Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) Gorneck válasza FragMaster (#28899) üzenetére


Gorneck
titán

F12 inkább...ne bétát használj...

Gorneck#1239

(#28902) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Ez az összetétel szerintetek jónak mondható?
- C2D E8400
- GA-EP35C-DS3R
- 2x1GB DDR3-1333

Köszi!
ChRiS

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#28903) Telefunen válasza ChRiS_RS (#28902) üzenetére


Telefunen
őstag

Nem, a P35 DDR3 kezelése nem az igazi, inkább olcsó DDR2 RAM-ot vennék bele, de mondjuk 4Gb-ot (mondjuk 4x1Gb Kingmax 1066) vagy egy ilyet, mert azért 4 modul tényleg megáll 1066 környékén..

[ Szerkesztve ]

(#28904) alex89 válasza ChRiS_RS (#28902) üzenetére


alex89
senior tag

szerintem így jobb lenne:

-C2D E8400
-Giga EP35-DS3P vagy DS4
-2x1gb 1066 kigmax

árban kb ugyanott vagy

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#28905) Jorus válasza alex89 (#28904) üzenetére


Jorus
nagyúr

Plusz gyorsabb is lenne cl5-ös 1066-os DDR2-vel, mint vmi cl9-es 1333-as DDR3-mal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28906) tlac válasza szacsee (#28891) üzenetére


tlac
nagyúr

az asus-os részt nem értem :)

(#28907) sereeff


sereeff
aktív tag

Hali! A Problémámat, ( lásd fentebb a hang bebrummog lelassul ) úgy néz ki sikerült kiküszöbölni! Az Everest kavart be ha igaz! Eddigi egy órában nem csinált rosszat!
Köszi a segítséget!
Más! A memóriám most 5-5-5-18-on megy. Van értelme átállítani? S ha igen mire? Ilyet még nem játszottam! :-)))))

[ Szerkesztve ]

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#28908) Telefunen válasza sereeff (#28907) üzenetére


Telefunen
őstag

a Geil Ultra-k névleges időzítése 4,4,4,12, 2.1V-ról (+0,3V), szóval én belőném CL4-re.

(#28909) sereeff válasza Telefunen (#28908) üzenetére


sereeff
aktív tag

S mi a látható eredménye?, S hogy csináljam? Bocs de mint irtam még nem csináltam! :))

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#28910) FragMaster válasza Gorneck (#28901) üzenetére


FragMaster
addikt

ok :R

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#28911) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudom lehet írtam már :)
Kingmax ramjaim: 1080MHz turbon futnak :C 2.05V...lehet stabil 2Von is,még nem próbáltam :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28912) sereeff válasza sereeff (#28909) üzenetére


sereeff
aktív tag

Az elmúlt egy óra azt mutatja, hogy elvesztem a tömegben :)

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#28913) ChRiS_RS válasza Telefunen (#28903) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Köszi. Kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy miért nem igazi? Azért választottam hozzá a 1333-ast, mert akkor szinkronban mehetne a procival.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#28914) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#28913) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Ja, és tuningolni nem szeretek. Menjen minden csak úgy alapon, ahogy kitalálták.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#28915) Jorus válasza Laraxior (#28911) üzenetére


Jorus
nagyúr

Hehhe, most már végre meg lehet különböztetni attól a szubarus suhanctól. :DDD

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28916) P00By válasza Jorus (#28915) üzenetére


P00By
nagyúr

:D :DDD

(#28917) Laraxior


Laraxior
titán

szereztem egy kilencnyóc gétéikszet :C :B hiába nem tudok ellenállni a finomságoknak :( :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28918) tlac válasza Laraxior (#28917) üzenetére


tlac
nagyúr

jó sokat zabál idleben is...

(#28919) Laraxior válasza tlac (#28918) üzenetére


Laraxior
titán

ennek a konfignak már úgyis mindegy.
a quad 1.488on pörög 450x8on, a GTS is meg van hajtva benne rendesen,szóval az a 100W ide vagy oda,már nem számít :( :B Bevizezem,ehhez sem nyúlok egy évig....ez a GTS is több mint fél évet lehúzott nálam,szép eredményekkel távozik :K :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28920) Ősember


Ősember
őstag

tudjátok meséltem korábban, hogy beragadt az fsb-m. ma viszont teljesen véeltlen sikerült megint gatyába rázni a lapot...
ramokat tesztelgettem, éppen egy hibás kitet. betettem mind a két ramot, nem indult a gép, mondom ok, kb erre is számitottam. ugye elöször csak elindult-leállt. ezt csinálta kb 3x és utána csak mendegélt. ventik pörögtek, de vinyo pl meg se nyikkatnt, mert nem dolgozott. jo, mondom akkor megnézem melyik ram a rossz, az egyiket kiveszem. kivettem. ekkor észrevettem, hogy a gép az végig ment :DDD
gondoltam egyet kvagyorsan és lekapcsoltam a tápot, aztán röpke pillanatok mulva vissza és bekapcs. a gép ujbol nem indult, szoval most vagy sikerült lepusztitanom, vagy csak a rossz ram maradt bent... kicseréltem a már elöbb kivett rammal és elindult a szerkezet. vemente m a biosba, a beállitások a helyükön voltak, csak pl a cpu host freq (fsb) disabled-re volt téve. na mondom jo gyorsan beteszem enabled-re és lássuk. és az alaplap csodával határos modon eszméletlen 270fsb-n bootolt be :K ennyit is állitottam.
nem ajánlom senkinek sem ezt a fajta megoldást, ha tudatosult volna bennem, hogy megy a gép, akkor eszem ágában sem lett volna kiszedni belöle a ramoakt :B

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#28921) P00By válasza Ősember (#28920) üzenetére


P00By
nagyúr

Lelke van... :D

Laraxior: Menthetetlen vagy... :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#28922) Ősember válasza P00By (#28921) üzenetére


Ősember
őstag

el sem hiszed az utolso 1 honapban hányszor kitapostam volna :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#28923) Laraxior válasza P00By (#28921) üzenetére


Laraxior
titán

bánja a fene,csak 5éig húzzam ki valahogy :C ebben a hónapban sokat költöttem :W
Q6600,4GB ram,250es Seagate,9800GTX.Vettem egy konfigot :( Ennyit a havi fizuról...mit mondok majd ha a csajom menni akar mondjuk fagyizni.... :F Anyukám ott a gépben,nyald azt :C :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28924) P00By válasza Ősember (#28922) üzenetére


P00By
nagyúr

Akkor biztosan megijedt :))

Laraxior: Ne fagyit nyaljon, vagy fizesse ő... :U

(#28925) PiciKenny válasza P00By (#28924) üzenetére


PiciKenny
senior tag

lol :D

ds3 chipsetre lehetne valami normális hütöt rakni? néha 50Cos :U :F

(#28926) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mitől lehet hogy betettem a frissen megírt dual layeres DVD-t és kékhalál lett?:)
Restart,majd gond nélkűl olvasta,érdekes....

(#28927) fsb1000 válasza yako (#28894) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Valóban azok, de nem teljesítik a szabványt. (lásd csak 1.8-nál magasabb feszen tudják a 1066-ot)

Egyébként Gorneck23 megválaszolta már, miért 800-asnak látják a tesztprogik.

(#28928) fsb1000 válasza Telefunen (#28903) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Nem, a P35 DDR3 kezelése nem az igazi"

Már megint bele akartok hajszolni egy DDR3 vásárlásba, hogy ezt a tézist igazoljam, vagy megdöntsem.
Konkrétan mi a baj a DDR3 kezelésével a P35c-nek?

(#28929) Telefunen válasza fsb1000 (#28928) üzenetére


Telefunen
őstag

nem konkrétan a P35C-re gondoltam. Ebben a tesztben hasonlítsd össze az X38-as P5E3 deluxe és a P35-ös Blitz extreme eredményeit.. Szvsz. ha már ilyen drágán veszek memóriát akkor menjen is úgy ahogy mehet, ne a lap fogja vissza..

sereef: A CAS Latency time-tól lefelé a 4 időzítést állítsd be, mint a képen

[ Szerkesztve ]

(#28930) fsb1000 válasza ChRiS_RS (#28913) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Két napja kiveséztük (és elfogadtam a többiek álláspontját) hogy alap FSB-n, azaz max 333Mhz-es fsb-n nem hoz semmilyen irás sebesség gyorsulást ai RAM freki növekmény.
Olvasásnál igen, de nem arányosan, átlag felhasználásnál még kevesebbet, játéknál szinte semmit.

Viszont tuningnál kinyilik a világ... végigjátszottam 500Mhz-ig és nagyon szépen nött a sávszél.
Nem csak tesztprogikban... 1,5x sávszél növekmény látványos: az XP és az alkalmazások csak ugy ugrottok, a betöltési idő és a futási idők (gyakran tömörítgetek) lecsökkentek.

Az én konkluzióm (gyak a PH cikkekben is ezt írják) leginkább tuningnál van értelme a DDR3 magas órajelű RAM-nak.
Mivel CL7-es 1333-as már jó áron kapható, szerintem ettől a szintől értelmes alternatívája a DDR2-nek.
Feltéve ha üzemszerűen overclokkolsz, vagy valamilyen (egyeni )csúcsot akarsz döntögetni.

Nálam az 500-as fsb a cél.

(#28931) fsb1000 válasza Ősember (#28920) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat! Végre hogy megjavult a lapod!

EGy adalék a Giga P35 BIOS furcsaságaihoz: Elszállt az alaplapi Giga Ethernet.
Cseréltem kábelt, biosban ki/be kapcsoltam, összekötötöm másik géppel, hogy teszteljem, de mintha teljesen halott lenne.
Épp elöző nap csináltam Tuning próbát 500Mhz-ig (minden esetben indult a BIOS(!!) csak nem mindig volt prime stabil. Kikapcs elött még ment a net, de reggel kb 6 óra múlva már nem. Tehát nem tuning közben romlott el, mert mindig alapon hagyom a gépet kikapcs elött.

Gondoltam mehetek gariztatni...
De lás csodát! Mielött kiszedtem volna a lapot, táp lehúz, CmosReset. Gép elindit és Bios-ban Load Safe. (ez a csodafegyver)
És müködik!!!! Hibátlanul.

(#28932) bim válasza Jorus (#28898) üzenetére


bim
veterán

végre egyéni lettem. :B

gorni: pont mint az életben. :P

(#28933) sereeff válasza Telefunen (#28929) üzenetére


sereeff
aktív tag

Ezt nevezem én kokrét segítségnek!! Erről még azén memórialáma önmagam is eligatodik!
Köszönöm!!! :R

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#28934) Laraxior válasza bim (#28932) üzenetére


Laraxior
titán

a Te GTSeden víz van? :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28935) Gorneck válasza bim (#28932) üzenetére


Gorneck
titán

:D

Gorneck#1239

(#28936) fsb1000 válasza Telefunen (#28929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Elolvastam a cikket.
Sehol nem írják, hogy a P35 hibásan, vagy problémásan kezelné a DDR3-at.

Egyszerüen arról van szó, hogy az új X38 chipsettel gyorsabb eredmények mérhetők.
Ez szerintem természetes, hogy az új felső kategóriás chipset lekörözi a P35-öt ebben is.

A P35 meg jóval gyorsabb, mint a 965-ös chipset, vagy akármelyik VIA.
Ettől még a lassabbak nem rosszak, nem hibásak, csak a teljesítményük kevesebb.

(#28937) fsb1000 válasza Telefunen (#28929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Kár hogy a cikkben nincs benne az everest irási teszt eredménye.
Ha az is azonos lenne, akkor megtudnánk, hogy nem a chipset képezi azt a kb 6GB/s-es korlátot.

(#28938) bim válasza Laraxior (#28934) üzenetére


bim
veterán

nincs..
valahogy sosem nőt a szívemhez ez a vga.én már várom az uj atikat hogy végre ki tudjam hajitani a gépből ezt a kártyát.

(#28939) P00By válasza bim (#28938) üzenetére


P00By
nagyúr

Készülödünk készülödünk... ;]

(#28940) Laraxior válasza bim (#28938) üzenetére


Laraxior
titán

Akkor neked sem kell a blokkom :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28941) bim válasza Laraxior (#28940) üzenetére


bim
veterán

sajna :(
esetleg egy szemtelenül, pimaszul, arcpiritóan olcso árért.. :P

pubi: remélem nagyon jók lesznek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#28942) Laraxior válasza bim (#28941) üzenetére


Laraxior
titán

vigyed...csak szabaduljak meg tőle :) :C Drága a GTX,de kiszolgál vagy egy évig...
megkapod mondjuk majdnem a feléért amennyiért vettem... jesus...az nem pénz egy zalmi blokkért :W

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28943) P00By válasza Laraxior (#28942) üzenetére


P00By
nagyúr

Ez van, te akartad ;] :P

bim: Eddig nagyon bíztató :)

[ Szerkesztve ]

(#28944) Laraxior válasza P00By (#28943) üzenetére


Laraxior
titán

elég hülyén nézne ki egy fityegő zalman blokk a 9800GTX alatt :Y Nem egyszerű vizet megbontani,szerencsére úgy van rákötve hogy nem kell dugiszálni összevissza,csak lekapom a blokkról és már megy is a szivattyúra a cső.
Már csak az a gond hogy lehet hogy belelóg a GTX a háznak a winyotartójába (vagy hogyis hívják azt...) :Y Noh mindegy,holnap megint rendrakás a házban :O

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28945) pinnacle válasza tom_tol (#28890) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy látszik tényleg ez a megoldás.Egyelőre működik. :) Köszi!

(#28946) LamehTheDark


LamehTheDark
csendes tag

Sziasztok!

Nem teljesen idevágó probléma, de mivel sztem a GA-EP35-DS3R lapom generálja, leírom, talán tudtok segíteni:
Összeraktam szuper új konfigomat, felraktam egy MS Vistát...32bites....pffff... 4GB DDR2-t nem tudja címkézni, csak 3,5GB-ig. Ezért szeretném leszedni a 32bites Vistát és egy 64bitest felpakolni.... Igenám, de: Nem tudom rávenni a rendszert, hogy a 64bites telepítő DVD-ről bootoljon, hiába állítom be a Boot priorityt BIOSban, sőőt, F12-Boot menüben beállítva a CDROM-ot sem onnan bootol, hanem bebootolja a C:-ről a 32bites Vistát. A C:-t formatálni/törölni nem engedi, mondván ott a WINDOWS, hogy is gondolhatok ilyen botor dolgot!!! Egyszerűen nem tudok megszabadulni a 32bites Vistától. Egyébként particionáltam 3 felé a vinyót, tehát még az is megoldható lenne, hogy a D: vagy a E: legyen a rendszervinyó, de hogyan?!? Tudom, hogy amatőr probléma, de ezért is gondoltam, hogy itt rögtön lesz ötletetek hozzá....pls. help! :D

Előre is :R

"Do not waste time, that is the stuff life is made of!"

(#28947) pinnacle válasza LamehTheDark (#28946) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valahogy, egy másik vinyóról kellene formázni.

(#28948) alex89 válasza pinnacle (#28947) üzenetére


alex89
senior tag

szerintem akkor sem fog bootolni a dvd-ről, mert elméletileg így is kéne neki :U nem lehet hogy csak egyszerűen sz@r a lemez? :DDD

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#28949) tom_tol válasza LamehTheDark (#28946) üzenetére


tom_tol
addikt

biosban letiltod a vinyoról bootot söt mindent csak a dvd-t hagyod bent akkor mennie kell ha nem rossz a lemezed (nekem is van 1 64-s vista install lemezem ami igy viselkedik)

(#28950) fsb1000 válasza LamehTheDark (#28946) üzenetére


fsb1000
nagyúr

és ha egy XP telepítöről bootolnál? Az letörölné a particiót.
vagy hiren's-ről egy partició managerrel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.