a HD2900-em tuningolt rendszernél csak ha adtam a PCI-E -nek feszt. De itt már nem volt gond vele.

#nincsbennetarcsi

(#28835) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Az gáz ha a procim 3Ghz-re húzva prime95 blend teszt közben 57 fok is felmegy kb negyed órát ment a teszt?

(#28836) Myers válasza tlac (#28806) üzenetére


Myers
senior tag

De pörög ez a topik. :Y

Milyen fsb:ram arányoknál nem indul kétszer?

Tehát akkor a DS3P-n, ha a FET-eken nem lenne sem blokk sem borda, kibírná?
Csak azért kéne valami légáramlat rájuk?

http://www.muszaj.hu/

(#28837) P00By válasza ToBeY (#28835) üzenetére


P00By
nagyúr

Komolyan kérdezed? :D
Most hirtelen elindítottam és 66 fokig is felment.

(#28838) Jorus válasza ToBeY (#28835) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem gáz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28839) ToBeY válasza P00By (#28837) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak azért kérdeztem mert mint ha biosba 60fok lenne a határ azt lekapcsol vagy ilyesmi:)

(#28840) Jorus válasza ToBeY (#28839) üzenetére


Jorus
nagyúr

Akkor talán módosítsd. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28841) tlac válasza Myers (#28836) üzenetére


tlac
nagyúr

gigában egy szorzót lehet beállítani az fsb-re
pl. 400 fsb, memory multiplier 2, akkor a ram 800-on fog menni, tehát ez a rendes 1:1-es arány, ezzel nincs semmi gond, rendesen indul
még ezenkívül biztosan jó a 2,5-es és a 4-es szorzó is
a 2,4-es nem jó, duplastart
a többit nem tudom, nem használtam túl sokat

kibírná, a ds3r-en is ugyanolyan, meg talán ugyanannyi fet is van (meg kellene számolni)
minimális szellő kell hozzá, mivel a tervezésbe bele van számolva, hogy a procihűtőtől kap levegőt

ToBeY:

semmikor ne kapcsoljon le, rakd disable-re

[ Szerkesztve ]

(#28842) ToBeY válasza Jorus (#28840) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mennyire? :F 70C fok-nál kapcsoljon le mondjuk?
tlac Ok akkor kikapcsolom ;)

[ Szerkesztve ]

(#28843) Qru válasza ToBeY (#28842) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

83-85 foknál van a meglassulási küszöb kb, szóval 80-ra is felnyomhatod.

#nincsbennetarcsi

(#28844) Jorus válasza ToBeY (#28842) üzenetére


Jorus
nagyúr

Elég, ha 80-nál szirénázik, lekapcsolnia nem kell, ahogy tlac is írja. Nem kell félteni, ha túlmelegszik, visszaveszi a szorzót, meg a feszt magától, nehéz kinyírni pusztán magas hőmérséklettel.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28845) ToBeY válasza Jorus (#28844) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor beállítom a temperature warning-ot 80C -ra és akkor mehet 3Ghz az éppen elég mindennapos használatra...

(#28846) szacsee válasza tlac (#28833) üzenetére


szacsee
nagyúr

Kösz meglesem hátha megy úgy. :R

(#28847) FragMaster


FragMaster
addikt

Sziasztok. P35-DS3 rev. 1.0 alaplaphoz érdemes valamelyik frissebb biost felrakni tuning szempontjából? Most a gyári F4 van és remekül működik, csak hátha többet ki lehetne préselni. Milyenek ezek a béta F13-ak?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#28848) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Üdv!

Én is kérdezni jöttem :) Lassan érik nálam is az upgrade P35-re... És egy mezei P35-DS3at néztem ki magamnak,de csak EP35 van. Tudom,hogy itt eneregiatakarékossági különbség van elsősorban,de érdekelne,hogy van-e más különbség,esetleg kihat a tuninra,vagy stabilitásra,ilyenek. Márha vki birtokol ilyen lapot :U

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28849) Thunderzolee válasza raskolnikoff (#28826) üzenetére

"Van olyan 775ös ami a c2d-kat nem, csak a prescottokat támogatja."

Jahh, igen, ezt eddig is tudtam, de ez esetben nem erről volt szó. :)

"Ugyanígy a c2dkat támogatók között van olyan amelyik nem támogatja a c2d quadot."

Ezt is tudtam. :D

És a BIOS frissítésben is otthon vagyok, úgy ahogy leírtad; régebben volt egy Asrock hibrid alaplapom, na annál pl. minden egyes Radeon szériához új bios jár. Legalábbis HD38×× sorozathoz lehetett a legújabbat letölteni, anélkül félóránként, óránként összeugrott a kép, azóta stabil (mármint annál, akinek továbbadtam), én segítettem neki, h mi lehet a baj, me azt hitte elromlott valamije.. na nem mondom, először azt hittem én is. :D

Köszi a fgelvilágosítást. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#28850) nike_ válasza hoffman_ (#28848) üzenetére


nike_
addikt

P35-DS3 Rev 2.1 teljesen ugyanaz, mint az EP-s, mivel már ez is támogatja a DES-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.