Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28051) Jorus válasza tlac (#28047) üzenetére


Jorus
nagyúr

Alapvetően azért váltok, mert kifeküdt a deszka, de egyébként is cseréltem volna lassan a procit, oszt a 975x még az új BIOS-okkal se nagyon eszi meg a Wolfdale-t. 965-ös deszkákat meg már nem is lehet kapni. :) Persze a kérdés jó, érzem is az élt benne :) és hogy miért lesz DS4 mondjuk DS3 helyett? Hmm... tetszik az SP rajta. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28052) tom_tol válasza katt777 (#28050) üzenetére


tom_tol
addikt

na ezt most nem vágom

(#28053) Jorus válasza katt777 (#28048) üzenetére


Jorus
nagyúr

DS4-en SP hűti az SB-t is. (Anyukám úgy szereti, amikor ien kódokban értekezünk :D)

SP: SilentPipe :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28054) tlac válasza Qru (#28049) üzenetére


tlac
nagyúr

a giga 965p és a p35 között sokkal kevesebb a különbség, mint a giga p35 és p45 között
(des nem biztos, hogy parasztvakítás lesz, elvileg már tuning mellett is menni fog és a gagyi program sem fog kelleni hozzá)

Jorus:

(Anyukám úgy szereti, amikor ien kódokban értekezünk :D)

én sem értem, hogy mi az az sp :D

áhh, tényleg :DD

[ Szerkesztve ]

(#28055) Qru válasza katt777 (#28050) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az gáz, szegény srác. Pedig én is elsőre X38 DS5-öt akartam, aztán inkább maradtem az EP35 DS4-nél és erősebb vga kombónál. Ezek szerint jól döntöttem anno... :)

#nincsbennetarcsi

(#28056) Qru válasza tlac (#28054) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

SP= SilentPipe. :D

Háát azért nem mondanám, hogy kicsi a különbség. 965p-ben 2,7-et ment a procim P35-ben 3,5-et megy... Ha ettől nagyobb különbség lesz a P35 és P45 között eskü váltok abban a percben. :D DES-el eleve alig spórolsz, olvasd el a tesztem róla. Szvsz parasztvakítás, nem hiszem, hogy olyna sokat változna a dolog. Asus-ék féle energy saver jobban bejön egyenlőre.

mod: Erről beszélek: Link

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#28057) tlac válasza Qru (#28056) üzenetére


tlac
nagyúr

Háát azért nem mondanám, hogy kicsi a különbség. 965p-ben 2,7-et ment a procim P35-ben 3,5-et megy.

most nem a chipsetből adódó különbségekre gondoltam, abból egyértelmű, hogy vannak különbségek
hanem a "körítésre"

lusta vagyok átböngészni az írásodat (fáradt vagyok, fel se fognám :) )
talán a gigáék is rájöttek ezek szerint, hogy kellett a fejlesztés a des-re
asus-féle megoldásról semmit nem tudok

[ Szerkesztve ]

(#28059) Qru válasza tlac (#28057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Aham, körítés. EP35-höz adott driver cd eleve mehet a kukába, nincs párhuzamos port kivezetve (az olyan oldskool arcoknak mint én még kell ez :DD)... Nah de viccet félretéve:

Igen, nagyobb különbség lesz. (Lesz led, meg gomb. ;] ) A lényegesebb inkább az alacsonyabb csíkszélesség P45 esetén.

Egyébként így is csökken a csíkszélesség, gyorsabban mint valaha, ez az egészenergia spórolásos mizéria sztem marketing inkább ma még. Remélhetőleg azért lesz ebből több is...

#nincsbennetarcsi

(#28060) katt777 válasza Qru (#28056) üzenetére


katt777
félisten

SP az akkor is Single Player ;]
Most mindenetre először GFX Chilla, és 2x 8cm NF-R8Noctua lesz.
DES-ben az a "jó", hogy azzal Gigáék megszüntették a ventiszabályozást. :W

Én is elvoltam a PP-tal, amíg ki nem derült, hogy Vista alatt a nyomtatóm nem műxik vele normálisan (azaz működött, csak nem volt megfelelően telepítve). Driver meg hozzá semmi. De egy OKI lézert nem cserélek le semmire.

Ha csökken a csíkszélesség, lassan egyszínű lesz a lap? :F

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28061) tlac válasza Qru (#28059) üzenetére


tlac
nagyúr

jó az, hogy nincs hátul az nagy vacak párhuzamos port és helyette hasznosabb usb-k vannak :D
én a ds4-hez adott driver cd-ről pakoltam fel a drivereket :)

mindegy, nem kell egyetértenünk, pár hozzászólással előrébb már leírtam nagyvonalakban a különbségeket ;)
a giga 965p és p35 között mi változott? hűvösebbre cserélték a proci "áramellátóját" és ennyi

[ Szerkesztve ]

(#28062) Qru válasza katt777 (#28060) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vagy South Park... :P

Ventiszabályozás nem hiányzik nekem szerencsére, nálam minden max kakaón pörög. Hangos, de az 5.1-emet nem nyomja le. :D (Jó, hogy nem panelban lakok, szomszédok már kinyírtak volna. Viszont már most gyüjtök hallókészülékre... :DD)

XP-m van, Vista még odébb áll tőlem. Van egy 1999-es nyomtatóm, amennyit nyomtatok (félévente 1-2 oldal) nem veszek másikat (főleg nem Vista kedvéért).

Az hagyján, hogy egyszínű, de milyen vékony... :D

#nincsbennetarcsi

(#28063) Qru válasza tlac (#28061) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majd kiderül, mennyivel lesz jobb. P35 is elég (legalábbis nekem).

#nincsbennetarcsi

(#28064) katt777 válasza Qru (#28062) üzenetére


katt777
félisten

Az én OKI-m is 2001-es. Annál csak a tunerkártyám régebbi. ;] Akkor még gyártottak jó cuccokat, ezeket igyexik az ember megtartani, amíg csak lehet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28065) Calibos


Calibos
addikt

Egy rokon Ga DS4 alaplapjára felszereltünk egy HyperTX hűtőt. Kb 1 hónap használat után az egyik tartó láb nem rögzül rendesen az alaplaphoz.
Mással is előfordult már? ilyenkor mit lehet tenni, alaplapi hiba vagy a hűtő hibája?

(#28066) tlac válasza Calibos (#28065) üzenetére


tlac
nagyúr

a lapon az a lyuk nem tud elromlani ;)

cseréld le a pöcköt, vegyél egy gyári hűtőt

[ Szerkesztve ]

(#28067) katt777 válasza Calibos (#28065) üzenetére


katt777
félisten

Ja, rossz a rögzítő láb. Lehet, hogy csak vissza kéne fordítani a rögzítőt, mert kimozdult a felszereléskor? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28068) ToBeY válasza katt777 (#28067) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mkor felrakod a hűtőt és a pöcköt bedguod, el kell csavarni és akkor frankón rajta van! Nem hiszem hogy az kijönne és leesne onnan...

[ Szerkesztve ]

(#28069) sz.j válasza ToBeY (#28068) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... és a pöcköt bedugod, el kell csavarni ..."

A nyíllal ellentétes írányba!!!

De az a legjobb ha ez már a felrakás előtt megtörtént.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28070) Calibos


Calibos
addikt

El lett csavarva a pöcök, mégsem jó de csak az egyik rögzitő rosszalkodik.

tlac
van gyári hűtő, de ez halkabb,

(#28071) Laraxior válasza Calibos (#28065) üzenetére


Laraxior
titán

nekem i volt ilyen a gyárival anno. az egyik fehér kis izé nem ment be a lyukba hanem mellé,és elgörbült :Y csodálkoztmis hogy a 6750em felröppen 80 fokra :W
Aztán megnéztem újrafeltettem,lám 50 fok volt a max :C
Egyébként tényleg úgy kell feltenni,hog ne kelljen tekergetni a lapban. Ha kattan akkor jó.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28072) sz.j válasza Calibos (#28070) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha esetleg rajta maradt az öntési sorja azt óvatosan le kell szedni (nálam volt ilyen), vagy ha sérült a kapaszkodó perem, ha lehet, óvatosan meg kell "reszelni".

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#28073) tlac válasza Calibos (#28070) üzenetére


tlac
nagyúr

de a gyári hűtő pöcke néma ;)
(megoldás: a pöckök egyformák és cserélhetőek...)

[ Szerkesztve ]

(#28074) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok! Mennyi a különbség ha a biosban mondjuk 7x500 ra állítom a procit, mint mondjuk 8x 438ra? Fesz mindkét esetben hasonló vagy esetleg az egyikhez több-kevesebb kell?

(#28075) katt777 válasza ToBeY (#28068) üzenetére


katt777
félisten

Akkor van gond, ha valaki elcsavarja, mert gyárilag jól áll. Legalábbis nekem a stock meg a TX2 is úgy volt. És bizony én is úgy jártam, hogy a 4. pöcök csak nem akart "bekattanni", annyira feszült, de szerencsére én még akkor észrevettem, aztán megfelelő erővel benyomtam. Alaplapot persze alátámogattam, mielőtt elgörbült volna. Azóta OK.
És a "majdnem bekattant" állás totál stabilnak néz ki, ha összerakod a cuccot (viszont szép lassan kilazul, ahogy a rugó visszanyomja), csak az 0.5mm piszkosul bántotta a szemmértékemet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28076) katt777 válasza Baga1983 (#28074) üzenetére


katt777
félisten

Magasabb FSB-hez több fesz kell, jobban fog melegedni, viszont adott esetben a RAM-ok is gyorsabban mennek.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28077) Calibos válasza tlac (#28073) üzenetére


Calibos
addikt

Utólag beugrott hogy talán erre gondolsz, akkor azt hittem hogy szívatsz a gyári hűtővel :D
egyébként ez lesz a megoldás

(#28078) lacos001 válasza tlac (#28016) üzenetére


lacos001
senior tag

2007.11.22.--------OMFG
ennyire messzire nem vetettem bele magamat a hszekbe..
thx,puszi :DD hátha akad vmi infó

(#28079) nike_ válasza lacos001 (#28078) üzenetére


nike_
addikt

Puszi :P ;]

(#28080) fsb1000 válasza Qru (#28056) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Hello! Én használom a DES-t. Szerintem jobb mint a semmi.
Nélküle is van szorzó csökkentés, de a feszt csak a DES-vel tudtam terhelés függvényében levenni.

Nekem sincs megfelelő mérőeszközöm, de a 2-5 foknyi cpumag hömérséklet csökkenés magáért beszél. Elég jelentősnek tartom, ahhoz hogy használjam a DES-t.

Sajnos a proc számítási teljesítménye tényleg lecsökken DES-vel. Kb 15%-ot mértem ki (PCmark05), ami nagyon sok!!!!!

Vaciláltam beszerzéskor, hogy ASUS-t válasszak az EPU-val, de vonzott hogy EP35C-be DDR2/DDR3 is belemegy, ráadásul DDR2-nél 1200Mhz OC-t garantál a GigaByte.
És fsb1600-at, amit bőven tülléptem már.

(#28081) fsb1000 válasza Qru (#28059) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Nincs párhuzamos port kivezetve..."
Na ez nekem is fájt. Ráadásul kábel sem volt hozzá a dobozban.

Te kaptál hozzá LPT/COM kábelt? (alaplap -> hátlap)

(#28082) Laraxior


Laraxior
titán

a prime újraindítja a gépet ha nem stabil? vagy mint az orthos valamit kiír hogy nem tuti a téma... :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28083) Dashes válasza Laraxior (#28082) üzenetére


Dashes
őstag

Nem, csak, ha nagyon nem stabil és fagy.

(#28084) tlac válasza Calibos (#28077) üzenetére


tlac
nagyúr

miért gondolja mindenki, hogy szívatom? :)

lacos001:

thx,puszi :DD hátha akad vmi infó

a puszival inkább nem élek :)

fsb1000:

"Nincs párhuzamos port kivezetve..."
Na ez nekem is fájt. Ráadásul kábel sem volt hozzá a dobozban.

pcbontókban fillérekért vehetsz

Laraxior:

a prime újraindítja a gépet ha nem stabil?

jelezni szokott, ha még legalább annyira stabil

(#28085) nike_ válasza Laraxior (#28082) üzenetére


nike_
addikt

Nekem rohadtul be szokott fagyni vagy lassulni (akkor is lassul minden, ha stabil..), és akkor én vagyok kénytelen újraindítani. :P

(#28086) nike_ válasza Laraxior (#28082) üzenetére


nike_
addikt

Baaszz, 2x..

[ Szerkesztve ]

(#28087) Laraxior válasza tlac (#28084) üzenetére


Laraxior
titán

hát..érdekes dolog ez a stabilitás :W
Amit használok programokat azoknál működik a rendszer..
Játékoknál sincsen gond.
Memória kezelés is rendben.
Prime: restart :C
Ez így hosszabb távon okozhat gondot a rendszernek ha "nem primestabil"?
Kis feszemeléssel megoldódott a probléma :K
Még keresem az optimális beállításokat 24/7re
400x9 és a 450x8nál az utóbbihoz valószínűleg több fesz kell ugye? Gondolom a benchmark értékek is jobbak lesznek...Az előbbinél 1000en az utóbbinál 1125ön használnám a ramokat,ha esetleg ez lenne a max érték 24/7re.

nike_: próbáld meg másik prime-al. 25.5. vagy 25.6 nekem az előbbivel jó,az utóbbit nem szereti,ugyanazok a tünetek mint Neked :U

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28088) katt777 válasza fsb1000 (#28080) üzenetére


katt777
félisten

Bizony fesz. csökkentés is van DES nélkül. CPU-Z szépen jelzi, hogy mondjuk 1.118V helyett 1.095-ön megy, vagy hasonló. DES-szel is így működött Most pl. Tuningolva is változik nálam, 1.2V alá (most épp. 1.184) és vissza. DES sztem végeredményben csak jelzi, ill. csak nagyon minimálisan szabályozhat (mondjuk annyit, hogy hamarabb észreveszi az aktivitás változását?). Ja, a lap aláfeszel rendesen, pl. az 1.237V-os tuningfesz. csak 1.2V. Szóval most tuninggal, terhelve is a proci hibatalos feszültsége alatt van, hiába állítottam feljebb biosban.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#28089) nike_ válasza Laraxior (#28087) üzenetére


nike_
addikt

25.6 van igen...

Most nem "downgradelek" egyelőre. Majd ha lesz kdevem.. :D

(#28090) bim válasza Laraxior (#28082) üzenetére


bim
veterán

elég ha a proci tápellátó tekercsből 1 tulmelegedik és ugy beingadozik a fesz amitől ujraindul a gép.
ennyi..
ettől még lehet ful stabil a géped csak nem birja a quadot elláto táp.ez nyilván csak P95 esetleg TAT alatt jöhet elő.ez az én véleményem.
2 magnál soha nem találkoztam ilyennel de 4 magnál szinte azonnal.
prájm alatt én teszek oda vagy egy12-es ventit vagy 2db 92mm-es zalmant aminek csak az a feladata hogy a proci környékén található tekercseket hűtse.
a 8x450 jobb mint a 9x400.

(#28091) Laraxior válasza bim (#28090) üzenetére


Laraxior
titán

itt tartok egylőre a Chiefteccel.
Q6600@3600
21 perc...nekem megfelel. :B Holnap körülnézek 4G ügyben a Corsairral. Mellesleg elég sokat droppol a lap. grafitot használsz? valahol lehet a lapon hogy ne droppoljon annyit :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28092) bim válasza Laraxior (#28091) üzenetére


bim
veterán

igazábol ha 1,4V kell a 3,6hoz akkor a 4G-hez mennyi kellhet?
nagyon elenyésző szerintem az esélye hogy akárcsak a 3dmark lefusson normális feszen 4G-n.
bár kivánom neked hogy minnél többre juss vele. ;)

szerk: miaz a sok drop? nekem win idle 1,535 load 1,504 .mivel eszembe sem jutna ilyen feszel küldeni 24/7-ben ezért nem érdekel.ez 0,031V amugy meg 0,016V normális feszen.ezen én nem tördelem a kezemet.
amiota kiteszteltem a 8x450-et win idle 1,360V win load 1,344V.ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#28093) Laraxior válasza bim (#28092) üzenetére


Laraxior
titán

a hőfokon csiszolok akkor nem lesz baj,egyébként a mark lefut biosból beállított 1.425Val is,csak az nem prime stabil. primehoz 1.475 kell :W de legalább nem melegszik mint állat,bár a vizet melegíti rendesen,3fokot ugrott a 20 perc alatt,de sebaj már afagyóban vannak a vizes palackok ;) Meg kell hogy legyen az első hely..ha nem visszaváltok két magra :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28094) nike_ válasza bim (#28092) üzenetére


nike_
addikt

Nekem is eléggé droppol a lapocska..

1.35V-t adok neki, és 1.3 lesz Win alatt...

(#28095) Jorus válasza Laraxior (#28087) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha az általad használt alkalmazásokban betonstabil a konfig az adott beállításon, akkor nem aggódnék a Prime miatt. No, persze, ha Prime stabilitásra gyúrsz, az más. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28096) bim válasza nike_ (#28094) üzenetére


bim
veterán

itt nem az a lényeg biosban beállitott érték mennyi lesz winbe lépve hanem az az érték terhelés hatására mekkorát esik.(ala drop)

nem véletlenül irtam én is igy.
minnél nagyobb feszt küldesz annál nagyobb.legalábbis quadnál ez érhető tetten...

(#28097) imibogyo válasza codec (#28040) üzenetére


imibogyo
veterán

Még nem próbáltam, mert a BIOS reset óta eddig jó............ Sajnos csak Kingmax 1066-os ramjaim vannak, és azokat hajtottam 1066-on. Alapból csak 800-nak ismerte fel, de leszedtem a Kingmax honlapjáról egy PDF-t amiben leírták, hogy +0,2 V-ot kell adni a ramnak és már mehet is 1066-on.........

Azért jó, hogy egy 1066-os RAM-ot tuningolni kell, hogy menjen is 1066-on...... :(
Most 800-on megy, meg minden alapon a gépben. Ha pár napig így stabil akkor RAM csere lesz a dologból. Már a Geil, meg OCZ ramokat is dobálják az ember után.......

(#28098) bim válasza imibogyo (#28097) üzenetére


bim
veterán

ez nem tuning csak átállitod a szorzót.
az OCZ 1100gold memoim gyárilag 667-es órajelen indultak 1,8V-on.szóval no para.
tudnia kell a 2V-on simán az 1066mhz-et.

[ Szerkesztve ]

(#28099) Laraxior válasza Jorus (#28095) üzenetére


Laraxior
titán

Prime az meggyőz :)
De majd úgyis kitalálok valamit a hűtésre ebben a retekmelegben,ez nem állapot.
Játék és winrar alatt legyen stabil,ne bohóckodjon,és ugye non-stop mehessen megállás nélkül.
Ha most bekapcsolnám az energiagazdálkodást mi lenne? :F

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28100) nike_ válasza imibogyo (#28097) üzenetére


nike_
addikt

Ez minden ramnál így van..

1066-hoz mindenképp kell min +0.1V minden ramnak..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.