Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#103901) KillHates válasza Csupati (#103895) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem csak magokból és MegaHertz-ekből áll a világ; azért az utasításkészlet is ott van, meg az architektúra felépítése is jelentős. Nézd meg a fisifos Apple silicon procikat; alacsony órajellel, kevéske maggal, ványatag TDP-vel: keresztbe nyelik le az Intel 20-24 magos szörnyetegeiket. :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103902) KillHates válasza PMoon (#103900) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt most már másodjára sem értem...
Az elmúlt jó pár év legjobban sikerült procijai pont a 9-ik generációból kerültek ki. Akkor felkötötte nagyon a gatyát az Intel, mert a 8950-esek borzasztó nagy blama volt a Macbook-okban; és kellett valamit tenni, hogy a reputációjukat rendbe hozzák. Ami többé-kevésbé (de inkább kevésbé) sikerült is. A 9750-esek nagyon jól kordában tarthatók, nekem volt anno 9980HK-val szerelt Alienware-em és meg lehetett ülni akkor is, ha all-core ki volt hajtva. Aztán a 10980HK-t már nem tudtam még 4GHz közelébe sem engedni. :R

Ha a párodnak van otthon körömlakkja, akkor cseppents ki egyet egy műanyag lapra, és egy fogpiszkálóval fel tudsz venni egy kissebb cseppet és azzal le tudod "maszkolni" a kis érintkezőket a procin. Hagyd megszáradni (ha van otthon UV lámpád akkor azzal meg tudod gyorsítani a folyamatot) és utána már meget a TGC a magra és a hűtésre.
Kb fél év múlva majd szedd szét, a kikeményedett részeket egy műanyag spatulával töröld le és frissítsd meg mindkét felületen a folyékony fémet.
Bele fog egy picit "diffundálni" réz felületbe de nem fog dráma történni, egyszerűen csak ezüst színűre fogja színezni. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103903) Ubul86 válasza KillHates (#103902) üzenetére


Ubul86
őstag

a melegedést én írtam, saját tapasztalatból (és hibás konstrukcióból a laptopom által), és itt is azt olvastam több embernél.
Ez persze lehet fals, és adhattam át ilyen infót tovább sajnos.

(#103904) PMoon válasza KillHates (#103902) üzenetére


PMoon
junior tag

Itt a topicban olvastam ezt az allitast es az en vekonyka laptopom hutesevel hamar sikerul 90kok kornyekere jutnom.
Ezert irtam en is, hogy "forrofeju".
Persze lehet csak a gyenge hutes az oka es csak nalam az.

Nem is tudtam, hogy a koromlakk hoallo. Ez jo hir, jo tipp, akkor ezzel meg tudom kenni. Gondolom esetleges eltavolitasnal nem ajanlott az acetonos lemoso.

Valami hoallo szigetelo-szalagot azert gondoltam, mert megfordult a fejemben, hogy a vga-t (rtx2060m/90w) is megkennem, de annak a magja korul kondik sorakoznak.
Szoval ott valami letakarasos megoldas volna jo mindenkeppen.

A "kikemenyedett reszek", amiket spatulaval le kell torolni, azok hol fognak jelentkezni?

Van valami bevalt modszer, hogy alkatreszek koze folyt pasztat mivel lehet kipucolni?
Ezen a laptopon a vga ramok es vga tekercsek/fetek tetejen nem pad van, hanem paszta es bizony rendesen ki vannak folyva.

Anno probaltam 0.5mm padra cserelni, de akkor a gpu hutes volt elegtelen, mert egyben van az egesznek a fem resze es semennyire nem rugalmas. Eltartotta a 0.5mm pad is a gpu-tol a hutest. A cpu resz mar nem ilyen, az rugalmasabb, ott padok vannak a tekercs/fet reszen es kulon hovezeto csoveken a cpu-ra illeszkedo resz.

[ Szerkesztve ]

"... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

(#103905) KillHates válasza Ubul86 (#103903) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jogos :R
Az igéretes változtatások miatt, hogy használhatók maradjanak a gépek az Intel változtatott a TDP-n a 9-ik generációnál. Igen, de ezen felbuzdulva erre meg sok gyártó spórolt a hűtésen! És ugyanott tartott minden ahol előzőleg volt. Ami a lényeg, hogy az Intel akkor az Apple-t próbálta meggyőzni a még a partnerségről. De ez tiszavirág életű lett végül; még 2020-ban megjelent egy sorozat 10-ik generációs MacBook Air és 13-as MacbookPro, de a nagy gépeik már az M-es procikkal futottak be ősszel, amikor a modelváltás volt.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103906) KillHates válasza PMoon (#103904) üzenetére


KillHates
nagyúr

Igen, pont erről hűtés spórolásról írtam az előző hozzászólásomban :K

nem annyira hőálló, de ott nincsen olyan meleg; a semmi helyett jó lesz a körömlakk.
az acetont felejtsd el :N

kapton szalag tökéletes lenne, de az elég húzós és nem kapni minden sarkon.
a VGA-kat felejtsd el! Ott nagy bajt tud csinálni ha a szuperkapacitorokra folyik a fém!!!
Takargatni az asszonyt kell, hogy meg ne fázzon!

Bő izopropil alkohollal lehet kimosni, meg fülpucolóval és két talicska türelemmel

Erre a gyurmaszerű gappad a jó; ilyen a K5 Pro

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103907) PMoon válasza KillHates (#103906) üzenetére


PMoon
junior tag

Mindenképpen fogok venni kapton szalagot, mert jól jönne smd+forrólevegő munkáknál.
Mindig halogattam, de most még egy ok van venni.

GPU-t kapton mellett sem javasolnád megkenni?
Jól jönne ott is a nagyobb hűtés.

(netes kép)
Négy darab kapton szalaggal, sarkoknál átfedéssel, gyakorlatilag egy fix keretet készítenék köré. Így sem javasolnád?

Oké, fültisztító+IPA-val letakarítom amennyire tudom. Nem létezik valami olyan gitt/gyúrma anyag, amit amire ezek rátapadnának, de az alkatrészek nem? Az a gond, hogy rengeteg apró alkatrész van, aminél fültisztítóval csak a szétfolyt paszta egy részét lehet leszedni. Például smd 0201/0402 méretű kondikupac közül azzal lehetetlen eltávolítani.
Esetleg kézi ónszippantóval még megpróbálkozom. Az elektromosnál nem akarom, hogy a fejben elakadjon a paszta.

Van ugyan K5 Pro-m, de nekem nem vált be. Az a gond, hogy forró alkatrészeken használva (fet/tekercs) gyakorlatilag por állagúra száradt nálam pár hónap alatt és kihullott a helyéről. ami ott maradt érintésre esett szét és nehéz elképzelnem, hogy nem szigetelőként működött. Lehet hamisítvány? Valami görög cégtől rendeltem anno.
VRAM-on viszont nincs baja a K5 Pro-nak.

Gyakorlatilag úgy van esztergálva a vga hűtés fém része, hogy pontosan illeszkedik a gpu/vram/fet tetejére. Gondolom emiatt lett amúgy eleve normál pasztával kenve.
Szerintem megmaradnék ennél csak kevesebb mennyiséggel.

[ Szerkesztve ]

"... Ne ess pánikba! ... Mindig legyen nálad törölköző!"

(#103908) Csupati válasza PMoon (#103907) üzenetére


Csupati
senior tag

Én úgy tudom , hogy amig a CPU" csak" throttlingol, a GPU ezzel ellentétben nagyon gyorsan meg döglik. És általában amúgy is a proci szokott melegebb lenni ,legtöbbször elég egy jó minőségű paszta is rá.
K5-pro vramra ajánlott, VRM re inkább gappad.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#103909) Dhampir válasza KillHates (#103902) üzenetére


Dhampir
félisten

Az említett processzorral (Intel Core i7-9750H) a magnéziumházas XMG Fusion 15 L19 (NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q | 8 GB GDDR6, 1 év garancia, csupán HDMI 2.0 stb.) most csak 599 Euróba került, ám úgy tűnik, hogy estére el is fogyott.

[ Szerkesztve ]

(#103910) Raymond válasza Dhampir (#103909) üzenetére


Raymond
félisten

Az gondolom gyorsan elment, ez meg viszont van RTX 3080 16GB-al

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103911) DamianB válasza Dhampir (#103909) üzenetére


DamianB
őstag

ez tényleg jó ajánlat volt

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#103912) Dhampir válasza Raymond (#103910) üzenetére


Dhampir
félisten

Hátránya lehet, amire a kisebbik konfiguráció (XMG Neo 16) esetében rámutat Jarrod videója, hogy a CPU teljesítménye csökkenhet, mert a vízhűtés hurokcsöve a GPU fölött helyezkedik el, és ugyanez látható a korábbi XMG Neo 17 M22 notebookban; kép az alja felől.

A 2024 modell folyadékhűtésének csöve is átmegy a CPU fölött, a tavalyi modellnél ez csak a GPU fölött húzódott. Az új Neo 16 azonban módosított dizájnt használ, a vízcső immáron be lett építve a hűtőbe, az új kialakítás növeli a vízcső felületi érintkezését a hűtő többi részével, hangzik el a videóban, és mivel a cső nemcsak a léghűtés tetejére van forrasztva, ez azt is jelenti, hogy kevesebb fizikai akadály van a légáramlásban, ami jobb hőhatékonyságot eredményez. Azonban a 2024-es új hűtő utólag is felszerelhető a 2023-as Neo 17-re.

[ Szerkesztve ]

(#103913) Raymond válasza Dhampir (#103912) üzenetére


Raymond
félisten

Mindegy mert ez mar nincs, csak egy dragabb (1774) darab ezzel a konfiguracioval.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103914) RM007


RM007
addikt

Ha már vízhűtés berendeltem egy nagyobb radiátort (240mm). Mikor megjön ráteszem az árván maradt dupla ventiket. Ugyanaz lesz mint most csak duplán. Nem mintha a mostani nem lenne elég. Kíváncsi vagyok és ennyi. Akkor majd a csöveket is megbütykölöm. :)
Mivel az Aliról rendeltem erre még várni kell keveset.
Hogy miért onnan arra azóta én is keresem a választ. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#103915) Dhampir válasza Raymond (#103913) üzenetére


Dhampir
félisten

Valamint még elérhető az XMG Fusion 15 (M22) is Intel Core i7-11800H, Nvidia GeForce RTX 3060 / RTX 3070 opciókkal, az előbbi esetében 1 év garanciával 855 Euró körüli áron rendelhető meg.

(#103916) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok
53 évesen bekattant hogy szeretnék néha játszani régebbi rpg játékokkal játszani.. helyhiány miatt a használt laptopot keresem, ami még elfogadható minőségű... Tudtok néhányat ajánlani.. max 150-200-ig..?

(#103917) Ubul86 válasza laca71 (#103916) üzenetére


Ubul86
őstag

persze, játékfüggő, hogy mit szeretnél, tudnál párat felsorolni esetleg?

(#103918) Csupati válasza laca71 (#103916) üzenetére


Csupati
senior tag

Szia , asus rog, Lenovo Legion széria ( itt figyelni kell hogy a billentyűzet legyen jó mert csak komplett felső rész cserével orvosolható) MSI GT62/72 , esetleg Alienware de csak 8.gen procis vagy újabb a 6-7 gen felejtős. Akku legyen rendben minden esetben , és valószínű 1060 As gép fog kijönni belőle, esetleg 1070 , 3050ti is jó lehet ha van de utána kell nézni melyik gyártó melyik modell.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#103919) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok, másik csoportból irányítottak ide, ezért itt teszem fel a kérdésem gépvásárlással kapcsolatban.

Szeretnék új gamer laptopot venni, mert a mostani már kicsit régi (G751JY) igaz teszi a dolgát, de w11 hivatalosan már nem fog felmenni, hekkelni pedig nem szeretném. Mit ajánlanátok?

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
2024 Q2
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb. 500k
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Internet, film, játék
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Diablo 4, MK1, heti 1 alkalom (gyerek mellett nem sok időm van, de ha leülök éjjel, legyen mivel pötyögni)
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15-17 IPS minél nagyobb, matt (A mai vékony kávás 16-osok kb megfelelnek a régi 17-nek)
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Inkább DTR
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Win11, de utólag is megveszem, ha nincs gyárilag
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
16gb, 512gb minimum
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Magyar bill, numpad legyen, világítós, de ne karácsonyfa, VGA: 4060 6-8GB-al, CPU: I5-13k
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, belföldről, bolti. (Valószínű áruhitelt is igénybe veszek.)
Én ezt a gépet nézegetem, nem tudom, hogy mi az ajánlott ebben a kategóriában jelenleg:
Lenovo Legion 5 slim

Köszönöm. :R

(#103920) laca71 válasza Csupati (#103918) üzenetére


laca71
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm ,ez alapján keresgélek 🙂

(#103921) hotian


hotian
tag

Sziasztok,
a vége egy Lenovo Ideapad pro 5 16" lett i5-13500H, 32GB RAM, és Geforce 4050.
A súly korlátomból engedtem (1,6 -> 1,9), a méretnél meg nem vettem figyelembe, hogy egy régi 14"-ost egy mai 16"-os csak minimálisan lép túl (1 cm) a kisebb káva miatt.
Az elvárásaimnak tökéletesen megfelel: COD Warzone 2 alatt mind FPS-ben mind minőségben job az Xbox one S-nél, szóval elégedett vagyok. Extreme beállításban is vitte a játékot 60-90 FPS-el.
Annyi gixer volt, hogy a játék szólt, hogy a gyári Geforce driver régi úgyhogy felraktam az NVIDIA driverét amivel most megy. Első nekifutásra 85 fokra is felmelegedett a GPU aztán két dolgot csináltam: megemeltem a lapos elejét és átállítottam a physX-et GPU-ra. Ezek után a hőmérséklet megáll 70 foknál. Gondolom az emelés segített mert a physX GPU-ra pakolása jobban megdolgoztatja a GPU-t mint előtte.

(#103922) mihione válasza PMoon (#103907) üzenetére


mihione
őstag

Hali!En megcsinaltam a legion 5-osom tgc-vel,kb 2 eve fut igy.Kapott a proci es a vga is.4 reteg koromlakkal lettek lekenve az alkatreszek mind a proci mind a vga chip mellett.Vga melle kapott egy szigszallag keretet (kaptont akartam ra en is de nem volt a kornyeken) + biztos ami tuti kapott korbe sima pasztabol "gatat" hogy veletlen se tudjon kijutni a folyekony fem.Azota asszem 3x kentem ujra,elsonek elkovettem azt a hibat hogy rezig felpoliroztam a heatsinket.Utana rajottem hogy egy lepattintott sniccer penge darabbal szepen fel lehet kaparni a gallium oxidot ( ez lesz a rez+folyekony fem talalkozasa miatt) aztan eleg csak izopropillal letorolni mig tiszta marad a kendo es mehet ra a folyekony fem ujra.Ha nem pucolod rezig a feluletet akkor egy ido utan mar nem fog oxidalodni (nekem ez a kezeles most 1 evet birt,par hete csinaltam meg ujra valszeg ez meg tovabb jo lesz)

Csak az elso kezelesrol van kepem (a proci koruli szigszalag sajna eltartotta a hutot igy az proba utan kukazva lett:

Nem tul szep, meg kb dupla annyi ido mire lepucolod az ismetelt kenesnel, de atombiztos :DDD

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#103923) MaxxDamage válasza mihione (#103922) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam asztali proci, delidelve lett, kupak alatt TGC van (s úgy lett vissza ragasztva - ennél jobb csak a D-die lenne)

A GPU meg gyárilag szépen körbe meg van csinálva, de TGC-nek semmi értelme esetemben :)

KH javaslatára asszem egyik gyári heatsinket felteszem külföldi apróra, hátha valakinek jól jönne... nekem abból van 2 db. :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#103924) ttomas2005 válasza thomasa (#103919) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

A leírtakat szerintem kielégítik a Legion Slim tulajdonságai. Már egy ideje figyelem a piacot és nekem úgy jött le, hogy az emag-on a legolcsóbb. Érdemes figyelni az árakat hetente vagy akár naponta mert vannak ilyen "nap ajánlata" meg "őrült napok" akciók, amikkel még egy 20-25K mínusz is be csúszhat Jelenleg pld a ryzen 5 modell 430K, az i5 modell pedig 476. Mindezt úgy, hogy tegnap az i5 450 körül volt, két hete pedig fordítva voltak az árak az i5 javára. Sőt a hónap elején a Ryzen 7 modell 4060-al becsúszott 490 környékére, az is egy jó deal volt.

(#103925) RM007 válasza ttomas2005 (#103924) üzenetére


RM007
addikt

Nem is olyan rég volt itt az aprón egy hp zbook studio g4 tervező vágó laptop 800 ezerért. Privátban kaptam linket szabályok miatt és mert nem hittem el azt, hogy ugyanaz az Emag-on kereken akkor 1 millával több volt. Na értetlenkedtem. :D [link] És tényleg. Azóta egyiket sem találom.
Ezt csak úgy gondoltam megosztom veletek. Őrület ami most van a piacon, vagyis lehetnek akár csodák is. :DDD :R
Nem rég majdnem vettem egy telót valamelyik itthoni webáruházból. Hasonló esetnek látszott mint mikor hamis ssd-t vettem Kínából. Belementem még előre ki is fizettem, mert az áruházat tapasztalatból egy itthoni megbízható boltnak tudtam, nem is csalódtam bennük, csak észnél kell lenni mindkét oldalon. Hétvégi rendelés után rájuk írtam a termékkel kapcsolatban kértem ellenőrzést az-e vagy valami más. Megtették és rögtön visszafizették a vételárat. :) Pedig annyira szép lett volna. :O Pont a laptopos eset miatt reménykedtem.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#103926) peet05 válasza ttomas2005 (#103924) üzenetére


peet05
tag

Igen, ki lehet fogni jó akciókat, de a kérdező egyik kikötése a HUN bill. volt.
Ha bejelölöd, akkor a 430-490, mindjárt 590 lesz a Slim emag-on (másik bolt [link] , [link] ).
570-ért már L5 Pro van máshol (82WM009HHV) 4060-nal.

(#103927) thomasa válasza ttomas2005 (#103924) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszönöm, ezek vajon magyar billentyűzetesek?
peet05 - köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#103928) ttomas2005 válasza peet05 (#103926) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Áh a kiosztáson átsiklott a tekintetem, mondjuk reggel óta az árak is változtak megint, inkább az 500-at karcolják ahol már a Pro egyértelműen jobb valasztas.

(#103929) ttomas2005 válasza RM007 (#103925) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Azt én is láttam, direkt rá is kerestem specifikáció alapján és hasonlóképp leesett az állam :D.

Ilyen előre fizetős eset nekem is volt. A Philips hivatalos webshopján egy 232.999Ft lattego volt leakciozva 23. 300-ra ki is fizettük, tudva azt, hogy ez valami elírás lehet, de nem az aszf szerinti elírás volt amikor lemaradt pld egy nulla. Nekünk is visszautalták az összeget, de hát szórakozás képp elkezdtük őket b**ztatni hátha lesz belőle valami. Párom végzős joghallgató volt akkor, így neki is egy kis gyakorlás volt. Végül vagy 10 email és fogyasztóvedelmes fenyegetések után az ügyvédjük nem tudott értelmes ellenérvet írni, csak ugyanazt szajkózta, hogy Ász stb stb. Szóval hagytuk az egészet :DD. Félreértés ne essék, tudtuk mi hogy semmi esély rá, hogy megkapjuk, csak szórakozásból emailezgettünk.

(#103931) ttomas2005 válasza Gergello (#103930) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Jó lett volna ha annyiért megkapjuk, ezt nem tagadom. Részben a kommunikáció milyensége váltotta ki ezt belőlünk, az ügyintézők már a legelső érdeklődő üzenetnél is nagyon lekezelőek voltak. Nem azzal jöttek, hogy bocsi hibáztunk itt egy 5%-os kupon vagy valami, hanem elkezdtek nekünk pampogni, hogy hát miért fizettük ki ha ilyen alacsony volt, nekik ez sok papír munka meg mittudomém. Nem mellesleg cyber monday után voltunk kicsivel szóval valami csoda folytán még akár igaz is lehetett volna, tekintve, hogy asszem a 2000-es széria volt aminek az a modellje akkor már kifutó termék volt.

(#103932) ttomas2005


ttomas2005
csendes tag

Hátha valakinek jól jön és le tud rá csapni, USA 850 dodo csak hát szállítás esetleges sérülés stb stb
[Lenovo Legion 5 15.6" Gaming Laptop AMD R7 7735HS RTX 4060 16GB RAM 512GB SSD]

[ Szerkesztve ]

(#103933) Csupati válasza ttomas2005 (#103932) üzenetére


Csupati
senior tag

Meg tedd rá a vámot stb, ugyan ott leszel mintha itthon vennél egyet. Sőt még drágább is lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#103934) ttomas2005 válasza Csupati (#103933) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Azért nem.

Kicsit utána számolva:
Mostani árfolyamon: 850 usd = 309.187,50 Ft (legyen 310.000)
Szállítás: 23.400 Ft legyen 24.000

Ezekből a vámérték (áru+szállítás) : 334.000Ft

Vámköltség: 0 Ft (forrás 4. Bekezdés eleje: [link])

Áfa : 90.180Ft

Egyben 424.180

Ehhez képest egy i5-ös konfig Emagon 557.000 [link]

Persze a kockázat megvan, de a számokban jobban kijön. Ha meg valakinek van kontakt kint akkor az egyenesen super deal

[ Szerkesztve ]

(#103935) zsolti75 válasza ttomas2005 (#103934) üzenetére


zsolti75
senior tag

bocs, most nézem, hogy ebay.
Nagyon olcsó a szállítás. Nekem legutóbb usps-standard $120-ba fájt.

[ Szerkesztve ]

(#103936) Juhaszatti válasza ttomas2005 (#103934) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az új 13. genes széria, gyárilag 1TB-al, itthon 440-ről indul. Egy HX-es 13. gen i5 pedig bőségesen elég a 4060 mellé.
Úgy hogy még csak 1 hónapja van a piacon, szóval várhatóan megy ez még lejjebb is.

(#103937) Gergello válasza ttomas2005 (#103931) üzenetére


Gergello
addikt

Csak kisebbekkel ne csináljátok ezt. Egy ilyen ügyvédi levél 30.000 Ft. :(

(#103938) ttomas2005 válasza ttomas2005 (#103934) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Mondjuk ez egy érdekes konfig, olyan mintha az előző generációba rakták volna 4060-at, így inkább egy Slim a jobb viszonyítási alap, de az is 500 körül mozog

[ Szerkesztve ]

(#103939) Csupati válasza ttomas2005 (#103934) üzenetére


Csupati
senior tag

A vámos link blokkolva, de amúgy ebay azt írja hogy majd a fizetésnél lesz pontos vám érték, biztos nem 0 .

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#103940) ttomas2005 válasza Csupati (#103939) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

https://nav.gov.hu/ugyfeliranytu/nezzen-utana/webes-rendeles

(#103941) ttomas2005 válasza Juhaszatti (#103936) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Teljesen igazat adok! Szembe jött velem aztán ha lenne kint kontakt jó deal lenne es gondoltam leírok egy számítás hátha jól jön másnak. Mondjuk néha olyan akciók vannak kint hogy eszem megáll 3k-ról 1K-ra akció meg ilyesmik :))

[ Szerkesztve ]

(#103942) ttomas2005 válasza zsolti75 (#103935) üzenetére


ttomas2005
csendes tag

Én még csak apróságokat rendeltem ebayről EU-n belülről, tehát akkor az ott írt szállítás csak egy random kalkuláció ami növekedhet?

(#103943) RM007 válasza ttomas2005 (#103942) üzenetére


RM007
addikt

Nem random, ha a régiódnak megfelelően van jelen, mert be vagy jelentkezve akkor annyi amit ott ír. Aztán erre a vám és áfa itthon. Rakd be a kosárba és a végén látni fogod az elszámolást. Én ilyen gyenge laposra egy fillért sem adnék. Ja van még postai kezelés is hogy foglalkoztak veled.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#103944) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Sziasztok, egy kis szakmai kérdés... Adott egy Victus by HP gaming laptop, a kezelőszoftver HP Omen... létezik, hogy ennek a szoftvernek valamelyik szolgáltatása hibás? 1Gbites vodás netem van, és kábelen max.5-600Mbittel jön a net, csökkentett módban megvan a gigabit sebesség, ám normál üzemben ha ezeket a szolgáltatásokat leállítom:

Bocsánat a telefonos fotóért
Akkor megjavul és megint működik a gigabites letöltés, ha újraindítom a gépet, ezen szolgáltatások elindulnak és megint csak 500Mbit körüli lesz a letöltési sebesség...
Valaki találkozott már hasonló hibával?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#103945) ricogsm


ricogsm
őstag

Ez jó lehet?!
[MSI GP 78 vector valaki írja a hszben,hogy a razer 18 jobb ennél.

https://prohardver.hu/teszt/msi_vector_gp78hx_egy_marcona_notebook/bevezeto_dizajn.html

[ Szerkesztve ]

MSI GE76 RAIDER i7-11800H RTX 3080 8GB 155W TGP FHD 300Hz

(#103946) Csupati válasza ricogsm (#103945) üzenetére


Csupati
senior tag

Azért írták a Razer-re hogy jobb mert anyag használat jobb és vapor hűtése van

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#103947) FőDudu válasza Csupati (#103946) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ugyanaz az erzes megfogni egy alu tombbol mart (Unibody) gepet es egy darabokbol osszerakott masikat.

Raadasul a masikon mindenutt - osszevissza - kivagasok meg kidudorodasok vannak, ranezesre a zsanerja is egy kalap .... A hatulra kidudorodos dizajn is szerintem ronda.
A Rog Strix Scar 18 is ugyanilyen khm zsanerokkal van szerelve. Tutira veszem, hogy billeg a kijelzoje - ha lattal mar Razert, akkor tudod milyen a zsanerjuk. Na az nem billeg.

Ezek utan nyilvan a letisztultabb, robosztusabb verzio a vonzo sok felhasznalonak.
A hab a tortan a VC hutes, az sokat szamit.

Szemely szerint nekem rosszul esik ranezni az MSI aljara. Downfiring speaker is kb egy vicc. Akkora dogon nem tudtak talani a billentyuzet kornyeken helyet a hangszoroknak?
Ott a hely a billentyuzet mellett.

A hutesben hasznalt hocsovek is a sok vekony elven mennek - holott hasznalhattak volna olyan nagyobb es ellapitott verziokat ami sok Lenovo laposban mar bizonyitott.

Elso ranezesre en siman prototipusnak mondanam, amin meg van jo par munkaoraja a vegso verzioert felelos tervezoknek.

De izlesekrol kar vitatkozni.

FőDudu

(#103948) echterion válasza Csupati (#103946) üzenetére


echterion
nagyúr

Cserébe majd' egy millával drágább. El kell dönteni, hogy megéri-e a picit jobb anyaghasználatot meg a vapor chamber-t a felár.

**********

(#103949) RM007 válasza FőDudu (#103947) üzenetére


RM007
addikt

Én sok más mellett legjobban a világítós dedikált funkció gombokat hiányolom a laptop kijelző alatti sávon. A régi MSI laptopomnál még külön panel biztosította azt. Igen, és lehet cserélni is ha elromlik, mert még az is kivehető volt. Ez van.

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#103950) Evil Snowman válasza echterion (#103948) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Elég sok mindent ad azért - az amúgy nem 1 millával több - pluszért. Kezdve, hogy nem úgy néz ki, mintha valami vérpistike tervezte volna a már korábban piacon lévő versenytársak designjaiból összelopkodva. Például az alján található lábak, amiből egy hogy-hogy nem tök más színű, az Asus hozadék a korábbi ROG szériákból. Meg merem kockáztatni emlékezetből, hogy még a forma is szinte ugyanaz. A zsanér szintén egy csodálatosan megtervezett dolog. Full műanyag, de mégis azt akarja imitálni, mint amilyen a titán elszíneződése lesz magas hőfokon. Gyönyörű. :DDD Igazi jóska tuning.

Arról ne is beszéljünk, hogy 1,5 milláért kap az ember egy full műanyagházás, mezei hőcsöves, búcsús kinézetű, vastag gépet, ami még nagy valószínűséggel marha hangos is terhelésen. Minden fillért megér. :DDD Ja nem.

Ugyanezzel a konfiggal 5200 Euro most a Blade 18, ami átszámítva a mai napi árfolyamon 2.047.500 HUF. Tehát 500k pluszért kapsz egy fémházas minőségi gépet, amivel ha kimerészkedsz az emberek közé és előveszed, akkor nem az fog róla ordítani, hogy búcsús gamer gép vagyok, kapsz VC hűtést, meg a legmagasabb venti fordulat mellett maximum 49dB "zajterhelést". Összeszerelési minőségről meg ne is beszéljünk. Kanyarban sincs az MSI.

Ne érts félre, ha 800-900k-ért adnák az MSI-t, fel sem hoztam volna ezt az összehasonlítást, de 1,5 misiért amit ad az - pardon my french - kurva kevés. Ezt nem lehet egyszerűen a hardware elemekre fogni, hogy ezért annyi amennyi, amikor a házáról meg az ordít, hogy egy olcsó gamer sz@r vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.